Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
04.07. klo 17:00 HämeGames Tulokset (päivitetty: 23:33 04.07.2017)
HämeGames
Riihimäen Kisko
04.07.2017

M 60m
1)   Samir Demnati          OrimJy          7,00         
2)   Valtteri Ahtamo        JyväskKU        7,08         
3)   Miika Mäkinen          RiihimKi        7,21         
4)   Olli Majuri            TampPy          7,23         
5)   Jari Suikka            ViipU           7,31         
6)   Tommi Huoponen         EspTa           7,33         
7)   Erkka Seppänen         HämeenlTa       7,35         
8)   Tapio Nieminen         RiihimKi        7,36         
9)   Arttu Seppänen         HämeenlTa       7,38         
10)  Matti Hyyppä           EspTa           7,41         
11)  Sami Hakanen           VantSa          7,49         
12)  Oki Vuonoranta         EsboIF          7,50         
13)  Leppänen Oskari        HKV             7,51         
14)  Oskar Fagerman         HKV             7,60         
15)  Sebastian Karhusaari   ViipU           7,65         
16)  Juha Tuomainen         ViipU           7,86         
17)  Veli-Matti Mannila     HelsTa          8,25         
18)  Eskil Njerve           Bergens TF      8,90         
19)  Philip Kubon           Bergens TF      8,98         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Erkka Seppänen         HämeenlTa       7,35         
2)   Juha Tuomainen         ViipU           7,86         
3)   Eskil Njerve           Bergens TF      8,90         
4)   Philip Kubon           Bergens TF      8,98         

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Olli Majuri            TampPy          7,23         
2)   Tommi Huoponen         EspTa           7,33         
3)   Arttu Seppänen         HämeenlTa       7,38         
4)   Matti Hyyppä           EspTa           7,41         
5)   Sami Hakanen           VantSa          7,49         
6)   Sebastian Karhusaari   ViipU           7,65         
7)   Veli-Matti Mannila     HelsTa          8,25         

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,6
1)   Samir Demnati          OrimJy          7,00         
2)   Valtteri Ahtamo        JyväskKU        7,08         
3)   Miika Mäkinen          RiihimKi        7,21         
4)   Jari Suikka            ViipU           7,31         
5)   Tapio Nieminen         RiihimKi        7,36         
6)   Oki Vuonoranta         EsboIF          7,50         
7)   Leppänen Oskari        HKV             7,51         
8)   Oskar Fagerman         HKV             7,60         


N 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Jasmin Showlah         HIFK            7,70         
2)   Siiri Karjalainen      LahdA           8,16         
3)   Jonna Härkönen         HämeenlTa       8,49         
4)   Emelie Österman        HIFK            8,54         


M 100m
1)   Pål Haugen Lillefosse  IL Gneist       10,73        
2)   Valtteri Ahtamo        JyväskKU        10,95        
3)   Samir Demnati          OrimJy          10,97        
4)   Juho Kaihlajärvi       JyväskKU        11,00        
5)   Heikki Nieminen        JanJa           11,04        
6)   Hannes Siitonen        HKV             11,11        
7)   Kasperi Pöntinen       LahdA           11,12        
8)   Miika Mäkinen          RiihimKi        11,24        
9)   Iikka Alingue          JanJa           11,34        
9)   Markus Jutila          HeinI           11,34        
11)  Olli Majuri            TampPy          11,36        
12)  Cheela Changala        TuUL            11,52        
13)  Erkka Seppänen         HämeenlTa       11,61        
14)  Tuomas Hyytiäinen      KU-58           11,63        
14)  Jari Suikka            ViipU           11,63        
16)  Tapio Nieminen         RiihimKi        11,66        
17)  Sebastian Karhusaari   iipU           11,72        
17)  Otto Ylöstalo          IFSibboV        11,72        
19)  Jermu Tarkiainen       HyvsU           11,74        
20)  Oskari Lakka           LappUM          11,77        
21)  Matti Hyyppä           EspTa           11,86        
22)  Leppänen Oskari        HKV             11,89        
23)  Oskar Fagerman         HKV             12,07        
24)  Matias Mustonen        LempKiYU        12,13        
24)  Antti Tanhuamäki       SavonlRie       12,13        
26)  Severi Parikka         LahdA           12,27        
27)  Juha Tuomainen         ViipU           12,37        
28)  Christian Vik PettersenBergens TF      12,50        
29)  Aapo Nieminen          HyvsU           12,86        
30)  Niilo Kantoniemi       HyvsU           12,90        
31)  Veli-Matti Mannila     HelsTa          13,27        
     Oki Vuonoranta         EsboIF          DNS          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Jermu Tarkiainen       HyvsU           11,74        
2)   Matti Hyyppä           EspTa           11,86        
3)   Severi Parikka         LahdA           12,27        
4)   Juha Tuomainen         ViipU           12,37        
5)   Christian Vik PettersenBergens TF      12,50        
6)   Aapo Nieminen          HyvsU           12,86        
7)   Niilo Kantoniemi       HyvsU           12,90        
8)   Veli-Matti Mannila     HelsTa          13,27        

