Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
16.09. klo 10:00 Uudyn pm-moniottelut 9-13 v Tulokset (päivitetty: 17:25 16.09.2017)
Uudyn pm-moniottelut 9-13 v
Nurmijärven Yleisurheilu
16.09.2017

P9 4-ottelu  40m
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6,92              
2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   7,04              
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  7,25              
4)   Topi Niemi                       RiihimKi                  7,31              
5)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   7,33              
6)   Anton Sokoff                     HyvsU                     7,34              
7)   Elias Oksanen                    HyvsU                     7,38              
8)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,39              
9)   Lauri Saha                       KerU                      7,40              
10)  Daniel Nylund                    LänsiUU                   7,44              
11)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,46              
12)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     7,51              
12)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,51              
14)  Jere Paananen                    NurmijYU                  7,52              
14)  Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  7,52              
16)  Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  7,56              
17)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,67              
18)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     7,68              
19)  Olli Nieminen                    KeskiUYU                  7,70              
20)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   7,88              
21)  Joa Härmä                        LänsiUU                   7,94              
22)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  8,01              
23)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  8,11              
24)  Timi Enström                     KarkkPo                   8,13              
25)  Olli Auranen                     NurmijYU                  8,14              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6,92              
2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   7,04              
3)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   7,33              
4)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,39              
5)   Lauri Saha                       KerU                      7,40              
6)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     7,51              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,9
1)   Daniel Nylund                    LänsiUU                   7,44              
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,46              
3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,52              
4)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  7,56              
5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,67              
6)   Severi Heikkola                  NurmijYU                  8,01              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,4
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  7,25              
2)   Topi Niemi                       RiihimKi                  7,31              
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     7,38              
4)   Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  7,52              
5)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   7,88              
6)   Joa Härmä                        LänsiUU                   7,94              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,9
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     7,34              
2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,51              
3)   Aarre Kalanen                    HyvsU                     7,68              
4)   Olli Nieminen                    KeskiUYU                  7,70              
5)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  8,11              
6)   Timi Enström                     KarkkPo                   8,13              
7)   Olli Auranen                     NurmijYU                  8,14              


T9 4-ottelu  40m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,65              
2)   Ruth Toivola                     HyvsU                     6,81              
3)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  7,11              
4)   Liia Liski                       NummKip                   7,14              
5)   Laura Mantila                    RiihimKi                  7,15              
6)   Tiia Enström                     KarkkPo                   7,17              
7)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  7,18              
8)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   7,28              
9)   Iisa Aramo                       HyvsU                     7,30              
10)  Eerika Nieminen                  JanJa                     7,36              
11)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  7,39              
12)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,47              
13)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,48              
14)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  7,52              
15)  Inka Päivinen                    HyvsU                     7,53              
16)  Sonja Pitkänen                   HyvsU                     7,54              
17)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,62              
18)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   7,64              
19)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,69              
20)  Kerttu Saari                     NurmijYU                  7,75              
21)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  7,85              
22)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  7,90              
23)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,94              
24)  Peppiina Vanne                   HausjU                    8,00              
25)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  9,53              
     Hilla Tuominen                   LahdA                                       
     Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  DNS               
     Sara Ehrnrooth                   JuvU                                        

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  7,18              
2)   Sonja Pitkänen                   HyvsU                     7,54              
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,62              
4)   Kerttu Saari                     NurmijYU                  7,75              
5)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  7,85              
6)   Milla Louhivuori                 NurmijYU                  7,90              
     Hilla Tuominen                   LahdA                                       

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Ruth Toivola                     HyvsU                     6,81              
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  7,15              
3)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  7,39              
4)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,47              
5)   Inka Päivinen                    HyvsU                     7,53              
6)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,94              
7)   Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  9,53              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,6
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,65              
2)   Liia Liski                       NummKip                   7,14              
3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     7,36              
4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,48              
5)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   7,64              
6)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,69              
7)   Peppiina Vanne                   HausjU                    8,00              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,8
1)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  7,11              
2)   Tiia Enström                     KarkkPo                   7,17              
3)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   7,28              
4)   Iisa Aramo                       HyvsU                     7,30              
5)   Vera Ahlfors                     NurmijYU                  7,52              
     Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  DNS               
     Sara Ehrnrooth                   JuvU                                        


P9 4-ottelu  800m
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     3.01,35           
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.10,74           
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   3.11,67           
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.11,68           
5)   Topi Niemi                       RiihimKi                  3.14,62           
6)   Lauri Saha                       KerU                      3.17,80           
7)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3.19,44           
8)   Olli Nieminen                    KeskiUYU                  3.20,20           
9)   Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  3.21,09           
10)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     3.24,35           
11)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.24,40           
12)  Daniel Nylund                    LänsiUU                   3.26,02           
13)  Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   3.30,11           
14)  Joona Paananen                   NurmijYU                  3.32,61           
15)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  3.34,31           
16)  Elias Oksanen                    HyvsU                     3.34,39           
17)  Joa Härmä                        LänsiUU                   3.34,82           
18)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     3.35,89           
19)  Jere Paananen                    NurmijYU                  3.38,02           
20)  Olli Auranen                     NurmijYU                  3.38,70           
21)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   3.44,45           
22)  Timi Enström                     KarkkPo                   3.49,91           
23)  Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  3.50,00           
24)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  3.50,88           
25)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  3.55,85           

Loppukilpailu erä 1
1)   Topi Niemi                       RiihimKi                  3.14,62           
2)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3.19,44           
3)   Olli Nieminen                    KeskiUYU                  3.20,20           
4)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     3.24,35           
5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.24,40           
6)   Joa Härmä                        LänsiUU                   3.34,82           
7)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3.38,02           
8)   Olli Auranen                     NurmijYU                  3.38,70           
9)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   3.44,45           
10)  Timi Enström                     KarkkPo                   3.49,91           
11)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  3.50,88           
12)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  3.55,85           

