Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
24.07. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 19:29 29.07.2017)
Silja Line seurakisat 24.7.2017 Siilinjärvi

TULOKSET


Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" 100m

  1. Antti Rossi			     SiilPo	       23,9h
  2. Elias Rissanen                          SiilPo            27,6h
  3. Leevi Räsänen                           SiilPo            37,3h
     Olli-Pekka Ylönen                       SiilPo            DNF

T5 100m

  1. Vilma Järvinen                          SiilPo            23,3h
  2. Helli Airaksinen                        SiilPo            23,9h
  3. Mette Korhonen                          SiilPo            25,1h
  4. Iida Sutinen                            SiilPo            28,0h
  5. Kerttu Sinisalo                         SiilPo            28,7h
  6. Vanessa Puranen                         SiilPo            30,7h
  7. Essi Nieminen                           SiilPo            30,8h
  8. Jonna Sutinen                           SiilPo            31,0h
  9. Ilona Vartainen                         SiilPo            35,8h 
 10. Emilia Lappeteläinen                    SiilPo            38,1h
 11. Lina Korhonen                                             40,3h
 12. Anni Forsström                          SiilPo            51,1h


P5 100m

  1. Joonas Ahonen                           SiilPo            23,5h
  2. Lauri Kokkonen                          SiilPo            26,7h
  3. Veeti Kauhanen                          SiilPo            31,7h
  4. Julius Jalava                           SiilPo            32,1h
  5. Luka Korhonen                                             32,8h
  6. Leevi Nieminen                          SiilPo            34,1h
  7. Samu Mäkiniemi                          SiilPo            34,4h
  5. Jimi Toivanen                           SiilPo            24,3h


T6 100m

  1. Viivi Lehtonen                          SiilPo            21,1h
  2. Alisa Laasanen                          SiilPo            23,1h
  3. Mimosa Puranen                          SiilPo            23,2h
  4. Maria Särkkä                            SiilPo            23,3h
     Neea Ahonen                             SiilPo            DNS

P6 100m

  1. Tomas Karjalainen                       SiilPo            22,7h
  2. Renne Roivainen                         SiilPo            24,1h
  3. Akseli Mykkänen                         SiilPo            24,5h
  4. Rasmus Joye                             SiilPo            25,3h
  5. Nuutti Soininen                         SiilPo            25,7h
  6. Elias Lappeteläinen                     SiilPo            26,2h
  7. Jero Heikkinen                          SiilPo            27,6h
     Niilo Kautonen                          SiilPo            DNS


T7 100m

  1. Sofia Kokkonen                          SiilPo            18,8h
  2. Tinja Jalava                            SiilPo            19,1h
  3. Ella Heikkinen                          NilsNu            19,4h
  4. Annika Sairanen                         SiilPo            20,7h
  5. Siiri Sinisalo                          SiilPo            21,3h


P7 100m

  1. Valtteri Anttonen                                         30,3h


T8 100m

  1. Nea Puurunen                            SiilPo            17,4h
  2. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            17,9h
  3. Rita Partala                            Maaninka          18,1h
  4. Sanni Kokkonen                          SiilPo            18,2h
  5. Saimi Ahonen                            NilsNu            20,1h


P8 100m

  1. Santeri Anttonen                                          17,1h
  2. Atte Yletyinen                          SiilPo            17,7h
  3. Topi Turunen                            SiilPo            18,2h
  4. Henry Kraft                             SiilPo            18,3h
  5. Niko Sutinen                            SiilPo            19,2h
  6. Juuso Ylä-Kauttu                        SiilPo            20,8h


Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" pallo

  1. Antti Rossi                             SiilPo            10,62
  2. Elias Rissanen                          SiilPo            6,04
  3. Olli-Pekka Ylönen                       SiilPo            4,54
  4. Leevi Räsänen                           SiilPo            2,63


T5 pallo

  1. Helli Airaksinen                        SiilPo            8,78
  2. Iida Sutinen                            SiilPo            8,38
  3. Vilma Järvinen                          SiilPo            6,29
  4. Mette Korhonen                          SiilPo            6,22
  5. Vanessa Puranen                         SiilPo            6,16
  6. Kerttu Sinisalo                         SiilPo            6,00
  7. Essi Nieminen                           SiilPo            5,67
  8. Jonna Sutinen                           SiilPo            4,48
  9. Emilia Lappeteläinen                    SiilPo            4,30
 10. Ilona Vartiainen                        SiilPo            4,28
 11. Anni Forsström                          SiilPo            2,92


P5 pallo

  1. Lauri Kokkonen                          SiilPo            8,63
  2. Julius Jalava                           SiilPo            8,00
  3. Joonas Ahonen                           SiilPo            6,47
  4. Samu Mäkiniemi                          SiilPo            4,13
  5. Aatu Lukkarinen                         SiilPo            3,77
  6. Veeti Kauhanen                          SiilPo            3,71
  6. Leevi Nieminen                          SiilPo            3,71


T6 pallo

  1. Mimosa Puranen                          SiilPo            11,85
  2. Maria Särkkä                            SiilPo            8,97
  3. Viivi Lehtonen                          SiilPo            7,37
  4. Alisa Laasanen                          SiilPo            6,35
     Neea Ahonen                             SiilPo            DNS


P6 pallo

  1. Valtteri Anttonen                                         15,09
  2. Nuutti Soininen                         SiilPo            13,29
  3. Elias Lappeteläinen                     SiilPo            12,62
  4. Tomas Karjalainen                       SiilPo            9,63
  5. Renne Roivainen                         SiilPo            9,60
  6. Rasmus Joye                             SiilPo            8,78
  7. Jero Heikkinen                          SiilPo            7,51
  8. Akseli Mykkänen                         SiilPo            5,75
     Niilo Kautonen                          SiilPo            DNS


T7 pallo

  1. Ella Heikkinen                          NilsNu            12,83
  2. Tinja Jalava                            SiilPo            10,48
  3. Siiri Sinisalo                          SiilPo            8,36
  4. Aino-Iita Lukkarinen                    SiilPo            6,46
  5. Annika Sairanen                         SiilPo            6,14
     Sofia Kokkonen                          SiilPo            DNS


T8 pallo

  1. Nea Puurunen                            SiilPo            22,41
  2. Saimi Ahonen                            NilsNu            11,73
  3. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            11,25
  4. Rita Partala                            Maaninka          9,12
     Sanni Kokkonen                          SiilPo            DNS


P8 pallo

  1. Niko Sutinen                            SiilPo            25,55
  2. Atte Yletyinen                          SiilPo            23,47
  3. Juuso Ylä-Kauttu                        SiilPo            22,15
  4. Henry Kraft                             SiilPo            20,79
  5. Topi Turunen                            SiilPo            13,46
  6. Santeri Anttonen                                          11,61