Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
28.01. klo 12:00 Hipposhallit, osa 1 Tulokset (päivitetty: 17:06 28.01.2017)
Eräjaot ja tulokset: http://live.tuloslista.com/1095


Hipposhallit, osa 1
Jyväskylän Kenttäurheilijat
28.01.2017

M 200m
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  21,98             
2)   Eerikki Pekkola                  TampKT                    22,12             
3)   Petteri Monni                    JyväskKU                  22,17             
4)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,56             
5)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    22,72             
6)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  22,95             
7)   Lauri Hassi                      OrivPo                    22,97             
8)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  23,33             
9)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  23,38             
10)  Erno Mehtonen                    SavonlRie                 23,41             
11)  Kaapo Kangas                     JyväskKU                  23,54             
12)  Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,67             
13)  Juuso Peltola                    JyväskKU                  24,15             
14)  Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,22             
15)  Tatu Rundelin                    VarkKV                    24,28             
16)  Eetu Kangas                      SeinäjSU                  24,32             
17)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 25,57             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  23,54             
2)   Tatu Rundelin                    VarkKV                    24,28             
3)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  24,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauri Hassi                      OrivPo                    22,97             
2)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  23,38             

Loppukilpailu erä 3
1)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  22,95             
2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 23,41             
3)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,22             

Loppukilpailu erä 4
1)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    22,72             
2)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  23,33             
3)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  24,15             

Loppukilpailu erä 5
1)   Eerikki Pekkola                  TampKT                    22,12             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  22,56             
3)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  23,67             

Loppukilpailu erä 6
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  21,98             
2)   Petteri Monni                    JyväskKU                  22,17             
3)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 25,57             


N 200m
1)   Aino Pulkkinen                   ÄänekU                    24,75             
2)   Minna Laukka                     JyväskKU                  25,05             
3)   Ada Koistinen                    JyväskKU                  25,16             
4)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  25,97             
5)   Saara Keskitalo                  EspTa                     26,07             
6)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,23             
7)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  26,75             
8)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    26,84             
9)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  26,87             
10)  Eucabeth Kivikangas              AlajA                     27,06             
11)  Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 27,28             
12)  Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 27,65             
13)  Venla Oksanen                    SomE                      27,81             
14)  Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 28,03             
15)  Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 28,24             
16)  Saara Suonpää                    SomE                      28,50             
17)  Annika Luukkainen                SavonlRie                 28,68             
18)  Pinja Purola                     SomE                      28,95             
19)  Katariina Saarelainen            JyväskKU                  28,96             
20)  Valeria Ermakova                 JyväskKU                  29,20             
21)  Emma Kääriäinen                  JyväskKU                  30,02             
22)  Laura Lundberg                   VarkKV                    30,27             

Loppukilpailu erä 1
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 27,65             
2)   Pinja Purola                     SomE                      28,95             

Loppukilpailu erä 2
1)   Venla Oksanen                    SomE                      27,81             
2)   Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 28,03             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     27,06             
2)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 28,24             
3)   Valeria Ermakova                 JyväskKU                  29,20             

Loppukilpailu erä 4
1)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    26,84             
2)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  26,87             
3)   Emma Kääriäinen                  JyväskKU                  30,02             

Loppukilpailu erä 5
1)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,23             
2)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  26,75             
3)   Laura Lundberg                   VarkKV                    30,27             

Loppukilpailu erä 6
1)   Saara Keskitalo                  EspTa                     26,07             
2)   Ella Kumpulainen                 SavonlRie                 27,28             
3)   Saara Suonpää                    SomE                      28,50             

Loppukilpailu erä 7
1)   Ada Koistinen                    JyväskKU                  25,16             
2)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  25,97             
3)   Annika Luukkainen                SavonlRie                 28,68             

