Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.06. klo 18:00 Savon Voima Kuula ja 1000m Tulokset (päivitetty: 22:20 03.06.2015)
Savon Voima kuula ja 1000m kilpailu - Siilinjärvi, Ahmo 3.6.2015

-käsiaika

TULOKSET


P14 1000 m

  1. Viljami Miettinen                       SiilPo             3.37,4
  2. Eeti Kyllönen                           SiilPo             3.47,1
     Ville Korhonen                          SiilPo                DNS


P13 1000 m

  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilPo             3.33,5
  2. Richard Liemula                         KuopRei            3.42,0


P12 1000 m

  1. Taavi Miettinen                         SiilPo             4.14,3
  2. Tuisku Miettinen                        SiilPo             4.17,1


P10 1000 m

  1. Veeti Paavola                           SiilPo             3.58,7
  2. Alpo Nurmi                              SiilPo             4.00,0
     Aatu Jetsonen                           VesU                  DNS


P9 1000 m

  1. Samu Miettinen                          SiilPo             3.52,2
  2. Alex Kraft                              SiilPo             4.04,3
  2. Kaapo Korhonen                          SiilPo             4.04,3
  4. Lucas Kraft                             SiilPo             4.05,2
  5. Jesse Räsänen                           SiilPo             4.19,9
  6. Aleksi Piipponen                        SiilPo             4.41,9
  7. Lauri Juvonen                           SiilPo             4.44,7
  8. Riekkinen Eetu                          SiilPo             4.45,9
  9. Eeti Soininen                           SiilPo             4.46,2
 10. Henry Kraft                             SiilPo             4.59,2
 11. Samu Hirvonen                           SiilPo             5.14,3
 12. Olavi Juvonen                           SiilPo             5.38,4
     Eeli Häikiö                             SiilPo                DNS


N19 1000 m

  1. Satu Kähkönen                           SiilPo             3.23,2
  2. Aida-Linnea Kukila                      JuankKuo           3.24,0
  3. Marika Ikäläinen                        SiilHS             3.46,2


N17 1000 m

  1. Miida-Tuulia Kukila                     JuankKuo           3.30,3
  2. Veera Mensonen                          MaanMa             3.33,6


T15 1000 m

  1. Saija Taattola                          NilsNu             3.40,7
  2. Jenna Niskanen                          NilsNu             4.00,5


T14 1000 m

  1. Aada Föhr                               NilsNu             3.25,6
  2. Riina Niskanen                          NilsNu             3.28,0
  3. Irja Valta                              MaanMa             3.30,6
  4. Tuuli Metsärinne                        SiilPo             3.43,3
     Veera Pölhö                             SiilPo                DNS


T13 1000 m

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo             3.39,5
     Anni Vartiainen                         MaanMa                DNS


T12 1000 m

  1. Anni Föhr                               NilsNu             3.43,7
  2. Unna Kyllönen                           SiilPo             4.32,3


T11 1000 m

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo             3.57,8
  2. Emma Kammonen                           SiilPo             4.15,0


T10 1000 m

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo             3.52,0
  2. Eveliina Sairanen                       SiilPo             4.25,9
  3. Piitu Soininen                          SiilPo             4.27,2


T9 1000 m

  1. Nea Savolainen                          MaanMa             4.19,1
  2. Ella Korhonen                           SiilPo             4.22,0
  3. Minja Korhonen                          SiilPo             4.36,0
  4. Tiia-Mari Veikanmaa                     Siilinjärvi        4.43,0
  5. Iiris Airaksinen                        SiilPo             4.51,8
  6. Senja Kaasinen                          SiilPo             5.04,7
  7. Mimosa Karjalainen                      SiilPo             5.11,4


M17 Kuula

     Lauri Lindqvist                         SiilPo                 NM


P14 Kuula

  1. Eeti Kyllönen                           SiilPo               6,72
  2. Ville Korhonen                          SiilPo               6,28


P13 Kuula

  1. Richard Liemula                         KuopRei              8,84


P12 Kuula

  1. Eetu Kammonen                           SiilPo               5,63


P11 Kuula

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo              10,61


P10 Kuula

  1. Veeti Paavola                           SiilPo               7,08
     Aatu Jetsonen                           VesU                  DNS


P9 Kuula

  1. Kaapo Korhonen                          SiilPo               6,08
  2. Jesse Räsänen                           SiilPo               6,02
  3. Samu Miettinen                          SiilPo               5,32
  4. Alex Kraft                              SiilPo               4,50      
  5. Lucas Kraft                             SiilPo               4,01
  6. Eeti Soininen                           SiilPo               3,70
  7. Riekkinen Eetu                          SiilPo               3,59
  8. Olavi Juvonen                           SiilPo               3,25
     Aapeli Lastikka                         SiilPo                DNS
     Lauri Juvonen                           SiilPo                DNS
     Eeli Häikiö                             SiilPo                DNS


N19 Kuula

  1. Eveliina Rouvali                        KuopRei             14,50


T15 Kuula

  1. Kaisu Eskelinen                         MaanMa              13,12


T14 Kuula

  1. Saara Porthan                           SiilPo              10,40
  2. Veera Pölhö                             SiilPo               6,67


T13 Kuula

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo               8,55


T12 Kuula

  1. Unna Kyllönen                           SiilPo               5,27

 
T11 Kuula

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo               6,93
  2. Emma Kammonen                           SiilPo               6,25
       

T10 Kuula

  1. Eveliina Sairanen                       SiilPo               5,21
  2. Pinja Laasanen                          SiilPo               4,97
  3. Piitu Soininen                          SiilPo               4,87


T9 Kuula

  1. Senja Kaasinen                          SiilPo               4,27
  2. Minja Korhonen                          SiilPo               3,61
  3. Iiris Airaksinen                        SiilPo               3,15