Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.06. klo 18:00 Valtin Pokaalikisat Tulokset (päivitetty: 20:39 27.06.2017)
Pokaalikisat
Haihunkosken urheilukenttä
27.6.2017

TULOKSET

M 100 m


                     Tuuli: +3,2

  1. Veijo Kylmäpuro                         1960 HKV                 13,92
     Marko Petäjä                            1984 ForssSa               DNS

P7 40 m

  1. Joona Salo                              2010 LempKiYU             7,22
  2. Matias Viitanen                         2010 ViialVa              8,26
  3. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau              8,41
  4. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa              8,65
  5. Lukas Rantala                                ViialVa              8,94
  6. Milo Giraud                                  VehmU                9,13
  7. Aapo Jaatinen                           2011 UrjU                 9,14
  8. Topi Ahtoranta                          2011 ViialVa              9,17
  9. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa              9,18
 10. Oiva Lepo                                    ViialVa              9,24
 11. Heino Nooa                                   ViialVa              9,42
 12. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa             10,90

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau              8,41
  2. Lukas Rantala                                ViialVa              8,94
  3. Aapo Jaatinen                           2011 UrjU                 9,14
  4. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa              9,18
  5. Oiva Lepo                                    ViialVa              9,24
  6. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa             10,90

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Joona Salo                              2010 LempKiYU             7,22
  2. Matias Viitanen                         2010 ViialVa              8,26
  3. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa              8,65
  4. Milo Giraud                                  VehmU                9,13
  5. Topi Ahtoranta                          2011 ViialVa              9,17
  6. Heino Nooa                                   ViialVa              9,42

P7 Pallonheitto

  1. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau             15,68
          15,68  13,90
  2. Frans Naakka                            2010 ViialVa             13,91
          13,11  13,91
  3. Matias Viitanen                         2010 ViialVa             11,98
          11,98  11,38
  4. Nooa Heino                                   ViialVa             10,53
           9,27  10,53
  5. Veikko Virtanen                         2011 ViialVa             10,32
          10,32   9,82
  6. Eetu Seppälä                            2010 ViialVa             10,25
          10,00  10,25
  7. Topi Ahtoranta                          2011 ViialVa              9,85
           4,30   9,85
  8. Lukas Rantala                                ViialVa              9,00
           9,00   6,86
  9. Milo Giraud                                  VehmU                7,34
           7,34      -
 10. Oiva Lepo                                    ViialVa              6,15
           6,15   5,84
 11. Vinski Virtanen                         2013 ViialVa              3,28
           3,28   3,07

P9 40 m

  1. Jimi Pirttimäki                         2008 LahdA                6,99
  2. Eerik Ruuti                             2008 LempKiYU             7,08
  3. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               7,21
  4. Mico Hjerp                              2008 ForssSa              7,26
  5. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU             7,44
  5. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              7,44
  7. Iivari Niemi                                 ViialVa              7,47
  8. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,68
  9. Sami Rekola                             2008 TammRy               7,77
 10. Niklas Pitkänen                         2008 JanJa                8,45
     Aapeli Heikkilä                              KyrkslIF              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Eerik Ruuti                             2008 LempKiYU             7,08
  2. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               7,21
  3. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU             7,44
  3. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              7,44
  5. Iivari Niemi                                 ViialVa              7,47
  6. Sami Rekola                             2008 TammRy               7,77

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Jimi Pirttimäki                         2008 LahdA                6,99
  2. Mico Hjerp                              2008 ForssSa              7,26
  3. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,68
  4. Niklas Pitkänen                         2008 JanJa                8,45
     Aapeli Heikkilä                              KyrkslIF              DNS

P9 1000 m


  1. Eerik Ruuti                             2008 LempKiYU          3.54,60
  2. Jimi Pirttimäki                         2008 LahdA             4.02,26
  3. Jyri Mäkelä                             2009 NokU              4.07,71
  4. Iivari Niemi                                 ViialVa           4.14,16
  5. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa           4.18,92
  6. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy            4.22,00
  7. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU          4.27,29
  8. Niklas Pitkänen                         2008 JanJa             6.07,32

