Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
29.03. klo 15:00 Keväthallit Tulokset (päivitetty: 09:28 31.03.2015)
Keväthallit
Liikuntamylly
29.3.2015

TULOKSET

P7 40 m                             Loppukilpailu


  1. Kalle Lehtoranta                        2008 ViipU                7,51
  2. Joona Auremaa                           2008 NaantLöy             7,81
  3. Eelis Lehtoranta                        2008 ViipU                7,83
  4. Aarne Hannikainen                       2008 ViipU                8,37
  5. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                8,70
  6. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             9,86

P7 Pituus

  1. Joona Auremaa                           2008 NaantLöy             2,88                
          2,73  2,80  2,76  2,88
                                
  2. Kalle Lehtoranta                        2008 ViipU                2,86                
          2,78  2,75  2,83  2,86
                                
  3. Eelis Lehtoranta                        2008 ViipU                2,84                
          2,57  2,84  2,51  2,62
                                
  4. Aarne Hannikainen                       2008 ViipU                2,61                
          2,35  2,32  2,42  2,61
                                
  5. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                2,27                
          2,27  2,25  2,25  2,25
                                
  6. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             1,96                
             X  1,96  1,51  1,85
                                

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Manu Kankaanniemi                       2006 VammsVoi             6,67
  2. Eero Sormunen                           2006 HKV                  6,79
  3. Eino Sormunen                           2006 HKV                  6,81
  4. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  6,89
  5. Joshua Nyman                            2006 HKV                  7,23
  6. Aarni Anttila                           2007 HKV                  7,24
  7. Jimi Sundholm                           2006 TapE                 7,25
  8. Samuel Aho                              2006 HKV                  7,27
  9. Ilari Okkolin                           2007 HyvsU                7,29
 10. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                7,43
 11. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               7,47
 12. Nooa Leppänen                           2007 VantSa               7,52
 13. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                  7,65
 14. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 7,67
 15. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              7,85
 16. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU                8,17
 17. Daniel Sirkiä                           2006 TapE                 8,51

Erä 1                

  1. Manu Kankaanniemi                       2006 VammsVoi             6,67 
  2. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               7,47
  3. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                  7,65
  4. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 7,67
  5. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU                8,17

Erä 2                

  1. Eino Sormunen                           2006 HKV                  6,81
  2. Joshua Nyman                            2006 HKV                  7,23
  3. Jimi Sundholm                           2006 TapE                 7,25
  4. Ilari Okkolin                           2007 HyvsU                7,29
  5. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                7,43
  6. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              7,85

Erä 3                

  1. Eero Sormunen                           2006 HKV                  6,79
  2. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  6,89
  3. Aarni Anttila                           2007 HKV                  7,24
  4. Samuel Aho                              2006 HKV                  7,27
  5. Nooa Leppänen                           2007 VantSa               7,52
  6. Daniel Sirkiä                           2006 TapE                 8,51


P9 Pituus

  1. Manu Kankaanniemi                       2006 VammsVoi             4,05                
          3,95  4,04     X  4,05
                                
  2. Eino Sormunen                           2006 HKV                  3,51                
             X  3,32     X  3,51
                                
  3. Eero Sormunen                           2006 HKV                  3,38                
          3,35  3,19  3,38  3,30
                                
  4. Jimi Sundholm                           2006 TapE                 3,30                
             X  3,22  3,29  3,30
                                
  5. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  3,12                
          3,12  3,06  2,91  3,11
                                
  6. Aarni Anttila                           2007 HKV                  3,10                
          3,07  2,87  2,95  3,10
                                
  7. Ilari Okkolin                           2007 HyvsU                3,10                
          3,10  2,97  2,99  2,99
                                
  8. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               3,07                
          3,01  2,79  3,07     X
                                
  9. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                3,05                
          2,79  2,85  2,89  3,05
                                
 10. Aapo Reinikainen                        2006 HKV                  2,91                
          2,85  2,91  2,78  2,76
                                
 11. Elias Mäenpää                           2006 TapE                 2,88                
          2,88  2,76  2,67     X
                                
 12. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              2,79                
          2,63  2,79  2,68  2,73
                                
 13. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU                2,70                
          2,61  2,69  2,70  2,48
                                
 14. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi             2,61                
          2,41  2,61  2,56     X
                                
 15. Daniel Sirkiä                           2006 TapE                 2,09                
          2,02  2,08  2,09  2,06
                                

P9 Kuula

  1. Manu Kankaanniemi                       2006 VammsVoi             9,54
              X   8,96   9,54      X
  2. Mico Lampinen                           2006 HKV                  8,11
           6,83   6,84   8,11   7,69
  3. Samuel Aho                              2006 HKV                  7,22
           6,89   7,16   7,22      X
  4. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU                6,50
           6,20   6,31   5,91   6,50
  5. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi             6,30
           5,83   6,30   6,13   5,65
  6. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               5,97
           5,97   5,54   5,70   5,11
  7. Joshua Nyman                            2006 HKV                  5,96
           4,95   5,96   4,86   4,97
  8. Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                  4,89
           4,63   4,07   4,63   4,89
  9. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                4,62
           3,84   4,26   4,34   4,62
 10. Jens-Aarne Kero                         2007 IFRaseb              3,66
           3,44   3,58   3,66   3,37

P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             8,69
  2. Samuel Shams                            2004 KU-58                8,70
  3. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  8,98
  4. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  9,06
  5. Daniel Nieminen                         2004 TapE                 9,10
  6. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  9,13
  7. Sami Bärlund                            2004 TapE                 9,38
  8. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                9,45
  9. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,52
 10. Samuel Koski                            2005 ViipU                9,52
 11. Mikael Kerkelä                          2004 ViipU                9,53
 12. Konsta Keijonen                         2005 KeskiUYU             9,60
 13. Joona Häyry                                  TapE                 9,67
 14. Sajan Irincheev                         2004 ViipU                9,70
 15. Elias Helpelä                           2005 TapE                 9,70
 16. Jimi Parviainen                         2005 TapE                 9,81
 17. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  9,82
 18. Kasper Hietanen                         2005 EspTa                9,92
 19. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  9,97
 20. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               10,07
 21. Jesper Väntsi                           2005 IFSibboV            10,13
 22. Micke Bärlund                           2005 TapE                10,25
 23. Paul Nogelainen                         2005 HKV                 10,28
 24. Jim Willberg                            2005 HKV                 10,29
 25. Samuel Westerlund                       2005 HIFK                11,26
     Miki Makkonen                           2004 LänsiUU               DNS

Erä 1                

  1. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                9,45
  2. Samuel Koski                            2005 ViipU                9,52
  3. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  9,82
  4. Kasper Hietanen                         2005 EspTa                9,92
  5. Jesper Väntsi                           2005 IFSibboV            10,13

Erä 2                

  1. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             8,69
  2. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  8,98
  3. Sami Bärlund                            2004 TapE                 9,38
  4. Mikael Kerkelä                          2004 ViipU                9,53
  5. Samuel Westerlund                       2005 HIFK                11,26

Erä 3                

  1. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  9,06
  2. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  9,13
  3. Konsta Keijonen                         2005 KeskiUYU             9,60
  4. Joona Häyry                                  TapE                 9,67
  5. Jimi Parviainen                         2005 TapE                 9,81

Erä 4                

  1. Samuel Shams                            2004 KU-58                8,70
  2. Daniel Nieminen                         2004 TapE                 9,10
  3. Sajan Irincheev                         2004 ViipU                9,70
  4. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  9,97
  5. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               10,07
     Miki Makkonen                           2004 LänsiUU               DNS

Erä 5                

  1. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,52
  2. Elias Helpelä                           2005 TapE                 9,70
  3. Micke Bärlund                           2005 TapE                10,25
  4. Paul Nogelainen                         2005 HKV                 10,28
  5. Jim Willberg                            2005 HKV                 10,29

