Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.07. klo 18:00 Suomen Kultapörssikisat Tulokset (päivitetty: 20:43 25.07.2017)
Suomen Kultapörssikisat
Haihunkosken urheilukenttä
25.7.2017

TULOKSET

M 200 m


                     Tuuli: -2,5

  1. Benjamin Heinonen                       1997 TampPy              24,74
  2. Veeti Henriksson                        2001 NokU                26,01
  3. Ilpo Liuska                             1966 NurmijYU            26,13

P7 40 m

  1. Antti Oksa                                   ViialVa              7,90
  2. Joonatan Jalonen                        2010 EurajVei             8,07
  3. Matias Viitanen                         2010 ViialVa              8,12
  4. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa              8,60
  5. Lukas Rantala                           2012 ViialVa              8,67
  6. Aapo Jaatinen                           2011 UrjU                 8,79
  7. Milo Giraut                             2011 VehmU                8,95
  8. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa              9,00
  9. Oiva Lepo                                    ViialVa              9,15
 10. Lauri-Ilari Laukkanen                        ViialVa              9,28
 11. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa             10,21

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Antti Oksa                                   ViialVa              7,90
  2. Matias Viitanen                         2010 ViialVa              8,12
  3. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa              8,60
  4. Lukas Rantala                           2012 ViialVa              8,67
  5. Aapo Jaatinen                           2011 UrjU                 8,79
  6. Milo Giraut                             2011 VehmU                8,95

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Joonatan Jalonen                        2010 EurajVei             8,07
  2. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa              9,00
  3. Oiva Lepo                                    ViialVa              9,15
  4. Lauri-Ilari Laukkanen                        ViialVa              9,28
  5. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa             10,21

P7 400 m


  1. Joonatan Jalonen                        2010 EurajVei          1.29,08
  2. Matias Viitanen                         2010 ViialVa           1.38,85
  3. Antti Oksa                                   ViialVa           1.38,89
  4. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa           1.39,07
  5. Aapo Jaatinen                           2011 UrjU              1.43,25
  6. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa           1.45,14
  7. Lauri-Ilari Laukkanen                        ViialVa           1.45,64
  8. Milo Giraut                             2011 VehmU             1.53,22
  9. Lukas Rantala                           2012 ViialVa           2.04,03
 10. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa           2.06,97

P9 40 m

  1. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU               6,92
  2. Eero Korvenoja                          2008 ForssSa              7,03
  3. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               7,10
  4. Eelis Numminen                          2008 ToijVau              7,15
  4. Voitto Moisio                           2008 KaipVi               7,15
  6. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU             7,17
  7. Mico Hjerp                              2008 ForssSa              7,29
  8. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              7,35
  9. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               7,49
 10. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,59
 11. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              7,67
 12. Santeri Rantala                         2009 NakkVire             7,70
 13. Toivo Mikkola                           2008 ToijVau              7,98

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Voitto Moisio                           2008 KaipVi               7,15
  2. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU             7,17
  3. Mico Hjerp                              2008 ForssSa              7,29
  4. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,59

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU               6,92
  2. Eelis Numminen                          2008 ToijVau              7,15
  3. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              7,35
  4. Santeri Rantala                         2009 NakkVire             7,70
  5. Toivo Mikkola                           2008 ToijVau              7,98

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Eero Korvenoja                          2008 ForssSa              7,03
  2. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               7,10
  3. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               7,49
  4. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              7,67

P9 400 m


  1. Voitto Moisio                           2008 KaipVi            1.17,73
  2. Oskari Savolainen                       2008 IkaalU            1.19,15
  3. Eero Korvenoja                          2008 ForssSa           1.22,71
  4. Eelis Numminen                          2008 ToijVau           1.25,88
  5. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa           1.25,99
  6. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei           1.26,35
  7. Mico Hjerp                              2008 ForssSa           1.26,38
  8. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU          1.27,82
  9. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy            1.30,33
 10. Toivo Mikkola                           2008 ToijVau           1.31,09
 11. Jyri Mäkelä                             2009 NokU              1.34,47
 12. Santeri Rantala                         2009 NakkVire          1.35,19

