Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
05.07. klo 18:00 Hämsyn pm-sisulisäottelut 12-13v Tulokset (päivitetty: 20:55 05.07.2016)
Hämsyn pm-sisulisäottelut 12-13v
Haihunkosken urheilukenttä
5.7.2016

TULOKSET

P12 4-ottelu 800 m


  1. Jere Haapalainen                        2004 TampPy            2.27,61
  2. Patrik Järvinen                         2004 TampPy            2.32,31
  3. Topi Rönni                              2004 TampPy            2.37,09
  4. Verneri Vesala                          2004 ForssSa           2.40,55
  5. Aaro Koskinen                           2004 TampPy            2.50,97
  6. Ville Väliharju                         2004 TampPy            2.51,28
  7. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa         2.51,51
  8. Konsta Kankainen                        2004 TampPy            2.53,50
  9. Jesse Tuki                              2004 TammRy            2.58,59
 10. Onni Lehto                              2004 TampPy            3.02,12
 11. Jussi Marttila                          2004 TampU             3.04,49
 12. Matias Puolimatka                       2004 VehmU             3.09,32
 13. Samu Kauppi                             2004 UrjU              3.10,10
 14. Jani Laakso                             2004 TammRy            3.15,16
     Vili Välimäki                           2004 UrjU                  DNS

P12 4-ottelu 60 m aj

  1. Jere Haapalainen                        2004 TampPy              10,33
  2. Topi Rönni                              2004 TampPy              10,58
  3. Verneri Vesala                          2004 ForssSa             11,15
  4. Konsta Kankainen                        2004 TampPy              11,27
  5. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               11,34
  6. Jesse Tuki                              2004 TammRy              11,89
  7. Jani Laakso                             2004 TammRy              11,94
  8. Ville Väliharju                         2004 TampPy              12,10
  9. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              12,14
 10. Jussi Marttila                          2004 TampU               12,29
 11. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa           13,01
 12. Aaro Koskinen                           2004 TampPy              13,18
 13. Onni Lehto                              2004 TampPy              13,28
 14. Samu Kauppi                             2004 UrjU                14,02
     Vili Välimäki                           2004 UrjU                  DNF

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Topi Rönni                              2004 TampPy              10,58
  2. Patrik Järvinen                         2004 TampPy              12,14
  3. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa           13,01
  4. Onni Lehto                              2004 TampPy              13,28
  5. Samu Kauppi                             2004 UrjU                14,02

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Jere Haapalainen                        2004 TampPy              10,33
  2. Verneri Vesala                          2004 ForssSa             11,15
  3. Konsta Kankainen                        2004 TampPy              11,27
  4. Jussi Marttila                          2004 TampU               12,29
     Vili Välimäki                           2004 UrjU                  DNF

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Matias Puolimatka                       2004 VehmU               11,34
  2. Jesse Tuki                              2004 TammRy              11,89
  3. Jani Laakso                             2004 TammRy              11,94
  4. Ville Väliharju                         2004 TampPy              12,10
  5. Aaro Koskinen                           2004 TampPy              13,18

P12 4-ottelu Korkeus

  1. Topi Rönni                              2004 TampPy                146
         131 134 137 140 143 146 149
           O   -   O   O XXO   O XXX
  2. Jere Haapalainen                        2004 TampPy                140
         119 122 125 128 131 134 137 140 143
           O   -   O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Konsta Kankainen                        2004 TampPy                131
         110 113 116 119 122 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O  XO  XO XXX
  4. Ville Väliharju                         2004 TampPy                131
         110 113 116 119 122 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O XXO  XO XXX
  5. Jesse Tuki                              2004 TammRy                128
         119 122 125 128 131
           O   O   O   O XXX
  6. Samu Kauppi                             2004 UrjU                  128
         113 116 119 122 125 128 131
           O   O   O   O   O  XO XXX
  7. Patrik Järvinen                         2004 TampPy                125
         107 110 113 116 119 122 125 128
           O   O  XO   O   O   O  XO XXX
  8. Jussi Marttila                          2004 TampU                 125
         110 113 116 119 122 125 128
           O   O   O   O   O XXO XXX
  9. Verneri Vesala                          2004 ForssSa               125
         107 110 113 116 119 122 125 128
           O   O   O   O  XO  XO XXO XXX
 10. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                 122
         116 119 122 125
          XO   O XXO XXX
 11. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa             116
         101 104 107 110 113 116 119
           O   O   O   O   O  XO XXX
 11. Aaro Koskinen                           2004 TampPy                116
         107 110 113 116 119
           O   O   O  XO XXX
 13. Jani Laakso                             2004 TammRy                113
         104 107 110 113 116
           O   O   O   O XXX
 13. Onni Lehto                              2004 TampPy                113
         107 110 113 116
           O   O   O XXX
     Vili Välimäki                           2004 UrjU                  DNS
        