P9 Kuula

  1. Jimi Pirttimäki                         2008 LahdA                6,61
           6,21   6,61      X   6,03
  2. Sami Rekola                             2008 TammRy               5,45
           5,09   5,25   5,42   5,45
  3. Jimmy Tormilainen                       2009 TampPy               5,32
           4,41   5,32   4,75   4,85
  4. Eelis Numminen                          2008 ToijVau              5,20
           5,01   4,32   4,97   5,20
  5. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU             4,96
           4,96   4,83   4,03   4,91
  6. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 4,85
           3,78   4,85   4,70   4,54
  7. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa              4,65
           3,88   4,65      X   4,24
  8. Niklas Pitkänen                         2008 JanJa                4,55
              X   4,30   4,55   4,10
  9. Iivari Niemi                                 ViialVa              3,87
              X   3,87   3,17   3,79
     Aapeli Heikkilä                              KyrkslIF              DNS
        

P11 60 m

  1. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             9,07
  2. Konsta Manninen                         2006 KestjNS              9,16
  3. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  9,20
  4. Aleksi Jokela                           2006 TammRy               9,28
  5. Totte Salonen                           2006 TeiskU               9,60
  6. Akseli Keskitalo                        2007 TampPy               9,72
  7. Ville Rekola                            2006 TammRy              10,05
  8. Leevi Mansikkaniemi                     2007 ForssSa             10,06
  9. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau             10,35
 10. Joona Taipale                           2006 PälkLL              10,53
 11. Eemeli Ruuti                            2006 LempKiYU            10,64
 12. Toivo Lehtinen                          2007 UrjU                10,70
 13. Veli Lepo                               2007 ViialVa             10,88
 14. Jimi Alanen                             2007 ViialVa             11,74

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             9,07
  2. Konsta Manninen                         2006 KestjNS              9,16
  3. Ville Rekola                            2006 TammRy              10,05
  4. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau             10,35
  5. Joona Taipale                           2006 PälkLL              10,53

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  9,20
  2. Totte Salonen                           2006 TeiskU               9,60
  3. Leevi Mansikkaniemi                     2007 ForssSa             10,06
  4. Veli Lepo                               2007 ViialVa             10,88
  5. Jimi Alanen                             2007 ViialVa             11,74

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Aleksi Jokela                           2006 TammRy               9,28
  2. Akseli Keskitalo                        2007 TampPy               9,72
  3. Eemeli Ruuti                            2006 LempKiYU            10,64
  4. Toivo Lehtinen                          2007 UrjU                10,70

P11 1000 m


  1. Joakim Tuomola                          2007 KestjNS             40,27
  2. Totte Salonen                           2006 TeiskU            3.25,00
  3. Jesse Salo                              2006 TampPy            3.25,32
  4. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu          3.44,47
  5. Akseli Keskitalo                        2007 TampPy            3.52,75
  6. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau           3.54,10
  7. Arto Mäkelä                             2007 NokU              4.10,44
     Konsta Manninen                         2006 KestjNS               DNS
     Veli Lepo                               2007 ViialVa               DNS

P11 Pituus

  1. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  4,25                
          4,24  4,25  4,03  3,95
                                
  2. Konsta Manninen                         2006 KestjNS              4,21                
          4,08  4,21  3,91  4,12
                                
  3. Aleksi Jokela                           2006 TammRy               4,21                
          4,07  4,10  4,21  4,11
                                
  4. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             4,14                
          4,14  4,14  3,91  4,00
                                
  5. Ville Rekola                            2006 TammRy               3,90                
          3,90  3,86  3,65  3,77
                                
  6. Joona Taipale                           2006 PälkLL               3,61                
          3,61  3,56  3,25  3,15
                                
  7. Akseli Keskitalo                        2007 TampPy               3,55                
          3,27  3,39  3,42  3,55
                                