Loppukilpailu erä 8
1)   Aino Pulkkinen                   ÄänekU                    24,75             
2)   Minna Laukka                     JyväskKU                  25,05             
3)   Katariina Saarelainen            JyväskKU                  28,96             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Simon Haglund                    IKFalken                  1.55,99           
2)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  1.57,39           
3)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  2.02,41           
4)   Petri Lauronen                   JyväskKU                  2.06,59           
5)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  2.06,91           
6)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     2.07,09           
7)   Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   2.07,51           
8)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  2.08,06           
9)   Petteri Sahakangas               HKV                       2.23,86           
     Miika Lehtinen                   JyväskKU                  DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Saija Seppä                      SuolU                     2.12,07           
2)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  2.17,89           
3)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.24,20           
4)   Siiri Möller                     SuolU                     2.29,38           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Matti Kärkkäinen                 JyväskKU                  9.04,10           
2)   Konsta Vilkman                   JyväskKU                  9.15,37           
3)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   9.17,28           
4)   Lassi Vaismaa                    JyväskKU                  10.12,93          
5)   Jari Marjomaa                    HKV                       11.52,47          
     Otto Loukkalahti                 IFRaseb                   DNF               


M 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,89              
2)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    8,12              
3)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  8,27              
4)   Elmo Savola                      LappVei                   8,39              
5)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   8,40              
6)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,62              
7)   Juuso Hassi                      OrivPo                    8,64              
8)   Riku Rundelin                    VarkKV                    8,82              
9)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,98              

1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,89              
2)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    8,12              
3)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  8,27              
4)   Elmo Savola                      LappVei                   8,39              
5)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   8,40              
6)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,62              
7)   Juuso Hassi                      OrivPo                    8,64              
8)   Riku Rundelin                    VarkKV                    8,82              
9)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,98              


Alkuerät erä 1
1)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    8,13Q             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  8,15Q             
3)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  8,48Q             
4)   Juuso Hassi                      OrivPo                    8,59q             
5)   Riku Rundelin                    VarkKV                    8,78q             
6)   Eetu Kangas                      SeinäjSU                  8,81              

Alkuerät erä 2
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  7,96Q             
2)   Elmo Savola                      LappVei                   8,42Q             
3)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   8,52Q             
4)   Jesse Jokinen                    SysmSi                    8,63q             
5)   Perttu Noponen                   MikkKV                    8,88              
6)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 9,53              


N 60m aidat 1. juoksu
Loppukilpailu
1)   Emma Koistinen                   JyväskKU                  8,52              
2)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  8,74              
3)   Noora Kauranen                   HämeenlTa                 9,04              
4)   Ellinoora Karvinen               SavonlRie                 9,08              
5)   Monika Ahonen                    JyväskKU                  9,21              
6)   Sanna Pihkala                    TampPy                    9,59              
     Katriina Aalto                   ToijVau                   DNF               


N 60m aidat 2. juoksu
Loppukilpailu
1)   Emma Koistinen                   JyväskKU                  8,56              
2)   Ida Aidanpää-Immonen             JyväskKU                  8,71              
3)   Noora Kauranen                   HämeenlTa                 9,01              
4)   Ellinoora Karvinen               SavonlRie                 9,21              
5)   Monika Ahonen                    JyväskKU                  9,25              
6)   Sanna Pihkala                    TampPy                    9,37              
7)   Katriina Aalto                   ToijVau                   9,79              


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jesse Huttunen                   SavitU                    207               
     190    194    198    201    204    207    209    
     o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Aleksi Klemola                   UllKi                     201               
     190    194    198    201    204    
     xo     o      o      o      xxx    

3)   Arttu Mattila                    ÄänekU                    201               
     201    204    
     xo     xxx    

4)   Valtteri Välimäki                UudKK                     194               
     190    194    198    
     o      o      xxx    

5)   Elmo Savola                      LappVei                   194               
     180    185    190    194    198    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Valtteri Mattila                 ÄänekU                    194               
     190    194    198    
     xo     xo     xxx    