        

P12 4-ottelu Kuula

  1. Topi Rönni                              2004 TampPy               9,86
           9,02   9,86   9,15
  2. Jani Laakso                             2004 TammRy               8,99
           8,15   8,60   8,99
  3. Vili Välimäki                           2004 UrjU                 8,66
              X   8,66   8,50
  4. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              7,71
           7,03   7,45   7,71
  5. Jere Haapalainen                        2004 TampPy               7,65
           7,65   7,65   7,59
  6. Konsta Kankainen                        2004 TampPy               7,43
           7,25   7,30   7,43
  7. Aaro Koskinen                           2004 TampPy               7,10
              X   7,08   7,10
  8. Patrik Järvinen                         2004 TampPy               7,05
           6,94   7,05   6,89
  9. Jussi Marttila                          2004 TampU                6,88
           6,65   6,68   6,88
 10. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa            6,84
           6,84   6,51   6,77
 11. Jesse Tuki                              2004 TammRy               6,84
           6,05   6,60   6,84
 12. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                6,60
           6,60   6,34   6,45
 13. Ville Väliharju                         2004 TampPy               6,19
           6,03   6,19   6,10
 14. Onni Lehto                              2004 TampPy               6,08
           6,08   5,83      X
 15. Samu Kauppi                             2004 UrjU                 5,80
           5,15   5,80   5,38

P12 4-ottelu

  1. Topi Rönni                              2004 TampPy               1733
       9,86   10,58     146 2.37,09
        465     501     424     343
                                   
  2. Jere Haapalainen                        2004 TampPy               1698
       7,65   10,33     140 2.27,61
        339     542     374     443
                                   
  3. Verneri Vesala                          2004 ForssSa              1343
       7,71   11,15     125 2.40,55
        342     422     265     314
                                   
  4. Patrik Järvinen                         2004 TampPy               1279
       7,05   12,14     125 2.32,31
        306     318     265     390
                                   
  5. Konsta Kankainen                        2004 TampPy               1266
       7,43   11,27     131 2.53,50
        326     407     306     227
                                   
  6. Ville Väliharju                         2004 TampPy               1126
       6,19   12,10     131 2.51,28
        259     321     306     240
                                   
  7. Jesse Tuki                              2004 TammRy               1121
       6,84   11,89     128 2.58,59
        294     341     285     201
                                   
  8. Matias Puolimatka                       2004 VehmU                1083
       6,60   11,34     122 3.09,32
        281     399     246     157
                                   
  9. Jani Laakso                             2004 TammRy               1083
       8,99   11,94     113 3.15,16
        415     336     194     138
                                   
 10. Jussi Marttila                          2004 TampU                1041
       6,88   12,29     125 3.04,49
        296     305     265     175
                                   
 11. Aaro Koskinen                           2004 TampPy               1001
       7,10   13,18     116 2.50,97
        308     241     211     241
                                   
 12. Valtteri Kalanti                        2004 HämeenlTa             995
       6,84   13,01     116 2.51,51
        294     252     211     238
                                   
 13. Samu Kauppi                             2004 UrjU                  874
       5,80   14,02     128 3.10,10
        239     196     285     154
                                   
 14. Onni Lehto                              2004 TampPy                867
       6,08   13,28     113 3.02,12
        253     235     194     185
                                   
 15. Vili Välimäki                           2004 UrjU                  396
       8,66     DNF     DNS     DNS
        396       0       0       0
                                   

P13 4-ottelu 800 m


  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU          2.29,07
  2. Jaakko Linnus                           2003 TampPy            2.31,85
  3. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa         2.32,50
  4. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL            2.33,30
  5. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU          2.38,05
  6. Elias Kosonen                           2003 ValkHa            2.46,22
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa             DNS

