Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
06.02. klo 12:00 Varsyn AVOIMET M/N19/17 pm-hallit Tulokset (päivitetty: 14:10 07.02.2016)
VARSYn Avoimet Nuorten PM-Hallikilpailut
Kupittaan Urheiluhalli
6-7.2.2016

TULOKSET

M 5000 m kävely                     LK


  1. Aleksi Ojala                            TurWei           21.16,48

M17 60 m                            A-finaali


  1. Akseli Sautila                          TuUL                 7,41
  2. Mikael Nordqvist                        TurWei               7,45
  3. Aatu Koivisto                           NaantLöy             7,50
  4. Kalle Stylman                           LiedPa               7,56
     Elias Tuominen                          NaantLöy               DQ

M17 60 m                            B-finaali


  1. Oskari Huukkala                         VehmKi               7,50
  2. Eetu Kuusela                            TuUL                 7,55
     Nuutti Pirhonen                         SalVil                DNS
     Heikki Äijälä                           NousSu                DNS
     Pauli Raitanen                          NaantLöy               DQ

M17 60 m                            AE

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               7,48
  2. Akseli Sautila                          TuUL                 7,48
  3. Mikael Nordqvist                        TurWei               7,52
  4. Aatu Koivisto                           NaantLöy             7,53
  5. Elias Tuominen                          NaantLöy             7,55
  6. Oskari Huukkala                         VehmKi               7,55
  7. Heikki Äijälä                           NousSu               7,64
  8. Eetu Kuusela                            TuUL                 7,65
  9. Pauli Raitanen                          NaantLöy             7,79
 10. Nuutti Pirhonen                         SalVil               7,80
 11. Joonas Salminen                         TuUL                 7,82
 12. Lasse Nordqvist                         TurWei               7,86
 13. Tommi Tauriainen                        MietMP               7,86
 14. Lauri Moisio                            TuUL                 7,92
 15. Markus Hurri                            LoimJa               7,94
 16. Jami Vepsä                              NaantLöy             7,96
 17. Arttu Salonen                           TurTo                7,97
 18. Topi Haapasaari                         NaantLöy             8,06
     Leevi Leino                             TuUL                   DQ

Erä 1                

  1. Kalle Stylman                           LiedPa               7,48
  2. Aatu Koivisto                           NaantLöy             7,53
  3. Pauli Raitanen                          NaantLöy             7,79
  4. Lauri Moisio                            TuUL                 7,92

Erä 2                

  1. Elias Tuominen                          NaantLöy             7,55
  2. Oskari Huukkala                         VehmKi               7,55
  3. Joonas Salminen                         TuUL                 7,82
  4. Jami Vepsä                              NaantLöy             7,96
  5. Arttu Salonen                           TurTo                7,97

Erä 3                

  1. Mikael Nordqvist                        TurWei               7,52
  2. Eetu Kuusela                            TuUL                 7,65
  3. Lasse Nordqvist                         TurWei               7,86
  4. Markus Hurri                            LoimJa               7,94
     Leevi Leino                             TuUL                   DQ

Erä 4                

  1. Akseli Sautila                          TuUL                 7,48
  2. Heikki Äijälä                           NousSu               7,64
  3. Nuutti Pirhonen                         SalVil               7,80
  4. Tommi Tauriainen                        MietMP               7,86
  5. Topi Haapasaari                         NaantLöy             8,06

M17 800 m                           LK


  1. Christian Vänttinen                     NaantLöy          2.04,62
  2. Elias Tuominen                          NaantLöy          2.04,95
  3. Roope Hyvärinen                         RaumU             2.05,39
  4. Niklas Lainto                           TuUL              2.05,53
  5. Elmo Kekkonen                           TuUL              2.07,00
  6. Abdoullah Yousfi                        TuUL              2.07,01
  7. Valtteri Lehtonen                       TuUL              2.10,20
  8. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe           2.11,80
  9. Wiljami Itämeri                         TuUL              2.11,97
 10. Juho-Kusti Sivosavi                     TurWei            2.12,75
 11. Kasper Jokinen                          NaantLöy          2.20,24

