Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.09. klo 11:00 KLL:n Yleisurheilun mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 20:58 14.09.2016)
KLL yleisurheilun mestaruuskilpailut
Kalevan Urheilupuisto
10.-11.9.2016

TULOKSET

P15 100 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: +0,1

  1. Isac Wedenberg                          Lyceiparkens Skola, Porvoo         11,53
  2. Lauri Kaukonen                          Töölön yhteiskoulu, Helsinki       11,58
  3. Lassi Hirvonen                          Kouvolan yhteiskoulu               11,77
  4. Juuso Junnila                           Pohjolanrinteen koulu, Rmäki       11,82
  5. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     11,84
  6. Topias Laine                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     11,94
  7. Evangelos Spartiotis                    Kasavuoren koulu, Kauniainen       12,06
     Max Koskinen                            Espoo International school           DNS

P15 100 m                           Alkuerä

  1. Isac Wedenberg                          Lyceiparkens Skola, Porvoo         11,45
  2. Lauri Kaukonen                          Töölön yhteiskoulu, Helsinki       11,58
  3. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     11,72
  3. Lassi Hirvonen                          Kouvolan yhteiskoulu               11,72
  5. Juuso Junnila                           Pohjolanrinteen koulu, Rmäki       11,81
  6. Topias Laine                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     11,89
  7. Evangelos Spartiotis                    Kasavuoren koulu, Kauniainen       11,96
  8. Max Koskinen                            Espoo International school         12,00
  9. Otto Pulkkinen                          Mansikkalan koulu, Imatra          12,11
  9. Olli Ahlgren                            Kouvolan yhteiskoulu               12,11
 11. Lasse Nordqvist                         Vasaramäen koulu, Turku            12,16
 12. Henrik Illman                           Lyceiparkens skola, Borgå          12,28
 13. Eero-Matias Viitala                     Juhani Vuorisen koulu, Kannus      12,33
 14. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                12,36
 15. Max Tallqvist                           Lyceiparkens Skola,Borgå           12,50
 16. Sebastian Lundqvist                     Strömborgska skolan, Borgå         12,56
 17. Eeka Kölhi                              Pohjois-Haagan yk, Hki             12,66
 18. Luukas Saari                            Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     12,77
 19. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              12,87
 20. Pyry Kalanen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     12,97
 21. Tim Joupers                             Sursik skola, Pedersöre            13,25
 22. Christian Nevametsä                     Vuoksenniskan koulu, Imatra        13,34
 23. Aapo Nieminen                           Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     13,48
 24. Oliver Westerlund                       Havukosken koulu, Vantaa           13,94

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Lauri Kaukonen                          Töölön yhteiskoulu, Helsinki       11,58
  2. Evangelos Spartiotis                    Kasavuoren koulu, Kauniainen       11,96
  3. Max Koskinen                            Espoo International school         12,00
  4. Otto Pulkkinen                          Mansikkalan koulu, Imatra          12,11
  5. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                12,36
  6. Luukas Saari                            Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     12,77
  7. Aapo Nieminen                           Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     13,48
  8. Oliver Westerlund                       Havukosken koulu, Vantaa           13,94

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Isac Wedenberg                          Lyceiparkens Skola, Porvoo         11,45
  2. Lassi Hirvonen                          Kouvolan yhteiskoulu               11,72
  3. Juuso Junnila                           Pohjolanrinteen koulu, Rmäki       11,81
  4. Lasse Nordqvist                         Vasaramäen koulu, Turku            12,16
  5. Max Tallqvist                           Lyceiparkens Skola,Borgå           12,50
  6. Sebastian Lundqvist                     Strömborgska skolan, Borgå         12,56
  7. Eeka Kölhi                              Pohjois-Haagan yk, Hki             12,66
  8. Christian Nevametsä                     Vuoksenniskan koulu, Imatra        13,34

Erä 3                Tuuli: -0,7

  1. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     11,72
  2. Topias Laine                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     11,89
  3. Olli Ahlgren                            Kouvolan yhteiskoulu               12,11
  4. Henrik Illman                           Lyceiparkens skola, Borgå          12,28
  5. Eero-Matias Viitala                     Juhani Vuorisen koulu, Kannus      12,33
  6. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              12,87
  7. Pyry Kalanen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     12,97
  8. Tim Joupers                             Sursik skola, Pedersöre            13,25

P15 300 m

  1. Isac Wedenberg                          Lyceiparkens Skola, Porvoo         35,30
  2. Lauri Kaukonen                          Töölön yhteiskoulu, Helsinki       35,61
  3. Chibunna Ezeabasirim                    Kannelmäen peruskoulu, Hki         36,37
  4. Lassi Hirvonen                          Kouvolan yhteiskoulu               36,76
  5. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     37,36
  6. Atte Timgren                            Lauttasaaren yhteiskoulu, Hki      39,77
  7. Josef Höglund                           Sursik skola, Pedersöre            39,97
  8. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              40,87
  9. Oskari Jacobsson                        Hyökkälän koulu, Tuusula           41,45
 10. Valtteri Luomala                        Kauhavan Yläkoulu                  41,55
 11. Juho Jylhämaa                           Orimattilan yhteiskoulu            42,60
 12. Jere Raunio                             Vartiokylän yläasteen koulu        43,14
 13. Axel Norrbacka                          Sursik skola, Pedersöre            43,90
 14. Tuomas Jokela                           Isojoen Koulukolmio, Isojoki       44,50
 15. Eetu Oksanen                            Joutsan yhtenäiskoulu              44,77
     Eero-Matias Viitala                     Juhani Vuorisen koulu, Kannus        DNS
     Nico Kapanen                            Helsingin kristillinen koulu         DNS

Erä 1                

  1. Isac Wedenberg                          Lyceiparkens Skola, Porvoo         35,30
  2. Lauri Kaukonen                          Töölön yhteiskoulu, Helsinki       35,61
  3. Chibunna Ezeabasirim                    Kannelmäen peruskoulu, Hki         36,37
  4. Lassi Hirvonen                          Kouvolan yhteiskoulu               36,76
  5. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     37,36
     Eero-Matias Viitala                     Juhani Vuorisen koulu, Kannus        DNS

Erä 2                

  1. Atte Timgren                            Lauttasaaren yhteiskoulu, Hki      39,77
  2. Josef Höglund                           Sursik skola, Pedersöre            39,97
  3. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              40,87
  4. Valtteri Luomala                        Kauhavan Yläkoulu                  41,55
  5. Juho Jylhämaa                           Orimattilan yhteiskoulu            42,60
  6. Axel Norrbacka                          Sursik skola, Pedersöre            43,90

Erä 3                

  1. Oskari Jacobsson                        Hyökkälän koulu, Tuusula           41,45
  2. Jere Raunio                             Vartiokylän yläasteen koulu        43,14
  3. Tuomas Jokela                           Isojoen Koulukolmio, Isojoki       44,50
  4. Eetu Oksanen                            Joutsan yhtenäiskoulu              44,77
     Nico Kapanen                            Helsingin kristillinen koulu         DNS

P15 800 m

  1. Julius Mäkinen                          Nokianirran koulu, Nokia         2.03,85
  2. Eelis Uitto                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu       2.05,90
  3. Lasse Raudaskoski                       Niva-Kaijan koulu,Nivala         2.06,34
  4. Atte Nevala                             Havukosken koulu, Vantaa         2.06,60
  5. Aleksi Rajaniemi                        Salpausselän koulu, Lahti        2.08,21
  6. Niko Putkinen                           Karhuvuoren koulu, Kotka         2.09,51
  7. Jaakko Lehtinen                         Karhuvuoren koulu, Kotka         2.09,55
  8. Olli Harju                              Turengin yhteiskoulu, Janakkal   2.09,89
  9. Leevi Leinonen                          Anttolan yhtenäiskoulu, Mikkel   2.10,29
 10. Veikka Sarén                            Kiiruun koulu, Somero            2.10,34
 11. Matias Mononen                          Turengin yhteiskoulu             2.10,77
 12. Samuel Auvinen                          Pyhäselän koulu, Joensuu         2.12,13
 13. Oskari Jacobsson                        Hyökkälän koulu, Tuusula         2.12,31
 14. Josef Höglund                           Sursik skola, Pedersöre          2.12,40
 15. Valtteri Luomala                        Kauhavan Yläkoulu                2.12,94
 16. Iiro Virrankoski                        Espoon yhteislyseon lukio        2.13,92
 17. Anton Lassen                            Sursik skola, Pedersöre          2.14,51
 18. Walte Hautala                           Lyseonmäen koulu, Heinola        2.15,36
 19. Robin Dahlström                         Ekenäs höstadieskola, Raseborg   2.16,61
 20. Carl Björkendahl                        Strömborsgaskolan, Borgå         2.17,07
 21. Ville Lehtoniemi                        Linnajoen yläaste,Porvoo         2.22,46
 22. Axel Norrbacka                          Sursik skola, Pedersöre          2.25,67
 22. Ville Harju                             Turengin yhteiskoulu             2.25,67
 24. Elmeri Hämäläinen                       Sulkavan yhtenäiskoulu           2.32,46

Erä 1                

  1. Jaakko Lehtinen                         Karhuvuoren koulu, Kotka         2.09,55
  2. Olli Harju                              Turengin yhteiskoulu, Janakkal   2.09,89
  3. Leevi Leinonen                          Anttolan yhtenäiskoulu, Mikkel   2.10,29
  4. Veikka Sarén                            Kiiruun koulu, Somero            2.10,34
  5. Matias Mononen                          Turengin yhteiskoulu             2.10,77
  6. Valtteri Luomala                        Kauhavan Yläkoulu                2.12,94
  7. Iiro Virrankoski                        Espoon yhteislyseon lukio        2.13,92
  8. Walte Hautala                           Lyseonmäen koulu, Heinola        2.15,36
  9. Robin Dahlström                         Ekenäs höstadieskola, Raseborg   2.16,61
 10. Axel Norrbacka                          Sursik skola, Pedersöre          2.25,67
 10. Ville Harju                             Turengin yhteiskoulu             2.25,67
 12. Elmeri Hämäläinen                       Sulkavan yhtenäiskoulu           2.32,46

Erä 2                

  1. Julius Mäkinen                          Nokianirran koulu, Nokia         2.03,85
  2. Eelis Uitto                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu       2.05,90
  3. Lasse Raudaskoski                       Niva-Kaijan koulu,Nivala         2.06,34
  4. Atte Nevala                             Havukosken koulu, Vantaa         2.06,60
  5. Aleksi Rajaniemi                        Salpausselän koulu, Lahti        2.08,21
  6. Niko Putkinen                           Karhuvuoren koulu, Kotka         2.09,51
  7. Samuel Auvinen                          Pyhäselän koulu, Joensuu         2.12,13
  8. Oskari Jacobsson                        Hyökkälän koulu, Tuusula         2.12,31
  9. Josef Höglund                           Sursik skola, Pedersöre          2.12,40
 10. Anton Lassen                            Sursik skola, Pedersöre          2.14,51
 11. Carl Björkendahl                        Strömborsgaskolan, Borgå         2.17,07
 12. Ville Lehtoniemi                        Linnajoen yläaste,Porvoo         2.22,46

P15 2000 m


  1. Lasse Raudaskoski                       Niva-Kaijan koulu,Nivala         6.06,65
  2. Jaakko Lehtinen                         Karhuvuoren koulu, Kotka         6.08,63
  3. Carl Björkendahl                        Strömborsgaskolan, Borgå         6.10,45
  4. Niko Putkinen                           Karhuvuoren koulu, Kotka         6.13,00
  5. Atte Nevala                             Havukosken koulu, Vantaa         6.14,29
  6. Eelis Uitto                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu       6.17,49
  7. Olli Harju                              Turengin yhteiskoulu, Janakkal   6.17,67
  8. Oskari Jacobsson                        Hyökkälän koulu, Tuusula         6.17,68
  9. Ville Lehtoniemi                        Linnajoen yläaste,Porvoo         6.24,12
 10. Iiro Virrankoski                        Espoon yhteislyseon lukio        6.24,62
 11. Anton Lassen                            Sursik skola, Pedersöre          6.24,63
 12. Ville Harju                             Turengin yhteiskoulu             6.48,13
 13. Elias Risku                             Hyökkälän koulu, Tuusula         7.01,32
 14. Joakim Lajunen                          Kungsvägens skola, Sibbo         7.16,14
     Samuel Auvinen                          Pyhäselän koulu, Joensuu             DNS

P15 100 m aj                        Loppukilpailu


                     Tuuli: +0,4

  1. Marcus Kytölä                           Puolimatkan koulu, Hyvinkää        13,64
  2. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                14,05
  3. Tomi Laakso                             Pukinmäenkaaren p.koulu, Hki       14,19
  4. Tomi Valkama                            Kauhavan Yläkoulu                  14,70
  5. Atte Timgren                            Lauttasaaren yhteiskoulu, Hki      14,95
  6. Ibrahim El Mrabt                        Tiistilän koulu, Espoo             15,02
  7. Karim Echahid                           Salpausseläntie Yläaste, Lahti     15,14
  8. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     15,39

P15 100 m aj                        Alkuerä

  1. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                13,89
  2. Marcus Kytölä                           Puolimatkan koulu, Hyvinkää        14,10
  3. Tomi Laakso                             Pukinmäenkaaren p.koulu, Hki       14,61
  4. Tomi Valkama                            Kauhavan Yläkoulu                  14,79
  5. Ibrahim El Mrabt                        Tiistilän koulu, Espoo             14,81
  6. Karim Echahid                           Salpausseläntie Yläaste, Lahti     15,28
  7. Atte Timgren                            Lauttasaaren yhteiskoulu, Hki      15,35
  8. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     15,56
  9. Aapo Nieminen                           Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     15,82
 10. Eeka Kölhi                              Pohjois-Haagan yk, Hki             15,87
 11. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              15,98
 12. Mika Karkkonen                          Mansikkalan koulu, Imatra          17,49

