Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.07. klo 17:00 Avoimet pitäjänmestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 07:01 01.08.2017)
Avoimet pitäjänmestaruuskisat 27.7.2017 Posio, Posion Pyrintö

N 400m 1) Vilma Martin PosPy 1.06,78. 

N 800m 1) Ella Haataja KuusEV 2.34,64. 

M 800m 1) Alexi Ruokamo PosPy 2.05,45. 

M Kuula 1) Joni Lassila SuomRa 14,25, 2) Tani Oikarainen PosPy 11,71, 3) Jouni Lohi KuusEV 10,42.

M Keihäs 1) Jonne Ruokamo PosPy 29,82. 

P9 40m (NM) 1) Justus Patosalmi KuusEV 7,50, 2) Luka Päivärinta KuusEV 8,30. 

P9 1000m 1) Arttu Ruokamo PosPy 4.34,48. 

P9 Pituus 1) Justus Patosalmi KuusEV 3,18, 2) Arttu Ruokamo PosPy 2,83. 

P9 Pallonheitto 1) Arttu Ruokamo PosPy 27,96, 2) Luka Päivärinta KuusEV 20,32, 3) Justus Patosalmi KuusEV 15,78. 

T9 40m (NM) 1) Petriina Määttä KuusEV 7,68. 

T9 Pituus 1) Minttu Korpua KuusEV 2,55. 

T9 Pallonheitto 1) Minttu Korpua KuusEV 15,04, 2) Petriina Määttä KuusEV 11,20. 

P11 60m (+1,0) 1) Jaakko Parkkila PudasjU 10,34. 

P11 1000m 1) Jaakko Parkkila PudasjU 4.08,27. 

P11 Pituus 1) Jaakko Parkkila PudasjU 3,50. 

P11 Keihäs 1) Jaakko Parkkila PudasjU 20,19. 

T11 60m (+1,5) 1) Inka Sova KuusEV 11,08. 

T11 1000m 1) Inka Sova KuusEV 4.36,58. 

T11 Pituus 1) Inka Sova KuusEV 2,72. 

P13 60m (NM) 1) Timi Lempinen LapLu 8,81, 2) Roope Stålnacke LapLu 9,55. 

P13 1000m 1) Timi Lempinen LapLu 4.01,03. 

P13 Korkeus 1) Niko Paadar LapLu 141, 2) Vili Still LapLu 135.

T13 60m (+1,5) 1) Emma Sova KuusEV 9,56, 2) Essi Parkkila PudasjU 9,59, 3) Veera Martin PosPy 9,75, 4) Siiri Enojärvi KuusEV 9,91, 5) Julia
Päivärinta KuusEV 10,69. 

T13 1000m 1) Siiri Enojärvi KuusEV 4.03,28, 2) Ellinoora Ojala KuusEV 4.10,72, 3) Essi Parkkila PudasjU 4.14,15, 4) Julia Päivärinta
KuusEV 4.15,63, Raita Virtanen PosPy DNS, Noora Ruokamo PosPy DNS. 

T13 Korkeus 1) Essi Parkkila PudasjU 130, 2) Emma Sova KuusEV 120, 3) Veera Martin PosPy 115, 4) Noora Ruokamo PosPy 115, 5) Julia
Päivärinta KuusEV 110, Raita Virtanen PosPy. 

T13 Kuula 1) Essi Parkkila PudasjU 8,58, 2) Martta Mustonen KuusEV 6,20, 3) Veera Martin PosPy 5,75, 4) Julia Päivärinta KuusEV 4,89. 

P15 1500m 1) Veikko Huuskonen PosPy 5.08,33, 2) Erno Virtanen PosPy 6.00,52. 

P15 Keihäs 1) Erno Virtanen PosPy 32,60, 2) Veikko Huuskonen PosPy 26,34. 

T15 100m (+1,5) 1) Ella Haataja KuusEV 14,32, 2) Matleena Patosalmi KuusEV 14,46, 3) Sonja Posio KuusEV 15,08. 

T15 Korkeus 1) Heljä Halonen MikkKV 153. 

T15 Pituus 1) Matleena Patosalmi KuusEV 4,26, 2) Ella Haataja KuusEV 4,25, 3) Sonja Posio KuusEV 4,21, Anni Liikanen KuusEV DNS. 

T15 Keihäs 1) Sanni Hirttiö PohjKoi 39,87, 2) Ellinoora Ojala KuusEV 18,99, 3) Martta Mustonen KuusEV 15,88. 

M17 100m (+1,8) 1) Michael Niskala KU-58 11,95, 2) Veeti Huokuniemi PosPy 13,38. 

M17 Pituus 1) Michael Niskala KU-58 5,81, 2) Veeti Huokuniemi PosPy 4,57. 

M17 Kuula 1) Veeti Huokuniemi PosPy 8,12. 

N17 Kuula 1) Anette Saalismaa OulPy 11,40, 2) Anni Liikanen KuusEV 9,13. 

N17 Moukari 1) Susanna Leskelä KuusEV 55,09, 2) Anniina Leskelä KuusEV 47,68, 3) Anni Liikanen KuusEV 41,15.

N19 100m (+1,5) 1) Lotta Makkonen KuusEV 13,52. 

N19 Kolmiloikka 1) Lotta Makkonen KuusEV 10,81. 

N19 Kuula 1) Annukka Saalismaa OulPy 11,60, 2) Tytti Oikarainen PosPy 10,62. 

N19 Moukari 1) Tytti Oikarainen PosPy 56,69. 

N22 1500m 1) Lumi Laitinen OulPy 5.05,78, 2) Marianne Myllylä KuusEV 5.38,26. 

M22 400m Alexi Ruokamo PosPy DNS, Veikko Huuskonen PosPy DNS. 

M22 1500m Alexi Ruokamo PosPy DNS. 

M35 3000m Kalle Keskipoikela PudasjU 8.38,57 KUP, Eero Vuollet PosPy 10.37,80 KUP.