Loppukilpailu erä 2
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     3.01,35           
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.10,74           
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   3.11,67           
4)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.11,68           
5)   Lauri Saha                       KerU                      3.17,80           
6)   Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  3.21,09           
7)   Daniel Nylund                    LänsiUU                   3.26,02           
8)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   3.30,11           
9)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3.32,61           
10)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  3.34,31           
11)  Elias Oksanen                    HyvsU                     3.34,39           
12)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     3.35,89           
13)  Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  3.50,00           


T9 4-ottelu  800m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  2.59,38           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  2.59,93           
3)   Ruth Toivola                     HyvsU                     3.11,74           
4)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.15,05           
5)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3.23,12           
6)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3.23,78           
7)   Kerttu Saari                     NurmijYU                  3.25,50           
8)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  3.26,03           
9)   Sonja Pitkänen                   HyvsU                     3.28,45           
10)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  3.28,86           
11)  Eerika Nieminen                  JanJa                     3.31,00           
12)  Tiia Enström                     KarkkPo                   3.31,36           
13)  Inka Päivinen                    HyvsU                     3.31,72           
14)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  3.34,50           
15)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  3.35,83           
16)  Meea Kettunen                    LänsiUU                   3.35,87           
17)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  3.36,95           
18)  Liia Liski                       NummKip                   3.42,66           
19)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  3.43,35           
20)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3.44,36           
21)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   3.45,16           
22)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   3.52,57           
23)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  4.12,84           
     Iisa Aramo                       HyvsU                                       

Loppukilpailu erä 1
1)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.15,05           
2)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3.23,12           
3)   Kerttu Saari                     NurmijYU                  3.25,50           
4)   Tiia Enström                     KarkkPo                   3.31,36           
5)   Inka Päivinen                    HyvsU                     3.31,72           
6)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  3.34,50           
7)   Vera Ahlfors                     NurmijYU                  3.35,83           
8)   Milla Louhivuori                 NurmijYU                  3.36,95           
9)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  3.43,35           
10)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   3.52,57           
11)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  4.12,84           
     Iisa Aramo                       HyvsU                                       

Loppukilpailu erä 2
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  2.59,38           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  2.59,93           
3)   Ruth Toivola                     HyvsU                     3.11,74           
4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3.23,78           
5)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  3.26,03           
6)   Sonja Pitkänen                   HyvsU                     3.28,45           
7)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  3.28,86           
8)   Eerika Nieminen                  JanJa                     3.31,00           
9)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   3.35,87           
10)  Liia Liski                       NummKip                   3.42,66           
11)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3.44,36           
12)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   3.45,16           


P9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  124               
     94     97     100    103    106    109    112    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  112               
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    115    
     o      -      o      o      o      o      xo     xo     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Anton Sokoff                     HyvsU                     109               
     79     82     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Lauri Saha                       KerU                      103               
     85     88     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      xo     xo     o      xxx    

5)   Aarre Kalanen                    HyvsU                     103               
     82     85     88     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   103               
     85     88     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

7)   Elias Oksanen                    HyvsU                     100               
     82     85     88     91     94     97     100    103    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   100               
     79     82     85     88     91     94     97     100    103    
     o      o      o      xo     o      xo     o      xo     xxx    

9)   Daniel Nylund                    LänsiUU                   97                
     85     88     91     94     97     100    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

10)  Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  97                
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     100    
     o      -      o      o      o      o      o      xo     xxo    o      xxx    

11)  Olli Nieminen                    KeskiUYU                  94                
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     
     o      -      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

11)  Topi Niemi                       RiihimKi                  94                
     85     88     91     94     97     
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  94                
     76     79     82     85     88     91     94     97     
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

14)  Jere Paananen                    NurmijYU                  94                
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     
     o      o      o      xo     o      o      o      o      xxo    xxx    

15)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  91                
     79     82     85     88     91     94     
     xo     o      xo     xo     xxo    xxx    

16)  Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  88                
     82     85     88     91     
     o      o      o      xxx    

17)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      o      o      xxo    o      o      xxx    

18)  Timi Enström                     KarkkPo                   85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      o      o      o      o      xxx    

19)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     85                
     73     76     79     82     85     88     
     o      o      o      o      xo     xxx    

19)  Olli Auranen                     NurmijYU                  85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

19)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

22)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      xo     xo     o      xo     xxx    

23)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      xo     xxo    xo     xo     xxx    

24)  Joa Härmä                        LänsiUU                   85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

25)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   79                
     70     73     76     79     82     
     o      o      o      xo     xxx    



T9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     HyvsU                     133               
     100    103    106    109    112    115    118    121    124    127    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  112               
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    115    
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xo     o      o      xxx    

3)   Liia Liski                       NummKip                   103               
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     100    103    106    
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  103               
     79     82     85     88     91     94     97     100    103    106    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     100               
     85     88     91     94     97     100    103    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

6)   Laura Mantila                    RiihimKi                  100               
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     100    103    
     -      -      -      -      -      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

7)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   94                
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     97     
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  94                
     79     82     85     88     91     94     97     
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

9)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  94                
     85     88     91     94     97     
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Sonja Pitkänen                   HyvsU                     91                
     76     79     82     85     88     91     94     
     o      o      xo     o      o      xo     xxx    

11)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  91                
     70     73     76     79     82     85     88     91     94     
     xo     o      xo     xo     xo     xo     o      xo     xxx    

12)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

13)  Meea Kettunen                    LänsiUU                   88                
     76     79     82     85     88     91     
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

14)  Kerttu Saari                     NurmijYU                  85                
     70     73     76     79     82     85     88     
     o      xxo    xxo    o      o      xxo    xxx    

15)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   82                
     76     79     82     85     
     xo     o      o      xxx    

16)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  82                
     70     73     76     79     82     85     
     o      xo     o      xo     o      xxx    

17)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  79                
     70     73     76     79     82     
     -      -      xo     o      xxx    

18)  Tiia Enström                     KarkkPo                   79                
     70     73     76     79     82     
     o      o      o      xo     xxx    

19)  Inka Päivinen                    HyvsU                     79                
     70     73     76     79     82     
     o      xo     o      xo     xxx    

19)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  79                
     70     73     76     79     82     
     o      xo     o      xo     xxx    

21)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  76                
     70     73     76     79     
     xo     o      xo     xx     