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                13,89
  2. Tomi Valkama                            Kauhavan Yläkoulu                  14,79
  3. Atte Timgren                            Lauttasaaren yhteiskoulu, Hki      15,35
  4. Pietari Valoranta                       Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä     15,56
  5. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava              15,98
  6. Mika Karkkonen                          Mansikkalan koulu, Imatra          17,49

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Marcus Kytölä                           Puolimatkan koulu, Hyvinkää        14,10
  2. Tomi Laakso                             Pukinmäenkaaren p.koulu, Hki       14,61
  3. Ibrahim El Mrabt                        Tiistilän koulu, Espoo             14,81
  4. Karim Echahid                           Salpausseläntie Yläaste, Lahti     15,28
  5. Aapo Nieminen                           Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     15,82
  6. Eeka Kölhi                              Pohjois-Haagan yk, Hki             15,87

P15 3000 m kävely


  1. Lauri Joukas                            Yläneen Yhtenäiskoulu, Pöytyä   14.27,93
  2. Sulo Aalto                              Turengin yhteiskoulu, Janakkal  17.14,37
     Eemeli Toivola                          Töysän ylä-aste                       DQ

P15 Korkeus

  1. Tomi Valkama                            Kauhavan Yläkoulu                    185
         173 176 179 182 185 188
           O   O  XO  XO   O XXX
  2. Marcus Hakanpää                         Dalsbruks skola, Kemiönsaari         179
         160 165 170 173 176 179 182
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Ville Tuki                              Humppilan yläaste, Humppila          176
         173 176 179
           O   O XXX
  4. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                  173
         150 155 160 165 170 173 176
           O   -   O XXO   O   O XXX
  5. Otso Mikkilä                            Vuoksenniskan koulu, Imatra          170
         155 160 165 170 173
           O   O   O   O XXX
  6. Arttu Juvonen                           Vantaankosken koulu, Vantaa          160
         150 155 160 165
           O   O   O XXX
  7. Tuomas Jokela                           Isojoen Koulukolmio, Isojoki         155
         135 140 145 150 155 160
           O   O   O   O  XO XXX
  8. Henrik Tapio                            Sompion koulu, Kerava                155
         145 150 155 160
           O   O XXO XXX
  9. Eemeli Toivola                          Töysän ylä-aste                      155
         140 145 150 155 160
           O   O  XO XXO XXX
 10. Mika Karkkonen                          Mansikkalan koulu, Imatra            145
         135 140 145 150
           O   O   O XXX
 11. Eduard Hallberg                         Kungsvägens skola, Sibbo             130
         130 135
           O XXX

P15 Pituus

  1. Otto Pulkkinen                          Mansikkalan koulu, Imatra           6,27 +2,8  5,99 +0,1
          5,99  5,86  5,87  5,92  5,97  6,27
          +0,1  -0,6  +0,4  +2,0  +0,5  +2,8
  2. Tomi Valkama                            Kauhavan Yläkoulu                   6,17 +0,9           
          5,96  6,17  5,77     X     -     X
          -0,9  +0,9  +0,3                  
  3. Chibunna Ezeabasirim                    Kannelmäen peruskoulu, Hki          6,08 -1,0           
          4,90  5,58  5,67  5,88  5,99  6,08
          -0,7  +2,1  +1,6  +2,1  +0,3  -1,0
  4. Juuso Junnila                           Pohjolanrinteen koulu, Rmäki        6,04 +0,2           
          5,98  5,88  6,04     X  5,95     X
          -0,8  -0,3  +0,2        +1,0      
  5. Rami Kankaanpää                         Jaakko Ilkan koulu, Ilmajoki        5,99 +1,3           
          5,97  5,89     X     X  5,99  5,61
           0,0  +0,2              +1,3  +0,3
  6. Lassi Saarela                           Harjun koulu, Lohja                 5,79 +1,7           
          5,57  5,40     X  5,79     -     -
          +0,7  +1,0        +1,7            
  7. Tomi Laakso                             Pukinmäenkaaren p.koulu, Hki        5,49 -0,5           
          5,49  5,17     X  5,38     -     -
          -0,5  -0,9        +1,5            
  8. Ibrahim El Mrabt                        Tiistilän koulu, Espoo              5,28 +0,8           
          5,27  3,91  5,11  5,28     -     -
          -1,4  +0,1  +0,3  +0,8            
  9. Aapo Nieminen                           Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää      5,26 +1,4           
          5,12  5,26  5,16
          -1,0  +1,4  +1,8
 10. Karim Echahid                           Salpausseläntie Yläaste, Lahti      5,21 +0,7           
             X  5,20  5,21
                +0,8  +0,7
 11. Otso Mikkilä                            Vuoksenniskan koulu, Imatra         5,11 +1,3           
          4,26  4,59  5,11
          -1,7  +1,9  +1,3
 12. Luukas Saari                            Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jkylä      5,10 +1,0           
          4,70  4,68  5,10                  
           0,0  +1,0  +1,0                  
 12. Nico Kapanen                            Helsingin kristillinen koulu        5,10 +1,0           
          4,70  4,68  5,10
           0,0  +1,0  +1,0
 14. Sebastian Lundqvist                     Strömborgska skolan, Borgå          4,97 +0,8           
          4,73     X  4,97
          -1,1        +0,8
 15. Valtteri Luomala                        Kauhavan Yläkoulu                   4,82 +1,6           
          4,76     X  4,82
          -1,3        +1,6
 16. Christian Nevametsä                     Vuoksenniskan koulu, Imatra         4,79 -0,1           
          4,79     X     X
          -0,1            
 17. Juho Jylhämaa                           Orimattilan yhteiskoulu             4,78 +2,8  4,71 -0,2
             X  4,71  4,78
          -0,7  -0,2  +2,8
 18. Oliver Westerlund                       Havukosken koulu, Vantaa            4,49 +0,9           
          4,49  4,43     X      
          +0,9  +2,4            

P15 Kuula

  1. Rami Kankaanpää                         Jaakko Ilkan koulu, Ilmajoki       15,22
          14,60  14,61  14,78  14,57  14,96  15,22
  2. Saku Laine                              Kuhalan yläaste, Forssa            15,13
          15,13      X  13,96      X  15,00  15,07
  3. Eero Virtanen                           Ruokolahden kirkonkylän koulu      13,61
          13,03  13,30      X  13,22  13,58  13,61
  4. Marcus Hakanpää                         Dalsbruks skola, Kemiönsaari       13,59
          13,30  12,89  13,50  12,76  13,29  13,59
  5. Eetu-Justus Kontola                     Alavuden yläkoulu, Alavus          13,22
          12,73  13,22  13,19  13,20      X  12,70
  6. Joonas Pulkkinen                        Ristiinan yhtenäiskoulu ja luk     12,97
          12,52      X      X  12,83  12,76  12,97
  7. Aleksis Hanhisalo                       Pakilan ylä-aste, Hki              11,29
          11,29      X      X      X      X      X
  8. Joona Tuusjärvi                         Tehtaanpuiston yläaste, Hki        10,59
          10,30  10,37  10,59  10,30  10,57      X
  9. Joar Söderholm                          Lagstad skola,Espoo                 9,34
           9,23   8,77   9,34       
 10. Leo Kankkunen                           Suomalais-venäläinen koulu Hki      9,18
           8,82   8,73   9,18
 11. Aaro Kari                               Kortesjärven yläkoulu, Kauhava      8,50
              X   8,50      X       

P15 Moukari

  1. Tobias Söderholm                        Källhagens skola, Lohja            60,67
          57,78  60,06      X      X      X  60,67
  2. Santtu Kotamäki                         Lopen yläkoulu, Loppi              60,53
              X      X  54,84  60,53      X      X
  3. Väinö Laivo                             Uudenkaupungin yhtenäisyyskoul     53,69
          53,69      X  49,55      X  51,05      X
  4. Kimi Rinnekari                          Nurmijärven Yhteiskoulu            52,07
          45,48  52,07      X  49,80      X      X
  5. Lucas Sannholm                          Winellska skolan, Kirkkonummi      50,76
          50,76      X  50,51      X      X      X
  6. Kaius Kaleva                            Espoonlahden koulu, Espoo          49,13
              X  46,99  45,85  47,91  49,13  48,98
  7. Saku Laine                              Kuhalan yläaste, Forssa            47,86
          47,86      X      X      X      X  47,81
  8. Joona Tuusjärvi                         Tehtaanpuiston yläaste, Hki        42,14
              X      X  42,14      X      X      X
  9. Aleksi Viisanen                         Nurmijärven Yhteiskoulu            39,95
          36,03  39,95      X
 10. Eero Virtanen                           Ruokolahden kirkonkylän koulu      36,65
          34,14      X  36,65       
 11. Aaro Kari                               Kortesjärven yläkoulu, Kauhava     30,68
              X  28,94  30,68

P15 Keihäs

  1. Aleksi Yli-Mannila                      Alajärven yläkoulu                 68,31
          68,31      X  66,01  66,52      X      X
  2. Rasmus Yli-Kotila                       Juhani Vuorisen koulu, Kannus      67,07
          57,75  55,51  59,51      X      X  67,07
  3. Topias Laine                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     62,98
          61,14  58,41  60,38  62,98      X  61,62
  4. Eetu Peltokangas                        Kuusiston koulu, Toholampi         59,16
          59,16  57,09  56,12  58,75      X      X
  5. Heikki Marin                            Putaanvirran koulu, Pihtipudas     58,65
          53,03  53,24      X  49,51  54,98  58,65
  6. Saku Laine                              Kuhalan yläaste, Forssa            57,08
          53,72      X  56,66  55,26  52,00  57,08
  7. Eemil Porvari                           Hartolan Yhtenäiskoulu, Hartol     55,06
          55,06      X      X  47,19      X  51,44
  8. Eetu-Justus Kontola                     Alavuden yläkoulu, Alavus          52,86
          51,47  52,86  48,90  51,53  48,38      X
  9. Jere Nyfors                             Tapainlinnan koulu, Hyvinkää       45,91
          45,91      X  45,46
 10. Eetu Oksanen                            Joutsan yhtenäiskoulu              43,97
          37,72  43,97      X
 11. Joar Söderholm                          Lagstad skola,Espoo                43,25
          43,25  36,84  40,73
 12. Kalle Palola                            Kilonpuiston koulu, Espoo          36,10
          34,39  34,20  36,10
 13. Eetu Marin                              Putaanvirran koulu, Pihtipudas     35,30
          35,30      X  31,71
 14. Väinö Kärkkäinen                        Urheilupuiston koulu, Kouvola      33,62
          33,50  29,51  33,62
 15. Samuel PÖyry                            Urheilupuiston koulu, Kouvola      32,91
          32,89  32,91  31,56
 16. Aaro Kari                               Kortesjärven yläkoulu, Kauhava     28,87
          28,87


P15 4 x 100 m kuntajoukkue


  1. Helsinki,Töölön yhteiskoulu                  44,40
        Topias Laine, Chibunna Ezeabasirim, Akseli Salin, Lauri Kaukonen 
  2. Borgå                                        45,75
        Henrik Illman, Isac Wedenberg, Max Tallqvist, Sebastian Lundqvist 
  3. Hyvinkää                                     47,25
        Jermu Tarkiiainen, Marcus Kytölä, Pyry Kalanen, Lauri Aaltonen 
  4. Imatra                                       50,34
        Mika Karkkonen, Christian Nevametsä, Otso Mikkilä, Otto Pulkkinen 

M19 100 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -0,8

  1. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,16
  2. Mathias Launonen                        Närpes gymnasium, Närpes           11,23
  3. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,32
  4. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    11,34
  5. Filiph Johansson                        Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,40
  6. Rickard Nygård                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,50
  7. Aleksi Sairanen                         Tanhuvaaran urheiluopisto, Sli     11,61
  8. David Bamm                              Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,62

M19 100 m                           Välierä

  1. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,25
  2. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    11,30
  3. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,34
  4. Mathias Launonen                        Närpes gymnasium, Närpes           11,41
  5. David Bamm                              Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,50
  6. Rickard Nygård                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,54
  7. Filiph Johansson                        Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,55
  8. Aleksi Sairanen                         Tanhuvaaran urheiluopisto, Sli     11,56
  9. Lauri Eerola                            Lahden Lyseo                       11,59
 10. Väinö Pekkola                           Nastopoli lukio, Lahti             11,66
 11. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   11,67
 12. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio, Jyväskylä         11,70
 13. Lasse Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                11,75
 14. Joska Tommola                           Lahden Lyseo                       11,78
 15. Jeremias Haikonen                       Helsingin Kielilukio               11,82
 16. Toma Lahtinen                           Herttoniemen yhteiskoulu, Hki      11,93

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    11,30
  2. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,34
  3. David Bamm                              Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,50
  4. Aleksi Sairanen                         Tanhuvaaran urheiluopisto, Sli     11,56
  5. Väinö Pekkola                           Nastopoli lukio, Lahti             11,66
  6. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   11,67
  7. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio, Jyväskylä         11,70
  8. Toma Lahtinen                           Herttoniemen yhteiskoulu, Hki      11,93

Erä 2                Tuuli: -2,3

  1. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,25
  2. Mathias Launonen                        Närpes gymnasium, Närpes           11,41
  3. Rickard Nygård                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,54
  4. Filiph Johansson                        Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,55
  5. Lauri Eerola                            Lahden Lyseo                       11,59
  6. Lasse Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                11,75
  7. Joska Tommola                           Lahden Lyseo                       11,78
  8. Jeremias Haikonen                       Helsingin Kielilukio               11,82