  8. Toivo Lehtinen                          2007 UrjU                 3,48                
          3,48  3,01  3,31  3,05
                                
  9. Eemeli Ruuti                            2006 LempKiYU             3,38                
          3,36  3,38  3,31  3,07
                                
 10. Arttu Viljanen                          2007 ToijVau              3,30                
          3,30  3,22  3,15  2,57
                                
 11. Leevi Mansikkaniemi                     2007 ForssSa              3,17                
          3,04  3,17  2,36  3,11
                                
 12. Veli Lepo                               2007 ViialVa              3,14                
          2,97  3,14  2,93  2,18
                                

P13 60 m

  1. Carlos Peltonen                         2004 SäkU                 8,16
  2. Saku Lehtonen                           2005 LempKiYU             8,47
  3. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  8,55
  4. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa              9,04
  5. Lenni Torkkel                           2005 ForssSa              9,25
  6. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                 9,43
  7. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                9,58
  8. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              9,63
  9. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa              9,83
 10. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             10,18

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Carlos Peltonen                         2004 SäkU                 8,16
  2. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa              9,04
  3. Lenni Torkkel                           2005 ForssSa              9,25
  4. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa              9,83
  5. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa             10,18

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Saku Lehtonen                           2005 LempKiYU             8,47
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  8,55
  3. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                 9,43
  4. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                9,58
  5. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              9,63

P13 1000 m


  1. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa           3.39,26
  2. Lenni Torkkel                           2005 ForssSa           3.47,03
  3. Matias Puolimatka                       2004 VehmU             4.03,41
  4. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau           4.04,79
  5. Aapo Kuikka                             2004 JanJa             4.07,47
  6. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa           4.19,05

P13 Kuula

  1. Vili Välimäki                           2004 TammRy              10,43
              X      X  10,43      X
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  8,96
           7,90   8,51   8,96      X
  3. Anselmi Jaatinen                        2004 UrjU                 8,78
           8,78   8,46   8,41   8,70
  4. Saku Lehtonen                           2005 LempKiYU             8,02
           7,62   7,28   7,57   8,02
  5. Tapio Suojanen                          2005 ViialVa              7,10
           6,61   7,10   6,71   6,40
  6. Mikael Viitanen                         2005 ViialVa              5,83
           5,83   5,05   5,55   5,67
  7. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              5,55
           4,96   5,16   5,55      X
  8. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              5,29
           4,54   4,99   5,13   5,29

P15 100 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               15,18

P15 2000 m


  1. Vili Olkkonen                           2002 KangU             6.35,77
  2. Akseli Stark                            2003 VihdVie           6.38,78
  3. Benjamin Saarela                        2002 ForssSa           6.43,07
  4. Onni Koskela                            2002 IkaalU            6.45,44
  5. Konsta Manninen                         2006 KestjNS           6.53,62
  6. Juho Veikkolainen                       2002 ViialVa           6.58,05
  7. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL            7.22,24

N 100 m


                     Tuuli: -1,1

  1. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa             13,55
  2. Emma Kosonen                            2000 ValkHa              13,80
  3. Emmi Karhu                              2000 ViialVa             13,88
  4. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa             14,10
  5. Kiira Vilenius                          2001 ViialVa             14,47
     Matilda Koponen                         2001 ViialVa               DNS

N Pituus

  1. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa              5,05 +0,5           
          4,63  4,85  4,96  5,05  4,84  4,73
           0,0  -0,1  +0,6  +0,5  +2,1  -0,3
  2. Kiira Vilenius                          2001 ViialVa              4,66 +0,1           
          4,54  4,42     X  4,66  4,63     X
           0,0   0,0  +0,5  +0,1  -0,2  +0,1
  3. Emma Kosonen                            2000 ValkHa               4,62 +0,1           
          4,35  4,56     X  4,62     X     X
           0,0  -0,1  +0,7  +0,1   0,0   0,0
  4. Emma Kuikka                             2002 JanJa                4,59  0,0           
             X  4,49  4,59     X     X     X
          -0,9   0,0   0,0  +0,7   0,0   0,0
  5. Matilda Koponen                         2001 ViialVa              4,41 +0,1           
             X  4,28  4,38     X  4,41  4,41
           0,0   0,0  +0,6  +0,8  +0,1  +0,7
  6. Emmi Karhu                              2000 ViialVa              4,25  0,0           
          4,25  4,17     X  3,92     -     -
           0,0   0,0  +0,8  +0,4            

