Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
06.07. klo 17:00 Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Tulokset (päivitetty: 13:26 07.07.2016)
Aluemestaruusmoniottelut
Outokumpu
6.7.2016

TULOKSET

M 10-ottelu 100 m


                     Tuuli: +1,9

  1. Santeri Örn                             PolvijU             11,34
  2. Aleksi Lappalainen                      PolvijU             11,73
  3. Lassi Raunio                            TampPy              11,83
  4. Jarno Lantiainen                        MäntyhVi            11,86
  5. Ville Sirviö                            PolvijU             12,11
  6. Janne Kivelä                            PolvijU             13,65
  7. Jani Sippola                            LipTai              14,34
     Juhani Ryynänen                         JuuanU                DNS

M 10-ottelu 400 m


  1. Lassi Raunio                            TampPy              58,30
  2. Aleksi Lappalainen                      PolvijU             59,40
  3. Ville Sirviö                            PolvijU           1.02,51
  4. Janne Kivelä                            PolvijU           1.03,13
  5. Jani Sippola                            LipTai            1.11,79
     Juhani Ryynänen                         JuuanU                DNS
     Jarno Lantiainen                        MäntyhVi              DNS

M 10-ottelu Korkeus

  1. Lassi Raunio                            TampPy                180
  2. Ville Sirviö                            PolvijU               177
  3. Aleksi Lappalainen                      PolvijU               150
  4. Janne Kivelä                            PolvijU               144
  5. Jani Sippola                            LipTai                129
     Juhani Ryynänen                         JuuanU                DNS
     Jarno Lantiainen                        MäntyhVi              DNS

M 10-ottelu Pituus

  1. Ville Sirviö                            PolvijU              6,17 +2,5   
  2. Aleksi Lappalainen                      PolvijU              5,06 +0,8           
  3. Janne Kivelä                            PolvijU              4,71 +1,6           
  4. Jani Sippola                            LipTai               4,05 +3,0           
     Juhani Ryynänen                         JuuanU                DNS                
     Jarno Lantiainen                        MäntyhVi              DNS                
Kilpailun ulkopuolella
     Lassi Raunio                            TampPy               5,96 +1,7           

M 10-ottelu Kuula

  1. Lassi Raunio                            TampPy              12,48
  2. Ville Sirviö                            PolvijU             10,37
  3. Jani Sippola                            LipTai               9,05
  4. Aleksi Lappalainen                      PolvijU              8,59
  5. Janne Kivelä                            PolvijU              8,54
     Juhani Ryynänen                         JuuanU                DNS
     Jarno Lantiainen                        MäntyhVi              DNS

P9 3-ottelu 40 m

  1. Oskari Pakarinen                        PyhäsU               7,00
  2. Petja Tanskanen                         PolvijU              7,03
  3. Miko Sivonen                            PyhäsU               7,17
  4. Topias Mustonen                         JoensKa              7,23
  5. Juho Kontkanen                          OutokPa              7,24
  6. Touko Nyblom                            LieksU               7,41
  7. Aleksanteri Sippola                     LipTai               7,52
  8. Miko Kolehmainen                        OutokPa              7,65
  9. Atte Mustonen                           LipTai               7,79
 10. Joona Hyttinen                          JuuanU               7,97
 11. Topi Mustonen                           LipTai               8,44
 12. Saku Reijonen                           LipTai               8,51
 13. Leevi Lauronen                          PolvijU              8,53
     Topias Juntunen                         PyhäsU                DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Petja Tanskanen                         PolvijU              7,03
  2. Miko Sivonen                            PyhäsU               7,17
  3. Touko Nyblom                            LieksU               7,41
  4. Aleksanteri Sippola                     LipTai               7,52
  5. Joona Hyttinen                          JuuanU               7,97
  6. Saku Reijonen                           LipTai               8,51
  7. Leevi Lauronen                          PolvijU              8,53

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Oskari Pakarinen                        PyhäsU               7,00
  2. Topias Mustonen                         JoensKa              7,23
  3. Juho Kontkanen                          OutokPa              7,24
  4. Miko Kolehmainen                        OutokPa              7,65
  5. Atte Mustonen                           LipTai               7,79
  6. Topi Mustonen                           LipTai               8,44
     Topias Juntunen                         PyhäsU                DNS

P9 3-ottelu Pituus

  1. Oskari Pakarinen                        PyhäsU                346                
  2. Miko Sivonen                            PyhäsU                324                
  3. Touko Nyblom                            LieksU                321                
  4. Petja Tanskanen                         PolvijU               320                
  5. Topias Mustonen                         JoensKa               319                
  6. Juho Kontkanen                          OutokPa               313                
  7. Miko Kolehmainen                        OutokPa               299                
  8. Aleksanteri Sippola                     LipTai                280                
  9. Joona Hyttinen                          JuuanU                268                
 10. Leevi Lauronen                          PolvijU               256                
 11. Atte Mustonen                           LipTai                253                
 12. Topi Mustonen                           LipTai                239                
 13. Saku Reijonen                           LipTai                219                
     Topias Juntunen                         PyhäsU                DNS                