M19 100 m                           Alkuerä

  1. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    11,30
  1. Mathias Launonen                        Närpes gymnasium, Närpes           11,30
  3. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio, Jyväskylä         11,32
  4. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,33
  4. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,33
  6. Filiph Johansson                        Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,45
  7. Rickard Nygård                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,50
  8. Joska Tommola                           Lahden Lyseo                       11,54
  9. Aleksi Sairanen                         Tanhuvaaran urheiluopisto, Sli     11,56
 10. Lauri Eerola                            Lahden Lyseo                       11,57
 10. Lasse Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                11,57
 12. David Bamm                              Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,65
 13. Jeremias Haikonen                       Helsingin Kielilukio               11,66
 14. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   11,67
 15. Väinö Pekkola                           Nastopoli lukio, Lahti             11,72
 16. Anton Tallbacka                         Märsky, Helsinki                   11,83
 17. Toma Lahtinen                           Herttoniemen yhteiskoulu, Hki      11,96
 18. Kasper Kuivanen                         Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     11,99
 19. Ilmari Niiranen                         Hyvinkään yhteiskoulun lukio       12,01
 20. Iiro Surkka                             Schildtin lukio, Jyväskylä         12,11
 21. Miika Lehtinen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         12,23
 22. Joni Ruokaismäki                        Oriveden lukio, Orivesi            12,24
 23. Markus Sivula                           Ressun lukio, Hki                  12,39
 24. Markus Mäntylä                          Kuortaneen Urheilulukio            12,66
 25. Kaapo Kerve                             Stadin ammattiopisto, Hki          12,67
 26. Niilo Kantoniemi                        Hyvinkään yhteiskoulun lukio       13,34
     Leonard Quednau                         Märsky, Helsinki                     DNS
     Tuomo Rämö                              Kaurialan lukio, Hämeenlinna          DQ
     Maxim Backlund                          Vörå Samgymnasium, Vöyri              DQ

Erä 1                Tuuli: -0,9

  1. Mathias Launonen                        Närpes gymnasium, Närpes           11,30
  2. Rickard Nygård                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,50
  3. Lasse Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                11,57
  4. Anton Tallbacka                         Märsky, Helsinki                   11,83
  5. Joni Ruokaismäki                        Oriveden lukio, Orivesi            12,24
  6. Markus Sivula                           Ressun lukio, Hki                  12,39
     Tuomo Rämö                              Kaurialan lukio, Hämeenlinna          DQ

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    11,30
  2. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio, Jyväskylä         11,32
  3. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,33
  4. Jeremias Haikonen                       Helsingin Kielilukio               11,66
  5. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   11,67
  6. Kasper Kuivanen                         Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     11,99
  7. Ilmari Niiranen                         Hyvinkään yhteiskoulun lukio       12,01
  8. Markus Mäntylä                          Kuortaneen Urheilulukio            12,66

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. David Bamm                              Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,65
  2. Väinö Pekkola                           Nastopoli lukio, Lahti             11,72
  3. Toma Lahtinen                           Herttoniemen yhteiskoulu, Hki      11,96
  4. Iiro Surkka                             Schildtin lukio, Jyväskylä         12,11
  5. Miika Lehtinen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         12,23
  6. Kaapo Kerve                             Stadin ammattiopisto, Hki          12,67
     Leonard Quednau                         Märsky, Helsinki                     DNS

Erä 4                Tuuli: -0,9

  1. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         11,33
  2. Filiph Johansson                        Vörå Samgymnasium, Vöyri           11,45
  3. Joska Tommola                           Lahden Lyseo                       11,54
  4. Aleksi Sairanen                         Tanhuvaaran urheiluopisto, Sli     11,56
  5. Lauri Eerola                            Lahden Lyseo                       11,57
  6. Niilo Kantoniemi                        Hyvinkään yhteiskoulun lukio       13,34
     Maxim Backlund                          Vörå Samgymnasium, Vöyri              DQ

M19 400 m

  1. Tommi Mäkinen                           Pohjois-Haagan yhteiskoulu,HKI     49,35
  2. Niko Viljola                            Pukinmäenkaaren p.koulu Hki        50,49
  3. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   51,18
  4. Konsta Hämäläinen                       ESEDU, Mikkeli                     51,59
  5. Miika Lehtinen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         52,23
  6. Tuomas Kellokoski                       Seinäjoen lukio, Seinäjoki         52,36
  7. Iiro Surkka                             Schildtin lukio, Jyväskylä         52,82
  8. Maxim Backlund                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           53,05
  9. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    55,47
 10. Iiro Suutarinen                         Ähtärin yhteiskoulu                57,25
 11. Niilo Kantoniemi                        Hyvinkään yhteiskoulun lukio       58,00

Erä 1                

  1. Tuomas Kellokoski                       Seinäjoen lukio, Seinäjoki         52,36
  2. Maxim Backlund                          Vörå Samgymnasium, Vöyri           53,05
  3. Juho Rönka                              Riihimäen lukio                    55,47
  4. Iiro Suutarinen                         Ähtärin yhteiskoulu                57,25
  5. Niilo Kantoniemi                        Hyvinkään yhteiskoulun lukio       58,00

Erä 2                

  1. Tommi Mäkinen                           Pohjois-Haagan yhteiskoulu,HKI     49,35
  2. Niko Viljola                            Pukinmäenkaaren p.koulu Hki        50,49
  3. Nico Agard                              Märsky, Helsinki                   51,18
  4. Konsta Hämäläinen                       ESEDU, Mikkeli                     51,59
  5. Miika Lehtinen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         52,23
  6. Iiro Surkka                             Schildtin lukio, Jyväskylä         52,82

M19 800 m


  1. Konsta Hämäläinen                       ESEDU, Mikkeli                   1.57,19
  2. Niko Viljola                            Pukinmäenkaaren p.koulu Hki      1.57,43
  3. Samu Heikkonen                          Saimaan ammattiopisto, Lranta    2.00,19
  4. Vincent Quednau                         Märsky, Helsinki                 2.00,21
  5. Topi Manninen                           Jyk, Joensuu                     2.01,57
  6. Niko Haaro                              Kristiinankaupungin lukio        2.01,59
  7. Wilho Hautala                           Lahden Lyseo                     2.03,47
  8. Tuomas Kellokoski                       Seinäjoen lukio, Seinäjoki       2.05,99
  9. Matias Meriläinen                       Märsky, Helsinki                 2.06,25
 10. Elias Kortelainen                       Nurmeksen lukio, Nurmes          2.06,94
 11. Aleks Meidla                            Hyria, Hyvinkää                  2.08,55
 12. Reetu Inkilä                            Laukaan lukio                    2.23,85

M19 3000 m


  1. Samu Heikkonen                          Saimaan ammattiopisto, Lranta    9.17,43
  2. Matias Meriläinen                       Märsky, Helsinki                 9.19,47
  3. Mika Kotiranta                          Jyk, Joensuu                     9.28,08
  4. Niko Haaro                              Kristiinankaupungin lukio        9.51,55
  5. Topi Manninen                           Jyk, Joensuu                     9.55,03
  6. Markus Kasanen                          Jyk, Joensuu                     9.57,33
  7. Max Mandelin                            Märsky, Helsinki                10.00,20

M19 110 m aj


                     Tuuli: +1,3

  1. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         13,99
  2. Miska Sundberg                          Schildtin lukio, Jyväskylä         14,51
  3. Iikka Alingué                           Riihimäen lukio                    14,90
  4. Leo Uusimäki                            Sotungin lukio, Vantaa             15,45
  5. Dani Vakkilainen                        Märsky, Helsinki                   16,81

M19 Korkeus

  1. Julius Kuusela                          Lohjan Yhteislyseon lukio, Loh       200
         190 195 200 205
           O   O  XO XXX
  2. Oskari Marjakoski                       Jämsän lukio, Jämsä                  170
         150 160 165 170 175
           O   O   O XXO XXX
  3. Markus Sivula                           Ressun lukio, Hki                    145
         145 150
           O XXX

M19 Seiväs

  1. Johan-Antti Kivilahti                   Kuortaneen Urheilulukio              455
         415 430 445 450 455 460 465
           O   O   O   -   O   - XXX
  2. Lassi Yli-Kotila                        Kannuksen lukio                      455
         400 415 430 445 450 455 460
           O   O  XO  XO   -  XO XXX
  3. Iiro Suutarinen                         Ähtärin yhteiskoulu                  430
         380 400 415 430 445
          XO   O   O   O XXX
  4. Miikka Metsäkangas                      Vääksyn Yht.koulun lukio, Asik       415
         360 380 400 415 430
           O   O  XO XXO XXX
  5. Sami Laakkonen                          Munkkiniemen yhteiskoulu             380
         340 360 380 400
           O   O  XO XXX
  6. Veeti Vesalainen                        Heinolan Lukio, Heinola              360
         340 360 380
          XO XXO XXX

M19 Pituus

  1. Joni Heikkilä                           Märsky, Helsinki                    6,46 +0,8           
          6,46     X  6,44     -     -     -
          +0,8        +0,9                  
  2. Leo Uusimäki                            Sotungin lukio, Vantaa              6,46 +0,7           
          6,38  6,25  6,46  6,02  5,93     X
          +1,4  +0,5  +0,7  +1,4  +1,4      
  3. Lasse Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                 6,32 +0,5           
          6,32  6,12     X  6,01  6,28  6,32
          +1,7  +1,2        -0,5  +0,5  +0,5
  4. Joska Tommola                           Lahden Lyseo                        6,32 +1,7           
          6,27  6,32  4,90  5,88  6,21  6,26
          +1,2  +1,7  +0,8  -0,1  +0,5  +1,0
  5. Markus Erkkilä                          Kuortaneen Urheilulukio             6,05 +1,5           
          5,99  6,01  6,05  5,73     X  5,93
          +1,9  +1,9  +1,5  -0,3        -0,5
  6. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio, Jyväskylä          6,00 +1,3           
          6,00  5,49  5,91  5,97  5,96  6,00
          +2,3  +1,2  -0,3  -0,2  +1,0  +1,3
  7. Vili Valtonen                           Saimaan Ammattiopisto, Imatra       5,94 +0,2           
          5,88  5,81  5,94     X  5,57  5,87
          +1,3  -0,4  +0,2        +1,5  +0,9
  8. Markus Sivula                           Ressun lukio, Hki                   5,34 +1,7           
          5,24     X  5,34     X  5,17  5,23
          +0,7        +1,7        +0,4  +1,3
  9. Kaapo Kerve                             Stadin ammattiopisto, Hki           5,19 +1,2           
          5,19     X     X
          +1,2            

M19 Kolmiloikka

  1. Veikko Nugraha                          Märsky, Helsinki                   14,53 +0,6           
             X     X 14,53     X     X     X
                      +0,6                  
  2. Iikka Alingué                           Riihimäen lukio                    14,19  0,0           
             X 13,96 13,90 13,85 13,97 14,19
                -1,0  +0,1  +0,1  -1,4   0,0
  3. Oskari Marjakoski                       Jämsän lukio, Jämsä                12,47 -0,1           
         12,37 12,38 12,47 12,15 12,10 12,23
           0,0  -1,0  -0,1  -1,0  -1,7  -0,3
  4. Vili Valtonen                           Saimaan Ammattiopisto, Imatra      12,30 -1,3           
         12,23     X 12,30 12,00 12,00 12,09
          -0,9        -1,3  -0,4  -0,8  +0,4
  5. Samu Laakso                             Märsky, Helsinki                   11,85 -1,3           
             X 11,85     X     X 11,62     X
                -1,3              -0,2      
  6. Johannes Hartikainen                    Hämeenlinnan lyseon lukio          11,48 -0,3           
             X     X     X 11,35 11,46 11,48
                            -1,0  -1,7  -0.3

M19 Kuula

  1. Olli Niemi                              Kangasalan lukio                   15,38
          14,68  14,95  14,84  14,38  15,38  14,89
  2. Veikko Laitinen                         Kuortaneen Urheilulukio            15,03
          14,02  14,00  14,44  14,99  14,85  15,03
  3. Roope Auvinen                           Märsky, Helsinki                   14,89
          14,47      X  14,54  14,89  14,40  14,70
  4. Ville Halonen                           Kiteen lukio                       14,28
              X  14,05  13,50  14,28  13,83      X
  5. Juhani Hauta-Aho                        Kuortaneen Urheilulukio            12,97
          12,53      X      X  12,88  12,97  12,33
  6. Vili Korhonen                           Vantaan amm.opisto Varia           12,43
              X  12,12      X  12,21  12,43  12,37

M19 Kiekko

  1. Veikko Laitinen                         Kuortaneen Urheilulukio            51,95
          48,96  50,63  50,37  49,35  50,98  51,95
  2. Roope Auvinen                           Märsky, Helsinki                   46,70
          43,96  46,30  46,70  45,60      X  43,70
  3. Lassi-Pekka Korhonen                    Kuopion klassillinen lukio         45,38
          41,63  41,84      X      X  43,30  45,38
  4. Jussi Hämelahti                         Jämsän lukio, Jämsä                45,28
              X      X  41,69  45,28      X  42,11
  5. Lauri Lindqvist                         Savon amm. ja aikuisop. Kuopio     44,27
              X  42,59      X  44,27  41,97  39,59
  6. Olli Niemi                              Kangasalan lukio                   44,21
          43,12  44,21  43,93  43,19  42,99      X
  7. Aleksi Mutanen                          Märsky, Helsinki                   39,30
          39,30  38,85  38,63  38,47      X      X
  8. Tuukka Röpelinen                        Arkadian yhteiskoulu, Nurmijär     38,82
          38,65      X      X  38,82      X      X
  9. Vili Korhonen                           Vantaan amm.opisto Varia           27,82
              X      X  27,82

M19 Moukari

  1. Roope Auvinen                           Märsky, Helsinki                   70,27
          70,27  69,08  68,49  68,57  67,17  69,61
  2. Otso Puro                               Lappajärven lukio                  61,45
              X  60,40  61,45      X  59,71      X
  3. Victor Hongell                          Kronoby Gymnasium                  57,81
              X      X  57,81  55,96  57,28  57,79
  4. Veikko Laitinen                         Kuortaneen Urheilulukio            56,66
          49,34  53,09  54,07  55,53  53,53  56,66
  5. Juhana Karjanlahti                      Alajärven lukio                    56,50
          55,55  55,63      X  54,71  56,34  56,50