M17 300 m                           LK

  1. Kalle Stylman                           LiedPa              37,52
  2. Elias Tuominen                          NaantLöy            37,64
  3. Christian Vänttinen                     NaantLöy            38,83
  4. Joni Ruokaismäki                        OrivPo              39,27
  5. Mikael Nordqvist                        TurWei              39,57
  6. Lauri Moisio                            TuUL                39,70
  7. Elmo Kekkonen                           TuUL                39,79
  8. Niklas Lainto                           TuUL                40,01
  9. Lasse Nordqvist                         TurWei              40,32
 10. Oskari Huukkala                         VehmKi              40,48
 11. Markus Hurri                            LoimJa              40,65
 12. Abdoullah Yousfi                        TuUL                40,78
 13. Robin Lainto                            TuUL                41,84
 14. Ville Aaltonen                          TuUL                42,45
     Waltteri Heinonen                       LaitJy                 DQ

Erä 1                

  1. Elmo Kekkonen                           TuUL                39,79
  2. Oskari Huukkala                         VehmKi              40,48
  3. Abdoullah Yousfi                        TuUL                40,78
  4. Robin Lainto                            TuUL                41,84

Erä 2                

  1. Christian Vänttinen                     NaantLöy            38,83
  2. Niklas Lainto                           TuUL                40,01
  3. Markus Hurri                            LoimJa              40,65

Erä 3                

  1. Joni Ruokaismäki                        OrivPo              39,27
  2. Mikael Nordqvist                        TurWei              39,57
  3. Ville Aaltonen                          TuUL                42,45
     Waltteri Heinonen                       LaitJy                 DQ

Erä 4                

  1. Kalle Stylman                           LiedPa              37,52
  2. Elias Tuominen                          NaantLöy            37,64
  3. Lauri Moisio                            TuUL                39,70
  4. Lasse Nordqvist                         TurWei              40,32

M17 1500 m                          LK


  1. Valtteri Lehtonen                       TuUL              4.32,03
  2. Juho-Kusti Sivosavi                     TurWei            4.33,15
  3. Vilho Kilpeläinen                       PiikkKe           4.36,41

M17 60 m aj                         II-juoksu


  1. Márk Szücs-Bártfai                      EspTa                8,30
     Kalle Stylman                           LiedPa                DNF

M17 60 m aj                         LK


  1. Márk Szücs-Bártfai                      EspTa                8,39
  2. Kalle Stylman                           LiedPa               8,66

M17 3000 m kävely                   LK


  1. Pyry Suojanen                           TuUL             22.26,05

M17 Korkeus                         LK

  1. Casper Tillander                        IFSibboV              180
         169 174 177 180 183
           O   O  XO   O XXX
  2. Aleksi Hakanen                          LauttLu               177
         159 164 169 174 177 180
           O   O   O  XO XXO XXX
  3. Jaakko Juvonen                          TuUL                  177
         164 169 174 177 180
          XO  XO XXO XXO XXX
  4. Arttu Salonen                           TurTo                 164
         149 154 159 164 169
           O   O XXO XXO XXX

M17 Seiväs                          LK

  1. Anton Kunnas                            IFSibboV              435
         405 425 435 445
          XO   O XXO XXX
  2. Leevi Leino                             TuUL                  305
         255 285 305 325
           O   O   O XXX

M17 Pituus                          LK

  1. Aatu Koivisto                           NaantLöy             5,91                
  2. Pauli Raitanen                          NaantLöy             5,84                
  3. Aleksi Hakanen                          LauttLu              5,82                
  4. Eetu Kuusela                            TuUL                 5,75                
  5. Nuutti Pirhonen                         SalVil               5,67                
  6. Heikki Äijälä                           NousSu               5,53                
  7. Jami Vepsä                              NaantLöy             5,44                
  8. Taneli Vuori                            MarttMu              5,29                
  9. Tommi Tauriainen                        MietMP               5,20                
 10. Lauri Moisio                            TuUL                 5,10                

Ryhmä 1             

  1. Aatu Koivisto                           NaantLöy             5,91                
          5,64  5,67  5,91  5,78  5,78     -
                                            
  2. Pauli Raitanen                          NaantLöy             5,84                
          5,67  5,75  5,72  5,56  5,73  5,84
                                            
  3. Aleksi Hakanen                          LauttLu              5,82                
          5,48     X  5,68  5,50  5,62  5,82
                                            
  4. Eetu Kuusela                            TuUL                 5,75                
          5,75  5,63  5,35  5,65  5,30     -
                                            
  5. Nuutti Pirhonen                         SalVil               5,67                
             X  5,67     X     X     X     X
                                            
  6. Heikki Äijälä                           NousSu               5,53                
          5,47  3,52  5,53     -     -     -
                                            
  7. Jami Vepsä                              NaantLöy             5,44                
          5,44  5,36     X     X  5,13  5,20
                                            
