Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.06. klo 18:00 Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400m Tulokset (päivitetty: 22:28 08.06.2016)
Intersport Siilinjärvi minimaraton - Siilinjärvi, Ahmo 8.6.2016

TULOKSET

T3 400m

 1. Pihla Tirronen                           SiilPo            3.43,4h


T4 400 m

  1. Mette Korhonen                          SiilPo            2.32,0h
  2. Saimi Tapaninen                         SiilPo            2.39,7h
  3. Kerttu Tapaninen                        SiilPo            2.53,6h
  4. Kiira Laukkanen                         SiilPo            3.07,2h
  5. Ilona Laukkanen                         SiilPo            3.13,7h
  6. Essi Nieminen                           SiilPo            3.28,3h
  7. Helli Airaksinen                        SiilPo            4.48,6h


T5 400m

  1. Netta Savolainen                        MaanMa            2.11,2h
  2. Aada Huttunen                           SiilPo            2.17,4h
  3. Viivi Lehtonen                          SiilPo            2.18,4h
  4. Alisa Laasanen                          SiilPo            2.21,5h
  5. Linda Penttinen                         SiilPo            2.27,2h 


T6 400m
     
  1. Tinja Jalava                            SiilPo            1.50,8h    
  2. Aurora Kirjavainen                      KuopRei           1.53,2h
  3. Annika Sairanen                         SiilPo            2.08,8h
  4. Siiri Kauppinen                         KuopRei           2.10,1h
  5. Juni Kyllönen                           SiilPo            2.12,5h
  6. Moona Laukkanen                         SiilPo            2.19,0h
  7. Fanni Polvinen                          SiilPo            2.30,8h    
     Venla Vehomäki                          SiilPo            DNS    


T7 400m
     
  1. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            1.33,6h
  2. Venja Pennanen                          SiilPo            1.35,6h
  3. Kerttu Niskanen                         SiilPo            1.50,5h 
  4. Minttu Saarinen                         SiilPo            1.58,8h
  5. Pinja Tirronen                          SiilPo            2.19,8h 
 

T8 400m
   
  1. Melissa Vanhanen                        KuopRei           1.28,5h
  2. Emma Rytkönen                           MaanMa            1.32,3h
  3. Noora Savolainen                        MaanMa            1.33,0h
  4. Moona Kauppinen                         KuopRei           1.34,9h
  5. Leena Parviainen                        SiilPo            1.36,0h
  6. Milja Leskinen                          SiilPo            1.42,1h
  7. Jonna Kärnä                             SonkajPa          1.48,4h
  8. Iina Polvinen                           SiilPo            1.51,1h


P3 400m
   
  1. Veikka Kainulainen                      SiilPo            3.48,2h
  2. Leevi Nieminen                          SiilPo            DNS


P4 400m
   
  1. Julius Jalava                           SiilPo            4.52,6h
  

P5 400m
   
  1. Tomas Karjalainen                       SiilPo            2.02,5h
  2. Renne Roivainen                         SiilPo            2.08,9h
  3. Aatu Laukkanen                          SiilPo            2.14,0h
  4. Akseli Mykkänen                         SiilPo            2.22,0h
  5. Nuutti Soininen                         SiilPo            2.26,5h
  6. Viljami Niskanen                        SiilPo            4.04,5h


P6 400m
   
  1. Max Laitinen                            SiilPo            1.59,4h
  2. Sisu Tapaninen                          SiilPo            2.05,7h
  3. Joona Temonen                           SiilPo            2.06,0h
  4. Akusti Häikiö                           SiilPo            2.11,0h
  5. Sami Räsänen                            SiilPo            2.51,5h
  6. Ville Manner                            SiilPo            2.56,7h


P7 400m
   
  1. Henry Kraft                             SiilPo            1.32,4h
  2. Lauri Pitkänen                          Kuopio            1.40,3h
  3. Viljami Kainulainen                     SiilPo            1.45,2h
  4. Juuso Ylä-Kauttu                        SiilPo            1.54,0h
  5. Roope Laukkanen                         SiilPo            2.16,7h