M19 Keihäs

  1. Jaakko Hauta-Aho                        Kuortaneen Urheilulukio            64,13
              X  64,13  63,84      X  63,39      X
  2. Juhani Hauta-Aho                        Kuortaneen Urheilulukio            60,73
          59,25  57,99  60,51  60,73  59,71  60,26
  3. Teemu Narvi                             Kankaanpään yhteislyseo            58,11
          55,08  58,11  56,13  58,08  56,33  57,68
  4. Veikko Laitinen                         Kuortaneen Urheilulukio            55,88
          52,16  55,88  53,38      X  55,30  55,73
  5. Hermanni Suutala                        Kuortaneen Urheilulukio            55,74
          50,24  55,74  52,92      X  53,33  51,33
  6. Vili Valtonen                           Saimaan Ammattiopisto, Imatra      51,60
          51,60  50,31      X  47,63      X      X
  7. Joonas Ahola                            Omnia, Espoo                       51,33
              X  51,33  49,52  49,71  47,93  49,54
  8. Leevi Lindi                             Viitasaaren lukio                  50,41
          47,73  49,04  49,49  45,02  50,41  49,39
  9. Miika Lehtinen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         42,31
          42,31      X  41,53
 10. Ilari Manninen                          Schildtin lukio, Jyväskylä         39,91
          38,61  34,71  39,91
 11. Miska Sundberg                          Schildtin lukio, Jyväskylä         35,02
              X  35,02
 12. Iiro Surkka                             Schildtin lukio, Jyväskylä         30,61
          29,01      X  30,61

M19 4 x 100 m (koulujoukkue)


  1. Schildtin lukio,Jyväskylä                    42,68
        Miska Sundberg, Ilari Manninen, Daniel Savolainen, Jesse Väyrynen 
  2. Vörå Samgymnasium,Vöyri                      43,95
        Rickard Nygård, David Bamm, Maxim Backlund, Filiph Johansson 
  3. Märsky 1                                     44,49
        Samu Laakso, Nico Agard, Veikko Nugraha, Anton Tallbacka 
  4. Riihimäen lukio                              44,83
        Vesa Karppinen, Juho Rönkä, Iikka Alingué, Anton Laakso 
  5. Kuortaneen Urheilulukio                      45,06
        Johan-Antti Kivilahti, Markus Erkkilä, Markus Mäntylä, Joonas Kokko 

T15 300 m

  1. Moona Korkealaakso                      Sammonlahden koulu, Lranta         40,97
  2. Pinja Heinonen                          Pitkäjärven koulu, Kangasala       41,48
  3. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              41,59
  4. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              41,66
  5. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         42,32
  6. Aada Mikkilä                            Nurmon yläkoulu, Seinäjoki         42,47
  7. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         43,21
  8. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä          43,74
  9. Meri Suomalainen                        Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva        44,54
 10. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                44,81
 11. Emma Liikkanen                          Taavetin koulu, Luumäki            45,35
 12. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     45,36
 13. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           45,50
 14. Ina Pajunen                             Ådalens skola, Kronoby             45,64
 15. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola        47,27
 16. Iiris Koski                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu, He     47,96
 17. Jenny Broända                           Ådalens skola, Kronoby             49,47
 18. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola        52,58
     Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti            DNS

Erä 1                

  1. Emma Liikkanen                          Taavetin koulu, Luumäki            45,35
  2. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     45,36
  3. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola        47,27
  4. Iiris Koski                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu, He     47,96
  5. Jenny Broända                           Ådalens skola, Kronoby             49,47
  6. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola        52,58

Erä 2                

  1. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä          43,74
  2. Meri Suomalainen                        Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva        44,54
  3. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                44,81
  4. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           45,50
  5. Ina Pajunen                             Ådalens skola, Kronoby             45,64
     Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti            DNS

Erä 3                

  1. Moona Korkealaakso                      Sammonlahden koulu, Lranta         40,97
  2. Pinja Heinonen                          Pitkäjärven koulu, Kangasala       41,48
  3. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              41,59
  4. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              41,66
  5. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         42,32
  6. Aada Mikkilä                            Nurmon yläkoulu, Seinäjoki         42,47
  7. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         43,21

T15 800 m

  1. Alisa Virtanen                          Palokan koulu, Jyväskylä         2.13,13
  2. Pinja Kotinurmi                         Salpausselän yläaste, Lahti      2.15,75
  3. Veera Hakomäki                          Savilahden yhtenäisk., Vaasa     2.18,38
  4. Enni Katajalaakso                       Juhani Vuorisen koulu, Kannus    2.24,24
  5. Julia Raunio                            Vartiokylän yläasteen koulu      2.24,74
  6. Ella Kainulainen                        Mertalan koulu, Savonlinna       2.26,14
  7. Maija Kuisma                            Orimattian yhteiskoulu           2.26,32
  8. Meri Suomalainen                        Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva      2.27,04
  9. Ella Parviainen                         Haukilahden koulu, Espoo         2.27,30
 10. Suzette Finne                           Sursik skola,Pedersöre           2.28,75
 11. Ilona Mononen                           Turengin yhteiskoulu, Janakkal   2.29,35
 12. Maria Määttänen                         Suomen yhtenäiskoulu, Hki        2.29,52
 13. Rhonda Jalkanen                         Strömborgska skola, Borgå        2.30,77
 14. Heli Petrell                            Tapainlinnan yläaste, Hyvinkää   2.31,93
 15. Iiris Koski                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu, He   2.34,00
 16. Mette Lindholm                          Lovisanejdens högstadium         2.34,16
 17. Saana Kuusinen                          Turengin Yhtenäisk., Janakkala   2.34,57
 18. Eerika Kasanen                          Puumalan yhtenäiskoulu           2.35,57
 19. Eveliina Suvanto                        Sursik skola, Pedersöre          2.37,17
 20. Emma Liikkanen                          Taavetin koulu, Luumäki          2.40,06
 21. Annika Toiviainen                       Tapiolan koulu, Espoo            2.40,51
 22. Kamilla Lehtineva                       Askolan yläkoulu                 2.44,19
 23. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää   2.44,27
 24. Anni Riiheläinen                        Linnajoen yläaste,Porvoo         2.44,82
 25. Silja Seppänen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä        2.52,44
 26. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola      2.53,53
     Aada Miskala                            Urheilupuiston koulu, Mikkeli        DNF

Erä 1                

  1. Julia Raunio                            Vartiokylän yläasteen koulu      2.24,74
  2. Maria Määttänen                         Suomen yhtenäiskoulu, Hki        2.29,52
  3. Heli Petrell                            Tapainlinnan yläaste, Hyvinkää   2.31,93
  4. Mette Lindholm                          Lovisanejdens högstadium         2.34,16
  5. Saana Kuusinen                          Turengin Yhtenäisk., Janakkala   2.34,57
  6. Eerika Kasanen                          Puumalan yhtenäiskoulu           2.35,57
  7. Eveliina Suvanto                        Sursik skola, Pedersöre          2.37,17
  8. Emma Liikkanen                          Taavetin koulu, Luumäki          2.40,06
  9. Annika Toiviainen                       Tapiolan koulu, Espoo            2.40,51
 10. Kamilla Lehtineva                       Askolan yläkoulu                 2.44,19
 11. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää   2.44,27
 12. Anni Riiheläinen                        Linnajoen yläaste,Porvoo         2.44,82
 13. Silja Seppänen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä        2.52,44
 14. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola      2.53,53

Erä 2                

  1. Alisa Virtanen                          Palokan koulu, Jyväskylä         2.13,13
  2. Pinja Kotinurmi                         Salpausselän yläaste, Lahti      2.15,75
  3. Veera Hakomäki                          Savilahden yhtenäisk., Vaasa     2.18,38
  4. Enni Katajalaakso                       Juhani Vuorisen koulu, Kannus    2.24,24
  5. Ella Kainulainen                        Mertalan koulu, Savonlinna       2.26,14
  6. Maija Kuisma                            Orimattian yhteiskoulu           2.26,32
  7. Meri Suomalainen                        Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva      2.27,04
  8. Ella Parviainen                         Haukilahden koulu, Espoo         2.27,30
  9. Suzette Finne                           Sursik skola,Pedersöre           2.28,75
 10. Ilona Mononen                           Turengin yhteiskoulu, Janakkal   2.29,35
 11. Rhonda Jalkanen                         Strömborgska skola, Borgå        2.30,77
 12. Iiris Koski                             Pohjois-Haagan yhteiskoulu, He   2.34,00
     Aada Miskala                            Urheilupuiston koulu, Mikkeli        DNF

T15 100 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: 0,0

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,52
  2. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu               12,70
  3. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                13,03
  4. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,16
  5. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         13,18
  6. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,23
  7. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo            13,30
  8. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              13,56

T15 100 m                           Välierä

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,84
  2. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu               12,89
  3. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,93
  4. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                13,01
  5. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         13,13
  6. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              13,15
  7. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,17
  8. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo            13,21
  9. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,24
 10. Saana Pirttijärvi                       Kuitinmäen koulu, Espoo            13,30
 11. Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu             13,30
 12. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         13,31
 13. Ada Zitting                             Vihtavuoren koulu, Laukaa          13,42
 14. Noora Pasi                              Pappilansalmen koulu, Hamina       13,50
 15. Jenny Sario                             Leppävaaran lukio, Espoo           13,51
 16. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           13,55
 17. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu              13,56
 18. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja              13,62
 19. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,73
 20. Anniina Haapala                         Joutsan yhtenäiskoulu              13,74
 21. Marianna Halmetoja                      Suutarinkylän peruskoulu, Hki      13,81
 22. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            13,87
 23. Katri Kaijanniemi                       Kilterin koulu, Vantaa             14,08
     Liina Mäkelä                            Kalevankankaan koulu, Mikkeli        DNS

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu               12,89
  2. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,93
  3. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              13,15
  4. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         13,31
  5. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           13,55
  6. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu              13,56
  7. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            13,87
  8. Katri Kaijanniemi                       Kilterin koulu, Vantaa             14,08

Erä 2                Tuuli: -0,3

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,84
  2. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         13,13
  3. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,24
  4. Saana Pirttijärvi                       Kuitinmäen koulu, Espoo            13,30
  5. Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu             13,30
  6. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja              13,62
  7. Marianna Halmetoja                      Suutarinkylän peruskoulu, Hki      13,81
     Liina Mäkelä                            Kalevankankaan koulu, Mikkeli        DNS

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                13,01
  2. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,17
  3. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo            13,21
  4. Ada Zitting                             Vihtavuoren koulu, Laukaa          13,42
  5. Noora Pasi                              Pappilansalmen koulu, Hamina       13,50
  6. Jenny Sario                             Leppävaaran lukio, Espoo           13,51
  7. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,73
  8. Anniina Haapala                         Joutsan yhtenäiskoulu              13,74

T15 100 m                           Alkuerä

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,92
  2. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                12,93
  3. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu               12,99
  4. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         13,08
  5. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,09
  6. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,23
  7. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo            13,35
  8. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              13,36
  9. Saana Pirttijärvi                       Kuitinmäen koulu, Espoo            13,37
 10. Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu             13,38
 11. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         13,40
 12. Ada Zitting                             Vihtavuoren koulu, Laukaa          13,42
 13. Noora Pasi                              Pappilansalmen koulu, Hamina       13,46
 14. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,48
 15. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja              13,52
 16. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu              13,53
 17. Jenny Sario                             Leppävaaran lukio, Espoo           13,55
 18. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           13,71
 19. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            13,72
 20. Anniina Haapala                         Joutsan yhtenäiskoulu              13,75
 20. Katri Kaijanniemi                       Kilterin koulu, Vantaa             13,75
 22. Liina Mäkelä                            Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,81
 22. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,81
 24. Marianna Halmetoja                      Suutarinkylän peruskoulu, Hki      13,83
 25. Venla Laine                             Salpausselän yläaste, Lahti        13,84
 26. Sandra Granroth                         Lyceiparkens Skola, Borgå          13,89
 27. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola        13,98
 28. Vilja Kulikoff                          Pohjois-Haagan yhteiskoulu,HKI     13,99
 29. Emilia Voutilainen                      Kruunuhaan yläaste                 14,02
 30. Charlotta Lindholm                      Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva        14,05
 31. Cecilia Sinervo                         Botby grundskola, Helsinki         14,09
 32. Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti          14,20
 33. Luna Mäkinen                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     14,29
 34. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     14,30
 35. Lili-Ann Tuomi                          Sursik skola, Pedersöre            14,42
 36. Oona Nyyssönen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä          14,47
 37. Emma Suni                               Vihtavuoren yläaste, Laukaa        14,52
 38. Millamaria Haveri                       Hämeenkylän koulu, Vantaa          14,59
 39. Milla Lindroos                          Strömborgska skolan, Borgå         14,62
 40. Sanni Kuparinen                         Turengin yhteiskoulu, Janakkal     14,70
 41. Emmi Saramäki                           Karkkilan yhteiskoulu, Karkkil     14,71
 42. Fanny Ranta                             Harjun koulu, Lohja                14,82
 43. Aada Palola                             Jokelan yläkoulu,Tuusula           14,84
 44. Nita Keränen                            Vantaankosken koulu, Vantaa        14,96
 45. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola        16,21
     Patricia Kellgren                       Porvoon lypa                          DQ

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,09
  2. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo            13,35
  3. Noora Pasi                              Pappilansalmen koulu, Hamina       13,46
  4. Venla Laine                             Salpausselän yläaste, Lahti        13,84
  5. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola        13,98
  6. Lili-Ann Tuomi                          Sursik skola, Pedersöre            14,42
  7. Sanni Kuparinen                         Turengin yhteiskoulu, Janakkal     14,70
  8. Nita Keränen                            Vantaankosken koulu, Vantaa        14,96

