Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
13.02. klo 12:00 VARSY:n avoimet M/N ja P/T 15 pm-hallit Tulokset (päivitetty: 14:30 14.02.2016)
Miesten ja naisten sekä 15-v. avoimet pm-kilpailut
Turku, Kupittaan urheiluhalli
13.2.2016

TULOKSET

M 200 m

  1. Tuomas Lehtonen                         LiedPa              22,73
  2. Kalle Stylman                           LiedPa              23,68
  3. Harald Spoof                            TuUL                23,84
  4. Kalle Rasila                            TurWei              23,95
  5. Verneri Huovinen                        TurWei              24,05
  6. Eetu Kuusela                            TuUL                24,08
  7. Akseli Sautila                          TuUL                24,10
  8. Mikael Nordqvist                        TurWei              24,13
  9. Lauri Moisio                            TuUL                25,37
 10. Elmo Kekkonen                           TuUL                25,62
 11. Lari Autio                              SalVil              25,68
 12. Joonas Salminen                         TuUL                26,11

Erä 1                

  1. Eetu Kuusela                            TuUL                24,08
  2. Akseli Sautila                          TuUL                24,10
  3. Elmo Kekkonen                           TuUL                25,62
  4. Lari Autio                              SalVil              25,68

Erä 2                

  1. Kalle Stylman                           LiedPa              23,68
  2. Harald Spoof                            TuUL                23,84
  3. Verneri Huovinen                        TurWei              24,05
  4. Joonas Salminen                         TuUL                26,11

Erä 3                

  1. Tuomas Lehtonen                         LiedPa              22,73
  2. Kalle Rasila                            TurWei              23,95
  3. Mikael Nordqvist                        TurWei              24,13
  4. Lauri Moisio                            TuUL                25,37

M 800 m


  1. Antton Launto                           SauvU             1.58,21
  2. Saku Lehikoinen                         TuUL              1.58,46
  3. Christian Vänttinen                     NaantLöy          2.01,03
  4. Niklas Lainto                           TuUL              2.03,69
  5. Samuli Raikunen                         LiedPa            2.04,83
  6. Vincent Quednau                         HKV               2.05,05
  7. Markus Penttinen                        TuUL              2.10,79
  8. Elias Tuominen                          NaantLöy          2.11,85
     Antti Oivanen                           TuUL                  DNF

M 3000 m


  1. Kennedy Charicha                        TuUL              8.45,74
  2. Henrik Goesch                           TuUL              8.49,35
  3. Jukka Kero                              TuUL              8.59,68
  4. Jaakko Kero                             TuUL              9.08,24
  5. Pekka Antikainen                        TuTo              9.08,75
  6. Henri Ansio                             FinnMR            9.10,23
  7. Sami Saku                               IFÅland           9.42,06
  8. Jere Sipponen                           TuUL              9.46,12
     Juho-Kusti Sivosavi                     TurWei                DNF

M 60 m aj


  1. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu              8,36
  2. Pasi Roslund                            TuUL                 8,40
  3. Niko Pronin                             HKV                  8,46
  4. Joonas Mäkinen                          LaitJy               9,67

M Seiväs

  1. Tommi Holttinen                         SomE                  505
         486 494 502 510 516 510 505
           O   -   O   - XXX   X   O
  2. Teemu Hyytiä                            LaitJy                502
         486 494 502 510 510 505    
           O   -   O XXX   X   X    
  3. Eetu Turakainen                         TuUL                  502
         476 486 494 502 510    
         XXO   O   -   O XXX    
  4. Akseli Välimäki                         NoormNo               486
         476 486 494 502    
         XXO XXO   - XXX    
     Artturi Välimäki                        NoormNo                NH
         434
         XXX

M Pituus

  1. Juha Sola                               NaantLöy             7,20                
          7,17  7,19  7,15  7,20  7,18  7,20
                                            
  2. Antti Tiekso                            TurWei               6,26                
          5,96  6,14  6,26  6,14  6,18  6,21
                                            