22)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  73                
     70     73     76     
     o      xxo    xxx    

     Hilla Tuominen                   LahdA                                       
     Iisa Aramo                       HyvsU                                       
     Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                                    
     Milla Louhivuori                 NurmijYU                  NH                
     70     
     xxx    

     Peppiina Vanne                   HausjU                                      
     Sara Ehrnrooth                   JuvU                                        


P9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     24,93             
     24,93  24,63  23,76  

2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  22,37             
     22,37  21,75  20,15  

3)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  19,82             
     16,46  16,67  19,82  

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     18,16             
     16,20  18,16  17,40  

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  16,57             
     15,36  x      16,57  

6)   Lauri Saha                       KerU                      14,68             
     14,27  14,53  14,68  

7)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  13,98             
     12,63  13,00  13,98  

8)   Daniel Nylund                    LänsiUU                   12,78             
     12,12  12,78  11,91  

9)   Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  12,77             
     12,77  12,49  10,60  

10)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     11,25             
     10,78  10,81  11,25  

11)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  10,96             
     10,17  10,96  10,57  

12)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  10,20             
     8,63   10,20  9,34   

13)  Joa Härmä                        LänsiUU                   9,24              
     9,24   x      x      

14)  Vihtori Saukkola                 NummKip                   8,68              
     8,68   7,18   6,63   

15)  Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  8,20              
     x      8,20   6,60   

16)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  8,18              
     7,03   8,18   6,92   

17)  Timi Enström                     KarkkPo                   8,16              
     8,16   5,75   5,47   

18)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     8,01              
     7,13   5,33   8,01   

19)  Jere Paananen                    NurmijYU                  7,35              
     7,35   7,20   6,95   

20)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  7,30              
     x      7,30   6,25   

21)  Olli Nieminen                    KeskiUYU                  7,08              
     x      6,03   7,08   

22)  Olli Auranen                     NurmijYU                  6,81              
     6,81   5,60   x      

23)  Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   6,30              
     6,30   4,07   4,00   

24)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   5,55              
     x      5,55   5,13   

     Topi Niemi                       RiihimKi                  NM                
     x      x      x      



T9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     HyvsU                     21,97             
     21,97  19,27  x      

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  16,68             
     12,95  15,36  16,68  

3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     13,37             
     x      10,50  13,37  

4)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   12,32             
     11,50  7,26   12,32  

5)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,96             
     10,40  9,18   11,96  

6)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  11,57             
     11,57  9,66   10,30  

7)   Peppiina Vanne                   HausjU                    10,95             
     7,80   9,90   10,95  

8)   Sonja Pitkänen                   HyvsU                     9,60              
     4,50   9,60   6,98   

9)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  9,52              
     7,45   9,52   x      

10)  Iisa Aramo                       HyvsU                     8,95              
     8,95   8,86   8,03   

11)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  8,80              
     8,70   7,79   8,80   

12)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  8,72              
     7,56   8,35   8,72   

13)  Inka Päivinen                    HyvsU                     8,70              
     5,94   8,70   5,95   

14)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  8,63              
     8,63   8,63   6,42   

15)  Liia Liski                       NummKip                   8,62              
     x      7,46   8,62   

16)  Meea Kettunen                    LänsiUU                   8,62              
     6,90   5,85   8,62   

17)  Kerttu Saari                     NurmijYU                  8,61              
     8,50   7,60   8,61   

18)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   8,02              
     6,26   8,02   6,13   

19)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  7,66              
     x      7,66   6,98   

20)  Tiia Enström                     KarkkPo                   7,12              
     7,12   4,02   5,78   

21)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  6,80              
     6,80   5,87   4,88   

22)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  6,55              
     6,55   6,52   3,62   

23)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  5,92              
     4,90   5,92   4,84   

24)  Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  5,80              
     5,80   5,16   5,13   

25)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  5,25              
     5,25   4,40   3,60   

     Sara Ehrnrooth                   JuvU                      DNS               


P9 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     830               
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  778               
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  603               
4)   Lauri Saha                       KerU                      597               
5)   Elias Oksanen                    HyvsU                     593               
6)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   586               
7)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  566               
8)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  558               
9)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  546               
10)  Aleksi Tarula                    KeskiUYU                  524               
11)  Daniel Nylund                    LänsiUU                   522               
12)  Aarre Kalanen                    HyvsU                     481               
13)  Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   477               
14)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  472               
15)  Topi Niemi                       RiihimKi                  436               
16)  Olli Nieminen                    KeskiUYU                  430               
17)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     419               
18)  Jere Paananen                    NurmijYU                  413               
19)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  403               
20)  Joa Härmä                        LänsiUU                   367               
21)  Severi Heikkola                  NurmijYU                  356               
22)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  331               
23)  Olli Auranen                     NurmijYU                  318               
24)  Timi Enström                     KarkkPo                   316               
25)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   297               


T9 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     HyvsU                     989               
2)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  704               
3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  677               
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  652               
5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     541               
6)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  520               
7)   Liia Liski                       NummKip                   509               
8)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  448               
9)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   446               
10)  Sonja Pitkänen                   HyvsU                     444               
11)  Meea Kettunen                    LänsiUU                   442               
12)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  435               
13)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  425               
14)  Tiia Enström                     KarkkPo                   423               
15)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  402               
16)  Kerttu Saari                     NurmijYU                  397               
17)  Inka Päivinen                    HyvsU                     391               
17)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  391               
19)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  384               
20)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   340               
21)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  290               
22)  Iisa Aramo                       HyvsU                     266               
23)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  252               
24)  Peppiina Vanne                   HausjU                    213               
25)  Tia Virkonmaa                    NurmijYU                  170               
26)  Anni Murole                      NurmijYU                  0                 
26)  Eeva Hyttinen                    LänsiUU                   0                 
26)  Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  0                 