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Neea Puskala                            Ähtärin yhteiskoulu                12,93
  2. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,48
  3. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula           13,71
  4. Liina Mäkelä                            Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,81
  5. Vilja Kulikoff                          Pohjois-Haagan yhteiskoulu,HKI     13,99
  6. Oona Nyyssönen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä          14,47
  7. Emmi Saramäki                           Karkkilan yhteiskoulu, Karkkil     14,71

Erä 3                Tuuli: -1,2

  1. Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu             13,38
  2. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta         13,40
  3. Marianna Halmetoja                      Suutarinkylän peruskoulu, Hki      13,83
  4. Sandra Granroth                         Lyceiparkens Skola, Borgå          13,89
  5. Cecilia Sinervo                         Botby grundskola, Helsinki         14,09
  6. Emma Suni                               Vihtavuoren yläaste, Laukaa        14,52
  7. Fanny Ranta                             Harjun koulu, Lohja                14,82
  8. Iina Rantala                            Hakalahden yläaste, Kokkola        16,21

Erä 4                Tuuli: -0,3

  1. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,23
  2. Ada Zitting                             Vihtavuoren koulu, Laukaa          13,42
  3. Anniina Haapala                         Joutsan yhtenäiskoulu              13,75
  4. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,81
  5. Tia Palmunen                            Pohjoispuiston koulu, Hyvinkää     14,30
  6. Milla Lindroos                          Strömborgska skolan, Borgå         14,62
  7. Aada Palola                             Jokelan yläkoulu,Tuusula           14,84

Erä 5                Tuuli: -0,3

  1. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu               12,99
  2. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo              13,36
  3. Saana Pirttijärvi                       Kuitinmäen koulu, Espoo            13,37
  4. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja              13,52
  5. Emilia Voutilainen                      Kruunuhaan yläaste                 14,02
  6. Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti          14,20
  7. Millamaria Haveri                       Hämeenkylän koulu, Vantaa          14,59
     Patricia Kellgren                       Porvoon lypa                          DQ

Erä 6                Tuuli: +1,0

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,92
  2. Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå         13,08
  3. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu              13,53
  4. Jenny Sario                             Leppävaaran lukio, Espoo           13,55
  5. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            13,72
  6. Katri Kaijanniemi                       Kilterin koulu, Vantaa             13,75
  7. Charlotta Lindholm                      Teuvan yhtenäiskoulu, Teuva        14,05
  8. Luna Mäkinen                            Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     14,29

T15 2000 m


  1. Anni Penttilä                           Veikkolan koulu, Kirkkonummi     6.15,83
  2. Pinja Kotinurmi                         Salpausselän yläaste, Lahti      6.32,03
  3. Alisa Virtanen                          Palokan koulu, Jyväskylä         6.52,93
  4. Veera Hakomäki                          Savilahden yhtenäisk., Vaasa     6.53,19
  5. Rhonda Jalkanen                         Strömborgska skola, Borgå        7.05,00
  6. Julia Raunio                            Vartiokylän yläasteen koulu      7.05,73
  7. Jessica Hjort                           Strömborgska skolan, Borgå       7.06,58
  8. Enni Katajalaakso                       Juhani Vuorisen koulu, Kannus    7.09,27
  9. Mette Lindholm                          Lovisanejdens högstadium         7.11,24
 10. Ella Kainulainen                        Mertalan koulu, Savonlinna       7.26,50
 11. Siina Sahlberg                          Savilahden yhtenäisk., Vaasa     7.26,97
 12. Ada Koskelainen                         Vehkalahden koulu, Hamina        7.37,39
 13. Eerika Kasanen                          Puumalan yhtenäiskoulu           7.43,07
 14. Mette Juuti                             Sotungin koulu, Vantaa           7.43,12
 15. Irja-Ulriikka Valta                     Maaninkajärven koulu, Kuopio     7.44,35
 16. Eveliina Suvanto                        Sursik skola, Pedersöre          7.48,23
 17. Suzette Finne                           Sursik skola,Pedersöre           7.49,39
 18. Anni Riiheläinen                        Linnajoen yläaste,Porvoo         7.52,76
 19. Annika Toiviainen                       Tapiolan koulu, Espoo            7.53,40
 20. Essi Hietula                            Helsingin Uusi Yhteiskoulu       8.41,24
 21. Mette Martikainen                       Vehkojan koulu, Hyvinkää         9.01,20

T15 80 m aj                         Loppukilpailu


                     Tuuli: -0,3

  1. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,15
  2. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,47
  3. Noora Savola                            Puistolan peruskoulu, Helsinki     12,52
  4. Riina Mantila                           Salpausselän yläaste, Lahti        12,61
  5. Venla Peltola                           Kimpisen koulu, Lappeenranta       12,89
  6. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            12,98
  7. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      13,32
  8. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä          13,54

T15 80 m aj                         Alkuerä

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,11
  2. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,15
  3. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä          12,35
  4. Noora Savola                            Puistolan peruskoulu, Helsinki     12,41
  5. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,55
  6. Riina Mantila                           Salpausselän yläaste, Lahti        12,61
  7. Venla Peltola                           Kimpisen koulu, Lappeenranta       12,74
  8. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            12,90
  9. Venla Pulkkanen                         Lahden yhteiskoulu, Lahti          13,00
 10. Inka Johansson                          Martinkallion koulu, Espoo         13,09
 11. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,11
 12. Rebekka Sukselainen                     Espoonlahden koulu, Espoo          13,16
 12. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,16
 14. Riina Virtanen                          Tapainlinnan koulu, Hyvinkää       13,27
 15. Venla Laine                             Salpausselän yläaste, Lahti        13,31
 16. Essi Kärhä                              Isoniitun koulu, Nurmijärvi        13,52
 17. Lili-Ann Tuomi                          Sursik skola, Pedersöre            13,53
 18. Aada Palola                             Jokelan yläkoulu,Tuusula           14,16
     Siru Putkonen                           Vantaankosken koulu, Vantaa          DNS
     Janette Lohilahti                       Nurmijärven Yhteiskoulu              DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Kerttu Latvala                          Sompion koulu, Kerava              12,11
  2. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä          12,35
  3. Noora Savola                            Puistolan peruskoulu, Helsinki     12,41
  4. Venla Pulkkanen                         Lahden yhteiskoulu, Lahti          13,00
  5. Inka Johansson                          Martinkallion koulu, Espoo         13,09
  6. Venla Laine                             Salpausselän yläaste, Lahti        13,31
  7. Lili-Ann Tuomi                          Sursik skola, Pedersöre            13,53

Erä 2                Tuuli: +0,5

  1. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,55
  2. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo            12,90
  3. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä          13,16
  4. Essi Kärhä                              Isoniitun koulu, Nurmijärvi        13,52
  5. Aada Palola                             Jokelan yläkoulu,Tuusula           14,16
     Siru Putkonen                           Vantaankosken koulu, Vantaa          DNS
     Janette Lohilahti                       Nurmijärven Yhteiskoulu              DNS

Erä 3                Tuuli: +0,9

  1. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli      12,15
  2. Riina Mantila                           Salpausselän yläaste, Lahti        12,61
  3. Venla Peltola                           Kimpisen koulu, Lappeenranta       12,74
  4. Filippa Tallqvist                       Lyceiparkens Skola,Borgå           13,11
  5. Rebekka Sukselainen                     Espoonlahden koulu, Espoo          13,16
  6. Riina Virtanen                          Tapainlinnan koulu, Hyvinkää       13,27

T15 3000 m kävely


  1. Siina Sahlberg                          Savilahden yhtenäisk., Vaasa    15.31,77
  2. Rosa Niittyviita                        Salpakankaan koulu, Hollola     16.38,87
  3. Heta Veikkola                           Lapuan yläaste                  17.25,26
  4. Inka Sakkara                            Elimäen Yläaste                 17.43,82
  5. Essi Hietula                            Helsingin Uusi Yhteiskoulu      18.13,57
  6. Mette Martikainen                       Vehkojan koulu, Hyvinkää        20.35,12
  7. Liisa Tuusjärvi                         Tehtaanpuiston yläaste, Hki     21.00,51

T15 Korkeus

  1. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli        176
         155 160 166 170 176
           O   O   O   O XXO
  2. Rebekka Sukselainen                     Espoonlahden koulu, Espoo            163
         150 155 160 163 166
           O  XO   O XXO XXX
  
 3. Maria Peura                             Lapinniemen yläkoulu, Tervola        155
         145 150 155 160
           O   O   O XXX
  
4.Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu               155
         145 150 155 160
           O   O  XO XXX
  5. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu                155
         140 150 155 160
           O   O XXO XXX
6. Essi Kärhä                              Isoniitun koulu, Nurmijärvi          155
         140 145 150 155 160
           O   O XXO XXo  XXX


  7. Venla Pulkkanen                         Lahden yhteiskoulu, Lahti            150
         140 145 150 155
           O   O  XO XXX
  8. Nea Roiha                               Parikkalan yläaste, Parikkala        150
         140 145 150 155        
           O   O XXO XXX        
  9. Silja Seppänen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä            145
         130 135 140 145 150
           O   O XXO   O XXX
 10. Hilda Haavisto                          Juhani Vuorisen koulu, Kannus        145
         140 145 150
           O  XO XXX
 10. Julia Puustelli                         Hämeenkylän koulu, Vantaa            145
         140 145 150
           O  XO XXX
 12. Viktoria Lindberg                       Kungsvägensskola, Sibbo              145
         130 135 140 145 150
           O   O  XO  XO XXX
 13. Sara Kinnunen                           Salpausselän yläaste, Lahti          140
         130 135 140 145
           O  XO   O XXX
 14. Edwina Hurme                            Tapainlinnan koulu, Hyvinkää         140
         135 140 145
           O  XO XXX
 15. Hilla Mikkilä                           Vuoksenniskan koulu, Imatra          140
         125 130 135 140 145
           O   O  XO XXO XXX
 16. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola          130
         120 125 130 135
           O   O  XO XXX
 17. Emma Sandström                          Sursik skola, Pedersöre              130
         120 125 130 135
           O   O XXO XXX
 18. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja                125
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
     Pihla Poikolainen                       Tapainlinnan koulu, Hyvinkää         DNS
        
        

T15 Pituus

  1. Jenna Kokkonen                          Kajaanin keskuskoulu                5,46  0,0           
          5,17  5,46     X     X  5,22
          +0,8   0,0               0,0
  2. Jessica Kähärä                          Kalevankankaan koulu, Mikkeli       5,39 +0,4           
          5,16  5,20  5,20  5,01  5,39  5,32
          -0,1  -0,1  +0,6  +0,2  +0,4  +0,3
  3. Maria Peura                             Lapinniemen yläkoulu, Tervola       5,04 +0,3           
             X  4,89  4,78  4,99  5,04     X
                -0,2  -0,5  +0,2  +0,3      
  4. Janette Lohilahti                       Nurmijärven Yhteiskoulu             5,02 +1,1           
          4,86  4,82  4,91  4,66     X  5,02
          -2,2  +0,4  +0,5  -1,3        +1,1
  5. Mimmi Ahonen                            Puumalan yhtenäiskoulu              5,00 +0,5           
             X  4,92  4,92  4,81  4,93  5,00
                +0,2  +0,9   0,0  -0,9  +0,5
  6. Laura Koivisto                          Vihtavuoren koulu, Laukaa           4,97 -1,0           
             X  4,80  4,97     X     X  3,69
                +1,1  -1,0              +0,1
  7. Selma Saarinen                          Evijärven keskikoulu, Evijärvi      4,95 +0,4           
          4,82  4,95  4,85     X     X     X
          -0,4  +0,4  +0,8                  
  8. Riina Heikkonen                         Sammonlahden koulu, Lranta          4,94 +0,4           
          4,70     X  4,94  4,82     X     X
          -1,3        +0,4  +0,3            
  9. Aada Mikkilä                            Nurmon yläkoulu, Seinäjoki          4,83 +0,1           
          4,83     X  4,59
          +0,1         0,0
 10. Merituuli Saarela                       Mankkaan koulu, Espoo               4,80 +0,1           
          4,60  4,49  4,80
          -0,4  +0,1  +0,1
 11. Erika Nyström                           Elimäen yhtenäiskoulu               4,79 -0,9           
          4,75  4,52  4,79
          -0,9  +0,1  -0,9
 12. Marianna Halmetoja                      Suutarinkylän peruskoulu, Hki       4,64 +0,3           
          4,56  4,64  4,38
          +0,8  +0,3  -3,6
 13. Anni Vähäkoski                          Ylöjärven Yhtenäiskoulu             4,63 -0,2           
             X  4,63     X
                -0,2      
 14. Jutta Seppänen                          Kuitinmäen koulu, Espoo             4,62 -1,5           
          4,51  4,62  4,54
          -1,4  -1,5  -0,5
 15. Heli Petrell                            Tapainlinnan yläaste, Hyvinkää      4,59 +0,2           
             X  4,59     X
                +0,2      
 16. Inka Puumalainen                        Kalevankankaan koulu, Mikkeli       4,57  0,0           
          4,56  4,57  3,43      
           0,0   0,0  -0,8      
 17. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä           4,55 -0,1           
          4,55  4,52  4,39
          -0,1  -0,2  -0,4
 18. Emmi Pennanen                           Kilpisen koulu, Jyväskylä           4,53 -1,9           
          4,53  4,43     X
          -1,9  -0,2      
 19. Wilma Jungar                            Mattlidens skola, Espoo             4,49  0,0           
          4,49  4,41     X
           0,0  -0,5      
 20. Sofia Rantanen                          Koivusaaren koulu, Järvenpää        4,42 +0,7           
          4,35  4,42  4,34      
          -0,1  +0,7  -0,5      
 21. Petra Räty                              Kartanon koulu, Järvenpää           4,42 +0,6           
          4,34  4,42  4,32
          +0,6  +0,6  +1,3
 22. Emilia Voutilainen                      Kruunuhaan yläaste, Helsinki        4,42 +0,2           
             X  4,31  4,42
                +0,6  +0,2
 23. Jenny Sario                             Leppävaaran lukio, Espoo            4,41 -0,1           
          4,32  4,41  4,39
          -0,1  -0,1  -1,7
 24. Ina Pajunen                             Ådalens skola, Kronoby              4,40 +1,0           
             X  4,24  4,40
                -1,9  +1,0
 25. Cecilia Sinervo                         Botby grundskola, Helsinki          4,38 +0,4           
          4,33  4,38  3,01
           0,0  +0,4   0,0
 26. Katri Kaijanniemi                       Kilterin koulu, Vantaa              4,32 -0,8           
          4,32     X  3,84
          -0,8        -2,0
 27. Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti           4,30 +0,3           
          4,30     X  4,24
          +0,3        -0,2
 28. Oona Nyyssönen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä           4,19 -2,0           
          4,09  4,10  4,19      
          +0,1   0,0  -2,0      
 29. Siru Putkonen                           Vantaankosken koulu, Vantaa         4,16 +0,1           
          4,11  4,16     X
          +0,9  +0,1      
 30. Millamaria Haveri                       Hämeenkylän koulu, Vantaa           4,16  0,0           
          4,09  3,86  4,16      
          -1,0  -0,1   0,0      
 31. Hilma Rantala                           Hakalahden yläaste, Kokkola         4,12 +0,1           
          4,12  4,09     X
          +0,1  -2,0      
 32. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja               4,11 -1,7           
          3,90  4,11     X
           0,0  -1,7      
 33. Silja Seppänen                          Ehnroosin koulu, Mäntsälä           4,10 +0,3           
          4,08     X  4,10
          -0,1        +0,3
 34. Karoliina Isomäki                       Jokelan yläkoulu,Tuusula            4,10 -0,4           
          3,93  4,10  4,06
          -0,7  -0,4  +0,7
 35. Jenny Broända                           Ådalens skola, Kronoby              4,05 +1,2           
          3,93  4,05  3,76      
          -0,8  +1,2  -1,4      
 36. Fanny Ranta                             Harjun koulu, Lohja                 3,99 -0,3           
          3,99  3,88  3,89
          -0,3   0,0  -1,8
 37. Aada Palola                             Jokelan yläkoulu,Tuusula            3,92 +0,2           
          3,72  3,81  3,92
          +0,5  -0,1  +0,2
 38. Gea Zitting                             Vihtavuoren koulu, Laukaa           2,80 -0,7           
             X     X  2,80
                      -0,7
     Ida Henricson                           Strömborgska skolan, Borgå            NM                
             X     -     -
                          