P9 Pituus

  1. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU             3,87                
          3,77  3,83  3,82  3,87
                                
  2. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               3,55                
          3,43  3,53  3,55  3,52
                                
  3. Eero Korvenoja                          2008 ForssSa              3,51                
             X  3,43  3,51  3,49
                                
  4. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              3,39                
          3,26  3,39  3,32  3,19
                                
  5. Voitto Moisio                           2008 KaipVi               3,30                
          3,18  3,19  3,30  3,11
                                
  6. Eelis Numminen                          2008 ToijVau              3,29                
          3,29  3,07  3,14  3,18
                                
  7. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               3,10                
          2,88  3,10  3,00  2,92
                                
  8. Santeri Rantala                         2009 NakkVire             2,96                
          2,95  2,85     X  2,96
                                
  9. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              2,91                
          2,91  2,80     X     X
                                
 10. Mico Hjerp                              2008 ForssSa              2,85                
          2,85  2,64  2,68  2,80
                                
 11. Toivo Mikkola                           2008 ToijVau              2,78                
          2,74  2,78  2,75  2,64
                                

P11 400 m

  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy            1.09,08
  2. Kosti Moisio                            2006 KaipVi            1.11,08
  3. Juho Herrala                            2006 KokemKV           1.11,70
  4. Rasmus Märtin                           2006 EST               1.14,82
  5. Konsta Vuorela                          2007 JyväskKU          1.15,43
  6. Eerik Lehtinen                          2007 LauttLu           1.17,57
  7. Joona Koskinen                          2006 ViialVa           1.18,07
  8. Leevi Ortju                             2007 TampPy            1.20,02
  9. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau           1.20,12
 10. Veli Lepo                               2007 ViialVa           1.20,58
 11. Oskari Rantala                               ValkHa            1.21,00
 12. Arto Mäkelä                             2007 NokU              1.24,85

Erä 1                

  1. Kosti Moisio                            2006 KaipVi            1.11,08
  2. Juho Herrala                            2006 KokemKV           1.11,70
  3. Eerik Lehtinen                          2007 LauttLu           1.17,57
  4. Leevi Ortju                             2007 TampPy            1.20,02
  5. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau           1.20,12
  6. Veli Lepo                               2007 ViialVa           1.20,58

Erä 2                

  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy            1.09,08
  2. Rasmus Märtin                           2006 EST               1.14,82
  3. Konsta Vuorela                          2007 JyväskKU          1.15,43
  4. Joona Koskinen                          2006 ViialVa           1.18,07
  5. Oskari Rantala                               ValkHa            1.21,00
  6. Arto Mäkelä                             2007 NokU              1.24,85

P11 60 m aj


                     Tuuli: NWND

  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy              10,51
  2. Rasmus Märtin                           2006 EST                 10,80
  3. Leevi Ortju                             2007 TampPy              11,96
  4. Kosti Moisio                            2006 KaipVi              12,41
  5. Arto Mäkelä                             2007 NokU                15,13
  6. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau             19,65

P11 Kuula

  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy               9,19
           9,08   8,82   8,87   9,19
  2. Juho Herrala                            2006 KokemKV              7,69
           7,38      X   7,50   7,69
  3. Eerik Lehtinen                          2007 LauttLu              7,57
           7,09   7,57   6,91   7,46
  4. Rasmus Märtin                           2006 EST                  7,00
           6,88   7,00   6,93   6,61
  5. Lauri Rantala                                ValkHa               6,70
           6,20   6,70   5,65   6,26
  6. Otso Luodeslampi                        2006 LempKiYU             6,65
           6,34   6,30   6,65   6,56
  7. Oskari Rantala                               ValkHa               6,57
           6,05   6,57   6,56   6,12
  8. Eeli Viljanen                                                     6,24
           6,24   5,56   5,72      X
  9. Leevi Ortju                             2007 TampPy               5,19
           4,59   4,96   5,19      X
 10. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau              5,01
           4,53   4,59   5,01   4,68

P13 200 m

  1. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              27,83
  2. Tõnis Timmi                             2004 EST                 28,42
  3. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa             30,21
  4. Henri Vink                              2004 EST                 30,57
  5. Tambet Johanson                         2004 EST                 30,82
  6. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa             31,39
  7. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                32,05
  8. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               32,72
  9. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             33,75
     Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu               DNS

