Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
07.02. klo 11:00 Santaclaus hallit Tulokset (päivitetty: 19:18 07.02.2016)
SantaClaus hallit
Lapin urheiluopisto
7.2.2016

TULOKSET

M 60 m


  1. Hjalmar Sundvall                        Riviera FI           7,13
  2. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,37
  3. Ville Heikkilä                          LapVei               7,40
  4. Pauli Rytilahti                         LapLu                8,76
  5. Juha-Pekka Holm                         KivijKi              8,85
   

M 200 m

  1. Juha-Pekka Holm                         KivijKi             29,42
  2. Pauli Rytilahti                         LapLu               29,86

Erä 1                

  1. Juha-Pekka Holm                         KivijKi             29,42
  2. Pauli Rytilahti                         LapLu               29,86

M 800 m

  1. Topias Kontio                           LapLu             2.13,45
     Mikko Rahkola                           PudasjU               DNF

Erä 1                

  1. Topias Kontio                           LapLu             2.13,45
     Mikko Rahkola                           PudasjU               DNF

M Korkeus

  1. Aaro Davidila                           LapLu                 180
        
        

M Pituus

  1. Ville Heikkilä                          LapVei               5,95                
          5,75  5,61  5,88     X  5,89  5,95
           
        
        

M Kolmiloikka

  1. Eetu Leinonen                           LapLu                9,63                
          9,42  9,63     X  9,08     -     -
                                            

P7 40 m

  1. Eetu Juopperi                           LapLu                8,08
  2. Aapeli Lindgren                         LapLu                8,18
  3. Nooa Halme                              LapLu                8,24
  4. Tobias Kylmänen                         LapLu                8,37
  5. Kalle Hirsivaara                        VeitsilKV            8,56
  6. Nikolai Mursu                           PohjKoi              8,63
  7. Reetu Jauhojärvi                        LapLu                9,72

Erä 1                

  1. Eetu Juopperi                           LapLu                8,08
  2. Aapeli Lindgren                         LapLu                8,18
  3. Nooa Halme                              LapLu                8,24

Erä 2                

  1. Tobias Kylmänen                         LapLu                8,37
  2. Kalle Hirsivaara                        VeitsilKV            8,56
  3. Nikolai Mursu                           PohjKoi              8,63
  4. Reetu Jauhojärvi                        LapLu                9,72

P7 Pituus

  1. Kalle Hirsivaara                        VeitsilKV            2,37                
          2,37  2,26  2,34  2,17
                                
  2. Nikolai Mursu                           PohjKoi              2,26                
          2,13  2,26  2,05  2,18
                                
  3. Aapeli Lindgren                         LapLu                2,17                
          2,07  2,09  2,16  2,17
                                
  4. Tobias Kylmänen                         LapLu                2,16                
          1,99  2,09     X  2,16
                                
  5. Reetu Jauhojärvi                        LapLu                1,94                
          1,94  1,77  1,74  1,85
                                
     Jesse Hiltunen                          LapLu                 DNS                
        
        
     Marius Pitkänen                         PohjKoi               DNS                
        
        

P9 40 m


  1. Aukusti Lindgren                        LapLu                7,34
  2. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            7,43
  3. Pekko Peteri                            LapLu                8,05
  4. Niiles Anttila                          LapLu                8,15

P9 600 m

  1. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV         2.26,38
  2. Pekko Peteri                            LapLu             2.45,94

Erä 1                

  1. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV         2.26,38
  2. Pekko Peteri                            LapLu             2.45,94

P9 Pituus

  1. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            3,30                
          3,00  2,99  3,30  3,20
                                
  2. Aukusti Lindgren                        LapLu                3,24                
          3,10  3,07  3,01  3,24
                                
  3. Pekko Peteri                            LapLu                2,70                
          2,38  2,60  2,70  2,60
                                
  4. Niiles Anttila                          LapLu                2,20                
          2,20  2,08  2,19  2,16
                                

P9 Kuula

  1. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            5,18
              X   4,98   4,67   5,18
  2. Pekko Peteri                            LapLu                4,14
           3,98   4,14   3,78   4,05

