Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
08.07. klo 18:00 Satakunnan mestaruuskilpailut N/M 17 Tulokset (päivitetty: 22:22 09.07.2015)
N/M17 Satakunnan mestaruuskilpailut 8.7 - 9.7.2015, Eura

Ke 8.7.2015 

M17 200 m

  1. Kalle Kompuinen                         1999 SäkU                22,81 
  2. Eelis Hirvinen                          1998 KanksLei            23,12 
  3. Joni Ojala                              1999 KanksLei            23,43 
  4. Santeri Välimäki                        1999 NoormNo             23,92 
  5. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk             23,93 
  6. Ville Tähtinen                          1999 PorinYU             24,19 
  7. Tommi Kukkula                           1998 NoormNo             24,38 
  8. Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo             24,57 
  9. Asseri Välimäki                         2000 NoormNo             25,79 
 10. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             26,14 
     Carl-Gustaf Karlsson                    1999 PorinTa               DNS 

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk             23,93 
  2. Ville Tähtinen                          1999 PorinYU             24,19 
  3. Asseri Välimäki                         2000 NoormNo             25,79 
  4. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             26,14 
     Carl-Gustaf Karlsson                    1999 PorinTa               DNS 

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Kalle Kompuinen                         1999 SäkU                22,81 
  2. Eelis Hirvinen                          1998 KanksLei            23,12 
  3. Joni Ojala                              1999 KanksLei            23,43 
  4. Santeri Välimäki                        1999 NoormNo             23,92 
  5. Tommi Kukkula                           1998 NoormNo             24,38 
  6. Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo             24,57 

M17 800 m

  1. Tuomas Seppälä                          1999 SäkU              2.17,31 
  2. Juho Tuominen                           1998 KanksLei          2.21,22 
  3. Jeremy Rouvali                          2001 PorinYU           2.24,16 
  4. Joel Rajamäki                           1998 UlvST             2.35,13 
     Pietari Mansikka-Aho                    1999 UlvST                 DNS 

M17 3000 m

  1. Leo Rantahalvari                        1999 SäkU              9.49,08 
  2. Onni Rantahalvari                       1999 SäkU              9.57,74 
     Pietari Mansikka-Aho                    1999 UlvST                 DNS 

M17 400 m aj

  1. Ville Tähtinen                          1999 PorinYU           1.02,55 
  2. Hermanni Haaparanta                     2000 NoormNo           1.08,16 

M17 Pituus

  1. Pyry Santahuhta                         1999 KanksLei             5,77 -0,8            
          5,77  5,52  5,66  4,89  5,35     X
          -0,8  -1,0  -0,2 -28,0  -2,4      
  2. Santeri Välimäki                        1999 NoormNo              5,55 -0,3            
          5,39  5,31  5,55  4,55     -     -
          -0,4  -1,2  -0,3  -2,3            
  3. Teijo Lahdenperä                        1999 NoormNo              5,50 -1,3            
             X  5,50  5,34  5,23     X  5,39
                -1,3  -1,1  -0,8        -3,3
  4. Hermanni Haaparanta                     2000 NoormNo              5,45 -0,2            
             X  5,45     X     X     X     X
                -0,2                        
  5. Aleksi Hakanen                          2000 LauttLu              5,31 -1,0            
          5,31  5,26  5,18  4,84  5,01  5,09
          -1,0  -1,2  -1,6  -1,6  -2,3  -1,8
  6. Joni Ojala                              1999 KanksLei             5,11 -1,4            
             X  5,11     X     X  4,96     X
                -1,4              -5,1      
  7. Matias Järvenpää                        2001 UlvST                4,95 -0,4            
             X  4,94  4,95  4,64  4,61  4,82
                -1,9  -0,4  -2,9  -3,0  -1,8
  8. Joel Rajamäki                           1998 UlvST                4,74 -0,5            
          4,63  4,74     X     -     -     -
          -0,8  -0,5                        
  9. Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo              4,05 -1,4            
          4,05  3,57     X            
          -1,4  -0,6                  

