Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
18.03. klo 12:00 Junior Indoor Meeting - JIM Tulokset (päivitetty: 11:52 20.03.2017)
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylän Kenttäurheilijat
18.03.2017

M 2000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vilkman                   JyväskKU                  6.06,38           
2)   Jukka Rahkonen                   PolvijU                   6.06,41           


P9 40m
1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,93              
2)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  7,37              
3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,39              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,69              
5)   Luka Raatikainen                 ÄänekU                    7,72              
6)   Juha Komu                        ViitVie                   7,91              
7)   Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  8,16              
8)   Roni Hynninen                    HartVoi                   8,48              
9)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 8,63              
     Eemil Saari                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    6,93              
2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,39              
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,69              
4)   Juha Komu                        ViitVie                   7,91              
5)   Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  8,16              
6)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 8,63              
     Eemil Saari                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  7,37              
2)   Luka Raatikainen                 ÄänekU                    7,72              
3)   Roni Hynninen                    HartVoi                   8,48              


T9 40m
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    6,92              
2)   Janni Savolainen                 LahdA                     6,94              
3)   Essi Suni                        JyväskKU                  7,10              
4)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  7,29              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,31              
6)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  7,35              
7)   Anni Hämäläinen                  ViitVie                   7,37              
8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,39              
9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,44              
10)  Jenna Kolari                     ValkKa                    7,48              
11)  Aino Kinnunen                    SuolU                     7,62              
12)  Eerika Nieminen                  JanJa                     7,63              
13)  Aada Arpiainen                   ÄänekU                    7,73              
14)  Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  7,81              
15)  Jonna Kolari                     ValkKa                    7,98              
15)  Noora Moisio                     TampPy                    7,98              
17)  Moona Puolimatka                 VehmU                     8,26              
18)  Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    8,33              
19)  Annika Liekkinen                 SuolU                     8,46              
20)  Isla Kuosmanen                   SuolU                     8,64              
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  7,81              
2)   Jonna Kolari                     ValkKa                    7,98              
3)   Moona Puolimatka                 VehmU                     8,26              
4)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    8,33              
5)   Isla Kuosmanen                   SuolU                     8,64              

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  7,35              
2)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,39              
3)   Jenna Kolari                     ValkKa                    7,48              
4)   Aino Kinnunen                    SuolU                     7,62              
5)   Eerika Nieminen                  JanJa                     7,63              
6)   Aada Arpiainen                   ÄänekU                    7,73              
7)   Noora Moisio                     TampPy                    7,98              
8)   Annika Liekkinen                 SuolU                     8,46              

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    6,92              
2)   Janni Savolainen                 LahdA                     6,94              
3)   Essi Suni                        JyväskKU                  7,10              
4)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  7,29              
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,31              
6)   Anni Hämäläinen                  ViitVie                   7,37              
7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,44              
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               


P9 400m
Loppukilpailu, 
1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    1.17,00           
2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    1.24,65           
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.30,20           
4)   Juha Komu                        ViitVie                   1.33,66           
5)   Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  1.37,84           


T9 400m
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     1.19,84           
2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  1.20,88           
3)   Essi Suni                        JyväskKU                  1.22,03           
4)   Viivi Manninen                   KestjNS                   1.23,51           
5)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    1.25,24           
6)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  1.26,19           
7)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  1.26,69           
8)   Jenna Kolari                     ValkKa                    1.28,25           
9)   Aino Kinnunen                    SuolU                     1.29,30           
10)  Jonna Kolari                     ValkKa                    1.30,21           
11)  Anni Hämäläinen                  ViitVie                   1.31,99           
12)  Satu Komu                        ViitVie                   1.32,38           
13)  Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    1.32,60           
14)  Eerika Nieminen                  JanJa                     1.33,19           
15)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    1.34,39           
16)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  1.35,00           
17)  Moona Puolimatka                 VehmU                     1.38,66           
18)  Katri Yijälä                     JyväskKU                  1.40,55           
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     1.19,84           
2)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  1.20,88           
3)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  1.26,19           
4)   Aino Kinnunen                    SuolU                     1.29,30           
5)   Jonna Kolari                     ValkKa                    1.30,21           
6)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    1.32,60           
7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    1.34,39           
8)   Moona Puolimatka                 VehmU                     1.38,66           
9)   Katri Yijälä                     JyväskKU                  1.40,55           

Loppukilpailu erä 2
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  1.22,03           
2)   Viivi Manninen                   KestjNS                   1.23,51           
3)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    1.25,24           
4)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  1.26,69           
5)   Jenna Kolari                     ValkKa                    1.28,25           
6)   Anni Hämäläinen                  ViitVie                   1.31,99           
7)   Satu Komu                        ViitVie                   1.32,38           
8)   Eerika Nieminen                  JanJa                     1.33,19           
9)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  1.35,00           
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Luka Raatikainen                 ÄänekU                    95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  90                
     80     85     90     95     
     o      xo     xo     xxx    

4)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  85                
     80     85     90     
     o      o      xxx                                     


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     114               
     80     85     90     94     98     101    104    108    112    114    116    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Eerika Nieminen                  JanJa                     101               
     80     85     90     94     98     101    104    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  94                
     80     85     90     94     98     
     o      o      o      o      xxx    

3)   Katri Yijälä                     JyväskKU                  94                
     80     85     90     94     98     
     o      o      o      o      xxx    

5)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    94                
     80     85     90     94     98     
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  94                
     80     85     90     94     98     
     o      o      xo     xxo    xxx    

7)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    85                
     80     85     90     
     o      xxo    xxx    

8)   Satu Komu                        ViitVie                   80                
     80     85     
     o      xxx                                      


P10 150m
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  24,66             
2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    24,68             
2)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  24,68             
4)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     25,10             
5)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  25,19             
6)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  25,23             
7)   Samuli Saarinen                  UurU                      26,21             
8)   Elias Walden                     KeskiUYU                  29,11             
     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  25,23             
2)   Samuli Saarinen                  UurU                      26,21             
3)   Elias Walden                     KeskiUYU                  29,11             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    24,68             
2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     25,10             
3)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  25,19             

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  24,66             
2)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  24,68             
     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DNS               


T10 150m
1)   Silja Filenius                   KeskiUYU                  22,47             
2)   Iida Kastarinen                  TampPy                    23,35             
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  23,35             
4)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     23,83             
5)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  24,79             
6)   Mia Hurskanen                    LaukU                     25,02             
7)   Melina Vertala                   JyväskKU                  25,28             
8)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  25,54             
9)   Rina-Maija Heiskanen             KeskiUYU                  25,62             
10)  Neea Viitaharju                  JyväskKU                  25,74             
11)  Venla Honkonen                   SuolU                     25,95             
12)  Pihla Lähteelä                   SuolU                     26,51             
13)  Pinja Heino                      JyväskKU                  26,96             
14)  Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  27,42             
15)  Emma Ratia                       KaipVi                    27,63             
     Sonja Koskela                    RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     26,51             
2)   Pinja Heino                      JyväskKU                  26,96             
3)   Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  27,42             
4)   Emma Ratia                       KaipVi                    27,63             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Rina-Maija Heiskanen             KeskiUYU                  25,62             
2)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  25,74             
3)   Venla Honkonen                   SuolU                     25,95             
     Sonja Koskela                    RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  24,79             
2)   Mia Hurskanen                    LaukU                     25,02             
3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  25,28             
4)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  25,54             