P11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            28,40
  2. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 28,99
  3. Samuel Shams                            2004 KU-58               29,42
  4. Sami Bärlund                            2004 TapE                30,80
  5. Matias Mettälä                          2005 HKV                 31,21
  6. Daniel Nieminen                         2004 TapE                31,59
  7. Joona Häyry                                  TapE                31,81
  8. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58               31,83
  9. Mikael Kerkelä                          2004 ViipU               31,94
 10. Konsta Keijonen                         2005 KeskiUYU            32,30
 11. Julius Aho                              2004 HKV                 32,55
 12. Juuso Suikki                            2004 VihdVie             32,97
 13. Johannes Mäkelä                              HKV                 33,37
 14. Veeti Viilo                             2004 VantSa              34,07
 15. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 34,53
 16. Elias Helpelä                           2005 TapE                34,57
 17. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               34,83
 18. Kasper Hietanen                         2005 EspTa               34,83
 19. Jim Willberg                            2005 HKV                 34,91
 20. Micke Bärlund                           2005 TapE                34,97
 21. Jesper Väntsi                           2005 IFSibboV            34,98
 22. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 35,11
 23. Miika Tuusjärvi                         2005 HIFK                35,68
 24. Samuel Westerlund                       2005 HIFK                38,96
 25. Juho Wecroth                            2005 ViipU               40,39
 26. Aaron Ketolainen                        2005 ViipU               42,26

Erä 1                

  1. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            28,40
  2. Elias Helpelä                           2005 TapE                34,57
  3. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 35,11
  4. Miika Tuusjärvi                         2005 HIFK                35,68

Erä 2                

  1. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 28,99
  2. Samuel Shams                            2004 KU-58               29,42
  3. Veeti Viilo                             2004 VantSa              34,07
  4. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               34,83
  5. Juho Wecroth                            2005 ViipU               40,39

Erä 3                

  1. Sami Bärlund                            2004 TapE                30,80
  2. Matias Mettälä                          2005 HKV                 31,21
  3. Daniel Nieminen                         2004 TapE                31,59
  4. Jim Willberg                            2005 HKV                 34,91

Erä 4                

  1. Konsta Keijonen                         2005 KeskiUYU            32,30
  2. Julius Aho                              2004 HKV                 32,55
  3. Juuso Suikki                            2004 VihdVie             32,97
  4. Kasper Hietanen                         2005 EspTa               34,83

Erä 5                

  1. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58               31,83
  2. Mikael Kerkelä                          2004 ViipU               31,94
  3. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 34,53
  4. Jesper Väntsi                           2005 IFSibboV            34,98
  5. Aaron Ketolainen                        2005 ViipU               42,26

Erä 6                

  1. Joona Häyry                                  TapE                31,81
  2. Johannes Mäkelä                              HKV                 33,37
  3. Micke Bärlund                           2005 TapE                34,97
  4. Samuel Westerlund                       2005 HIFK                38,96

P11 Pituus

  1. Samuel Shams                            2004 KU-58                4,67                
          4,41  4,63  4,61  4,67
                                
  2. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  4,46                
          4,27  4,20  4,30  4,46
                                
  3. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  4,19                
          4,04  4,19  4,18  4,15
                                
  4. Aapo Nikkola                                 HKV                  4,06                
             X  4,06  4,06     X
                                
  5. Daniel Nieminen                         2004 TapE                 4,06                
          4,04  3,63  1,85  4,06
                                
  6. Samuel Koski                            2005 ViipU                3,79                
          3,77  3,79  3,79  3,72
                                
  7. Mikael Kerkelä                          2004 ViipU                3,73                
          3,53  3,64  3,53  3,73
                                
  8. Jimi Parviainen                         2005 TapE                 3,73                
          3,73  3,58  3,44  3,44
                                
  9. Kasper Hietanen                         2005 EspTa                3,70                
          3,65  3,07  3,70  3,64
                                
 10. Sami Bärlund                            2004 TapE                 3,69                
          3,59  3,69  3,57     X
                                
 11. Matias Mettälä                          2005 HKV                  3,63                
          3,62  3,51  3,43  3,63
                                
 12. Konsta Keijonen                         2005 KeskiUYU             3,61                
          3,44  3,47     X  3,61
                                
 13. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  3,57                
          3,57  3,54  3,43  3,56
                                
 14. Elias Helpelä                           2005 TapE                 3,49                
          3,49     X  3,19  3,38
                                
 15. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  3,46                
          3,46     X  3,29  3,28
                                
 16. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                3,45                
          3,45  3,35  3,33  3,25
                                
 17. Paul Nogelainen                         2005 HKV                  3,44                
          3,44  3,43  3,24  3,27
                                
 18. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                  3,31                
          3,28  3,14  3,22  3,31
                                
 19. Tiitus Siikala                          2005 KU-58                3,27                
          3,27  3,17  3,23  3,22
                                
 20. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                3,26                
          3,26  3,20  3,26  3,13
                                
 21. Sajan Irincheev                         2004 ViipU                3,14                
          3,14  2,87  3,12  2,98
                                
 22. Samuel Westerlund                       2005 HIFK                 2,85                
          2,50  2,71  2,80  2,85
                                
 23. Aaron Ketolainen                        2005 ViipU                2,64                
          2,57  2,64  2,21  2,23
                                
     Oscar Nyholm                            2004 BorgåAk               DNS                
        
        
     Miki Makkonen                           2004 LänsiUU               DNS                
        
        

P11 Kuula

  1. Max Lampinen                            2004 HKV                  9,33
           9,33   8,70   9,09      X
  2. Miki Makkonen                           2004 LänsiUU              9,18
           8,30   8,13   8,36   9,18
  3. Robin Hildén                            2004 IFSibboV             8,17
           7,22   7,81   8,04   8,17
  4. Julius Aho                              2004 HKV                  7,37
           7,37      X      X   5,82
  5. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  6,58
           6,58   6,47   6,20      X
  6. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  6,46
           5,55   6,46   6,27   6,26
  7. Miika Tuusjärvi                         2005 HIFK                 6,37
           5,44   5,81   6,29   6,37
  8. Paul Nogelainen                         2005 HKV                  5,94
           5,62   5,94      X   4,90
  9. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                5,67
           5,67      X   5,48      X
 10. Tiitus Siikala                          2005 KU-58                5,60
           5,35   5,53      X   5,60
     Oscar Nyholm                            2004 BorgåAk               DNS
        

P13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                26,46
  2. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               26,99
  3. Aleksi Paavonsalo                       2002 EspTa               27,02
  4. Atte Nevala                             2002 KU-58               27,43
  5. Atte Timgren                            2002 HKV                 27,50
  6. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa               28,41
  7. Matias Komi                             2003 IFSibboV            28,45
  8. Lukas Strandvik                         2002 BorgåAk             28,64
  9. Tomi Salmela                            2002 VihdVie             29,12
 10. Tino Pilkevaara                         2002 HIFK                29,42
 11. Oliver Westerlund                       2003 KU-58               29,92
 12. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU               30,10
 13. Tomas Jatsko                            2002 TapE                30,12
 14. Atte Koskela                            2002 TapE                30,27
 15. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 31,34
 16. Patrick Lindberg                        2003 LänsiUU             31,41
 17. Kristian Juselius                       2003 EsboIF              31,61
 18. Viggo Wallenius                              HelsJy              32,18
 19. Daniel Äikäs                            2003 KU-58               32,42
 20. Benjamin Lee                            2003 HKV                 32,45
 21. Lucas Jatsko                            2003 TapE                32,68
     Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                 DNS

Erä 1                

  1. Atte Timgren                            2002 HKV                 27,50
  2. Oliver Westerlund                       2003 KU-58               29,92
  3. Daniel Äikäs                            2003 KU-58               32,42
  4. Benjamin Lee                            2003 HKV                 32,45

Erä 2                

  1. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa               28,41
  2. Matias Komi                             2003 IFSibboV            28,45
  3. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU               30,10
  4. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 31,34

Erä 3                

  1. Atte Nevala                             2002 KU-58               27,43
  2. Tomi Salmela                            2002 VihdVie             29,12
  3. Tino Pilkevaara                         2002 HIFK                29,42
  4. Kristian Juselius                       2003 EsboIF              31,61
  5. Lucas Jatsko                            2003 TapE                32,68

Erä 4                

  1. Aleksi Paavonsalo                       2002 EspTa               27,02
  2. Lukas Strandvik                         2002 BorgåAk             28,64
  3. Patrick Lindberg                        2003 LänsiUU             31,41
  4. Viggo Wallenius                              HelsJy              32,18

