Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.07. klo 18:00 Teho-Posako Keihäs, 400m ja 800m Tulokset (päivitetty: 22:26 04.07.2016)
Teho-Posako Keihäs, 400m ja 800m Siilinjärvi 4.7.2016

TULOKSET

M 800 m


  1. Hannes Rautiainen                       SiilHS            2.12,7h
  2. Joonas Pyykönen                         ValtVa            2.18,6h
  3. Jarmo Dahlgren                          KiuruvU           2.21,2h

P9 400 m


  1. Elias Vanhanen                          KuopRei           1.13,6h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo            1.22,0h
  3. Lauri Juvonen                           SiilPo            1.25,5h
  4. Eevert Happonen                         KuopRei           1.29,4h
  5. Samu Hirvonen                           SiilPo            1.37,3h
  6. Olavi Juvonen                           SiilPo            1.40,2h
     Eeti Soininen                           SiilPo                DNS
     Eeli Häikiö                             SiilPo                DNS


P9 Keihäs

  1. Lucas Kraft                             SiilPo              13.36
  2. Lauri Juvonen                           SiilPo              11,89
  3. Samu Hirvonen                           SiilPo              10,05
  4. Eevert Happonen                         KuopRei              9,33
  5. Olavi Juvonen                           SiilPo               8,16
     Eeti Soininen                           SiilPo                DNS 
     Eeli Häikiö                             SiilPo                DNS
        

P10 400 m

  1. Samu Miettinen                          SiilPo            1.21,4h
  2. Alex Kraft                              SiilPo            1.22,4h
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo            1.27,2h
  4. Aapeli Lastikka                         SiilPo            1.42,6h
     Elmer Vauhkonen                         LapinlVe              DNS

P10 Keihäs

  1. Kaapo Korhonen                          SiilPo              23,24
  2. Samu Miettinen                          SiilPo              20,39


P11 400 m

  1. Veeti Paavola                           SiilPo            1.17,4h


P11 Keihäs

  1. Veeti Paavola                           SiilPo              22,87


P12 400 m

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa            1.13,4h
  2. Riku Tenhunen                           SiilPo            1.20,6h


P12 Keihäs

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo              35,19
  2. Ville Kujala                            JuankKuo            30,20
  3. Jalmari Bergqvist                       MaanMa              24,77
  

P13 400 m

  1. Veeti Hotti                             SonkajPa          1.19,8h


P13 Keihäs

  1. Matias Anttila                          KuopRei             32,59
  2. Veeti Hotti                             SonkajPa            25,42


P15 800 m

  1. Ville Korhonen                          SiilPo            2.43,9h


P15 Keihäs

  1. Atte Nyyssönen                          KaavKai             35,26
  2. Ville Korhonen                          SiilPo              29,77


M40 800 m

  1. Harri-Pekka Tikkanen                    KiuruvU           2.11,5h


M50 800 m

  1. Ismo Kotijärvi                          LeppäVu           2.34,8h


T9 400 m

  1. Minja Korhonen                          SiilPo            1.20,7h
  2. Iiris Airaksinen                        SiilPo            1.32,1h
  3. Noora Savolainen                        MaanMa            1.33,2h
  4. Ada Kajander                            KuopRei           1.35,7h
  5. Anni Törrönen                           SiilPo            1.36,1h
  6. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            1.38,2h


T9 Keihäs

  1. Minja Korhonen                          SiilPo               9,22
  2. Anni Törrönen                           SiilPo               8,63


T10 400 m

  1. Nea Savolainen                          MaanMa            1.18,6h
  2. Minttu Lehtonen                         SiilPo            1.28,9h
     Nea Paltemaa                            SiilPo                DNS


T10 Keihäs

  1. Minttu Lehtonen                         SiilPo              11,04
     Nea Paltemaa                            SiilPo                DNS
        

T11 400 m

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo            1.14,4h
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo            1.17,4h
  3. Netta Korhonen                          SiilPo            1.23,6h
  4. Piitu Soininen                          SiilPo            1.25,8h


T11 Keihäs

  1. Piitu Soininen                          SiilPo              14,93
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo              12,68
  3. Netta Korhonen                          SiilPo              12,55
  4. Pinja Laasanen                          SiilPo              12,49


T12 400 m

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo            1.12,3h
  2. Emma Kammonen                           SiilPo            1.21,0h


T12 Keihäs

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo              19,73
  2. Emma Kammonen                           SiilPo              18,10
     Minttu Turunen                          KuopRei               DNS
        

T14 800 m

  1. Vera Nylander                           SiilPo            2.39,0h
  2. Jenni Takkunen                          SiilPo            2.43,7h
  3. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo            2.57,8h
     Essi Kuittinen                          LeppävVi              DNS


T14 Keihäs

  1. Reetta Naumanen                         OutokPa             27,60
  2. Jenni Takkunen                          SiilPo              20,95
  3. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo              13,65


T15 800 m

  1. Saara Porthan                           SiilPo            2.33,7h
  2. Irja Valta                              MaanMa            2.42,0h


T15 Keihäs

  1. Anna Hirvonen                           KuopRei             21,02


N40 800 m

  1. Tarja Viertorinne                       KiuruvU           2.49,8h


N50 800 m

  1. Marja Kemiläinen                        KiuruvU           2.58,6h