7)   Juuso Hassi                      OrivPo                    194               
     180    185    190    194    198    
     xo     o      o      xxo    xxx    

8)   Otto Takala                      JoutsPo                   185               
     180    185    190    
     o      xo     xxx    

     Joli Koivu                       EsboIF                                      


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jatta Salmela                    VasaIS                    370               
     350    360    370    380    
     xo     o      xo     xxx    

2)   Anni Halko                       JyväskKU                  350               
     320    330    340    350    360    
     xo     xo     xo     xxo    xxx    

3)   Susanna Seppänen                 JyväskKU                  320               
     310    320    330    
     xo     xxo    x-     



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  6,12              
     5,88   5,88   5,99   6,07   6,03   6,12   
                                               

2)   Sini Sanaslahti                  KaipVi                    5,70              
     5,50   x      x      5,70   5,63   x      
                                               

3)   Riina Jormakka                   KaipVi                    5,41              
     5,14   5,39   5,31   5,41   5,37   5,00   
                                               

4)   Gabriela Kosonen                 TampPy                    5,15              
     5,07   5,15   x      4,94   5,09   x      
                                               

     Ada Koistinen                    JyväskKU                                    


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kristian Pulli                   KaipVi                    15,81             
     15,33  15,60  15,20  15,51  15,81  x      
                                               

2)   Matti Mäkitalo                   PaimU                     14,55             
     x      14,55  x      x      14,30  -      
                                               

3)   Mikko Rummukainen                RistU                     14,28             
     x      14,10  x      13,40  14,28  -      
                                               

4)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  14,08             
     x      x      x      14,08  13,95  x      
                                               

     Niko Simola                      VammsVoi                  NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               

     Tomi Litendahl                   ViitVie                   NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Kaisa Kymäläinen                 OrivPo                    14,86             
     14,58  14,86  x      14,63  x      14,60  

2)   Miia Makkonen                    SysmSi                    10,90             
     9,91   10,71  10,90  x      x      x      

3)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  10,56             
     9,29   10,56  10,49  x      10,09  10,47  

4)   Annika Luukkainen                SavonlRie                 10,16             
     9,81   10,16  x      9,56   9,86   9,88   

     Monika Ahonen                    JyväskKU                                    


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Felix Kallio                     HKV                       131               
     110    114    118    122    125    128    131    133    
     o      xxo    o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Valentino Bertucci               NivU                      128               
     110    114    118    122    125    128    131    
     o      o      xo     xo     o      xo     xxx    

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  125               
     105    110    114    118    122    125    128    
     o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

4)   Eemil Saari                      JyväskKU                  118               
     90     95     100    105    110    114    118    122    
     o      o      o      xxo    o      o      o      xxx    

5)   Tuomas Sell                      JyväskKU                  105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    

6)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  90                
     85     90     95     
     o      xo     xxx    



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Valentino Bertucci               NivU                      8,68              
     8,47   7,93   8,68   8,48   
                                 

2)   Felix Kallio                     HKV                       8,23              
     7,79   8,23   8,07   7,85   
                                 

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,08              
     8,00   x      8,01   8,08   
                                 

4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  5,70              
     5,70   5,46   5,37   x      
                                 

     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                                    


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  8,92              
     8,66   8,92   8,68   8,62   
                                 

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,79              
     8,79   8,56   8,60   8,67   
                                 

3)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   8,42              
     8,40   8,28   8,15   8,42   
                                 

4)   Iida Koljonen                    KaipVi                    8,18              
     8,08   8,11   8,18   8,08   
                                 

5)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  7,78              
     7,78   7,75   7,64   7,78   
                                 

6)   Selma Möller                     SuolU                     7,29              
     7,26   7,06   6,94   7,29   
                                 

     Emmi Mäkinen                     VehmU                                       
     Heta Kuntsi                      JyväskKU                                    
     Malva Teerijoki                  JyväskKU                                    


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   7,96              
     7,44   7,96   7,75   7,65   