Erä 5                

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                26,46
  2. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               26,99
  3. Tomas Jatsko                            2002 TapE                30,12
  4. Atte Koskela                            2002 TapE                30,27
     Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                 DNS

P13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Atte Nevala                             2002 KU-58             1.40,39
  2. Carl Björkendahl                        2002 BorgåAk           1.44,68
  3. Miro Tammelin                           2002 HIFK              1.47,39
  4. Jere Raunio                             2003 ViipU             1.49,27
  5. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa             1.49,74
  6. Matias Komi                             2003 IFSibboV          1.51,56
  7. Daniel Äikäs                            2003 KU-58             1.51,87
  8. Viggo Wallenius                              HelsJy            1.57,46
  9. Benjamin Lee                            2003 HKV               1.58,42
 10. Rasmus Krogell                          2002 VantSa            1.58,87
 11. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU             2.03,36
 12. Tero Korpi                              2006 KU-58             2.04,99
     Aarni Lemetti                           2003 HKV                   DNS

P13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 9,33
  2. Atte Timgren                            2002 HKV                  9,96
  3. Matias Komi                             2003 IFSibboV            10,51
  4. Niklas Tallqvist                        2003 BorgåAk             10,99
  5. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               11,18
  6. Kristian Juselius                       2003 EsboIF              12,10
  7. Matias Kronlund                         2002 HIFK                13,27

Erä 1                

  1. Atte Timgren                            2002 HKV                  9,96
  2. Niklas Tallqvist                        2003 BorgåAk             10,99
  3. Kristian Juselius                       2003 EsboIF              12,10

Erä 2                

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 9,33
  2. Matias Komi                             2003 IFSibboV            10,51
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               11,18
  4. Matias Kronlund                         2002 HIFK                13,27

P13 Korkeus

  1. Rasmus Krogell                          2002 VantSa                138
         125 130 135 138 141
           O   O   O   O XXX
  2. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                 130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  3. Patrick Lindberg                        2003 LänsiUU               115
         105 110 115 120
           O   O   O XXX
  4. Matias Kronlund                         2002 HIFK                  110
         100 105 110 115
           O   O XXO XXX

P13 Pituus

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                 5,29                
          5,29  5,05     -     X
                                
  2. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa                5,01                
          5,01  4,68  5,00  4,92
                                
  3. Atte Nevala                             2002 KU-58                4,47                
          4,35  4,30  4,40  4,47
                                
  4. Atte Timgren                            2002 HKV                  4,45                
          4,41  3,32  4,45     X
                                
  5. Oliver Westerlund                       2003 KU-58                4,40                
          4,12  4,24  4,40  4,37
                                
  6. Niklas Tallqvist                        2003 BorgåAk              4,35                
          4,15  3,94  4,25  4,35
                                
  7. Tomi Salmela                            2002 VihdVie              4,34                
          4,34  4,15     -     -
                                
  8. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU                4,20                
          4,13     X  4,20  3,95
                                
  9. Patrick Lindberg                        2003 LänsiUU              4,14                
          4,03  3,87  3,97  4,14
                                
 10. Aarni Lemetti                           2003 HKV                  3,85                
          3,81  3,85     -     -
                                
 11. Atte Koskela                            2002 TapE                 3,69                
          3,69  3,63  3,52     X
                                
 12. Tomas Jatsko                            2002 TapE                 3,57                
          3,48  3,41  3,57  3,50
                                
 13. Joona Tuusjärvi                         2002 HIFK                 3,52                
          3,36  3,50  3,51  3,52
                                
     Matias Kronlund                         2002 HIFK                  DNS                
        
        
     Kristian Juselius                       2003 EsboIF                DNS                
        
        

P15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk             24,52
  2. Samu Laakso                             2000 TapE                24,73
  3. Lassi Kaukonen                          2001 HKV                 25,31
  4. Akseli Salin                            2001 HIFK                25,68
  5. Lorenz Quednau                          2001 HKV                 26,12
  6. Pyry Anttila                            2001 HKV                 26,20
  7. Topias Laine                            2001 HKV                 26,28
  8. Vishal Ale                              2001 HIFK                27,53
  9. Kaapo Kerve                             2000 TapE                27,58
 10. Tuomas Tanninen                         2001 PorvU               29,38
     Tatu Heikkinen                          2000 HIFK                  DNS
     Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                  DNS

Erä 1                

  1. Akseli Salin                            2001 HIFK                25,68
  2. Pyry Anttila                            2001 HKV                 26,20
  3. Tuomas Tanninen                         2001 PorvU               29,38
     Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                  DNS

Erä 2                

  1. Isac Wedenberg                          2001 BorgåAk             24,52
  2. Samu Laakso                             2000 TapE                24,73
  3. Topias Laine                            2001 HKV                 26,28
     Tatu Heikkinen                          2000 HIFK                  DNS

Erä 3                

  1. Lassi Kaukonen                          2001 HKV                 25,31
  2. Lorenz Quednau                          2001 HKV                 26,12
  3. Vishal Ale                              2001 HIFK                27,53
  4. Kaapo Kerve                             2000 TapE                27,58

P15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Niko Viljola                            2000 HKV               1.32,04
  2. Ossian Newby                            2001 HIFK              1.32,85
  3. Eelis Uitto                             2001 ViipU             1.34,41
  4. Antti Chen                              2001 HIFK              1.40,94
  5. Lauri Savolainen                        2000 HIFK              1.41,93
  6. Tuomas Tanninen                         2001 PorvU             1.48,92
  7. Markus Sivula                           2000 TapE              1.51,89
  8. Aapo Nieminen                           2000 HyvsU             1.52,59
  9. Niilo Kantoniemi                        2000 HyvsU             1.55,78
     Tatu Heikkinen                          2000 HIFK                  DNS

P15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Tatu Heikkinen                          2000 HIFK                 8,54
  2. Samu Laakso                             2000 TapE                 9,44
  3. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                  9,45
  4. Lassi Kaukonen                          2001 HKV                  9,46
  5. Akseli Salin                            2001 HIFK                 9,48
  6. Pyry Okkolin                            2000 HyvsU                9,49
  7. Mikko Sirola                            2001 HKV                  9,97

Erä 1                

  1. Tatu Heikkinen                          2000 HIFK                 8,54
  2. Pyry Okkolin                            2000 HyvsU                9,49
  3. Mikko Sirola                            2001 HKV                  9,97

Erä 2                

  1. Samu Laakso                             2000 TapE                 9,44
  2. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                  9,45
  3. Lassi Kaukonen                          2001 HKV                  9,46
  4. Akseli Salin                            2001 HIFK                 9,48

P15 Korkeus

  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                   162
         145 150 155 158 162 167
           O   O   O   O   O XXX
  2. Ossian Newby                            2001 HIFK                  155
         140 145 150 155 158
           O   O  XO  XO XXX
  3. Markus Sivula                           2000 TapE                  150
         135 140 145 150 155
           O   O   O   O XXX
  4. Lorenz Quednau                          2001 HKV                   145
         130 135 140 145 150
           O   O   O XXO XXX
  5. Pyry Anttila                            2001 HKV                   145
         130 135 140 145 150
           O  XO  XO XXO XXX
  6. Batuhan Yildirim                        2001 HIFK                  140
         135 140 145
           O XXO XXX
  7. Eeti Turpela                            2001 HKV                   135
         130 135 140
           O   O XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                 11,97                
         11,14 11,68 11,62 11,71 11,67 11,97
                                            
  2. Samu Laakso                             2000 TapE                11,60                
         11,60 11,60 11,10 11,04     X     X
                                            
  3. Eelis Uitto                             2001 ViipU               11,30                
         10,95 11,30 11,14 11,08 11,04 11,03
                                            
  4. Pyry Anttila                            2001 HKV                 11,26                
         11,26     X 11,21     X     X     X
                                            
  5. Topias Laine                            2001 HKV                 10,65                
         10,08 10,34 10,65     X     X     -
                                            
  6. Aapo Nieminen                           2000 HyvsU                9,69                
          9,37  9,33     X  9,54     X  9,69
                                            