P9 3-ottelu Kuula

  1. Topias Mustonen                         JoensKa               633
  2. Aleksanteri Sippola                     LipTai                596
  3. Leevi Lauronen                          PolvijU               582
  4. Miko Sivonen                            PyhäsU                543
  5. Touko Nyblom                            LieksU                542
  6. Juho Kontkanen                          OutokPa               486
  7. Petja Tanskanen                         PolvijU               471
  8. Joona Hyttinen                          JuuanU                461
  9. Atte Mustonen                           LipTai                454
 10. Oskari Pakarinen                        PyhäsU                441
 11. Miko Kolehmainen                        OutokPa               413
 12. Saku Reijonen                           LipTai                398
 13. Topi Mustonen                           LipTai                375
     Topias Juntunen                         PyhäsU                DNS

P9 3-ottelu

  1. Topias Mustonen                         JoensKa               617
  2. Oskari Pakarinen                        PyhäsU                591
  3. Miko Sivonen                            PyhäsU                584
  4. Petja Tanskanen                         PolvijU               567
  5. Touko Nyblom                            LieksU                545
  6. Juho Kontkanen                          OutokPa               531
  7. Aleksanteri Sippola                     LipTai                513
  8. Miko Kolehmainen                        OutokPa               426
  9. Leevi Lauronen                          PolvijU               401
 10. Joona Hyttinen                          JuuanU                388
 11. Atte Mustonen                           LipTai                386
 12. Topi Mustonen                           LipTai                287
 13. Saku Reijonen                           LipTai                279
     Topias Juntunen                         PyhäsU                  0

P10 3-ottelu 60 m

  1. Niklas Nykyri                           JoensKa              9,68
  2. Anton Kettunen                          JoensKa              9,83
  3. Veeti Räsänen                           JoensKa              9,95
  4. Niklas Hyvärinen                        PolvijU              9,99
  5. Eeli Mustonen                           JoensKa             10,06
  6. Tatu Rantala                            PolvijU             10,09
  7. Lauri Kontkanen                         OutokPa             10,19
  8. Mika Rokkonen                           LipTai              10,68
  9. Ville Antikainen                        PolvijU             10,81
 10. Miro Tiilikainen                        LipTai              11,07
 11. Härkönen Matti                          LipTai              11,20
 12. Otto Mustonen                           LipTai              11,72
     Toni Juntunen                           PyhäsU                DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Anton Kettunen                          JoensKa              9,83
  2. Veeti Räsänen                           JoensKa              9,95
  3. Niklas Hyvärinen                        PolvijU              9,99
  4. Tatu Rantala                            PolvijU             10,09
  5. Miro Tiilikainen                        LipTai              11,07
  6. Otto Mustonen                           LipTai              11,72

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Niklas Nykyri                           JoensKa              9,68
  2. Eeli Mustonen                           JoensKa             10,06
  3. Lauri Kontkanen                         OutokPa             10,19
  4. Mika Rokkonen                           LipTai              10,68
  5. Ville Antikainen                        PolvijU             10,81
  6. Härkönen Matti                          LipTai              11,20
     Toni Juntunen                           PyhäsU                DNS

P10 3-ottelu Pituus

  1. Niklas Nykyri                           JoensKa               428                
  2. Eeli Mustonen                           JoensKa               368                
  3. Lauri Kontkanen                         OutokPa               367                
  4. Anton Kettunen                          JoensKa               362                
  5. Tatu Rantala                            PolvijU               339                
  6. Veeti Räsänen                           JoensKa               324                
  7. Niklas Hyvärinen                        PolvijU               324                
  8. Ville Antikainen                        PolvijU               304                
  9. Miro Tiilikainen                        LipTai                284                
 10. Otto Mustonen                           LipTai                269                
 11. Mika Rokkonen                           LipTai                241                
 12. Härkönen Matti                          LipTai                239                
     Toni Juntunen                           PyhäsU                DNS                

P10 3-ottelu Kuula

  1. Eeli Mustonen                           JoensKa              7,69
  2. Niklas Nykyri                           JoensKa              7,56
  3. Lauri Kontkanen                         OutokPa              7,18
  4. Veeti Räsänen                           JoensKa              6,08
  5. Anton Kettunen                          JoensKa              5,56
  6. Mika Rokkonen                           LipTai               5,44
  7. Härkönen Matti                          LipTai               5,14
  8. Tatu Rantala                            PolvijU              5,09
  9. Niklas Hyvärinen                        PolvijU              4,93
 10. Ville Antikainen                        PolvijU              4,86
 11. Otto Mustonen                           LipTai               4,78
 12. Miro Tiilikainen                        LipTai               4,50
     Toni Juntunen                           PyhäsU                DNS

