Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
06.12. klo 11:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 18:18 06.12.2016)
TonttuCup II
Lapin Lukko
06.12.2016

T5 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   9,4h              
2)   Saana Daavittila                                           9,5h              
3)   Karin Hovila                     LapLu                     9,8h              
4)   Seela Oinas                                                10,0h             
5)   Ellen Hovila                                               12,7h             


P5 40m
Loppukilpailu
1)   Nooa Tölli                                                 9,0h              
2)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   9,6h              
3)   Paulus Hinkkanen                                           9,8h              
4)   Niila Moilanen                   PohjKoi                   10,4h             
5)   Emil Mikkola                     LapLu                     12,1h             


T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   2,11              
     1,97   1,87   2,11   
                          

2)   Karin Hovila                     LapLu                     1,93              
     1,93   1,68   1,66   
                          

3)   Seela Oinas                                                1,89              
     1,89   1,76   1,82   
                          

4)   Saana Daavittila                                           1,45              
     1,45   1,17   0,93   
                          

5)   Ellen Hovila                                               1,19              
     1,08   1,19   1,09   
                          



P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   2,00              
     1,94   2,00   2,00   
                          

2)   Nooa Tölli                                                 1,90              
     1,22   1,58   1,90   
                          

3)   Niila Moilanen                   PohjKoi                   1,71              
     1,57   1,71   1,61   
                          

4)   Paulus Hinkkanen                                           1,70              
     1,53   1,70   1,59   
                          

5)   Emil Mikkola                     LapLu                     1,29              
     1,14   1,28   1,29   
                          



T7 40m
Loppukilpailu
1)   Enna Timonen                     PohjKoi                   8,4h              
2)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,6h              
3)   Lara Sainio                      LapLu                     8,9h              
4)   Oona Illikainen                  LapLu                     9,2h              


P7 40m
1)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,5h              
2)   Nooa Halme                                                 7,6h              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,6h              
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   7,7h              
5)   Pete Karppinen                                             7,9h              
6)   Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   8,4h              
7)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,5h              
8)   Jimi Jussila                     LapLu                     8,6h              
9)   Elmo Tervo                                                 9,3h              
10)  Kosti Tervo                                                9,3h              
11)  Vili Mikkola                     LapLu                     10,30             
             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,5h              
2)   Nooa Halme                                                 7,6h              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,6h              
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   7,7h              
5)   Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   8,4h              
6)   Vili Mikkola                     LapLu                     10,3h             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pete Karppinen                                             7,9h              
2)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,5h              
3)   Jimi Jussila                     LapLu                     8,6h              
4)   Elmo Tervo                                                 9,3h              
5)   Kosti Tervo                                                9,3h              
              


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,51              
     2,11   2,23   2,51   
                          

2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   2,47              
     2,47   2,30   2,41   
                          

3)   Lara Sainio                      LapLu                     2,21              
     x      2,21   -      
                          

4)   Oona Illikainen                  LapLu                     1,93              
     x      1,82   1,93   
                          



P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                                             2,64              
     2,64   2,56   2,53   
                          

2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     2,64              
     2,36   2,51   2,64   
                          

3)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2,64              
     2,40   2,50   2,64   
                          

4)   Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   2,63              
     2,21   2,51   2,63   
                          

5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,55              
     2,34   2,11   2,55   
                          

6)   Jimi Jussila                     LapLu                     2,52              
     1,81   2,50   2,52   
                          

7)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,48              
     2,43   2,44   2,48   
                          

8)   Nooa Halme                                                 2,46              
     2,46   2,40   2,33   
                          

9)   Elmo Tervo                                                 2,34              
     1,47   2,31   2,34   
                          

10)  Kosti Tervo                                                1,94              
     1,60   1,70   1,94   
                          

11)  Vili Mikkola                     LapLu                     1,73              
     x      1,73   1,38   
                                       


T9 60m aidat
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   11,2h             
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,9h             
3)   Julia Goman                      PohjKoi                   14,9h             
4)   Ainu Tölli                       LapLu                     15,0h             
5)   Lidia Sieppi                     LapLu                     15,1h             
     Alissa Goman                     PohjKoi                   DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,9h             
2)   Julia Goman                      PohjKoi                   14,9h             
     Alissa Goman                     PohjKoi                   DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   11,2h             
2)   Ainu Tölli                       LapLu                     15,0h             
3)   Lidia Sieppi                     LapLu                     15,1h             


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Weinbergs Nils                   PohjKoi                   12,9h             
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     13,6h             
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     14,5h             
4)   Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   14,7h             


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   3,59              
     3,54   3,56   3,59   
                          

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,57              
     3,57   3,54   3,52   
                          

3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3,44              
     3,40   3,44   3,26   
                          

4)   Julia Goman                      PohjKoi                   3,12              
     x      3,11   3,12   
                          

5)   Ainu Tölli                       LapLu                     2,92              
     2,75   2,56   2,92   
                          

6)   Lidia Sieppi                     LapLu                     2,86              
     2,82   2,86   2,77   
                          

7)   Alissa Goman                     PohjKoi                   2,83              
     2,62   2,83   2,83   
                          



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Weinbergs Nils                   PohjKoi                   3,36              
     3,15   3,36   x      
                          

2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,30              
     3,19   3,18   3,30   
                          

3)   Topi Karppinen                                             3,17              
     3,00   3,12   3,17   
                          

4)   Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   3,00              
     2,81   2,91   3,00   
                          

5)   Niiles Anttila                   LapLu                     2,89              
     2,62   2,76   2,89   
                          



T11 60m aidat
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   11,4h             
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   11,4h             
3)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   11,7h             
4)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   12,0h             
5)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,3h             
6)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,5h             
7)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   13,9h             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   11,4h             
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   11,4h             
3)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,3h             

Loppukilpailu erä 2
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   11,7h             
2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   12,0h             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,5h             
4)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   13,9h             


P11 60m aidat
1)   Vili Still                       LapLu                     10,8h             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   11,0h             
3)   Niko Paadar                      LapLu                     11,1h             
4)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   12,7h             
5)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     12,9h             
6)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   14,0h             
                                    

Loppukilpailu erä 1
1)   Vili Still                       LapLu                     10,8h             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   11,0h             
3)   Niko Paadar                      LapLu                     11,1h             
4)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   14,0h             

Loppukilpailu erä 2
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   12,7h             
2)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     12,9h             
                                    


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Noora Joki                       PohjKoi                   110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    



P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vili Still                       LapLu                     130               
     110    115    120    125    130    133    
     o      xxo    o      xo     o      xxx    

2)   Niko Paadar                      LapLu                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      xo     o      o      xxx    

3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

4)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     110               
     100    105    110    115    
     o      xo     o      xxx    

5)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   100               
     100    105    
     xo     xxx    

7)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   95                
     90     95     100    
     xxo    o      xxx    



T13 60m aidat
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,4h             
2)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     11,5h             
3)   Fella Mekki                      PohjKoi                   12,4h             



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   146               
     115    120    125    130    133    136    142    146    150    
     o      o      o      o      o      oo     o      xo     xxx    

2)   Fella Mekki                      PohjKoi                   133               
     105    110    115    120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Enni Aula                        PohjKoi                   130               
     105    110    115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     130               
     105    110    115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   10,3h             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   115               
     110    115    120    
     o      o      xxx