Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.06. klo 18:00 Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Tulokset (päivitetty: 22:49 08.06.2015)
Intersport Siilinjärvi minimaraton - Siilinjärvi, Ahmo 8.6.2015

TULOKSET

T4 400 m

  1. Viivi Lehtonen                          SiilPo            2.35,0h
  2. Alisa Laasanen                          SiilPo            2.58,1h
  3. Tinja Hartikainen                       SiilPo            2.59,0h
  4. Mette Korhonen                          SiilPo            3.19,3h
  5. Peppi Ettanen                           SiilPo            3.52,3h


T5 400m

  1. Aurora Kirjavainen                      KuopRei           1.57,1h
  2. Taru Ovaskainen                         SonkajPa          2.17,0h
  3. Tinja Jalava                            SiilPo            2.25,6h
  4. Annika Sairanen                         SiilPo            2.27,4h
  5. Vilma Pohtinen                          SiilPo            2.40,7h
  6. Juni Kyllönen                           SiilPo            2.44,4h
  7. Aada Hukkanen                           SiilPo            2.49,0h
     Ilona Rissanen                          SiilPo            DNS
     Venla Vehomäki                          SiilPo            DNS    


T6 400m
     
  1. Neela Myllymaa                          KuopRei           1.48,1h   
  2. Mimosa Karjalainen                      SiilPo            1.51,0h
  3. Liinu Eronen                            SiilPo            2.00,3h
  4. Ada Korhonen                            SiilPo            2.01,1h
     Liinu Eronen                            SiilPo            DNS
     Pinja Isopahkala                        SiilPo            DNS  


T7 400m
     
  1. Noora Savolainen                        MaanMa            1.42,0h  
  2. Emma Rytkönen                           MaanMa            1.47,0h
  3. Milja Leskinen                          SiilPo            1.49,2h
  4. Jonna Kärnä                             SonkajPa          1.54,3h
  5. Iisa Holappa                            SiilPo            1.57,4h
  6. Petra Roivainen                         SiilPo            1.58,2h
  7. Minttu Pakkanen                         SiilPo            2.00,5h
     Anna Kinnunen                           SiilPo            DNS


T8 400m
   
  1. Minja Korhonen                          SiilPo            1.35,1h
  2. Maiju Eronen                            SiilPo            1.48,3h
     Iiris Airaksinen                        SiilPo            DNS


P4 400m
   
  1. Aatu Juntunen                           SiilPo            2.17,1h
  2. Renne Roivainen                         SiilPo            2.42,6h
  3. Lauri Vehviläinen                       SiilPo            2.58,3h
     Nuutti Soininen                         SiilPo            DNF
     Viljami Happonen                        SiilPo            DNS


P5 400m
   
  1. Santeri Anttonen                        KuopRei           2.02,5h
  2. Max Laitinen                            SiilPo            2.18,6h
  3. Akusti Häikiö                           SiilPo            2.19,3h
  4. Sisu Tapaninen                          SiilPo            2.32,1h


P6 400m
   
  1. Henry Kraft                             SiilPo            1.49,5h
  2. Wellingtone Oyolo                       MaanMa            1.58,3h
  3. Viljami Kainulainen                     SiilPo            2.05,0h
  4. Eemeli Pohtinen                         SiilPo            2.07,2h
  5. Arttu Pitkänen                          SiilPo            2.09,6h
  6. Aleksi Savolainen                       SiilPo            2.13,4h
  7. Topias Vänttinen                        SiilPo            2.48,3h
  8. Niko Harakka                            SiilPo            4,34,9h


P7 400m
   
  1. Aaro Kirjavainen                        KuopRei           1.36,5h
  2. Paavo Laasanen                          SiilPo            1.39,4h
  3. Samu Hirvonen                           SiilPo            1.45,8h
  4. Olavi Juvonen                           SiilPo            1.57,4h
  5. Tatu Metsärinne                         SiilPo            2.02,6h
  6. Eino Pakarinen                          SiilPo            2.05,2h