P13 4-ottelu 60 m aj

  1. Jaakko Linnus                           2003 TampPy               9,87
  2. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            10,05
  3. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa           10,77
  4. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            11,11
  5. Elias Kosonen                           2003 ValkHa              11,49
  6. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL              11,53
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa             DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa           10,77
  2. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            11,11
  3. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL              11,53

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Jaakko Linnus                           2003 TampPy               9,87
  2. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            10,05
  3. Elias Kosonen                           2003 ValkHa              11,49
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa             DNS

P13 4-ottelu Korkeus

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU              161
         137 140 143 146 149 152 155 158 161 164
           O   -   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU              143
         119 122 125 128 131 134 137 140 143 146
           O   -   O   -   O   O  XO   O XXO XXX
  3. Jaakko Linnus                           2003 TampPy                143
         128 131 134 137 140 143 146
           O   -  XO   O  XO XXO XXX
  4. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL                134
         122 125 128 131 134 137
          XO   O   O  XO  XO XXX
  5. Elias Kosonen                           2003 ValkHa                131
         122 125 128 131 134
          XO XXO   O XXO XXX
  6. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa             128
         110 116 119 122 125 128 131
           O   O   O   O  XO   O XXX
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa             DNS
        
        

P13 4-ottelu Kuula

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            11,36
          10,76  10,61  11,36
  2. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            11,25
          10,37  11,25  10,69
  3. Jaakko Linnus                           2003 TampPy              11,18
           9,50   1,05  11,18
  4. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL               8,36
           8,36   7,99      X
  5. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa            8,09
           8,00   8,09   7,86
  6. Elias Kosonen                           2003 ValkHa               6,62
           5,94   6,62   6,22
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa             DNS
        

P13 4-ottelu

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU             2143
      10,05     161   11,36 2.29,07
        594     569     555     425
                                   
  2. Jaakko Linnus                           2003 TampPy               1967
       9,87     143   11,18 2.31,85
        630     399     544     394
                                   
  3. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU             1709
      11,11     143   11,25 2.38,05
        427     399     548     335
                                   
  4. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa            1509
      10,77     128    8,09 2.32,50
        473     285     363     388
                                   
  5. Ilari Hurskainen                        2003 PälkLL               1462
      11,53     134    8,36 2.33,30
        377     327     379     379
                                   
  6. Elias Kosonen                           2003 ValkHa               1242
      11,49     131    6,62 2.46,22
        382     306     282     272
                                   
     Ukko Korhonen                           2003 HämeenlTa               0
        DNS     DNS     DNS     DNS
          0       0       0       0
                                   

T12 4-ottelu 800 m


  1. Krista Manninen                         2004 VehmU             2.31,53
  2. Tuuli Ingman                            2004 TampPy            2.44,70
  3. Anniina Huura                           2004 TampPy            2.49,93
  4. Vilma Väliharju                         2004 TampPy            2.51,15
  5. Anni Nurminen                           2004 TampPy            2.52,03
  6. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy            3.01,44
  7. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy            3.03,29
  8. Jade Mäkinen                            2004 NokU              3.08,88
  9. Heta Luoto                              2004 TampPy            3.11,19
 10. Disa Huntus                             2004 LempKiYU          3.14,03
 11. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa         3.17,03
 12. Emma Jokela                             2004 NokU              3.17,57
 13. Sonja Lahti                             2004 TampPy            3.18,75
 14. Viivi Jokinen                           2004 TampU             3.21,70
 15. Ella Leino                              2004 TampU             3.22,27
 16. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa         3.23,95
 17. Enna Eho                                2004 TampU             3.24,65
 18. Emmi Leinonen                           2004 TampPy            3.35,96
 19. Noora Suojanen                          2004 ViialVa           3.47,21
 20. Viivi Taipale                           2004 PälkLL            4.17,99

T12 4-ottelu 60 m aj

  1. Vilma Väliharju                         2004 TampPy              10,02
  2. Anni Nurminen                           2004 TampPy              10,52
  3. Krista Manninen                         2004 VehmU               10,68
  4. Tuuli Ingman                            2004 TampPy              10,84
  5. Anniina Huura                           2004 TampPy              11,25
  6. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy              11,34
  7. Jade Mäkinen                            2004 NokU                11,37
  8. Heta Luoto                              2004 TampPy              12,05
  9. Emma Jokela                             2004 NokU                12,37
 10. Enna Eho                                2004 TampU               12,57
 11. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy              12,87
 12. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa           13,03
 13. Disa Huntus                             2004 LempKiYU            13,17
 14. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa           13,39
 15. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              14,12
 16. Sonja Lahti                             2004 TampPy              14,22
 17. Ella Leino                              2004 TampU               14,42
 18. Viivi Jokinen                           2004 TampU               14,62
 19. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             15,00
 20. Emmi Leinonen                           2004 TampPy              17,29