  8. Taneli Vuori                            MarttMu              5,29                
          4,94  5,29  5,03  4,63  5,12  5,11
                                            
  9. Tommi Tauriainen                        MietMP               5,20                
             X     X  5,20
                          
 10. Lauri Moisio                            TuUL                 5,10                
          4,97  5,10  4,93
                          

M17 Kolmiloikka                     LK

  1. Aatu Koivisto                           NaantLöy            12,61                
  2. Jami Vepsä                              NaantLöy            11,90                
  3. Pauli Raitanen                          NaantLöy            11,85                
  4. Taneli Vuori                            MarttMu             10,54                

Ryhmä 1             

  1. Aatu Koivisto                           NaantLöy            12,61                
         11,97 12,52 12,23 11,73 12,33 12,61
                                            
  2. Jami Vepsä                              NaantLöy            11,90                
         11,90 11,84 11,78     X     X     -
                                            
  3. Pauli Raitanen                          NaantLöy            11,85                
             X     X 11,42     X 11,72 11,85
                                            
  4. Taneli Vuori                            MarttMu             10,54                
             X     X 10,54 10,31     X 10,42
                                            

M17 Kuula                           LK

  1. Arttu Laurila                           TurWei              11,99
          11,47  11,44  11,08  10,91  11,41  11,99
  2. Rene Ahonen                             MaskKa              11,96
          11,96  11,64      X  11,62      X  11,26
  3. Olli Saarinen                           TurWei              10,68
          10,25  10,68      X  10,22  10,47      X
  4. Topi Haapasaari                         NaantLöy             9,97
           9,87   9,76   9,97   9,82      X      X

M19 60 m                            A-finaali


  1. Ilari Keränen                           KarkkPo              7,30
  2. Miko Punto                              LiedPa               7,32
  3. Lauri Siltanen                          TuUL                 7,44
  4. Pyry Keränen                            KarkkPo              7,46
  5. Elias Nurmela                           EspTa                7,56

M19 60 m                            B-finaali


  1. Iiro Isokääntä                          SalVil               7,53
  2. Mikko Orava                             TuUL                 7,63
     Ukko-Kasperi Koivula                    ForssSa               DNS
     Aleksi Penttilä                         EspTa                 DNS

M19 60 m                            AE

  1. Miko Punto                              LiedPa               7,32
  2. Ilari Keränen                           KarkkPo              7,36
  3. Lauri Siltanen                          TuUL                 7,42
  4. Pyry Keränen                            KarkkPo              7,49
  5. Elias Nurmela                           EspTa                7,56
  6. Iiro Isokääntä                          SalVil               7,56
  7. Aleksi Penttilä                         EspTa                7,57
  8. Mikko Orava                             TuUL                 7,60
  9. Ukko-Kasperi Koivula                    ForssSa              7,66
Kilpailun ulkopuolella
     Raimo Koskela                                                8,32

Erä 1                

  1. Miko Punto                              LiedPa               7,32
  2. Pyry Keränen                            KarkkPo              7,49
  3. Aleksi Penttilä                         EspTa                7,57
  4. Mikko Orava                             TuUL                 7,60
  5. Ukko-Kasperi Koivula                    ForssSa              7,66

Erä 2                

  1. Ilari Keränen                           KarkkPo              7,36
  2. Lauri Siltanen                          TuUL                 7,42
  3. Elias Nurmela                           EspTa                7,56
  4. Iiro Isokääntä                          SalVil               7,56
Kilpailun ulkopuolella
     Raimo Koskela                                                8,32

M19 400 m                           LK

  1. Verneri Huovinen                        TurWei              53,50
  2. Aleksi Penttilä                         EspTa               57,56
  3. Eetu Simola                             TurWei            1.02,91
Kilpailun ulkopuolella
     Waltteri Heinonen                       LaitJy              59,19
     Samuli Raikunen                         LiedPa              55,17

Erä 1                

  1. Verneri Huovinen                        TurWei              53,50
Kilpailun ulkopuolella
     Samuli Raikunen                         LiedPa              55,17

Erä 2                

  1. Aleksi Penttilä                         EspTa               57,56
  2. Eetu Simola                             TurWei            1.02,91
Kilpailun ulkopuolella
     Waltteri Heinonen                       LaitJy              59,19

M19 200 m                           LK


  1. Leonard Quednau                         HKV                 23,82
  2. Verneri Huovinen                        TurWei              23,83
  3. Aleksi Nieminen                         PorinTa             24,79
Kilpailun ulkopuolella
     Samuli Raikunen                         LiedPa              25,41