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Iikka Alingue          JanJa           11,34        
2)   Erkka Seppänen         HämeenlTa       11,61        
3)   Sebastian Karhusaari   ViipU           11,72        
4)   Oskari Lakka           LappUM          11,77        
5)   Leppänen Oskari        HKV             11,89        
6)   Oskar Fagerman         HKV             12,07        
7)   Antti Tanhuamäki       SavonlRie       12,13        
7)   Matias Mustonen        LempKiYU        12,13        

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Heikki Nieminen        JanJa           11,04        
2)   Miika Mäkinen          RiihimKi        11,24        
3)   Markus Jutila          HeinI           11,34        
4)   Olli Majuri            TampPy          11,36        
5)   Cheela Changala        TuUL            11,52        
6)   Tuomas Hyytiäinen      KU-58           11,63        
7)   Tapio Nieminen         RiihimKi        11,66        
8)   Otto Ylöstalo          IFSibboV        11,72        

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,3
1)   Pål Haugen Lillefosse  IL Gneist       10,73        
2)   Valtteri Ahtamo        JyväskKU        10,95        
3)   Samir Demnati          OrimJy          10,97        
4)   Juho Kaihlajärvi       JyväskKU        11,00        
5)   Hannes Siitonen        HKV             11,11        
6)   Kasperi Pöntinen       LahdA           11,12        
7)   Jari Suikka            ViipU           11,63        
     Oki Vuonoranta         EsboIF          DNS          


N 100m
1)   Sanni Mahonen          KeskiUYU        12,13        
2)   Noora Toivo            ToijVau         12,28        
3)   Aino Tapio             IFSibboV        12,51        
4)   Lotta Vento            TuUL            12,61        
5)   Salla Parviainen       EsboIF          12,66        
6)   Amira Chokairy         HKV             12,77        
7)   Meri Hukkinen          EsboIF          12,78        
7)   Tiina Hakanen          TampPy          12,78        
9)   Reetta Hämäläinen      LahdA           12,84        
10)  Siiri Karjalainen      LahdA           12,99        
11)  Tilda Lipasti          HIFK            13,02        
12)  Pinja Porokari         NurmijYU        13,05        
13)  Kaisla Torppa          EsboIF          13,07        
14)  Erin Karjalahti        NurmijYU        13,19        
15)  Anni Lähdemäki         HyvsU           13,22        
15)  Reetta Juurakko        HämeenlTa       13,22        
17)  Molly Pastewka         EsboIF          13,38        
18)  Katriina Aalto         ToijVau         13,46        
19)  Emelie Österman        HIFK            13,50        
20)  Anni Karhu             LänsiUU         13,55        
21)  Emma Kuikka            JanJa           13,60        
22)  Jonna Härkönen         HämeenlTa       13,74        
23)  Luna Mäkinen           VantSa          14,22        
     Cecilia Sandell        HIFK            DNS          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Erin Karjalahti        NurmijYU        13,19        
2)   Anni Lähdemäki         HyvsU           13,22        
2)   Reetta Juurakko        HämeenlTa       13,22        
4)   Katriina Aalto         ToijVau         13,46        
5)   Emelie Österman        HIFK            13,50        
6)   Emma Kuikka            JanJa           13,60        
7)   Jonna Härkönen         HämeenlTa       13,74        
8)   Luna Mäkinen           VantSa          14,22        

