Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
02.05. klo 11:00 9-15-vuotiaiden pm-maastot Tulokset (päivitetty: 21:21 02.05.2015)
Pm-maastojuoksu 2.5.2015 Nilsiä

T9 1 km Aika Aikaero
1 Nea Savolainen Maaningan Mahti 05:22
2 Alisa Kärnä Sonkajärven Pahka 05:47 00:25
3 Essiina Niskanen Nilsiän Nujakka 06:09 00:47
4 Anni Yletyinen Nilsiän Nujakka 07:07 01:45

T10 1,5 km
1 Pinja Laasanen Siilinjärven Ponnistus 06:55
2 Liinu Heiskanen Vieremän Koitto 07:25 00:30
3 Aada Martikainen Vieremän Koitto 07:35 00:40
4 Tara Ruotsalainen Varpaisjärven Vire 07:41 00:46
5 Iina Holopainen Nilsiän Nujakka 07:44 00:49
6 Iida Björnholm Nilsiän Nujakka 07:47 00:52
7 Tuuli Korkalainen Rautavaaran Raiku 08:02 01:07
8 Eveliina Sairanen Siilinjärven Ponnistus 08:03 01:08
9 Piitu Soininen Siilinjärven Ponnistus 08:09 01:14
10 Viivi Kauppinen Sonkajärven Pahka 09:10 02:15

T11 1,5 km
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 06:25
2 Sini Karjalainen Iisalmen Visa 07:01 00:36
3 Emmi Kärnä Sonkajärven Pahka 07:14 00:49
4 Tilda Korhonen Siilinjärven Ponnistus 07:28 01:03
5 Iina Holopainen Juankosken Kuohu 07:29 01:04
6 Riika Pekkarinen Varpaisjärven Vire 07:56 01:31
7 Neea Heikkinen Varpaisjärven Vire 09:03 02:38
8 Irina Kynäkoski Varpaisjärven Vire 09:08 02:43

T12 2 km
1 Jenna Julia Kettunen Kuopion Reipas 09:01
2 Anni Föhr Nilsiän Nujakka 09:02 00:01
3 Tiina Niskanen Nilsiän Nujakka 10:19 01:18
4 Ansa Hakala (kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 10:39 01:38
5 Sanni Simanainen (kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 10:56 01:55
6 Viivi Niskanen Juankosken Kuohu 11:10 02:09

T13 2 km
1 Reeta Kuosmanen Iisalmen Visa 09:13
2 Essi Kuittinen Leppävirran Viri 09:19 00:06
3 Anni Vartiainen Maaningan Mahti 09:29 00:16
4 Annastiina Niemi Nilsiän Nujakka 09:54 00:41
5 Karissa Varma Nilsiän Nujakka 09:56 00:43
6 Jenni Takkunen Siilinjärven Ponnistus 09:57 00:44
7 Nina Kärnä Sonkajärven Pahka 10:01 00:48
8 Viivi Lukin Kuopion Reipas 10:17 01:04
9 Emmi Kiviharju Iisalmen Visa 11:05 01:52
10 Jonna Ryhänen Iisalmen Visa 12:18 03:05
11 Johanna Vartiainen Juankosken Kuohu 12:20 03:07
12 Riia Toivanen Juankosken Kuohu 13:13 04:00
13 Vilhelmiina Pursiainen Juankosken Kuohu 14:06 04:53

T14 3 km
1 Meiju Eskelinen Maaningan Mahti 12:12
2 Aada Föhr Nilsiän Nujakka 12:25 00:13
3 Riina Niskanen Nilsiän Nujakka 13:15 01:03
4 Irja Valta Maaningan Mahti 13:43 01:31
5 Reeta Mari Mäntyselkä Kuopion Reipas 14:36 02:24
6 Anni Mensonen Maaningan Mahti 15:34 03:22

T15 3 km
1 Saija Taattola Nilsiän Nujakka 13:58
2 Jenna Niskanen Nilsiän Nujakka 14:09 00:11
3 Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti 14:14 00:16

P9 1 km
1 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto 04:33
2 Samu Miettinen Siilinjärven Ponnistus 04:40 00:07
3 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 04:44 00:11
4 Tuukka Ovaskainen Sonkajärven Pahka 04:45 00:12
5 Kaapo Korhonen Siilinjärven Ponnistus 05:04 00:31
6 Eeli Häikiö Siilinjärven Ponnistus 05:21 00:48
7 Eeti Soininen Siilinjärven Ponnistus 05:31 00:58

P10 1,5 km
1 Teemu Ovaskainen Sonkajärven Pahka 06:22
2 Henri Säisä Iisalmen Visa 06:31 00:09
3 Aatu Jetsonen Vesannon Urheilijat 07:00 00:38
4 Veeti Paavola Siilinjärven Ponnistus 07:17 00:55
5 Iikka Heikkinen Varpaisjärven Vire 07:20 00:58
6 Eemil Martikainen Vieremän Koitto 07:38 01:16

P11 1,5 km
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 06:07
2 Jalmari Bergqvist Maaningan Mahti 06:26 00:19
3 Roope Kuosmanen Iisalmen Visa 06:50 00:43
4 Topi Huttunen Vieremän Koitto 06:55 00:48
5 Alarik Nissinen Juankosken Kuohu 07:53 01:46
6 Juho Yletyinen Nilsiän Nujakka 08:30 02:23
7 Santtu Hartikainen Juankosken Kuohu 09:16 03:09

P12 2 km
1 Eemil Juntunen Iisalmen Visa 08:46
2 Niklas Ahonen Iisalmen Visa 09:01 00:15
3 Matti Pousi Kuopion Reipas 09:31 00:45
4 Miska Pousi Kuopion Reipas 09:55 01:09
5 Taavi Miettinen Siilinjärven Ponnistus 10:16 01:30
6 Tuisku Miettinen Siilinjärven Ponnistus 10:36 01:50

P13 2 km
1 Tomi Lyytikäinen Siilinjärven Ponnistus 08:41
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 08:56 00:15
3 Richard Liemula Kuopion Reipas 09:44 01:03
4 Karel Sylla Juankosken Kuohu 10:05 01:24
5 Reetu Pekkarinen Varpaisjärven Vire 10:06 01:25

P14 3 km
1 Roni Tirkkonen Kuopion Reipas 11:31
2 Juho Savolainen Kuopion Reipas 11:34 00:03
3 Joonas Nupponen Kuopion Reipas 12:10 00:39
4 Juuso Kuosma Maaningan Mahti 12:22 00:51
5 Veli Damski Varkauden Kenttä-Veikot 13:16 01:45
6 Viljami Miettinen Siilinjärven Ponnistus 13:34 02:03
7 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 13:56 02:25

P15 3 km
1 Otto Invenius Leppävirran Viri 11:33
2 Anssi Kuittinen Leppävirran Viri 11:43 00:10
3 Eelis Hakala (kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 12:06 00:33


Joukkuekilpailun Tulokset


T10

1. Siilinjärven Ponnistus

T11

1. Varpaisjärven Vire

T13

1. Iisalmen Visa
2. Juankosken Kuohu

T14

1. Maaningan Mahti


P9 

1. Siilinjärven Ponnistus


P14

1. Kuopion Reipas