Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
21.05. klo 11:00 Pm- ja sisulisä -maastot Tulokset (päivitetty: 16:46 21.05.2016)
Pohjois-Savon pm- ja sisulisämaastot - Siilinjärvi 21.5.2016

TULOKSET

M Maastojuoksu 5km


  1. Harri-Pekka Tikkanen                    KiuruvU             18.00
  2. Juho Rönkkö                             VierKoi             18.38
  3. Jussi Miettinen                         RiistavU            19.23
  4. Jarmo Dahlgren                          KiuruvU             19.41
  5. Joona Rissanen                          SiilHS              20.17
  6. Pasi Oravainen                          KiuruvU             21.52

M Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Kiuruveden Urheilijat                           11
     Harri-Pekka Tikkanen                18.00   1
     Jarmo Dahlgren                      19.41   4
     Pasi Oravainen                      21.52   6


P9 Maastojuoksu 1,2km


  1. Elias Vanhanen                          KuopRei              5.42
  2. Tuukka Ovaskainen                       SonkajPa             5.45
  3. Lucas Kraft                             SiilPo               5.51
  4. Niilo Kouvalainen                       KiuruvU              5.54
  5. Joel Mäki                               VarpVi               6.07
  6. Aatu Juntunen                           VierKoi              6.08
  7. Lauri Juvonen                           SiilPo               6.17
  8. Aaro Kirjavainen                        KuopRei              6.18
  9. Eeli Häikiö                             SiilPo               6.19
 10. Ilmari Utriainen                        KiuruvU              6.23
 10. Iiro Säisä                              VierKoi              6.23
 12. Paavo Laasanen                          SiilPo               6.24
 13. Marius Tallgren                         KiuruvU              6.25
 14. Henry Kraft                             SiilPo               6.35
 15. Eeti Soininen                           SiilPo               6.40
 16. Olavi Juvonen                           SiilPo               6.52
 17. Pekka Hukkanen                          VierKoi              6.59
 18. Wellington Oyolo                        MaanMa               7.15
 19. Aarni Saarelainen                       VarpVi               7.23
 20. Rasmus Pasanen                          VarpVi               7.53

P9 Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus                          19
     Lucas Kraft                          5.51   3
     Lauri Juvonen                        6.17   7
     Eeli Häikiö                          6.19   9

  2. Kiuruveden Urheilijat                           27
     Niilo Kouvalainen                    5.54   4
     Ilmari Utriainen                     6.23  10
     Marius Tallgren                      6.25  13

  3. Vieremän Koitto                                 33
     Aatu Juntunen                        6.08   6
     Iiro Säisä                           6.23  10
     Pekka Hukkanen                       6.59  17

  4. Siilinjärven Ponnistus                          41
     Paavo Laasanen                       6.24  12
     Henry Kraft                          6.35  14
     Eeti Soininen                        6.40  15

  5. Varpaisjärven Vire                              44
     Joel Mäki                            6.07   5
     Aarni Saarelainen                    7.23  19
     Rasmus Pasanen                       7.53  20


P10 Maastojuoksu 1,7km


  1. Samu Miettinen                          SiilPo               7.09
  2. Akseli Kirjavainen                      KuopRei              7.18
  3. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe             7.41
  4. Joona Ylä-Kauttu                        SiilPo               7.42
  5. Alex Kraft                              SiilPo               7.51
  6. Trevor Oyolo                            MaanMa               8.15
  7. Artturi Rautio                          SiilPo               8.17
  8. Jussi Rossi                             SiilPo               9.11
     Kaapo Korhonen                          SiilPo                DNS
     Aapeli Lastikka                         SiilPo                DNS

P10 Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus                          10
     Samu Miettinen                       7.09   1
     Joona Ylä-Kauttu                     7.42   4
     Alex Kraft                           7.51   5


P11 Maastojuoksu 1,7km


  1. Teemu Ovaskainen                        SonkajPa             6.46
  2. Olli Kouvalainen                        KiuruvU              7.28
  3. Veeti Paavola                           SiilPo               7.53
  4. Eemil Martikainen                       VierKoi              8.33


P12 Maastojuoksu 1,7km


  1. Arttu Heikkinen                         PuijHS               6.36
  2. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               6.49
  3. Eemi Naumanen                           SiilPo               7.06
  4. Topi Huttunen                           VierKoi              7.37
  5. Aki Pennanen                            KiuruvU              8.13
  6. Riku Tenhunen                           SiilPo               9.07
     Anton Vainikainen                       SiilPo                DNS


P13 Maastojuoksu 1,7km


  1. Eemil Juntunen                          IisVi                6.23
  2. Tomi Kumpulainen                        KiuruvU              6.46
  3. Hugo Koponen                            LeppävVi             7.07
     Niklas Ahonen                           IisVi                 DNS


P14 Maastojuoksu 3,5km


  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilHS              14.22
  2. Henri Heikkinen                         PuijHS              16.18
  3. Karel Sylla                             JuankKuo            18.01


P15 Maastojuoksu 3,5km


  1. Valtteri Pennanen                       LeppävVi            12.00
  2. Tatu Heiskanen                          SonkajPa            14.01
  3. Viljami Miettinen                       SiilHS              14.33
  4. Juuso Kuosma                            MaanMa              14.37
  5. Ville Korhonen                          SiilPo              14.38