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Salla Parviainen       EsboIF          12,66        
2)   Amira Chokairy         HKV             12,77        
3)   Siiri Karjalainen      LahdA           12,99        
4)   Tilda Lipasti          HIFK            13,02        
5)   Pinja Porokari         NurmijYU        13,05        
6)   Kaisla Torppa          EsboIF          13,07        
7)   Molly Pastewka         EsboIF          13,38        
8)   Anni Karhu             LänsiUU         13,55        

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,8
1)   Sanni Mahonen          KeskiUYU        12,13        
2)   Noora Toivo            ToijVau         12,28        
3)   Aino Tapio             IFSibboV        12,51        
4)   Lotta Vento            TuUL            12,61        
5)   Meri Hukkinen          EsboIF          12,78        
5)   Tiina Hakanen          TampPy          12,78        
7)   Reetta Hämäläinen      LahdA           12,84        
     Cecilia Sandell        HIFK            DNS          


M 200m
1)   Niklas Bryggare        HKV             22,06        
2)   Hannes Siitonen        HKV             22,08        
3)   Kristian Salo          NakkVire        22,12        
4)   Kasperi Pöntinen       LahdA           22,26        
5)   Heikki Nieminen        JanJa           22,29        
6)   Jonathan Brace         EsboIF          22,32        
7)   Henri Mutanen          TampPy          22,47        
8)   Juho Kaihlajärvi       JyväskKU        22,54        
9)   Atte Kurkikangas       TammRy          22,99        
10)  Antti Tanhuamäki       SavonlRie       23,96        
11)  Matias Mustonen        LempKiYU        25,24        
12)  Veli-Matti Mannila     HelsTa          27,23        
     Valtteri Ahtamo        JyväskKU        DNS          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Heikki Nieminen        JanJa           22,29        
2)   Jonathan Brace         EsboIF          22,32        
3)   Atte Kurkikangas       TammRy          22,99        
4)   Antti Tanhuamäki       SavonlRie       23,96        
5)   Matias Mustonen        LempKiYU        25,24        
6)   Veli-Matti Mannila     HelsTa          27,23        

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Niklas Bryggare        HKV             22,06        
2)   Hannes Siitonen        HKV             22,08        
3)   Kristian Salo          NakkVire        22,12        
4)   Kasperi Pöntinen       LahdA           22,26        
5)   Henri Mutanen          TampPy          22,47        
6)   Juho Kaihlajärvi       JyväskKU        22,54        
     Valtteri Ahtamo        JyväskKU        DNS          


N 200m
1)   Anne-Mari Lehtiö       KU-58           24,96        
2)   Noora Toivo            ToijVau         25,04        
3)   Emma Hyvärinen         TuUL            25,40        
4)   Aino Tapio             IFSibboV        25,64        
5)   Nea Laine         HämeenlTa       25,68        
6)   Noora Kauranen         HämeenlTa       25,94        
7)   Amira Chokairy         HKV             26,04        
8)   Pinja Porokari         NurmijYU        26,47        
9)   Janette Hanski         KarhU           26,69        
10)  Erin Karjalahti        NurmijYU        27,02        
11)  Kaisla Torppa          EsboIF          27,32        
12)  Jonna Kangasniemi      NoormNo         27,59        
13)  Molly Pastewka         EsboIF          27,86        
14)  Anni Lähdemäki         HyvsU           28,23        
15)  Alma-Sofia Mäkelä      KU-58           28,59        
16)  Jenna Konttila         HIFK            29,04        
17)  Luna Mäkinen           VantSa          29,79        
     Sara Jokinen           TampPy          DNF          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Jonna Kangasniemi      NoormNo         27,59        
2)   Anni Lähdemäki         HyvsU           28,23        
3)   Jenna Konttila         HIFK            29,04        
4)   Luna Mäkinen           VantSa          29,79        

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1)   Aino Tapio             IFSibboV        25,64        
2)   Pinja Porokari         NurmijYU        26,47        
3)   Janette Hanski         KarhU           26,69        
4)   Erin Karjalahti        NurmijYU        27,02        
5)   Kaisla Torppa          EsboIF          27,32        
6)   Molly Pastewka         EsboIF          27,86        
7)   Alma-Sofia Mäkelä      KU-58           28,59        

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,4
1)   Anne-Mari Lehtiö       KU-58           24,96        
2)   Noora Toivo            ToijVau         25,04        
3)   Emma Hyvärinen         TuUL            25,40        
4)   Nea Laine              HämeenlTa       25,68        
5)   Noora Kauranen         HämeenlTa       25,94        
6)   Amira Chokairy         HKV             26,04        
     Sara Jokinen           TampPy          DNF          


