Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
11.06. klo 18:00 Jyväskylä Games Tulokset (päivitetty: 21:25 11.06.2015)
Jyväskylä Games
Harjun stadion
11.6.2015

TULOKSET

M 100 m                             Loppukilpailu

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            10,64 
  2. Elmo Lakka                              JyväskKU            10,71 
  3. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            10,71 
  4. Juho Kaihlajärvi                        JyväskKU            10,88 
  5. Tatu Vähäkangas                         JyväskKU            10,90 
  6. Miska Sundberg                          JyväskKU            11,27 
  7. Teemu Keronen                           OravisU             11,29 
  7. Mikael Halkola                          SeinäjSU            11,29 
  9. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,31 
 10. Markus Rautio                           ImU                 11,47 
 11. Aatu Savolainen                         ÄänekU              11,67 
 12. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie           11,71 
     Lauri Hassi                             OrivPo                DNS 
     Mikko Takkinen                          KuusEV                DNS 
     Valtteri Ahtamo                         JyväskKU              DNS 
     Antti Ruuti                             JyväskKU              DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,9

  1. Miska Sundberg                          JyväskKU            11,27 
  2. Mikael Halkola                          SeinäjSU            11,29 
  3. Markus Rautio                           ImU                 11,47 
  4. Aatu Savolainen                         ÄänekU              11,67 
  5. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie           11,71 
     Lauri Hassi                             OrivPo                DNS 
     Mikko Takkinen                          KuusEV                DNS 
     Antti Ruuti                             JyväskKU              DNS 

Erä 2                Tuuli: +2,0

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            10,64 
  2. Elmo Lakka                              JyväskKU            10,71 
  3. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            10,71 
  4. Juho Kaihlajärvi                        JyväskKU            10,88 
  5. Tatu Vähäkangas                         JyväskKU            10,90 
  6. Teemu Keronen                           OravisU             11,29 
  7. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,31 
     Valtteri Ahtamo                         JyväskKU              DNS 

M 100 m                             Alkuerät

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            10,73Q
  2. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            10,76Q
  3. Elmo Lakka                              JyväskKU            10,84Q
  4. Tatu Vähäkangas                         JyväskKU            10,88Q
  5. Juho Kaihlajärvi                        JyväskKU            10,91Q
  6. Valtteri Ahtamo                         JyväskKU            11,23Q
  7. Teemu Keronen                           OravisU             11,28q
  8. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,32q
  9. Lauri Hassi                             OrivPo              11,32q
 10. Mikael Halkola                          SeinäjSU            11,36q
 11. Miska Sundberg                          JyväskKU            11,43q
 12. Markus Rautio                           ImU                 11,51q
 13. Antti Ruuti                             JyväskKU            11,55q
 14. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie           11,78q
 15. Mikko Takkinen                          KuusEV              11,81q
 16. Aatu Savolainen                         ÄänekU              11,86q
 17. Viljami Hietaharju                      JyväskKU            11,99 
 18. Iiro Surkka                             JyväskKU            12,01 
 19. Paulus Tanhua                           JyväskKU            12,33 
     Kaapo Kangas                            JyväskKU              DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,7

  1. Juho Kaihlajärvi                        JyväskKU            10,91Q
  2. Valtteri Ahtamo                         JyväskKU            11,23Q
  3. Miska Sundberg                          JyväskKU            11,43q
  4. Markus Rautio                           ImU                 11,51q
  5. Mikko Takkinen                          KuusEV              11,81q
  6. Aatu Savolainen                         ÄänekU              11,86q
  7. Iiro Surkka                             JyväskKU            12,01 

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Elmo Lakka                              JyväskKU            10,84Q
  2. Tatu Vähäkangas                         JyväskKU            10,88Q
  3. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,32q
  4. Lauri Hassi                             OrivPo              11,32q
  5. Antti Ruuti                             JyväskKU            11,55q
  6. Viljami Hietaharju                      JyväskKU            11,99 
     Kaapo Kangas                            JyväskKU              DNS 