     Ilmari Niiranen                         2000 HyvsU                 DNS                
        
        

T7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Saara Paasonen                               HelsJy               7,75
  2. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             7,90
  3. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 8,17
  4. Elina Vakkilainen                       2008 VantSa               8,58
  5. Livia Von Wendt                              HIFK                 8,58
  6. Sara Lembo                              2008 TapE                 8,85
  7. Liinu Honkanen                          2008 TapE                 9,85

Erä 1                

  1. Saara Paasonen                               HelsJy               7,75
  2. Livia Von Wendt                              HIFK                 8,58
  3. Sara Lembo                              2008 TapE                 8,85
  4. Liinu Honkanen                          2008 TapE                 9,85

Erä 2                

  1. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             7,90
  2. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 8,17
  3. Elina Vakkilainen                       2008 VantSa               8,58

T7 Pituus

  1. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             2,85                
          2,85  2,63  2,76  2,70
                                
  2. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 2,85                
          2,85  2,71  2,69  2,66
                                
  3. Livia Von Wendt                              HIFK                 2,33                
          2,33  2,25     X  2,17
                                
  4. Elina Vakkilainen                       2008 VantSa               2,14                
          2,14  1,99  2,00     X
                                
  5. Liinu Honkanen                          2008 TapE                 1,98                
          1,98  1,93  1,84  1,74
                                
  6. Sara Lembo                              2008 TapE                 1,76                
          1,76     X     X     X
                                

T9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                6,87
  2. Janette Ylisoini                        2006 KerU                 6,98
  3. Gisela Hakkarainen                      2006 HKV                  7,00
  4. Adriana Kalymialaris                    2007 LänsiUU              7,06
  5. Satu Marchesani                         2006 HKV                  7,21
  6. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             7,31
  7. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  7,44
  8. Nora Korelin                            2006 HKV                  7,47
  9. Venla Virrantuomi                       2006 HKV                  7,49
 10. Tua Pennanen                            2006 TapE                 7,61
 11. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               7,66
 12. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               7,73
 13. Heidi Vakkilainen                       2006 VantSa               7,77
 14. Hilkka Nupponen                         2006 KU-58                7,84
 15. Elsa Paasonen                                HelsJy               7,86
 16. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                7,92
 17. Nea Hyvärinen                           2007 RiihimKi             8,30
 18. Hymy Puustinen                          2006 TapE                 8,36
 19. Laura Häkkinen                          2007 TapE                 9,04

Erä 1                

  1. Adriana Kalymialaris                    2007 LänsiUU              7,06
  2. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  7,44
  3. Nora Korelin                            2006 HKV                  7,47
  4. Heidi Vakkilainen                       2006 VantSa               7,77
  5. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                7,92

Erä 2                

  1. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                6,87
  2. Gisela Hakkarainen                      2006 HKV                  7,00
  3. Tua Pennanen                            2006 TapE                 7,61
  4. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               7,66
  5. Hymy Puustinen                          2006 TapE                 8,36

Erä 3                

  1. Satu Marchesani                         2006 HKV                  7,21
  2. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             7,31
  3. Venla Virrantuomi                       2006 HKV                  7,49
  4. Hilkka Nupponen                         2006 KU-58                7,84

Erä 4                

  1. Janette Ylisoini                        2006 KerU                 6,98
  2. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               7,73
  3. Elsa Paasonen                                HelsJy               7,86
  4. Nea Hyvärinen                           2007 RiihimKi             8,30
  5. Laura Häkkinen                          2007 TapE                 9,04

T9 Pituus

  1. Gisela Hakkarainen                      2006 HKV                  3,48                
          3,11  3,32  3,23  3,48
                                
  2. Janette Ylisoini                        2006 KerU                 3,34                
          3,11  2,95  3,14  3,34
                                
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 LänsiUU              3,30                
          3,30     X     X  3,05
                                
  4. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                3,29                
          3,29  3,16  3,21  3,21
                                
  5. Tua Pennanen                            2006 TapE                 3,22                
          3,01  3,07  3,09  3,22
                                
  6. Venla Virrantuomi                       2006 HKV                  3,19                
          3,17  3,19  2,79  2,84
                                
  7. Nora Korelin                            2006 HKV                  3,17                
          3,02  3,17  3,17  2,65
                                
  8. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               3,16                
          3,07  3,03  3,16  3,14
                                
  9. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             3,03                
          3,03  3,03  2,97  2,33
                                
 10. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               2,93                
          2,86  2,86  2,93  2,81
                                
 11. Heidi Vakkilainen                       2006 VantSa               2,84                
          2,82  2,77  2,81  2,84
                                
 12. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  2,81                
          2,75  2,57  2,81  2,70
                                
 13. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                2,77                
          2,75  2,77  2,15     X
                                
 14. Hilkka Nupponen                         2006 KU-58                2,74                
          2,52  2,55  2,74  2,74
                                
 15. Nea Hyvärinen                           2007 RiihimKi             2,61                
          2,55  2,53  2,61  2,52
                                
 16. Laura Häkkinen                          2007 TapE                 2,13                
          2,13  2,02  1,82  1,93
                                
     Emilia Paatela                          2006 HKV                   DNS                
        
        
     Elise Aiho                              2006 HIFK                  DNS                
        
        
     Sofia Lehtinen                          2007 TapE                  DNS                
        
        

T9 Kuula

  1. Janette Ylisoini                        2006 KerU                 6,01
           5,79   5,70   6,01   5,09
  2. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             4,90
           4,90   4,12   4,50   4,02
  3. Gisela Hakkarainen                      2006 HKV                  4,70
           4,70   4,41   4,28   3,88
  4. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               4,59
           4,59   4,48   4,59   4,47
  5. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                4,00
           3,48   4,00   3,96      X
  6. Tua Pennanen                            2006 TapE                 4,00
              X      X   3,50   4,00
  7. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  3,87
           3,60   3,87   3,69   3,47
  8. Heidi Vakkilainen                       2006 VantSa               3,71
           3,71   3,65   3,53   3,00
  9. Nea Hyvärinen                           2007 RiihimKi             3,56
              X   3,56   3,01   2,96
     Emilia Paatela                          2006 HKV                   DNS
        
     Sofia Lehtinen                          2007 TapE                  DNS
        

T11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 9,00
  2. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa               9,19
  3. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,26
  4. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,33
  5. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,37
  6. Laura Einamo                            2004 EspTa                9,38
  7. Maija Hyllinen                          2004 EspTa                9,43
  8. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                9,50
  9. Saana Talsta                            2005 HKV                  9,52
 10. Anni Komulainen                         2004 ViipU                9,64
 11. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              9,66
 12. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                9,66
 13. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  9,70
 14. Julia Suhonen                           2004 TapE                 9,74
 15. Ella Perttula                           2005 KU-58                9,77
 16. Taimi Jokela                            2005 EspTa                9,82
 17. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,89
 18. Fanny Kero                              2005 IFRaseb              9,98
 19. Jade Nyman                              2004 HKV                  9,99
 20. Fiia Nurmi                              2004 EspTa               10,04
 21. Jenny Eriksson                          2005 PorvU               10,15
 22. Isla Sokoff                             2005 HyvsU               10,30
 23. Iida Kokkonen                           2004 ViipU               10,36
 24. Pauliina Kallio                         2004 HKV                 10,43
 25. Sanja Karhunen                          2004 TapE                10,51
 26. Emma Backlund                           2005 IFRaseb             10,51
 27. Sofia Slotte                            2004 EsboIF              10,52
 28. Tiia Viramäki                           2005 LänsiUU             10,69
 29. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                11,54

Erä 1                

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 9,00
  2. Saana Talsta                            2005 HKV                  9,52
  3. Isla Sokoff                             2005 HyvsU               10,30
  4. Iida Kokkonen                           2004 ViipU               10,36
  5. Emma Backlund                           2005 IFRaseb             10,51

Erä 2                

  1. Laura Einamo                            2004 EspTa                9,38
  2. Maija Hyllinen                          2004 EspTa                9,43
  3. Anni Komulainen                         2004 ViipU                9,64
  4. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                9,66
  5. Julia Suhonen                           2004 TapE                 9,74
  6. Jade Nyman                              2004 HKV                  9,99