Loppukilpailu erä 4, 
1)   Silja Filenius                   KeskiUYU                  22,47             
2)   Iida Kastarinen                  TampPy                    23,35             
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  23,35             
4)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     23,83             


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  3,63              
     3,63   3,45   3,19   3,34   
                                 

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  3,48              
     3,47   3,44   3,33   3,48   
                                 

3)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  3,48              
     3,48   3,42   3,30   3,36   
                                 

4)   Samuli Saarinen                  UurU                      3,46              
     x      3,22   3,24   3,46   
                                 

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    3,35              
     3,32   3,32   3,35   3,31   
                                 

6)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3,20              
     3,20   2,76   2,89   2,88   
                                 

7)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  3,13              
     3,13   3,11   3,00   2,88   
                                 

8)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  2,75              
     2,63   2,75   2,61   x      
                                 

9)   Elias Walden                     KeskiUYU                  2,51              
     2,05   2,51   2,51   2,00   
                                                                    


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  3,85              
     3,81   3,68   3,85   3,71   
                                 

2)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     3,79              
     3,76   3,79   3,78   3,68   
                                 

3)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3,68              
     3,62   3,64   3,67   3,68   
                                 

4)   Venla Honkonen                   SuolU                     3,49              
     3,49   3,34   3,29   3,37   
                                 

5)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    3,45              
     x      3,36   3,45   3,45   
                                 

6)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  3,38              
     3,34   3,23   3,38   3,07   
                                 

7)   Nea Tuikkanen                    ÄänekU                    3,37              
     3,30   3,37   3,14   x      
                                 

8)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  3,23              
     3,23   3,13   3,00   3,02   
                                 

9)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3,23              
     3,03   2,74   3,09   3,23   
                                 

10)  Neea Viitaharju                  JyväskKU                  3,22              
     3,22   3,07   3,18   3,01   
                                 

11)  Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  3,18              
     3,18   3,16   2,87   2,98   
                                 

12)  Rina-Maija Heiskanen             KeskiUYU                  3,17              
     3,13   3,17   3,17   3,10   
                                 

13)  Pinja Heino                      JyväskKU                  3,17              
     3,17   2,84   2,98   3,04   
                                 

14)  Emma Ratia                       KaipVi                    3,13              
     2,77   3,13   3,11   3,10   
                                 

15)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  3,10              
     3,04   2,86   2,97   3,10   
                                 

16)  Pihla Lähteelä                   SuolU                     2,95              
     2,55   2,47   2,95   2,76   
                                 

17)  Mianna Liimatainen               SaarijPu                  2,94              
     2,85   2,66   2,82   2,94   
                                 

18)  Anni Hämäläinen                  ViitVie                   2,93              
     2,93   2,87   x      2,77   
                                 

19)  Eeva Holviala                    JyväskKU                  2,83              
     2,82   2,81   2,83   2,79   
                                 

20)  Annika Liekkinen                 SuolU                     2,52              
     2,52   2,35   2,46   2,15   
                                                                    


P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   7,57              
     6,89   6,84   7,33   7,57   

2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     7,12              
     6,44   6,82   7,12   5,88   

3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  5,92              
     5,50   5,92   5,35   5,81   

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  5,91              
     5,19   5,39   5,50   5,91   

5)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  5,55              
     5,50   x      5,55   4,95   

6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  5,52              
     5,21   5,52   5,14   4,53   

7)   Samuli Saarinen                  UurU                      5,31              
     4,70   5,31   5,05   4,96   

8)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  4,88              
     4,73   4,40   4,77   4,88   

9)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  4,84              
     4,56   4,64   4,21   4,84   

10)  Elias Walden                     KeskiUYU                  4,39              
     4,19   4,39   4,35   x      
                                  


T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimJa                    8,75              
     8,60   8,48   x      8,75   

2)   Venla Kärhä                      LoimJa                    8,28              
     7,95   8,13   8,28   7,87   

3)   Medea Rappu                      SuolU                     7,21              
     7,21   7,12   7,03   7,21   

4)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     7,14              
     6,49   6,57   7,14   7,09   

5)   Melina Vertala                   JyväskKU                  5,78              
     5,70   5,43   5,72   5,78   

6)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     5,67              
     4,90   5,67   5,40   5,04   

7)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  5,53              
     5,11   3,99   5,53   x      

8)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  5,51              
     4,55   5,23   5,27   5,51   

9)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  5,50              
     5,50   5,23   5,14   4,91   

10)  Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  5,39              
     4,46   4,57   4,70   5,39   

11)  Venla Honkonen                   SuolU                     5,20              
     5,20   4,88   4,65   4,95   

12)  Pinja Heino                      JyväskKU                  5,04              
     4,82   5,04   5,04   4,95   

13)  Rina-Maija Heiskanen             KeskiUYU                  4,11              
     x      3,50   3,32   4,11   

14)  Annika Liekkinen                 SuolU                     4,10              
     4,00   4,04   3,67   4,10   
                                 


P11 60m
Loppukilpailu, 
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    9,14              
2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 9,25              
3)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 9,27              
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,38              
5)   Niklas Piirainen                 TampPy                    9,55              
6)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,80              
7)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   10,54             


T11 60m
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     8,98              
2)   Silja Saarinen                   VehmU                     9,30              
3)   Miriam Puolimatka                VehmU                     9,31              
4)   Milla Kangas                     RantsRai                  9,31              
5)   Emmi Savenius                    VehmU                     9,33              
6)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,33              
7)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,44              
8)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,49              
9)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,53              
10)  Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,53              
11)  Anni Forss                       TampPy                    9,61              
12)  Linnea Hirvelä                   LapVi                     9,67              
13)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,68              
14)  Emmi Väänänen                    ÄhtU                      9,69              
15)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,75              
16)  Iida Kastarinen                  TampPy                    9,81              
17)  Oona Moisio                      TampPy                    9,82              
18)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,85              
19)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,07             
20)  Heta Kuntsi                      JyväskKU                  10,13             
21)  Emilia Rättö                     HämeenlTa                 10,24             
22)  Fiona Flink                      JoutsPo                   10,27             
23)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,42             
24)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,48             
25)  Veera Ketonen                    IlmajKi                   13,89             
     Iida Koljonen                    KaipVi                    DNS               
     Minka Mäkinen                    PetäjävPe                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Oona Moisio                      TampPy                    9,82              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,85              
3)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,07             
4)   Heta Kuntsi                      JyväskKU                  10,13             
5)   Fiona Flink                      JoutsPo                   10,27             
6)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,42             
7)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,48             
     Iida Koljonen                    KaipVi                    DNS               
     Minka Mäkinen                    PetäjävPe                 DNS               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,33              
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,53              
3)   Anni Forss                       TampPy                    9,61              
4)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,68              
5)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      9,69              
6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,75              
7)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,81              
8)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 10,24             
9)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   13,89             

