Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.06. klo 18:00 Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 m Tulokset (päivitetty: 21:45 07.06.2017)
Intersport Siilinjärvi minimaraton Siilinjärvi, Ahmo 7.6.2017

TULOKSET


T5 400m

  1. Milka Montell                           SiilPo            2.00,0h
  2. Vilma Järvinen                          SiilPo            2.06,1h
  3. Mette Korhonen                          SiilPo            2.09,3h
  4. Helli Airaksinen                        SiilPo            2.15,2h
  5. Kiira Laukkanen                         SiilPo            2.20,1h
  6. Essi Nieminen                           SiilPo            2.36,6h

T6 400m
      
  1. Netta Savolainen                        MaanMa            1.52,1h   
  2. Alisa Laasanen                          SiilPo            1.56,2h  
  3. Aada Huttunen                           SiilPo            1.57,3h
  4. Neea Ahonen                             SiilPo            2.05,1h
  5. Peppi Ettanen                           SiilPo            3.13,4h

T7 400m
     
  1. Tinja Jalava                            SiilPo            1.44,4h 
  2. Fanni Polvinen                          SiilPo            1.48,4h 
  3. Mette Montell                           SiilPo            1.50,8h 
  4. Annika Sairanen                         SiilPo            1.51,6h
  5. Taru Ovaskainen                         SonkajPa          1.54,1h
  6. Helmi Niiranen                          SiilPo            1.54,4h
  7. Elma Hartikainen                        SiilPo            2.10,2h
 

T8 400m
   
  1. Nea Puurunen                            SiilPo            1.28,8h
  2. Venja Pennanen                          SiilHs            1.32,5h

P5 400m
   
  1. Joonas Ahonen                           SiilPo            2.35,0h
  2. Julius Jalava                           SiilPo            2.35,5h


P6 400m
   
  1. Tomas Karjalainen                       SiilPo            1.44,1h
  2. Aatu Laukkanen                          SiilPo            1.46,4h
  3. Nuutti Soininen                         SiilPo            2.03,1h
  4. Elias Lappeteläinen                     SiilPo            2.08,2h
  5. Akseli Mykkänen                         SiilPo            2.11,2h
  6. Niilo Kautonen                          SiilPo            2.14,3h


P7 400m
   
  1. Max Laitinen                            SiilPo            1.52,6h
  2. Veikka Satuli                           SiilPo            2.00,9h


P8 400m
   
  1. Henry Kraft                             SiilPo            1.26,8h
  2. Topi Turunen                            SiilPo            1.31,8h  
  3. Leevi Kinnunen                          SiilPo            1.34,8h
  4. Roope Laukkanen                         SiilPo            2.11,9h      



Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Siilinjärvi, Ahmo 7.6.2017

TULOKSET

P9 800 m


  1. Paavo Laasanen                          SiilPo            3.12,6h

P10 800 m


  1. Tuukka Ovaskainen                       SonkajPa          2.51,7h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo            3.05,9h
  3. Eeti Soininen                           SiilPo            3.16,3h

P11 800 m


  1. Samu Miettinen                          SiilPo            2.53,7h
  2. Kaapo Korhonen                          SiilPo            2.56,2h
  3. Alex Kraft                              SiilPo            3.12,4h

P12 800 m


  1. Teemu Ovaskainen                        SonkajPa          2.35,2h
  2. Veeti Paavola                           SiilPo            3.17,3h

P13 800 m


  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa            2.39,0h
  2. Eemi Naumanen                           SiilPo            2.40,4h
  3. Kimmo Räsänen                           SiilPo            3.09,0h
  4. Riku Tenhunen                           SiilPo            3.16,5h

P15 1500 m


  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilPo            5.10,8h
  2. Veikko Huuskonen                        PosPy             5.13,8h

M17 1500 m


  1. Juuso Kuosma                            MaanMa            5.13,6h
  2. Ville Korhonen                          SiilPo            5.26,5h

T9 800 m


  1. Noora Savolainen                        MaanMa            3.23,0h
  2. Iina Polvinen                           SiilPo            3.37,1h
  3. Jonna Vartiainen                        SiilPo            3.42,5h

T10 800 m


  1. Minja Korhonen                          SiilPo            2.54,4h
  2. Iiris Airaksinen                        SiilPo            3.14,3h
  3. Sella Turunen                           SiilPo            3.21,0h
  4. Anni Törrönen                           SiilPo            3.25,7h
     Ada Kajander                            KuopRei               DNS

T11 800 m


  1. Nea Savolainen                          MaanMa            3.00,1h
  2. Nea Kinnunen                            SiilPo            3.18,5h
     Ranja Pennanen                          SiilHS                DNS

T12 800 m


  1. Pinja Laasanen                          SiilPo            2.35,0h
  2. Netta Korhonen                          SiilPo            3.09,0h
  3. Hilda Huttunen                          MäntänU           3.18,8h
  4. Piitu Soininen                          SiilPo            3.20,8h
  5. Eveliina Sairanen                       SiilPo            3.30,2h

T13 800 m


  1. Tilda Korhonen                          SiilPo            2.38,3h
  2. Jaira Pennanen                          SiilHS            2.51,2h
  3. Emma Kammonen                           SiilPo            3.29,5h

T14 1500 m


  1. Anni Föhr                               NilsNu            5.26,1h
     Siiri Ukkonen                           SiilPo                DNS

T15 1500 m


  1. Vera Nylander                           SiilPo            5.20,2h
  2. Aliina Mäkinen                          SiilPo            5.34,0h
  3. Tessa Tiihonen                          SiilPo            5.57,0h

N17 1500 m


  1. Aada Föhr                               NilsNu            5.19,5h
  2. Senja Heinonen                          KuopRei           5.20,4h
  3. Irja Valta                              MaanMa            5.50,2h

N19 1500 m


  1. Johanna Laakkonen                       PuijHS            5.50,6h