2)   Senja Norontaus                  SuolU                     7,35              
     7,35   7,15   x      x      

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  7,18              
     7,18   x      7,12   6,50   

4)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  6,95              
     6,44   6,39   6,95   6,42   

5)   Erika Spoof                      JyväskKU                  6,93              
     6,50   5,69   6,66   6,93   

6)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  6,72              
     6,72   6,59   6,19   5,76   

7)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    5,77              
     5,53   5,28   5,77   5,73   

8)   Melina Vertala                   JyväskKU                  5,48              
     5,48   5,03   x      x      

9)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  5,46              
     5,46   4,77   5,27   4,79   

10)  Iida Koljonen                    KaipVi                    5,37              
     4,83   5,25   5,10   5,37   

11)  Venla Honkonen                   SuolU                     4,78              
     4,72   4,52   4,78   4,16   

     Emmi Mäkinen                     VehmU                                       
     Heta Kuntsi                      JyväskKU                                    


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  10,06             
2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  10,32             
3)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  10,57             
4)   Aapo Takkinen                    JyväskKU                  11,77             
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  13,07             


T13 60m aidat
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,73              
2)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   10,14             
3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  10,43             
4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  10,57             
5)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  10,82             
6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  10,85             
7)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  11,38             
8)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  11,39             
9)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 11,54             
10)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    12,00             
11)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  12,71             
12)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  13,09             
13)  Viivi Kupiainen                  HartVoi                   13,39             
14)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  14,08             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  11,38             
2)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  11,39             
3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    12,00             
4)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  12,71             
5)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  13,09             
6)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   13,39             
7)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  14,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,73              
2)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   10,14             
3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  10,43             
4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  10,57             
5)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  10,82             
6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  10,85             
7)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 11,54             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  143               
     130    135    140    143    146    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Aleks Norontaus                  SuolU                     140               
     130    135    140    143    
     o      o      o      xxx    

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  140               
     125    130    135    140    143    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  135               
     130    135    140    
     o      xo     xxx    

5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  125               
     110    115    120    125    130    
     xo     o      xxo    xxo    xxx    

6)   Aapo Takkinen                    JyväskKU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

7)   Asriel Puolimatka                JyväskKU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,53              
     9,33   9,34   9,31   9,53   
                                 

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,42              
     9,17   9,42   8,82   -      
                                 

3)   Aleks Norontaus                  SuolU                     8,61              
     8,61   8,41   5,23   x      
                                 

4)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,39              
     8,10   8,39   8,26   8,37   
                                 

     Akusti Rinne                     JyväskKU                                    


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  10,25             
     9,44   10,03  10,25  9,68   
                                 

2)   Riina Palonen                    ViitVie                   9,45              
     9,10   9,45   9,21   8,79   
                                 

3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,38              
     x      x      9,20   9,38   
                                 

4)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,29              
     8,65   9,29   8,90   x      
                                 

5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,28              
     8,97   x      9,09   9,28   
                                 

6)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,11              
     8,69   9,11   8,67   8,94   
                                 

7)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,08              
     9,08   9,01   8,95   8,78   
                                 

8)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  8,85              
     8,56   8,76   8,85   x      
                                 

9)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    8,81              
     8,30   8,69   8,81   8,41   
                                 

10)  Riikka Sorri                     PylkönmY                  8,47              
     8,32   8,47   8,46   x      
                                 

11)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  8,18              
     8,11   8,18   8,06   8,03   
                                 

12)  Vilma Honkonen                   SuolU                     8,16              
     7,90   8,16   x      7,80   
                                 

13)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,76              
     7,75   7,64   7,76   7,69   
                                 

14)  Viivi Kupiainen                  HartVoi                   7,76              
     7,55   7,66   7,76   7,58   
                                 

15)  Nea Laine                        PylkönmY                  7,60              
     7,56   7,28   7,26   7,60   
                                 