M17 Moukari

  1. Oskari Eskola                           1998 SäkU                59,38 
              X  59,38  55,93  58,33      X      X

M17 Keihäs

  1. Hermanni Hakasuo                        1999 LauttLu             57,48 
              X  57,48      X      X      X  56,75

N17 200 m

  1. Kiia Jullenmaa                          2001 PorinYU             26,52 
  2. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             26,79 
  3. Alisa Aalto                             1999 TampPy              26,86 
  4. Miia Puolakka                           2000 KokemKV             26,88 
  5. Janina Keronen                          1998 VammsVoi            27,20 
  6. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             27,28 
  7. Janina Laine                            1998 PorinYU             27,45 
  8. Reetta Malmi                            1999 SäkU                27,54 
  9. Vilma Lindroos                          2001 PorinTa             27,76 
 10. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                27,81 
 11. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                28,12 
 12. Alisa Heino                             2001 KiukKi              28,48 
 13. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU               29,20 
 14. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              30,27 

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Vilma Lindroos                          2001 PorinTa             27,76 
  2. Alisa Heino                             2001 KiukKi              28,48 
  3. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU               29,20 
  4. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              30,27 

Erä 2                Tuuli: -1,1

  1. Alisa Aalto                             1999 TampPy              26,86 
  2. Reetta Malmi                            1999 SäkU                27,54 
  3. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                27,81 
  4. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                28,12 

Erä 3                Tuuli: -0,6

  1. Kiia Jullenmaa                          2001 PorinYU             26,52 
  2. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             26,79 
  3. Miia Puolakka                           2000 KokemKV             26,88 
  4. Janina Keronen                          1998 VammsVoi            27,20 
  5. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             27,28 
  6. Janina Laine                            1998 PorinYU             27,45 

N17 800 m

  1. Matilda Vehmasto                        1999 PorinYU           2.32,02 
  2. Aino Eno                                2001 LauttLu           2.33,96 
  3. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu           2.37,05 
  4. Alisa Heino                             2001 KiukKi            2.44,36 

N17 3000 m

  1. Henni Lehikoinen                        2001 SäkU             12.07,61 
     Riina Tainio                            1998 EurRai                DNS 

N17 400 m aj

  1. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV           1.08,57 
  2. Taija Lankinen                          1998 NoormNo           1.11,74 

N17 Pituus

  1. Janina Keronen                          1998 VammsVoi             5,17 +3,5   4,91 +0,8
          5,17     X     X  4,76  4,91     X
          +3,5              +2,5  +0,8      
  2. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV              5,16 +5,0   5,06 +1,9
          5,16     X     X  4,93     X  5,06
          +5,0              +2,7        +1,9
  3. Janina Laine                            1998 PorinYU              5,12 +1,7            
             X  5,02  5,12     X  5,12     X
                +2,2  +2,0        +1,7      
  4. Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo              4,93 +3,8   4,76 +0,7
          4,63  4,73     X     X  4,76  4,93
          +1,9  +2,8              +0,7  +3,8
  5. Reeta Ruoho                             2000 PorinTa              4,87 +2,0            
          4,85  4,87     X  4,77     X     X
          +3,4  +2,0        +2,1            
  6. Milla Lempinen                          1998 PorinYU              4,72 +2,8            
             X  4,72     X     X  4,60  4,67
                +2,8              +2,7  +3,4
  7. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                 4,62 +2,2   4,52 +0,6
          4,38  4,39  4,62  4,52  4,28     X
          +3,0  +3,0  +2,2  +0,6  +0,4      
  8. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi             4,57 +3,9   4,33 +0,5
          4,57  4,44     X     X  4,33     X
          +3,9  +2,3              +0,5      
  9. Vilma Lindroos                          2001 PorinTa              4,50 +2,6            
          4,50  4,38  4,44
          +2,6  +3,0  +2,1
 10. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu              4,46 +1,6            
          4,46     X     X
          +1,6            
 11. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                 4,40 +4,3            
          4,25  4,40     X
          +3,7  +4,3      
 12. Maarit Nurmi                            2000 MerikI               4,35 +1,3            
          4,12  4,22  4,35
          +5,4  +1,5  +1,3
     Reetta Malmi                            1999 SäkU                  DNS                                
     Miia Puolakka                           2000 KokemKV               DNS                 
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Paula Vihtalahti                        1996 NoormNo              5,42 +1,2            
          4,20     X     X  3,87  5,42  5,27
          +3,1              +1,4  +1,2  +1,2
                     