Erä 3                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,37
  2. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              9,66
  3. Taimi Jokela                            2005 EspTa                9,82
  4. Jenny Eriksson                          2005 PorvU               10,15
  5. Tiia Viramäki                           2005 LänsiUU             10,69
  6. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                11,54

Erä 4                

  1. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa               9,19
  2. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,26
  3. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  9,70
  4. Fanny Kero                              2005 IFRaseb              9,98
  5. Fiia Nurmi                              2004 EspTa               10,04
  6. Sofia Slotte                            2004 EsboIF              10,52

Erä 5                

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,33
  2. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                9,50
  3. Ella Perttula                           2005 KU-58                9,77
  4. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,89
  5. Pauliina Kallio                         2004 HKV                 10,43
  6. Sanja Karhunen                          2004 TapE                10,51

T11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                29,69
  2. Gisela Bergström                        2004 BorgåAk             29,78
  3. Laura Einamo                            2004 EspTa               31,40
  4. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               31,58
  5. Nora Lindahl                                 EsboIF              31,92
  6. Saana Talsta                            2005 HKV                 32,31
  7. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              32,56
  8. Vilma Muinonen                          2005 ViipU               32,63
  9. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            32,77
 10. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU            32,91
 11. Anni Komulainen                         2004 ViipU               33,09
 12. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa              33,65
 13. Jade Nyman                              2004 HKV                 33,87
 14. Vilja Riihimäki                         2005 VantSa              33,93
 15. Fanny Kero                              2005 IFRaseb             34,05
 16. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU             34,23
 17. Julia Suhonen                           2004 TapE                34,31
 18. Jenny Eriksson                          2005 PorvU               34,37
 19. Taimi Jokela                            2005 EspTa               34,66
 20. Aura Nyholm                             2005 VantSa              34,89
 21. Fiia Nurmi                              2004 EspTa               35,00
 22. Iiris Ojala                             2005 EspTa               35,09
 23. Pauliina Kallio                         2004 HKV                 35,35
 24. Vanessa Lindberg                        2004 IFSibboV            35,84
 25. Ella Perttula                           2005 KU-58               36,12
 26. Nora Korelin                            2006 HKV                 36,19
 27. Siiri Siirtola                          2005 HKV                 36,49
 28. Isla Sokoff                             2005 HyvsU               36,76
 29. Sanja Karhunen                          2004 TapE                37,14
 30. Tiia Viramäki                           2005 LänsiUU             37,37
 31. Sofia Slotte                            2004 EsboIF              37,37
 32. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                42,28

Erä 1                

  1. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU             34,23
  2. Taimi Jokela                            2005 EspTa               34,66
  3. Ella Perttula                           2005 KU-58               36,12
  4. Sofia Slotte                            2004 EsboIF              37,37

Erä 2                

  1. Laura Einamo                            2004 EspTa               31,40
  2. Nora Lindahl                                 EsboIF              31,92
  3. Vanessa Lindberg                        2004 IFSibboV            35,84
  4. Tiia Viramäki                           2005 LänsiUU             37,37

Erä 3                

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                29,69
  2. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa              33,65
  3. Julia Suhonen                           2004 TapE                34,31
  4. Pauliina Kallio                         2004 HKV                 35,35
  5. Nora Korelin                            2006 HKV                 36,19

Erä 4                

  1. Vilma Muinonen                          2005 ViipU               32,63
  2. Jenny Eriksson                          2005 PorvU               34,37
  3. Fiia Nurmi                              2004 EspTa               35,00
  4. Siiri Siirtola                          2005 HKV                 36,49
  5. Isla Sokoff                             2005 HyvsU               36,76

Erä 5                

  1. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            32,77
  2. Anni Komulainen                         2004 ViipU               33,09
  3. Jade Nyman                              2004 HKV                 33,87
  4. Vilja Riihimäki                         2005 VantSa              33,93
  5. Iiris Ojala                             2005 EspTa               35,09

Erä 6                

  1. Gisela Bergström                        2004 BorgåAk             29,78
  2. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               31,58
  3. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU            32,91
  4. Fanny Kero                              2005 IFRaseb             34,05

Erä 7                

  1. Saana Talsta                            2005 HKV                 32,31
  2. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              32,56
  3. Aura Nyholm                             2005 VantSa              34,89
  4. Sanja Karhunen                          2004 TapE                37,14
  5. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                42,28

T11 Pituus

  1. Gisela Bergström                        2004 BorgåAk              4,51                
          4,48  4,51  4,17  4,33
                                
  2. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 4,27                
          4,15  4,27  4,27  4,01
                                
  3. Saana Talsta                            2005 HKV                  4,01                
          3,91  4,01  3,96  3,89
                                
  4. Laura Einamo                            2004 EspTa                3,79                
          3,31  3,79  3,52  3,52      
                                      
  5. Maija Hyllinen                          2004 EspTa                3,78                
          3,78  3,67  3,70     X
                                
  6. Taimi Jokela                            2005 EspTa                3,66                
          3,66  3,46  3,47  3,59
                                
  7. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  3,61                
          3,55  3,55  3,40  3,61
                                
  8. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                3,59                
          3,59  3,46  2,80  2,88
                                
  9. Vilma Muinonen                          2005 ViipU                3,52                
          3,52  3,29  3,48  3,29
                                
 10. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                3,50                
          3,24  3,37  3,32  3,50
                                
 11. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  3,48                
          3,47     X  3,48  3,43
                                
 12. Ella Perttula                           2005 KU-58                3,46                
          3,46  3,41  3,26  3,30
                                
 13. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              3,45                
          3,45  3,19  3,15     -
                                
 14. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               3,44                
          3,38  3,36  3,30  3,44
                                
 15. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU             3,44                
          3,29  3,18  3,22  3,44
                                
 16. Julia Suhonen                           2004 TapE                 3,41                
          3,36  3,41  3,36  3,40
                                
 17. Anni Komulainen                         2004 ViipU                3,41                
          3,41  3,31  3,29  3,28
                                
 18. Pauliina Kallio                         2004 HKV                  3,39                
          3,28  3,12  3,07  3,39
                                
 19. Fanny Kero                              2005 IFRaseb              3,32                
          3,20  3,32  3,31  3,26
                                
 20. Emma Backlund                           2005 IFRaseb              3,31                
          3,21  3,18  3,31  3,26
                                
 21. Iiris Ojala                             2005 EspTa                3,30                
          3,29  3,26  3,30  3,05
                                
 22. Sofia Slotte                            2004 EsboIF               3,15                
          3,15  2,93  3,04  3,05
                                
 23. Iida Kokkonen                           2004 ViipU                3,12                
          3,07  3,12  2,96     -
                                
 24. Tiia Viramäki                           2005 LänsiUU              3,10                
          3,10  3,00  2,98  3,07
                                
 25. Iida Kaimio                             2004 TapE                 3,08                
          2,99  2,93  3,08  2,95
                                
 26. Sanja Karhunen                          2004 TapE                 2,95                
          2,95  2,85  2,94  2,57
                                
 27. Moona Virtanen                          2005 HyvsU                2,74                
          2,74  2,68  2,67  2,62
                                
 28. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                 2,58                
          2,55  2,58  2,48  2,37
                                
     Milja Paljakka                          2005 TapE                  DNS                
        
        
     Kerttu Niemi                            2005 HKV                   DNS                
        
        
     Ea Vuori                                2005 MäntsU                DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,10
           9,10      X   8,75   9,02
  2. Emmi Malo                               2004 RiihimKi             8,84
              X   8,41   8,84   8,65
  3. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi             8,71
           8,20   8,71   8,62   8,67
  4. Gisela Bergström                        2004 BorgåAk              8,70
           8,07   8,70   8,41   8,26
  5. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  8,28
           8,10      X   8,07   8,28
  6. Kerttu Kilpeläinen                      2004 NurmijYU             7,52
           7,52   7,46   7,15      X
  7. Iida Kokkonen                           2004 ViipU                7,44
           6,52   6,65   6,88   7,44
  8. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                7,17
           7,16   6,32      X   7,17
  9. Taika Nurro                             2004 RekRai               7,00
           6,79   7,00   6,84   6,85
 10. Emma Backlund                           2005 IFRaseb              6,78
           6,66   6,72   6,20   6,78
 11. Jade Nyman                              2004 HKV                  6,69
           6,05   6,69   6,23   6,55
 12. Vilja Riihimäki                         2005 VantSa               6,34
              X      X   6,34   6,17
 13. Iiris Ojala                             2005 EspTa                5,87
           5,87   5,48   4,96   5,00
 14. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU             5,78
           5,78   5,36   5,42   5,03
 15. Isla Sokoff                             2005 HyvsU                5,45
           5,27   5,45   4,96      X
 16. Aura Nyholm                             2005 VantSa               5,14
           4,88      X      X   5,14
 17. Emilia Vaahtola                         2004 VantSa               4,79
           4,53   4,79   4,64   4,60