     Liina Mäkelä                            Kalevankankaan koulu, Mikkeli        DNS                
        
        

T15 Kuula

  1. Sara Killinen                           Lapuan yläaste                     13,12
          13,02  12,21  12,82  12,78  12,26  13,12
  2. Annukka Saalismaa                       Hepolan yläaste, Kemi              12,97
          12,38  12,63  12,71  12,95  12,95  12,97
  3. Veera Laamanen                          Lyseonmäen koulu, Heinola          12,42
          12,26      X  11,67  12,42  12,26  11,62
  4. Sofia Rantanen                          Koivusaaren koulu, Järvenpää       12,39
          12,15  12,03  11,85  12,39  12,05      X
  5. Lotta Putkiranta                        Helsingin suomalainen yhteisko     12,30
          12,30  11,47      X  11,68  11,82  11,63
  6. Patricia Kellgren                       Porvoon lypa                       12,10
          11,41  11,50  11,64  11,77  12,10  11,54
  7. Riina Mantila                           Salpausselän yläaste, Lahti        11,63
          11,36  11,33  11,60      X  11,63  11,54
  8. Emilia Kangas                           Nurmon Yläaste, Seinäjoki          11,44
          11,38      X  11,15  11,44  11,37  11,44
  9. Meiju Eskelinen                         Maaninkajärven koulu, Kuopio       11,31
          10,06      X  11,31
 10. Sanni Kuparinen                         Turengin yhteiskoulu, Janakkal     10,81
           9,97  10,81  10,77
 11. Meea Meronen                            Havukosken koulu, Vantaa           10,59
           9,97  10,59      X
 12. Pinja Pikkarainen                       Harjunrinteen yläaste, Rmäki       10,30
          10,07  10,02  10,30
 13. Vilma Rönkä                             Ehnroosin koulu, Mäntsälä           9,95
           9,24   9,84   9,95
 14. Cecilia Sinervo                         Botby grundskola, Helsinki          9,78
           9,42   9,78   9,76
 15. Venla Toivola                           Tapainlinnan koulu, Hyvinkää        9,53
           9,53      X      X
 16. Eeva Laine                              Kimpisen koulu, Lappeenranta        9,42
              X   9,36   9,42
 17. Vivian Suominen                         Harjun koulu, Lohja                 9,31
           8,56   8,62   9,31
 18. Milla Rasinkangas                       Ehnroosin koulu, Mäntsälä           9,08
           8,64   9,08   8,63
 19. Emilia Vörlin                           Länsipuisto, Kokkola                7,67
           7,08      X   7,67
     Hanna Lammassaari                       Salpausselän koulu, Lahti            DNS
        

T15 Moukari

  1. Julia Kivinen                           Kaustisen keskuskoulu              62,04
              X  59,04  61,18  58,08  62,04      X
  2. Emma Uosukainen                         Järvenperän koulu, Espoo           53,68
          48,94  53,00      X  53,68  51,23      X
  3. Sara Killinen                           Lapuan yläaste                     50,25
          50,25      X      X      X      X  49,03
  4. Silja Kosonen                           Vaisaaren koulu, Raisio            47,26
          42,56  42,75  47,26      X  46,90      X
  5. Anni Sinelampi                          Lahden yhteiskoulu, Lahti          45,64
          38,89  44,44  45,21      X      X  45,64
  6. Sanni Kuparinen                         Turengin yhteiskoulu, Janakkal     42,48
          42,48      X      X  40,20  40,71  41,70
  7. Anniina Witka                           Kosken Seudun Yläaste, Koski T     42,20
          42,18      X      X      X  42,20      X
  8. Pinja Pikkarainen                       Harjunrinteen yläaste, Rmäki       41,12
          37,33      X  41,12      X      X      X
  9. Lara Långström                          Nummi-Pusulan yläaste, Lohja       40,68
          40,55      X  40,68
 10. Pinja Kianta                            Kirkonkylän koulu, Vesilahti       39,33
              X  39,33      X
 11. Iida Uosukainen                         Järvenperän koulu, Espoo           37,04
              X  37,04      X
 12. Anni Vähäkoski                          Ylöjärven Yhtenäiskoulu            34,43
              X  31,45  34,43
 13. Eeva Laine                              Kimpisen koulu, Lappeenranta       33,00
          33,00  30,83      X
 14. Sinna Kankkunen                         Kalajärven koulu, Espoo            32,82
              X  32,82  32,36
 15. Salla Hovatov                           Ruokolahden kirkonkylän koulu      32,59
          32,57      X  32,59
 16. Charlotta Lindholm                      Teuvan yhtenäiskoulu
32,09
         32,09     29,94  X                                                                          
 16. Hilla Mikkilä                           Vuoksenniskan koulu, Imatra        27,18
          26,28      X  27,18
 17. Meea Meronen                            Havukosken koulu, Vantaa           24,11
              X      X  24,11
 18. Emilia Vörlin                           Länsipuisto, Kokkola               14,50
              X  14,50      X

T15 Keihäs

  1. Minna Hollanti                          Kiviniityn Koulu, Kokkola          55,04
          48,56  48,66  49,07  51,03  51,90  55,04
  2. Julia Valtanen                          Nanu, Rauma                        51,70
              X  51,69  48,38      X  51,70  51,35
  3. Jenna Harju                             Töysän ylä-aste, Töysä             45,04
          42,75  41,00  38,01  45,04      X      X
  4. Venla Peltola                           Kimpisen koulu, Lappeenranta       44,88
          38,30  41,26  42,70  42,46  44,66  44,88
  5. Vivian Suominen                         Harjun koulu, Lohja                44,14
          43,10  43,02  42,28  42,80  43,94  44,14
  6. Meiju Eskelinen                         Maaninkajärven koulu, Kuopio       44,14
          44,14  38,77      X  41,18      X      X
  7. Lotta Putkiranta                        Helsingin suomalainen yhteisko     42,81
          42,81      X  39,14      X  38,03      X
  8. Moona Makkonen                          Kerimäen yhtenäiskoulu, Slinna     42,71
          42,71  41,57      X      X  40,85  41,22
  9. Viivi Raatikainen                       Haapaniemen koulu, Viitasaari      42,46
          39,44  42,46  38,38
 10. Pinja Kianta                            Kirkonkylän koulu, Vesilahti       38,96
              X  38,39  38,96
 11. Pihla Johansson                         Hartolan Yhtenäiskoulu, Hartol     37,83
          37,83  35,63  34,02
 12. Nea Roiha                               Parikkalan yläaste, Parikkala      36,86
          36,86  33,64  35,82
 13. Mila Takki                              Hollolan yläaste, Hollola          35,77
              X  34,41  35,77
 14. Nella Hirvonen                          Salpausselän yläaste, Lahti        35,07
          35,07      X      X
 15. Emilia Karell                           Winellska skolan, Kyrkslätt        34,36
          32,54  33,96  34,36
 16. Olivia Lähdesmäki                       Huhtasuon yhtenäiskoulu, Jkylä     34,10
              X  34,10      X
 17. Sanni Kuparinen                         Turengin yhteiskoulu, Janakkal     33,52
          31,04  33,52      X
 18. Eeva Laine                              Kimpisen koulu, Lappeenranta       33,20
          27,78  33,20  30,48
 19. Liisa Tuusjärvi                         Tehtaanpuiston yläaste, Hki        32,56
          32,53  32,56  29,28       
 20. Milla Rasinkangas                       Ehnroosin koulu, Mäntsälä          32,34
          31,34  32,34  32,33
 21. Salla Hovatov                           Ruokolahden kirkonkylän koulu      32,27
          31,95  31,86  32,27
 22. Venla Toivola                           Tapainlinnan koulu, Hyvinkää       31,00
              X      X  31,00
 23. Eerika Pölkky                           Nurmon Yläaste, Seinäjoki          29,31
          29,31  26,99  27,59
 24. Henriikka Pölkky                        Nurmon Yläaste, Seinäjoki          28,21
              X  28,21      X
 25. Elliina Paju                            Karan koulu, Riihimäki             27,84
          21,68  27,84  23,85
 26. Sara Kinnunen                           Salpausselän yläaste, Lahti        27,57
          26,30  27,57  26,77
 27. Sofia Rantanen                          Koivusaaren koulu, Järvenpää       25,64
          24,34  25,64  24,40
 28. Helmiina Raninen                        Anttilan koulu, Lohja              25,00
          25,00  24,52  24,93
 29. Emilia Vörlin                           Länsipuisto, Kokkola               19,81
          19,81      X  19,27

T15 4 x 100 m kuntajoukkue

  1. Espoo                                        50,29
  2. Borgå                                        51,10
  3. Helsinki,Suomalainen yhteiskoulu             51,25
  4. Nurmijärvi                                   52,15
  5. Laukaa,Vihtavuoren koulu                     54,03
  6. Hyvinkää                                     54,93
  7. Kerava,Sompion koulu                         57,12
     Vantaa                                          DQ
     Borgå 2                                         DQ

Erä 1                

  1. Espoo                                        50,29
        Jenny Sario, Merituuli Saarela, Jutta Seppänen, Saana Pirttijärvi 
  2. Laukaa,Vihtavuoren koulu                     54,03
        Gea Zitting, Laura Koivisto, Emma Suni, Ada Zitting 
  3. Kerava,Sompion koulu                         57,12
        Milja Viljamaa, Ella Pesonen, Kiia Kärsämä, Kerttu Latvala 
     Borgå 2                                         DQ
        Sara Sjöström, Sandra Johansson, Milla Lindroos, Patricia Kellgren 

Erä 2                

  1. Borgå                                        51,10
        Sandra Granroth, Filippa Tallqvist, Jannika Viljakainen, Ida Henricson 
  2. Helsinki,Suomalainen yhteiskoulu             51,25
        Elena El Founti, Lotta Putkiranta, Vappu Valtonen, Aino Bergqvist 
  3. Nurmijärvi                                   52,15
        Janette Lohilahti, Erin Karjalahti, Petra Häggqvist, Anni Pulkkinen 
  4. Hyvinkää                                     54,93
        Tia Palmunen, Edwina Hurme, Heli Petrell, Riina Virtanen 
     Vantaa                                          DQ
        Katri Kaijanniemi, Millamaria Haveri, Siru Putkonen, Nita Keränen 

N19 100 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: -1,2

  1. Annika Haverinen                        Kajaanin lukio                     12,27
  2. Sara Francis                            Juhani Ahon koulu, Iisalmi         12,30
  3. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     12,54
  4. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä         12,69
  5. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      12,70
  6. Sofia Järvelin                          Alavuden lukio, Alavus             12,81
  7. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          12,91
  8. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   12,95

N19 100 m                           Välierä

  1. Sara Francis                            Juhani Ahon koulu, Iisalmi         12,42
  2. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä         12,43
  2. Annika Haverinen                        Kajaanin lukio                     12,43
  4. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     12,53
  5. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          12,67
  6. Sofia Järvelin                          Alavuden lukio, Alavus             12,73
  7. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      12,75
  8. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   12,81
  9. Hanna Siiskonen                         Jyk, Joensuu                       12,86
 10. Miina Palonen                           Viitasaaren lukio                  12,88
 10. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He     12,88
 12. Veera Miettinen                         Märsky, Helsinki                   12,91
 13. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                     13,02
 14. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio          13,11
 15. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan lyseon lukio          13,37