16)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  7,38              
     7,14   7,21   7,27   7,38   
                                 

17)  Aada Helmi Mäkelä                JyväskKU                  7,18              
     7,13   6,91   7,18   6,79   
                                 

18)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  7,12              
     6,85   6,90   7,03   7,12   
                                 



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   11,98             
     11,38  11,98  11,42  11,45  

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   8,86              
     8,86   8,44   x      8,43   

3)   Riina Palonen                    ViitVie                   8,49              
     8,49   8,07   8,23   x      

4)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  8,41              
     8,06   8,41   x      x      

5)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    7,95              
     7,02   7,14   7,68   7,95   

6)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  7,68              
     6,95   7,68   7,45   6,95   

7)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,52              
     7,52   7,25   7,38   7,42   

8)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  7,52              
     7,52   7,11   6,86   7,08   

9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  7,44              
     7,44   7,40   x      7,37   

10)  Nea Laine                        PylkönmY                  6,18              
     6,18   5,85   5,58   6,16   

11)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  6,02              
     5,13   6,02   5,28   x      



P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  8,99              
2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  9,05              
3)   Luukas Saari                     JyväskKU                  9,64              


T15 60m aidat
1)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     9,64              
2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,68              
3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,68              
4)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  9,88              
5)   Ada Zitting                      JyväskKU                  10,08             
6)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  11,11             
7)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  11,57             
8)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  12,05             
     Heljä Halonen                    MikkKV                    DNS               
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNF               
     Netta Leppänen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  9,88              
2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  11,11             
3)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  11,57             
4)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  12,05             

Loppukilpailu erä 2
1)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     9,64              
2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  9,68              
3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,68              
4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  10,08             
     Heljä Halonen                    MikkKV                    DNS               
     Netta Leppänen                   JyväskKU                  DNS               
     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNF               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eetu Ahonen                      JämsI                     150               
     140    145    150    155    
     o      o      o      xxx    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Arttu Peltola                    JyväskKU                                    
     Pietari Valoranta                JyväskKU                  12,50             
     12,50  12,41  12,45  x      
                                 



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Milla Pirkkalainen               SavonlRie                 10,38             
     9,96   10,15  10,38  10,24  
                                 

2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,38             
     x      10,11  9,85   10,38  
                                 

3)   Beda Salmi                       JyväskKU                  10,20             
     -      9,78   10,11  10,20  
                                 

4)   Gea Zitting                      JyväskKU                  9,31              
     9,26   9,31   9,14   8,93   
                                 

5)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  9,22              
     9,20   9,22   x      8,78   
                                 

6)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,44              
     x      8,44   8,41   8,18   
                                 

7)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  8,25              
     8,25   7,96   7,62   8,04   
                                 

     Heljä Halonen                    MikkKV                                      
     Katariina Saarelainen            JyväskKU                  10,89             
     10,89  10,78  10,89  10,67  
                                 

     Laura Sanden                     UrjU                                        
     Maryana Ishanova                 HämeenlTa                                   


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eucabeth Kivikangas              AlajA                     12,29             
     11,72  12,29  x      x      

2)   Olivia Lähdesmäki                JyväskKU                  9,40              
     9,28   9,01   9,40   8,95   

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  9,36              
     8,78   9,33   9,13   9,36   

4)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,13              
     8,41   9,11   8,75   9,13   

5)   Beda Salmi                       JyväskKU                  8,42              
     7,78   8,05   8,42   7,87   

6)   Gea Zitting                      JyväskKU                  7,63              
     7,52   7,63   7,48   7,57   

7)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  7,44              
     7,07   7,44   x      6,23   

8)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  7,35              
     7,35   7,19   6,46   7,25   

9)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  7,05              
     7,05   x      6,51   6,84   

10)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  5,22              
     4,31   4,26   4,25   5,22   

11)  Aada Sievänen                    JyväskKU                  5,10              
     5,05   5,06   5,10   5,08   

