Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
12.02. klo 11:00 SantaClaus hallit Tulokset (päivitetty: 16:42 16.02.2017)
M 200m
Loppukilpailu
1)   Johan Sundquist                  Riviera Friidrott         24,53             
2)   Ville Heikkilä                   LapVei                    24,85             


N 200m
1)   Olivia Bojang                    Haparanda SKT             26,45             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,81             
3)   Laura Kemppainen                 LapLu                     27,01             
4)   Laura Auno                       LapLu                     28,28             
5)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         28,30             
6)   Essi Kurtti                      OulPy                     28,41             
7)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,49             
8)   Anna-Kaisa Korhonen              OulPy                     28,51             
9)   Suvi-Maarit Uusitalo             OulPy                     29,13             
10)  Iina Takkula                     OulPy                     29,16             
11)  Aino Rajanen                     PohjKoi                   29,59             
12)  Anna Sieppi                      PohjKoi                   29,74             
     Viivi Laaksonen                  LapLu                     DNS               
     Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Olivia Bojang                    Haparanda SKT             26,45             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,81             
3)   Laura Kemppainen                 LapLu                     27,01             

Loppukilpailu erä 2
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,49             
2)   Anna-Kaisa Korhonen              OulPy                     28,51             
     Viivi Laaksonen                  LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Laura Auno                       LapLu                     28,28             
2)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         28,30             
3)   Essi Kurtti                      OulPy                     28,41             

Loppukilpailu erä 4
1)   Iina Takkula                     OulPy                     29,16             
2)   Anna Sieppi                      PohjKoi                   29,74             
     Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     DQ                

Loppukilpailu erä 5
1)   Suvi-Maarit Uusitalo             OulPy                     29,13             
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   29,59             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Arvi Hyvönen                     LapLu                     2.17,03           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Heidi Kokko                      KuivAu                    2.38,64           


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anna-Kaisa Korhonen              OulPy                     10,03             


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sanna Rautio                     OulPy                     160               
     148    155    160    166    
     o      xo     xo     xxx    



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Johan Sundquist                  Riviera Friidrott         12,08             
     11,79  11,92  11,95  x      12,08  11,75  
                                               

2)   Fredrik Wall                     Riviera Friidrott         10,89             
     10,84  x      10,89  x      x      x      
                                               

     Johan Sundqvist                  Riviera Fridrott          DNS               


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         9,92              
     9,63   x      9,72   9,92   x      x      
                                               



P9 600m
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 2.14,26           
2)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   2.14,69           
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     2.17,96           
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2.26,84           
5)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     2.30,07           


P9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 8,76              
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,62              
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     9,76              
4)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 10,23             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3,47              
     3,47   3,35   3,47   3,39   3,38   3,40   
                                               

2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 2,84              
     2,84   2,70   2,69   2,65   2,65   2,68   
                                               

3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,62              
     2,23   x      x      2,62   2,21   -      
                                               

4)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     2,53              
     x      2,35   2,39   2,46   2,36   2,53   
                                               



P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.35,15           
2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   3.41,64           
              


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.43,72           
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.44,91           
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.45,68           
4)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   3.46,29           
5)   Eevi Hasu                        VeitsilKV                 4.01,29           
       


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   11,16             
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   12,47             
3)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 12,57             


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   12,36             
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,49             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,10              
     x      4,02   x      4,10   x      3,94   
                                               

2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   3,41              
     3,41   3,20   3,20   3,27   3,14   3,33   
                                                   


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,85              
     3,85   3,83   3,85   3,74   3,65   3,75   
        


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     3.36,11           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Elsa Hasu                        VeitsilKV                 3.57,71           
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   4.05,97           
            


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   11,81             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vili Still                       LapLu                     130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Niko Paadar                      LapLu                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

                              


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   156               
     105    110    115    120    125    130    133    139    142    145    150    153    156    158    
     -      -      -      -      -      -      o      o      -      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Noora Joki                       PohjKoi                   115               
     105    110    115    120    
     o      xo     xxo    xxx    




P15 800m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.18,02           
2)   Joona Rissanen                   LapLu                     2.22,35           
     Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.38,89           
2)   Alina Vuokila                    AlatPi                    2.39,28           
3)   Nea Tenno                        PohjKoi                   2.43,37           
4)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   2.47,48           


T15 60m aidat
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   10,05             
2)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     11,05             
3)   Anni Karanta                     PohjKoi                   11,23             
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   11,24             
5)   Saana Peura                      TervTe                    11,33             
6)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   11,60             

Loppukilpailu erä 1
1)   Anni Karanta                     PohjKoi                   11,23             
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   11,24             
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   11,60             

Loppukilpailu erä 2
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   10,05             
2)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     11,05             
3)   Saana Peura                      TervTe                    11,33             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    145               
     120    125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Enni Aula                        PohjKoi                   135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Fella Mekki                      PohjKoi                   125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Anniina Putkonen                 KuivAu                    2.35,98           
2)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   2.51,49           
3)   Saana Portimojärvi               PohjKoi                   2.58,44           


N17 60m aidat
Loppukilpailu
     Maria Peura                      TervTe                    DNF               


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    160               
     140    145    148    155    160    166    
     o      o      o      xo     xo     xxx