N17 Moukari

  1. Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo             36,40 
          35,65  34,60      X  34,87  36,40  36,06

N17 Keihäs

  1. Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo             40,14 
              X      X  36,25  37,20  40,14      X
  2. Miia Puolakka                           2000 KokemKV             39,62 
              -      -  39,62  34,83      X  39,18
  3. Milla Lempinen                          1998 PorinYU             38,06 
              X  37,81      X  27,54  30,81  38,06
  4. Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu             35,75
          33,52  34,72  35,75      X      X      X
     Elina Kinnunen                          1999 UudKK                  NM 



To 9.7.2015

M17 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: -2,5

  1. Kalle Kompuinen                         1999 SäkU                11,61 
  2. Iiro Kallioinen                         1998 PorinYU             12,10 
  3. Joni Ojala                              1999 KanksLei            12,11 
  4. Matti Painilainen                       1998 PorinTa             12,13 
  5. Tommi Kukkula                           1998 NoormNo             12,22 
  6. Matias Järvenpää                        2001 UlvST               13,46 
     Santeri Välimäki                        1999 NoormNo               DNS 
     Asseri Välimäki                         2000 NoormNo               DNS 

M17 100 m                           Alkuerät

  1. Kalle Kompuinen                         1999 SäkU                11,72Q
  2. Joni Ojala                              1999 KanksLei            11,92Q
  3. Iiro Kallioinen                         1998 PorinYU             12,03Q
  4. Matti Painilainen                       1998 PorinTa             12,26Q
  5. Santeri Välimäki                        1999 NoormNo             12,32q
  6. Tommi Kukkula                           1998 NoormNo             12,38q
  7. Asseri Välimäki                         2000 NoormNo             13,22q
  8. Matias Järvenpää                        2001 UlvST               13,28q
  9. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             13,66 
     Carl-Gustaf Karlsson                    1999 PorinTa               DNS 
     Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo               DNS 

Erä 1                Tuuli: -0,9

  1. Kalle Kompuinen                         1999 SäkU                11,72Q
  2. Joni Ojala                              1999 KanksLei            11,92Q
  3. Asseri Välimäki                         2000 NoormNo             13,22q
  4. Matias Järvenpää                        2001 UlvST               13,28q
     Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo               DNS 

Erä 2                Tuuli: -2,1

  1. Iiro Kallioinen                         1998 PorinYU             12,03Q
  2. Matti Painilainen                       1998 PorinTa             12,26Q
  3. Santeri Välimäki                        1999 NoormNo             12,32q
  4. Tommi Kukkula                           1998 NoormNo             12,38q
  5. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             13,66 
     Carl-Gustaf Karlsson                    1999 PorinTa               DNS 

M17 400 m

  1. Tuomas Seppälä                          1999 SäkU                57,48 
  2. Oskari Kärki                            2000 LauttLu             58,48 
  3. Joel Rajamäki                           1998 UlvST             1.01,67 
     Asseri Välimäki                         2000 NoormNo               DNS 
     Leevi Vihtalahti                        2000 NoormNo               DNS 
     Iiro Heino                              1987 PorinYU               DNS 

M17 1500 m

  1. Leo Rantahalvari                        1999 SäkU              4.33,51 
  2. Onni Rantahalvari                       1999 SäkU              4.37,77 
     Niklas Erkintalo                        2002 NoormNo               DNS 