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     8,98              
2)   Silja Saarinen                   VehmU                     9,30              
3)   Miriam Puolimatka                VehmU                     9,31              
4)   Milla Kangas                     RantsRai                  9,31              
5)   Emmi Savenius                    VehmU                     9,33              
6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,44              
7)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,49              
8)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,53              
9)   Linnea Hirvelä                   LapVi                     9,67              


P11 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.26,30           
2)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  3.27,07           
3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3.58,20           
4)   Mikko Turpeinen                  JyväskKU                  4.08,46           
5)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 4.13,50           
     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Emmi Savenius                    VehmU                     3.31,93           
2)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.37,76           
3)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.45,92           
4)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.55,35           
5)   Miriam Puolimatka                VehmU                     3.58,28           
6)   Anni Forss                       TampPy                    4.00,70           
     Emmi Viitanen                    LaukU                     DNS               
     Pinja Heino                      JyväskKU                  DNS               
     Venla Martikainen                KeskiUYU                  DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  135               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    135    150    
     -      -      -      -      -      -      -      -      o      o      xxx    

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  120               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xxx    

3)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 120               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    
     -      -      -      o      o      xo     o      xxo    xxx    

4)   Niklas Piirainen                 TampPy                    115               
     85     90     95     100    105    110    115    120    
     -      -      -      -      o      o      o      xxx    

5)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xxo    xxx                                      


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 140               
     90     95     100    105    110    115    120    125    128    131    136    140    143    
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      128               
     90     95     100    105    110    115    120    125    128    131    
     -      -      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  128               
     90     95     100    105    110    115    120    125    128    131    
     -      -      o      o      o      o      xxo    xo     xxo    xxx    

4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    128    
     -      -      -      -      o      o      o      xo     xxx    

5)   Miriam Puolimatka                VehmU                     125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    128    
     -      -      -      -      o      xo     xo     xxo    xxx    

6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     -      -      o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Milla Kangas                     RantsRai                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     -      -      o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     -      o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     -      o      o      o      xo     xo     xxx    

10)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

11)  Emilia Rättö                     HämeenlTa                 110               
     90     95     100    105    110    115    
     -      -      o      xo     o      xxx    

12)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    105               
     90     95     100    105    110    
     -      o      o      o      xxx    
                               


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  10,49             
     10,49  10,02  10,27  10,24  
                                 

2)   Niklas Piirainen                 TampPy                    8,10              
     7,99   7,71   8,10   8,05   
                                 

3)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  6,94              
     6,94   6,94   x      6,80   
                                                                   


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkinen                     VehmU                     9,30              
     9,30   9,01   8,70   9,06   
                                 

2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,05              
     9,05   8,59   8,44   8,53   
                                 

3)   Anni Forss                       TampPy                    8,72              
     x      8,72   8,69   8,57   
                                 

4)   Oona Moisio                      TampPy                    8,68              
     8,68   8,65   8,56   8,14   
                                 

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,51              
     x      8,43   x      8,51   
                                 

6)   Milla Kangas                     RantsRai                  8,34              
     8,34   8,21   8,27   8,32   
                                 

7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,24              
     x      8,24   7,95   7,98   
                                 

8)   Heta Kuntsi                      JyväskKU                  8,17              
     8,17   7,96   7,88   8,04   
                                 

9)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,10              
     8,10   7,93   8,08   7,86   
                                 

10)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    7,93              
     7,93   7,45   x      7,87   
                                 

11)  Christine Kuusisto               JyväskKU                  7,76              
     7,76   x      x      -      
                                 

12)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  7,65              
     7,65   7,26   7,42   7,57   
                                 

13)  Venla Martikainen                KeskiUYU                  7,53              
     7,17   6,98   7,47   7,53   
                                 

14)  Selma Möller                     SuolU                     7,50              
     7,34   7,22   7,25   7,50   
                                 

15)  Karoliina Hirvelä                JämsI                     7,33              
     7,27   7,17   6,98   7,33   
                                 


P11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     27,28             
     23,82  23,17  27,28  24,53  

2)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   26,43             
     24,68  25,25  23,13  26,43  

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  20,76             
     20,76  15,69  14,63  19,91  

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  16,32             
     16,32  11,54  14,07  12,03  

5)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  15,20             
     15,20  -      -      -      

6)   Mikko Turpeinen                  JyväskKU                  14,62             
     14,62  12,70  14,36  11,38  

7)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  13,95             
     12,96  13,95  10,94  10,49  

8)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  13,14             
     11,59  8,89   8,02   13,14  

9)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  13,09             
     12,29  11,34  13,09  x                                         


T11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  24,33             
     21,31  15,92  18,24  24,33  

2)   Senja Norontaus                  SuolU                     21,94             
     x      18,72  21,94  20,70  

3)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     20,23             
     x      16,30  20,23  14,04  

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  16,92             
     13,91  13,37  16,25  16,92  

5)   Selma Möller                     SuolU                     14,36             
     14,21  14,36  13,71  14,21  

6)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  14,08             
     11,65  14,08  11,35  12,38  

7)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  12,36             
     10,42  12,10  9,46   12,36  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu, 
1)   Oskari Matila                    KuortKu                   5.54,23           
2)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  8.04,73           


T11 4x200m viesti

Erä 1			
1.	SaarijPu	Aino-Maria Valkola, Lotta Perkiö, Tilda Pimiä ja Senni Haapakoski	2.19,38
2.	JKU 2		Mimmi Kärkkäinen, Melina Vertala, Neela Kokkonen, Essi Suni		2.26,05
3.	JKU 3		Nea Koppeli, Hilla Savioja, Eeva Holviala, Hilma Kunttu			2.27,72
4.	JKU 4		Pinja Heino, Iitu Riekkinen, Eeva Alonen, Aljona Karamzina		2.33,62
Erä 2			
1.	VehmU		Miriam Puolimatka, Silja Saarinen, Emmi Mäkinen, Emmi Savenius		2.06,24
2.	JKU 1		Christine Kuusisto, Pirkko Järvikylä, Heta Kuntsi, Eevi Ylitalo		2.11,42
3.	TampPy		Iida Kastarinen, Anni Forss, Oona Moisio, Monamaria Pyhältö		2.13,23
4.	KeskiUYU	Lumia Laakso, Rina-Maija Heiskanen, Venla Martikainen, Elli Kärkkäinen	2.25,23




P12 200m
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  28,73             
2)   Konsta Uuttera                   KestjNS                   31,17             
3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  31,75             
4)   Arttu Hämäläinen                 ViitVie                   33,85             
     Jerry Savolainen                 LahdA                     DNS               
     Otto Hautanen                    PylkönmY                  DNS               
     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Konsta Uuttera                   KestjNS                   31,17             
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  31,75             
3)   Arttu Hämäläinen                 ViitVie                   33,85             
     Jerry Savolainen                 LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  28,73             
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  DNS               
     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               
     Otto Hautanen                    PylkönmY                  DNS               