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Anniina Huura                           2004 TampPy              11,25
  2. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy              11,34
  3. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa           13,03
  4. Ella Leino                              2004 TampU               14,42
  5. Emmi Leinonen                           2004 TampPy              17,29

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Tuuli Ingman                            2004 TampPy              10,84
  2. Jade Mäkinen                            2004 NokU                11,37
  3. Emma Jokela                             2004 NokU                12,37
  4. Sonja Lahti                             2004 TampPy              14,22
  5. Noora Suojanen                          2004 ViialVa             15,00

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Vilma Väliharju                         2004 TampPy              10,02
  2. Heta Luoto                              2004 TampPy              12,05
  3. Enna Eho                                2004 TampU               12,57
  4. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa           13,39
  5. Viivi Jokinen                           2004 TampU               14,62

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Anni Nurminen                           2004 TampPy              10,52
  2. Krista Manninen                         2004 VehmU               10,68
  3. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy              12,87
  4. Disa Huntus                             2004 LempKiYU            13,17
  5. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              14,12

T12 4-ottelu Pituus

  1. Krista Manninen                         2004 VehmU                4,33                
          4,14  4,33  4,12
                          
  2. Vilma Väliharju                         2004 TampPy               4,27                
          4,23  4,27  3,88
                          
  3. Tuuli Ingman                            2004 TampPy               4,22                
          4,02  4,22  4,01
                          
  4. Anniina Huura                           2004 TampPy               4,13                
          3,81     X  4,13
                          
  5. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa            4,05                
             X  4,05  3,94
                          
  6. Anni Nurminen                           2004 TampPy               4,01                
          4,01  3,91  3,45
                          
  7. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy               3,99                
          3,97     X  3,99
                          
  8. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy               3,95                
          3,76  3,95  3,75
                          
  9. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa            3,89                
             X  3,89     X
                          
 10. Emma Jokela                             2004 NokU                 3,80                
             X  3,76  3,80      
                                
 11. Heta Luoto                              2004 TampPy               3,78                
          3,78     X  3,54
                          
 12. Jade Mäkinen                            2004 NokU                 3,72                
          3,72  3,62  3,71
                          
 13. Enna Eho                                2004 TampU                3,61                
             X  3,61     X
                          
 14. Noora Suojanen                          2004 ViialVa              3,58                
          3,39  3,58  3,54      
                                
 15. Ella Leino                              2004 TampU                3,45                
             X  3,45  3,23
                          
 16. Viivi Jokinen                           2004 TampU                3,44                
          3,20  3,44  3,30
                          
 17. Disa Huntus                             2004 LempKiYU             3,25                
          2,90  2,71  3,25
                          
 18. Viivi Taipale                           2004 PälkLL               3,12                
          2,92  3,12  3,01
                          
 19. Emmi Leinonen                           2004 TampPy               3,01                
          2,81  3,01     X      
                                
 20. Sonja Lahti                             2004 TampPy               2,18                
          2,18     X     X
                          

T12 4-ottelu Kuula

  1. Vilma Väliharju                         2004 TampPy               8,84
           8,84      X   7,74
  2. Viivi Taipale                           2004 PälkLL               8,57
           8,57   7,86   7,22
  3. Anni Nurminen                           2004 TampPy               8,11
           8,11      X   7,70
  4. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy               7,58
           7,30   7,58   7,01
  5. Tuuli Ingman                            2004 TampPy               7,56
           7,56   7,08   6,80
  6. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa            7,39
           7,39      X   7,16
  7. Anniina Huura                           2004 TampPy               6,76
           6,76      X   6,67
  8. Disa Huntus                             2004 LempKiYU             6,64
           6,39   6,61   6,64
  9. Sonja Lahti                             2004 TampPy               6,43
           6,20   6,43   5,26
 10. Viivi Jokinen                           2004 TampU                6,40
           6,40   6,28   5,95
 11. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa            6,33
           6,33   6,13   3,84
 12. Noora Suojanen                          2004 ViialVa              6,31
           5,98      X   6,31
 13. Enna Eho                                2004 TampU                6,23
           5,76   5,93   6,23
 14. Heta Luoto                              2004 TampPy               6,11
           5,65   6,11   5,59
 15. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy               6,02
           5,21   6,02   5,71
 16. Emma Jokela                             2004 NokU                 6,00
           5,99   5,63   6,00
 17. Krista Manninen                         2004 VehmU                5,88
           5,81   5,88   5,71
 18. Jade Mäkinen                            2004 NokU                 5,45
              X   4,67   5,45
 19. Ella Leino                              2004 TampU                5,24
           4,89      X   5,24
 20. Emmi Leinonen                           2004 TampPy               4,32
           4,25   4,15   4,32

