Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
23.06. klo 10:00 Posion juhannuskisat Tulokset (päivitetty: 22:47 05.07.2017)
Tulokset

Posion juhannuskisat
Posion Pyrintö
23.06.2017

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,29             
     Pauli Rytiahti                   LapLu                                       


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Laura Auno                       LapLu                     13,54             
2)   Vilma Martin                     PosPy                     14,18             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Eino Vuollet                     PosPy                     2.08,77           
     Alexi Ruokamo                    PosPy                     DNF               
     Markus Isola                     MuurKV                    DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Maija Kumpula                    HaukVei                   3.08,34           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     9.30,37           
2)   Mikko Marjamaa                   PosPy                     9.41,46           
3)   Ilkka-Petri Välitalo             MuurKV                    10.04,87          
4)   Eero Vuollet                     PosPy                     10.32,03          
5)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   10.51,60          
     Markus Isola                     MuurKV                                      
     Veikko Huuskonen                 PosPy                                       


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Kari Alapirtti                   TaivKuo                   12,29             
     11,92  x      11,83  12,07  12,29  12,14  

2)   Ville Posio                      Arctic Athletics          12,02             
     x      11,53  12,02  11,71  x      x      

3)   Tani Oikarainen                  PosPy                     11,66             
     11,38  11,39  11,27  x      x      11,66  

4)   Jouni Lohi                       KuusEV                    9,76              
     x      9,49   9,76   x      9,40   9,66   


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Laura Jokinen                    KuusEV                    8,90              
     8,65   8,90   x      x      x      8,28   

     Annukka Saalismaa                OulPy                     11,51             
     11,28  11,41  11,51  11,48  x      11,17                    KUP



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Tani Oikarainen                  PosPy                     29,64             
     x      29,64  28,87  x      x      x      



P9 40m
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,12              
2)   Akseli Schmitt                   LaitasVe                  7,13              
3)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    7,27              
4)   Santeri Ukkola                   KempKi                    7,56              
5)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   7,69              
6)   Arttu Ruokamo                    PosPy                     7,84              
7)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,86              
8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,89              
9)   August Schmitt                   LaitasVe                  8,33              
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                                     

Loppukilpailu erä 1
1)   Santeri Ukkola                   KempKi                    7,56              
2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   7,69              
3)   Arttu Ruokamo                    PosPy                     7,84              
4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,86              
5)   August Schmitt                   LaitasVe                  8,33              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,12              
2)   Akseli Schmitt                   LaitasVe                  7,13              
3)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    7,27              
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,89              
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                                     


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    7,29              
2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    7,88              
3)   Netta Kähtävä                    AlavVi                    8,61              
4)   Venla Tolonen                    PosPy                     8,97              
5)   Sini Kramsu                      AlatPi                    10,21             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3,68              
     3,64   3,59   3,68   3,57   
                                 

2)   Akseli Schmitt                   LaitasVe                  3,35              
     3,35   3,08   3,10   3,30   
                                 

3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3,22              
     3,22   3,14   3,10   3,06   
                                 

4)   Santeri Ukkola                   KempKi                    3,04              
     2,79   3,04   2,89   2,95   
                                 

5)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    2,95              
     2,93   2,95   2,77   2,77   
                                 

6)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    2,93              
     2,83   2,62   2,88   2,93   
                                 

7)   Arttu Ruokamo                    PosPy                     2,82              
     2,82   x      2,76   2,73   
                                 

8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,73              
     2,73   2,63   2,57   2,44   
                                 

9)   August Schmitt                   LaitasVe                  2,60              
     2,52   2,60   2,44   2,56   
                                 


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    3,63              
     3,63   3,53   3,54   3,48   
                                 

2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    2,90              
     2,90   2,78   2,85   2,88   
                                 

3)   Netta Kähtävä                    AlavVi                    2,50              
     2,32   2,29   2,40   2,50   
                                 

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    1,94              
     1,94   1,93   1,94   1,87   
                                 


P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 34,00             
     29,97  30,68  30,07  34,00  

2)   Arttu Ruokamo                    PosPy                     29,73             
     29,73  25,73  22,54  14,98  