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä         12,43
  1. Annika Haverinen                        Kajaanin lukio                     12,43
  3. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          12,67
  4. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   12,81
  5. Hanna Siiskonen                         Jyk, Joensuu                       12,86
  6. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He     12,88
  7. Veera Miettinen                         Märsky, Helsinki                   12,91
  8. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                     13,02

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Sara Francis                            Juhani Ahon koulu, Iisalmi         12,42
  2. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     12,53
  3. Sofia Järvelin                          Alavuden lukio, Alavus             12,73
  4. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      12,75
  5. Miina Palonen                           Viitasaaren lukio                  12,88
  6. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio          13,11
  7. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan lyseon lukio          13,37

N19 100 m                           Alkuerä

  1. Sara Francis                            Juhani Ahon koulu, Iisalmi         12,37
  2. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä         12,61
  3. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     12,64
  3. Annika Haverinen                        Kajaanin lukio                     12,64
  5. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      12,68
  6. Sofia Järvelin                          Alavuden lukio, Alavus             12,74
  7. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          12,75
  8. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   12,82
  9. Miina Palonen                           Viitasaaren lukio                  12,88
 10. Veera Miettinen                         Märsky, Helsinki                   12,91
 11. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He     12,94
 11. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio          12,94
 13. Hanna Siiskonen                         Jyk, Joensuu                       12,98
 14. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                     13,04
 15. Maria Kytölä                            Sveitsin lukio, Hyvinkää           13,08
 16. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan lyseon lukio          13,10
 17. Viivi Hellman                           Sammon keskuslukio, Tampere        13,25
 18. Karoliina Kujanpää                      Valkeakosken Tietotien lukio       13,26
 19. Sandra Liljendal                        Borgå Gymnasium                    13,32
 20. Pinja Porokari                          Martinlaakson lukio, Vantaa        13,35
 21. Elin Svedman                            Närpes gymnasium, Närpes           13,40
 22. Aliisa Rahikainen                       Etelä-Savon ammattiopisto, Mik     13,48
 23. Amanda Koivusalo                        Kronoby Gymnasium                  13,53
 24. Emma Simberg                            Rajamäen koulu, Nurmijärvi         13,55
 25. Iida Tolonen                            Hyvinkään Sveitsin lukio           13,78
 26. Venla Reponen                           Kajaanin lukio                     13,93
 27. Ida Forssten                            Hyria, Hyvinkää                    13,96
 28. Emma Karjalainen                        Kajaanin lukio                     14,46

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Sara Francis                            Juhani Ahon koulu, Iisalmi         12,37
  2. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          12,75
  3. Veera Miettinen                         Märsky, Helsinki                   12,91
  4. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio          12,94
  5. Aliisa Rahikainen                       Etelä-Savon ammattiopisto, Mik     13,48
  6. Venla Reponen                           Kajaanin lukio                     13,93

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Annika Haverinen                        Kajaanin lukio                     12,64
  2. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   12,82
  3. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He     12,94
  4. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                     13,04
  5. Viivi Hellman                           Sammon keskuslukio, Tampere        13,25
  6. Elin Svedman                            Närpes gymnasium, Närpes           13,40
  7. Emma Simberg                            Rajamäen koulu, Nurmijärvi         13,55

Erä 3                Tuuli: -0,5

  1. Sofia Järvelin                          Alavuden lukio, Alavus             12,74
  2. Miina Palonen                           Viitasaaren lukio                  12,88
  3. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan lyseon lukio          13,10
  4. Sandra Liljendal                        Borgå Gymnasium                    13,32
  5. Pinja Porokari                          Martinlaakson lukio, Vantaa        13,35
  6. Amanda Koivusalo                        Kronoby Gymnasium                  13,53
  7. Iida Tolonen                            Hyvinkään Sveitsin lukio           13,78
  8. Emma Karjalainen                        Kajaanin lukio                     14,46

Erä 4                Tuuli: -0,4

  1. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä         12,61
  2. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     12,64
  3. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      12,68
  4. Hanna Siiskonen                         Jyk, Joensuu                       12,98
  5. Maria Kytölä                            Sveitsin lukio, Hyvinkää           13,08
  6. Karoliina Kujanpää                      Valkeakosken Tietotien lukio       13,26
  7. Ida Forssten                            Hyria, Hyvinkää                    13,96

N19 400 m                           Loppukilpailu

  1. Maija Tukeva                            Ähtärin yhteiskoulu                58,01
  2. Heini Ikonen                            Schildtin lukio, Jyväskylä         58,17
  3. Wilma Lassfolk                          Närpes gymnasium, Närpes           58,45
  4. Annika Hannola                          Märsky, Helsinki                 1.00,05
  5. Sophia Blau                             Savonlinnan Taidelukio           1.00,47
  6. Sandra Liljendal                        Borgå Gymnasium                  1.00,87
  7. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                   1.01,11
  8. Laura Luukkonen                         Tuusulan lukio                   1.01,21
  9. Tuuli Salonen                           Sysmän lukio                     1.01,78
 10. Essi Heiskanen                          Märsky, Helsinki                 1.01,82
 11. Helmi Vuorimaa                          Heinolan Lukio, Heinola          1.01,84
 12. Petra Väänänen                          Jyk, Joensuu                     1.01,90
 13. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio        1.01,98
 14. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He   1.02,67
 15. Pinja Engman                            Gymnasiet Lärkan, Hki            1.02,69
 16. Venla Reponen                           Kajaanin lukio                   1.03,35
 17. Alina Suomalainen                       Kuortaneen Urheilulukio          1.03,45
 18. Ida Lehtonen                            Hämeenlinnan lyseon lukio        1.03,68
 19. Tiina Mäki-Panula                       Seinäjoen lukio                  1.04,00
 20. Nea Heilala                             Siikajoen lukio, Siikajoki       1.05,03
 21. Emma Karjalainen                        Kajaanin lukio                   1.06,53
 22. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen Urheilulukio          1.07,77
 23. Oona Heilala                            Siikajoen lukio, Siikajoki       1.08,32

Erä 1                

  1. Laura Luukkonen                         Tuusulan lukio                   1.01,21
  2. Essi Heiskanen                          Märsky, Helsinki                 1.01,82
  3. Petra Väänänen                          Jyk, Joensuu                     1.01,90
  4. Nea Laine                               Hämeenlinnan lyseon lukio        1.01,98
  5. Silja Laaksonen                         Suomalais-venäläinen koulu, He   1.02,67
  6. Alina Suomalainen                       Kuortaneen Urheilulukio          1.03,45
  7. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen Urheilulukio          1.07,77

Erä 2                

  1. Sandra Liljendal                        Borgå Gymnasium                  1.00,87
  2. Tuuli Salonen                           Sysmän lukio                     1.01,78
  3. Pinja Engman                            Gymnasiet Lärkan, Hki            1.02,69
  4. Venla Reponen                           Kajaanin lukio                   1.03,35
  5. Tiina Mäki-Panula                       Seinäjoen lukio                  1.04,00
  6. Nea Heilala                             Siikajoen lukio, Siikajoki       1.05,03
  7. Emma Karjalainen                        Kajaanin lukio                   1.06,53
  8. Oona Heilala                            Siikajoen lukio, Siikajoki       1.08,32

Erä 3                

  1. Maija Tukeva                            Ähtärin yhteiskoulu                58,01
  2. Heini Ikonen                            Schildtin lukio, Jyväskylä         58,17
  3. Wilma Lassfolk                          Närpes gymnasium, Närpes           58,45
  4. Annika Hannola                          Märsky, Helsinki                 1.00,05
  5. Sophia Blau                             Savonlinnan Taidelukio           1.00,47
  6. Mari Heinonen                           Kajaanin lukio                   1.01,11
  7. Helmi Vuorimaa                          Heinolan Lukio, Heinola          1.01,84
  8. Ida Lehtonen                            Hämeenlinnan lyseon lukio        1.03,68

N19 800 m

  1. Maija Tukeva                            Ähtärin yhteiskoulu              2.12,05
  2. Emma Katajalaakso                       Kannuksen lukio                  2.13,30
  3. Essi Heiskanen                          Märsky, Helsinki                 2.18,96
  4. Ada Outinen                             Märsky, Helsionki                2.20,91
  5. Petra Väänänen                          Jyk, Joensuu                     2.24,77
  6. Jasmin Nyyssönen                        Jyväksylän amm.opisto, Jkylä     2.24,96
  7. Alina Suomalainen                       Kuortaneen Urheilulukio          2.25,00
  8. Kira Kruuti                             Märsky, Helsinki                 2.26,15
  9. Jasmin Kähärä                           Mikkelin Lukio, Mikkeli          2.27,60
 10. Saara Sillanpää                         Forssan yhteislyseo, Forssa      2.28,31
 11. Anni Luukkonen                          Tuusulan lukio                   2.31,89
 12. Tiina Mäki-Panula                       Seinäjoen lukio                  2.33,71
 13. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen Urheilulukio          2.34,33
 14. Vilma Kyyrö                             Keravan lukio, Kerava            2.41,67
     Heini Ikonen                            Schildtin lukio, Jyväskylä           DNF

Erä 1                

  1. Petra Väänänen                          Jyk, Joensuu                     2.24,77
  2. Jasmin Nyyssönen                        Jyväksylän amm.opisto, Jkylä     2.24,96
  3. Jasmin Kähärä                           Mikkelin Lukio, Mikkeli          2.27,60
  4. Anni Luukkonen                          Tuusulan lukio                   2.31,89
  5. Tiina Mäki-Panula                       Seinäjoen lukio                  2.33,71
  6. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen Urheilulukio          2.34,33
  7. Vilma Kyyrö                             Keravan lukio, Kerava            2.41,67

Erä 2                

  1. Maija Tukeva                            Ähtärin yhteiskoulu              2.12,05
  2. Emma Katajalaakso                       Kannuksen lukio                  2.13,30
  3. Essi Heiskanen                          Märsky, Helsinki                 2.18,96
  4. Ada Outinen                             Märsky, Helsionki                2.20,91
  5. Alina Suomalainen                       Kuortaneen Urheilulukio          2.25,00
  6. Kira Kruuti                             Märsky, Helsinki                 2.26,15
  7. Saara Sillanpää                         Forssan yhteislyseo, Forssa      2.28,31
     Heini Ikonen                            Schildtin lukio, Jyväskylä           DNF

N19 3000 m


  1. Emma Katajalaakso                       Kannuksen lukio                 10.12,53
  2. Mona Af Forselles                       Märsky, Helsinki                11.01,88
  3. Jasmin Nyyssönen                        Jyväksylän amm.opisto, Jkylä    11.02,50
  4. Jutta Moilanen                          Jyk, Joensuu                    11.03,54

N19 100 m aj


                     Tuuli: -0,2

  1. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo      14,14
  2. Kia Kemppainen                          Lahden Lyseo                       14,32
  3. Mimosa Wirkkala                         Kuortaneen Urheilulukio            15,43
  4. Minttu Mattinen                         Kimpisen lukio, Lappenranta        15,88
  5. Elina Peltola                           Kuopion klassillinen lukio         17,05
  6. Meeri Manninen                          Järvenpään lukio                   17,55

N19 3000 m kävely


  1. Anniina Kivimäki                        Lapuan  lukio                   15.10,09
  2. Erika Westerlund                        Jakobstads gymnasium            16.56,55
  3. Netta Tuusjärvi                         Alppilan lukio, Hki             17.57,87

N19 Korkeus

  1. Janina Pykäri                           Lumon Lukio, Vantaa                  166
         150 155 160 163 166 169
          XO   O   O XXO  XO XXX
  2. Janita Leppäranta                       Merikarvian Lukio, Merikarvia        163
         150 155 160 163 166
           O   O XXO   O XXX
  3. Emma Nyman                              Närpes gymnasium, Närpes             163
         145 150 155 160 163 166
           O   O   O  XO  XO XXX
  4. Amanda Liljendal                        Borgå Gymnasium                      163
         150 155 160 163 166
           O   O  XO XXO XXX
  5. Jennifer Storrank                       Vörå Samgymnasium                    155
         145 150 155 160            
           O   O   O XXX            
  6. Jenny Skuthälla                         Kronoby Gymnasium                    155
         150 155 160    
           O XXO XXX    
  7. Sofia Storbjörk                         Kronoby Gymnasium                    150
         150 155    
           O XXX    
     Viola Rauhamaa                          Lahden Lyseo                         DNS
        
        

N19 Seiväs

  1. Maria Kytölä                            Sveitsin lukio, Hyvinkää             380
         345 350 355 360 365 370 380 390
           O   -   O   -   O   -   O XXX
  2. Pinja Koivumäki                         Lauttakylän lukio, Huittinen         360
         310 330 335 340 345 350 355 360 365 370
           O   O   -   O   -   O   - XXO   - XXX
  3. Sofie Westerlund                        Vasa gymnasium                       350
         335 340 345 350 355 360
           O   -   -   O   - XXX
  4. Elina Peltola                           Kuopion klassillinen lukio           345
         310 330 335 340 345 350
           O   O   - XXO   O XXX
  5. Iida Tolonen                            Hyvinkään Sveitsin lukio             310
         270 290 310 330
           O  XO   O XXX
  6. Emma Mäkelä                             Schildtin lukio, Jyväskylä           290
         290 310
           O XXX
     Riikka Konttinen                        Schildtin lukio, Jyväskylä            NH
         290
         XXX
     Milla Pohjola                           Schildtin lukio, Jyväskylä            NH
         290
         XXX

