Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.01. klo 19:00 Tunturi tonnit Tulokset (päivitetty: 19:29 29.01.2016)
Tunturitonnit
Lapin urheiluopisto
28.1.2016

TULOKSET

M 60 m


  1. Elias Mekki                             PohjKoi              8,44 
  2. Adam Mekki                              PohjKoi              8,78 
  3. Juha-Pekka Holm                         KivijKi              8,94 

M 1000 m


  1. Mikko Rahkola                           PudasjU           2.33,25 
  2. Aleksi Härkönen                         PudasjU           2.41,78 
  3. Topias Kontio                           LapLu             2.58,88 
  4. Elias Mekki                             PohjKoi           3.11,88 

P11 1000 m


  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi           3.45,95 
  2. Matias Micklin                          PohjKoi           4.39,65 

P15 1000 m


  1. Joona Rissanen                          LapLu             3.12,33 
  2. Joakim Pitkänen                         PohjKoi           3.13,16 
  3. Adam Mekki                              PohjKoi           3.28,48 
  4. Erkki Ikäläinen                         PohjKoi           3.35,03 
     Väinö Suoniemi                          LapLu                 DNS 
     Sampo Ala                               PohjKoi               DNS 

N 60 m                              Finaali


  1. Katja Karjalainen                       PieksVe              7,99 
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,35 
  3. Jenika Välimaa                          PohjKoi              8,62 
  4. Laura Auno                              LapLu                8,80 

N 60 m                              Alkuerät

  1. Katja Karjalainen                       PieksVe              8,04q
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,41q
  3. Jenika Välimaa                          PohjKoi              8,53q
  4. Laura Auno                              LapLu                8,80q
  5. Anna Sieppi                             PohjKoi              9,04 
  5. Aino Rajanen                            PohjKoi              9,04 
  7. Milla Nevalainen                        PohjKoi              9,09 
  8. Anni Karanta                            PohjKoi              9,41 
  9. Fella Mekki                             PohjKoi              9,58 
 10. Jasmin Satta                            PohjKoi              9,59 

Erä 1                

  1. Katja Karjalainen                       PieksVe              8,04q
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,41q
  3. Jenika Välimaa                          PohjKoi              8,53q
  4. Laura Auno                              LapLu                8,80q

Erä 2                

  1. Milla Nevalainen                        PohjKoi              9,09 
  2. Anni Karanta                            PohjKoi              9,41 
  3. Fella Mekki                             PohjKoi              9,58 

Erä 3                

  1. Anna Sieppi                             PohjKoi              9,04 
  1. Aino Rajanen                            PohjKoi              9,04 
  3. Jasmin Satta                            PohjKoi              9,59 

T9 1000 m


  1. Mona Pitkänen                           PohjKoi           4.02,45 
  2. Sointu Oinas                            PohjKoi           4.16,15 
  3. Layla Koivisto                          LapLu             4.24,68 

T11 1000 m


  1. Viivi Raudasoja                         PohjKoi           3.56,32 
  2. Safia Mekki                             PohjKoi           4.00,97 
  3. Heta Ruotsala                           PohjKoi           4.01,34 
  4. Hilpi Ruotsala                          PohjKoi           4.06,82 
  5. Nanna Kylmänen                          PohjKoi           4.09,51 
  6. Weera Karhumaa                          PohjKoi           4.30,07 
  7. Nanna Peteri                            PohjKoi           4.40,53 

T13 1000 m


  1. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi           3.42,15 
  2. Emma-Leena Portimojärvi                 PohjKoi           3.55,24 
  3. Fella Mekki                             PohjKoi           3.56,15 
  4. Louna-Lumia Seikkula                    LapLu             4.29,65 
     Alisa Salmi                             PohjKoi               DNF 

T15 1000 m


  1. Nea Pääkkönen                           PohjKoi           3.52,55 
  2. Saana Portimojärvi                      PohjKoi           3.53,02 
     Emilia Kähkönen                         PohjKoi               DNS