     Annika Ahonen                    JyväskKU                                    
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  6,78              
     6,48   6,78   6,36   x      

     Netta Leppänen                   JyväskKU                                    
     Saara Mynttinen                  JyväskKU                  11,08             
     x      11,08  x      x      



M17 300m
Loppukilpailu
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  38,22             
     Vilho Happonen                   JyväskKU                  DQ                


N17 300m
1)   Riina Heikkonen                  LappUM                    42,94             
2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  44,87             
3)   Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  45,84             
4)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 46,92             
5)   Sanna Kekki                      HankasHa                  47,23             
     Helmi Halonen                    MikkKV                    DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 46,92             
2)   Sanna Kekki                      HankasHa                  47,23             
     Helmi Halonen                    MikkKV                    DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Riina Heikkonen                  LappUM                    42,94             
2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  44,87             
3)   Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  45,84             


N17 1500m
Loppukilpailu
1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.50,08           
2)   Salla Laukkanen                  LahdA                     4.55,01           
3)   Minna Läspä                      KaustPV                   5.25,09           
     Aada Miskala                     MikkKV                    DNS               


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  8,15              
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  8,27              
3)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  9,13              


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    8,99              
2)   Tanja Kokkonen                   LappUM                    9,08              
3)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 9,16              
4)   Saara Keskitalo                  EspTa                     9,31              
5)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  9,49              
6)   Jasmin Juujärvi                  LempKiYU                  10,23             
7)   Anna Koivisto                    KaipVi                    10,85             
     Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 DNF               


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saku Kolehmainen                 KaustPV                   153               
     145    150    153    156    
     o      o      xo     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aino Suorsa                      OrivPo                    260               
     250    260    270    
     o      xo     xxx    

     Annika Ahonen                    JyväskKU                                    


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    5,72              
     x      x      5,54   x      x      5,72   
                                               

2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  5,32              
     x      5,32   x      x      5,29   x      
                                               

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  5,19              
     5,01   5,05   5,11   5,13   5,19   5,17   
                                               

4)   Riina Heikkonen                  LappUM                    5,06              
     x      4,91   5,00   5,00   5,06   x      
                                               

5)   Riikka Pitkänen                  SavonlRie                 4,99              
     4,92   4,92   4,95   x      4,99   4,99   
                                               

6)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  4,76              
     x      4,72   4,76   x      x      x      
                                               

7)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  4,72              
     4,45   4,61   4,72   x      4,43   -      
                                               

8)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  4,69              
     x      x      4,69   x      x      x      
                                               

9)   Helmi Halonen                    MikkKV                    4,65              
     4,45   4,65   3,77   
                          

10)  Aada Mäkelä                      JyväskKU                  4,61              
     4,61   x      x      
                          

11)  Aino Hovinen                     KaipVi                    4,53              
     4,46   4,53   4,48   
                          

12)  Anni Gustafsson                  JyväskKU                  4,40              
     x      4,40   4,39   
                          

13)  Tessa Moisio                     KaipVi                    4,38              
     4,38   4,35   4,24   
                          

14)  Anna Koivisto                    KaipVi                    4,28              
     4,28   4,22   x      
                          

15)  Henni-Riikka Korpijärvi          MikkKV                    4,22              
     x      3,95   4,22   
                          

     Siiri Salo                       JyväskKU                                    


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  12,74             
     x      12,74  12,58  x      x      12,46  
                                               

2)   Otto Pulkkinen                   ImU                       12,49             
     12,32  12,39  12,36  12,24  12,27  12,49  
                                               

3)   Vili Valtonen                    ImU                       12,16             
     11,79  12,14  12,16  x      11,98  11,98  
                                               

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,31             
     11,15  11,31  10,79  11,10  10,90  11,02  
                                               

5)   Saku Kolehmainen                 KaustPV                   9,90              
     9,82   9,66   9,81   9,90   -      -      
                                               