Erä 3                Tuuli: +3,0

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            10,73Q
  2. Aleksi Lehto                            SeinäjSU            10,76Q
  3. Teemu Keronen                           OravisU             11,28q
  4. Mikael Halkola                          SeinäjSU            11,36q
  5. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie           11,78q
  6. Paulus Tanhua                           JyväskKU            12,33 

M 400 m

  1. Jani Koskela                            TampPy              48,96 
  2. Matti Välimäki                          NoormNo             49,27 
  3. Gustav Klingstedt                       HIFK                49,29 
  4. Juho Pirskanen                          KuopRei             49,68 
  5. Eemeli Välimäki                         NoormNo             50,10 
  6. Roope Saarinen                          EsboIF              50,18 
  7. Lauri Alasaukko-Oja                     TampPy              50,22 
  8. Lauri Hassi                             OrivPo              50,47 
  9. Ismo Pekkanen                           KarhKa              51,20 
 10. Ville Keskinen                          KuopRei             51,94 
 11. Teemu Keronen                           OravisU             52,64 
 12. Dennis Rehnström                        JyväskKU            52,78 
 13. Jooel Savolainen                        JyväskKU            52,87 
 14. Aleksi Harju                            LahdA               52,91 
 15. Janne Kämä                              JyväskKU            52,99 
 16. Jussi Huuskonen                         JyväskKU            53,37 
 17. Iiro Surkka                             JyväskKU            53,42 
 18. Taneli Monni                            JyväskKU            53,48 
 19. Anssi Puttonen                          JyväskKU            53,50 
 20. Janne Heikkinen                         KuopRei             54,32 
 21. Jouni Nyrönen                           JyväskKU            55,11 
 22. Ville Hyttinen                          KuopRei             56,43 
 23. Mikko Takkinen                          KuusEV              59,26 

Erä 1                

  1. Dennis Rehnström                        JyväskKU            52,78 
  2. Jussi Huuskonen                         JyväskKU            53,37 
  3. Anssi Puttonen                          JyväskKU            53,50 
  4. Janne Heikkinen                         KuopRei             54,32 
  5. Jouni Nyrönen                           JyväskKU            55,11 
  6. Ville Hyttinen                          KuopRei             56,43 
  7. Mikko Takkinen                          KuusEV              59,26 

Erä 2                

  1. Lauri Hassi                             OrivPo              50,47 
  2. Ville Keskinen                          KuopRei             51,94 
  3. Teemu Keronen                           OravisU             52,64 
  4. Jooel Savolainen                        JyväskKU            52,87 
  5. Aleksi Harju                            LahdA               52,91 
  6. Janne Kämä                              JyväskKU            52,99 
  7. Iiro Surkka                             JyväskKU            53,42 
  8. Taneli Monni                            JyväskKU            53,48 

Erä 3                

  1. Jani Koskela                            TampPy              48,96 
  2. Matti Välimäki                          NoormNo             49,27 
  3. Gustav Klingstedt                       HIFK                49,29 
  4. Juho Pirskanen                          KuopRei             49,68 
  5. Eemeli Välimäki                         NoormNo             50,10 
  6. Roope Saarinen                          EsboIF              50,18 
  7. Lauri Alasaukko-Oja                     TampPy              50,22 
  8. Ismo Pekkanen                           KarhKa              51,20 

M 1500 m


  1. Andi Noot                               EST               3.48,93 
  2. Ilari Piipponen                         KarhKa            3.58,03 
  3. Jari Räsänen                            JoensKa           3.58,53 
  4. Joonas Lehtinen                         TuUL              3.59,56 
  5. Samu Mikkonen                           KuopRei           4.01,02 
  6. Pekka Klemola                           UllKi             4.04,04 
  7. Mikko Pellinen                          TeuvRi            4.10,15 
  8. Pyry Sipilä                             SjundeåIF         4.12,44 
  9. Konsta Vilkman                          JyväskKU          4.28,50 

