Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
09.08. klo 11:00 Sisuhuipentuma Tulokset (päivitetty: 18:09 09.08.2015)
TULOKSET LAPPI


P10 60 m aj


                     Tuuli: 0,0
Kilpailun ulkopuolella
    Konsta Rutanen                          2005 KuivAu              11,92


P10 Seiväs

Kilpailun ulkopuolella
     Onni Hirsivaara                         2008 VeitsilKV             170
        
        
       
        
P11 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Vertti Turkki                           2004 LapLu               12,62

P11 Pituus

  1. Vertti Turkki                           2004 LapLu                3,95                
          3,81  3,82  3,83  3,95
                                

P11 Kuula

  1. Jesperi Kemppainen                      2004 PohjKoi              6,74
           6,62   6,73   6,74   5,78

P11 Keihäs

  1. Jesperi Kemppainen                      2004 PohjKoi             29,60
          27,37  28,24  29,60  27,45

P12 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Otto Kemppainen                         2003 LapLu               30,11
  2. Teemu Tieranta                          2003 LapLu               32,01
  3. Lauri- Vetri                            2003 LapLu               40,35



P12 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Lauri- Vetri                            2003 LapLu               12,81


P12 Pituus

  1. Lauri- Vetri                            2003 LapLu                4,25                
          3,88  4,18  3,99     X  4,20  4,25
                                            
  2. Otto Kemppainen                         2003 LapLu                4,22                
          3,92  4,12  4,22  4,08     -  3,75
                                            
  3. Teemu Tieranta                          2003 LapLu                4,12                
          3,30     X  4,12     X  4,04     X
                                            

P13 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Eetu Leinonen                           2002 LapLu               30,58


P13 Pituus

  1. Eetu Leinonen                           2002 LapLu                4,15  0,0           
          3,98  4,14  4,15  3,97  3,89     X
           0,0   0,0   0,0   0,0   0,0      
            
        
        

P13 Kiekko

  1. Eetu Leinonen                           2002 LapLu               24,46
          24,46      X      X      X      X  22,43
Kilpailun ulkopuolella
     Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu              25,42
          24,00      X  25,42  25,32  24,41  24,47

P13 Moukari

Kilpailun ulkopuolella
     Eeli Pehkonen                           2003 KuivAu              32,32
          29,17  29,67  31,93  32,32


T9 Miniottelu (pituus + kuula)

1. Noora Joki		PohjKoi	280	501
			        107	198			   YHT: 305

T9 pituus              
  1. Noora Joki	                                  PohjKoi              280

T9 kuula            
  1. Noora Joki	                                  PohjKoi              501


T10 60 m aj


                     Tuuli: +1,4

  1. Sani Tieranta                           2005 LapLu               12,08




T11 60 m aj


                     Tuuli: 0,0


  1. Neea-Maria Joki                         2004 PohjKoi             12,04

Kilpailun ulkopuolella
     Anette Saalismaa                        2004 OulPy               10,98    


T11 Korkeus

  1. Neea-Maria Joki                         2004 PohjKoi               135
        
        

T11 Kolmiloikka

Kilpailun ulkopuolella

     Anette Saalismaa                        2004 OulPy                8,25                
          7,96  8,17     X  8,25


T11 Keihäs

Kilpailun ulkopuolella
     Anette Saalismaa                        2004 OulPy               24,02
          21,03      X  24,02      X

T12 200 m


                     Tuuli: 0,0


  1. Anni Karanta                            2003 PohjKoi             32,85


T12 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Enni Aula                               2003 PohjKoi             12,54


T12 Korkeus

  1. Sanni Hirttiö                           2003 LapLu                 115
        
        

T12 Kolmiloikka

                                            
  1. Sanni Hirttiö                           2003 LapLu                8,17                
          7,90  7,94  8,12     X  8,17  8,13
                                            
  2. Enni Aula                               2003 PohjKoi              7,89                
          7,51  7,89  7,73  7,73     -     -
                                            
  3. Anni Karanta                            2003 PohjKoi              7,72                
          7,65  7,53  7,65  7,72     -     -
                                            

T12 Kuula

  1. Enni Aula                               2003 PohjKoi              9,67
              X   8,80   9,33      X   9,58   9,67
  2. Anni Karanta                            2003 PohjKoi              5,75
           5,19   5,36   5,16      X   5,67   5,75

T12 Keihäs

  1. Sanni Hirttiö                           2003 LapLu               28,14
          23,78  27,15  28,14      X  26,48      X
  2. Enni Aula                               2003 PohjKoi             23,06
          23,06  22,40  20,94      X      X      -



T13 60 m aj


                     Tuuli: 0,0

  1. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi             10,51
  2. Adeliina Kemppainen                     2002 PohjKoi             10,86