M19 800 m                           LK


  1. Pekka Antikainen                        TurTo             2.01,29
  2. Elias Vuorinen                          TuUL              2.01,84
  3. Eetu Simola                             TurWei            2.28,58

M19 1500 m                          LK


  1. Pekka Antikainen                        TurTo             4.11,93
  2. Elias Vuorinen                          TuUL              4.12,73

M19 60 m aj                         II-juoksu


  1. Mikko Orava                             TuUL                 8,94
  2. Aleksi Nieminen                         PorinTa              9,08

M19 60 m aj                         LK


  1. Mikko Orava                             TuUL                 8,94
  2. Aleksi Nieminen                         PorinTa              9,01

M19 Korkeus                         LK

  1. Julius Kuusela                          LänsiUU               201
         186 189 192 195 198 201 204
          XO   O   O   O XXO  XO XXX
  2. Miro Rastas                             RaisKu                198
         189 192 195 198 201
          XO   -   O   O XXX
  3. Jussi Lepistö                           OrivPo                195
         183 186 189 192 195 198    
           O   O XXO   O  XO XXX    
  4. Iiro Isokääntä                          SalVil                186
         180 183 186 189
           O   - XXO XXX
  5. Ville Waher                             TuUL                  180
         169 174 177 180 183
           O   O   O   O XXX

M19 Seiväs                          LK

  1. Tommi Holttinen                         SomE                  510
         485 500 510 516
           O   O   O XXX
  2. Eetu Turakainen                         TuUL                  500
         475 485 500 510
         XXO  XO  XO XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Teemu Hyytiä                            LaitJy                500
         475 485 500 510
           O   O  XO XXX

M19 Pituus                          LK

  1. Santeri Söderström                      KarkkPo              6,59                
  2. Daniel Ofosu                            TurWei               6,52                
  3. Pyry Keränen                            KarkkPo              6,37                
  4. Ilari Keränen                           KarkkPo              6,23                
  5. Oskari Söderström                       KarkkPo              6,02                

Ryhmä 1             

  1. Santeri Söderström                      KarkkPo              6,59                
          6,23  4,62  6,59  6,15  5,82  6,55
                                            
  2. Daniel Ofosu                            TurWei               6,52                
          6,43  6,46     X  6,52     -     -
                                            
  3. Pyry Keränen                            KarkkPo              6,37                
          6,34     X     X  6,37     X     X
                                            
  4. Ilari Keränen                           KarkkPo              6,23                
          6,04  6,03  6,23  6,03     X     X
                                            
  5. Oskari Söderström                       KarkkPo              6,02                
          5,75  4,19  5,68  4,82  5,82  6,02
                                            

M19 Kolmiloikka                     LK

  1. Daniel Ofosu                            TurWei              14,08                
         14,07 13,87     - 14,08     X     X
                                            
     Niko Simola                             VammsVoi               NM                
             X     X     X     -     X     X
                                            

M19 Kuula                           LK

  1. Anton Vuorio                            IFRaseb             12,77
          12,29      X  12,18      X  12,68  12,77

N 3000 m kävely                     LK


  1. Venla Laiho                             LaitJy           15.06,20

N17 60 m                            A-finaali


  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               7,83
  2. Pirkitta Marjanen                       PorinYU              8,03
  3. Maija Lehti                             TuUL                 8,06
  4. Sanni Kettunen                          SalVil               8,08
  5. Viola Järvinen                          TuUL                 8,16

N17 60 m                            B-finaali


  1. Jutta Lukkala                           TurWei               8,27
  2. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              8,31
  3. Evelina Ojaniittu                       TurWei               8,36
  4. Säde Honkala                            MietMP               8,39
  5. Serina Anton                            TurWei               8,51