  3. Daniel Ofosu                            TurWei               6,16                
          6,16  6,13  5,86  5,79     -     -
                                            
  4. Luukas Koski                            ViipU                6,16                
          5,71  5,54  5,74  5,89  5,85  6,16
                                            
  5. Iiro Isokääntä                          SalVil               6,08                
          5,46  5,57  5,99  5,87  5,63  6,08
                                            
  6. Lari Autio                              SalVil               6,07                
          5,81  5,86  5,78  5,24  5,77  6,07
                                            
  7. Eetu Kuusela                            TuUL                 5,76                
             X  5,59  5,33     X  5,76     -
                                            
  8. Matias Niinimaa                         NaantLöy             5,59                
          4,20  5,17  5,59  4,49  4,98  5,06
                                            
  9. Pauli Raitanen                          NaantLöy             5,52                
             X  5,37  5,52
                          

P15 200 m

  1. Heikki Äijälä                           NousSu              24,93
  2. Patrik Jakonen                          PorinYU             25,46
  3. Lasse Nordqvist                         TurWei              25,47
  4. Arttu Salonen                           TuTo                25,93
  5. Wiljami Itämeri                         TuUL                26,06
  6. Robin Lainto                            TuUL                26,76
  7. Vertti Kolkkala                         LiedPa              27,10
  8. Henrik Hörkkö                           TuUL                27,67
  9. Tuomas Turpeinen                        SalVil              27,79
 10. Teemu Brasier                           TuUL                28,41
 11. Tuure Haapanen                          TuUL                28,53
 12. Konsta Gröndahl                         PaimU               29,37
 13. Mathias Gustafsson                      TuUL                30,57
 14. Mustafe Muuse                           TuUL                30,73
     Markus Takkinen                         LiedPa                 DQ

Erä 1                

  1. Tuomas Turpeinen                        SalVil              27,79
  2. Mustafe Muuse                           TuUL                30,73
     Markus Takkinen                         LiedPa                 DQ

Erä 2                

  1. Vertti Kolkkala                         LiedPa              27,10
  2. Henrik Hörkkö                           TuUL                27,67
  3. Teemu Brasier                           TuUL                28,41
  4. Mathias Gustafsson                      TuUL                30,57

Erä 3                

  1. Lasse Nordqvist                         TurWei              25,47
  2. Arttu Salonen                           TuTo                25,93
  3. Robin Lainto                            TuUL                26,76
  4. Konsta Gröndahl                         PaimU               29,37

Erä 4                

  1. Heikki Äijälä                           NousSu              24,93
  2. Patrik Jakonen                          PorinYU             25,46
  3. Wiljami Itämeri                         TuUL                26,06
  4. Tuure Haapanen                          TuUL                28,53

P15 60 m aj


  1. Vilhelmi Syrjälä                        TarvasjU             9,95
  2. Aleksi Aalto                            TuUL                11,47
  3. Konsta Gröndahl                         PaimU               12,11

P15 Seiväs

  1. Niko Lehtonen                           TurWei                171
         138 149 160 171 182
           O   O   O  XO XXX
     Jeremi Siimes                           TuUL                   NH
         193
         XXX

P15 Pituus

  1. Heikki Äijälä                           NousSu               5,83                
          5,25  5,65  5,63  5,52  5,79  5,83
                                            
  2. Patrik Jakonen                          PorinYU              5,69                
          5,52  5,31  5,64  5,49  5,69  5,53
                                            
  3. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            5,56                
          5,40  5,56  5,54  5,33     X  5,36
                                            
  4. Vertti Kolkkala                         LiedPa               5,44                
          5,38  5,17  4,87  4,98     X  5,44
                                            
  5. Lasse Nordqvist                         TurWei               5,17                
             X     X  5,07  5,05  5,17     X
                                            
  6. Eero Karanko                            OripVe               4,94                
          4,66  4,94     X  3,22     X     X
                                            
  7. Aleksi Aalto                            TuUL                 4,73                
          4,72  4,65  4,59  4,73  4,68  4,70
                                            
