Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.07. klo 18:00 Seiväs, pituus, pikamatkat Tulokset (päivitetty: 23:08 20.07.2016)
Seiväs, pituus, pikamatkat - Siilinjärvi, Ahmo 20.7.2016

--Käsiaika

TULOKSET

M Seiväs

  1. Petri Laitinen                          KangasnKa             410
     3.80/1 3.90/2 4.00/1 4.10/3 4.20/XXX        
        

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei              6,6h
  2. Lauri Juvonen                           SiilPo               7,0h
  3. Eevert Happonen                         KuopRei              7,4h
  4. Samu Hirvonen                           SiilPo               7,7h
  5. Olavi Juvonen                           SiilPo               7,8h
  6. Eeti Soininen                           SiilPo               8,2h
     Tatu Metsärinne                         SiilPo                DNS

P9 Pituus

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei              3,81                
          3,61  3,65  3,81  3,67
                                
  2. Lauri Juvonen                           SiilPo               3,09                
          3,05     X  3,09  2,93
                                
  3. Eevert Happonen                         KuopRei              2,98                
          2,68  2,76  2,98  2,75
                                
  4. Samu Hirvonen                           SiilPo               2,71                
          2,71  2,58  2,62     X
                                
  5. Eeti Soininen                           SiilPo               2,68                
          2,68  2,63  2,51  2,48
                                
  6. Tatu Metsärinne                         SiilPo               2,62                
          2,62  2,45  2,48  2,42
                                
  7. Olavi Juvonen                           SiilPo               2,57                
          2,38  2,21     X  2,57
                                

P10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Samu Miettinen                          SiilPo               9,8h
  2. Artturi Rautio                          SiilPo              10,0h
  3. Joona Ylä-Kauttu                        SiilPo              10,2h
  4. Kaapo Korhonen                          SiilPo              10,3h
  5. Aapeli Lastikka                         SiilPo              10,9h

P10 Pituus

  1. Samu Miettinen                          SiilPo               3,55                
          3,40  3,48  3,50  3,43  3,46  3,55
                                            
  2. Artturi Rautio                          SiilPo               3,34                
          3,34  1,80  3,26  3,12  3,30  3,08
                                            
  3. Joona Ylä-Kauttu                        SiilPo               3,32                
          3,21  3,32     X  2,98     X  3,14
                                            
  4. Kaapo Korhonen                          SiilPo               3,25                
             X  3,08  3,08  1,48  3,25     X
                                            
  5. Aapeli Lastikka                         SiilPo               2,86                
          2,86  2,67  2,70  2,73  2,75  2,64
                                            

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Veeti Paavola                           SiilPo               9,6h
  2. Juzi Matteo                             KuopRei              9,9h

P11 Pituus

  1. Veeti Paavola                           SiilPo               4,01                
          4,01     X  2,92  1,68  3,86  3,75
                                            
  2. Juzi Matteo                             KuopRei              2,80                
          2,80     -     -     -     -     -
                                            

P12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               8,9h
  2. Eemi Naumanen                           SiilPo               9,4h
  3. Riku Tenhunen                           SiilPo              10,0h

P12 Pituus

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               3,93                
          3,74  3,93  3,91     X  3,78  3,75
                                            
  2. Riku Tenhunen                           SiilPo               3,63                
          3,63  3,54  3,59  3,38  3,42  3,40
                                            
  3. Eemi Naumanen                           SiilPo               3,34                
          3,34  3,25  3,23  3,02  3,02     -
                                            
     Ville Vanhanen                          KuopRei                DNS                
                                      
                                      

M19 Seiväs

  1. Santeri Hirvonen                        SiilPo                390
     3.60/3 3.70/- 3.80/- 3.90/2 4.00/XXX  

T9 40 m

  1. Minja Korhonen                          SiilPo               7,2h
  2. Melissa Vanhanen                        KuopRei              7,4h
  3. Anni Törrönen                           SiilPo               7,5h
  4. Tuija Koponen                           SiilPo               7,6h
  5. Iiris Airaksinen                        SiilPo               7,7h
  6. Ada Kajander                            KuopRei              7,8h
  7. Mimosa Karjalainen                      SiilPo               7,9h
  8. Venja Pennanen                          SiilHs               8,0h
  9. Tiia Koponen                            SiilPo               8,2h

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Minja Korhonen                          SiilPo               7,2h
  2. Melissa Vanhanen                        KuopRei              7,4h
  3. Anni Törrönen                           SiilPo               7,5h
  4. Tuija Koponen                           SiilPo               7,6h
  5. Tiia Koponen                            SiilPo               8,2h