T12 4-ottelu

  1. Vilma Väliharju                         2004 TampPy               1564
      10,02    8,84    4,27 2.51,15
        600     406     318     240
                                   
  2. Krista Manninen                         2004 VehmU                1457
      10,68    5,88    4,33 2.31,53
        486     243     330     398
                                   
  3. Tuuli Ingman                            2004 TampPy               1388
      10,84    7,56    4,22 2.44,70
        463     334     309     282
                                   
  4. Anni Nurminen                           2004 TampPy               1382
      10,52    8,11    4,01 2.52,03
        511     364     272     235
                                   
  5. Anniina Huura                           2004 TampPy               1240
      11,25    6,76    4,13 2.49,93
        409     290     293     248
                                   
  6. Helmi Tarkiainen                        2004 TampPy               1183
      11,34    7,58    3,95 3.01,44
        399     335     261     188
                                   
  7. Jade Mäkinen                            2004 NokU                  998
      11,37    5,45    3,72 3.08,88
        395     220     224     159
                                   
  8. Heta Luoto                              2004 TampPy                966
      12,05    6,11    3,78 3.11,19
        326     255     234     151
                                   
  9. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy                960
      12,87    6,02    3,99 3.03,29
        262     250     268     180
                                   
 10. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa             928
      13,03    6,33    4,05 3.17,03
        251     267     278     132
                                   
 11. Vilma Toivonen                          2004 HämeenlTa             918
      13,39    7,39    3,89 3.23,95
        229     324     251     114
                                   
 12. Emma Jokela                             2004 NokU                  916
      12,37    6,00    3,80 3.17,57
        299     249     237     131
                                   
 13. Enna Eho                                2004 TampU                 864
      12,57    6,23    3,61 3.24,65
        283     261     208     112
                                   
 14. Disa Huntus                             2004 LempKiYU              824
      13,17    6,64    3,25 3.14,03
        242     283     158     141
                                   
 15. Viivi Taipale                           2004 PälkLL                761
      14,12    8,57    3,12 4.17,99
        191     390     142      38
                                   
 16. Viivi Jokinen                           2004 TampU                 744
      14,62    6,40    3,44 3.21,70
        170     270     184     120
                                   
 17. Noora Suojanen                          2004 ViialVa               694
      15,00    6,31    3,58 3.47,21
        155     266     203      70
                                   
 18. Ella Leino                              2004 TampU                 691
      14,42    5,24    3,45 3.22,27
        178     210     185     118
                                   
 19. Sonja Lahti                             2004 TampPy                639
      14,22    6,43    2,18 3.18,75
        187     272      53     127
                                   
 20. Emmi Leinonen                           2004 TampPy                475
      17,29    4,32    3,01 3.35,96
         94     163     130      88
                                   

T13 4-ottelu 800 m


  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy            2.35,54
  2. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa             2.38,34
  3. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU             2.45,57
  4. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa           2.45,60
  5. Vilma Patrikainen                       2003 NokU              2.45,66
  6. Silja Lamminmäki                        2003 KangU             2.47,37
  7. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa         2.49,38
  8. Oona Viljanen                           2003 OrivPo            2.52,36
  9. Vilma Itälinna                          2003 TampPy            2.53,62
 10. Heini Mäenpää                           2003 KangU             2.56,51
 11. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa         2.57,27
 12. Hanna Laitila                           2003 YlöjU             2.58,29
 13. Sade Railevirta                         2003 TampPy            2.59,31
 14. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy            2.59,73
 15. Venla Hast                              2003 PälkLL            3.02,80
 16. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL            3.05,54
 17. Siina Kanerva                           2003 PälkLL            3.08,55
 18. Mette Karppanen                         2003 UrjU              3.10,78
 19. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa         3.16,65
 20. Katja Linnanmaa                              PälkLL            3.24,06
 21. Saara Kainu                             2003 UrjU              3.29,14
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                DNS