T7 40 m

  1. Julia Suolaniemi                             ToijVau              7,57
  2. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy               7,95
  3. Sara Majamäki                           2010 ViialVa              8,12
  4. Vendi Lehtimäki                              ForssSa              8,25
  5. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             8,31
  6. Sohvi Rantanen                               ViialVa              8,36
  7. Lidia Karislahti                             LempKiYU             8,46
  8. Peppi Pirttimäki                        2011 LahdA                8,62
  9. Hilma Niemi                             2010 ViialVa              8,67
 10. Matilda Puolimatka                           VehmU                8,73
 11. Alicia Kivinen                          2010 ViialVa              8,83
 12. Ronja Tormilainen                            ViialVa              9,03
 13. Iiris Helenius                               ViialVa              9,22
 14. Salka Koivula                                ViialVa             10,08
 15. Ruut Högander                                ViialVa             10,69
 16. Vivia Tormilainen                            ViialVa             10,76

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Sara Majamäki                           2010 ViialVa              8,12
  2. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             8,31
  3. Lidia Karislahti                             LempKiYU             8,46
  4. Alicia Kivinen                          2010 ViialVa              8,83
  5. Ronja Tormilainen                            ViialVa              9,03
  6. Salka Koivula                                ViialVa             10,08

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy               7,95
  2. Peppi Pirttimäki                        2011 LahdA                8,62
  3. Hilma Niemi                             2010 ViialVa              8,67
  4. Iiris Helenius                               ViialVa              9,22
  5. Vivia Tormilainen                            ViialVa             10,76

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Julia Suolaniemi                             ToijVau              7,57
  2. Vendi Lehtimäki                              ForssSa              8,25
  3. Sohvi Rantanen                               ViialVa              8,36
  4. Matilda Puolimatka                           VehmU                8,73
  5. Ruut Högander                                ViialVa             10,69

T7 Pallonheitto

  1. Ella Rajala                             2010 LempKiYU            16,63
          16,63  16,41       
  2. Minja Kaunisharju                       2010 TammRy              16,21
          16,21
  3. Sara Majamäki                           2010 ViialVa              9,15
           9,15   7,99
  4. Sohvi Rantanen                               ViialVa              8,84
           8,84   8,73
  5. Vendi Lehtimäki                              ForssSa              8,78
           8,66   8,78       
  6. Hilma Niemi                             2010 ViialVa              8,62
           8,62   6,78
  7. Iiris Helenius                               ViialVa              8,24
           7,84   8,24
  8. Lidia Karislahti                             LempKiYU             8,14
           8,14   7,67
  9. Salka Koivula                                ViialVa              7,64
           6,70   7,64
 10. Peppi Pirttimäki                        2011 LahdA                7,57
           7,40   7,57
 11. Alicia Kivinen                          2010 ViialVa              6,15
           6,15   5,70       
 12. Matilda Puolimatka                           VehmU                5,80
           4,80   5,80
 13. Ronja Tormilainen                            ViialVa              5,12
           4,88   5,12
 14. Ruut Högander                                ViialVa              4,75
           4,75   4,10                            
 15. Vivia Tormilainen                            ViialVa              3,43
           2,98   3,43