N17 60 m                            AE

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               7,88
  2. Pirkitta Marjanen                       PorinYU              8,08
  3. Sanni Kettunen                          SalVil               8,18
  4. Maija Lehti                             TuUL                 8,20
  5. Viola Järvinen                          TuUL                 8,23
  6. Evelina Ojaniittu                       TurWei               8,29
  7. Serina Anton                            TurWei               8,30
  8. Jutta Lukkala                           TurWei               8,32
  9. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              8,33
 10. Säde Honkala                            MietMP               8,35
 11. Pihla Kössi                             PaimU                8,41
 12. Hilla Puntala                           TuUL                 8,44
 13. Susanna Kumpulainen                     EspTa                8,48
 14. Anniina Mäntynen                        IFRaseb              8,53
 15. Maria Taittonen                         TuUL                 8,61
 16. Nea Vahanne                             TuUL                 8,62
 17. Serafiina Raidisto                      RaisKu               8,63
 18. Riikka Lankinen                         TuUL                 8,76
 19. Pinja Purola                            SomE                 8,77
 20. Siri Savolainen                         NaantLöy             8,77
 21. Jasmine Laurén                          TuUL                 8,79
 22. Mirette Riikonen                        NaantLöy             8,83
 23. Anni Hongisto                           TuUL                 8,84
 24. Ella Koho                               LiedPa               8,89
 25. Julia Suhonen                           LiedPa               8,96
 26. Miina Rahtu                             LiedPa               9,04
 27. Essi Ukkonen                            EspTa                9,04
 28. Ella Schrey                             TuUL                 9,28
     Kaisla Koskela                          TuUL                   DQ

Erä 1                

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu               7,88
  2. Jutta Lukkala                           TurWei               8,32
  3. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              8,33
  4. Ella Koho                               LiedPa               8,89
  5. Essi Ukkonen                            EspTa                9,04

Erä 2                

  1. Pirkitta Marjanen                       PorinYU              8,08
  2. Serina Anton                            TurWei               8,30
  3. Pihla Kössi                             PaimU                8,41
  4. Nea Vahanne                             TuUL                 8,62
  5. Ella Schrey                             TuUL                 9,28

Erä 3                

  1. Maija Lehti                             TuUL                 8,20
  2. Säde Honkala                            MietMP               8,35
  3. Anniina Mäntynen                        IFRaseb              8,53
  4. Maria Taittonen                         TuUL                 8,61
  5. Anni Hongisto                           TuUL                 8,84

Erä 4                

  1. Evelina Ojaniittu                       TurWei               8,29
  2. Hilla Puntala                           TuUL                 8,44
  3. Riikka Lankinen                         TuUL                 8,76
  4. Jasmine Laurén                          TuUL                 8,79
  5. Mirette Riikonen                        NaantLöy             8,83

Erä 5                

  1. Viola Järvinen                          TuUL                 8,23
  2. Susanna Kumpulainen                     EspTa                8,48
  3. Julia Suhonen                           LiedPa               8,96
  4. Miina Rahtu                             LiedPa               9,04

Erä 6                

  1. Sanni Kettunen                          SalVil               8,18
  2. Serafiina Raidisto                      RaisKu               8,63
  3. Pinja Purola                            SomE                 8,77
  4. Siri Savolainen                         NaantLöy             8,77
     Kaisla Koskela                          TuUL                   DQ

N17 800 m                           LK


  1. Sara-Elise Ruokonen                     KuusjHu           2.26,77
  2. Maria Ervast                            TuUL              2.29,17
  3. Miina Rahtu                             LiedPa            2.41,31
  4. Julia Suhonen                           LiedPa            2.47,52

N17 300 m                           LK

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu              41,71
  2. Viola Järvinen                          TuUL                42,34
  3. Kiia Jullenmaa                          PorinYU             43,32
  4. Pihla Kössi                             PaimU               43,98
  5. Linnea Loukola                          RaisKu              44,11
  6. Sunna Penttinen                         TuUL                44,16
  7. Serina Anton                            TurWei              44,99
  8. Evelina Ojaniittu                       TurWei              45,46
  9. Greta Neffling                          TurWei              45,51
 10. Hilla Puntala                           TuUL                46,05
 11. Mari Pylkkänen                          TuUL                46,40
 12. Pinja Purola                            SomE                46,53
 13. Sirke Seitsonen                         RaisKu              46,96
 14. Miina Rahtu                             LiedPa              47,67
 15. Venla Mikkelä                           HIFK                48,50
 16. Ella Schrey                             TuUL                49,48
 17. Jutta Mäkelä                            TurWei              49,71
 18. Riikka Lankinen                         TuUL                50,19
 19. Ninni Saarinen                          TuUL                55,34
     Enni Harittu                            TuUL                  DNS

Erä 1                

  1. Hilla Puntala                           TuUL                46,05
  2. Sirke Seitsonen                         RaisKu              46,96
  3. Riikka Lankinen                         TuUL                50,19
  4. Ninni Saarinen                          TuUL                55,34