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Tommi Sundell          PorinYU         3.55,63      
2)   Antton Launto          SauvU           3.57,31      
3)   Ilari Piipponen        KarhKa          3.58,91      
4)   Pyry Pusa              HKV             4.15,32      
5)   Alvar Palmén           SjundeåIF       4.16,78      
6)   Aki Niemi              TeivoSt         4.23,76      
7)   Ronnila Reijo          HeinI           4.28,90      
8)   Severi Parikka         LahdA           4.55,28      
9)   Jan Kiljunen           RistU           5.04,90      
     Joonas Lehtinen        TuUL            DNF          


N 1500m
1)   Selene Rossi           EspTa           5.02,73      
2)   Jenni Johnsson         LahdA           5.20,19      
3)   Pauliina Tikka         LahdA           5.27,30      
4)   Sanni Haataja          EsboIF          5.47,89      
5)   Liisa Timonen          EspTa           5.54,71      
     Moona Latvala          HKV                
     Suvi Selvenius         HKV                

Loppukilpailu erä 0
     Moona Latvala          HKV                
     Suvi Selvenius         HKV                

Loppukilpailu erä 1
1)   Selene Rossi           EspTa           5.02,73      
2)   Jenni Johnsson         LahdA           5.20,19      
3)   Pauliina Tikka         LahdA           5.27,30      
4)   Sanni Haataja          EsboIF          5.47,89      
5)   Liisa Timonen          EspTa           5.54,71      


N 100m aidat
1)   Jatta-Juulia Hanski    LappUM          13,92        
2)   Janette Rinne          HKV             14,36        
3)   Elisa Oksanen          TampPy          14,76        
4)   Noora Kauranen         HämeenlTa       14,77        
5)   Emma Hyvärinen         TuUL            14,81        
6)   Reetta Hämäläinen      LahdA           15,11        
7)   Jonna Kangasniemi      NoormNo         15,26        
8)   Lotta Vento            TuUL            15,36        
9)   Jenni Eloranta         VihdVie         16,62        
     Cecilia Sandell        HIFK            DNS          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Emma Hyvärinen         TuUL            14,81        
2)   Reetta Hämäläinen      LahdA           15,11        
3)   Jonna Kangasniemi      NoormNo         15,26        
4)   Lotta Vento            TuUL            15,36        
5)   Jenni Eloranta         VihdVie         16,62        

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Jatta-Juulia Hanski    LappUM          13,92        
2)   Janette Rinne          HKV             14,36        
3)   Elisa Oksanen          TampPy          14,76        
4)   Noora Kauranen         HämeenlTa       14,77        
     Cecilia Sandell        HIFK            DNS          


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Valtteri Kalliokulju   LiedPa          14,53        
2)   Otto Seppälä           LammKo          14,94        
3)   Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttLu         15,89        
4)   Lassi Raunio           TampPy          15,92        
5)   Otto Ylöstalo          IFSibboV        15,97        
6)   Tuure Hollo            LänsiUU         16,01        
7)   Antti Tanhuamäki       SavonlRie       16,50        


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heikki Pärnä           TuUL            190          
     180    185    190    192    
     o      o      xo     xxx    

2)   Fabian Warpe           Laksevåg TIL         165          
     140    145    150    155    160    165    170    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

     Lauri Savolainen       TampPy                  
     140    
     DNS    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Miika Mäkinen          RiihimKi        6,99 +0,6     
     6,94   x      x      6,83   6,99   x      
     +1,1   +0,5   +1,4   +1,1   +0,6   +0,7   

2)   Jere Liskojärvi        HelsTa          6,62 +0,4     
     6,18   4,33   6,11   4,33   6,62   6,55   
     +1,1   +1,0   +1,7   +0,7   +0,4   +1,4   

3)   Kasper Fjeldstad       ASK Friidrett        5,45 +1,3     
     x      5,19   5,16   5,17   5,24   5,45   
     +1,4   +0,8   +0,9   +1,0   +2,2   +1,3   

4)   Aapo Nieminen          HyvsU           5,40 +0,3     
     5,32   5,27   5,25   4,78   x      5,40   
     +1,1   +0,9   +2,3   +1,6   +1,4   +0,3   