M17 110 m aj
                     Tuuli: -2,3

  1. Eelis Hirvinen                          1998 KanksLei            15,06 
  2. Ville Tähtinen                          1999 PorinYU             15,84 
  3. Pyry Santahuhta                         1999 KanksLei            15,85 

M17 Korkeus

  1. Eelis Hirvinen                          1998 KanksLei              175 
         170 175 181
          XO XXO XXX
  2. Aleksi Hakanen                          2000 LauttLu               170 
         160 165 170 175
           O   O   O XXX
  3. Leevi Törölä                            2001 UlvST                 156 
         145 150 156 160
           O   O  XO XXX

M17 Kolmiloikka

  1. Aleksi Hakanen                          2000 LauttLu             12,18 +3,3  11,90 +0,8
         11,66 11,82 12,18 12,12     X 11,90
          +2,2  +0,5  +3,3  +2,9        +0,8
  2. Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            11,78 +0,9            
         11,78     X 11,43     X 11,56     X
          +0,9        +1,5        +1,9      
  3. Matias Järvenpää                        2001 UlvST               10,99 +1,5            
             X     X 10,51 10,74 10,99 10,80
                      +1,6  +1,0  +1,5  +2,8
  4. Leevi Törölä                            2001 UlvST               10,11 +1,4            
         10,11  9,92  9,88     X  9,78     X
          +1,4  +1,9  +3,8        +1,1      

M17 Kuula

  1. Eero Ahola                              1999 PorinYU             18,89 
              X  18,89      X      X      X      X
  2. Hermanni Hakasuo                        1999 LauttLu             12,69 
          12,69  12,55      X      X      X      X
  3. Joel Rajamäki                           1998 UlvST                9,61 
              X   9,50   9,61   9,52   9,54      X

M17 Kiekko

  1. Eero Ahola                              1999 PorinYU             51,17 
              X  48,03  51,17      X      X      X
  2. Timi Riento                             1999 NoormNo             50,12 
              X  48,46  50,12      X      X      X
  3. Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            39,62 
              X      X      X  34,00      X  39,62
  4. Joel Rajamäki                           1998 UlvST               29,46 
          29,46  27,22      X  25,21      X  28,57


N17 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: -0,9

  1. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             13,25 
  2. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                13,64 
  3. Kiia Jullenmaa                          2001 PorinYU             13,65 
  4. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                13,84 
  5. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU               14,08 
  6. Alisa Heino                             2001 KiukKi              14,37 
  7. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi            14,58 
  8. Evelina Salo                            2001 PorinYU             15,73 

N17 100 m                           Alkuerät

  1. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             13,05Q
  2. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                13,52Q
  3. Kiia Jullenmaa                          2001 PorinYU             13,53Q
  4. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU               13,82q
  5. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                13,93Q
  6. Alisa Heino                             2001 KiukKi              14,31Q
  7. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi            14,66Q
  8. Evelina Salo                            2001 PorinYU             15,48q
  9. Iida Nieminen                           2001 UlvST               16,17 
     Janina Laine                            1998 PorinYU               DNS 
     Janina Keronen                          1998 VammsVoi              DNS 
     Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu               DNS 
     Taija Lankinen                          1998 NoormNo               DNS 
     Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo               DNS 
     Eleonora Korpua                         2000 PorinYU               DNS 
     Nelly Pitkänen                          2001 PorinYU               DNS 

Erä 1                Tuuli: -1,3

  1. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             13,05Q
  2. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                13,52Q
  3. Kiia Jullenmaa                          2001 PorinYU             13,53Q
  4. Eveliina Naarmala                       1999 RaumU               13,82q
  5. Evelina Salo                            2001 PorinYU             15,48q
     Pinja Koivumäki                         1998 LauttLu               DNS 
     Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo               DNS 
     Eleonora Korpua                         2000 PorinYU               DNS 