  8. Markus Takkinen                         LiedPa               4,69                
          4,33  4,34  4,45  4,56  4,69  4,59
                                            
  9. Olli Salonen                            VahdTui              4,41                
          4,41  4,40  4,39
                          
 10. Mathias Gustafsson                      TuUL                 4,22                
          4,20  4,12  4,22
                          

N 200 m

  1. Jessi Landström                         TampPy              25,98
  2. Eeva Paavilainen                        TuUL                27,09
  3. Viola Järvinen                          TuUL                27,36
  4. Johanna Petäjä                          ForssSa             27,43
  5. Jenny Norkonvuo                         TuUL                27,60
  6. Greta Neffling                          TurWei              27,61
  7. Evelina Ojaniittu                       TurWei              27,74
  8. Jannina Antila                          TampPy              27,96
  9. Hilla Puntala                           TuUL                28,33
 10. Nea Vahanne                             TuUL                28,41
 11. Enni Harittu                            TuUL                28,42
 12. Helen Urho                              TuUL                28,68
 13. Kaisla Koskela                          TuUL                29,16
 14. Judith Kavander                         TuUL                30,07
 15. Krista Alm                              LänsiUU             32,71
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil/ITA          30,46

Erä 1                

  1. Greta Neffling                          TurWei              27,61
  2. Jannina Antila                          TampPy              27,96
  3. Krista Alm                              LänsiUU             32,71
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil/ITA          30,46

Erä 2                

  1. Johanna Petäjä                          ForssSa             27,43
  2. Evelina Ojaniittu                       TurWei              27,74
  3. Helen Urho                              TuUL                28,68
  4. Kaisla Koskela                          TuUL                29,16

Erä 3                

  1. Viola Järvinen                          TuUL                27,36
  2. Jenny Norkonvuo                         TuUL                27,60
  3. Nea Vahanne                             TuUL                28,41
  4. Judith Kavander                         TuUL                30,07

Erä 4                

  1. Jessi Landström                         TampPy              25,98
  2. Eeva Paavilainen                        TuUL                27,09
  3. Hilla Puntala                           TuUL                28,33
  4. Enni Harittu                            TuUL                28,42

N 800 m

  1. Laura Nakolinna                         TuUL              2.19,00
  2. Sunna Penttinen                         TuUL              2.19,40
  3. Ilona Välimäki                          UudKK             2.20,75
  4. Rauha Buchwald                          HKV               2.22,03
  5. Amanda Virtanen                         TuUL              2.23,41
  6. Ilona Pulkkinen                         TurWei            2.24,13
  7. Anna Hyvärinen                          TuUL              2.28,08
  8. Maria Ervast                            TuUL              2.30,27
  9. Bea Österman                            TuUL              2.30,87
 10. Jenna Laamanen                          NaantLöy          2.32,61
 11. Pauliina Mäkinen                        TampPy            2.50,38
     Mari Pylkkänen                          TuUL                  DNF
     Henni Lehikoinen                        SäkU                  DNF

Erä 1                

  1. Maria Ervast                            TuUL              2.30,27
  2. Bea Österman                            TuUL              2.30,87
  3. Jenna Laamanen                          NaantLöy          2.32,61
  4. Pauliina Mäkinen                        TampPy            2.50,38
     Mari Pylkkänen                          TuUL                  DNF
     Henni Lehikoinen                        SäkU                  DNF

Erä 2                

  1. Laura Nakolinna                         TuUL              2.19,00
  2. Sunna Penttinen                         TuUL              2.19,40
  3. Ilona Välimäki                          UudKK             2.20,75
  4. Rauha Buchwald                          HKV               2.22,03
  5. Amanda Virtanen                         TuUL              2.23,41
  6. Ilona Pulkkinen                         TurWei            2.24,13
  7. Anna Hyvärinen                          TuUL              2.28,08