T12 200m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  28,56             
2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 29,41             
3)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    29,94             
4)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    30,48             
5)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 30,73             
6)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   30,78             
7)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  30,81             
8)   Ella Haapalehto                  LempKiYU                  30,83             
9)   Viivi Louko                      LapVi                     30,99             
10)  Netta Kallio                     PylkönmY                  31,00             
11)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  31,57             
12)  Aino Risku                       KeskiUYU                  31,94             
13)  Birgit Tuomola                   KestjNS                   32,41             
14)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  32,59             
15)  Richana Lehtinen                 PetäjävPe                 32,78             
16)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  32,97             
17)  Nea Laine                        PylkönmY                  33,13             
18)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  33,80             
19)  Aada Mäkelä                      JyväskKU                  34,20             
20)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  34,47             
21)  Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  35,90             
22)  Tiia Merivirta                   LaukU                     37,27             
     Heta Virkajärvi                  KaipVi                    DNS               
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               
     Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  DNS               
     Helmi Lipsanen                   JanJa                     DNS               
     Ronja Julin                      KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Ella Haapalehto                  LempKiYU                  30,83             
2)   Aino Risku                       KeskiUYU                  31,94             
3)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  33,80             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Sanna Könönen                    KangasnKa                 30,73             
2)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  32,59             
3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  32,97             
     Heta Virkajärvi                  KaipVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   30,78             
2)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   32,41             
3)   Tiia Merivirta                   LaukU                     37,27             
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 4, 
1)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    30,48             
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  31,57             
3)   Richana Lehtinen                 PetäjävPe                 32,78             
4)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  35,90             

Loppukilpailu erä 5, 
1)   Viivi Louko                      LapVi                     30,99             
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  31,00             
3)   Aada Mäkelä                      JyväskKU                  34,20             
     Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 6, 
1)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    29,94             
2)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  30,81             
3)   Nea Laine                        PylkönmY                  33,13             
4)   Tea Konttinen                    JyväskKU                  34,47             

Loppukilpailu erä 7, 
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  28,56             
2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 29,41             
     Helmi Lipsanen                   JanJa                     DNS               
     Ronja Julin                      KeskiUYU                  DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  11,70             
     Asriel Puolimatka                JyväskKU                  DNS               
     Jerry Savolainen                 LahdA                     DNS               
     Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  DNS               
     Patrik Järvinen                  TampPy                    11,31             


T12 60m aidat
1)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 10,33             
2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,64             
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,93             
4)   Viivi Louko                      LapVi                     10,94             
5)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    11,03             
6)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  11,33             
7)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    11,40             
8)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,78             
9)   Ronja Julin                      KeskiUYU                  12,98             
10)  Richana Lehtinen                 PetäjävPe                 13,10             
11)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  13,14             
12)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  13,24             
     Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,93             
2)   Ronja Julin                      KeskiUYU                  12,98             
3)   Richana Lehtinen                 PetäjävPe                 13,10             
4)   Saara Tamminen                   JyväskKU                  13,14             
5)   Tea Konttinen                    JyväskKU                  13,24             
     Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 10,33             
2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,64             
3)   Viivi Louko                      LapVi                     10,94             
4)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    11,03             
5)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  11,33             
6)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    11,40             
7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,78             


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    274               
     264    274    284    
     o      xxo    xxx    



T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    244               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    244    254    
     -      -      -      -      -      -      o      o      xo     o      xo     o      xxx    

2)   Ella Haapalehto                  LempKiYU                  244               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    244    254    
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   234               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    244    
     -      -      -      -      -      -      -      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Salla Savikko                    JanJa                     204               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  184               
     134    144    154    164    174    184    194    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  NH                
     134    
     xxx    



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  3,76              
     3,54   3,76   3,73   3,71   
                                 

2)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  3,62              
     3,62   3,51   3,51   -      
                                 

3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  3,55              
     3,55   3,41   x      -      
                                 

4)   Arttu Hämäläinen                 ViitVie                   3,45              
     3,45   3,20   3,11   3,33   
                                                                   


T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  4,54              
     x      4,54   4,22   3,98   
                                 

2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,46              
     4,45   4,32   4,46   4,27   
                                 

3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,34              
     3,97   4,03   4,14   4,34   
                                 

4)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  4,18              
     3,97   4,18   4,03   4,03   
                                 

5)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    4,06              
     4,06   3,87   3,92   x      
                                 

6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  4,03              
     4,01   3,92   4,02   4,03   
                                 

7)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    4,01              
     3,99   4,01   3,71   3,90   
                                 

8)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    4,00              
     x      3,97   4,00   3,95   
                                 

9)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     3,98              
     3,77   3,98   3,94   3,96   
                                 

10)  Inkeri Kaseva                    ForssSa                   3,98              
     x      3,98   2,85   3,82   
                                 

11)  Viivi Kupiainen                  HartVoi                   3,88              
     3,73   x      3,88   3,78   
                                 

12)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  3,86              
     3,86   3,73   x      x      
                                 

13)  Salla Savikko                    JanJa                     3,85              
     3,85   3,61   x      3,68   
                                 

14)  Vilma Honkonen                   SuolU                     3,83              
     3,83   3,21   3,60   3,34   
                                 

15)  Sanna Könönen                    KangasnKa                 3,74              
     3,74   3,63   3,58   3,57   
                                 

16)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  3,73              
     x      3,29   3,63   3,73   
                                 

17)  Aino Risku                       KeskiUYU                  3,71              
     3,71   3,60   3,68   3,55   
                                 

18)  Oona Lento                       TampPy                    3,65              
     x      3,64   3,58   3,65   
                                 

19)  Richana Lehtinen                 PetäjävPe                 3,65              
     x      3,65   3,54   x      
                                 

20)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  3,64              
     3,60   3,49   3,60   3,64   
                                 

21)  Noora Salmi                      JyväskKU                  3,57              
     x      x      3,57   -      
                                 

22)  Aada Mäkelä                      JyväskKU                  3,52              
     3,48   3,45   3,32   3,52   
                                 

23)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  3,41              
     x      3,24   3,39   3,41   
                                 

24)  Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  3,32              
     3,32   2,73   2,97   3,14   
                                 

25)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  3,21              
     3,15   3,21   2,67   2,91   
                                 

26)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  3,19              
     x      3,18   2,79   3,19   
                                 



P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iiro Pollari                     KauhWi                    10,88             
     x      10,63  10,88  10,71  

2)   Paavo Puro                       SuolU                     9,70              
     9,00   9,70   x      9,50   

3)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  6,77              
     x      5,84   6,77   6,33   

4)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  5,91              
     5,82   5,22   5,91   5,30   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,79              
     x      8,96   8,92   9,79   

2)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,14              
     9,14   8,64   9,11   9,12   

3)   Viivi Louko                      LapVi                     8,96              
     8,10   8,96   8,63   8,62   

