Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
29.06. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:36 29.06.2016)
Silja Line Seurakisat 
Hankasalmen Aseman urheilukentällä 29.6.2016

M 100m
1.	Pekka Poikolainen 12.7

M 800m
1.	Pekka Poikolainen 2.28,1

M keihäs
1.	Pekka Poikolainen 42,48
2.	Kimmo Siekkinen 33,69

P15 800m
1.	Onni Ikonen 2.44,5

P15 moukari
1.	Joakim Liukkonen 29,93

P13 pituus
1.	Elias Lundberg 3,58

P13 600m
1.	Elias Lundberg 2.14,8

P11 60m aj
1.	Tommi Liukkonen 12.3

P11 600m
1.	Tommi Liukkonen 2.17,1

P11 korkeus
1.	Tommi Liukkonen 105

P9 40m aj
1.	Jere Höylä 9.8
2.	Jimi Seppänen 10.4
3.	Lauri Saksinen 11.4

P9 600m
1.	Lauri Saksinen 2.33,7
2.	Jere Höylä 2.43,2
3.	Martti Simonen 3.03,2

P9 pituus
1.	Toni Liukkonen 3,08
2.	Jere Höylä 2,93
3.	Martti Simonen 2,62
4.	Lauri Saksinen 2,49

P7 40m
1.	Santeri Manninen 7.5
2.	Patrik Hämäläinen 7.7
3.	Miika Oikari 8.8
4.	Valtteri Väätäinen LeKi 8.8
5.	Eemil Puttonen 9.4

P7 600m
1.	Miika Oikari 3.00,6

P7 pituus
1.	Santeri Manninen 2,98
2.	Patrik Hämäläinen 2,71
3.	Valtteri Väätäinen LeKi 2,24
4.	Eemil Puttonen 2,04
5.	Miika Oikari 2,03

P5 40m
1.	Aleksi Suuronen 10.5
2.	Eelis Siekkinen 10.9
3.	Juuso Tarvainen 11.3
4.	Väinö Puttonen 12.1
5.	Mauno Manninen 13.7
6.	Elmeri Väätäinen 14.4
7.	Matti Puttonen 24.2

P5 600m
1.	Aleksi Suuronen 3.36,9
2.	Eelis Siekkinen 3.39,6

P5 pallo
1.	Eelis Siekkinen 5,31
2.	Aleksi Suuronen 4,89
3.	Väinö Puttonen 4,41
4.	Mauno Manninen 3,05
5.	Juuso Tarvainen 2,96
6.	Kosti Höylä 2,03
7.	Oskari Manninen 1,05

N 100m
1.	Emmi Hänninen 14,3
2.	Helmi Ikonen 15,1
3.	Maiju Hänninen 15,7
4.	Ida-Maria Hänninen 16,2

N 800m
1.	Annika Silvast 2.46,0
2.	Helmi Ikonen 2.55,1
3.	Tuija Manninen 3.01,7
4.	Emmi Hänninen 3.47,0
5.	Ida-Maria Hänninen 3.59,7
6.	Maiju Hänninen 4.04,5

N keihäs
1.	Emmi Hänninen 29,72
2.	Maiju Hänninen 29,22
3.	Ida-Maria Hänninen 22,91

N17 100m
1.	Sanna Kekki 13,2

T15 moukari
1.	Anne Pynnönen 27,76

T13 600m
1.	Roosa Hämäläinen 2.21,8

T13 pituus
1.	Roosa Hämäläinen 4,23
2.	Justine Hämäläinen 3,95
3.	Sanni Vainionpää JKU 3,53
4.	Siiri Nemtsinkoff 3,27
5.	Anne Pynnönen 3,19

T11 60m aj
1.	Sanni Vainionpää JKU 11.6
2.	Justine Hämäläinen 11.7
3.	Rebekka Vuori 13.1
4.	Teresa Tiainen 13.4

T11 600m
1.	Justine Hämäläinen 2.21,5
2.	Saara Saksinen 2.40,2

T11 korkeus
1.	Rebekka Vuori 110
2.	Teresa Tiainen 105
3.	Saara Saksinen 105

T9 40m aj
1.	Neea Viitaharju JKU 9.8
2.	Maria Maukonen 10.4
3.	Nella Suuronen 10.5
4.	Pinja Jäppinen 10.7
5.	Nea Oikari 11.7

T9 600m
1.	Neea Viitaharju JKU 2.20,3
2.	Maria Maukonen 2.50,0
3.	Nea Oikari 2.53,1
4.	Nella Suuronen 2.57,6

T9 pituus
1.	Neea Viitaharju JKU 3,05
2.	Maria Maukonen 2,85
3.	Nella Suuronen 2,61
4.	Nea Oikari 2,35

T7 40m
1.	Hertta Hyvönen 8.0
2.	Siiri Sulonen 9.4
3.	Minna Maukonen 8.5
4.	Jade Seppänen 8.7
5.	Justiina Nemtsinkoff 8.9
6.	Saimi Saksinen 9.4
7.	Olga Solehmainen 11.3

T7 600m
1.	Hertta Hyvönen 2.48,4
2.	Minna Maukonen 2.48,7
3.	Saimi Saksinen 3.02,5
4.	Justiina Nemtsinkoff 3.05,5

T7 pituus
1.	Hertta Hyvönen 2,57
2.	Minna Maukonen 2,29
3.	Jade Seppänen 2,20
4.	Aino Väätäinen LeKi 1,99
5.	Saimi Saksinen 1,99
6.	Justiina Nemtsinkoff 1,60

T5 40m
1.	Aino Väätäinen LeKi 9.4
2.	Selina Manninen JKU 9.8
3.	Sylvia Manninen JKU 10.1
4.	Linnea Saksinen 10.8
5.	Martta Maukonen 10.9
6.	Oona Solehmainen 13.9
7.	Emelia Sauranen 14.2
8.	Johanna Tarvainen 16.1
9.	Kiia Santala 16.1

T5 600m
1.	Linnea Saksinen 3.43,8
2.	Selina Manninen JKU 4.00,5
3.	Sylvia Manninen JKU 4.02,3

T5 pituus
1.	Selina Manninen JKU 7,99
2.	Sylvia Manninen JKU 4,69
3.	Linnea Saksinen 3,66
4.	Martta Maukonen 3,55
5.	Oona Solehmainen 3,47
6.	Johanna Tarvainen 0,70