N 3000 m


  1. Andreina Kero                           TuUL             10.22,78
  2. Astrid Snäll                            ForssSa          10.24,08
  3. Suvi Miettinen                          TuTo             10.31,83
  4. Sara-Elise Ruokonen                     KuusjHu          10.39,74
  5. Anna Vuorimaa                           TuUL             10.43,96

N 60 m aj                           Loppukilpailu


  1. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,15
  2. Jessi Landström                         TampPy               8,63
  3. Janette Rinne                           HKV                  8,92
  4. Ida Otstavel                            PargIF               8,96
     Jatta-Juulia Hanski                     LappUM                DNS

N 60 m aj                           Alkuerät

  1. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,23
  2. Jessi Landström                         TampPy               8,70
  3. Ida Otstavel                            PargIF               8,87
  4. Janette Rinne                           HKV                  8,92
  5. Jatta-Juulia Hanski                     LappUM               9,03
  6. Julia Enarvi                            TampPy               9,22
  7. Emma Hyvärinen                          TuUL                 9,42
  8. Martta Rautala                          ViipU                9,70
  9. Virpi Laine                             LauttLu             10,84
 10. Anni Siirtola                           HKV                 12,08

Erä 1                

  1. Jessi Landström                         TampPy               8,70
  2. Julia Enarvi                            TampPy               9,22
  3. Emma Hyvärinen                          TuUL                 9,42
  4. Virpi Laine                             LauttLu             10,84
  5. Anni Siirtola                           HKV                 12,08

Erä 2                

  1. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,23
  2. Ida Otstavel                            PargIF               8,87
  3. Janette Rinne                           HKV                  8,92
  4. Jatta-Juulia Hanski                     LappUM               9,03
  5. Martta Rautala                          ViipU                9,70

N Korkeus

  1. Viivi Voutilainen                       TuUL                  180
         170 173 176 180 183
           O   O   O  XO XXX
  2. Elin Pajunen                            IFÅsarna              170
         164 167 170 173
           O   O  XO XXX
  3. Vera Kesälä                             SalVil                161
         146 151 156 161 164
           O   O   O XXO  XX
  3. Saara Sinervo                           SalVil                161
         146 151 156 161 164
           O   O   O XXO  XX
  5. Riina Rautelin                          EsboIF                146
         136 141 146 151
           O   O   O XXX
  6. Enni Harittu                            TuUL                  136
         136 141
           O XXX

N Kolmiloikka

  1. Elina Kostiainen                        VihdVie             12,24                
         12,24     X 11,60     X     X     X
                                            
  2. Kira Kytölä                             EsboIF              12,18                
         11,75     X     X 11,99 11,78 12,18
                                            
  3. Ida Gustafsson                          IFRaseb             11,59                
         11,22 11,59 11,47 11,18 11,54 11,39
                                            
  4. Marjo Starck                            TurWei              11,40                
         11,06 11,40 11,40 11,18 11,25 11,32
                                            
  5. Serina Anton                            TurWei              11,10                
         10,58 10,47 10,89 11,10 10,92     X
                                            
  6. Pinja Kössi                             PaimU               10,99                
             X 10,99     X 10,88     X     X
                                            
  7. Maria Taittonen                         TuUL                10,89                
         10,89 10,77 10,54     - 10,70 10,51
                                            
  8. Jannika Niemelä                         EspTa               10,69                
         10,15 10,45 10,68     X 10,69     X
                                            
  9. Pihla Kössi                             PaimU               10,42                
         10,07 10,09 10,42
                          
 10. Venla Mikkelä                                               10,38                
          9,81 10,38 10,07
                          
 11. Sara Hänninen                           TuUL                 9,68                
          9,53  9,62  9,68
                          
     Hanna-Maria Penttinen                   HKV                    NM                
             X     X     X
                          