T13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Jenna Auremaa                           2002 NaantLöy            28,41
  2. Rosa Salonen                            2002 KU-58               28,65
  3. Roberta Normour                         2002 VantSa              28,81
  4. Hilla Vilkko                            2002 PorvU               28,90
  5. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               29,09
  6. Wilma Jungar                            2002 EsboIF              29,13
  7. Ellinoora Riikinsaari                   2003 EspTa               29,77
  8. Siiri Metsälä                           2002 EspTa               29,90
  9. Maiju Koivula                           2002 KarhKa              30,16
 10. Camilla Strömberg                       2002 HKV                 30,30
 11. Tia Palmunen                            2002 HyvsU               30,30
 12. Ingrid Still                            2002 HIFK                30,52
 13. Jenny Enkvist                           2002 HIFK                30,61
 14. Anna Zaychenko                          2003 KU-58               30,64
 15. Katri Kaijanniemi                       2003 VantSa              30,79
 16. Pihla Peri                              2002 KerU                30,93
 17. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU               31,23
 18. Helka Räty                              2002 HIFK                31,69
 19. Saimi Lassila                           2002 KU-58               31,93
 20. Mandi Manu                              2003 TapE                32,14
 21. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               32,14
 22. Camilla Martelius                       2003 KU-58               32,31
 23. Oili Virta                              2002 HIFK                32,40
 24. Alisa Hollmen                           2003 TapE                32,42
 25. Iida Uosukainen                         2002 EspTa               32,60
 26. Oona Nyyssönen                          2002 MäntsU              32,66
 27. Lina Olenius                                 BorgåAk             32,73
 28. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               33,08
 29. Adele Westerlund                        2002 HIFK                33,58
 30. Kristiina Adhana                             HelsJy              33,69
 31. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                34,12
 32. Sari Oghbasilasie                            HelsJy              34,16
 33. Pinja Salmi                             2002 KerU                34,90
 34. Essi Hietula                            2003 TapE                35,97
 35. Meea Meronen                            2003 KU-58               37,39
 36. Sara Oghbasilasie                            HelsJy              37,86
     Anni Yrjälä                             2002 VantSa                DNS
     Emma Nieminen                           2002 HKV                   DNS

Erä 1                

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               29,09
  2. Ellinoora Riikinsaari                   2003 EspTa               29,77
  3. Anna Zaychenko                          2003 KU-58               30,64
  4. Oili Virta                              2002 HIFK                32,40
  5. Lina Olenius                                 BorgåAk             32,73

Erä 2                

  1. Jenna Auremaa                           2002 NaantLöy            28,41
  2. Hilla Vilkko                            2002 PorvU               28,90
  3. Maiju Koivula                           2002 KarhKa              30,16
  4. Ingrid Still                            2002 HIFK                30,52
  5. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               33,08

Erä 3                

  1. Camilla Martelius                       2003 KU-58               32,31
  2. Adele Westerlund                        2002 HIFK                33,58
  3. Sari Oghbasilasie                            HelsJy              34,16
  4. Meea Meronen                            2003 KU-58               37,39
     Anni Yrjälä                             2002 VantSa                DNS

Erä 4                

  1. Siiri Metsälä                           2002 EspTa               29,90
  2. Camilla Strömberg                       2002 HKV                 30,30
  3. Jenny Enkvist                           2002 HIFK                30,61
  4. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               32,14
  5. Pinja Salmi                             2002 KerU                34,90

Erä 5                

  1. Wilma Jungar                            2002 EsboIF              29,13
  2. Tia Palmunen                            2002 HyvsU               30,30
  3. Pihla Peri                              2002 KerU                30,93
  4. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU               31,23
  5. Helka Räty                              2002 HIFK                31,69

Erä 6                

  1. Rosa Salonen                            2002 KU-58               28,65
  2. Roberta Normour                         2002 VantSa              28,81
  3. Saimi Lassila                           2002 KU-58               31,93
  4. Iida Uosukainen                         2002 EspTa               32,60

Erä 7                

  1. Mandi Manu                              2003 TapE                32,14
  2. Alisa Hollmen                           2003 TapE                32,42
  3. Kristiina Adhana                             HelsJy              33,69
  4. Essi Hietula                            2003 TapE                35,97
  5. Sara Oghbasilasie                            HelsJy              37,86

Erä 8                

  1. Katri Kaijanniemi                       2003 VantSa              30,79
  2. Oona Nyyssönen                          2002 MäntsU              32,66
  3. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                34,12
     Emma Nieminen                           2002 HKV                   DNS

T13 600 m                           Loppukilpailu

  1. Eeva Samberg                            2002 ViipU             1.50,32
  2. Janette Vänttinen                       2002 PorvU             1.58,56
  3. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU             1.58,87
  4. Sabina Aumo                             2003 BorgåAk           1.59,93
  5. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU             2.00,36
  6. Victoria Lindberg                       2003 IFSibboV          2.01,11
  7. Tia Palmunen                            2002 HyvsU             2.02,13
  8. Pinja Salmi                             2002 KerU              2.02,48
  9. Pihla Peri                              2002 KerU              2.05,02
 10. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU             2.06,06
 11. Pinja Ohtonen                           2002 ViipU             2.06,06
 12. Selene Rossi                            2005 EspTa             2.07,71
 13. Katri Kaijanniemi                       2003 VantSa            2.07,89
 14. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU             2.09,18
 15. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU             2.09,40
 16. Emma Backlund                           2003 BorgåAk           2.09,99
 17. Hille Niemitukia                        2003 HyvsU             2.10,17
 18. Alisa Hollmen                           2003 TapE              2.11,15
 19. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU             2.11,34
 20. Noora Hietala                           2003 HyvsU             2.12,23
 21. Essi Hietula                            2003 TapE              2.14,30
 22. Camilla Martelius                       2003 KU-58             2.21,20

Erä 1                

  1. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU             1.58,87
  2. Sabina Aumo                             2003 BorgåAk           1.59,93
  3. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU             2.00,36
  4. Victoria Lindberg                       2003 IFSibboV          2.01,11
  5. Tia Palmunen                            2002 HyvsU             2.02,13
  6. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU             2.06,06
  7. Selene Rossi                            2005 EspTa             2.07,71
  8. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU             2.09,40
  9. Emma Backlund                           2003 BorgåAk           2.09,99
 10. Hille Niemitukia                        2003 HyvsU             2.10,17
 11. Noora Hietala                           2003 HyvsU             2.12,23

Erä 2                

  1. Eeva Samberg                            2002 ViipU             1.50,32
  2. Janette Vänttinen                       2002 PorvU             1.58,56
  3. Pinja Salmi                             2002 KerU              2.02,48
  4. Pihla Peri                              2002 KerU              2.05,02
  5. Pinja Ohtonen                           2002 ViipU             2.06,06
  6. Katri Kaijanniemi                       2003 VantSa            2.07,89
  7. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU             2.09,18
  8. Alisa Hollmen                           2003 TapE              2.11,15
  9. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU             2.11,34
 10. Essi Hietula                            2003 TapE              2.14,30
 11. Camilla Martelius                       2003 KU-58             2.21,20