4)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   8,82              
     8,76   8,82   8,59   8,59   

5)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    8,64              
     8,64   7,59   8,22   7,89   

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  7,79              
     6,97   7,45   7,79   7,18   

7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  7,53              
     6,83   7,53   7,18   7,14   

8)   Ronja Julin                      KeskiUYU                  7,21              
     6,85   7,21   7,00   6,63   

9)   Salla Savikko                    JanJa                     7,17              
     6,42   x      6,54   7,17   

10)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  6,25              
     5,74   5,77   6,25   x      

11)  Sanna Könönen                    KangasnKa                 5,93              
     5,72   5,34   5,59   5,93   

12)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  5,05              
     5,05   4,13   4,75   4,71   
                                 


P13 60m
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,62              
2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  8,69              
3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  8,72              
4)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  8,75              
5)   Teppo Tuuri                      LapVi                     8,77              
6)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 8,80              
7)   Patrik Järvinen                  TampPy                    8,91              
8)   Otto Ahonen                      TampPy                    9,06              
9)   Konsta Kankainen                 TampPy                    9,07              
10)  Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  9,08              
11)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,18              
12)  Vikke Savola                     TampPy                    9,26              
13)  Otto Hautanen                    PylkönmY                  9,37              
14)  Matias Vesanen                   JyväskKU                  9,52              
15)  Nanthiphat Piamphrom             PylkönmY                  10,38             

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Otto Ahonen                      TampPy                    9,06              
2)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  9,08              
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,18              
4)   Vikke Savola                     TampPy                    9,26              
5)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  9,37              
6)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  9,52              
7)   Nanthiphat Piamphrom             PylkönmY                  10,38             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,62              
2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  8,69              
3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  8,72              
4)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  8,75              
5)   Teppo Tuuri                      LapVi                     8,77              
6)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 8,80              
7)   Patrik Järvinen                  TampPy                    8,91              
8)   Konsta Kankainen                 TampPy                    9,07              


T13 60m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,37              
2)   Tuuli Ingman                     TampPy                    8,48              
3)   Aada Määttälä                    ToholU                    8,49              
4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,64              
5)   Anniina Huura                    TampPy                    8,66              
6)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    8,72              
7)   Eerika Heiskala                  TampPy                    8,73              
8)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  8,81              
9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,82              
10)  Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  8,86              
11)  Nanna Leivonen                   JyväskKU                  8,88              
12)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,92              
13)  Riina Palonen                    ViitVie                   8,93              
14)  Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,94              
15)  Netta Kallio                     PylkönmY                  8,96              
16)  Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    8,98              
17)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,00              
18)  Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,02              
19)  Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  9,03              
20)  Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  9,12              
21)  Aure Kuosmanen                   SuolU                     9,19              
22)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  9,24              
23)  Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  9,27              
24)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  9,31              
25)  Noora Salmi                      JyväskKU                  9,34              
26)  Siiri Tossavainen                JyväskKU                  9,44              
26)  Sanni Lento                      TampPy                    9,44              
28)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,49              
29)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,52              
30)  Alisa Murzich                    TampPy                    9,56              
31)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,68              
32)  Sofia Immonen                    KeskiUYU                  9,73              
33)  Emilia Malinen                   PylkönmY                  9,79              
34)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,80              
35)  Lotta Jalonen                    JanJa                     9,91              
36)  Suvi Komu                        ViitVie                   10,01             
37)  Sonja Lahti                      TampPy                    10,06             
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Sigrit-Liis Kapp                 KeskiUYU                  DNF               
     Ainu Henttinen                   SaarijPu                  DNS               
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               
     Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  9,44              
2)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,52              
3)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,80              
4)   Suvi Komu                        ViitVie                   10,01             
5)   Sonja Lahti                      TampPy                    10,06             
     Ainu Henttinen                   SaarijPu                  DNS               
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               
     Sigrit-Liis Kapp                 KeskiUYU                  DNF               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    8,98              
2)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,49              
3)   Alisa Murzich                    TampPy                    9,56              
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,68              
5)   Sofia Immonen                    KeskiUYU                  9,73              
6)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  9,79              
7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     9,91              
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  8,88              
2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  9,12              
3)   Aure Kuosmanen                   SuolU                     9,19              
4)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  9,24              
5)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  9,27              
6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  9,31              
7)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,34              
8)   Sanni Lento                      TampPy                    9,44              

Loppukilpailu erä 4, 
1)   Aada Määttälä                    ToholU                    8,49              
2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,82              
3)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  8,86              
4)   Riina Palonen                    ViitVie                   8,93              
5)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,94              
6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,96              
7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,00              
8)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,02              
9)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  9,03              

Loppukilpailu erä 5, 
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,37              
2)   Tuuli Ingman                     TampPy                    8,48              
3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,64              
4)   Anniina Huura                    TampPy                    8,66              
5)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    8,72              
6)   Eerika Heiskala                  TampPy                    8,73              
7)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  8,81              
8)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,92              
     Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Patrik Järvinen                  TampPy                    3.10,19           
2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  3.20,11           
3)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  3.20,15           
4)   Konsta Uuttera                   KestjNS                   3.22,04           
5)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.26,17           
6)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  3.37,85           


T13 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  3.20,86           
2)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   3.26,91           
3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  3.37,82           
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  3.51,84           
5)   Sofia Immonen                    KeskiUYU                  3.56,83           
6)   Saara Tamminen                   JyväskKU                  4.09,07           
7)   Inka Nahkala                     SuolU                     4.18,12           
     Heta Virkajärvi                  KaipVi                    DNS               
     Linnea Pikkarainen               PyhäsU                    DNS               
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               
     Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  148               
     110    115    120    125    130    135    140    144    148    151    
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aleks Norontaus                  SuolU                     140               
     110    115    120    125    130    135    140    144    
     -      -      o      o      o      xxo    xo     xxx    

3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     -      -      -      o      o      xxo    xxx    

4)   Vikke Savola                     TampPy                    125               
     110    115    120    125    130    
     -      o      o      o      xxx    

5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    115               
     110    115    120    
     o      o      xx-    
                               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  146               
     130    135    140    143    146    149    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  146               
     130    135    140    143    146    149    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  140               
     125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xxo    o      xxx    

6)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  135               
     130    135    140    
     o      xxo    xxx    

7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

8)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    130               
     125    130    135    
     xo     o      xxx    

9)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  130               
     125    130    135    
     xxo    o      xxx    

10)  Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  130               
     130    135    
     xxo    xxx    

11)  Linnea Pikkarainen               PyhäsU                    125               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     -      -      -      -      -      -      o      o      o      o      xxx    

11)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

13)  Suvi Komu                        ViitVie                   125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

14)  Ilona Järvenpää                  KeurKi                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xxo    x-     

15)  Alisa Murzich                    TampPy                    120               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    125    
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      xxx    

15)  Nea Laine                        PylkönmY                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

17)  Vilma Honkonen                   SuolU                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      xo     o      o      o      xxx    