     Jonatan Kinnunen                 SaarijPu                                    
     Pietari Valoranta                JyväskKU                                    


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olkkonen Maria                   HartVoi                   12,47             
     11,90  12,47  12,26  11,88  x      x      

2)   Pinja Piipari                    HartVoi                   11,22             
     10,68  x      x      11,04  11,22  x      

3)   Aada Mäkelä                      JyväskKU                  8,53              
     7,68   7,90   8,30   7,69   8,53   8,29   

     Vera Töppärä                     UrjU                                        


M19 300m
Loppukilpailu
1)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  37,73             
2)   Joni Ruokaismäki                 OrivPo                    38,44             
3)   Aleksi Heinänen                  ÄänekU                    45,58             


N19 1500m
Loppukilpailu
1)   Nea Nurmisto                     TampU                     5.00,01           
2)   Jonna Tanskanen                  TampU                     5.05,91           
3)   Maarit Kuhmonen                  TampU                     5.12,02           


M19 3000m
Loppukilpailu
1)   Samu Heikkonen                   LappUM                    9.09,28           
2)   Leevi Keronen                    LempKiYU                  9.14,45           


M19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  8,40              


N19 60m aidat

N19 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Mari Joronen                     SimpU                     340               
     330    340    350    
     o      xxo    xxx    

2)   Milla Pohjola                    MultJy                    320               
     300    310    320    330    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Emma Mäkelä                      MultJy                    290               
     290    300    
     xxo    xxx    

4)   Riikka Konttinen                 MultJy                    280               
     280    290    
     o      xxx    



N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miina Palonen                    ViitVie                   5,44              
     5,30   x      5,17   5,44   x      x      
                                               

2)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,42              
     5,33   5,30   5,40   5,23   5,38   5,42   
                                               

3)   Katriina Aalto                   ToijVau                   5,16              
     x      x      4,98   4,96   5,05   5,16   
                                               

4)   Noora Lehtonen                   KaarUra                   5,13              
     x      4,90   5,11   4,88   5,09   5,13   
                                               

5)   Sari Virtanen                    ImU                       4,98              
     4,98   4,45   4,87   4,91   4,86   4,81   
                                               

6)   Iida Mäkelä                      SavonlRie                 4,88              
     4,66   4,72   4,82   4,65   4,88   4,72   
                                               

7)   Camilla Kyröläinen               JyväskKU                  4,82              
     4,82   x      4,78   x      4,69   4,63   
                                               

8)   Vilma Kivelä                     JyväskKU                  4,30              
     4,02   4,30   4,10   4,24   4,09   x      
                                               

     Aino Pulkkinen                   ÄänekU                                      


M19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Julius Toivola                   JyväskKU                  14,18             
     x      x      14,18  x      x      -      
                                               

     Joska Tommola                    LahdA                                       


N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Sallinen                   SavonlRie                 13,68             
     13,63  13,68  13,55  13,67  x      x      

2)   Hilla Nieminen                   JyväskKU                  9,95              
     8,94   9,58   9,67   9,20   9,95   8,83   



M30+ 200m
1)   Petri Lauronen (M35)             JyväskKU                  24,87             
2)   Oskari Puhakka (M35)             JyväskKU                  24,95             
3)   Jussi Mäkitervo (M30)            JyväskKU                  25,30             
4)   Jussi Joukainen (M35)            JyväskKU                  25,58             
5)   Aki Kujanen (M45)                JyväskKU                  26,95             
6)   Reijo Vauhkonen (M65)            MuurY                     27,18             
7)   Juha Saarisilta (M35)            JyväskKU                  27,33             
8)   Ari Ruuti (M45)                  JyväskKU                  28,35             
9)   Tapio Savolainen (M60)           JyväskKU                  28,95             
10)  Jarmo Iivonen (M60)              ViUV			31,60             
11)  Antero Jalkanen (M70)            JyväskKU                  31,70             
12)  Pertti Härkönen (M70)            MuurY                     34,35             
13)  Sami Mönkölä (M35)               JyväskKU                  35,26             
14)  Eino Manninen (M80)              SaarijPu                  40,83             