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              27,83
  2. Tõnis Timmi                             2004 EST                 28,42
  3. Henri Vink                              2004 EST                 30,57
  4. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa             31,39
  5. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               32,72

Erä 2                Tuuli: -1,7

  1. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa             30,21
  2. Tambet Johanson                         2004 EST                 30,82
  3. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                32,05
  4. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             33,75
     Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu               DNS

P13 60 m aj

  1. Henri Vink                              2004 EST                 10,09
  2. Tõnis Timmi                             2004 EST                 10,36
  3. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              10,38
  4. Jesse Tuki                              2004 TammRy              10,72
  5. Tambet Johanson                         2004 EST                 10,93
  6. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               10,98
  7. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                11,65
  8. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa             11,74
  9. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             12,02
 10. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa             12,32

Erä 1                Tuuli: -3,1

  1. Tõnis Timmi                             2004 EST                 10,36
  2. Jesse Tuki                              2004 TammRy              10,72
  3. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               10,98
  4. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                11,65
  5. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             12,02

Erä 2                Tuuli: -3,6

  1. Henri Vink                              2004 EST                 10,09
  2. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              10,38
  3. Tambet Johanson                         2004 EST                 10,93
  4. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa             11,74
  5. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa             12,32

P13 Keihäs

  1. Henrik Lehtinen                         2004 LauttLu             47,95
          47,87      X  47,95  45,42
  2. Arno Toivola                            2004 HyvsU               41,87
          41,87      X  39,28  40,76
  3. Tuomas Närhi                            2004 LempKiYU            35,05
          33,22  34,36      X  35,05
  4. Tõnis Timmi                             2004 EST                 32,48
          31,81  32,48  25,51  31,06
  5. Henri Vink                              2004 EST                 29,48
              X  17,95  29,48  25,83
  6. Martti Lahtinen                         2005 IkurinVi            28,65
          28,55  27,11  28,58  28,65
  7. Samu Kauppi                             2004 TammRy              28,19
          28,19  26,84      X  24,15
  8. Niilo Virta                             2005 LempKiYU            28,06
              X  26,80  28,06  27,58
  9. Eetu Koskinen                           2005 ViialVa             27,45
          27,45  24,66  21,00  23,52
 10. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              25,18
          24,63  22,18  25,18  24,26
 11. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa             23,15
          23,11  22,23  23,15  22,35
 12. Tambet Johanson                         2004 EST                 21,32
          19,51  18,02      X  21,32
 13. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               20,28
              X  17,19  19,16  20,28
 14. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             17,17
          14,10  14,36  17,17  12,19
 15. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa             15,11
              X  12,56  15,11  13,54

P15 200 m


                     Tuuli: -2,9

  1. Ville Suoniemi                          2002 TampPy              23,62
  2. Carlos Peltonen                         2004 SäkU                26,64
  3. Topi Rantanen                           2002 YlöjU               27,06
  4. Pyry Iltanen                            2003 TampPy              28,48
  5. Kosti Moisio                            2006 KaipVi              32,11
  6. Konsta Vuorela                          2007 JyväskKU            33,69

N 200 m


                     Tuuli: -1,6

  1. Kiira Vilenius                          2001 ViialVa             30,36

N Korkeus

  1. Kiira Vilenius                          2001 ViialVa               145
         136 141 145 149
           O   O  XO XXX

T7 40 m

  1. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy              7,950
  2. Aino Oksa                                    ViialVa             7,953
  3. Sara Majamäki                           2010 ViialVa              7,98
  4. Vendi Lehtimäki                         2010 ForssSa              7,99
  5. Sohvi Rantanen                          2010 ViialVa              8,34
  6. Ilona Rantala                           2011 NakkVire             8,43
  7. Iiris Helenius                          2010 ViialVa              8,95
  8. Ronja Tormilainen                            ViialVa              9,28
  9. Alicia Kivinen                          2010 ViialVa              9,33
 10. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU             9,70
 11. Ruut Högander                           2010 ViialVa              9,90
 12. Vivia Tormilainen                            ViialVa             10,89
     Matilda Puolimatka                           VehmU                 DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy              7,950
  2. Sohvi Rantanen                          2010 ViialVa              8,34
  3. Ilona Rantala                           2011 NakkVire             8,43
  4. Iiris Helenius                          2010 ViialVa              8,95