P11 60 m                            Finaali

  1. Vili Still                              LapLu                9,32
  2. Topias Dementjeff                       LapLu                9,62
  3. Timi Lempinen                           LapLu                9,69
  4. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              9,72
  5. Niko Paadar                             LapLu                9,90
  6. Aaron Rissanen                          LapLu               12,30

P11 600 m

  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi           2.07,93
  2. Timi Lempinen                           LapLu             2.14,93
  3. Topias Dementjeff                       LapLu             2.15,03
  4. Valtteri Vaarala                        PohjKoi           2.16,53



P11 Pituus

  1. Vili Still                              LapLu                4,17                
             X  4,17  4,04  4,17
                                
  2. Timi Lempinen                           LapLu                3,96                
          3,96  3,85  3,64  3,76
                                
  3. Niko Paadar                             LapLu                3,94                
          3,80  3,79  3,93  3,94
                                
  4. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              3,76                
          3,73  3,76  3,72     X
                                
  5. Valtteri Vaarala                        PohjKoi              3,05                
          3,05  2,84     X  3,02
                                

P11 Kuula

  1. Aaron Rissanen                          LapLu                5,99
           5,77   5,50   5,25   5,99   5,36   5,61

        

P13 60 m


  1. Otto Kemppainen                         LapLu                8,82
  2. Aaron Karjalainen                       KuusEV               9,31
  3. Topi Still                              LapLu                9,56
  4. Kalle Ovaskainen                        LapLu                9,65
  5. Valtteri Kähkönen                       LapLu               10,03

P13 600 m

  1. Otto Kemppainen                         LapLu             1.57,01
  2. Valtteri Kähkönen                       LapLu             2.10,60



P13 Pituus

  1. Joona Rissanen                          LapLu                4,31                
          4,16  4,03     X  4,07  4,31     X
                                            
  2. Aaron Karjalainen                       KuusEV               4,05                
          3,67  4,05     X  3,91  3,90     X
                                            
  3. Valtteri Kähkönen                       LapLu                3,75                
          3,75  3,54  3,19     X  3,60     X
                                            

P15 60 m


  1. Adam Mekki                              PohjKoi              8,67
  2. Niilo Pennanen                          LapLu                9,03
  3. Aleksi Huotari                          PohjKoi              9,42
  4. Atte Suokanerva                         LapLu                9,71

P15 200 m


  1. Adam Mekki                              PohjKoi             28,68
  2. Eetu Leinonen                           LapLu               29,25

P15 1000 m

  1. Adam Mekki                              PohjKoi           3.13,42
  2. Joona Rissanen                          LapLu             3.13,94


P15 Pituus

  1. Adam Mekki                              PohjKoi              4,60                
          4,39  4,34  4,60  4,10  4,40  3,91
                                            
  2. Aleksi Huotari                          PohjKoi              4,20                
          3,67     X  4,20  4,07  4,09  4,02
                                            

P15 Kuula

  1. Danila Ponomarev                        KuusEV               9,41
           8,90   9,37   9,41   8,98   9,01   9,09
     Adam Mekki                              PohjKoi               DNS
        

M17 60 m


  1. Jesse Haikola                           PyhäjWi              7,98
  2. Elias Mekki                             PohjKoi              8,38

M17 200 m

  1. Jesse Haikola                           PyhäjWi             26,01
  2. Elias Mekki                             PohjKoi             27,78

M17 Pituus

  1. Jesse Haikola                           PyhäjWi              5,33                
          5,33  4,72     X  4,88  5,13     X
                                            
  2. Elias Mekki                             PohjKoi              4,66                
          4,46  4,66  4,50  4,54  4,39  4,59
                                            

M19 60 m


  1. Fredrik Wall                            Riviera FI           7,40
  2. Johan Sundquist                         Riviera FI           7,68

M19 200 m

  1. Johan Sundquist                         Riviera FI          24,79
  2. Fredrik Wall                            Riviera FI          25,41

Erä 1                

  1. Johan Sundquist                         Riviera FI          24,79
  2. Fredrik Wall                            Riviera FI          25,41

M19 Pituus

  1. Johan Sundquist                         Riviera FI           6,05                
          6,02  6,05     X     X     -  5,87
         
        
        