T13 Korkeus

  1. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi               145
        
        

T13 Kuula
Kilpailun ulkopuolella
     Annukka Saalismaa                       2002 OulPy               13,44
          12,80  13,44      X      X      X      X

T14 300 m


  1. Laura Kemppainen                        2001 LapLu               45,49

Kilpailun ulkopuolella
     Roosa Taulavuori                        2001 OulPy               48,39

T14 2000 m


  1. Henna Hamari                            2001 LapLu             7.52,11

Kilpailun ulkopuolella
     Anni Alatalo                            2001 OulPy             8.32,59

T14 80 m aj


                     Tuuli: 0,0
Kilpailun ulkopuolella
  1. Anni Alatalo                            2001 OulPy               15,21

T14 Kolmiloikka

  1. Hanna Hirttiö                                LapLu                9,15  0,0           
          8,77  8,32  8,93  9,15  8,82     -
           0,0   0,0   0,0   0,0   0,0   0,0
Kilpailun ulkopuolella
     Anni Alatalo                            2001 OulPy                8,36  0,0           
          7,89  7,50  7,73  8,11  8,04  8,36
          +1,7   0,0  -0,8   0,0   0,0   0,0
     Venla Rutanen                           2001 KuivAu              10,08  0,0           
          9,58 10,08  9,74     X  9,79  9,82
           0,0   0,0   0,0   0,0   0,0   0,0
     Anniina Putkonen                             KuivAu               9,20  0,0           
          8,69  9,20  9,13  8,91  8,94  9,19
          -0,5   0,0   0,0  +0,2   0,0  +1.6

T14 Keihäs

          

  1. Hanna Hirttiö                                LapLu               36,18
          31,93  32,48  32,70  31,82  31,93  36,18


T15 80 m aj


                     Tuuli: 0,0
Kilpailun ulkopuolella
  1. Alina Nousiainen                        2000 OulPy               12,97




TULOKSET LÄNSI-POHJA


P9 Miniottelu (pituus + kuula)

1. Onni Hirsivaara	VeitsilKV	326	532
			        	160	214		   YHT: 374

P9 pituus              
  1. Onni Hirsivaara                              VeitsilKV            326

P9 kuula              
  1. Onni Hirsivaara                              VeitsilKV            532


P9 Miniottelu (kuula + keihäs)

1. Onni Hirsivaara	VeitsilKV	532	16,15
			        	214	167		   YHT: 381

P9 kuula              
  1. Onni Hirsivaara                              VeitsilKV            532

P9 keihäs              
  1. Onni Hirsivaara                              VeitsilKV          16,15



P10 Seiväs

Kilpailun ulkopuolella
     Onni Hirsivaara                         2008 VeitsilKV             170
        
        

P10 Pituus

     Tuomas Laurikainen                      2005 AavasK                DNS                
        

T9 Miniottelu (kuula + keihäs)
1.	Ruut Kannala	VeitsilKV	394	880	
					145	76		    YHT: 221

T9 kuula			
  1. Ruut Kannala				  VeitsilKV		394

T9 keihäs
  1. Ruut Kannala				  VeitsilKV	        880



T10 60 m aj


                     Tuuli: +1,4


  1. Sirkku Kannala                          2005 VeitsilKV           13,94

T10 Kolmiloikka

  1. Sirkku Kannala                          2005 VeitsilKV            6,51                
          6,22  6,29  6,44  6,51
                                

T10 Keihäs

  1. Sirkku Kannala                          2005 VeitsilKV           12,83
          12,44  12,61  11,66  12,83

T11 60 m aj


                     Tuuli: 0,0
  1. Aada Hirsivaara                         2004 VeitsilKV           12,27

        

T11 Kolmiloikka

  1. Aada Hirsivaara                         2004 VeitsilKV            8,04                
          7,73  7,93  7,86  8,04
                                

T11 Keihäs

  1. Aada Hirsivaara                         2004 VeitsilKV           20,05
          18,44  18,48  17,06  20,05


T12 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Kerttu Kannala                          2003 VeitsilKV           32,28



        

T12 Kolmiloikka

  1. Kerttu Kannala                          2003 VeitsilKV            9,09                
          8,82  8,62  8,77  9,09     -     -
                                            

T12 Kuula


  1. Kerttu Kannala                          2003 VeitsilKV            8,27
           8,27   7,40   7,92   7,59   7,52   7,74


T12 Keihäs

  1. Kerttu Kannala                          2003 VeitsilKV           18,55
          18,55  17,77  17,28      X      X      X

T14 2000 m


  1. Anni-Maija Laurikainen                  2001 AavasK            8.10,48