Erä 2                

  1. Pihla Kössi                             PaimU               43,98
  2. Serina Anton                            TurWei              44,99
  3. Pinja Purola                            SomE                46,53
  4. Jutta Mäkelä                            TurWei              49,71

Erä 3                

  1. Linnea Loukola                          RaisKu              44,11
  2. Greta Neffling                          TurWei              45,51
  3. Miina Rahtu                             LiedPa              47,67
  4. Venla Mikkelä                           HIFK                48,50

Erä 4                

  1. Viola Järvinen                          TuUL                42,34
  2. Sunna Penttinen                         TuUL                44,16
  3. Mari Pylkkänen                          TuUL                46,40
  4. Ella Schrey                             TuUL                49,48

Erä 5                

  1. Johanna Kylmänen                        RaisKu              41,71
  2. Kiia Jullenmaa                          PorinYU             43,32
  3. Evelina Ojaniittu                       TurWei              45,46
     Enni Harittu                            TuUL                  DNS

N17 1500 m                          LK


  1. Sara-Elise Ruokonen                     KuusjHu           5.03,36
  2. Bea Österman                            TuUL              5.44,38
     Lotta Penttinen                         EspTa                 DNF

N17 60 m aj                         LK


  1. Sanni Kettunen                          SalVil               8,91
  2. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU             8,91
  3. Jutta Lukkala                           TurWei               9,15
  4. Maija Lehti                             TuUL                 9,17
  5. Viola Järvinen                          TuUL                 9,31

N17 60 m aj                         AE

  1. Sanni Kettunen                          SalVil               8,89
  2. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU             9,04
  3. Maija Lehti                             TuUL                 9,10
  4. Jutta Lukkala                           TurWei               9,24
  5. Viola Järvinen                          TuUL                 9,36
  6. Jannika Niemelä                         EspTa                9,57
  7. Nea Vahanne                             TuUL                 9,78
  8. Maria Taittonen                         TuUL                10,44
     Reetta Kämäräinen                       EspTa                 DNS
     Ella Koho                               LiedPa                 DQ

Erä 1                

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU             9,04
  2. Maija Lehti                             TuUL                 9,10
  3. Viola Järvinen                          TuUL                 9,36
     Reetta Kämäräinen                       EspTa                 DNS
     Ella Koho                               LiedPa                 DQ

Erä 2                

  1. Sanni Kettunen                          SalVil               8,89
  2. Jutta Lukkala                           TurWei               9,24
  3. Jannika Niemelä                         EspTa                9,57
  4. Nea Vahanne                             TuUL                 9,78
  5. Maria Taittonen                         TuUL                10,44

N17 3000 m kävely                   LK


  1. Venla-Nora Nirkkonen                    TurWei           17.32,21

N17 Korkeus                         LK

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU              158
         150 155 158 161
           O   O   O XXX
  2. Suvi Mäkitalo                           NoormNo               150
         130 135 140 145 150 155
           O   O   O   O XXO XXX
  3. Enni Harittu                            TuUL                  145
         135 140 145 150
           O  XO XXO XXX
  4. Veera Hiironen                          TurWei                140
         125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXX
  5. Linnea Loukola                          RaisKu                140
         130 135 140 145
           O   O  XO XXX
  6. Essi Ukkonen                            EspTa                 135
         120 125 130 135 140                
           O   O   O  XO XXX                
  7. Ella Koho                               LiedPa                130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX

N17 Seiväs                          LK

  1. Kiia Jullenmaa                          PorinYU               345
         325 335 345 355
           O   O   O XXX
  2. Amanda Laurila                          SomernVei             305
         265 275 285 295 305 315
           O   O   O   O  XO XXX

N17 Pituus                          LK

  1. Jutta Lukkala                           TurWei               5,35                
          5,21  5,06  5,35     -           -
                                            
  2. Johanna Kylmänen                        RaisKu               5,28                
             X  5,18  4,95  5,12  5,28     X
                                            
  3. Maria Taittonen                         TuUL                 5,14                
          5,14  5,02  4,95  4,86  4,86  5,02
                                            
  4. Nelli Korelin                           SalVil               4,99                
          4,76  4,82  4,73     X  4,99  4,86
                                            
  5. Pihla Kössi                             PaimU                4,94                
          4,66  4,77  4,90  4,82  4,86  4,94
                                            
  6. Sanni Kettunen                          SalVil               4,90                
             X  4,90  4,89  4,79     -     X
                                            
  7. Enni Harittu                            TuUL                 4,87                
          4,72  4,87     X  4,67  4,80  4,74
                                            