3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   28,92             
     28,22  -      28,92  28,29  

4)   Santeri Ukkola                   KempKi                    21,89             
     21,89  -      19,52  18,09  

5)   Valtteri Raatikainen             KuivAu                    18,53             
     17,53  18,11  18,53  -      

6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   6,21              
     -      6,21   -      -      



T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    23,41             
     19,58  -      23,41  21,09  

2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    15,58             
     10,62  12,57  12,95  15,58  

3)   Netta Kähtävä                    AlavVi                    12,15             
     -      -      12,15  10,21  

4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    6,23              
     5,57   5,63   6,14   6,23   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,3
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    9,37              
2)   Roope Raatikainen                KuivAu                    9,76              
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,94              
4)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    10,24             
5)   Akseli Schmitt                   LaitasVe                  10,39             
6)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    10,71             
7)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   11,08             
8)   Kasperi Maaninka                 PosPy                     12,07             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Laura Raatikainen                KuivAu                    9,66              
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   9,88              
3)   Jutta Kovaniemi                  OulPy                     10,23             
4)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,64             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    3.36,49           
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.39,88           
3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   4.02,97           
4)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   4.05,85           
5)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   4.13,06           
6)   Roope Raatikainen                KuivAu                    4.24,93           
     Akseli Schmitt                   LaitasVe                    DNS                
     August Schmitt                   LaitasVe                    DNS             


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.50,01           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.50,21           
3)   Jutta Kovaniemi                  OulPy                     4.06,66           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    4,00              
     3,85   3,97   -      4,00   
                                 

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3,83              
     3,58   3,83   3,62   -      
                                 

3)   Roope Raatikainen                KuivAu                    3,58              
     3,58   3,41   3,33   3,34   
                                 

4)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,56              
     3,52   3,50   3,35   3,56   
                                 

5)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    3,43              
     3,30   3,41   3,43   3,38   
                                 

6)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   3,15              
     3,15   3,02   3,06   3,04   
                                 


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jutta Kovaniemi                  OulPy                     3,85              
     3,70   3,80   3,46   3,85   
                                 

2)   Iitu Still                       LapLu                     3,74              
     3,48   3,74   3,49   -      
                                 


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    7,27              
     6,86   7,27   x      6,20   

2)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    6,03              
     5,60   5,22   5,31   6,03   

3)   Jaakko Parkkila                  PudasjU                   5,57              
     5,12   5,14   4,99   5,57   

4)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    4,65              
     4,53   4,23   4,65   4,62   

5)   Kasperi Maaninka                 PosPy                     4,60              
     3,43   4,04   4,60   3,94   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jutta Kovaniemi                  OulPy                     6,31              
     5,58   6,15   5,92   6,31   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     9,14              
2)   Jonne Kovaniemi                  OulPy                     9,23              
3)   Benjamin Middleton               LapLu                     9,36              
4)   Vili Still                       LapLu                     9,75              
5)   Roope Stålnacke                  LapLu                     9,81              
6)   Niko Paadar                      LapLu                     9,82              
7)   Antti Kinnunen                   OulPy                     9,95              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Hilla Leväniemi                  RaumU                     8,56              
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,64              
3)   Emma Raappana                    AlatPi                    9,10              
4)   Jatta Nurmela                    KuivAu                    9,21              
5)   Essi Parkkila                    PudasjU                   10,05             
6)   Noora Ruokamo                    PosPy                     11,61             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Kovaniemi                  OulPy                     3.28,99           
2)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   3.37,26           
3)   Antti Kinnunen                   OulPy                     3.43,51           
4)   Timi Lempinen                    LapLu                     3.46,33           
     Sami Rauvala                     AlatPi                      DNS                


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   3.21,08           
2)   Essi Parkkila                    PudasjU                   4.10,34           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   144               
     125    131    134    137    140    144    148    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Emma Raappana                    AlatPi                    144               
     125    131    134    137    140    144    148    
     o      o      -      o      xo     xo     xxx    

3)   Jatta Nurmela                    KuivAu                    134               
     128    131    134    137    
     xo     o      o      xxx    