M 110 m aj


                     Tuuli: +4,1

  1. Elmo Lakka                              JyväskKU            14,07 
  2. Joli Koivu                              EsboIF              14,61 
  3. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie           16,08 

M Korkeus

  1. Samuli Eriksson                         SalVil                212 
         200 204 208 212 216
           O   O  XO   O XXX
  2. Mauri Kaattari                          HimU                  208 
         195 200 204 208 212
           O   O  XO   O XXX
  3. Valtteri Mattila                        ÄänekU                204 
         190 195 200 204 208
          XO   O XXO XXO XXX
  4. Samuli Sievi-Korte                      ViialVa               200 
         190 195 200 204
           O   O  XO XXX
  4. Jesse Huttunen                          SavitU                200 
         185 190 195 200 204
           O   O   O  XO XXX
  6. Samuli Nurminen                         NoormNo               195 
         190 195 200
          XO  XO XXX
  7. Otto Takala                             JoutsPo               195 
         180 185 190 195 200
           O   O  XO XXO XXX
  8. Aleksi Klemola                          UllKi                 190 
         190 195
           O XXX
  9. Arttu Mattila                           ÄänekU                190 
         180 185 190 195
         XXO   O  XO XXX
 10. Jari Olli                               EvijU                 185 
         185 190
          XO XXX
 10. Matias Mustonen                         LempKiYU              185 
         180 185 190
           O  XO XXX
     Joli Koivu                              EsboIF                DNS 
        
        

M Seiväs

  1. Tomas Wecksten                          KarhU                 517 
         475 482 489 496 502 507 512 517 522 527
          XO   -   -   -   O   -   - XXO   - XXX
  2. Einari Välimäki                         NoormNo               507 
         475 482 489 496 502 507 512 517 522
         XXO   -   -  XO   -  XO   -   - XXX
  3. Joonas Jokivartio                       JyväskKU              475 
         475 482 489
          XO   - XXX
  3. Joonas Mikkanen                         LahdA                 475 
         475 482 489
          XO   - XXX
  5. Vesa Rantanen                           VirtU                 465 
         465 475 482 489
         XXO   -   - XXX
  6. Jesse Salmi                             VaasVa                465 
         430 450 465 482
           O  XO XXO XXX
  7. Jussi Kaavi                             HKV                   450 
         450 465
          XO XXX
  8. Mikko Paavola                           AlajA                 430 
         410 430 450
         XXO XXO XXX
  9. Petri Laitinen                          KangasnKa             410 
         410 430
           O XXX
     Heikki Välimäki                         NoormNo                NH 
         450
         XXX
     Perttu Korhonen                         LahdA                  NH 
         502
         XXX
     Mikael Westö                            VasaIS                DNS 
        
        
     Kalle Harmaala                          JyväskKU              DNS 
        
        

M Pituus

  1. Simo Lipsanen                           LappUM               7,48 +2,5   7,26 +0,8
          7,38  7,48  7,17  6,88     X  7,26
          +2,7  +2,5  +2,2  +2,0  +1,5  +0,8
  2. Kristian Bäck                           VasaIS               7,37 +1,7            
          7,16  7,37     X     X     X     X
          +1,7  +1,7  +1,8  +1,8  +1,1  +1,4
  3. Konsta Kauppinen                        OrimJy               7,17 +1,9            
          6,99  6,96  7,06  7,10  6,95  7,17
          +2,2  +2,2  +2,6  +2,3  +1,0  +1,9
  4. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,09 +2,7      X +1,3
             X     X  7,09     X     X     X
          +2,0  +2,0  +2,7  +2,3  +2,3  +1,3
  5. Jasu Salonen                            KarhKa               6,77 +1,4            
          6,71  6,64     X     X     X  6,77
          +2,1  +2,0  +1,3  +1,3  +2,0  +1,4
  6. Julius Toivola                          JyväskKU             6,29 +1,8            
          6,29     X     X  6,03  6,16     X
          +1,8  +2,6  +1,0  +1,5  +2,0  +2,5
  7. Kaapo Kangas                            JyväskKU             6,20 +1,6            
          5,87  6,20  6,02  5,98  5,82  6,01
          +1,5  +1,6  +1,8  +2,5  +2,1  +2,0
  8. Valtteri Valtonen                       ImU                  6,10 +2,7      X +1,9
             X  5,85     X  6,10     X     X
          +2,1  +2,1  +1,9  +2,7  +2,1  +2,4
     Sami Itani                              JyväskKU              DNS                 
        