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Iiris Airaksinen                        SiilPo               7,7h
  2. Ada Kajander                            KuopRei              7,8h
  3. Mimosa Karjalainen                      SiilPo               7,9h
  4. Venja Pennanen                          SiilHs               8,0h

T9 Pituus

  1. Iiris Airaksinen                        SiilPo               3,09                
          3,07  3,09  2,92  2,99
                                
  2. Minja Korhonen                          SiilPo               2,97                
          2,97     X  2,84     X
                                
  3. Melissa Vanhanen                        KuopRei              2,82                
          2,67  2,52  2,65  2,82
                                
  4. Mimosa Karjalainen                      SiilPo               2,82                
          2,82  2,61  2,67  2,59
                                
  5. Anni Törrönen                           SiilPo               2,78                
          2,76  2,78  2,40  2,52
                                
  6. Ada Kajander                            KuopRei              2,76                
          2,76  2,63  2,64  2,42
                                
  7. Tuija Koponen                           SiilPo               2,65                
          2,63  2,61  2,65  2,47
                                
  8. Anni Lukkarinen                         SiilPo               2,36                
          2,27  1,82  2,36  2,15
                                
  9. Tiia Koponen                            SiilPo               2,11                
          1,97  1,88  2,11  1,63
                                

T10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ella Korhonen                           SiilPo              10,3h
  2. Ranja Pennanen                          SiilHs              10,4h

T10 Pituus

  1. Ella Korhonen                           SiilPo               2,97                
          2,97  2,66     X  2,80  2,97  2,93
                                            

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jenna Karinen                           TampPy               9,0h
  2. Iida Björnholm                          NilsNu               9,6h
  3. Eveliina Sairanen                       SiilPo               9,7h
  4. Tuisku Vaattovaara                      VesU                 9,9h
  5. Netta Korhonen                          SiilPo              10,2h
  6. Piitu Soininen                          SiilPo              10,8h

T11 Pituus

  1. Jenna Karinen                           TampPy               3,74                
          3,67  3,66  3,68  3,41  3,67  3,74
                                            
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo               3,52                
          3,51  3,52  3,46     -  3,36     -
                                            
  3. Iida Björnholm                          NilsNu               3,43                
          3,43  3,28  3,28  3,27  2,97  3,31
                                            
  4. Netta Korhonen                          SiilPo               3,26                
          3,26  3,24  3,12  3,11  3,16  3,19
                                            
  5. Piitu Soininen                          SiilPo               2,86                
          2,86  2,85  2,79  1,01  2,74  2,73
                                            

T12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alina Tuomela                           KuopRei              8,3h
  2. Minttu Eskelinen                        IisVi                8,7h
  3. Tilda Korhonen                          SiilPo               8,9h
  4. Emma Kammonen                           SiilPo               9,2h
  5. Jaira Pennanen                          SiilHs               9,7h
  6. Tiitu Niiranen                          VesU                10,2h

T12 Pituus

  1. Minttu Eskelinen                        IisVi                4,09                
          3,90  4,01  3,93  4,09  3,85  4,09
                                            
  2. Emma Kammonen                           SiilPo               4,05                
          3,93  4,05  3,95  3,81  3,81  3,93
                                            
  3. Tilda Korhonen                          SiilPo               3,95                
          3,87  3,82  3,92  3,95  3,88  3,76
                                            
  4. Alina Tuomela                           KuopRei              3,58                
          3,22  3,47  3,52  3,44  3,40  3,58
                                            

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nenna Helppolainen                      PielavSa             8,6h



T13 Pituus

  1. Nenna Helppolainen                      PielavSa             4,36                
          4,36  3,16  4,24  4,15  4,13  4,28
                                            

T14 Seiväs

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo                200
     1.40/2 1.50/1 1.60/1 1.70/2 1.80/1 1.90/1 2.00/1 2.10/XXX
        
  2. Tiitu Niiranen                          VesU                  190
     1.60/1 1.70/1 1.80/1 1.90/2 2.00/XXX   
        
  3. Tuisku Vaattovaara                      VesU                  180
     1.40/1 1.50/1 1.60/1 1.70/1 1.80/1 1.90/XXX   
        

T15 Seiväs

  1. Tiia Mähönen                            LeppävVi              260
     2.30/1 2.40/- 2.50/1 2.60/1 2.70/XXX