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Vendi Lehtimäki                         2010 ForssSa              7,99
  2. Ronja Tormilainen                            ViialVa              9,28
  3. Alicia Kivinen                          2010 ViialVa              9,33
  4. Ruut Högander                           2010 ViialVa              9,90
  5. Vivia Tormilainen                            ViialVa             10,89

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Aino Oksa                                    ViialVa             7,953
  2. Sara Majamäki                           2010 ViialVa              7,98
  3. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU             9,70
     Matilda Puolimatka                           VehmU                 DNS

T7 400 m


  1. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy            1.35,92
  2. Vendi Lehtimäki                         2010 ForssSa           1.36,05
  3. Sara Majamäki                           2010 ViialVa           1.40,36
  4. Aino Oksa                                    ViialVa           1.41,39
  5. Ilona Rantala                           2011 NakkVire          1.44,84
  6. Sohvi Rantanen                          2010 ViialVa           1.47,32
  7. Iiris Helenius                          2010 ViialVa           1.48,10
  8. Matilda Puolimatka                           VehmU             1.48,68
  9. Ronja Tormilainen                            ViialVa           1.55,57
 10. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU          1.56,68
     Ruut Högander                           2010 ViialVa               DNS

T9 40 m

  1. Isla Reivo                              2008 LaitJy               7,15
  2. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              7,29
  3. Nanna Salovaara                         2009 LempKiYU             7,48
  4. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,52
  5. Jade Hukka                              2009 ToijVau              7,59
  5. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              7,59
  7. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                8,00
  8. Erika Salonen                           2009 VehmU                8,02
  9. Fiona Giraut                            2009 VehmU                8,10
 10. Mandi Lehtimäki                         2009 ForssSa              8,17
 11. Ella Jussila                            2009 ViialVa              8,21
 12. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                8,34
 13. Helmi Numminen                          2009 ToijVau              8,67
 14. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU             8,71

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Nanna Salovaara                         2009 LempKiYU             7,48
  2. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,52
  3. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                8,00
  4. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU             8,71

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Isla Reivo                              2008 LaitJy               7,15
  2. Jade Hukka                              2009 ToijVau              7,59
  3. Fiona Giraut                            2009 VehmU                8,10
  4. Mandi Lehtimäki                         2009 ForssSa              8,17
  5. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                8,34

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              7,29
  2. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              7,59
  3. Erika Salonen                           2009 VehmU                8,02
  4. Ella Jussila                            2009 ViialVa              8,21
  5. Helmi Numminen                          2009 ToijVau              8,67

T9 400 m


  1. Viivi Manninen                          2008 KestjNS           1.19,78
  2. Isla Reivo                              2008 LaitJy            1.24,10
  3. Petra Pennanen                          2009 HKV               1.27,09
  4. Anni Miettinen                          2008 YlöjU             1.35,75
  5. Nanna Salovaara                         2009 LempKiYU          1.38,68
  6. Veera Paldanius                         2009 ViialVa           1.39,62
  7. Moona Puolimatka                        2009 VehmU             1.39,69
  8. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU          1.40,81
  9. Fiona Giraut                            2009 VehmU             1.41,91
 10. Ella Jussila                            2009 ViialVa           1.43,50
     Ruth Toivola                            2008 HyvsU                 DNS

T9 Pituus

  1. Ruth Toivola                            2008 HyvsU                3,65                
          3,65  3,53  3,45     X
                                
  2. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              3,39                
          3,21  3,10  3,01  3,39
                                
  3. Petra Pennanen                          2009 HKV                  3,23                
          2,92  3,06  3,23  3,17
                                
  4. Isla Reivo                              2008 LaitJy               3,23                
             X  3,07  3,23  3,00
                                
  5. Nanna Salovaara                         2009 LempKiYU             3,00                
             X  2,87  2,92  3,00
                                