        
     Janne Etelämäki                         KuortKu               DNS                 
        
        
     Mikko Rummukainen                       RistU                 DNS                 
        
        
     Miska Sundberg                          JyväskKU              DNS                 
        
        

M Kuula

  1. Matti Kahilainen                        PihtipTui           14,82 
          14,28      X  14,82      X      X      X
  2. Sami Itani                              JyväskKU            14,08 
          13,58  13,96  14,08      X      X      X
     Tomi Nissinen                           MuurY                  NM 
              X      X      X      X      X      X

M Kiekko

  1. Ville Kivioja                           NokU                53,89 
          52,60      X      X  49,33  53,89      X
  2. Olli-Pekka Korhonen                     KaavKai             51,58 
              X  51,58  50,98      X  51,55  49,72
  3. Teemu Poikolainen                       JoensKa             49,90 
          48,39      X  49,40  49,90  49,27  49,82
  4. Veikko Laitinen                         KeurKi              49,18 
          41,22  46,36  47,21  46,80  49,18  47,60
  5. Juuso Sillanpää                         JyväskKU            47,11 
          46,41      X      X  46,51  47,11      X
  6. Mika Ruhtinas                           JyväskKU            44,33 
          43,19  43,23  44,33  40,73  39,94  40,67
  7. Jouni Hytti                             LappUM              42,25 
          36,00  39,82  41,00      X  40,95  42,25
  8. Ari Salo                                ValkHa              41,61 
              X  39,39  41,61      X      X      X
  9. Jari Olli                               EvijU               40,39 
          40,39      X      X      -      -      -
 10. Sami Itani                              JyväskKU            39,91 
          39,76  39,91      X
 11. Joni Pajala                             RaahVe              31,63 
          30,17  28,48  31,63

M Moukari

  1. Arno Laitinen                           JyväskKU            70,11 
          69,03  69,11  68,98  67,06      -  70,11
  2. Ilmari Lahtinen                         NoormNo             68,34 
              X  66,98  68,34  67,49  65,07  68,24
  3. Tommi Remes                             KiuruvU             67,71 
          67,71  67,25  66,43  66,45      X      X
  4. Waltteri Lahtinen                       NoormNo             63,50 
          61,65  62,41  62,50  63,50      X  62,97
     Juha Rinta-Aho                          TöysVe                DNS 
        
     Joni Syrjälä                            TampPy                DNS 
        

M Keihäs

  1. Anssi Liimatta                          JoensKa             71,06 
          68,26  70,40  68,91  68,90  69,33  71,06
  2. Toni Lifländer                          ImU                 68,76 
          65,56  66,97  68,76  66,75  65,36  68,17
  3. Ville Miettinen                         JuuanU              60,75 
          56,60  58,57  60,75  57,39      X  59,76
  4. Eemi Maukonen                           JyväskKU            56,70 
              X      X  52,68  55,04  56,70
  5. Jani Tissari                            HankasHa            43,66 
          43,46  38,28  41,08  38,97  42,00  43,66
     Eero Hakala                             KyrVoi                 NM 
        