18)  Inka Nahkala                     SuolU                     115               
     100    105    115    120    
     o      o      xo     xxx    

19)  Sonja Lahti                      TampPy                    110               
     100    105    110    115    
     xo     o      xo     xxx    

20)  Lotta Jalonen                    JanJa                     105               
     105    110    
     o      xxx    

21)  Tinja Louho                      PetäjävPe                 95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

22)  Jenna Kouvonen                   PetäjävPe                 95                
     80     85     90     95     100    
     o      xo     o      o      xxx    

     Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  NH                
     120    
     xxx

P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,58              
     9,35   8,89   9,20   9,58   
                                 

2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,24              
     8,93   9,24   9,10   9,15   
                                 

3)   Vikke Savola                     TampPy                    9,01              
     8,48   8,53   8,44   9,01   
                                                                


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  9,87              
     9,71   9,62   9,77   9,87   
                                 

2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,63              
     9,63   9,42   9,31   9,18   
                                 

3)   Riina Palonen                    ViitVie                   9,62              
     9,18   9,15   9,30   9,62   
                                 

4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  9,46              
     -      9,46   x      8,73   
                                 

5)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,43              
     x      9,00   9,25   9,43   
                                 

6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,25              
     9,12   9,25   x      9,11   
                                 

7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,16              
     x      8,90   9,05   9,16   
                                 

8)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,15              
     x      8,99   9,15   x      
                                 

9)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,14              
     9,14   8,96   8,88   9,03   
                                 

10)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  8,87              
     8,82   x      8,73   8,87   
                                 

11)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     8,84              
     x      8,84   8,45   8,76   
                                 

12)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  8,47              
     8,47   x      x      x      
                                 

13)  Linnea Pikkarainen               PyhäsU                    8,28              
     8,20   8,28   7,85   8,12   
                                 

14)  Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    8,01              
     -      8,01   7,17   7,46   
                                 

15)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,96              
     x      7,96   7,61   -      
                                 

16)  Riikka Jokinen                   PyhäsU                    7,76              
     7,58   7,76   7,30   7,66   
                                 

17)  Sofia Immonen                    KeskiUYU                  7,53              
     x      7,42   7,33   7,53   
                                 
                                 


P13 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Aleks Norontaus                  SuolU                     38,06             
     38,06  x      28,57  32,93  

2)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  29,65             
     17,85  18,95  25,76  29,65  

3)   Nanthiphat Piamphrom             PylkönmY                  26,84             
     x      22,85  26,84  22,87  
                                      


T13 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  31,51             
     24,31  25,49  26,93  31,51  

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  27,06             
     27,06  19,68  21,40  23,43  

3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     24,35             
     18,99  18,55  21,89  24,35  

4)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    23,90             
     21,26  x      22,69  23,90  

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  22,13             
     21,88  18,35  19,80  22,13  

6)   Suvi Komu                        ViitVie                   18,84             
     17,05  18,84  x      11,99  

7)   Inka Nahkala                     SuolU                     14,72             
     14,06  12,05  14,72  13,97  

     Siiri Tossavainen                JyväskKU                                    


P13 1000m kävely
Loppukilpailu, 
1)   Otto Ahonen                      TampPy                    5.17,11           
     Emil Becker                      TampPy                    DNS               


T13 1000m kävely
Loppukilpailu, 
1)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  5.20,42           
2)   Vilja Liimatainen                SuolU                     5.50,44           
3)   Aure Kuosmanen                   SuolU                     6.34,14           


P13 4x200m viesti

1.	JKU 1		Pyry Lahtinen, Atte Leppänen, Lassi Nalkki , Miska Saartoala		1.58,58
2.	TampPy		Patrik Järvinen, Konsta Kankainen, Otto Ahonen, Vikke Savola		2.01,66
3.	KeskiUYU	Miro Heikkonen, Rasmus Kortesoja, Kasperi Hiidenniemi, Kalle Gauriloff	2.14,98
4.	JKU 2		Luukas Kyrönlahti, Luukas Kontro, Oliver Koskinen, Mikko Turpeinen	2.16,73


P14 200m
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     26,03             
2)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 26,43             
3)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  29,07             
4)   Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  29,68             
5)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  29,79             
     Dani Lirkki                      JyväskKU                  25,09             
     Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  29,07             
2)   Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  29,68             
     Dani Lirkki                      JyväskKU                  25,09             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     26,03             
2)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 26,43             
3)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  29,79             
     Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               


T14 200m
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    26,44             
2)   Essi Tuukkanen                   LahdA                     27,86             
3)   Tuuli Ingman                     TampPy                    27,96             
4)   Aada Määttälä                    ToholU                    27,99             
5)   Eerika Heiskala                  TampPy                    28,25             
6)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     28,27             
7)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  28,32             
8)   Anniina Huura                    TampPy                    28,53             
9)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,69             
10)  Tessa Moisio                     KaipVi                    28,82             
11)  Vanessa Juntunen                 SuomRa                    28,97             
12)  Pinja Ruoho                      LahdA                     29,07             
13)  Aino Koskela                     RiihimKi                  29,12             
14)  Elli Huovinen                    JyväskKU                  29,21             
15)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  29,37             
16)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 29,47             
17)  Anida Halttunen                  JyväskKU                  29,76             
18)  Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  29,81             
19)  Iiris Alakärppä                  LahdA                     29,90             
19)  Elsa Sulkinoja                   LahdA                     29,90             
21)  Kiia Brandes                     HyvsU                     30,08             
22)  Nea Savola                       LahdA                     30,33             
23)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  30,37             
24)  Vera Vertanen                    JyväskKU                  30,53             
25)  Lilli Varila                     JyväskKU                  31,22             
26)  Aada Sievänen                    JyväskKU                  31,32             
27)  Laura Anttila                    JanJa                     31,48             
28)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  32,46             
29)  Maria Yijälä                     JyväskKU                  33,08             
30)  Emma Knuutila                    KeskiUYU                  34,45             
31)  Inka Nahkala                     SuolU                     36,13             
     Johanna Kulmala                  PylkönmY                  28,46             
     Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,75             
     Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     DNS               
     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Anida Halttunen                  JyväskKU                  29,76             
2)   Iiris Alakärppä                  LahdA                     29,90             
     Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,75             
     Johanna Kulmala                  PylkönmY                  28,46             

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  29,21             
2)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  31,32             
3)   Emma Knuutila                    KeskiUYU                  34,45             
     Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     DNS               

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Tuuli Ingman                     TampPy                    27,96             
2)   Aino Koskela                     RiihimKi                  29,12             
3)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  30,37             
4)   Inka Nahkala                     SuolU                     36,13             

Loppukilpailu erä 4, 
1)   Eerika Heiskala                  TampPy                    28,25             
2)   Elsa Sulkinoja                   LahdA                     29,90             
3)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  33,08             
     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 5, 
1)   Essi Tuukkanen                   LahdA                     27,86             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,69             
3)   Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  29,81             
4)   Lilli Varila                     JyväskKU                  31,22             