P10 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     2.38,28           
2)   Lauri Koivunen                   KerU                      2.38,30           
3)   Christian Lindberg               RiihimKi                  2.49,06           
4)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  2.50,42           
5)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   2.58,48           
6)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  3.00,68           
7)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  3.06,34           
8)   Eetu Autio                       JanJa                     3.06,99           
9)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  3.07,41           
10)  Asla Piri                        HyvsU                     3.09,24           
11)  Joonas Laine                     RiihimKi                  3.15,39           
12)  Elias Walden                     KeskiUYU                  3.50,69           


T10 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   2.48,99           
2)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  3.03,71           
3)   Denise Olander                   KerU                      3.04,73           
4)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  3.07,89           
5)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  3.09,11           
6)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  3.12,37           
7)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  3.17,92           
8)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3.18,30           
9)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  3.19,08           
10)  Sonja Koskela                    RiihimKi                  3.20,29           
11)  Elsa Pinola                      HyvsU                     3.22,02           
12)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  3.23,72           
13)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   3.27,75           
14)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  3.36,69           
15)  Elli Paananen                    LänsiUU                   3.37,16           
16)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  3.42,40           
17)  Neea Rastas                      KerU                      3.51,67           


P10 4-ottelu  60m aidat
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     10,32             
2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,39             
3)   Lauri Koivunen                   KerU                      10,77             
4)   Asla Piri                        HyvsU                     11,45             
5)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,79             
6)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,05             
7)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  12,23             
8)   Joonas Laine                     RiihimKi                  13,01             
9)   Eetu Autio                       JanJa                     13,04             
10)  Elias Walden                     KeskiUYU                  13,27             
11)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  13,47             
12)  Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  14,98             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,39             
2)   Lauri Koivunen                   KerU                      10,77             
3)   Asla Piri                        HyvsU                     11,45             
4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,79             
5)   Eetu Autio                       JanJa                     13,04             
6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  14,98             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     10,32             
2)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,05             
3)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  12,23             
4)   Joonas Laine                     RiihimKi                  13,01             
5)   Elias Walden                     KeskiUYU                  13,27             
6)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  13,47             


T10 4-ottelu  60m aidat
1)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,38             
2)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,44             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,69             
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   11,71             
5)   Elsa Pinola                      HyvsU                     11,73             
6)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  12,18             
7)   Elli Paananen                    LänsiUU                   12,24             
8)   Denise Olander                   KerU                      12,58             
9)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,72             
10)  Minni Tuppura                    NurmijYU                  12,77             
11)  Eerika Vilen                     RiihimKi                  12,86             
12)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  12,97             
13)  Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  13,01             
14)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   13,10             
15)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  13,31             
16)  Karoliina Vanne                  HausjU                    14,12             
16)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,12             
18)  Neea Rastas                      KerU                      17,60             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,38             
2)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  12,86             
3)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   13,10             
4)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  13,31             
5)   Karoliina Vanne                  HausjU                    14,12             
6)   Neea Rastas                      KerU                      17,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,44             
2)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   11,71             
3)   Elsa Pinola                      HyvsU                     11,73             
4)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  12,18             
5)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,72             
6)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,12             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,9
1)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,69             
2)   Elli Paananen                    LänsiUU                   12,24             
3)   Denise Olander                   KerU                      12,58             
4)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  12,77             
5)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  12,97             
6)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  13,01             


P10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lauri Koivunen                   KerU                      125               
     101    104    107    110    113    116    119    122    125    128    
     o      -      o      -      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Asla Piri                        HyvsU                     119               
     101    104    107    110    113    116    119    122    
     o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  119               
     101    104    107    110    113    116    119    122    
     o      xo     o      o      xo     xo     xo     xxx    

4)   Christian Lindberg               RiihimKi                  116               
     101    104    107    110    113    116    119    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  116               
     101    107    110    113    116    119    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     113               
     95     98     101    104    107    110    113    116    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  113               
     89     92     95     98     101    104    107    110    113    116    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  110               
     89     92     95     98     101    104    107    110    113    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

9)   Eetu Autio                       JanJa                     107               
     95     98     101    107    110    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Joonas Laine                     RiihimKi                  104               
     89     92     95     98     101    104    107    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

11)  Jesse Kettunen                   LänsiUU                   104               
     98     101    104    107    
     xo     o      xo     xxx    

12)  Elias Walden                     KeskiUYU                  89                
     86     89     92     
     o      o      xxx    



T10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      xxx    

1)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      xxx    

3)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Elli Paananen                    LänsiUU                   110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Elsa Pinola                      HyvsU                     110               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     -      -      -      -      o      o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  105               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

9)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  105               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xxx    

11)  Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  105               
     70     75     80     85     90     95     100    105    110    
     -      -      -      o      o      o      xo     xo     xxx    

12)  Minni Tuppura                    NurmijYU                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     -      o      o      o      o      xo     o      xxx    

13)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     -      -      -      o      o      xxo    o      xxx    

13)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     -      -      -      o      xo     xo     o      xxx    

15)  Neea Rastas                      KerU                      100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

16)  Denise Olander                   KerU                      95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     -      -      o      o      o      xo     xxx    

17)  Karoliina Vanne                  HausjU                    90                
     70     75     80     85     90     100    
     -      -      o      o      xxo    xxx    

18)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    



P10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Asla Piri                        HyvsU                     21,04             
     17,60  21,04  20,12  

2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   19,94             
     18,44  17,74  19,94  

3)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     18,56             
     18,56  17,32  16,63  

4)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  18,45             
     18,45  x      16,15  

5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  18,08             
     x      17,81  18,08  

6)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  17,15             
     17,15  13,61  16,99  

7)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  16,42             
     14,07  15,74  16,42  

8)   Lauri Koivunen                   KerU                      15,97             
     13,08  15,97  15,52  

9)   Eetu Autio                       JanJa                     13,89             
     x      11,46  13,89  

10)  Joonas Laine                     RiihimKi                  12,85             
     12,85  12,07  x      

11)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  11,40             
     10,70  9,93   11,40  

12)  Elias Walden                     KeskiUYU                  6,51              
     6,51   4,02   6,35   



T10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  16,27             
     16,27  14,76  12,67  

2)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  14,89             
     14,89  13,24  11,74  

3)   Denise Olander                   KerU                      14,70             
     13,84  12,00  14,70  