     Ville Ruusu                             RaumU                  NM 
        
     Taneli Juutinen                         KuopRei               DNS 
        
     Jere Salo                               LauttLu               DNS 
        

P13 60 m


                     Tuuli: +3,1

  1. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu             8,12 
  2. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,34 
  3. Luukas Saari                            JyväskKU             8,42 
     Elmeri Valkonen                         JyväskKU              DNS 
     Onni Kontro                             JyväskKU              DNS 

P13 Kolmiloikka

  1. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            11,17 +0,5            
         10,93 10,89 10,67 11,17
          +3,0  +3,4  +3,7  +0,5
  2. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               8,59 +3,3   8,41 +1,8
             X  8,54  8,59  8,41
          +3,3  +3,1  +3,3  +1.8

P13 Kuula

  1. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            10,19 
              X  10,19  10,08
  2. Juho Kuvaja                             SeinäjSU             9,74 
           9,22   9,74   9,53
  3. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             7,65 
           7,65   7,14   6,41       

P15 2000 m


  1. Eemil Helander                          JyväskKU          6.11,69 
  2. Anton Kyrönlahti                        KangasnKa         6.58,36 

P15 Pituus

  1. Jimi Nukala                             VaasVa               5,91 +2,1   5,80 +1,9
          5,80  5,89  5,91     X
          +1,9  +2,9  +2,1  +2,2
  2. Heikki Vuorinen                         ÄänekU               4,58 +3,6            
          4,25     X  4,25  4,58
          +2,1  +2,5  +2,4  +3,6
     Juho Varkoi                             KuopRei                NM +1,0            
             X     X     X     X
          +2,2  +2,8  +1,0  +2.1

P15 Keihäs

  1. Topi Julkunen                           JuvU                55,84 
          49,16  45,49  55,84
  2. Juho Järvinen                           KarstKi             50,51 
              X  50,51      X
  3. Juho Varkoi                             KuopRei             36,31 
          35,03  36,31  35,41

M19 300 m


  1. Daniel Savolainen                       JyväskKU            36,96 
  2. Miska Sundberg                          JyväskKU            37,87 
  3. Lauri Hietaharju                        JyväskKU            38,31 
  4. Kaapo Kangas                            JyväskKU            38,99 
     Aaron Savolainen                        JyväskKU              DNS 

M30+ 100 m

  1. Teemu Kejonen M35                       MuurY               11,55 
  2. Mikko Perttinä M35                      SiilPo              12,47 
  3. Oskari Puhakka M35                      JyväskKU            12,52 
  4. Miika Hytönen M30                       HaukivKi            12,70 
  5. Jukka Mononen M55                       JyväskKU            12,80 
  6. Aki Vesterback M45                      JyväskKU            13,10 
  7. Ari Ruuti M40                           JyväskKU            13,61 
  8. Sami Jämsen M40                         JyväskKU            13,68 
  9. Matti Saunanen M40                      IkaalU              17,16 

Erä 1                Tuuli: +2,8

  1. Jukka Mononen M55                       JyväskKU            12,80 
  2. Aki Vesterback M45                      JyväskKU            13,10 
  3. Ari Ruuti M40                           JyväskKU            13,61 
  4. Sami Jämsen M40                         JyväskKU            13,68 
  5. Matti Saunanen M40                      IkaalU              17,16 

Erä 2                Tuuli: +2,6

  1. Teemu Kejonen M35                       MuurY               11,55 
  2. Mikko Perttinä M35                      SiilPo              12,47 
  3. Oskari Puhakka M35                      JyväskKU            12,52 
  4. Miika Hytönen M30                       HaukivKi            12,70 

