Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
22.07. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 20:05 30.07.2015)
Silja Line Seurakisat 22.7.2015 Ahmo Siilinjärvi

P8 100m
1.	Lucas Kraft 		SiilPo	17,8 
2.	Eeli Häikiö 		SiilPo	19,5
3.	Eeti Soininen 		SiilPo	20,0
4.	Jimi Kokkarinen		SiilPo	21,2
P7 100m
1.	Paavo Laasanen		SiilPo	17,9
2.	Artti Pohjanmäki 	HKV	19,0
3.	Samu Hirvonen		SiilPo	20,4
4.	Tatu Metsärinne 	SiilPo	21,4
5.	Olavi Juvonen		SiilPo	22,0
P6 100m
1.	Henry Kraft		SiilPo	20,8
2.	Aleksi Savolainen	SiilPo	21,0
3.	Wellingtone Oyolo	MaanMa	21,6
4.	Niko Sutinen 		SiilPo	22,1
5.	Kasper Ossi		SiilPo	22,1
6.	Atte Yletyinen 		SiilPo	22,5
7.	Leevi Kinnunen 		SiilPo	22,6
8.	Viljami Kainulainen	SiilPo	22,6
9.	Arttu Pitkänen		SiilPo	24,3
10.	Niko Harakka		SiilPo	24,4
P5 100m
1.	Akusti Häikiö		SiilPo	26,1
2.	Jussi Tiilikainen	SiilPo	26,5
3.	Max Laitinen 		SiilPo	27,3
P4 100m
1.	Sylvester Ossi		SiilPo	27,1
2.	Tomas Karjalainen 	SiilPo	28,1
3.	Werner Ossi		SiilPo	28,2
4.	Renne Roivainen 	SiilPo	29,4
5.	Nuutti Soininen		SiilPo	40,4
Elias Turunen		SiilPo	DNF
Sulo Saarinen 		SiilPo	DNS
Lauri Vehviläinen 		SiilPo	DNF
T8 100m
1.	Minja Korhonen 		SiilPo	18,7
2.	Kiia Kiiskinen		SiilPo	19,7
Iiris Airaksinen		SiilPo	DNS
T7 100m
1.	Moona Kauppinen 	KuopRei	19,5
2.	Veera Hiltunen		SiilPo	19,7
3.	Milja Leskinen 		SiilPo	19,7
4.	Nenna Rikkinen 		SiilPo	20,8
5.	Petra Roivainen		SiilPo	21,8
6.	Jasmin Puomilahti	KuopRei	22,6
7.	Taika Viikki		SiilPo	23,0
8.	Anna Kinnunen 		SiilPo	23,8
Sanni Vehviläinen 		SiilPo	DNS
T6 100m
1.	Mimosa Karjalainen	SiilPo	21,2
2.	Elli Nuutinen 		SiilPo	21,7
T5 100m
1.	Tinja Jalava 		SiilPo	22,9
2.	Ilona Rissanen		SiilPo	23,7
3.	Siiri Kauppinen		KuopRei	23,9
4.	Jade Puomilahti		KuopRei	24,8
5.	Annika Sairanen		SiilPo	25,7
6.	Emma Savolainen		SiilPo	29,8
7.	Juni Kyllönen		SiilPo	30,4
8.	Venla Vehomäki		SiilPo	40,1
Aada Hukkanen		SiilPo	DNS
T4 100m
1.	Viivi Lehtonen		SiilPo	27,5
2.	Alisa Laasanen 		SiilPo	36,4
3.	Minttu Niskanen		SiilPo	36,9
4.	Emma Toivanen 		Vuorela	42,4
T3 100m
1.	Helli Airaksinen	SiilPo	36,0
2.	Mette Korhonen 		SiilPo	39,5
3.	Aada Nuutinen		SiilPo	40,9
4.	Lotta Palmio 	Karttula	1.27,8
