Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.09. klo 18:00 SiiPo tonnit Tulokset (päivitetty: 22:13 02.09.2015)
SiiPo tonnit ja Itä-suomen aluemestaruus kymppi - Siilinjärvi, Ahmo 2.9.2015

TULOKSET


M 10 000 m


  1. Markku Siponen                          KiuruvU          33.31,2h
  2. Harri-Pekka Tikkanen                    KiuruvU          33.33,7h
  3. Jarmo Dahlgren                          KiuruvU          36.45,3h
  4. Hannu-Pekka Vehmas                      SiilPo           41.17,3h
     Joona Rissanen                          SiilHS           36.16,3h (kilp. up.)
     Roope Knapp                             Voikkaan Viesti  39.39,0h (kilp. up.)

M 1000 m


  1. Timo Puustinen                          MäntylVe          3.04,7h


P9 1000 m


  1. Samu Miettinen                          SiilPo            3.50,7h
  2. Akseli Kirjavainen                      KuopRei           3.57,7h
  3. Alex Kraft                              SiilPo            3.58,6h
  4. Lucas Kraft                             SiilPo            3.59,8h
  5. Kaapo Korhonen                          SiilPo            4.21,5h
  6. Lauri Juvonen                           SiilPo            4.25,6h
  7. Paavo Laasanen                          SiilPo            4.35,5h
  8. Samu Hirvonen                           SiilPo            4.36,1h
  9. Henry Kraft                             SiilPo            4.36,4h
 10. Aaro Kirjavainen                        KuopRei           4.38,7h
 11. Aapeli Lastikka                         SiilPo            4.57,6h
 12. Olavi Juvonen                           SiilPo            5.15,0h
     Eeli Häikiö                             SiilPo                DNS

P12 1000 m


  1. Taavi Miettinen                         SiilPo            3.54,6h
  2. Tuisku Miettinen                        SiilPo            4.03,9h

P13 1000 m


  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilPo            3.03,8h

P14 1000 m


  1. Veikko Herola                           SiilPo            3.16,7h
  2. Viljami Miettinen                       SiilPo            3.20,8h

P15 1000 m


  1. Elmeri Voutilainen                      SiilPo            2.56,5h
  2. Anssi Kuittinen                         LeppävVi          3.02,8h

T9 1000 m


  1. Nea Savolainen                          MaanMa            4.09,9h
  2. Minja Korhonen                          SiilPo            4.16,4h
  3. Iiris Airaksinen                        SiilPo            4.55,5h
  4. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            5.09,9h
  5. Tuija Koponen                           SiilPo            5.14,5h
  6. Elli Savolainen                         SiilPo            5.15,2h

T10 1000 m


  1. Pinja Laasanen                          SiilPo            3.59,3h
  2. Heidi Huttunen                          SiilPo            4.17,6h
  3. Netta Korhonen                          SiilPo            4.19,7h
  4. Eveliina Sairanen                       SiilPo            4.25,0h
  5. Piitu Soininen                          SiilPo            4.29,8h
  6. Tuuli Korkalainen                       RautavRai         4.35,0h

T11 1000 m


     Tilda Korhonen                          SiilPo                DNS

T12 1000 m


  1. Jenna-Julia Kettunen                    KuopRei           3.31,1h
  2. Anni Föhr                               NilsNu            3.34,2h
  3. Tiina Niskanen                          NilsNu            3.49,0h

T13 1000 m


  1. Essi Kuittinen                          LeppävVi          3.34,3h
  2. Jenni Takkunen                          SiilPo            3.37,6h
  3. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo            3.49,3h

T14 1000 m


  1. Aada Föhr                               NilsNu            3.20,4h
  2. Riina Niskanen                          NilsNu            3.39,3h

T15 1000 m


  1. Jenna Niskanen                          NilsNu            3.47,4h