T9 40 m

  1. Meri Vahteristo                         2008 ToijVau              7,08
  2. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              7,35
  3. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                7,45
  4. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,48
  5. Eeva Ukkonen                            2008 KangU                7,59
  6. Jade Hukka                              2009 ToijVau              7,63
  7. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              7,84
  8. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                8,20
  9. Fiona Giraud                                 VehmU                8,28
 10. Ella Jussila                            2009 ViialVa              8,32
 11. Mandi Lehtimäki                         2009 ForssSa              8,35
 12. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                8,37
 13. Vilja Välimäki                          2008 TammRy               8,40
 14. Sofia Pirttimäki                        2009 LahdA                8,96
 15. Milla Sannamo                           2009 ToijVau              9,40

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              7,35
  2. Jade Hukka                              2009 ToijVau              7,63
  3. Ella Jussila                            2009 ViialVa              8,32
  4. Vilja Välimäki                          2008 TammRy               8,40
  5. Sofia Pirttimäki                        2009 LahdA                8,96

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                7,45
  2. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,48
  3. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              7,84
  4. Moona Puolimatka                        2009 VehmU                8,20
  5. Mandi Lehtimäki                         2009 ForssSa              8,35

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Meri Vahteristo                         2008 ToijVau              7,08
  2. Eeva Ukkonen                            2008 KangU                7,59
  3. Fiona Giraud                                 VehmU                8,28
  4. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                8,37
  5. Milla Sannamo                           2009 ToijVau              9,40

T9 1000 m


  1. Viivi Manninen                          2008 KestjNS           3.56,25
  2. Petra Pennanen                          2009 HKV               4.07,80
  3. Serafiina Niininen                      2008 NokU              4.18,72
  4. Meri Vahteristo                         2008 ToijVau           4.29,81
  5. Moona Puolimatka                        2009 VehmU             4.51,06
  6. Sofia Pirttimäki                        2009 LahdA             4.52,69
  7. Anni Miettinen                          2008 YlöjU             5.07,56

T9 Kuula

  1. Vilja Välimäki                          2008 TammRy               6,13
           6,13   5,57   5,75   5,32
  2. Eeva Ukkonen                            2008 KangU                5,83
           5,83   5,53   5,18   5,35
  3. Ella Jussila                            2009 ViialVa              4,76
           4,41   4,76   4,47   4,31
  4. Viivi Manninen                          2008 KestjNS              4,63
           4,29   4,63   4,59   4,55
  5. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                4,59
           4,59   3,92   4,51   4,54
  6. Veera Paldanius                         2009 ViialVa              4,38
           3,77   4,38   4,27   4,19
  7. Petra Pennanen                          2009 HKV                  4,02
           3,73   3,94   3,84   4,02
  8. Fiona Giraud                                 VehmU                3,87
           3,87   3,28   3,69      X
  9. Anni Miettinen                          2008 YlöjU                3,63
           3,63   3,47   3,51   3,10
 10. Milla Sannamo                           2009 ToijVau              3,15
           3,09   2,93   3,03   3,15
 11. Sofia Pirttimäki                        2009 LahdA                2,66
           2,64   2,57   2,66   2,20

T11 60 m

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               9,40
  2. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               9,47
  3. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                9,50
  4. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau              9,51
  5. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               9,55
  6. Viivi Välimäki                          2006 TammRy               9,59
  7. Maija Oksa                              2006 ViialVa              9,77
  8. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa              9,83
  9. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa              9,88
 10. Iida Miettinen                          2006 YlöjU               10,10
 11. Saara Kuha                              2007 ViialVa             10,18
 11. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU               10,18
 13. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa             10,21
 14. Julia Viitanen                               ViialVa             10,24
 15. Miisa Turunen                           2006 ToijVau             10,43
 16. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa             10,46
 17. Rebecca Kivinen                         2007 ViialVa             10,61
 18. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau             10,67
 19. Elli Sivonen                            2007 ViialVa             10,88
 20. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau             11,47

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               9,47
  2. Maija Oksa                              2006 ViialVa              9,77
  3. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa              9,83
  4. Miisa Turunen                           2006 ToijVau             10,43
  5. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau             11,47