4)   Noora Joki                       PohjKoi                   125               
     100    105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Noora Ruokamo                    PosPy                     100               
     100    105    
     o      x      

     Essi Parkkila                    PudasjU                   NH                
     128    
     xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     3,90 +0,2          
     -      -      3,77   3,90   
                   +0,3   +0,2   

2)   Jonne Kovaniemi                  OulPy                     3,85 +0,9          
     3,85   -      3,68   -      
     +0,9          +0,2          

3)   Benjamin Middleton               LapLu                     3,64 +0,2          
     3,54   -      3,64   3,60   
     +0,2          +0,2          

4)   Antti Kinnunen                   OulPy                     3,44 -0,3          
     3,44   -      -      2,88   
     -0,3                        



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilla Leväniemi                  RaumU                     4,64 +0,8          
     -      4,64   4,57   -      
            +0,8                 

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,26 -1,9          
     4,22   4,26   -      -      
     -4,0   -1,9                 

3)   Emma Raappana                    AlatPi                    4,24 -2,2          
     3,86   4,24   -      -      
     -0,4   -2,2                 

4)   Jatta Nurmela                    KuivAu                    3,89 -0,1          
     3,89   3,68   3,72   3,77   
     -0,1   -1,3   -0,9   -1,4   

5)   Essi Parkkila                    PudasjU                   3,64 -1,5          
     3,55   3,54   3,44   3,64   
     -0,1   -2,5   -0,9   -1,5   

     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   NM                
     x      x      -      x      
                                 


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anette Saalismaa                 OulPy                     12,81             
     12,47  12,65  12,81  x      

2)   Hilla Leväniemi                  RaumU                     8,98              
     8,98   7,24   7,72   8,88   

3)   Jatta Nurmela                    KuivAu                    8,69              
     8,38   8,38   8,69   8,48   

4)   Essi Parkkila                    PudasjU                   8,18              
     8,18   7,61   7,64   7,66   

5)   Noora Ruokamo                    PosPy                     4,63                  
	 4,63	4,62	4,39  3,97					

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   39,86             
     37,21  38,58  39,00  39,86  

2)   Vili Still                       LapLu                     29,98             
     28,56  -      29,98  29,22  

3)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   26,14             
     22,25  24,86  23,86  26,14  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   13,13             
2)   Markus Lindeman                  SotkJy                    14,87             
3)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   15,00             
     Topi Still                       LapLu                        DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 13,58             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,94             
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     14,27             
4)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,59             
5)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   14,77             
6)   Ella Haataja                     KuusEV                    14,79             
7)   Matleena Patosalmi               KuusEV                    14,86             
8)   Enni Aula                        PohjKoi                   15,45             
     Nea Tenno                        PohjKoi                     DNS                

Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 13,58             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,94             
3)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     14,27             
     Nea Tenno                        PohjKoi                     DNS                

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,59             
2)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   14,77             
3)   Ella Haataja                     KuusEV                    14,79             
4)   Matleena Patosalmi               KuusEV                    14,86             
5)   Enni Aula                        PohjKoi                   15,45             
         


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   2.24,57           
2)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.29,97           
3)   Erno Virtanen                    PosPy                     2.46,60           
4)   Sakari Ukkola                    KempKi                    2.49,31           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.36,32           
2)   Ella Haataja                     KuusEV                    2.36,88           
3)   Piia Juola                       PohjKoi                   2.58,22           
     Emilia Kähkönen                  PohjKoi                      DNS               
     Monica Kähkönen                  PohjKoi                      DNS               
     Nea Tenno                        PohjKoi                      DNS               
     Sanni Iivari                     PohjKoi                      DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Markus Lindeman                  SotkJy                    134                  
	125		131		134		137
	o		xo		xo		xxx

	
T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   5,10 +1,1          
     5,05   5,10   5,09   -      -      -      
            +1,1   +1,8                        

2)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   4,16 -0,1          
     4,00   4,07   3,99   4,10   x      4,16   
            +0,2   +1,5   +1,9          -0,1   


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 4,89              
     x      x      4,74   4,89   3,59   4,89   
                   +0,6   -0,1   +2,1          