4)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  14,10             
     14,10  12,84  13,93  

5)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  13,11             
     13,11  9,42   x      

6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  12,27             
     10,72  11,06  12,27  

7)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,64             
     10,90  11,64  10,65  

8)   Elli Paananen                    LänsiUU                   11,45             
     6,47   11,45  9,60   

9)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   11,00             
     8,31   10,00  11,00  

10)  Minni Tuppura                    NurmijYU                  10,35             
     10,35  8,40   8,00   

11)  Elsa Pinola                      HyvsU                     10,14             
     x      8,70   10,14  

12)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  10,00             
     10,00  9,63   8,92   

13)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  9,75              
     9,61   8,63   9,75   

14)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   9,20              
     7,40   9,10   9,20   

15)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  8,75              
     8,75   8,45   8,04   

16)  Neea Rastas                      KerU                      8,61              
     8,61   5,99   6,10   

17)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  8,10              
     7,60   8,10   x      

     Karoliina Vanne                  HausjU                                      


P10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     1269              
2)   Lauri Koivunen                   KerU                      1234              
3)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   1100              
4)   Asla Piri                        HyvsU                     1002              
5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  981               
6)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  919               
7)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  900               
8)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  731               
9)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  723               
10)  Eetu Autio                       JanJa                     718               
11)  Joonas Laine                     RiihimKi                  664               
12)  Elias Walden                     KeskiUYU                  443               


T10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   892               
2)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  856               
3)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  813               
4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  786               
5)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  759               
6)   Elsa Pinola                      HyvsU                     746               
7)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  735               
8)   Denise Olander                   KerU                      716               
9)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  708               
10)  Elli Paananen                    LänsiUU                   681               
11)  Minni Tuppura                    NurmijYU                  652               
12)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   611               
13)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  581               
14)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  554               
15)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  534               
16)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  524               
17)  Neea Rastas                      KerU                      359               
18)  Karoliina Vanne                  HausjU                    285               


P11 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  2.46,97           
2)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  2.48,31           
3)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      2.51,16           
4)   Olavi Halonen                    HyvsU                     2.59,79           
5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  3.02,37           
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3.03,80           
7)   Aarni Piri                       HyvsU                     3.12,22           
8)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3.12,24           
9)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  3.17,26           
10)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  3.24,14           
11)  Aleksis Hurme                    HyvsU                     3.25,00           
12)  Juho Auranen                     NurmijYU                  3.27,07           
13)  Ville Mustonen                   RiihimKi                  3.27,50           
     Valtteri Vasama                  NurmijYU                                    


T11 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    2.47,69           
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  2.56,52           
3)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  2.56,90           
4)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  2.56,91           
5)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  3.00,50           
6)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  3.05,02           
7)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  3.08,17           
8)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  3.09,15           
9)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  3.15,40           
10)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   3.15,94           
11)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  3.19,43           
12)  Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  3.27,74           
13)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  3.34,85           
14)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3.37,27           
15)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  4.10,37           
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                                    
     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                                    


P11 4-ottelu  60m aidat
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,07             
2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      10,69             
3)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  10,89             
4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  11,34             
5)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  11,52             
6)   Olavi Halonen                    HyvsU                     11,86             
7)   Aarni Piri                       HyvsU                     11,95             
8)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  12,13             
9)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,22             
10)  Juho Auranen                     NurmijYU                  12,31             
11)  Aleksis Hurme                    HyvsU                     12,90             
12)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  13,09             
13)  Ville Mustonen                   RiihimKi                  13,51             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  10,89             
2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  11,34             
3)   Olavi Halonen                    HyvsU                     11,86             
4)   Aarni Piri                       HyvsU                     11,95             
5)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  12,13             
6)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     12,90             
7)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  13,09             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,07             
2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      10,69             
3)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  11,52             
4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,22             
5)   Juho Auranen                     NurmijYU                  12,31             
6)   Ville Mustonen                   RiihimKi                  13,51             


T11 4-ottelu  60m aidat
1)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  10,63             
2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  10,93             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,96             
4)   Marianne Salmi                   MäntsU                    11,20             
5)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  11,29             
6)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  11,30             
7)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  11,72             
8)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,15             
9)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  12,20             
10)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  12,25             
11)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,31             
12)  Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  12,43             
12)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  12,43             
14)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   12,91             
15)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  12,97             
16)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  13,00             
     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  11,29             
2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  11,72             
3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,15             
4)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,31             
5)   Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  12,43             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  10,63             
2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  10,93             
3)   Marianne Salmi                   MäntsU                    11,20             
4)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  11,30             
5)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  12,20             
     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,6
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,96             
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  12,25             
3)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  12,43             
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   12,91             
5)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  12,97             
6)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  13,00             


P11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      131               
     101    104    107    110    113    116    119    122    125    128    131    134    
     o      -      o      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  125               
     104    107    110    113    116    119    122    125    128    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  125               
     104    107    110    113    116    119    122    125    128    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Olavi Halonen                    HyvsU                     122               
     101    104    107    110    113    116    119    122    125    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Aarni Piri                       HyvsU                     116               
     101    104    107    110    113    116    119    
     o      -      xxo    xo     xo     xxo    xxx    

6)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  113               
     95     98     101    104    107    110    113    116    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

7)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  113               
     89     92     95     98     101    104    107    110    113    116    
     o      o      xo     o      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Ville Mustonen                   RiihimKi                  110               
     86     89     92     95     98     101    104    107    110    113    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      o      xxx    

9)   Juho Auranen                     NurmijYU                  110               
     89     92     95     98     101    104    107    110    113    
     o      o      o      o      xo     o      xo     o      xxx    

10)  Aleksis Hurme                    HyvsU                     107               
     89     92     95     98     101    104    107    110    
     o      -      o      -      o      xxo    o      xxx    

11)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  101               
     83     86     89     92     95     98     101    104    
     o      o      o      xo     o      o      o      xxx    

12)  Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  101               
     95     98     101    104    
     o      o      xo     xxx    

13)  Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  95                
     95     98     
     o      xxx    

     Valtteri Vasama                  NurmijYU                                    


T11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  130               
     100    105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