P10 3-ottelu

  1. Niklas Nykyri                           JoensKa               921
  2. Eeli Mustonen                           JoensKa               780
  3. Lauri Kontkanen                         OutokPa               737
  4. Anton Kettunen                          JoensKa               682
  5. Veeti Räsänen                           JoensKa               643
  6. Tatu Rantala                            PolvijU               596
  7. Niklas Hyvärinen                        PolvijU               579
  8. Ville Antikainen                        PolvijU               477
  9. Mika Rokkonen                           LipTai                454
 10. Miro Tiilikainen                        LipTai                419
 11. Härkönen Matti                          LipTai                401
 12. Otto Mustonen                           LipTai                383
     Toni Juntunen                           PyhäsU                  0

M17 10-ottelu 100 m


                     Tuuli: +1,4

  1. Aki Mutanen                             OutokPa             13,72
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Savolainen                        TampPy              11,68

M17 10-ottelu 400 m


  1. Aki Mutanen                             OutokPa           1.07,08
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Savolainen                        TampPy              54,63

M17 10-ottelu Korkeus

  1. Aki Mutanen                             OutokPa               159
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Savolainen                        TampPy                177

M17 10-ottelu Pituus

  1. Aki Mutanen                             OutokPa              4,91 +0,3           
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Savolainen                        TampPy               6,17 +0,6           

M17 10-ottelu Kuula

  1. Aki Mutanen                             OutokPa              8,64
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Savolainen                        TampPy              10,63

N  7-ottelu 100 m aj


                     Tuuli: NWND

     Karoliina Isoaho                        EspTa                 DNS

T9 3-ottelu 40 m

  1. Pinja Myller                            PyhäsU               7,17
  2. Viinu Wetterstrand                      PyhäsU               7,28
  3. Nea Nousiainen                          PyhäsU               7,44
  4. Iina Kukkonen                           JuuanU               7,69
  5. Vilma Vatanen                           JoensKa              7,71
  6. Iiris Heiskanen                         LipTai               8,03
  7. Iida-Liina Hyvönen                      PyhäsU               8,09
  8. Miina Vatanen                           JoensKa              8,45
  9. Nelli Kaasinen                          LipTai               8,77
     Iiris Voutilainen                       JoensKa               DNS
     Veera Kinnunen                          LipTai                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Venla Noronen                           EspTa                6,89

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Pinja Myller                            PyhäsU               7,17
  2. Nea Nousiainen                          PyhäsU               7,44
  3. Vilma Vatanen                           JoensKa              7,71
  4. Iiris Heiskanen                         LipTai               8,03
  5. Miina Vatanen                           JoensKa              8,45
     Veera Kinnunen                          LipTai                DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Viinu Wetterstrand                      PyhäsU               7,28
  2. Iina Kukkonen                           JuuanU               7,69
  3. Iida-Liina Hyvönen                      PyhäsU               8,09
  4. Nelli Kaasinen                          LipTai               8,77
     Iiris Voutilainen                       JoensKa               DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Venla Noronen                           EspTa                6,89

T9 3-ottelu Pituus

  1. Viinu Wetterstrand                      PyhäsU               351                
  2. Pinja Myller                            PyhäsU                350                
  3. Venla Noronen                           EspTa                 333                
  4. Vilma Vatanen                           JoensKa               303                
  5. Iiris Heiskanen                         LipTai                278                
  6. Nea Nousiainen                          PyhäsU                274                
  7. Iina Kukkonen                           JuuanU                269                
  8. Iida-Liina Hyvönen                      PyhäsU                255                
  9. Nelli Kaasinen                          LipTai                253                
 10. Miina Vatanen                           JoensKa               203                
     Iiris Voutilainen                       JoensKa               DNS                
     Veera Kinnunen                          LipTai                DNS                

T9 3-ottelu Kuula

  1. Pinja Myller                            PyhäsU                490
  2. Venla Noronen                           EspTa                 438
  3. Viinu Wetterstrand                      PyhäsU                434
  4. Vilma Vatanen                           JoensKa               422
  5. Iina Kukkonen                           JuuanU                368
  6. Iida-Liina Hyvönen                      PyhäsU                365
  7. Iiris Heiskanen                         LipTai                362
  8. Nea Nousiainen                          PyhäsU                360
  9. Nelli Kaasinen                          LipTai                285
 10. Miina Vatanen                           JoensKa               269
     Iiris Voutilainen                       JoensKa               DNS
     Veera Kinnunen                          LipTai                DNS