2)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   4,28 +1,9          
     3,99   3,87   4,22   4,28   -      -      
     +1,0          -0,6   +1,9                 

3)   Enni Aula                        PohjKoi                   4,26 +2,1  4,20 +1,1
     4,17   4,26   4,15   x      3,96   4,20   
     +2,1   +2,1                 +0,1   +1,1   

4)   Ella Haataja                     KuusEV                    4,22 +2,2  4,05 -0,5
     3,36   3,32   4,05   4,22   4,14   -      
                   -0,5   +2,2   +2,6          

5)   Matleena Patosalmi               KuusEV                    4,10 +1,8          
     3,97   4,10   4,02   3,96   3,59   4,02   
            +1,8   +2,5          +2,3   +0,4   

6)   Anni Liikanen                    KuusEV                    4,02 -0,9          
     4,02   2,85   3,17   3,95   x      x      
     -0,9   +2,1   +1,7   +0,5                 

7)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   3,87 +0,8          
     3,87   3,70   3,62   3,52   3,34   x      
     +0,8                 +0,6   -0,4          

8)   Piia Juola                       PohjKoi                   3,67 +1,7          
     3,67   3,45   3,64   3,45   3,67   3,55   
                   -0,2   +2,8   +1,7   +1,0   

     Enni Lehtomäki                   OulPy                     NM                
     -      -      -      -      -      -      
                                               


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sakari Ukkola                    KempKi                    6,12              
     6,12   -      -      -      -      -      


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Annukka Saalismaa                OulPy                     13,74             
     13,23  13,15  13,74  x      x      x      

2)   Enni Aula                        PohjKoi                   10,49             
     10,24  x      9,89   x      10,49  10,17  

3)   Anni Liikanen                    KuusEV                    8,51              
     x      x      8,23   8,37   x      8,51   



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Anni Liikanen                    KuusEV                    41,04             
     41,04  x      x      x      40,58  39,35  

     Enni Aula                        PohjKoi                   DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   38,06             
     38,06  26,73  31,80  31,90  34,19  33,65  

2)   Erno Virtanen                    PosPy                     30,37             
     27,61  -      27,91  25,40  30,37  -      

3)   Markus Lindeman                  SotkJy                    19,09             
     19,09  14,27  -      -      -      -      

4)   Sakari Ukkola                    KempKi                    14,97             
     13,78  14,97  -      -      -      -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   35,43             
     35,43  

2)   Enni Aula                        PohjKoi                   22,06             
     -      -      -      22,06  -      -      

     Annukka Saalismaa                OulPy                     NM                
     -      -      -      -      -      -      



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Samuli Ukkola                    KempKi					12,65
2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     13,82             
                                    



M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuli Ukkola                    KempKi                    5,04 +3,3  4,51 +0,6
     -      4,51   4,76   5,04   -      -      
            +0,6          +3,3                 

2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     4,56 +0,7          
     4,29   4,38   4,56   -      -      -      
            -0,9   +0,7                        



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Oikarainen                 PosPy                     8,49              
     7,59   7,69   8,41   8,23   8,01   8,49   

2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     7,73              
     x      6,62   7,73   7,24   6,96   7,61   



N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Susanna Leskelä                  KuusEV                    55,63             
     -      54,11  -      52,61  55,63  54,86  

2)   Anniina Leskelä                  KuusEV                    42,59             
     42,59  -      -      -      -      -      

     Julia Kivinen                    KaustPV                   DNS               


N19 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Vilma Martin                     PosPy                     1.07,99           


M19 800m
Loppukilpailu
1)   Samuli Ukkola                    KempKi                    2.06,26           



N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     10,40             
     x      10,40  9,74   9,90   9,04   9,83   

2)   Jessica Preiman                  HSKT, SWE                      8,41              
     7,57   x      8,17   8,39   8,41   x      



N19 Moukari
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     54,19             
     x      x      52,02  x      x      54,19  

2)   Jessica Preiman                  HSKT, SWE                      35,16             
     x      x      32,61  x      33,23  35,16  



N22 Korkeus
Loppukilpailu
     Sanna Rautio                     OulPy						DNS






© 2017 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.28 - 23.06.2017 17:23:02