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               9,40
  2. Viivi Välimäki                          2006 TammRy               9,59
  3. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU               10,18
  4. Julia Viitanen                               ViialVa             10,24
  5. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa             10,46

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                9,50
  2. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa              9,88
  3. Saara Kuha                              2007 ViialVa             10,18
  4. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau             10,67
  5. Elli Sivonen                            2007 ViialVa             10,88

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau              9,51
  2. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               9,55
  3. Iida Miettinen                          2006 YlöjU               10,10
  4. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa             10,21
  5. Rebecca Kivinen                         2007 ViialVa             10,61

T11 1000 m


  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy            3.32,93
  2. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy            3.38,37
  3. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa           3.44,52
  4. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa           3.52,10
  5. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU             3.53,89
  6. Saara Kuha                              2007 ViialVa           3.54,53
  7. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa           4.02,47
  8. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau           4.02,98
  9. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau           4.03,52
 10. Iida Miettinen                          2006 YlöjU             4.04,08
 11. Adaliina Niininen                       2006 NokU              4.05,08
 12. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa           4.06,46
 13. Elli Sivonen                            2007 ViialVa           4.08,24
 14. Maija Oksa                              2006 ViialVa           4.21,53

T11 Pituus

  1. Miriam Puolimatka                       2006 VehmU                4,09                
          3,97  4,09  3,82  3,69
                                
  2. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               4,00                
          3,90  4,00  3,90  3,86
                                
  3. Viivi Välimäki                          2006 TammRy               3,99                
          3,99  3,82  3,91  3,90
                                
  4. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa               3,98                
          3,96  3,98  3,97  3,94
                                
  5. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau              3,97                
          3,97  3,88  3,95  3,90
                                
  6. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               3,82                
          1,34  3,82  3,79     X
                                
  7. Miranda Lehtimäki                       2007 ForssSa              3,71                
          3,64  3,42  3,43  3,71
                                
  8. Saara Kuha                              2007 ViialVa              3,62                
          3,41  3,52  3,54  3,62
                                
  9. Vilmiina Virtanen                       2007 ViialVa              3,60                
          3,60  3,31  3,34  3,51
                                
 10. Maija Oksa                              2006 ViialVa              3,55                
          3,55  3,36  3,43     X
                                
 11. Julia Viitanen                               ViialVa              3,43                
             X  3,43  3,36  3,01
                                
 12. Miisa Turunen                           2006 ToijVau              3,38                
          3,26     X  3,38  2,80
                                
 13. Iida Miettinen                          2006 YlöjU                3,37                
             X  3,37  3,35  3,35
                                
 14. Jenna Pentinniemi                       2006 ViialVa              3,37                
          3,37  3,34  3,32  3,30
                                
 15. Vilja Hujanen                           2007 ViialVa              3,33                
          3,29  3,32  3,33  3,23
                                
 16. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                3,25                
          3,24  3,22  3,25  3,24
                                
 17. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau              3,21                
          3,10  2,96  3,21  3,19
                                
 18. Emilia Kuusenaho                        2006 ViialVa              3,16                
          3,16  3,00  2,84  2,77
                                
 19. Elli Sivonen                            2007 ViialVa              3,00                
          2,96  2,86     X  3,00
                                
 20. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau              2,62                
          2,42  2,51  2,62     X
                                

T13 60 m

  1. Nadija Vasylenko                        2004 TampU                8,81
  2. Amanda Lehtimäki                        2005 ForssSa              8,85
  3. Jade Mäkinen                            2004 NokU                 9,03
  4. Oona Syyri                              2004 ForssSa              9,06
  5. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa            9,13
  6. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             9,52
  7. Katri Pärssinen                         2005 VammsVoi             9,59
  8. Ea Vuori                                2005 MäntsU               9,73
  9. Noora Suojanen                          2004 ViialVa              9,90
 10. Neea Suhonen                            2004 ViialVa              9,91
 11. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               10,04
 12. Anna Oksa                               2005 ViialVa             10,21
 13. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              10,33
 14. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             10,67
 15. Sanni Niskanen                          2005 ViialVa             11,01
 16. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             11,36
     Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU                 DNS