  6. Fiona Giraut                            2009 VehmU                2,94                
          2,94  2,63  2,63  2,64
                                
  7. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              2,91                
             X  2,78  2,91  2,58
                                
  8. Jade Hukka                              2009 ToijVau              2,87                
             X  2,87  2,79  2,81
                                
  9. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                2,72                
          2,67  2,65  2,72  2,66
                                
 10. Ella Jussila                            2009 ViialVa              2,60                
          2,60  2,59  2,47  2,59
                                
 11. Mandi Lehtimäki                         2009 ForssSa              2,52                
          0,26  2,52  2,47  2,43
                                
 12. Erika Salonen                           2009 VehmU                2,45                
          2,34  2,45  2,44  2,20
                                
 13. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU             2,17                
          2,17  2,02  2,11  2,11
                                

T11 400 m

  1. Erika Pyykkö                            2006 ForssSa           1.09,24
  2. Iida Kastarinen                         2007 TampPy            1.10,24
  3. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy            1.12,39
  4. Malla Tuomola                           2006 ForssSa           1.12,96
  5. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa           1.13,14
  6. Karmen Tugedam                          2006 EST               1.14,65
  7. Kirke Viktoria Plaado                   2006 EST               1.15,89
  8. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa           1.15,90
  9. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau           1.16,17
 10. Karola Sepp                             2006 EST               1.17,03
 11. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa           1.17,49
 12. Iida Miettinen                          2006 YlöjU             1.17,55
 13. Saara Kuha                              2007 ViialVa           1.18,92
 14. Pinja Kykkänen                          2006 VehmU             1.20,03
 15. Maija Oksa                              2006 ViialVa           1.20,73
 16. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa           1.21,84
 17. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU             1.23,26
 18. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa           1.23,77
 19. Julia Viitanen                          2007 ViialVa           1.25,17
 20. Lumia Reivo                             2007 LaitJy            1.25,76
 21. Emilia Kuusenaho                        2006 ViialVa           1.32,23
 22. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa           1.33,99

Erä 1                

  1. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy            1.12,39
  2. Karola Sepp                             2006 EST               1.17,03
  3. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa           1.21,84
  4. Lumia Reivo                             2007 LaitJy            1.25,76
  5. Emilia Kuusenaho                        2006 ViialVa           1.32,23

Erä 2                

  1. Erika Pyykkö                            2006 ForssSa           1.09,24
  2. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa           1.13,14
  3. Pinja Kykkänen                          2006 VehmU             1.20,03
  4. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU             1.23,26
  5. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa           1.23,77
  6. Julia Viitanen                          2007 ViialVa           1.25,17

Erä 3                

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy            1.10,24
  2. Kirke Viktoria Plaado                   2006 EST               1.15,89
  3. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa           1.15,90
  4. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa           1.17,49
  5. Maija Oksa                              2006 ViialVa           1.20,73

Erä 4                

  1. Malla Tuomola                           2006 ForssSa           1.12,96
  2. Karmen Tugedam                          2006 EST               1.14,65
  3. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau           1.16,17
  4. Iida Miettinen                          2006 YlöjU             1.17,55
  5. Saara Kuha                              2007 ViialVa           1.18,92
  6. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa           1.33,99

T11 60 m aj

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU               10,41
  2. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU               10,60
  3. Erika Pyykkö                            2006 ForssSa             10,97
  4. Malla Tuomola                           2006 ForssSa             10,98
  5. Martta Laine                            2006 ValkHa              11,00
  6. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa             11,06
  7. Iida Kastarinen                         2007 TampPy              11,09
  8. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa             11,22
  9. Inka Kuusela                            2007 TammRy              11,51
 10. Karola Sepp                             2006 EST                 11,57
 11. Kirke Viktoria Plaado                   2006 EST                 11,59
 12. Maija Oksa                              2006 ViialVa             11,99
 13. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa             12,64
 14. Iida Miettinen                          2006 YlöjU               12,70
 15. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa             12,75
 16. Karmen Tugedam                          2006 EST                 12,94
 17. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa             13,03
 18. Julia Viitanen                          2007 ViialVa             13,07
 19. Rebecca Kivinen                         2007 ViialVa             17,07
     Miisa Turunen                           2006 ToijVau               DNF