Loppukilpailu erä 6, 
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  28,32             
2)   Pinja Ruoho                      LahdA                     29,07             
3)   Nea Savola                       LahdA                     30,33             
4)   Laura Anttila                    JanJa                     31,48             

Loppukilpailu erä 7, 
1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    28,82             
2)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    28,97             
3)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  30,53             
4)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  32,46             

Loppukilpailu erä 8, 
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     28,27             
2)   Anniina Huura                    TampPy                    28,53             
3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  29,37             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 9, 
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    26,44             
2)   Aada Määttälä                    ToholU                    27,99             
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 29,47             
4)   Kiia Brandes                     HyvsU                     30,08             


P14 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Valtteri Louko                   LapVi                     9,30              
2)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 9,71              


T14 60m aidat
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  9,70              
2)   Aada Kokko                       JoensKa                   9,85              
3)   Anniina Huura                    TampPy                    10,22             
3)   Aino Koskela                     RiihimKi                  10,22             
5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  10,40             
6)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,56             
7)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  10,74             
7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,74             
9)   Kiia Brandes                     HyvsU                     10,99             
10)  Helmi Tarkiainen                 TampPy                    11,25             
11)  Minea Hölsö                      LahdA                     11,36             
12)  Vera Vertanen                    JyväskKU                  11,40             
13)  Eerika Heiskala                  TampPy                    11,59             
14)  Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  11,68             
15)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  12,21             
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               
     Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  9,70              
     Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,44              

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Anniina Huura                    TampPy                    10,22             
2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  10,74             
3)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    11,25             
4)   Eerika Heiskala                  TampPy                    11,59             
5)   Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  11,68             
6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  12,21             
     Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,44              
     Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  9,70              
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  9,70              
2)   Aada Kokko                       JoensKa                   9,85              
3)   Aino Koskela                     RiihimKi                  10,22             
4)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  10,40             
5)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,56             
6)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 10,74             
7)   Kiia Brandes                     HyvsU                     10,99             
8)   Minea Hölsö                      LahdA                     11,36             
9)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  11,40             


P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    274               
     164    174    184    194    204    214    224    234    254    264    274    284    
     -      -      -      -      -      -      -      o      o      o      o      xxx    

2)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  214               
     164    174    184    194    204    214    224    
     -      -      -      -      o      xo     xxx    

3)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    204               
     164    174    184    194    204    214    
     -      -      -      xo     o      xxx    

4)   Emil Becker                      TampPy                    194               
     164    174    184    194    204    
     o      o      o      o      xxx    

     Joonatan Kemppainen              PihtipTui                 354               
     164    174    184    194    204    214    224    234    254    264    274    284    304    314    324    334    344    354    364    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     324               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    244    254    264    274    284    294    304    314    324    334  
 
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      -      o      xo     o      o      xxx  
 

2)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  284               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    244    254    264    274    284    294    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Gea Zitting                      JyväskKU                  224               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    234    
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    214               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    
     -      -      -      -      -      xo     o      o      o      xxx    

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  214               
     134    144    154    164    174    184    194    204    214    224    
     -      -      o      -      o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Sara Savikko                     JanJa                     194               
     134    144    154    164    174    184    194    204    
     o      xo     o      o      xxo    o      o      xxx    

7)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  194               
     134    144    154    164    174    184    194    204    
     -      -      -      -      xo     o      xo     xxx    



P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  4,54              
     x      x      4,44   4,54   
                                 

2)   Arttu Heino                      JyväskKU                  4,06              
     4,04   3,99   3,88   4,06   
                                 

3)   Akseli Varsala                   JyväskKU                  3,82              
     3,63   3,33   3,82   3,72   
                                 



T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Itälinna                   TampPy                    4,94              
     4,94   4,75   4,73   4,68   
                                 

2)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    4,69              
     x      4,69   4,55   x      
                                 

3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,68              
     x      4,64   4,68   4,52   
                                 

4)   Aada Kokko                       JoensKa                   4,61              
     4,52   4,46   4,55   4,61   
                                 

5)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  4,54              
     4,43   4,54   4,49   4,28   
                                 

6)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 4,53              
     x      4,53   4,53   x      
                                 

7)   Aino Koskela                     RiihimKi                  4,49              
     4,33   4,39   4,49   4,30   
                                 

8)   Minea Hölsö                      LahdA                     4,36              
     4,02   4,13   4,27   4,36   
                                 

9)   Gea Zitting                      JyväskKU                  4,29              
     4,11   4,26   4,29   4,29   
                                 

10)  Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  4,29              
     4,05   3,79   4,12   4,29   
                                 

11)  Tessa Moisio                     KaipVi                    4,27              
     4,05   4,10   4,27   4,27   
                                 

12)  Iiris Alakärppä                  LahdA                     4,26              
     3,86   3,85   4,13   4,26   
                                 

13)  Essi Tuukkanen                   LahdA                     4,26              
     4,26   3,80   3,68   -      
                                 

14)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  4,25              
     3,68   4,25   4,21   4,11   
                                 

15)  Pinja Ruoho                      LahdA                     4,21              
     4,21   4,14   x      x      
                                 

16)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  4,16              
     4,00   3,97   4,06   4,16   
                                 

17)  Elsa Sulkinoja                   LahdA                     4,09              
     x      x      4,09   x      
                                 

18)  Vera Vertanen                    JyväskKU                  3,97              
     3,13   3,97   x      x      
                                 

19)  Aada Sievänen                    JyväskKU                  3,93              
     3,93   3,88   3,88   3,86   
                                 

20)  Sara Savikko                     JanJa                     3,69              
     x      x      3,69   -      
                                 

21)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  3,48              
     3,14   3,48   3,43   -      
                                 

22)  Emma Knuutila                    KeskiUYU                  3,34              
     x      x      3,34   x      
                                                                


P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Hirvelä                    JämsI                     9,24              
     8,39   9,24   9,14   8,78   

2)   Patrik Järvinen                  TampPy                    6,68              
     5,73   6,14   6,68   6,40   



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raatikainen                ViitVie                   10,71             
     10,50  10,71  10,70  10,53  

2)   Tiia Matila                      KuortKu                   9,54              
     8,73   8,61   9,00   9,54   

3)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,41              
     8,87   8,53   8,68   9,41   

4)   Nea Savola                       LahdA                     8,96              
     8,96   8,48   8,01   7,12   

5)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  8,40              
     8,11   8,02   8,40   7,76   

6)   Sara Savikko                     JanJa                     8,23              
     7,87   7,75   8,10   8,23   

7)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  7,95              
     7,86   7,94   7,80   7,95   

8)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  7,95              
     7,30   7,63   7,95   7,43   

9)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  7,28              
     6,60   7,28   6,44   5,69   

10)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,01              
     6,05   7,01   6,26   x      

11)  Sigrit-Liis Kapp                 KeskiUYU                  6,34              
     6,34   5,74   5,06   6,28   

12)  Emma Knuutila                    KeskiUYU                  5,21              
     5,21   4,79   3,90   4,56   
                                  