N Kuula


  1. Ida Otstavel                            PargIF              12,36
          12,04  12,03  11,60  11,45  11,43  12,36
  2. Elina Mattila                           TuUL                12,30
          12,29      X  12,30      X             X
  3. Emilia Ahonen                           TurWei              11,38
          10,93      X  11,20  11,12  11,34  11,38
  4. Lotta-Kaisa Eliander                    TuUL                11,24
              X  11,05      X  11,24      X      X
  5. Sonja Krapi                             LoimJa              11,22
          10,32  11,22  11,14      X  10,55      X
  6. Elviira Hulmi                           LoimJa              11,06
          10,72  11,06  10,52  10,98  11,05  10,73
  7. Suvi Arvela                             VehmKi              10,80
          10,80  10,41      X      X      X      X
  8. Martta Rautala                          ViipU               10,75
          10,00  10,75   9,81  10,49  10,64  10,35
  9. Nelli Nyberg                            TuUL                10,62
              X      X  10,62
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil/ITA          11,55
          11,55  11,12  11,21

T15 200 m

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu              26,11
  2. Aino Honkanen                           TuUL                27,54
  3. Kiia Jalonen                            TuUL                27,94
  4. Linnea Loukola                          RaisKu              28,22
  5. Pinja Purola                            SomE                28,59
  6. Oona Lius                               TurWei              28,82
  7. Julia Matchenkova                       SalVil              28,82
  8. Sirke Seitsonen                         RaisKu              28,87
  9. Janina Kautto                           SalVil              28,93
 10. Siiri Intonen                           NaantLöy            29,17
 11. Laura Leimola                           TuUL                29,31
 12. Pilke Kössi                             PaimU               29,35
 13. Victoria Lahti                          PargIF              29,44
 14. Camilla Strömberg                       HKV                 29,78
 15. Saara Suonpää                           SomE                29,86
 16. Meeri Mattila                           TuUL                29,95
 17. Aada Sirén                              TurWei              30,15
 18. Noora Lehti                             TuUL                30,51
 19. Sonja Kuusinen                          TuUL                30,52
 20. Riikka Lankinen                         TuUL                30,67
 21. Saara Saleva                            TuUL                30,76
 22. Jutta Salmela                           PaimU               30,92
 23. Sofie Sakkara                           TuUL                31,47
 24. Nea Lahti                               TuUL                31,92
 25. Netta Lahti                             TuUL                34,36
 26. Zohal Azizi                             LiedPa              34,69

Erä 1                

  1. Sirke Seitsonen                         RaisKu              28,87
  2. Siiri Intonen                           NaantLöy            29,17
  3. Saara Saleva                            TuUL                30,76
  4. Netta Lahti                             TuUL                34,36

Erä 2                

  1. Victoria Lahti                          PargIF              29,44
  2. Saara Suonpää                           SomE                29,86
  3. Nea Lahti                               TuUL                31,92

Erä 3                

  1. Julia Matchenkova                       SalVil              28,82
  2. Riikka Lankinen                         TuUL                30,67
  3. Sofie Sakkara                           TuUL                31,47
  4. Zohal Azizi                             LiedPa              34,69

Erä 4                

  1. Oona Lius                               TurWei              28,82
  2. Pilke Kössi                             PaimU               29,35
  3. Camilla Strömberg                       HKV                 29,78

Erä 5                

  1. Pinja Purola                            SomE                28,59
  2. Janina Kautto                           SalVil              28,93
  3. Noora Lehti                             TuUL                30,51
  4. Jutta Salmela                           PaimU               30,92

Erä 6                

  1. Aino Honkanen                           TuUL                27,54
  2. Kiia Jalonen                            TuUL                27,94
  3. Laura Leimola                           TuUL                29,31
  4. Aada Sirén                              TurWei              30,15

Erä 7                

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu              26,11
  2. Linnea Loukola                          RaisKu              28,22
  3. Meeri Mattila                           TuUL                29,95
  4. Sonja Kuusinen                          TuUL                30,52

T15 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               9,00
  2. Sonja Puumalainen                       SäkU                 9,70
  3. Victoria Lahti                          PargIF               9,94
  4. Hilla Liimatainen                       TuUL                11,28
     Adonika Lehtonen                        TuUL                  DNS