5)   Sami Hakanen           VantSa          5,02 +2,3  NM +1,2 
     x      x      5,02   4,90   x      x      
     +1,2   +1,2   +2,3   +2,3   +1,2   +1,5   

6)   Oliver Westerlund      HKV             5,00 +2,1  4,94 +2,0
     x      4,89   4,94   4,80   5,00   4,88   
     +0,0   +1,3   +2,0   +1,2   +2,1   +1,0   

7)   Niilo Kantoniemi       HyvsU           4,95 +0,6     
     4,95   4,73   4,59   4,67   4,73   4,68   
     +0,6   +0,1   +0,6   +1,9   +1,5   +1,7   

8)   Philip Kubon           Bergens TF      4,47 +0,0     
     4,47   4,44   4,29   4,04   x      4,44   
     +0,0   +0,4   +0,8   +1,2   +1,5   +2,0   

     Christian Vik Pettersen     Bergens TF      NM +1,3      
     x      x      x      
     +2,3   +0,6   +1,3   



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Antti Tiekso           TurWei          14,85 +1,3     
     14,70  14,29  x      14,85  x      14,61  
     +1,2   +0,3     +1,3     +0,6   

2)   Kaius Huoponen         EspTa           14,27 +1,5     
     13,99  x      14,25  14,27  x      14,09  
     +2,5     +1,4   +1,5     +1,2   

3)   Tommi Huoponen         EspTa           14,23 +0,2     
     13,75  14,06  14,23  -      -      -      
     +2,3   +0,4   +0,2         

4)   Eren Gürler            LeppSi          13,19 +1,3     
     13,15  x      13,19  x      13,03  x      
     +1,6     +1,3     -0,1     

5)   Daniel Ofosu           TurWei          12,89 +0,3     
     x      11,61  x      x      12,89  x      
       +1,1       +0,3     

6)   Okko Makkonen          EspTa           12,54 +2,8  12,49 +1,1
     12,28  12,49  x      x      12,40  12,54  
     +1,3   +1,1       +0,5   +2,8   

7)   Christian Vik Pettersen     Bergens TF      11,98 +1,0     
     x      11,90  11,71  11,98  11,91  x      
       +0,3   +1,5   +1,0   +0,9     

8)   Kasper Fjeldstad       ASK Friidrett        11,08 +0,6     
     10,89  11,08  x      x      x      x      
     +1,0   +0,6                

9)   Fabian Warpe           Laksevåg TIL         10,57 +1,2     
     x      x      10,57  -      -      -      
         +1,2         



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Heini Vainionpää       HIFK            11,54 +1,3     
     11,54  11,20  11,45  11,43  -      11,44  
     +1,3   +0,9   +0,2   +1,3     +0,9   

2)   Suvi Eerikäinen        HIFK            11,31 +2,1  10,98 +1,2
     11,31  10,97  10,98  x      x      x      
     +2,1   +1,5   +1,2   +0,6   +2,2   +2,9   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Samuli Bryggare        HKV             14,67        
     x      13,84  14,02  x      14,67  14,05  

2)   Santeri Söderström          KarkkPo         11,85        
     x      x      11,85  11,83  x      11,42  

     Ville Halvari          JanJa                   


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Oona Vilermo           NokU            13,66        
     x      13,66  13,55  13,52  x      x      

2)   Niina Kelo             KeskiUYU        13,63        
     13,31  13,63  13,58  x      x      13,22  

3)   Sanni Pajasmaa         HIFK            12,58        
     11,02  11,73  12,05  12,17  12,58  x      

4)   Minna Henttonen        MäntsU          12,16        
     11,53  11,55  12,16  12,07  x      x      

5)   Riikka Purho           KouvU           12,14        
     11,97  x      x      x      12,11  12,14  

6)   Maria Olkkonen         HartVoi         11,55        
     11,45  11,23  x      x      11,31  11,55  

7)   Inka Sinivuori         JyväskKU        11,09        
     10,67  10,54  10,15  x      11,09  10,76  

8)   Reetta Juurakko        HämeenlTa       10,25        
     x      9,52   10,25  9,65   x      10,03  