T13 4-ottelu 60 m aj

  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy              10,03
  2. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               10,16
  3. Vilma Itälinna                          2003 TampPy              10,27
  4. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy              10,33
  5. Sade Railevirta                         2003 TampPy              10,90
  6. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa           10,93
  7. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa             11,08
  8. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU               11,25
  9. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa           11,30
 10. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa           11,62
 10. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                11,62
 12. Heini Mäenpää                           2003 KangU               11,72
 13. Hanna Laitila                           2003 YlöjU               11,76
 14. Silja Lamminmäki                        2003 KangU               11,82
 15. Oona Viljanen                           2003 OrivPo              11,88
 16. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL              12,31
 17. Saara Kainu                             2003 UrjU                12,34
 18. Mette Karppanen                         2003 UrjU                12,37
 19. Siina Kanerva                           2003 PälkLL              12,98
 20. Katja Linnanmaa                              PälkLL              13,41
 21. Venla Hast                              2003 PälkLL              13,42
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               10,16
  2. Vilma Itälinna                          2003 TampPy              10,27
  3. Sade Railevirta                         2003 TampPy              10,90
  4. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                11,62
  5. Heini Mäenpää                           2003 KangU               11,72

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa           11,30
  2. Hanna Laitila                           2003 YlöjU               11,76
  3. Silja Lamminmäki                        2003 KangU               11,82
  4. Mette Karppanen                         2003 UrjU                12,37
  5. Katja Linnanmaa                              PälkLL              13,41
  6. Venla Hast                              2003 PälkLL              13,42

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy              10,03
  2. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy              10,33
  3. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa             11,08
  4. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU               11,25
  5. Oona Viljanen                           2003 OrivPo              11,88

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa           10,93
  2. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa           11,62
  3. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL              12,31
  4. Saara Kainu                             2003 UrjU                12,34
  5. Siina Kanerva                           2003 PälkLL              12,98
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                DNS

T13 4-ottelu Pituus

  1. Saga Vanninen                           2003 TampPy               4,98                
          4,75  4,69  4,98
                          
  2. Vilma Itälinna                          2003 TampPy               4,79                
          4,79     X  4,75
                          
  3. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                4,63                
          4,63  4,48  4,62
                          
  4. Sade Railevirta                         2003 TampPy               4,25                
          4,25  3,99  3,76
                          
  5. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy               4,23                
          4,23  4,22  4,18
                          
  6. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            4,18                
          4,18  4,12  3,87
                          
  7. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              4,12                
          4,04  4,11  4,12
                          
  8. Silja Lamminmäki                        2003 KangU                4,11                
          3,81  4,11  3,95
                          
  9. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa            4,09                
          4,09     X  4,08
                          
 10. Oona Viljanen                           2003 OrivPo               4,07                
          4,07  3,84     X      
                                
 11. Heini Mäenpää                           2003 KangU                4,06                
          4,00  3,99  4,06
                          
 12. Venla Hast                              2003 PälkLL               3,92                
          3,92  3,69  3,70
                          
 13. Saara Kainu                             2003 UrjU                 3,92                
          3,54  3,54  3,92
                          
 14. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU                3,88                
          3,66  3,88  3,82
                          
 15. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL               3,87                
          3,68  3,60  3,87
                          
 16. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                 3,87                
             X  3,87  3,30
                          
 17. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa            3,68                
          2,60  3,68  3,53
                          
 18. Mette Karppanen                         2003 UrjU                 3,61                
          3,61  3,54  3,21
                          
 19. Hanna Laitila                           2003 YlöjU                3,54                
          3,46  3,54     X
                          
 20. Siina Kanerva                           2003 PälkLL               3,43                
          3,29  3,23  3,43
                          
 21. Katja Linnanmaa                              PälkLL               3,23                
          3,11  3,10  3,23
                          
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                DNS                
        
        