P8 400m
   
  1. Tuukka Ovaskainen                       SonkajPa          1.23,2h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo            1.25,4h
  3. Lauri Juvonen                           SiilPo            1.34,6h
  4. Eeli Häikiö                             SiilPo            1.40,1h
  5. Eetu Riekkinen                          SiilPo            1.41,2h
  6. Eeti Soininen                           SiilPo            1.46,0h



Intersport Siilinjärvi ratajuoksut - Siilinjärvi, Ahmo 8.6.2015

TULOKSET

M 1500 m


  1. Väinö Klemola                           KuopRei           4.08,8h


P9 800 m


  1. Samu Miettinen                          SiilPo            3.01,5h
  2. Akseli Kirjavainen                      KuopRei           3.04,8h
  3. Alex Kraft                              SiilPo            3.10,3h
  4. Kaapo Korhonen                          SiilPo            3.23,3h
  5. Trever Oyolo                            MaanMa            3.39,3h
     Elmer Vauhkonen                         LapinlVe              DNS


P10 800 m


  1. Teemu Ovaskainen                        SonkajPa          2.55,5h
  2. Alpo Nurmi                              SiilPo            3.15,3h
  3. Veeti Paavola                           SiilPo            3.19,4h


P11 800 m


  1. Juho Martikainen                        NilsNu            2.58,5h
  2. Riku Tenhunen                           SiilPo            3.22,4h


P12 800 m


  1. Taavi Miettinen                         SiilPo            3.09,9h
  2. Tuisku Miettinen                        SiilPo            3.16,3h


P13 800 m


     Tomi Lyytikäinen                        SiilPo                DNS


P14 1500 m


  1. Juuso Kuosma                            MaanMa            5.13,7h
  2. Viljami Miettinen                       SiilPo            5.23,1h
  3. Eeti Kyllönen                           SiilPo            5.59,8h
     Ville Korhonen                          SiilPo                DNS


P15 1500 m


  1. Juhani Ikäläinen                        SiilHS            5.21,2h


M50 1500 m


  1. Ismo Kotijärvi                          LeppävU           5.14,1h


T9 800 m


  1. Nea Savolainen                          MaanMa            3.07,5h
  2. Ella Korhonen                           SiilPo            3.09,8h
  3. Alisa Kärnä                             SonkajPa          3.26,6h
  4. Senja Kaasinen                          SiilPo            3.46,7h
  5. Lumia Myllymaa                          KuopRei           3.55,0h
     Niki Vänskä                             SiilPo                DNS


T10 800 m


  1. Pinja Laasanen                          SiilPo            2.57,9h
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo            3.20,8h
  3. Mette Alanko                            SiilPo            3.23,6h
  4. Piitu Soininen                          SiilPo            3.26,7h


T11 800 m


  1. Tilda Korhonen                          SiilPo            2.59,3h
  2. Emmi Kärnä                              SonkajPa          3.06,3h
  3. Emma Kammonen                           SiilPo            3.11,6h


T12 800 m


  1. Unna Kyllönen                           SiilPo            3.40,1h


T13 800 m


  1. Nina Kärnä                              SonkajPa          2.53,2h
  2. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo            3.11,2h
  3. Tessa Tiihonen                          SiilPo            3.16,4h


T14 1500 m


  1. Tuuli Metsärinne                        SiilPo            6.18,1h
  2. Veera Pölhö                             SiilPo            6.54,4h


T15 1500 m


     Saija Taattola                          NilsNu                DNS


N17 1500 m


  1. Miida-Tuulia Kukila                     JuankKuo          5.15,0h


N19 1500 m


  1. Satu Kähkönen                           SiilPo            5.14,2h
  2. Aida-Linnea Kukila                      JuankKuo          5.14,9h
  3. Marika Ikäläinen                        SiilHS            5.59,9h