T15 60 m aj                         Alkuerät

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               9,13
  2. Sonja Puumalainen                       SäkU                10,07
  3. Victoria Lahti                          PargIF              10,15
  4. Hilla Liimatainen                       TuUL                11,47
  5. Adonika Lehtonen                        TuUL                11,55
     Ida-Maria Hallongren                    RaisKu                 DQ
     Aino Honkanen                           TuUL                   DQ

Erä 1                

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               9,13
  2. Victoria Lahti                          PargIF              10,15
  3. Hilla Liimatainen                       TuUL                11,47

Erä 2                

  1. Sonja Puumalainen                       SäkU                10,07
  2. Adonika Lehtonen                        TuUL                11,55
     Ida-Maria Hallongren                    RaisKu                 DQ
     Aino Honkanen                           TuUL                   DQ

T15 Korkeus

  1. Rebekka Sukselainen                     EspTa                 155
         149 152 155 158
           O   O  XO XXX
  2. Veera Kakko                             TuUL                  144
         134 139 144 149
           O   O   O XXX
  3. Linnea Loukola                          RaisKu                139
         124 129 134 139 144
           -   O   O   O XXX
  3. Daniela Sandås                          TuUL                  139
         124 129 134 139 144
           O   O   O   O XXX
  5. Pilke Kössi                             PaimU                 139
         124 129 134 139 144
           O   O  XO   O XXX
  6. Melina Riikonen                         NaantLöy              139
         114 119 124 129 134 139 144
           O   O   O  XO  XO XXO XXX
  7. Liisa Prusila                           OripVe                134
         124 129 134 139
           O   O   O XXX
  8. Camilla Strömberg                       HKV                   124
         124 129 139 144
           O XXX   X   X

T15 Kolmiloikka

  1. Vilma Virtanen                          TuUL                10,00                
          9,50  9,77  9,84  9,87  9,76 10,00
                                            
  2. Janette Lonkainen                       TuUL                 9,48                
          8,93  9,26  9,22     X  9,48  8,96
                                            
  3. Janette Eklund                          VahdTui              9,46                
          9,41  9,46  9,21  9,33  9,20  9,34
                                            
  4. Ada Ojuva                               TuTo                 9,30                
          9,30  9,19  8,97  8,96  8,93  9,00
                                            
  5. Emma Pääkkö                             VahdTui              8,29                
          8,29  7,59     X  8,03  8,04     X
                                            

T15 Kuula


  1. Roosa Naula                             TuUL                12,45
          11,75  11,58      X  11,80  12,20  12,45
  2. Rebekka Sukselainen                     EspTa               11,27
          10,86  10,62  11,03      X      X  11,27
  3. Ilona Vuori                             MarttMu             11,06
          10,65  11,06  10,82      X      X      X
  4. Daniela Sandås                          TuUL                 9,88
           9,60   8,94   9,88   9,52   9,63   8,77
  5. Rafaela Liski                           TuUL                 9,69
           8,85   9,19   9,69   9,48   9,22   9,30
  6. Ada Ojuva                               TuTo                 9,58
           8,96   8,85   9,58   9,36   8,92   8,69
  7. Oona Lius                               TurWei               9,35
           9,09   8,94   9,02   9,35   9,07   9,29
  8. Ida Tolonen                             TuUL                 9,01
           8,95   8,22   8,04   7,76   8,65   9,01
  9. Alexandra Mäkelä                        TuUL                 8,56
              X   8,56      X       
 10. Janette Lonkainen                       TuUL                 8,14
           7,63      X   8,14       
 11. Silja Kosonen                           RaisKu               7,71
           7,45      X   7,71
 12. Jutta Salmela                           PaimU                7,65
           7,39   7,45   7,65       
 13. Lotta Vainionpää                        TuUL                 7,00
           7,00   6,92   6,24       
 14. Zohal Azizi                             LiedPa               6,83
           6,76   6,83      X       
 15. Veera Pettersson                        TuUL                 6,52
           6,24   6,52   6,42