T13 4-ottelu Kuula

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               13,38
          12,02  12,85  13,38
  2. Oona Viljanen                           2003 OrivPo              10,92
              X  10,92  10,84
  3. Saga Vanninen                           2003 TampPy              10,82
          10,82  10,23  10,09
  4. Sade Railevirta                         2003 TampPy               9,95
           9,12   9,30   9,95
  5. Vilma Itälinna                          2003 TampPy               8,95
           8,31   8,90   8,95
  6. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy               8,26
           7,75   8,26   7,70
  7. Heini Mäenpää                           2003 KangU                8,17
           8,17   6,75   7,94
  8. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              7,75
           7,66   7,75   7,72       
  9. Venla Hast                              2003 PälkLL               7,64
           7,64   7,20   7,18
 10. Mette Karppanen                         2003 UrjU                 7,63
           6,98   7,63   7,49
 11. Hanna Laitila                           2003 YlöjU                7,32
           7,32   6,80   6,62
 12. Siina Kanerva                           2003 PälkLL               7,28
           6,43   7,28   7,16
 13. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa            7,20
           6,92   6,98   7,20
 14. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU                7,19
           7,19   6,63   6,94
 15. Silja Lamminmäki                        2003 KangU                6,86
           6,86   6,10   5,61
 16. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                 6,84
           6,19   6,84   6,30
 17. Saara Kainu                             2003 UrjU                 6,77
           6,37   6,76   6,77       
 18. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL               6,52
           6,11   6,52   6,29
 19. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa            6,40
           6,40   6,40   6,12
 20. Katja Linnanmaa                              PälkLL               6,33
           6,33   5,06   5,48
 21. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            5,59
           5,35   5,59   5,56
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                DNS
        

T13 4-ottelu

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                1975
      10,16    4,63   13,38 2.38,34
        573     390     680     332
                                   
  2. Saga Vanninen                           2003 TampPy               1945
      10,03    4,98   10,82 2.35,54
        598     468     522     357
                                   
  3. Vilma Itälinna                          2003 TampPy               1616
      10,27    4,79    8,95 2.53,62
        553     425     412     226
                                   
  4. Sade Railevirta                         2003 TampPy               1438
      10,90    4,25    9,95 2.59,31
        454     315     471     198
                                   
  5. Siiri Mäkilä                            2003 TammRy               1422
      10,33    4,23    8,26 2.59,73
        542     311     373     196
                                   
  6. Oona Viljanen                           2003 OrivPo               1385
      11,88    4,07   10,92 2.52,36
        342     282     528     233
                                   
  7. Emilia Kilpinen                         2003 ForssSa              1342
      11,08    4,12    7,75 2.45,60
        431     291     344     276
                                   
  8. Vilma Teppo                             2003 HämeenlTa            1253
      11,30    4,09    7,20 2.49,38
        403     285     314     251
                                   
  9. Ella Ala-Lahti                          2003 KangU                1248
      11,25    3,88    7,19 2.45,57
        409     250     313     276
                                   
 10. Heini Mäenpää                           2003 KangU                1216
      11,72    4,06    8,17 2.56,51
        357     280     368     211
                                   
 11. Silja Lamminmäki                        2003 KangU                1195
      11,82    4,11    6,86 2.47,37
        347     289     295     264
                                   
 12. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                 1185
      11,62    3,87    6,84 2.45,66
        368     248     294     275
                                   
 13. Julia Tienhaara                         2003 HämeenlTa            1146
      10,93    3,68    6,40 2.57,27
        450     218     270     208
                                   
 14. Hanna Laitila                           2003 YlöjU                1074
      11,76    3,54    7,32 2.58,29
        353     198     320     203
                                   
 15. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            1031
      11,62    4,18    5,59 3.16,65
        368     302     228     133
                                   
 16. Venla Hast                              2003 PälkLL               1003
      13,42    3,92    7,64 3.02,80
        227     256     338     182
                                   
 17. Anna-Sofia Koivisto                     2003 PälkLL               1000
      12,31    3,87    6,52 3.05,54
        304     248     277     171
                                   
 18. Mette Karppanen                         2003 UrjU                  997
      12,37    3,61    7,63 3.10,78
        299     208     338     152
                                   
 19. Saara Kainu                             2003 UrjU                  949
      12,34    3,92    6,77 3.29,14
        301     256     290     102
                                   
 20. Siina Kanerva                           2003 PälkLL                914
      12,98    3,43    7,28 3.08,55
        254     182     318     160
                                   
 21. Katja Linnanmaa                              PälkLL                765
      13,41    3,23    6,33 3.24,06
        228     156     267     114
                                   
     Veera Karjalainen                       2003 ValkHa                  0
        DNS     DNS     DNS     DNS
          0       0       0       0