T13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               9,87
  2. Roberta Normour                         2002 VantSa              10,32
  3. Peppi Siirtola                          2002 HKV                 10,62
  4. Jenna Auremaa                           2002 NaantLöy            10,63
  5. Emma Nieminen                           2002 HKV                 10,83
  6. Helka Räty                              2002 HIFK                11,06
  7. Jenny Enkvist                           2002 HIFK                11,08
  8. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               11,16
  9. Ingrid Still                            2002 HIFK                11,32
 10. Oili Virta                              2002 HIFK                12,27
 11. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                12,44
 12. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               12,62
 13. Adele Aiho                              2003 HIFK                12,81
 14. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               12,90
 15. Noora Hietala                           2003 HyvsU               12,91
 16. Adele Westerlund                        2002 HIFK                13,10
 17. Nikita Kumpulainen                      2003 HKV                 15,01
     Amina El Mrabt                          2003 EspTa                 DNF

Erä 1                

  1. Emma Nieminen                           2002 HKV                 10,83
  2. Helka Räty                              2002 HIFK                11,06
  3. Jenny Enkvist                           2002 HIFK                11,08
  4. Oili Virta                              2002 HIFK                12,27

Erä 2                

  1. Jenna Auremaa                           2002 NaantLöy            10,63
  2. Ingrid Still                            2002 HIFK                11,32
  3. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               12,62
  4. Adele Aiho                              2003 HIFK                12,81
  5. Noora Hietala                           2003 HyvsU               12,91

Erä 3                

  1. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               9,87
  2. Roberta Normour                         2002 VantSa              10,32
  3. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                12,44
  4. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               12,90
     Amina El Mrabt                          2003 EspTa                 DNF

Erä 4                

  1. Peppi Siirtola                          2002 HKV                 10,62
  2. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               11,16
  3. Adele Westerlund                        2002 HIFK                13,10
  4. Nikita Kumpulainen                      2003 HKV                 15,01

T13 Korkeus

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                 152
         140 145 152 160
           O   O   O XXX
  2. Peppi Siirtola                          2002 HKV                   140
         140 145
           O XXX
  3. Ellinoora Riikinsaari                   2003 EspTa                 140
         115 120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  4. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU                 130
         125 130 135
           O   O XXX
  5. Anniina Ahtosalo                        2003 KerU                  130
         115 120 125 130 135
           O   O   O XXO XXX
  6. Oili Virta                              2002 HIFK                  125
         100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O   O XXX
  7. Anna Zaychenko                          2003 KU-58                 125
         100 105 110 115 120 125 130
           O  XO   O   O   O   O XXX
  7. Linnea Karjala                          2003 EsboIF                125
         115 120 125 130
           O  XO   O XXX
  9. Victoria Lindberg                       2003 IFSibboV              125
         110 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXX
 10. Alisa Laukkarinen                       2004 EspTa                 125
         120 125 130
          XO  XO XXX
 11. Lina Olenius                                 BorgåAk               115
         100 105 110 115 120
           O  XO  XO   O XXX
 12. Aada Korhonen                           2002 HIFK                  105
         100 105 110
          XO XXO XXX
 13. Enna Kanerva                            2002 HIFK                  100
         100 105
          XO XXX
     Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                  NH
         115
         XXX

T13 Pituus

  1. Wilma Jungar                            2002 EsboIF               4,71                
          4,65  4,39     X  4,71
                                
  2. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                4,56                
          4,39  4,56     X  4,49
                                
  3. Peppi Siirtola                          2002 HKV                  4,44                
          4,29  4,23  4,27  4,44
                                
  4. Hilla Vilkko                            2002 PorvU                4,33                
          4,11  4,28  4,33     X
                                
  5. Rosa Salonen                            2002 KU-58                4,26                
          4,22  4,22  3,99  4,26
                                
  6. Iida Uosukainen                         2002 EspTa                4,11                
          4,11  3,81  3,92     X
                                
  7. Anni Yrjälä                             2002 VantSa               4,10                
          3,93  4,10  3,91  3,96
                                
  8. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU                3,97                
          3,83  3,97     X  3,86
                                
  9. Katharina Marekwia                      2003 EspTa                3,94                
          3,53  3,91  3,46  3,94
                                
 10. Lotta Joenpolvi                         2002 ViipU                3,94                
             X     X     X  3,94
                                
 11. Oona Nyyssönen                          2002 MäntsU               3,91                
          3,74  3,86  3,91  3,75
                                
 12. Jannika Viljakainen                     2003 BorgåAk              3,90                
          3,90     X  3,63  3,64
                                
 13. Camilla Strömberg                       2002 HKV                  3,89                
          3,80  3,89  3,83  3,83
                                
 14. Mandi Manu                              2003 TapE                 3,85                
          3,80  3,61  3,85     X
                                
 15. Riina Virtanen                          2002 HyvsU                3,80                
             X  3,59     X  3,80
                                
 16. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU                3,73                
          3,73     X  3,59     X
                                
 17. Oona Huovinen                           2003 ViipU                3,72                
             X  3,36     X  3,72
                                
 18. Emma Nieminen                           2002 HKV                  3,63                
             X  3,63     X     X
                                
 19. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                3,61                
          3,37  3,57  3,55  3,61
                                
 20. Aino Koskimäki                          2003 KerU                 3,59                
          3,57  3,56  3,59  3,49
                                
 21. Sandra Johansson                        2003 BorgåAk              3,59                
          3,55  3,42  3,59     X
                                
 22. Adele Aiho                              2003 HIFK                 3,59                
          3,24  3,24  3,44  3,59
                                
 23. Saimi Lassila                           2002 KU-58                3,55                
          3,55  3,45  3,45     X
                                
 24. Linnea Karjala                          2003 EsboIF               3,55                
          3,35  3,09  3,27  3,55
                                
 25. Meea Meronen                            2003 KU-58                3,50                
          3,43  3,43  3,48  3,50
                                
 26. Amina El Mrabt                          2003 EspTa                3,49                
          3,43  3,49     X  3,44
                                
 27. Nikita Kumpulainen                                                3,49                
          3,41  3,49  3,10     -
                                
 28. Millamaria Haveri                       2003 VantSa               3,49                
          2,50  3,20     X  3,49
                                
 29. Adele Westerlund                        2002 HIFK                 3,48                
          3,48     X  3,27     X
                                
 30. Kerttu Valtonen                         2003 EspTa                3,45                
             X  3,39  3,41  3,45
                                
 31. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                 3,42                
          3,35  3,42  3,39  3,36
                                
 32. Ida Henricson                           2003 BorgåAk              3,39                
             X  3,39     X     X
                                
 33. Aada Korhonen                           2002 HIFK                 2,96                
          2,96     X  2,70  2,61
                                
 34. Enna Kanerva                            2002 HIFK                 2,67                
             X  2,42  2,67  2,60
                                
     Anna Pursiainen                         2003 EspTa                 DNS                
        
        
     Helmi Saukkonen                         2003 HKV                   DNS                
        
        
     Ava Von Wendt                           2003 HIFK                  DNS                
        
        
     Alisa Hollmen                           2003 TapE                  DNS                
        
        

T15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Katariina Kontio                        2000 EspTa               27,64
  2. Sofie Roos                              2000 HKV                 27,71
  3. Eeva Immonen                            2000 EspTa               27,93
  4. Vappu Valtonen                          2001 EspTa               27,99
  5. Kaisla Torppa                           2001 EsboIF              28,18
  6. Anna-Maria Asargiotis                   2000 HIFK                28,41
  7. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV              28,43
  8. Laura Putkiranta                        2000 EspTa               28,77
  9. Sara Siltala                            2001 HKV                 29,13
 10. Noora Savola                            2001 TapE                29,16
 11. Marianna Halmetoja                      2001 TapE                29,87
 12. Saimi Kaija                                  HelsJy              30,05
 13. Sireli Parv                             2001 HIFK                30,16
 14. Tiina Sinkkonen                         2000 HIFK                30,22
 15. Katja Ruth                              2001 HIFK                30,28
 16. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               30,29
 17. Meri Järvensivu                         2001 HIFK                30,36
 18. Elvira Westerlund                       2001 HIFK                30,51
 19. Ada Jaakola                             2001 HIFK                30,79
 20. Annika Ahokas                           2001 HIFK                30,98
 21. Henna Wahlman                           2000 KerU                31,27
 22. Amanda Kermoury                         2001 HIFK                31,40
 23. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa               32,47
 24. Mariam Jalomie                               HelsJy              33,45
     Emma Calculli                           1999 TapE                  DNF
     Ellen Anttila                           2000 HKV                   DNS
     Kukka Walden                            2001 HIFK                  DNS
     Carmen Martin                                HelsJy                DNS
     Laura Kekkinen                          2001 HIFK                   DQ