9)   Pinja Pikkupeura       HIFK            10,15        
     10,15  x      x      

10)  Sara Papunen           JanJa           9,06         
     9,06   8,86   x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Karhunen         HämeenlTa       46,24        
     45,85  44,30  44,11  42,32  x      46,24  

2)   Niina Kelo             KeskiUYU        45,92        
     45,92  x      x      x      x      x      

3)   Hanna-Mari Saalo       LahdA           43,03        
     41,81  37,46  43,03  40,94  38,98  x      

4)   Milla Kelo             KeskiUYU        42,98        
     40,12  40,07  42,45  42,98  41,17  41,40  

5)   Johanna Lehtiö         KU-58           42,88        
     x      x      42,88  x      x      41,55  

6)   Sanni Salmio           KuusKi          41,24        
     x      34,64  40,12  40,33  41,24  39,37  

7)   Anna Olkkonen          HartVoi         41,16        
     x      39,50  41,16  x      x      x      

8)   Maria Olkkonen         HartVoi         39,22        
     39,22  35,67  x      x      x      x      

9)   Riikka Purho           KouvU           38,42        
     37,87  38,42  37,40  -      -      -      

10)  Anni Siirola           RiihimKi        37,83        
     x      37,08  37,83  -      -      -      

11)  Andrea Österman        HIFK            35,43        
     34,80  35,43  x      -      -      -      

12)  Nilla Rättyä           JanJa           33,27        
     x      32,80  33,27  -      -      -      

13)  Pihla Karhunen         HämeenlTa       32,45        
     32,45  x      x      -      -      -      

14)  Krista Alm             LänsiUU         27,04        
     x      27,04  x      -      -      -      

     Sanni Kuparinen        JanJa           NM      
     x      x      x      -      -      -      



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Mette Snellman         KarhKa          58,74        
     x      x      x      56,80  58,74  x      

2)   Heli Pynnönen          HankasHa        48,27        
     x      x      x      x      48,27  x      

3)   Andrea Österman        HIFK            45,35        
     45,35  44,49  45,04  x      33,23  x      

4)   Unna Sinivuori         JyväskKU        38,27        
     x      x      36,49  x      38,27  x      



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pasi Kuusinen          HeinI           70,58        
     64,07  65,54  66,56  70,58  x      x      

2)   Mohamed Kaida                     68,26        
     65,88  59,50  67,44  68,26  64,26  x      

3)   Joonas Hyvärinen       KeskiUYU        65,00        
     61,02  63,21  65,00  60,77  62,22  62,00  

4)   Markus Pohjonen        NurmijYU        63,20        
     61,05  x      60,02  59,59  63,08  63,20  

5)   Petri Ihander          KeskiUYU        58,12        
     58,12  53,06  54,99  x      x      x      

6)   Sebastian Lindstedt    SjundeåIF       55,31        
     55,31  53,84  x      x      -      -      

7)   Henri-Jussi Kurvinen   VehmU           55,03        
     52,31  55,03  53,39  x      x      x      

8)   Marko Valkama          VehmU           52,47        
     x      x      48,50  51,79  x      52,47  

     Jere Salo         LauttLu                 
     Matias Pahikkala       NaantLöy                


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Utriainen        TampPy          51,76        
     50,25  51,76  x      50,93  x      x      

2)   Meri Rautamies         KarhKa          49,52        
     49,52  44,57  48,66  x      46,60  x      

3)   Niina Kelo             KeskiUYU        43,79        
     39,22  39,54  37,23  38,18  40,20  43,79  

4)   Amanda Räty            KeskiUYU        43,06        
     x      x      43,06  42,11  x      41,92  

5)   Mette Gerkman          EspTa           40,19        
     38,33  39,32  38,06  39,86  39,86  40,19  

6)   Heli Pynnönen          HankasHa        39,62        
     39,13  x      38,46  39,62  38,10  x      

7)   Janette Hanski         KarhU           38,49        
     34,43  36,47  38,49  36,01  36,72  37,19  

8)   Inka Sinivuori         JyväskKU        34,47        
     x      34,08  33,05  34,17  34,47  33,96  

9)   Pinja Pikkupeura       HIFK            29,42        
     28,65  29,42  25,85  -      -      -      

10)  Sara Papunen           JanJa           28,64        
     28,64  x      x      -      -      -      

11)  Sanni Pajasmaa         HIFK            26,12        
     26,12  x      x      -      -      -