Erä 1                Tuuli: -2,5

  1. Nadija Vasylenko                        2004 TampU                8,81
  2. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa            9,13
  3. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             9,52
  4. Katri Pärssinen                         2005 VammsVoi             9,59
  5. Sanni Niskanen                          2005 ViialVa             11,01

Erä 2                Tuuli: -0,9

  1. Jade Mäkinen                            2004 NokU                 9,03
  2. Noora Suojanen                          2004 ViialVa              9,90
  3. Julia Pitkänen                          2005 JanJa               10,04
  4. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa             10,67
  5. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa             11,36
     Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU                 DNS

Erä 3                Tuuli: -0,2

  1. Amanda Lehtimäki                        2005 ForssSa              8,85
  2. Oona Syyri                              2004 ForssSa              9,06
  3. Ea Vuori                                2005 MäntsU               9,73
  4. Neea Suhonen                            2004 ViialVa              9,91
  5. Anna Oksa                               2005 ViialVa             10,21
  6. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              10,33

T13 1000 m


  1. Krista Manninen                         2004 KestjNS           3.20,12
  2. Ea Vuori                                2005 MäntsU            3.24,60
  3. Petriina Niininen                       2004 NokU              3.28,22
  4. Birgit Tuomola                          2005 KestjNS           3.43,67
  5. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu          3.50,17
  6. Sanni Niskanen                          2005 ViialVa           4.07,00
  7. Helmi Hujanen                           2005 ViialVa           4.21,25
  8. Julia Pitkänen                          2005 JanJa             4.23,77
  9. Anna Oksa                               2005 ViialVa           4.48,82

T13 Kuula

  1. Silja Rossi                             2004 TampPy              11,24
           9,70  10,82      X  11,24
  2. Tiina Järvinen                          2004 LahdA               11,20
           1,05  10,71  11,20  10,89
  3. Viivi Taipale                           2004 PälkLL               9,86
           9,35   9,11   9,57   9,86
  4. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa            9,57
           9,57      X   9,41   9,16
  5. Viivi Välimäki                          2006 TammRy               8,30
           8,30   8,08   7,19   7,38
  6. Neea Suhonen                            2004 ViialVa              8,29
           8,29      X   8,22      X
  7. Helmi Hujanen                           2005 ViialVa              7,90
           7,90   6,85   7,37   6,93
  8. Sanni Niskanen                          2005 ViialVa              7,69
           4,69   4,80   4,73   7,69       
  9. Jade Mäkinen                            2004 NokU                 7,57
           7,57   7,15   7,29      X
 10. Noora Suojanen                          2004 ViialVa              6,88
              X   6,88      X   6,33
 11. Julia Pitkänen                          2005 JanJa                6,71
           6,62   6,71   6,51   6,41
 12. Anna Oksa                               2005 ViialVa              6,08
           6,03   6,08   4,92   4,95
 13. Ea Vuori                                2005 MäntsU               5,80
           5,36   5,77   5,80      X
 14. Eveliina Alanen                         2005 ViialVa              5,61
           5,61   5,27   5,25   5,09
 15. Aino-Maija Jaatinen                     2006 UrjU                 5,48
           4,93   5,39   5,48   4,86
 16. Josefiina Saarinen                      2005 ViialVa              5,34
           5,34   4,80   4,96   4,51

T15 100 m


                     Tuuli: -1,3

  1. Nadija Vasylenko                        2004 TampU               13,61
  2. Emma Kuikka                             2002 JanJa               13,64
  3. Aliisa Keskinen                         2003 ToijVau             13,68
     Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU                 DNS

T15 2000 m


  1. Aliisa Keskinen                         2003 ToijVau           7.16,02
  2. Hanna Laitila                           2003 YlöjU             8.06,63
  3. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU             8.08,85
  4. Silja Lamminmäki                        2003 KangU             8.16,30