M17 Maastojuoksu 3,5km


  1. Elmeri Voutilainen                      SiilPo              11.51
  2. Anssi Kuittinen                         LeppävVi            13.45


M19 Maastojuoksu 3,5km


  1. Juuso Kolari                            VarkKV              13.25


N Maastojuoksu 3,5km


  1. Tarja Viertorinne                       KiuruvU             14.39
  2. Anne Väisänen                           KiuruvU             15.12
  3. Mari Heiskanen                          SonkajPa            16.40
  4. Heidi Pennanen                          KiuruvU             17.23
     Marja Kemiläinen                        KiuruvU               DNS

N Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Kiuruveden Urheilijat                            7
     Tarja Viertorinne                   14.39   1
     Anne Väisänen                       15.12   2
     Heidi Pennanen                      17.23   4


T9 Maastojuoksu 1,2km


  1. Minja Korhonen                          SiilPo               6.14
  2. Laura Rönkä                             KiuruvU              6.19
  3. Ada Kajander                            KuopRei              6.24
  4. Kiia Kiiskinen                          SiilPo               6.30
  5. Iiris Airaksinen                        SiilPo               6.31
  6. Anni Honkajärvi                         VierKoi              6.32
  7. Menni Karjalainen                       IisVi                6.39
  8. Bertta Krogerus                         LeppävVi             6.56
  9. Anni Törrönen                           SiilPo               6.57
 10. Leena Parviainen                        SiilPo               6.58
 11. Noora Savolainen                        MaanMa               7.00
 12. Emma Rytkönen                           MaanMa               7.09
 13. Nea Puumalainen                         SiilPo               7.33
 14. Jonna Kärnä                             SonkajPa             7.34
 15. Anna Rönkkö                             SonkajPa             7.38
 16. Tuija Koponen                           SiilPo               9.01

T9 Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus                          10
     Minja Korhonen                       6.14   1
     Kiia Kiiskinen                       6.30   4
     Iiris Airaksinen                     6.31   5

  2. Siilinjärven Ponnistus                          32
     Anni Törrönen                        6.57   9
     Leena Parviainen                     6.58  10
     Nea Puumalainen                      7.33  13


T10 Maastojuoksu 1,7km


  1. Nea Savolainen                          MaanMa               7.46
  2. Riia Kumpulainen                        SonkajPa             8.02
  3. Alisa Kärnä                             SonkajPa             8.17
  4. Minttu Lehtonen                         SiilPo               8.35


T11 Maastojuoksu 1,7km


  1. Pinja Laasanen                          SiilPo               7.23
  2. Piitu Soininen                          SiilPo               8.25
  3. Iina Holopainen                         NilsNu               8.34
  4. Netta Korhonen                          SiilPo               8.38
  5. Liinu Heiskanen                         VierKoi              8.39
  6. Eveliina Sairanen                       SiilPo               8.42
  7. Aada Martikainen                        VierKoi              8.54
  8. Iida Björnholm                          NilsNu               9.07

T11 Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus                           7
     Pinja Laasanen                       7.23   1
     Piitu Soininen                       8.25   2
     Netta Korhonen                       8.38   4


T12 Maastojuoksu 1,7km


  1. Sini Karjalainen                        IisVi                7.22
  2. Emmi Kärnä                              SonkajPa             7.23
  3. Tilda Korhonen                          SiilPo               7.36
  4. Iina Holopainen                         JuankKuo             8.07


T13 Maastojuoksu 1,7km


  1. Inga Holappa                            SiilPo               7.28
  2. Iina Happonen                           KiuruvU              8.04
  3. Essi Koistinen                          JuankKuo             8.13


T14 Maastojuoksu 3,5km


  1. Vera Nylander                           SiilPo              14.07
  2. Reeta Kuosmanen                         IisVi               14.54
  3. Essi Kuittinen                          LeppävVi            15.26
  4. Nina Kärnä                              SonkajPa            15.35
  5. Aliina Mäkinen                          SiilPo              15.39
  6. Jenni Takkunen                          SiilPo              15.50
  7. Annastiina Niemi                        NilsNu              16.06
  8. Anni Vartiainen                         MaanMa              17.30
  9. Silja Väistö                            LeppävVi            17.50
 10. Veera Holopainen                        KaavKai             18.06
     Ellinoora Tolvanen                      SiilPo                DNS

T14 Maastojuoksu joukkuekilpailu

  1. Siilinjärven Ponnistus                          12
     Vera Nylander                       14.07   1
     Aliina Mäkinen                      15.39   5
     Jenni Takkunen                      15.50   6


T15 Maastojuoksu 3,5km


  1. Aada Föhr                               NilsNu              13.58
  2. Irja Valta                              MaanMa              15.05
  3. Miia Ruhkanen                           RauhalRR            16.16
     Meiju Eskelinen                         MaanMa                DNS


N17 Maastojuoksu 3,5km


  1. Veera Mensonen                          MaanMa              14.05
  2. Elli Hiltunen                           VarkKV              15.00
  3. Johanna Laakkonen                       PuijHS              15.58
  4. Kaisu Eskelinen                         MaanMa              17.44
     Maarit Heiskanen                        SonkajPa              DNS