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU               10,60
  2. Martta Laine                            2006 ValkHa              11,00
  3. Karola Sepp                             2006 EST                 11,57
  4. Iida Miettinen                          2006 YlöjU               12,70
     Miisa Turunen                           2006 ToijVau               DNF

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU               10,41
  2. Inka Kuusela                            2007 TammRy              11,51
  3. Kirke Viktoria Plaado                   2006 EST                 11,59
  4. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa             12,64
  5. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa             13,03

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Erika Pyykkö                            2006 ForssSa             10,97
  2. Malla Tuomola                           2006 ForssSa             10,98
  3. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa             11,06
  4. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa             11,22
  5. Julia Viitanen                          2007 ViialVa             13,07
  6. Rebecca Kivinen                         2007 ViialVa             17,07

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy              11,09
  2. Maija Oksa                              2006 ViialVa             11,99
  3. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa             12,75
  4. Karmen Tugedam                          2006 EST                 12,94

T11 Pituus

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU                4,39                
          4,39  4,13  4,08  4,31
                                
  2. Erika Pyykkö                            2006 ForssSa              4,31                
          4,25  4,28  4,31  4,30
                                
  3. Karola Sepp                             2006 EST                  4,06                
          3,90  3,79  4,06  3,92
                                
  4. Inka Kuusela                            2007 TammRy               4,03                
          3,89  3,39  4,03  3,96
                                
  5. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               3,96                
          3,74  3,96  3,86  3,84
                                
  6. Malla Tuomola                           2006 ForssSa              3,94                
          3,94  3,77  3,59  3,78
                                
  7. Karmen Tugedam                          2006 EST                  3,93                
          3,66  3,88  3,93     X
                                
  8. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               3,86                
          3,60  3,86  3,74     X
                                
  9. Martta Laine                            2006 ValkHa               3,84                
          3,84  3,81  3,77     X
                                
 10. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau              3,81                
          3,81  3,78  3,75  3,74
                                
 11. Miisa Tuomola                           2006 ForssSa              3,74                
          3,74  3,65  3,62  3,36
                                
 12. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                3,72                
          3,64  3,72  3,68  3,72
                                
 13. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa              3,65                
          3,57  3,59     X  3,65
                                
 14. Kirke Viktoria Plaado                   2006 EST                  3,62                
          3,42  3,36  3,60  3,62
                                
 15. Iida Miettinen                          2006 YlöjU                3,58                
          3,30  3,58  3,39     X
                                
 16. Saara Kuha                              2007 ViialVa              3,50                
          3,50  3,43  3,35  3,45
                                
 17. Julia Viitanen                          2007 ViialVa              3,50                
             X  3,50  3,39  3,39
                                
 18. Pinja Kykkänen                          2006 VehmU                3,48                
          3,48  3,28  3,30  3,38
                                
 19. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa              3,42                
          3,32  3,30  3,42  3,36
                                
 20. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa              3,35                
          3,28  3,35  3,23  3,30
                                
 21. Maija Oksa                              2006 ViialVa              3,31                
          3,26  3,31  3,31     -
                                
 22. Emilia Kuusenaho                        2006 ViialVa              3,19                
          3,11  3,12  3,19  3,14
                                
 23. Miisa Turunen                           2006 ToijVau              3,19                
          2,96  3,19     X     X
                                
 24. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa              3,18                
          3,18  3,14     X  2,67
                                
 25. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa              2,94                
          2,94  2,91  2,76     X
                                
 26. Rebecca Kivinen                         2007 ViialVa              2,93                
          2,90  2,69  2,93  2,70
                                

T13 200 m

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF           28,16
  2. Anni Nurminen                           2004 TampPy              28,66
  3. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa             29,02
  4. Amanda Lehtimäki                        2005 ForssSa             29,11
  5. Emilia Salonen                          2005 VehmU               30,82
  6. Minea Lindén                            2005 LoimLei             31,24
  7. Hanna Annus                             2004 EST                 31,28
  8. Emmi Henriksson                         2005 NokU                31,50
  9. Vilma Valtonen                          2004 PaimU               32,61
 10. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             33,22
 11. Neea Suhonen                            2004 ViialVa             34,34
 12. Elice Helenius                          2005 ViialVa             35,13
 13. Anna Oksa                               2005 ViialVa             35,45
 14. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             37,65
 15. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             39,55