Erä 2                Tuuli: -2,7

  1. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                13,93Q
  2. Alisa Heino                             2001 KiukKi              14,31Q
  3. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi            14,66Q
  4. Iida Nieminen                           2001 UlvST               16,17 
     Janina Laine                            1998 PorinYU               DNS 
     Janina Keronen                          1998 VammsVoi              DNS 
     Taija Lankinen                          1998 NoormNo               DNS 
     Nelly Pitkänen                          2001 PorinYU               DNS

N17 400 m

  1. Kiia Jullenmaa			     2001 PorinYU           1.00,68
  2. Alisa Heino                             2001 KiukKi            1.04,48
  3. Noora Rintala                           2001 VammsVoi          1.05,49
  4. Heidi Färm                              2000 PorinYU           1.05,54  

N17 1500 m

  1. Henni Lehikoinen                        2001 SäkU              5.22,99 


N17 100 m aj
                     Tuuli: -1,1

  1. Reetta Malmi                            1999 SäkU                16,27 
  2. Taija Lankinen                          1998 NoormNo             16,50 
  3. Veera Puosi                             1999 KaarRoi             18,20 

N17 Korkeus

  1. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV               158 
         145 150 155 158 160
           O   O XXO   O XXX
  2. Veera Tuominen                          1998 KokemKV               150 
         145 150 155
           O   O XXX
  3. Janina Laine                            1998 PorinYU               150 
         135 140 145 150 155
           O   O  XO  XO XXX
  4. Noora Rintala                           2001 VammsVoi              140 
         135 140 145
           O   O XXX
     Reetta Malmi                            1999 SäkU                  DNS 
                         

N17 Kolmiloikka

  1. Reeta Ruoho                             2000 PorinTa             11,20 +3,9  11,10 +2,0
         10,87 10,71 11,08 11,13 11,20 11,10
          +0,9  +1,5  +2,3  +2,3  +3,9  +2,0
  2. Veera Tuominen                          1998 KokemKV             10,44 +2,6  10,38 +0,9
         10,11 10,38     X 10,44 10,33 10,25
          +0,8  +0,9        +2,6  +0,9  +1,2
  3. Milla Lempinen                          1998 PorinYU             10,30 +3,0  10,24 +1,4
          9,65  9,76  9,94 10,30 10,24 10,30
          +0,9  +4,8  +2,2  +3,5  +1,4  +3,0
  4. Roosa Rintala                           1999 VammsVoi            10,19 +2,0            
             X     X 10,15     X  9,92 10,19
                      +2,1        +0,8  +2,0
  5. Vilma Lindroos                          2001 PorinTa              9,78 +2,6   9,54 +0,4
          9,54  9,72  9,77  9,63  9,78  9,30
          +0,4  +3,9  +3,2  +3,1  +2,6  +1,5
  6. Iida Nieminen                           2001 UlvST                8,32 +4,1   8,22 +2,0
          7,78  8,22  8,14  8,32  8,16  7,73
          +0,8  +2,0  +2,3  +4,1  +1,9  +3,2
     Veera Puosi                             1999 KaarRoi               DNS                 
        
Kilpailun ulkopuolella
     Henna Rauhansalo                        1996 PorinYU             11,89 +3,6  11,63 +0,7
         11,63 11,88 11,89     X     X 11,62
          +0,7  +4,2  +3,6              +2.2

N17 Kuula

  1. Suvi Mäkitalo                           1999 NoormNo             11,24 
          11,01  10,72  10,98  11,24  10,98  10,50
  2. Milla Lempinen                          1998 PorinYU             11,19 
              X  10,75   9,76      X  10,70  11,19
  3. Jenny Virta                             2001 UlvST               10,52 
              X  10,52      X  10,12      X      X
  4. Reeta Ruoho                             2000 PorinTa             10,48 
           9,85   9,79   9,66   9,95  10,48  10,39
  5. Vilma Lindroos                          2001 PorinTa              9,10 
           8,94   9,10   8,89   8,29   8,50   8,73
     Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST                 DNS 
        
N17 Kiekko

  1. Eveliina Herrala                        1998 KokemKV             26,08 
          24,22      X      X  23,57      X  26,08
     Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST                 DNS