4)   Marianne Salmi                   MäntsU                    120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

8)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxx    

10)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xo     xxx    x      

11)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

12)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

12)  Ida Aarnio                       RiihimKi                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

12)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

12)  Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

16)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxx    

     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                                    


P11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  31,22             
     31,22  27,98  29,54  

2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      30,39             
     30,39  28,80  27,80  

3)   Olavi Halonen                    HyvsU                     27,94             
     27,94  26,40  26,84  

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  27,72             
     26,62  27,72  26,45  

5)   Aarni Piri                       HyvsU                     22,26             
     22,26  19,81  18,64  

6)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     21,64             
     20,85  21,64  18,64  

7)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  19,50             
     19,50  19,03  18,61  

8)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  19,40             
     19,40  18,10  18,54  

9)   Juho Auranen                     NurmijYU                  18,57             
     x      15,66  18,57  

10)  Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  13,55             
     11,02  10,43  13,55  

11)  Ville Mustonen                   RiihimKi                  13,01             
     13,01  x      11,93  

12)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  10,99             
     x      8,82   10,99  

13)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  8,75              
     x      8,75   7,78   

     Valtteri Vasama                  NurmijYU                                    


T11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  24,91             
     24,91  22,14  21,78  

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  23,18             
     23,18  19,73  18,37  

3)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  22,53             
     21,24  20,26  22,53  

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  19,80             
     18,08  16,52  19,80  

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  19,31             
     18,16  17,93  19,31  

6)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  18,28             
     18,28  16,20  16,84  

7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  17,27             
     17,27  13,73  15,39  

8)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  16,20             
     16,20  13,78  13,01  

9)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  15,69             
     12,24  11,75  15,69  

10)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  15,30             
     12,94  10,14  15,30  

11)  Marianne Salmi                   MäntsU                    14,27             
     13,95  13,01  14,27  

12)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  13,43             
     9,03   13,43  11,31  

13)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  13,41             
     13,32  10,92  13,41  

14)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  13,15             
     13,15  11,40  12,35  

15)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   12,79             
     11,70  12,00  12,79  

16)  Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  7,94              
     7,94   7,53   7,05   

     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  DNS               


P11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  1495              
2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      1393              
3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  1171              
4)   Oskari Huppunen                  NurmijYU                  1117              
5)   Olavi Halonen                    HyvsU                     1113              
6)   Aarni Piri                       HyvsU                     940               
7)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  857               
8)   Juho Auranen                     NurmijYU                  788               
9)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     774               
10)  Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  734               
11)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  705               
12)  Ville Mustonen                   RiihimKi                  634               
13)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  629               


T11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  1189              
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  1182              
3)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  1097              
4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  1071              
5)   Marianne Salmi                   MäntsU                    1053              
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  990               
7)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  879               
8)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  878               
9)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  846               
10)  Helmi Cardona                    KeskiUYU                  777               
11)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  769               
12)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  755               
13)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  742               
14)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   724               
15)  Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  699               
16)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  604               
17)  Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  0                 


P12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  2.51,89           
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  2.55,44           
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  2.57,76           
4)   Jami Saari                       NurmijYU                  3.06,00           
5)   Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  3.21,11           


T12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     2.48,16           
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  2.48,62           
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      2.49,27           
4)   Amanda Rontu                     KerU                      2.57,94           
5)   Pinja Sundström                  KarkkPo                   3.03,90           
6)   Anni Napari                      VihdVie                   3.05,16           
7)   Annika Vilen                     RiihimKi                  3.06,30           
8)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  3.06,37           
9)   Moona Virtanen                   HyvsU                     3.09,08           
10)  Thea Kolu                        NurmijYU                  3.09,91           
11)  Isla Sokoff                      HyvsU                     3.13,77           
12)  Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   3.18,50           
13)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   3.19,04           
14)  Salla Savikko                    JanJa                     3.27,82           
15)  Marianna Utulahti                VihdVie                   3.30,54           
     Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  DNS               
     Vaula Pispala                    NurmijYU                  DNS               


P12 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,59             
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  11,83             
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  12,52             
4)   Jami Saari                       NurmijYU                  13,20             
     Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  DNS               


T12 5-ottelu  60m aidat
1)   Amanda Rontu                     KerU                      10,70             
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  11,10             
3)   Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  11,17             
4)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     11,29             
5)   Anni Napari                      VihdVie                   11,73             
6)   Elsa Rönkkö                      KerU                      11,85             
7)   Vaula Pispala                    NurmijYU                  12,00             
8)   Isla Sokoff                      HyvsU                     12,03             
9)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  12,06             
10)  Salla Savikko                    JanJa                     12,46             
11)  Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   12,49             
12)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   12,96             
13)  Annika Vilen                     RiihimKi                  13,24             
14)  Moona Virtanen                   HyvsU                     13,78             
15)  Marianna Utulahti                VihdVie                   13,96             
16)  Pinja Sundström                  KarkkPo                   14,00             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Amanda Rontu                     KerU                      10,70             
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  11,10             
3)   Isla Sokoff                      HyvsU                     12,03             
4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  12,06             
5)   Tiia Viramäki                    LänsiUU                   12,96             
6)   Moona Virtanen                   HyvsU                     13,78             
7)   Marianna Utulahti                VihdVie                   13,96             
8)   Pinja Sundström                  KarkkPo                   14,00             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  11,17             
2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     11,29             
3)   Anni Napari                      VihdVie                   11,73             
4)   Elsa Rönkkö                      KerU                      11,85             
5)   Vaula Pispala                    NurmijYU                  12,00             
6)   Salla Savikko                    JanJa                     12,46             
7)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   12,49             
8)   Annika Vilen                     RiihimKi                  13,24             


T12 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     135               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      o      

2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Greta Laukala                    NurmijYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      xo     xxo    xo     xxx    

4)   Elsa Rönkkö                      KerU                      125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxo    xo     xxx    

6)   Amanda Rontu                     KerU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Anni Napari                      VihdVie                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Marianna Utulahti                VihdVie                   120               
     115    120    125    
     o      o      xxx    