Erä 1                Tuuli: -1,4

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF           28,16
  2. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa             29,02
  3. Vilma Valtonen                          2004 PaimU               32,61
  4. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             33,22
  5. Anna Oksa                               2005 ViialVa             35,45

Erä 2                Tuuli: -1,7

  1. Amanda Lehtimäki                        2005 ForssSa             29,11
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU               30,82
  3. Minea Lindén                            2005 LoimLei             31,24
  4. Neea Suhonen                            2004 ViialVa             34,34
  5. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             39,55

Erä 3                Tuuli: -2,9

  1. Anni Nurminen                           2004 TampPy              28,66
  2. Hanna Annus                             2004 EST                 31,28
  3. Emmi Henriksson                         2005 NokU                31,50
  4. Elice Helenius                          2005 ViialVa             35,13
  5. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             37,65

T13 60 m aj

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,79
  2. Hanna Annus                             2004 EST                 10,43
  3. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa             10,47
  4. Emilia Salonen                          2005 VehmU               11,26
  5. Vilma Valtonen                          2004 PaimU               11,79
  6. Minea Lindén                            2005 LoimLei             12,50
  7. Anna Oksa                               2005 ViialVa             12,97
  8. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             13,27
  9. Elice Helenius                          2005 ViialVa             14,37
 10. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             14,39
 11. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             14,80

Erä 1                Tuuli: -1,6

  1. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa             10,47
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU               11,26
  3. Anna Oksa                               2005 ViialVa             12,97
  4. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             13,27
  5. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             14,39
  6. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             14,80

Erä 2                Tuuli: -3,1

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,79
  2. Hanna Annus                             2004 EST                 10,43
  3. Vilma Valtonen                          2004 PaimU               11,79
  4. Minea Lindén                            2005 LoimLei             12,50
  5. Elice Helenius                          2005 ViialVa             14,37

T13 Keihäs

  1. Lyydia Herrala                          2004 KokemKV             32,82
          31,37      X  32,82  31,09
  2. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF           30,68
          27,96  30,68      -      -
  3. Neea Suhonen                            2004 ViialVa             28,41
          28,41  28,19  25,17  25,92
  4. Maisa-Kaisla Tuomola                    2005 ForssSa             27,84
              X  20,06  27,84  24,58
  5. Lumia Reivo                             2007 LaitJy              21,39
          21,39      X  21,17  21,31
  6. Hanna Annus                             2004 EST                 21,08
          15,20  21,08  16,50  18,35
  7. Aava Häyrynen                           2005 TampPy              20,30
          14,50  16,27  20,30  17,58
  8. Helmi Hujanen                           2005 ViialVa             20,03
          15,52  20,03  19,20  19,53
  9. Elice Helenius                          2005 ViialVa             19,25
          18,18   1,33  19,25  18,79
 10. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             17,06
          17,06  14,30  14,92  15,72
 11. Anna Oksa                               2005 ViialVa             13,67
          12,22  13,67  10,95  11,92
 12. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             13,30
              X  12,26  13,30  12,34

T15 200 m


                     Tuuli: -1,6

  1. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           27,30
  2. Eleriin Hirv                            2003 EST                 31,30
  3. Alice Reivo                             2003 LaitJy              31,33
  4. Mette Karppanen                         2003 UrjU                31,37
  5. Betti Aniott                            2002 EST                 31,51

T15 Korkeus

  1. Betti Aniott                            2002 EST                   152
         136 141 145 149 152 155
           O   O   O   O  XO XXX
  2. Eleriin Hirv                            2003 EST                   145
         136 141 145 149
           O   O   O XXX
  3. Anni Nurminen                           2004 TampPy                141
         136 141 145
           O   O XXX
  4. Emilia Rantala                          2003 ValkHa                136
         126 131 136 141
           O   O   O XXX
     Laura Sanden                            2002 UrjU                  DNS