Loppukilpailu erä 1
1)   Reijo Vauhkonen (M65)            MuurY                     27,18             
2)   Antero Jalkanen (M70)            JyväskKU                  31,70             
3)   Pertti Härkönen (M70)            MuurY                     34,35             
4)   Eino Manninen (M80)              SaarijPu                  40,83             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ari Ruuti (M45)                  JyväskKU                  28,35             
2)   Tapio Savolainen (M60)           JyväskKU                  28,95             
3)   Jarmo Iivonen (M60)              ViUV                      31,60             

Loppukilpailu erä 3
1)   Jussi Joukainen (M35)            JyväskKU                  25,58             
2)   Aki Kujanen (M45)                JyväskKU                  26,95             
3)   Sami Mönkölä (M35)               JyväskKU                  35,26             

Loppukilpailu erä 4
1)   Petri Lauronen (M35)             JyväskKU                  24,87             
2)   Oskari Puhakka (M35)             JyväskKU                  24,95             
3)   Jussi Mäkitervo (M30)            JyväskKU                  25,30             
4)   Juha Saarisilta (M35)            JyväskKU                  27,33             


N30+ 200m
1)   Jaana Saarisilta (N35)           JyväskKU                  28,63             
2)   Miia Konttinen (N30)             JyväskKU                  30,26             
3)   Leena Tenhu (N60)                JyväskKU                  31,77             
4)   Kirsi Yijälä (N45)               JyväskKU                  32,66             
5)   Annika Savolainen (N55)          JyväskKU                  32,95             
6)   Laura Pietilä (N35)              JyväskKU                  33,56             
7)   Terhi Kokkonen (N70)             JyväskKU                  36,02             
8)   Pirjo Karetie (N75)              JyväskKU                  44,71             

Loppukilpailu erä 1
1)   Leena Tenhu (N60)                JyväskKU                  31,77             
2)   Annika Savolainen (N55)          JyväskKU                  32,95             
3)   Terhi Kokkonen (N70)             JyväskKU                  36,02             
4)   Pirjo Karetie (N75)              JyväskKU                  44,71             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jaana Saarisilta (N35)           JyväskKU                  28,63             
2)   Miia Konttinen (N30)             JyväskKU                  30,26             
3)   Kirsi Yijälä (N45)               JyväskKU                  32,66             
4)   Laura Pietilä (N35)              JyväskKU                  33,56             


M30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Matti Lehtonen (M50)             VaajKuo                   2.24,26           
2)   Jukka Eskelinen (M45)            VaajKuo                   2.27,65           
3)   Ahti Finning (M65)               Kunto-Pirkat              2.43,54           
4)   Antti Mero (M65)                 JyväskKU                  2.43,74           
5)   Mauno Vehviläinen (M60)          VaajKuo                   2.44,68           
6)   Teuvo Kinnunen (M65)             VaajKuo                   2.57,17           
7)   Pertti Härkönen (M70)            MuurY                     3.20,20           
     Eino Manninen (M80)              SaarijPu                  DNS               


N30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Tiina Alhonen (N35)              VaajKuo                   2.43,69           
2)   Marja Kankainen (N35)            ÄänekU                    2.49,12           
3)   Laura Pietilä (N35)              JyväskKU                  2.50,38           
4)   Niina Akgün (N35)                VaajKuo                   2.50,63           
     Kirsi Yijälä (N45)               JyväskKU                  DNS               


M30+ 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Aki Kujanen (M45)                JyväskKU                  10,98             
2)   Juha Saarisilta (M35)            JyväskKU                  11,14             
3)   Tero Mäkäläinen (M35)            JyväskKU                  11,95             
4)   Ari Ruuti (M45)                  JyväskKU                  12,29