N 60 m


  1. Laura Jokinen                           KuusEV               8,32


N 200 m


  1. Iina Takkula                            OulPy               28,93


N Korkeus

  1. Maria Peura                             TervTe                145
        
        
  2. Henriikka Hovi                          KuusEV                140
        
        
  3. Neea-Maria Joki                         PohjKoi               140
        
        

N Pituus

  1. Laura Jokinen                           KuusEV               5,29                
          5,12  5,23  5,14  5,29  5,13  5,25
                                            

N Kolmiloikka

  1. Maria Peura                             TervTe              10,55                
          9,83 10,55     X 10,18 10,39 10,27
                                            
  2. Heljä Halonen                           KuusEV               8,86                
          8,83  8,80  8,62  8,78  8,86     X
                                            
  3. Saana Peura                             TervTe               8,73                
          7,86     X  7,98  8,14  8,36  8,73
                                            
  4. Sanni Hirttiö                           LapLu                8,47                
          8,02  8,27  8,16     X  8,31  8,47
                                            

N Kuula

  1. Kerttu Klemetti                         KuusEV              10,02
           9,10  10,00  10,02   9,70      X   9,35
  2. Maarit Hanhela                          KuusEV               8,18
           8,18   7,37   7,82   8,05   7,87      X

T7 40 m

  1. Mari Sandberg                           LapLu                8,93
  2. Mirja Haataja                           KuusEV              11,05


T7 Pituus

  1. Mari Sandberg                           LapLu                2,14                
          2,03  1,70  1,83  2,14
                                
  2. Mirja Haataja                           KuusEV               1,60                
          1,30  1,60     X  1,37
                                

T9 40 m


  1. Helmi Kunnari                           PohjKoi              7,11
  2. Olivia Laine                            PohjKoi              7,40
  3. Laura Ojala                             PohjKoi              7,78
  4. Lili Kuisma                             LapLu                7,85
  5. Sara Sandberg                           LapLu                8,01
  6. Minttu Korpua                           KuusEV               8,72

T9 600 m

  1. Laura Ojala                             PohjKoi           2.23,31



T9 Pituus

  1. Helmi Kunnari                           PohjKoi              3,32                
          3,16  3,17  3,20  3,32
                                
  2. Olivia Laine                            PohjKoi              3,08                
          2,60  2,84  2,94  3,08
                                
  3. Lili Kuisma                             LapLu                3,04                
          3,04     X  2,88  2,65
                                
  4. Laura Ojala                             PohjKoi              2,76                
          2,76  2,58  2,73  2,50
                                
  5. Sara Sandberg                           LapLu                2,48                
          2,48  2,22  2,25  2,14
                                
  6. Minttu Korpua                           KuusEV               2,08                
          1,79  2,06  2,00  2,08
                                

T9 Kuula

  1. Helmi Kunnari                           PohjKoi              4,90
           4,64   4,70   4,79   4,90
  2. Lili Kuisma                             LapLu                4,71
           4,52   4,71   4,58   4,44

T11 60 m                            Finaali


  1. Jenni Enbuska                           PohjKoi              9,48
  2. Safia Mekki                             PohjKoi              9,59
  3. Linnea Viitakoski                       AlatPi               9,72
  4. Sani Tieranta                           LapLu                9,75
  5. Nanna Halme                             LapLu                9,98
  6. Emma Sova                               KuusEV              10,17

T11 60 m                            Alkuerät

  1. Safia Mekki                             PohjKoi              9,59
  2. Jenni Enbuska                           PohjKoi              9,62
  3. Sani Tieranta                           LapLu                9,77
  4. Linnea Viitakoski                       AlatPi               9,81
  5. Emma Sova                               KuusEV               9,94
  6. Nanna Halme                             LapLu                9,94
  7. Nanna Kylmänen                          PohjKoi              9,97
  8. Iida Penders                            PohjKoi             10,04
  9. Eerika Rahko                            PohjKoi             10,08
 10. Siiri Enojärvi                          KuusEV              10,09
 11. Janette Hintsala                        PohjKoi             10,45
 12. Noora Joki                              PohjKoi             10,45
 13. Matilda Jauhojärvi                      LapLu               10,53
 14. Nanna Peteri                            PohjKoi             10,62

