Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
26.06. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:09 26.06.2017)
Silja Line seurakisat 26.6.2017 Siilinjärvi

TULOKSET


Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" 40m

  1. Elias Rissanen                          SiilPo            10,5h
  2. Siiri Pääkkönen                         SiilPo            10,6h
  3. Olli-Pekka Ylönen                       SiilPo            15,3h
  4. Leevi Räsänen                           SiilPo            15,5h


T5 40m

  1. Vilma Järvinen                          SiilPo            9,9h
  2. Milka Montell                           SiilPo            10,4h
  3. Helli Airaksinen                        SiilPo            10,5h
  4. Mette Korhonen                          SiilPo            10,6h
  5. Kiira Laukkanen                         SiilPo            10,8h
  6. Aava Purdy                              SiilPo            11,1h
  7. Eevi Kuronen                            SiilPo            11,3h
  8. Aada Toivanen                           SiilPo            11,6h
  9. Essi Nieminen                           SiilPo            11,9h
 10. Minnea Muona                            SiilPo            12,1h
 11. Iida Sutinen                            SiilPo            12,2h
 12. Jonna Sutinen                           SiilPo            12,3h
 13. Ilona Vartiainen                        SiilPo            13,9h
 14. Enna Kohonen                            SiilPo            15,1h
 15. Anni Forsström                          SiilPo            18,3h


P5 40m

  1. Joonas Ahonen                           SiilPo            9,3h
  2. Julius Jalava                           SiilPo            12,1h
  3. Aaron Muona                             SiilPo            12,8h
  4. Leevi Nieminen                          SiilPo            14,6h
  5. Jimi Toivanen                           SiilPo            24,3h


T6 40m

  1. Viivi Lehtonen                          SiilPo            9,2h
  2. Mimosa Puranen                          SiilPo            9,6h
  3. Neea Ahonen                             SiilPo            9,7h
  4. Lilja Jyrkönen                          SiilPo            9,8h
  5. Viivi Hyvärinen                         SiilPo            10,2h
  6. Lilja Forsström                         SiilPo            11,3h
  7. Sofia Jousiaho                          SiilPo            11,4h


P6 40m

  1. Tomas Karjalainen                       SiilPo            8,7h
  2. Tuomas Puolakka                         EspTa             8,8h
  3. Aatu Laukkanen                          SiilPo            9,0h
  4. Rasmus Joye                             SiilPo            9,6h
  5. Niilo Kautonen                          SiilPo            9,8h
  6. Renne Roivainen                         SiilPo            9,9h
  7. Nuutti Soininen                         SiilPo            10,1h
  8. Jero Heikkinen                          SiilPo            12,4h
  9. Viljami Niskanen                        SiilPo            15,0h
     Akseli Mykkänen                         SiilPo            DNS


T7 40m

  1. Sofia Kokkonen                          SiilPo            8,0h
  2. Tinja Jalava                            SiilPo            8,1h
  3. Mette Montell                           SiilPo            8,2h
  4. Annika Sairanen                         SiilPo            8,7h


P7 40m

  1. Sylvester Ossi                          SiilPo            8,5h
  2. Werner Ossi                             SiilPo            8,7h


T8 40m

  1. Nea Puurunen                            SiilPo            7,1h
  2. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            7,7h
  3. Sanni Kokkonen                          SiilPo            7,8h
  4. Emilia Hyvärinen                        SiilPo            8,9h


P8 40m

  1. Atte Yletyinen                          SiilPo            7,7h
  2. Leevi Kinnunen                          SiilPo            7,9h
  3. Jaro Toivanen                           SiilPo            8,1h
  4. Matias Puolakka                         EspTa             8,5h
  5. Juuso Ylä-Kauttu                        SiilPo            8,6h
  6. Niko Sutinen                            SiilPo            8,7h
  7. Roope Laukkanen                         SiilPo            9,3h


Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" pituus

  1. Siiri Pääkkönen                         SiilPo            1,50
  2. Elias Rissanen                          SiilPo            1,16
  3. Olli-Pekka Ylönen                       SiilPo            0,91


T5 pituus

  1. Milka Montell                           SiilPo            1,92
  2. Mette Korhonen                          SiilPo            1,82
  3. Vilma Järvinen                          SiilPo            1,81
  4. Aava Purdy                              SiilPo            1,79
  5. Iida Sutinen                            SiilPo            1,67
  6. Jonna Sutinen                           SiilPo            1,60
  7. Eevi Kuronen                            SiilPo            1,54
  8. Kiira Laukkanen                         SiilPo            1,54
  9. Helli Airaksinen                        SiilPo            1,40
 10. Ilona Vartiainen                        SiilPo            1,26
 11. Minnea Muona                            SiilPo            1,15
 12. Aada Toivanen                           SiilPo            1,03
 13. Essi Nieminen                           SiilPo            0,88
 14. Anni Forsström                          SiilPo            0,30


P5 pituus

  1. Julius Jalava                           SiilPo            1,46
  2. Jimi Toivanen                           SiilPo            1,00
  3. Joonas Ahonen                           SiilPo            0,89
  4. Leevi Nieminen                          SiilPo            0,62


T6 pituus

  1. Viivi Lehtonen                          SiilPo            1,81
  2. Viivi Hyvärinen                         SiilPo            1,75
  3. Neea Ahonen                             SiilPo            1,68
  4. Lilja Jyrkönen                          SiilPo            1,24
  5. Sofia Jousiaho                          SiilPo            1,19


P6 pituus

  1. Aatu Laukkanen                          SiilPo            2,08
  2. Tomas Karjalainen                       SiilPo            1,95
  3. Niilo Kautonen                          SiilPo            1,85
  4. Rasmus Joye                             SiilPo            1,78
  5. Renne Roivainen                         SiilPo            1,77
  6. Tuomas Puolakka                         EspTa             1,52
  7. Nuutti Soininen                         SiilPo            1,47
  8. Viljami Niskanen                        SiilPo            1,18
  9. Jero Heikkinen                          SiilPo            0,72
     Akseli Mykkänen                         SiilPo            DNS


T7 pituus

  1. Sofia Kokkonen                          SiilPo            2,50
  2. Annika Sairanen                         SiilPo            2,47
  3. Mette Montell                           SiilPo            2,29
  4. Tinja Jalava                            SiilPo            1,91


P7 pituus

  1. Sylvester Ossi                          SiilPo            1,68
  2. Werner Ossi                             SiilPo            1,58


T8 pituus

  1. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            2,85
  2. Sanni Kokkonen                          SiilPo            2,54
  3. Nea Puurunen                            SiilPo            2,33
  4. Emilia Hyvärinen                        SiilPo            1,76


P8 pituus

  1. Niko Sutinen                            SiilPo            2,57
  2. Atte Yletyinen                          SiilPo            2,42
  3. Juuso Ylä-Kauttu                        SiilPo            2,19
  4. Jaro Toivanen                           SiilPo            2,08
  5. Roope Laukkanen                         SiilPo            1,94
  6. Matias Puolakka                         EspTa             1,91