P15 60m
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,74              
2)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  7,75              
3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,78              
4)   Luukas Saari                     JyväskKU                  7,90              
5)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  7,95              
6)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  7,96              
7)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    8,00              
8)   Miro Moisio                      KeskiUYU                  8,01              
9)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 8,13              
10)  Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  8,42              
11)  Karel Sylla                      JuankKuo                  8,53              
12)  Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  8,82              
     Janne Keskikastari               OulHui                    7,87              

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 8,13              
2)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  8,42              
3)   Karel Sylla                      JuankKuo                  8,53              
4)   Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  8,82              
     Janne Keskikastari               OulHui                    7,87              

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,74              
2)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  7,75              
3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,78              
4)   Luukas Saari                     JyväskKU                  7,90              
5)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  7,95              
6)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  7,96              
7)   Ari Mahmoudian                   TampPy                    8,00              
8)   Miro Moisio                      KeskiUYU                  8,01              


T15 60m
1)   Nea Lento                        TampPy                    8,16              
2)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     8,16              
3)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  8,42              
4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  8,45              
5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,50              
6)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,52              
7)   Vilma Parviainen                 JyväskKU                  8,55              
8)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  8,63              
9)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    8,65              
10)  Aada Kokko                       JoensKa                   8,67              
11)  Emma Kuikka                      JanJa                     8,73              
12)  Anni Gustafsson                  JyväskKU                  8,73              
13)  Ella Mäkinen                     VehmU                     8,81              
14)  Olivia Wirtavuori                TampU                     8,84              
15)  Isa Kannisto                     JyväskKU                  8,89              
16)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  8,94              
17)  Ronja Kallionpää                 JanJa                     9,16              
18)  Laura Anttila                    JanJa                     9,16              
19)  Ilona Mononen                    JanJa                     9,41              
     Saara Mynttinen                  JyväskKU                  8,62              
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  8,41              
     Aada Koppeli                     JyväskKU                  DNS               
     Matilda Haavisto                 KannU                     DNS               
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, 
1)   Vilma Parviainen                 JyväskKU                  8,55              
2)   Ella Mäkinen                     VehmU                     8,81              
3)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  8,89              
4)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  8,94              
5)   Laura Anttila                    JanJa                     9,16              
6)   Ilona Mononen                    JanJa                     9,41              
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  8,41              
     Saara Mynttinen                  JyväskKU                  8,62              

Loppukilpailu erä 2, 
1)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  8,63              
2)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    8,65              
3)   Emma Kuikka                      JanJa                     8,73              
4)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  8,73              
5)   Olivia Wirtavuori                TampU                     8,84              
6)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     9,16              
     Aada Koppeli                     JyväskKU                  DNS               
     Matilda Haavisto                 KannU                     DNS               

Loppukilpailu erä 3, 
1)   Nea Lento                        TampPy                    8,16              
2)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     8,16              
3)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  8,42              
4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  8,45              
5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,50              
6)   Stiina Kokkonen                  TampU                     8,52              
7)   Aada Kokko                       JoensKa                   8,67              
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               


P15 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  3.00,15           
2)   Konsta Manninen                  KestjNS                   3.01,02           
3)   Onni Ikonen                      HankasHa                  3.28,16           
     Luukas Saari                     JyväskKU                  DNS               


T15 1000m
Loppukilpailu, 
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  2.56,27           
2)   Emma Rainio                      JyväskKU                  3.13,24           
3)   Ilona Mononen                    JanJa                     3.18,32           
4)   Sini Rahkonen                    PolvijU                   3.23,39           
5)   Jenna Maukonen                   SuolU                     3.32,87           
6)   Elvi Warwick                     KaipVi                    3.48,42           
     Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  DNS               
     Krista Manninen                  KestjNS                   DNS               
     Milja Lahtinen                   SuolU                     DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Karel Sylla                      JuankKuo                  166               
     140    144    148    152    156    160    166    
     o      -      -      o      -      xo     xxo    

2)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  156               
     140    144    148    152    156    160    
     o      o      -      xo     o      xxx    

3)   Miikka Puolimatka                VehmU                     148               
     140    144    148    152    
     o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilma Parviainen                 JyväskKU                  151               
     130    135    140    145    148    151    155    
     o      o      o      xo     -      xxo    xxx    

2)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  145               
     130    135    140    145    148    151    
     -      -      o      o      -      xxx    

3)   Ada Zitting                      JyväskKU                  140               
     130    135    140    145    
     -      xo     o      xxx    

4)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  130               
     130    135    
     xo     xxx    
                                   


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,43             
     x      x      10,97  11,43  
                                 

2)   Luukas Saari                     JyväskKU                  11,33             
     11,18  10,99  11,23  11,33  
                                 

3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  11,24             
     10,92  11,03  11,24  x      
                                 

4)   Karel Sylla                      JuankKuo                  10,41             
     9,87   10,02  10,41  10,23  
                                 

5)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  9,31              
     9,29   9,31   9,20   x      
                                 
                                  


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,51             
     10,51  -      x      -      
                                 

2)   Stiina Kokkonen                  TampU                     10,35             
     10,12  9,91   9,75   10,35  
                                 

3)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,26             
     10,26  9,78   9,96   10,20  
                                 

4)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     9,81              
     9,81   x      x      9,76   
                                 

5)   Emma Kuikka                      JanJa                     9,63              
     9,46   9,51   9,26   9,63   
                                 

6)   Olivia Wirtavuori                TampU                     8,98              
     x      8,80   8,98   8,94   
                                 
                                  
     Ella Mäkinen                     VehmU                     NM                
     x      x      x      x      
                          


T15 4x200m viesti


Erä 1			
1.	JKU 3		Mimmi Sihvonen, Elli Huovinen, Vilma Riutta, Mimosa Teerijoki			2.00,52
2.	JanJa 2		Helmi Lipsanen, Salla Savikko, Sara Savikko, Lotta Jalonen			2.12,63
3.	KeskiUYU 3	Emmi Ronkainen, Ainu Risku, Ronja Julin, Noora Sihvonen				2.13,06
Erä 2			
1.	TampPy 2	Sanni Lento, Jenna Saarilahti, Vilma Itälinna, Nea Lento			1.56,30
2.	JanJa 1		Emma Kuikka, Ronja Kallionpää, Laura Anttila, Ilona Mononen			2.01,32
3.	KeskiUYU 2	Sara Veijalainen, Hille Kankaanpää, Nelli Rosnell, Vilma Mikkola		2.03,33
Erä 3			
1.	TampPy 1	Anniina Huura, Eerika Heiskala, Tuuli Ingman, Helmi Tarkiainen			1.54,58
2.	JKU 1		Minea Vertala, Gea Zitting, Riikka Savolainen, Heidi Salminen			1.55,40
3.	KeskiUYU 1	Nora Koskela-Koivisto, Ida Cardona, Hanna-Maija Siltanen, Ella-Maria Multala	1.56,18
4.	LahdA		Elsa Sulkinoja, Pinja Ruoho, Iiris Alakärppä, Essi Tuukkanen			1.57,04