N19 Pituus

  1. Anni Siirtola                           Pohjois-Tapiolan lukio, Espoo       5,88 +0,4           
          5,33  5,13  5,58  5,58  5,88  5,76
          +0,4  +1,4  +1,2  +1,6  +0,4  +0,6
  2. Heta Rasinkangas                        Schildtin lukio, Jyväskylä          5,79 +1,9           
          5,70     X  5,79     X  5,69     X
          +0,9        +1,9        +0,1      
  3. Ada Koistinen                           Schildtin lukio, Jyväskylä          5,78 +0,6           
          5,64  5,66  5,53     X  5,78  5,53
          -0,3  +1,5  -0,8        +0,6  +1,0
  4. Oona Nieminen                           Schildtin lukio, Jyväskylä          5,69 +0,9           
          5,43  5,52  5,69  5,44  5,50     X
          +1,9  +1,7  +0,9  +0,2  -0,7      
  5. Charlotta Bützov                        Märsky, Helsinki                    5,55 +0,1           
          5,55  5,22  5,27  5,27  5,23  5,45
          +0,1  +0,9  +0,9  +0,4  -0,9  -0,1
  6. Maria Kytölä                            Sveitsin lukio, Hyvinkää            5,51 +1,6           
          5,35  5,32  5,34  5,51     X     X
          +1,1  +1,8  +1,9  +1,6            
  7. Adeliina Herrala                        Kuortaneen Urheilulukio             5,44 +0,8           
             X  5,25  5,40  5,44  5,40     X
                +0,8  +0,3  +0,8  -0,8      
  8. Kia Kemppainen                          Lahden Lyseo                        5,38 -0,3           
          5,31  5,29  5,22  5,34     X  5,38
          +2,0  +0,8  -1,1  +1,5        -0,3
  9. Miina Palonen                           Viitasaaren lukio                   5,27 +0,3           
          5,13  5,16  5,27
           0,0   0,0  +0,3
 10. Jenni Rämö                              Hämeenlinnan lyseon lukio           5,20 +1,9           
          4,82  5,20     X
          +1,4  +1,9      
 11. Mimosa Wirkkala                         Kuortaneen Urheilulukio             5,10 +2,5           
             X     X  5,10      
                      +2,5      
 12. Pinja Porokari                          Martinlaakson lukio, Vantaa         5,04 -0,7           
          4,85  4,96  5,04
          -0,4  +0,3  -0,7
 13. Sofia Storbjörk                         Kronoby Gymnasium                   5,01 +1,4           
          4,63  5,01  4,54
          +0,5  +1,4  -2,0
 14. Amanda Koivusalo                        Kronoby Gymnasium                   4,76 +2,2  4,68 +1,0
          4,68     X  4,76      
          +1,0        +2,2      
 15. Petra Kallionpää                        Hämeenlinnan lyseon lukio           4,64 +1,5           
             X  4,64     X
                +1,5      
 16. Jenny Skuthälla                         Kronoby Gymnasium                   4,61 +0,9           
             X  4,61  4,60
                +0,9   0,0
 17. Iida Tolonen                            Hyvinkään Sveitsin lukio            4,50 +1,6           
          4,03     X  4,50
          +1,4        +1,6
 18. Emma Calculli                           Helsingin kielilukio                4,31 +1,6           
          4,31  4,19  4,23
          +1,6  +2,1  +2,8
 19. Meeri Manninen                          Järvenpään lukio                    4,20 +2,0           
          4,20  4,06     X
          +2,0  +1,6      
     Elin Sundqvist                          Carleborgsskolan, Uusikaarlepy        NM                
             X     X     X
                          

N19 Kolmiloikka

     Jenny Skuthälla                         Kronoby Gymnasium                      X                
             X     X     X
                          
  1. Janita Leppäranta                       Merikarvian Lukio, Merikarvia      11,98 -1,0           
         10,55     X 11,98     -     X
          -0,2        -1,0            
  2. Minttu Mattinen                         Kimpisen lukio, Lappenranta        11,37 -0,7           
         11,16 10,94     X 11,01 11,37 11,25
          +0,3  -0,3        -0,1  -0,7  -1,2
  3. Nathalie Westman                        Karleby svenska gymnasium          11,35 -0,1           
         11,05 10,87 10,92 11,35     X     X
          +1,7  +0,3  -0,4  -0,1            
  4. Sharon Laine                            Helsingin kielilukio               11,16 -0,5           
         11,06 11,16 10,49 10,95 11,02     X
          -0,5  -0,5  -0,3  -2,1  -1,6      
  5. Noora Hautamäki                         Kotkan lyseo, Kotka                11,15 -1,3           
         11,08  9,46     X 11,02 10,95 11,15
          -0,1  -0,5  +0,4  -0,4  +0,8  -1,3
  6. Sofia Storbjörk                         Kronoby Gymnasium                  10,52  0,0           
         10,36 10,50 10,52 10,34     X 10,48
          +1,7  +0,7   0,0  +0,1         0,0
  7. Elin Sundqvist                          Carleborgsskolan, Uusikaarlepy     10,52 -1,3           
         10,04 10,18 10,52 10,43 10,45     X
          +0,8  +0,7  -1,3  +0,1   0,0      
  8. Petra Kallionpää                        Hämeenlinnan lyseon lukio          10,48 -0,4           
         10,25     X 10,10     X 10,20 10,48
          +1,5  -1,5  +0,6  +1,8  +0,5  -0,4
  9. Emilia Launonen                         Närpes gymnasium, Närpes           10,15 +0,4           
         10,12 10,00 10,15
          +1,9  +0,2  +0,4
 10. Karoliina Kaartti                       Erkkolukio, Orimattila             10,13 +0,2           
         10,13     X     X
          +0,2            
 11. Nea Heilala                             Siikajoen lukio, Siikajoki         10,03  0,0           
             X 10,03     X
                 0,0      
 12. Iréne Åbrandt                           Kronoby Gymnasium                   9,86 +0,9           
          9,86     X     X
          +0,9            
 13. Oona Heilala                            Siikajoen lukio, Siikajoki          9,73 -0,3           
          9,73     X  9,72      
          -0,3  +0,3  -0,9      
 14. Emma Calculli                           Helsingin kielilukio                9,58 -1,6           
             X  9,48  9,58      
                +1,1  -1,6      
 15. Teresa Pollari                          Kauniaisten lukio                   9,58 +0,2           
          9,39  9,58     X
          +0,2  +0,2      
 16. Eeva-Stiina Viitala                     Kannuksen lukio                     9,55 +0,8           
          9,55  9,41  9,18
          +0,8  +0,7  -1,2
 17. Viola Rauhamaa                          Lahden Lyseo                        9,20  0,0           
          9,20     X  9,20      
           0,0        +1,2      

N19 Kuula

  1. Eveliina Rouvali                        Kuopion klassillinen lukio         14,23
              X      X  12,13  13,61  14,23      X
  2. Henna Sallinen                          Savonlinnan lyseon lukio           13,45
              X  12,15      X  13,45  13,33  13,45
  3. Amanda Liljendal                        Borgå Gymnasium                    12,46
          11,49  12,46  10,96  11,67  11,72  11,87
  4. Riikka Purho                            Kouvolan Yhteislyseo, Kouvola      12,19
          11,64  12,19  11,10  11,94  11,61  11,94
  5. Iina-Kaisa Mäkelä                       Märsky, Helsinki                   11,79
          10,73  11,79  11,61  11,35  11,77  11,47
  6. Lotta Kemppinen                         Hgin yliopiston Viikin norm.ko     11,51
          11,51      X  10,87  11,47  11,27  11,04
  7. Maria Olkkonen                          Joutsan lukio                      11,29
          10,78  11,29  10,91      X  10,81  11,13
  8. Andrea Österman                         Sibbo Gymnasium, Sipoo             10,84
          10,77  10,84      X  10,71  10,31  10,80
  9. Milla Koski-Vähälä                      Kuortaneen Urheilulukio            10,35
          10,19  10,35  10,27
 10. Emilia Anttila                          Vörå Samgymnasium, Vyöri           10,14
          10,14   9,10   9,96
 11. Kaisu Eskelinen                         Kuopion klassillinen lukio         10,13
              X      X  10,13       
 12. Saara Hakanen                           Märsky, Helsinki                   10,09
          10,09   9,99   9,70
 13. Reetta Juurakko                         Hämeenlinnan lyseon lukio          10,07
          10,07      X   9,69       
 14. Sofia Pölkky                            Kuortaneen Urheilulukio            10,01
          10,01   9,66   9,74
 15. Minttu Mattinen                         Kimpisen lukio, Lappenranta         9,76
           9,76   9,70   9,74
 16. Aliisa Luukkainen                       Kuortaneen Urheilulukio             9,25
           9,25      X      X

N19 Kiekko

  1. Pinja Karhunen                          Hämeenlinnan lyseon lukio          42,00
          35,51  38,28  41,01  39,75  42,00  39,18
  2. Henna Sallinen                          Savonlinnan lyseon lukio           38,94
          38,94  36,23  37,97  35,39      X  35,73
  3. Hanna-Mari Saalo                        Lahden Lyseo                       37,72
          35,54  36,72      X  37,22  35,82  37,72
  4. Riikka Purho                            Kouvolan Yhteislyseo, Kouvola      36,92
          33,50  35,40  36,92  36,10  36,28      X
  5. Maria Olkkonen                          Joutsan lukio                      36,65
          36,56  34,11  36,65  33,59      X      X
  6. Milla Koski-Vähälä                      Kuortaneen Urheilulukio            34,25
          33,84  31,51  34,06  33,41  31,31  34,25
  7. Emilia Anttila                          Vörå Samgymnasium, Vyöri           34,19
          31,91  34,19  32,84  32,38  33,84  32,94
  8. Kaisu Eskelinen                         Kuopion klassillinen lukio         33,58
          33,58  32,46      X  33,45      X      X
  9. Iida Pulkkanen                          Lahden Lyseo                       32,94
              X  32,94  32,41
 10. Sanni Kilpeläinen                       Pohjois-Haagan yhteiskoulu Hki     31,69
          29,17  31,69      X
 11. Saana Torniainen                        Kouvolan yhteislyseo               24,60
          24,60      X      X

N19 Moukari

  1. Johanna Witka                           Kosken lukio, Koski Tl             59,17
              X      X      X  57,53  59,17      X
  2. Emilia Olkkonen                         Ristiinan yhtenäiskoulu ja luk     54,68
              X  54,47  52,86  54,68      X      X
  3. Kiira Väänänen                          Kuopion klassillinen lukio         53,89
              X  52,29  50,91  53,89  52,85      X
  4. Essi Levelä-Pohjola                     Alavuden lukio, Alavus             53,01
          50,10  51,40      X  48,76      X  53,01
  5. Kaisu Eskelinen                         Kuopion klassillinen lukio         44,26
          39,96      X  43,96  41,92  44,26  43,27
  6. Andrea Österman                         Sibbo Gymnasium, Sipoo             43,46
          43,46  43,08  41,65  40,45  42,83  42,57
  7. Unna Sinivuori                          Schildtin lukio, Jyväskylä         39,88
          38,26  39,88  39,56  38,67  39,06  39,37
  8. Eva-Lotta Vendla                        Helsingin luonnontiedelukio        33,00
              X      X      X  33,00      X      X

N19 Keihäs

  1. Elina Kinnunen                          Uudenkaupungin lukio               49,99
          48,04  46,42  47,17  46,83  47,22  49,99
  2. Venla Olli                              Eurajoen Lukio                     48,77
          42,18  44,77  44,48  45,16  46,79  48,77
  3. Sofia Pölkky                            Kuortaneen Urheilulukio            47,18
          44,64      X  43,60  46,62  45,82  47,18
  4. Emmi Heino                              Karkkilan lukio                    43,94
          39,90  43,94      -      X      X      X
  5. Heta Paavola                            Järvenpään lukio                   43,75
          43,75      X  39,64  39,47  37,58  42,39
  6. Milla Koski-Vähälä                      Kuortaneen Urheilulukio            43,46
          41,24  43,21  41,40      X      X  43,46
  7. Amanda Liljendal                        Borgå Gymnasium                    39,22
          28,97  33,01  39,22  37,62  38,59  32,55
  8. Linda Huhtala                           Säkylän seudun lukio               37,85
              X      X  37,85      X  35,33  37,33
  9. Heidi Lähdemäki                         Seinäjoen lukio, Seinäjoki         37,64
          37,64  37,11  35,11
 10. Sanni Nokelainen                        Jyk, Joensuu                       35,65
          34,89  32,87  35,65
 11. Janette Kaukonen                        Turun ammatti-instituutti          33,93
          33,93  30,73  31,92
 12. Laura Sadeharju                         Kuortaneen Urheilulukio            32,77
              X      X  32,77
 13. Pinja Pikkupeura                        Märsky, Helsinki                   27,90
          27,90      X      -

N19 4 x 100 m (koulujoukkue)


  1. Märsky 1                                     48,59
        Veera Miettinen, Charlotta Bützov, Annika Hannola, Kira Kruuti 
  2. Schildtin lukio,Jyväskylä                    48,85
        Oona Nieminen, Ada Koistinen, Heta Rasinkangas, Heini Ikonen 
  3. Hämeenlinnan lyseon lukio                    49,74
        Ida Lehtonen, Nea Laine, Jenni Rämö, Reetta Juurakko 
  4. Borgå Gymnasium                              50,62
        Noora Juslin, Amanda Liljendal, Sandra Liljendal, Annika Ketola 
  5. Kajaanin lukio                               50,78
        Mari Heinonen, Venla Reponen, Emma Karjalainen, Annika Haverinen 
  6. Kronoby Gymnasium                            52,56
        Amanda Koivusalo, Iréne Åbrandt, Jenny Skuthälla, Sofia Storbjörk 
  7. Kuortaneen Urheilulukio                      54,27
        Mimosa Wirkkala, Adeliina Herrala, Laura Sadeharju, Sofia Pölkky