Erä 1                

  1. Jenni Enbuska                           PohjKoi              9,62
  2. Emma Sova                               KuusEV               9,94
  3. Nanna Kylmänen                          PohjKoi              9,97
  4. Iida Penders                            PohjKoi             10,04
  5. Eerika Rahko                            PohjKoi             10,08

Erä 2                

  1. Safia Mekki                             PohjKoi              9,59
  2. Linnea Viitakoski                       AlatPi               9,81
  3. Matilda Jauhojärvi                      LapLu               10,53
  4. Nanna Peteri                            PohjKoi             10,62

Erä 3                

  1. Sani Tieranta                           LapLu                9,77
  2. Nanna Halme                             LapLu                9,94
  3. Siiri Enojärvi                          KuusEV              10,09
  4. Janette Hintsala                        PohjKoi             10,45
  5. Noora Joki                              PohjKoi             10,45

T11 600 m

  1. Linnea Viitakoski                       AlatPi            2.09,11
  2. Nanna Halme                             LapLu             2.11,71
  3. Nanna Kylmänen                          PohjKoi           2.12,33
  4. Eerika Rahko                            PohjKoi           2.12,47
  5. Safia Mekki                             PohjKoi           2.12,49
  6. Iida Penders                            PohjKoi           2.18,94
  7. Matilda Jauhojärvi                      LapLu             2.22,60



T11 Pituus

  1. Jenni Enbuska                           PohjKoi              3,90                
          3,90  3,90  3,72     X
                                
  2. Vilma Luukkonen                         KuusEV               3,69                
          3,63     X     X  3,69
                                
  3. Safia Mekki                             PohjKoi              3,67                
          3,67  3,29  3,50  3,49
                                
  4. Nanna Halme                             LapLu                3,64                
          3,49  3,64  3,58  3,59
                                
  5. Linnea Viitakoski                       AlatPi               3,52                
          3,30  3,52  3,51  3,41
                                
  6. Siiri Enojärvi                          KuusEV               3,51                
          3,41  3,51  3,34  3,43
                                
  7. Janette Hintsala                        PohjKoi              3,40                
          3,40  3,22  3,03  3,23
                                
  8. Matilda Jauhojärvi                      LapLu                3,39                
          3,27  3,36  3,34  3,39
                                
  9. Iida Penders                            PohjKoi              3,33                
          3,32  3,29  3,29  3,33
                                
 10. Noora Joki                              PohjKoi              3,31                
          3,30  3,27  3,31  3,14
                                
 11. Eerika Rahko                            PohjKoi              3,25                
             X  2,97  3,25  3,23
                                
 12. Nanna Kylmänen                          PohjKoi              3,10                
          3,07  3,10  3,02  3,08
                                
 13. Sara Lonnakko                           LapLu                2,54                
             X  2,54  2,43  2,30
                                
       
        
        

T11 Kuula

  1. Jenni Enbuska                           PohjKoi              7,22
           6,47   6,67   7,22   6,64
  2. Vilma Luukkonen                         KuusEV               6,73
           5,61   6,73   5,75   6,65
  3. Emma Sova                               KuusEV               6,08
           5,83   6,03   6,08   5,30
  4. Sani Tieranta                           LapLu                5,85
           5,85   5,25   5,51   5,20
  5. Noora Joki                              PohjKoi              5,52
           5,52      X   4,97   4,59
  6. Matilda Jauhojärvi                      LapLu                4,59
           4,21   4,23   4,59   4,59
  7. Safia Mekki                             PohjKoi              4,38
           4,38   4,25   4,07   3,93

        

T13 60 m                            Finaali


  1. Matleena Patosalmi                      KuusEV               8,98
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi              9,09
  3. Anni Karanta                            PohjKoi              9,25
  4. Saana Peura                             TervTe               9,26
  5. Venla Polojärvi                         PohjKoi              9,47
  6. Fella Mekki                             PohjKoi              9,55

T13 60 m                            Alkuerät

  1. Matleena Patosalmi                      KuusEV               9,02
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi              9,27
  3. Anni Karanta                            PohjKoi              9,38
  4. Saana Peura                             TervTe               9,42
  5. Venla Polojärvi                         PohjKoi              9,48
  6. Fella Mekki                             PohjKoi              9,52
  7. Emma-Leena Portimojärvi                 PohjKoi              9,58
  8. Anette Saalismaa                        OulPy                9,58
  9. Sanni Hirttiö                           LapLu                9,64
 10. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            9,98
 11. Neea-Maria Joki                         PohjKoi             10,23