Erä 1                

  1. Henna Wahlman                           2000 KerU                31,27
     Ellen Anttila                           2000 HKV                   DNS
     Carmen Martin                                HelsJy                DNS
     Laura Kekkinen                          2001 HIFK                   DQ

Erä 2                

  1. Kaisla Torppa                           2001 EsboIF              28,18
  2. Ada Jaakola                             2001 HIFK                30,79
  3. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa               32,47
  4. Mariam Jalomie                               HelsJy              33,45
     Kukka Walden                            2001 HIFK                  DNS

Erä 3                

  1. Marianna Halmetoja                      2001 TapE                29,87
  2. Saimi Kaija                                  HelsJy              30,05
  3. Katja Ruth                              2001 HIFK                30,28
  4. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               30,29
  5. Annika Ahokas                           2001 HIFK                30,98

Erä 4                

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV              28,43
  2. Laura Putkiranta                        2000 EspTa               28,77
  3. Noora Savola                            2001 TapE                29,16
  4. Tiina Sinkkonen                         2000 HIFK                30,22
     Emma Calculli                           1999 TapE                  DNF

Erä 5                

  1. Eeva Immonen                            2000 EspTa               27,93
  2. Sireli Parv                             2001 HIFK                30,16
  3. Meri Järvensivu                         2001 HIFK                30,36
  4. Elvira Westerlund                       2001 HIFK                30,51
  5. Amanda Kermoury                         2001 HIFK                31,40

Erä 6                

  1. Katariina Kontio                        2000 EspTa               27,64
  2. Sofie Roos                              2000 HKV                 27,71
  3. Vappu Valtonen                          2001 EspTa               27,99
  4. Anna-Maria Asargiotis                   2000 HIFK                28,41
  5. Sara Siltala                            2001 HKV                 29,13

T15 600 m                           Loppukilpailu

  1. Anni Penttilä                           2001 VeikkVei          1.45,74
  2. Emma Simberg                            2000 HyvsU             1.46,28
  3. Sonja Lindström                         2000 HyvsU             1.46,69
  4. Julia Raunio                            2002 ViipU             1.47,44
  5. Krista Manninen                         2004 VehmU             1.47,55
  6. Cecilia Sinervo                         2001 HIFK              1.50,62
  7. Sharon Laine                            2000 HIFK              1.51,11
  8. Neea Nurmi                              2000 EspTa             1.54,45
  9. Donna Laukka                            2001 VihdVie           1.54,71
 10. Saimi Kaija                                  HelsJy            1.55,78
 11. Pinja Konttinen                         2000 HIFK              1.56,37
 12. Lotta Lehtosalo                         2001 HKV               1.57,15
 13. Venla Turakainen                        2000 HelsTa            1.59,45
 14. Henna Wahlman                           2000 KerU              2.01,46
 15. Netta Tuusjärvi                         2000 HIFK              2.02,81
 16. Sofia Rantanen                          2001 HIFK              2.03,08
 17. Mariam Jalomie                               HelsJy            2.13,18

Erä 1                

  1. Anni Penttilä                           2001 VeikkVei          1.45,74
  2. Julia Raunio                            2002 ViipU             1.47,44
  3. Krista Manninen                         2004 VehmU             1.47,55
  4. Cecilia Sinervo                         2001 HIFK              1.50,62
  5. Sharon Laine                            2000 HIFK              1.51,11
  6. Donna Laukka                            2001 VihdVie           1.54,71
  7. Saimi Kaija                                  HelsJy            1.55,78
  8. Pinja Konttinen                         2000 HIFK              1.56,37
  9. Netta Tuusjärvi                         2000 HIFK              2.02,81
 10. Sofia Rantanen                          2001 HIFK              2.03,08

Erä 2                

  1. Emma Simberg                            2000 HyvsU             1.46,28
  2. Sonja Lindström                         2000 HyvsU             1.46,69
  3. Neea Nurmi                              2000 EspTa             1.54,45
  4. Lotta Lehtosalo                         2001 HKV               1.57,15
  5. Venla Turakainen                        2000 HelsTa            1.59,45
  6. Henna Wahlman                           2000 KerU              2.01,46
  7. Mariam Jalomie                               HelsJy            2.13,18

T15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               9,54
  2. Neea Nurmi                              2000 EspTa                9,60
  3. Vappu Valtonen                          2001 EspTa                9,61
  4. Katariina Kontio                        2000 EspTa                9,88
  5. Katja Ruth                              2001 HIFK                10,51
  6. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa               10,53
  7. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               10,56
  8. Noora Savola                            2001 TapE                10,82
  9. Marianna Halmetoja                      2001 TapE                11,10
 10. Annika Ahokas                           2001 HIFK                11,13
 11. Meri Järvensivu                         2001 HIFK                11,88
     Laura Putkiranta                        2000 EspTa                 DNS

Erä 1                

  1. Neea Nurmi                              2000 EspTa                9,60
  2. Vappu Valtonen                          2001 EspTa                9,61
  3. Katariina Kontio                        2000 EspTa                9,88
  4. Noora Savola                            2001 TapE                10,82
  5. Annika Ahokas                           2001 HIFK                11,13
  6. Meri Järvensivu                         2001 HIFK                11,88

Erä 2                

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV               9,54
  2. Katja Ruth                              2001 HIFK                10,51
  3. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa               10,53
  4. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               10,56
  5. Marianna Halmetoja                      2001 TapE                11,10
     Laura Putkiranta                        2000 EspTa                 DNS

T15 Korkeus

  1. Jessica Kähärä                          2001 MikkKV                158
         145 150 158 166
           O   O XXO XXX
  2. Neea Nurmi                              2000 EspTa                 145
         135 140 145 150
           O   O   O XXX
  3. Sara Österlund                          2001 HangöIK               145
         135 140 145 150
           O   O XXO XXX
  3. Julia Puustelli                         2001 VantSa                145
         130 135 140 145 150
           O   O   O XXO XXX
  5. Annika Ahokas                           2001 HIFK                  140
         120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O   O XXX
  6. Laura Putkiranta                        2000 EspTa                 140
         135 140 145
           O  XO XXX
  7. Ada Jaakola                             2001 HIFK                  135
         120 125 130 135 140
           O   O   O XXO XXX
  8. Katariina Kontio                        2000 EspTa                 130
         125 130 135
           O  XO XXX
  8. Noora Savola                            2001 TapE                  130
         125 130 135
           O  XO XXX
 10. Kukka Walden                            2001 HIFK                  130
         120 125 130 135
           O  XO XXO XXX
 11. Laura Kekkinen                          2001 HIFK                  125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Mia Tötterman                                HIFK                  125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
     Katarina Närhinen                            HIFK                  125
         110 115 120 125 130
           O   O  XO   O XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Emma Uosukainen                         2001 EspTa                9,55                
          9,30  9,40  9,40     X  9,05  9,55
                                            
  2. Sanni Kuparinen                         2001 JanJa                9,29                
          9,11  9,29     X     X     X  9,01
                                            
  3. Anni Yrjälä                             2002 VantSa               9,28                
          8,95  8,94  9,17  9,28  9,06  9,08
                                            
  4. Iida Uosukainen                         2002 EspTa                9,11                
          8,91  8,73  9,07  9,11     X  8,79
                                            
  5. Sara Österlund                          2001 HangöIK              8,89                
          8,59  8,89  8,62     X     X  8,83
                                            
  6. Amanda Kermoury                         2001 HIFK                 7,85                
          7,77  7,65  7,69  7,44  7,46  7,85
                                            
     Essi Davies                             2000 HKV                   DNS                
        
        
     Marianna Halmetoja                      2001 TapE                  DNS                
        
        
     Sofia Holm                              2001 HangöIK               DNS                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Emma Calculli                           1999 TapE                 9,28                
          9,08  9,28  8,93  9,17  9,00     X