7)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

10)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xo     xx-    

10)  Vaula Pispala                    NurmijYU                  120               
     110    115    120    125    
     o      xo     xo     xxx    

12)  Isla Sokoff                      HyvsU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xxo    xxx    

13)  Pinja Sundström                  KarkkPo                   115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

13)  Salla Savikko                    JanJa                     115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

15)  Moona Virtanen                   HyvsU                     115               
     105    110    115    120    
     xo     o      o      xxx    

     Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                                    
     Thea Kolu                        NurmijYU                                    


P12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  3,99 -1,3          
     3,72   3,99   3,48   
     -1,2   -1,3   -1,8   

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  3,95 -1,5          
     3,90   3,92   3,95   
     -1,1   -1,0   -1,5   

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  3,68 -0,8          
     3,49   3,68   3,59   
     -0,3   -0,8   -1,2   

4)   Jami Saari                       NurmijYU                  3,60 -0,6          
     3,60   3,36   x      
     -0,6   -0,7   -0,8   

5)   Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  2,64 -1,1          
     2,64   2,15   x      
     -1,1   -2,0   -0,9   



T12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   4,13 -0,8          
     4,13   4,06   3,79   
     -0,8   -2,7   -1,7   

2)   Anni Napari                      VihdVie                   4,11 -1,1          
     4,11   3,78   x      
     -1,1   -1,7   -1,9   

3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      3,88 -0,7          
     3,88   x      x      
     -0,7   -1,6   -2,0   

4)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     3,85 -2,0          
     3,80   3,73   3,85   
     -1,2   -2,0   -2,0   

5)   Salla Savikko                    JanJa                     3,83 -1,0          
     3,83   3,56   3,47   
     -1,0   -1,2   -3,4   

6)   Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  3,79 -2,3          
     x      x      3,79   
     -0,6   -2,3   -2,3   

7)   Vaula Pispala                    NurmijYU                  3,71 -2,5          
     x      3,71   3,03   
     -0,6   -2,5   -2,0   

8)   Tiia Viramäki                    LänsiUU                   3,53 -3,0          
     x      3,30   3,53   
     -1,3   -3,3   -3,0   

9)   Greta Laukala                    NurmijYU                  3,52 -2,1          
     3,44   x      3,52   
     -1,7   -0,3   -2,1   

10)  Amanda Rontu                     KerU                      3,52 -1,8          
     3,24   3,52   3,01   
     -1,0   -1,8   -2,0   

11)  Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  3,50 -0,8          
     3,44   3,50   3,32   
     -1,0   -0,8   -1,9   

12)  Annika Vilen                     RiihimKi                  3,33 -0,7          
     3,27   3,33   3,08   
     -1,8   -0,7   -2,6   

13)  Isla Sokoff                      HyvsU                     3,32 -1,0          
     3,32   3,26   3,04   
     -1,0   -1,8   -1,8   

14)  Moona Virtanen                   HyvsU                     3,29 -1,8          
     2,66   3,29   3,06   
     -1,2   -1,8   -3,2   

15)  Pinja Sundström                  KarkkPo                   3,00 -1,0          
     x      3,00   x      
     -1,5   -1,0   -3,3   

16)  Marianna Utulahti                VihdVie                   2,92 -0,9          
     2,09   2,92   x      
     -2,5   -0,9   -1,3   

     Thea Kolu                        NurmijYU                                    


P12 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  16,78             
     16,59  16,78  x      

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  15,55             
     x      15,55  x      

3)   Jami Saari                       NurmijYU                  15,50             
     x      13,62  15,50  

4)   Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  13,64             
     13,30  13,64  x      

5)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  11,77             
     x      x      11,77  



P12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  25,97             
     19,74  25,97  23,42  

2)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  25,79             
     25,18  25,79  x      

3)   Jami Saari                       NurmijYU                  20,17             
     20,17  x      x      

4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  18,05             
     14,73  17,02  18,05  

5)   Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  15,00             
     15,00  x      x      



T12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    JanJa                     30,38             
     24,81  26,64  30,38  

2)   Isla Sokoff                      HyvsU                     21,32             
     18,58  21,32  17,02  

3)   Marianna Utulahti                VihdVie                   20,36             
     20,36  18,88  20,29  

4)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     19,90             
     19,90  16,10  17,01  

5)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   19,52             
     19,52  18,35  17,67  

6)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  19,11             
     18,24  17,10  19,11  

7)   Amanda Rontu                     KerU                      16,23             
     15,73  x      16,23  

8)   Thea Kolu                        NurmijYU                  14,97             
     12,07  12,62  14,97  

9)   Greta Laukala                    NurmijYU                  14,94             
     9,55   14,94  12,21  

10)  Vaula Pispala                    NurmijYU                  14,62             
     10,69  14,62  11,92  

11)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   13,60             
     11,16  12,54  13,60  

12)  Elsa Rönkkö                      KerU                      13,10             
     12,81  x      13,10  

13)  Annika Vilen                     RiihimKi                  12,84             
     9,61   11,50  12,84  

14)  Pinja Sundström                  KarkkPo                   11,86             
     10,01  11,86  10,79  

15)  Anni Napari                      VihdVie                   11,79             
     x      10,53  11,79  

16)  Moona Virtanen                   HyvsU                     11,77             
     11,77  11,38  10,59  

17)  Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  11,26             
     10,70  11,26  9,28   



P12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  1363              
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  1313              
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  1193              
4)   Jami Saari                       NurmijYU                  1027              
5)   Jesse Virkonmaa                  NurmijYU                  529               


T12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     1460              
2)   Amanda Rontu                     KerU                      1314              
3)   Greta Laukala                    NurmijYU                  1295              
4)   Elsa Rönkkö                      KerU                      1240              
5)   Salla Savikko                    JanJa                     1205              
6)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  1189              
7)   Anni Napari                      VihdVie                   1164              
8)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   1155              
9)   Isla Sokoff                      HyvsU                     1106              
10)  Annika Vilen                     RiihimKi                  965               
11)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   947               
12)  Vaula Pispala                    NurmijYU                  934               
13)  Marianna Utulahti                VihdVie                   874               
14)  Moona Virtanen                   HyvsU                     846               
15)  Pinja Sundström                  KarkkPo                   820               
16)  Loviisa Klimenko                 KeskiUYU                  759               
17)  Thea Kolu                        NurmijYU                  306               


