Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
17.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 09:51 18.06.2015)
Avoin Hankasalmi-kisa Aseman urheilukentällä ke 17.6.2015. 

Seurakisat, Hankasalmen Hanka YU

T5 40m
1. Vilma Juntunen 9,4
2. Siiri Sulonen 9,7
3. Veera Häkkinen 10,3
4. Vilma Hänninen 10,5
5. Iitu Minkkinen 11,2
6. Selina Manninen 12,9
7. Linnea Saksinen 12,9
8. Sylvia Manninen 13,5
9. Jenni Vehviläinen 14,6
10. Enni Vaskelainen 26,0

P5 40m

1. Jimi Viinikainen 9,8
2. Eero Suutarinen 9,9
3. Veikko Häkkinen 10,6
4. Niilo Korhonen 10,8
5. Jooa Särkelä 11,1
6. Samet Akgün 13,6
7. Aleksi Suuronen 18,7
8. Akseli Kauppinen 20,4
9. Mauno Manninen 26,3

P5 1000m

1. Veikko Häkkinen 5.58,6

T7 40m

1. Inari Korhonen 8,4
2. Safira Pynnönen 8,5
3. Hertta Hyvönen 8,7
4. Iiris Vuori 8,9
5. Nea Kekki 9,0
6. Minna Maukonen 9,3
7. Aliisa Kauppinen 9,6
8. Saimi Saksinen 10,0
9. Sofia Hänninen 10,1

T7 1000m

1. Hertta Hyvönen 5.12,9
2. Nea Kekki 5.35,6
3. Saimi Saksinen 5.59,0

T7 pituus

1. Inari Korhonen 211
2. Hertta Hyvönen 210
3. Minna Maukonen 197
4. Safira Pynnonen 193
5. Aliisa Kauppinen 183
6. Saimi Saksinen 177
7. Justiina Nemtsinkoff 157

P7 40m

1. Toni Liukkonen 7,8
2. Lauri Suutarinen 7,9
3. Santeri Manninen 8,2
4. Patrik Hämäläinen 8,7
5. Oskari Hänninen 8,7
6. Miika Oikari 9,1
7. Salih Akgün 9,2
8. Veeti Vehviläinen 9,6

P7 1000m

1. Lauri Suutarinen 5.05,3

P7 pituus

1. Toni Liukkonen 277
2. Lauri Suutarinen 271
3. Santeri Manninen 244
4. Patrik Hämäläinen 235
5. Salih Akgün 187
6. Niilo Korhonen 172
7. Miika Oikari 160
8. Veeti Vehviläinen 139

T9 40m

1. Teresa Tiainen 7,7
2. Neea Viitaharju 8,2
3. Nella Suuronen 8,3
4. Maria Maukonen 8,4
5. Iines Minkkinen 8,5
6. Nea Oikari 8,6
7. Neea Särkelä
8. Jesmina Kaikuranta 9,8
9. Venla  Suuronen 10,3

T9 1000m

1. Neea Särkelä 5.58,1

T9 pituus

1. Teresa Tiainen 277
2. Neea Viitaharju 252
3. Maria Maukonen 241
4. Nella Suuronen 236
5. Iines Minkkinen 226
6. Neea Särkelä 210
7. Nea Oikari 200
8. Jesmina Kaikuranta 148
9. Venla Suuronen 137

P9 40m

1. Aleksi Häkkinen 7,1
2. Tommi Liukkonen 7,2
3. Jere Höylä 7,8
4. Antti Viinikainen 8,2
5. Lauri Saksinen 8,5
6. Taneli Viinikainen 8,8
7. Aleksi Rautiainen 9,3

P9 1000m

1. Aleksi Häkkinen 4.47,5
2. Lauri Saksinen 4.57,8

P9 pituus

1. Aleksi Häkkinen 326
2. Tommi Liukkonen 315
3. Jere Höylä 274
4. Antti Viinikainen 259
5. Lauri Saksinen 222
6. Taneli Viinikainen 212
7. Aleksi Rautiainen 205

T11 60m

1. Justine Hämäläinen 9,5
2. Ada Kekki 10,1
2. Miina Viinikainen 10,1
4. Rebekka Vuori 10,4
5. Siiri Nemtsinkoff 11,3
6. Inna Minkkinen 11,5

T11 1000m

1. Saara Saksinen 4.41,2
2. Miina Viinikainen 5.20,1
3. Noora Häkkinen 5.28,8
4. Jasmin Kaikuranta 5.54,2

T11 pituus

1. Justine Hämäläinen 346
2. Ada Kekki 344
3. Rebekka Vuori 342
4. Miina Viinikainen 314
5. Saara Saksinen 302
6. Siiri Nemtsinkoff 290
7. Jasmin Kaikuranta 258
8. Inna Minkkinen 241

T11 kuula

1. Saara Saksinen 6,23
2. Jasmin Kaikuranta 5,80
3. Miina Viinikainen 5,33
4. Siiri Nemtsinkoff 4,35
5. Noora Häkkinen 4,34
6. Inna Minkkinen 3,80

P11 60m

1. Elias Lundberg 9,8

P11 1000m

1. Elias Lundberg 4.17,8

P11 pituus

1. Elias Lundberg 342

P 11 kuula

1. Elias Lundberg 5,96

T13 60m
1. Roosa Hämäläinen 9,5
2. Sara Vuori 9,5
3. Alexandra Hämäläinen 10,0
4. Viivi Kolari 10,5
5. Roosa Kolari 10,8
ulkop. Justine Hämäläinen 9,6

T13 1000m

1. Roosa Kolari 4.19,7
2. Viivi Kolari 4.19,9

T13 korkeus

1. Viivi Kolari 133
2. Roosa Hämäläinen 130
3. Roosa Kolari 115
4. Jasmin Kaikuranta 100

T13 keihäs

1. Salla Vilhunen 20,44
2. Alexandra Hämäläinen 17,90
3. Roosa Kolari 14,98
4. Siiri Nemtsinkoff 13,93
5. Viivi Kolari 12,48

P13 60m

1. Pauli Simonen 8,6
2. Johannes Merikanto 9,9

P13 1000m

1. Johannes Merikanto 3.46,0

P13 keihäs

1. Pauli Simonen 37,85
2. Johannes Merikanto 24,12

T15 100m

1. Sanna Kekki 13,5

N pituus

1. Annika Silvast 407
2. Judy-Ann Hämäläinen 268
3. Päivi Taskinen-Kekki 232

N kuula 

1. Minna Manninen 5,95
2. Päivi Taskinen-Kekki 5,51
3. Tiina Manninen 5,49

M 100m

1. Sami Suuronen 12,3
M keihäs

1. Jani Tissari 41,72