T9 3-ottelu

  1. Pinja Myller                            PyhäsU                592
  2. Viinu Wetterstrand                      PyhäsU                548
  3. Vilma Vatanen                           JoensKa               430
  4. Nea Nousiainen                          PyhäsU                399
  5. Iina Kukkonen                           JuuanU                370
  6. Iiris Heiskanen                         LipTai                345
  7. Iida-Liina Hyvönen                      PyhäsU                319
  8. Nelli Kaasinen                          LipTai                240
  9. Miina Vatanen                           JoensKa               212
     Iiris Voutilainen                       JoensKa                 0
     Veera Kinnunen                          LipTai                  0
Kilpailun ulkopuolella
     Venla Noronen                           EspTa                 594

T10 3-ottelu 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sara Martikainen                        PyhäsU               9,79
  2. Aada Rautiainen                         KiihtU              10,15
  3. Kiira Kiiskinen                         JoensKa             10,37
  4. Ira Hirvonen                            OutokPa             10,48
  5. Noora Tiilikainen                       PyhäsU              11,03

T10 3-ottelu Pituus

  1. Sara Martikainen                        PyhäsU                378                
  2. Ira Hirvonen                            OutokPa               347                
  3. Kiira Kiiskinen                         JoensKa               336                
  4. Aada Rautiainen                         KiihtU                333                
  5. Noora Tiilikainen                       PyhäsU                312                

T10 3-ottelu Kuula

  1. Ira Hirvonen                            OutokPa              6,90
  2. Aada Rautiainen                         KiihtU               5,66
  3. Noora Tiilikainen                       PyhäsU               5,44
  4. Sara Martikainen                        PyhäsU               4,92
  5. Kiira Kiiskinen                         JoensKa              4,18

T10 3-ottelu

  1. Sara Martikainen                        PyhäsU                679
  2. Ira Hirvonen                            OutokPa               665
  3. Aada Rautiainen                         KiihtU                611
  4. Kiira Kiiskinen                         JoensKa               519
  5. Noora Tiilikainen                       PyhäsU                501

T14 5-ottelu 800 m


  1. Satu Liimatta                           LieksU            2.45,01
  2. Tuuli Kinnunen                          JoensKa           3.11,92
     Reetta Naumanen                         OutokPa               DNS

T14 5-ottelu 80 m aj


                     Tuuli: +2,1

  1. Satu Liimatta                           LieksU              14,94
  2. Tuuli Kinnunen                          JoensKa             15,39
     Reetta Naumanen                         OutokPa               DNS

T14 5-ottelu Korkeus

  1. Satu Liimatta                           LieksU                142
  2. Tuuli Kinnunen                          JoensKa               130
     Reetta Naumanen                         OutokPa               DNS

T14 5-ottelu Pituus

  1. Tuuli Kinnunen                          JoensKa              4,32 +1,3           
  2. Satu Liimatta                           LieksU               4,17 +1,0           
     Reetta Naumanen                         OutokPa               DNS                

T14 5-ottelu Keihäs

  1. Tuuli Kinnunen                          JoensKa              3093
  2. Satu Liimatta                           LieksU               2385
     Reetta Naumanen                         OutokPa               DNS

T14 5-ottelu

  1. Satu Liimatta                           LieksU               1612
  2. Tuuli Kinnunen                          JoensKa              1482
     Reetta Naumanen                         OutokPa                 0

T15 5-ottelu 800 m


  1. Riikka Lonkainen                        JoensKa           2.39,57
  2. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa           3.11,54

T15 5-ottelu 80 m aj


                     Tuuli: +2,1

  1. Riikka Lonkainen                        JoensKa             13,87
  2. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa             14,14

T15 5-ottelu Korkeus

  1. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa               136
  2. Riikka Lonkainen                        JoensKa               130

T15 5-ottelu Pituus

  1. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa              4,40 +2,6   
  2. Riikka Lonkainen                        JoensKa              4,36 +1,4           

T15 5-ottelu Keihäs

  1. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa              3652
  2. Riikka Lonkainen                        JoensKa              3293

T15 5-ottelu

  1. Riikka Lonkainen                        JoensKa              1832
  2. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa              1733

N17 7-ottelu 200 m


                     Tuuli: +1,5

  1. Jenni Nuutinen                          PyhäsU              29,66

N17 7-ottelu 100 m aj


                     Tuuli: +2,0

  1. Jenni Nuutinen                          PyhäsU              18,12

N17 7-ottelu Korkeus

  1. Jenni Nuutinen                          PyhäsU                142

N17 7-ottelu Kuula

  1. Jenni Nuutinen                          PyhäsU              11,13