Erä 1                

  1. Matleena Patosalmi                      KuusEV               9,02
  2. Saana Peura                             TervTe               9,42
  3. Venla Polojärvi                         PohjKoi              9,48
  4. Anette Saalismaa                        OulPy                9,58
  5. Sanni Hirttiö                           LapLu                9,64

Erä 2                

  1. Jenni Ojala                             PohjKoi              9,27
  2. Anni Karanta                            PohjKoi              9,38
  3. Fella Mekki                             PohjKoi              9,52
  4. Emma-Leena Portimojärvi                 PohjKoi              9,58
  5. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            9,98
  6. Neea-Maria Joki                         PohjKoi             10,23

T13 600 m


  1. Ella Haataja                            KuusEV            2.06,75
  2. Emma-Leena Portimojärvi                 PohjKoi           2.11,31
  3. Venla Polojärvi                         PohjKoi           2.14,17
  4. Fella Mekki                             PohjKoi           2.16,43
  5. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV         2.34,38

T13 Pituus

  1. Matleena Patosalmi                      KuusEV               4,58                
          3,64  4,58  4,40  4,21     X  4,57
                                            
  2. Saana Peura                             TervTe               4,23                
          4,09  4,13  4,23  4,12  4,06  4,13
                                            
  3. Emma-Leena Portimojärvi                 PohjKoi              4,15                
          3,94     X  3,96  4,15     X  3,90
                                            
  4. Ella Haataja                            KuusEV               4,13                
          4,13  4,11  4,13  3,89  3,72  3,87
                                            
  5. Jenni Ojala                             PohjKoi              4,10                
          3,92  3,86  4,10     X  4,09  3,96
                                            
  6. Anni Karanta                            PohjKoi              4,09                
          4,08  4,09  4,07  3,92     X  3,98
                                            
  7. Anette Saalismaa                        OulPy                3,83                
          3,83     X  3,69  3,74  3,61  3,74
                                            
  8. Venla Polojärvi                         PohjKoi              3,79                
             X  3,56  3,79  3,54  3,45     X
                                            
  9. Sanni Hirttiö                           LapLu                3,75                
             X  3,70  3,75     -     -     -
                                            
 10. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            3,44                
          3,44     X  3,21     -     -     -
                                            
 11. Fella Mekki                             PohjKoi              3,21                
             X     X  3,21     -     -     -
                                            
       
        
        

T13 Kuula

  1. Enni Aula                               PohjKoi             10,26
          10,26   9,69      X      X      X      X
  2. Anette Saalismaa                        OulPy                9,65
              X   8,94   9,22   9,57      X   9,65
  3. Sanni Hirttiö                           LapLu                8,01
           7,57   7,57   7,50   7,77   7,45   8,01
  4. Heljä Halonen                           KuusEV               7,20
           5,98   6,63      X   7,20   6,08   7,16
  5. Saana Peura                             TervTe               7,19
           7,15   7,19   6,94   6,97   6,75   6,84
  6. Fella Mekki                             PohjKoi              6,35
           5,97   4,98   5,92   6,35   5,79   5,62
  7. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            6,32
           6,32      X      X   5,72   5,95      X

T15 60 m                            Finaali


  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,22
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,29
  3. Paulina Sundvall                        Riviera FI           8,67
  4. Maria Peura                             TervTe               8,68
  5. Milla Nevalainen                        PohjKoi              8,83
  6. Aino Rajanen                            PohjKoi              8,94

T15 60 m                            Alkuerät

  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,30
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,43
  3. Paulina Sundvall                        Riviera FI           8,74
  4. Maria Peura                             TervTe               8,81
  5. Milla Nevalainen                        PohjKoi              8,83
  6. Aino Rajanen                            PohjKoi              8,88
  7. Saana Kokkonen                          LapLu                9,07
  8. Nea Pääkkönen                           PohjKoi              9,10
  9. Aada Seljänperä                         PohjKoi              9,23
 10. Ira Heiskari                            LapLu                9,39
 11. Jasmin Satta                            PohjKoi              9,45
 12. Piia Juola                              PohjKoi              9,53
 13. Krista Meriläinen                       LapLu                9,78