  8. Suvi Mäkitalo                           NoormNo              4,86                
          4,86     X     X     X     -     -
                                            
  9. Jannika Niemelä                         EspTa                4,79                
             X  4,62  4,79
                          
 10. Essi Lautamäki                          JanJa                4,69                
             X  4,69  4,66
                          
 11. Siri Savolainen                         NaantLöy             4,68                
             X  4,68     X
                          
 12. Mirette Riikonen                        NaantLöy             4,59                
             X  4,43  4,59
                          
 13. Venla Mikkelä                           HIFK                 4,55                
          4,46  4,35  4,55
                          
 14. Ella Koho                               LiedPa               4,46                
          4,30  4,46     X
                          
 15. Roosa Topi                              VehmKi               4,33                
          4,33  4,24     X
                          
 16. Elina Tötterström                       SalVil               4,09                
          3,87  3,95  4,09
                          

N17 Kolmiloikka                     LK

  1. Maria Taittonen                         TuUL                10,86                
         10,69 10,80 10,56 10,65     X 10,86
                                            
  2. Serina Anton                            TurWei              10,81                
         10,76 10,77 10,79 10,70 10,81 10,72
                                            
  3. Pihla Kössi                             PaimU               10,55                
          9,96 10,05 10,30 10,25 10,55 10,19
                                            
  4. Säde Honkala                            MietMP              10,47                
          9,90 10,39 10,47 10,38 10,35 10,29
                                            
  5. Siri Savolainen                         NaantLöy            10,45                
         10,13 10,18 10,19 10,39 10,45     X
                                            
  6. Eeva Koivu                              TurTo                9,85                
          9,83  9,81  9,77  8,80  9,43  9,85
                                            
  7. Ada Ojuva                               TurTo                9,34                
          9,32  9,00  9,34  8,75  8,88  9,11
                                            

N17 Kuula                           LK

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU            13,90
          13,01      -  13,90  12,87  12,17  12,73
  2. Ilona Vuori                             MarttMu             12,01
          12,01      X  10,89  10,99  11,12  10,74
  3. Sanni Junninen                          NaantLöy            10,59
          10,38  10,16      X  10,59  10,14      X
  4. Jasmine Laurén                          TuUL                10,11
          10,11   9,46   9,60      X   9,33  10,08
  5. Saana Koivunen                          TurWei               9,55
           9,55   8,61      X   8,49   9,26   9,17
  6. Silja Kosonen                           RaisKu               8,95
           8,72   8,95      X      X   8,77      X
  7. Mirette Riikonen                        NaantLöy             8,82
           8,71      X   8,82      X   8,22   8,38
  8. Aino Keränen                            TurWei               8,55
           8,07   8,55   8,26   8,00   8,25   8,04
  9. Serafiina Raidisto                      RaisKu               8,46
           7,79   7,43   8,46
 10. Veera Hiironen                          TurWei               7,80
           7,80   7,58   7,13
 11. Lilja Alam                              TurWei               7,45
           7,45   6,69   6,91       
 12. Julia Suhonen                           LiedPa               7,23
           7,10   7,23   7,00                     
 13. Elina Tötterström                       SalVil               7,19
           7,19   7,06   6,98
 14. Miina Rahtu                             LiedPa               6,88
           6,88   6,41   6,34                     

N19 60 m                            LK


  1. Eeva Paavilainen                        TuUL                 8,03
  2. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,09
  3. Pinja Kössi                             PaimU                8,16
  4. Enni Henttonen                          TuUL                 8,30
  5. Noora Lehtonen                          KaarUra              8,76

N19 60 m                            AE

  1. Eeva Paavilainen                        TuUL                 8,02
  2. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,07
  3. Pinja Kössi                             PaimU                8,22
  4. Enni Henttonen                          TuUL                 8,36
  5. Noora Lehtonen                          KaarUra              8,79
Kilpailun ulkopuolella
     Jutta Luhtala                           TurWei               7,95

Erä 1                

  1. Enni Henttonen                          TuUL                 8,36
  2. Noora Lehtonen                          KaarUra              8,79
Kilpailun ulkopuolella
     Jutta Luhtala                           TurWei               7,95

Erä 2                

  1. Eeva Paavilainen                        TuUL                 8,02
  2. Maiju Niemelä                           TuUL                 8,07
  3. Pinja Kössi                             PaimU                8,22