P13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      2.39,38           
2)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  2.47,30           
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  2.51,62           
4)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  3.01,67           
5)   Otso Kalanen                     HyvsU                     3.09,93           


T13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  2.37,93           
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.40,57           
3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  2.42,25           
4)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  2.46,28           
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.52,66           
6)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    2.54,13           
7)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  3.01,55           
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  3.04,59           
9)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   3.12,81           
10)  Emmi Lampio                      KerU                      3.13,10           
     Lotta Jalonen                    JanJa                     DNS               
     Noora Kortelainen                VihdVie                   DNS               


P13 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  10,43             
2)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  10,75             
3)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  12,02             
4)   Otso Kalanen                     HyvsU                     12,59             
5)   Mikael Koivisto                  KerU                      13,20             


T13 5-ottelu  60m aidat
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,01             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  10,20             
3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,29             
4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  10,68             
5)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    10,78             
6)   Lotta Jalonen                    JanJa                     11,40             
7)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  11,48             
8)   Noora Kortelainen                VihdVie                   11,63             
9)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  11,95             
10)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  12,40             
11)  Emmi Lampio                      KerU                      13,55             
12)  Ella Kauranen                    LänsiUU                   14,50             
     Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,29             
2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  10,68             
3)   Noora Kortelainen                VihdVie                   11,63             
4)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  11,95             
5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  12,40             
     Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                                    

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,01             
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  10,20             
3)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    10,78             
4)   Lotta Jalonen                    JanJa                     11,40             
5)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  11,48             
6)   Emmi Lampio                      KerU                      13,55             
7)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   14,50             


T13 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  145               
     125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  140               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxo    o      

3)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

8)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  120               
     115    120    125    
     o      xxo    xxx    

8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  120               
     120    125    
     xxo    xxx    

10)  Emmi Lampio                      KerU                      110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

     Lotta Jalonen                    JanJa                                       
     Noora Kortelainen                VihdVie                                     


P13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  4,18 -1,5          
     4,16   4,12   4,18   
     -2,0   -1,3   -1,5   

2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  4,08 -1,5          
     x      4,08   x      
     -0,9   -1,5   -1,5   

3)   Mikael Koivisto                  KerU                      3,95 -1,9          
     x      x      3,95   
     -0,6   -1,8   -1,9   

4)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  3,68 -1,0          
     3,22   3,68   3,38   
     -1,2   -1,0   -3,0   

5)   Otso Kalanen                     HyvsU                     3,03 -1,3          
     3,03   2,99   2,91   
     -1,3   -1,2   -1,5   



T13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,77 -1,0          
     4,49   4,36   4,77   
     -0,5   -0,4   -1,0   

2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  4,77 -0,5          
     4,47   4,77   x      
     -1,2   -0,5   -0,9   

3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,59 -0,9          
     4,40   x      4,59   
     -0,7   -0,7   -0,9   

4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,18 -1,1          
     3,89   4,13   4,18   
     -0,9   -0,7   -1,1   

5)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  4,18 -1,0          
     4,06   4,18   4,07   
     -0,9   -1,0   -1,1   

6)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  4,05 -0,8          
     3,97   4,05   4,02   
     -1,4   -0,8   -0,6   

7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     3,99 -1,3          
     3,87   3,68   3,99   
     -0,5   -0,4   -1,3   

8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  3,88 -0,5          
     x      3,88   3,83   
     -2,8   -0,5   -0,6   

9)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    3,83 -1,3          
     3,60   3,56   3,83   
     -1,3   -0,6   -1,3   

10)  Ella Kauranen                    LänsiUU                   3,79 -0,6          
     3,67   3,79   3,72   
     -0,9   -0,6   -1,5   

11)  Noora Kortelainen                VihdVie                   3,72 -0,8          
     3,49   3,58   3,72   
     -0,6   -1,2   -0,8   

12)  Emmi Lampio                      KerU                      3,67 -0,8          
     3,55   3,67   3,60   
     -0,7   -0,8   -1,4   



P13 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      23,09             
     19,36  19,80  23,09  

2)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  20,35             
     x      20,35  x      

3)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  20,27             
     19,35  20,27  x      

4)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  19,80             
     x      x      19,80  

5)   Otso Kalanen                     HyvsU                     15,02             
     15,02  x      x      



P13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  40,13             
     35,86  35,88  40,13  

2)   Mikael Koivisto                  KerU                      33,25             
     x      29,65  33,25  

3)   Otso Kalanen                     HyvsU                     29,50             
     x      26,83  29,50  

4)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  27,18             
     26,08  26,45  27,18  

5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  25,71             
     25,26  25,71  x      



T13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  36,41             
     36,41  x      34,52  

2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  29,48             
     29,48  29,12  25,89  

3)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  28,80             
     28,80  24,56  x      

4)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  28,57             
     28,57  28,38  26,75  

5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  20,54             
     20,54  19,12  19,54  

6)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  18,76             
     16,39  18,35  18,76  

7)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  18,18             
     x      18,18  17,87  

8)   Emmi Lampio                      KerU                      14,05             
     12,24  10,42  14,05  

9)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    11,59             
     11,59  11,20  9,95   

10)  Ella Kauranen                    LänsiUU                   10,51             
     10,51  9,51   7,66   

     Lotta Jalonen                    JanJa                                       
     Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                                    


P13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  1627              
2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  1604              
3)   Mikael Koivisto                  KerU                      1542              
4)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  1510              
5)   Otso Kalanen                     HyvsU                     1104              


T13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2120              
2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  1994              
3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  1988              
4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  1775              
5)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  1366              
6)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    1345              
7)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  1283              
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  1179              
9)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   1025              
10)  Emmi Lampio                      KerU                      900               
11)  Lotta Jalonen                    JanJa                     660               
12)  Noora Kortelainen                VihdVie                   591               
13)  Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  0