Erä 1                

  1. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,43
  2. Milla Nevalainen                        PohjKoi              8,83
  3. Saana Kokkonen                          LapLu                9,07
  4. Krista Meriläinen                       LapLu                9,78

Erä 2                

  1. Maria Peura                             TervTe               8,81
  2. Aada Seljänperä                         PohjKoi              9,23
  3. Ira Heiskari                            LapLu                9,39
  4. Jasmin Satta                            PohjKoi              9,45

Erä 3                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,30
  2. Paulina Sundvall                        Riviera FI           8,74
  3. Aino Rajanen                            PohjKoi              8,88
  4. Nea Pääkkönen                           PohjKoi              9,10
  5. Piia Juola                              PohjKoi              9,53

T15 200 m

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               27,61
  2. Paulina Sundvall                        Riviera FI          29,34
  3. Milla Nevalainen                        PohjKoi             30,30
  4. Helmi Halonen                           KuusEV              30,81
  5. Nea Pääkkönen                           PohjKoi             31,43
  6. Piia Juola                              PohjKoi             32,01

Erä 1                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               27,61
  2. Paulina Sundvall                        Riviera FI          29,34
  3. Piia Juola                              PohjKoi             32,01

Erä 2                

  1. Milla Nevalainen                        PohjKoi             30,30
  2. Helmi Halonen                           KuusEV              30,81
  3. Nea Pääkkönen                           PohjKoi             31,43

T15 1000 m

  1. Marianne Myllylä                        KuusEV            3.21,93
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi           3.43,49



T15 Pituus

  1. Maria Peura                             TervTe               4,74                
          4,59  4,72  4,39  4,74  4,46  4,63
                                            
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              4,55                
          4,32  4,17     X     X  4,55     -
                                            
  3. Helmi Halonen                           KuusEV               4,49                
             X  4,49  4,43  4,46  4,46  3,94
                                            
  4. Marianne Myllylä                        KuusEV               4,39                
          4,21  4,16  4,30  4,39  4,32  4,23
                                            
  5. Hanna Hirttiö                           LapLu                4,15                
          4,15  4,13     X  4,07     X  4,07
                                            
  6. Nea Pääkkönen                           PohjKoi              3,98                
          3,98  3,78  3,83  3,77  3,70     X
                                            
    
        
        

T15 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       OulPy               13,43
          12,30  13,43      X  13,21  13,03  13,05
  2. Anni Liikanen                           KuusEV               9,71
           9,09   9,27   9,29   9,05      X   9,71
  3. Maria Peura                             TervTe               8,53
           7,79   8,02   8,53   8,27   7,98   7,27

        

N17 60 m


  1. Viivi Laaksonen                         LapLu                8,45
  2. Anniina Rissanen                        LapLu                8,46
  3. Laura Auno                              LapLu                8,57
  4. Taru Väisänen                           PohjKoi              8,87
  5. Essi Heikkinen                          OulPy                9,23

N17 200 m


  1. Viivi Laaksonen                         LapLu               28,73
  2. Taru Väisänen                           PohjKoi             31,80
  3. Henriikka Hovi                          KuusEV              33,07

N17 Pituus

  1. Mette Baas                              VeitsilKV            5,48                
          5,48  5,24  5,00  5,38  5,35  5,31
                                            
  2. Carita Barsk                            PohjKoi              5,04                
          4,86     X     X  5,03  5,04  4,74
                                            
  3. Laura Auno                              LapLu                4,37                
          4,25  4,37  4,35  4,28  4,28     -
                                            
  4. Eerika Ervasti                          LapLu                4,33                
             X  3,99     X  3,92  3,74  4,33
                                            
  5. Taru Väisänen                           PohjKoi              4,28                
             X     X  4,28  4,16  4,21  4,19
          
        
        

N19 60 m


  1. Jenika Välimaa                          PohjKoi              8,78

N19 200 m


  1. Lotta Makkonen                          KuusEV              29,16

N19 Pituus

  1. Lotta Makkonen                          KuusEV               5,14                
          5,09  4,89  5,14  5,02  5,13  5,14