P8 400m
   
  1. Paavo Laasanen                          SiilPo            1.27,8h
  2. Samu Hirvonen                           SiilPo            1.33,7h
  3. Olavi Juvonen                           SiilPo            1.38,3h
  4. Jasper Tissari                          SiilPo            1.43,1h
  5. Leevi Lämsä                             SiilPo            1.44,4h
  6. Aaro Kirjavainen                        KuopRei           1.46,4h


P9 400m

  1. Antti Rossi                             SiilPo            2.54,0h


Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut - Siilinjärvi 8.6.2016

TULOKSET

P9 800 m


  1. Elias Vanhanen                          KuopRei           2.59,3h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo            3.14,7h
  3. Eeli Häikiö                             SiilPo            3.30,8h
  4. Lauri Juvonen                           SiilPo            3.35,4h
     Antti Rossi                             SiilPo                DNS


P10 800 m

  1. Samu Miettinen                          SiilPo            2.58,9h
  2. Akseli Kirjavainen                      KuopRei           3.03,5h
  3. Joona Ylä-Kauttu                        SiilPo            3.03,6h
  4. Alex Kraft                              SiilPo            3.07,2h
  5. Aapeli Lastikka                         SiilPo            3.52,9h
  6. Jussi Rossi                             SiilPo            3.55,5h
     Trever Oyolo                            MaanMa                DNS
     Kaapo Korhonen                          SiilPo                DNS


P11 800 m

  1. Veeti Paavola                           SiilPo            3.16,5h


P12 800 m

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa            2.45,0h
  2. Eemi Naumanen                           SiilPo            3.02,0h
  3. Kimmo Räsänen                           SiilPo            3.31,0h


P13 800 m

  1. Otto Vilpponen                          KuopRei           2.38,8h
     Oskari Pitkänen                                               DNS


P14 1500 m

  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilHS            5.07,5h
     Veikko Huuskonen                        PosPy                 DNS


P15 1500 m

  1. Juuso Kuosma                            MaanMa            5.20,4h
     Ville Korhonen                          SiilPo                DNS


M 1500 m

  1. Hannes Rautiainen                       SiilHs            4.51,2h
  2. Joona Rissanen                          SiilHS            4.58,0h
     Joonas Pyykönen                         ValtVa                DNS


T9 800 m

  1. Minja Korhonen                          SiilPo            3.15,3h
  2. Ada Kajander                            KuopRei           3.32,8h
  3. Iiris Airaksinen                        SiilPo            3.38,0h
  4. Anni Törrönen                           SiilPo            3.42,6h
  4. Kiia Kiiskinen                          SiilPo            3.42,6h


T10 800 m

  1. Nea Savolainen                          MaanMa            3.05,9h
  2. Ella Korhonen                           SiilPo            3.14,2h
  3. Alisa Kärnä                             SonkajPa          3.23,2h
  4. Minttu Lehtonen                         SiilPo            3.32,4h
     Ranja Pennanen                          SiilHs                DNS


T11 800 m

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo            2.56,0h
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo            3.13,9h
  3. Netta Korhonen                          SiilPo            3.18,8h
  4. Piitu Soininen                          SiilPo            3.18,9h
     Aino Linnaranta                         MaanMa                DNS


T12 800 m

  1. Jaira Pennanen                          SiilHS            2.52,2h
  2. Emmi Kärnä                              SonkajPa          3.00,6h
  3. Emma Kammonen                           SiilPo            3.18,3h
     Tilda Korhonen                          SiilPo                DNS


T13 800 m

  1. Anni Föhr                               NilsNu             2.44,9


T14 1500 m

  1. Vera Nylander                           SiilPo            5.33,8h
  2. Jenni Takkunen                          SiilPo            5.47,2h
  3. Aliina Mäkinen                          SiilPo            5.51,1h
  4. Nina Kärnä                              SonkajPa          5.58,2h
  5. Annastiina Niemi                        NilsNu            6.06,5h


T15 1500 m

  1. Aada Föhr                               NilsNu            5.19,1h


N17 1500 m


  1. Veera Mensonen                          MaanMa            5.02,5h
  2. Johanna Laakkonen                       PuijHS            5.54,0h
  3. Saija Taattola                          NilsNu            6.03,7h