5.	Iisa Ahtiainen	Siilinjärvi	1.38,6
P8 pallo
1.	Lucas Kraft		SiilPo	21.49
2.	Eeli Häikiö		SiilPo	18.91
3.	Eeti Soininen		SiilPo	17.49
4.	Lauri Juvonen		SiilPo	15.98
5.	Jimi Kokkarinen		SiilPo	15.13
P7 pallo
1.	Samu Hirvonen		SiilPo	16.11
2.	Olavi Juvonen		SiilPo	13.36
3.	Veeti Puhakka		SiilPo	11.65
4.	Artti Pohjanmäki	HKV	11.24
5.	Tatu Metsärinne		SiilPo	9.39
6.	Paavo Laasanen		SiilPo	7.65
P6 pallo
1.	Atte Yletyinen		SiilPo	17.05
2.	Niko Sutinen		SiilPo	16.25
3.	Wellingtone Oyolo	MaanMa	11.34
4.	Kasper Ossi		SiilPo	10.25
5.	Henry Kraft		SiilPo	10.02
6.	Leevi Kinnunen 		SiilPo	9.38
7.	Niko Harakka		SiilPo	8.21
8.	Viljami Kainulainen	SiilPo	7.07
9.	Arttu Pitkänen		SiilPo	6.52
10.	Aleksi Savolainen	SiilPo	5.95
P5 pallo
1.	Akusti Häikiö		SiilPo	9.09
2.	Max Laitinen 		SiilPo	5.45
3.	Leevi Puhakka		SiilPo	4.94
4.	Jussi Tiilikainen	SiilPo	3.93
P4 pallo
1.	Sylvester Ossi		SiilPo	6.40
2.	Werner Ossi		SiilPo	5.35
3.	Renne Roivainen		SiilPo	5.11
4.	Tomas Karjalainen	SiilPo	4.79
5.	Nuutti Soininen		SiilPo	3.68
6.	Elias Turunen		SiilPo	2.39
Sulo Saarinen		SiilPo	DNS
Lauri Vehviläinen		SiilPo	DNS
T8 pallo
1.	Kiia Kiiskinen		SiilPo	16.85
2.	Minja Korhonen		SiilPo	15.65
Iiris Airaksinen		SiilPo	DNS
T7 pallo
1.	Milja Leskinen		SiilPo	12.26
2.	Moona Kauppinen		KuopRei	9.38
3.	Petra Roivainen		SiilPo	9.28
4.	Jasmin Puomilahti	KuopRei	8.49
5.	Veera Hiltunen		SiilPo	7.99
6.	Taika Viikki		SiilPo	6.49
7.	Anna Kinnunen		SiilPo	5.86
8.	Nenna Rikkinen		SiilPo	5.62
Sanni Vehviläinen		SiilPo	DNS
T6 pallo
1.	Mimosa Karjalainen	SiilPo	5.69
2.	Elli Nuutinen		SiilPo	5.17
T5 pallo
1.	Venla Vehomäki		SiilPo	6.40
2.	Ilona Rissanen		SiilPo	5.96
3.	Siiri Kauppinen		KuopRei	5.23
4.	Juni Kyllönen		SiilPo	4.75
5.	Annika Sairanen		SiilPo	4.32
6.	Tinja Jalava		SiilPo	3.92
7.	Emma Savolainen		SiilPo	3.73
8.	Jade Puomilahti		KuopRei	3.53
Aada Hukkanen		SiilPo	DNS
T4 pallo
1.	Viivi Lehtonen		SiilPo	4.11
2.	Minttu Niskanen		MaanMa	3.60
3.	Alisa Laasanen		SiilPo	3.08
4.	Emma Toivanen		Vuorela	1.92
T3 pallo
1.	Helli Airaksinen	SiilPo	3.09
2.	Aada Nuutinen		SiilPo	2.26
3.	Mette Korhonen		SiilPo	2.08
4.	Jenny Kokkarinen	SiilPo	1.38
5.	Lotta Palmio	Karttula	0,93

DNS = Did Not Start
DNF = Did Not Finish