N19 400 m                           LK


  1. Ilona Pulkkinen                         TurWei            1.00,21
  2. Jannina Antila                          TampPy            1.04,46
  3. Helen Urho                              TuUL              1.04,47
  4. Lotta Penttinen                         EspTa             1.05,88

N19 200 m                           LK

  1. Emma Hyvärinen                          TuUL                26,38
  2. Anna Mäkelä                             MaarMa              26,53
  3. Ilona Pulkkinen                         TurWei              27,05
  4. Eeva Paavilainen                        TuUL                27,53
  5. Sofia Järvinen                          TuUL                29,81

Erä 1                

  1. Anna Mäkelä                             MaarMa              26,53
  2. Sofia Järvinen                          TuUL                29,81

Erä 2                

  1. Emma Hyvärinen                          TuUL                26,38
  2. Ilona Pulkkinen                         TurWei              27,05
  3. Eeva Paavilainen                        TuUL                27,53

N19 800 m                           LK


  1. Lotta Penttinen                         EspTa             2.29,80

N19 1500 m                          LK


  1. Laura Nakolinna                         TuUL              4.47,16
  2. Astrid Snäll                            ForssSa           4.58,81
  3. Sofia Järvinen                          TuUL              5.43,64

N19 60 m aj                         II-juoksu


  1. Iiris Peterzéns                         EspTa                8,96
  2. Emma Hyvärinen                          TuUL                 9,13

N19 60 m aj                         LK


  1. Iiris Peterzéns                         EspTa                8,90
  2. Emma Hyvärinen                          TuUL                 9,11

N19 Korkeus                         LK

  1. Vera Kesälä                             SalVil                158
        1470 145 150 155 158 161
           O   O   O   O   O XXX
  2. Saara Sinervo                           SalVil                155
         145 150 155 158
           O   O XXO XXX

N19 Seiväs                          LK

  1. Laura Sirkiä                            SalVil                325
         315 325 335
           O   O XXX

N19 Pituus                          LK

  1. Elina Kakko                             PerttPei             5,84                
  2. Eeva Paavilainen                        TuUL                 5,13                
  3. Noora Lehtonen                          KaarUra              5,10                
  4. Saara Sinervo                           SalVil               4,87                
  5. Pihla Tuominen                          MarttMu              4,55                
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil               4,57                
     Heta Haapala                            TampPy               5,76                

Ryhmä 1             

  1. Elina Kakko                             PerttPei             5,84                
          5,60  5,65  5,59  5,49  5,65  5,84
                                            
  2. Eeva Paavilainen                        TuUL                 5,13                
          5,13  5,12  4,95     X  4,86  5,02
                                            
  3. Noora Lehtonen                          KaarUra              5,10                
          4,93  5,01  4,94     X  5,10  4,83
                                            
  4. Saara Sinervo                           SalVil               4,87                
          4,81  4,87     X  4,81     X     X
                                            
  5. Pihla Tuominen                          MarttMu              4,55                
             X     X  4,55     -     -     -
                                            
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil               4,57                
          4,32  4,48  4,57     -     -     -
                                            
     Heta Haapala                            TampPy               5,76                
          5,61  5,66  5,76  5,70  5,67  5,73
                                            

N19 Kolmiloikka                     LK

  1. Pinja Kössi                             PaimU               10,80                
         10,34     X 10,70 10,63 10,80     X
                                            
  2. Nora Rantanen                           TuUL                10,48                
         10,48 10,31 10,10 10,16     -     -
                                            
Kilpailun ulkopuolella
     Elina Kostiainen                        VihdVie             12,52                
             X 12,17     X     X 12,24 12,52
                                            

N19 Kuula                           LK

  1. Lotta-Kaisa Eliander                    TuUL                11,58
              X  11,58      X      X  11,10  11,07
  2. Elina Kakko                             PerttPei            11,40
              -  10,98  11,14  11,04  11,20  11,40
  3. Suvi Arvela                             VehmKi              11,09
              X  10,54  11,09  10,56      X  10,67
  4. Elviira Hulmi                           LoimJa              11,07
          10,28  10,85  10,77  11,02  11,07  10,55
  5. Vera Kesälä                             SalVil              10,20
          10,20   9,47      X   9,24   9,62   9,47
  6. Vilja Keränen                           TurWei               8,00
           7,97   7,85   7,90   7,70   8,00   7,77
Kilpailun ulkopuolella
     Cristina Corona                         SalVil              11,50
          11,21  11,50  10,83  10,83  11,39
     Sara Oraheimo                           IFRaseb             11,93
          11,63  11,93      X      X  11,69  11,35