M30+ Pituus

  1. Jarkko Lassila M35                      JyväskKU             5,09 +1,7            
          5,09  5,09  5,04  5,00
          +2,8  +1,7  +1,5  +2,0
  2. Jari Jaatinen M50                       JyväskKU             5,04 +2,6   4,96 +1,5
          4,95  4,96  4,92  5,04
          +0,9  +1,5  +0,6  +2,6
  3. Jukka Järvenpää M65                     JyväskKU             4,45 +0,5            
          4,32  4,45     X
          +1,8  +0,5      
  4. Kalevi Häkkinen M60                     JyväskKU             4,44 +1,4            
          4,44  4,30  4,38  3,89
          +1,4  +2,5  +2,7  +1,0
  5. Ari Ruuti M40                           JyväskKU             4,40 +3,1   4,38 +1,6
          4,21  4,14  4,38  4,40
          +0,4  +1,3  +1,6  +3,1
  6. Matti Saunanen M40                      IkaalU               3,28 +1,1            
          3,28     X  3,12     X
          +1,1        +1,5      

N 100 m                             Loppukilpailu

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU               11,70 
  2. Maria Räsänen                           KuopRei             12,04 
  3. Milla Heiskanen                         IisVi               12,06 
  4. Anna Julin                              IFNykn              12,14 
  5. Henriikka Parpala                       KokkVei             12,20 
  6. Annika Haverinen                        KajKi               12,42 
  6. Heli Halonen                            LahdA               12,42 
  6. Jenna Pihkola                           LahdA               12,42 
  9. Kamilla Nurminen                        HKV                 12,43 
 10. Hanna-Elina Kaila                       LappUM              12,52 
 11. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            12,72 
 12. Aino Mikkola                            KuopRei             12,81 
 13. Katriina Mäyrä                          ImU                 12,82 
 14. Raakel Rekola                           JyväskKU            13,11 
 15. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,13 
 16. Hilla Nieminen                          JyväskKU            13,48 

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Annika Haverinen                        KajKi               12,42 
  2. Hanna-Elina Kaila                       LappUM              12,52 
  3. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            12,72 
  4. Aino Mikkola                            KuopRei             12,81 
  5. Katriina Mäyrä                          ImU                 12,82 
  6. Raakel Rekola                           JyväskKU            13,11 
  7. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,13 
  8. Hilla Nieminen                          JyväskKU            13,48 

Erä 2                Tuuli: +1,4

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU               11,70 
  2. Maria Räsänen                           KuopRei             12,04 
  3. Milla Heiskanen                         IisVi               12,06 
  4. Anna Julin                              IFNykn              12,14 
  5. Henriikka Parpala                       KokkVei             12,20 
  6. Heli Halonen                            LahdA               12,42 
  6. Jenna Pihkola                           LahdA               12,42 
  8. Kamilla Nurminen                        HKV                 12,43 

N 100 m                             Alkuerät

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU               11,71Q
  2. Maria Räsänen                           KuopRei             12,06Q
  3. Henriikka Parpala                       KokkVei             12,13Q
  4. Milla Heiskanen                         IisVi               12,14q
  5. Anna Julin                              IFNykn              12,19q
  6. Kamilla Nurminen                        HKV                 12,37Q
  7. Heli Halonen                            LahdA               12,40q
  8. Jenna Pihkola                           LahdA               12,43q
  9. Hanna-Elina Kaila                       LappUM              12,51q
 10. Aino Mikkola                            KuopRei             12,58q
 11. Annika Haverinen                        KajKi               12,59q
 12. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            12,70q
 13. Katriina Mäyrä                          ImU                 12,80q
 14. Raakel Rekola                           JyväskKU            13,00q
 15. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,04q
 16. Hilla Nieminen                          JyväskKU            13,34q
 17. Katja Ala-Hakuni                        TampPy              13,37 
 18. Lotta Laurikainen                       JyväskKU            13,38 
 18. Monika Ahonen                           JyväskKU            13,38 
 20. Inka Sinivuori                          JyväskKU            13,53 
 20. Iina-Sofia Karonen                      JyväskKU            13,53 
 22. Janika Heikkinen                        VarkKV              13,65 
 23. Vilma Kivelä                            JyväskKU            13,67 
 24. Sofia Muittari                          SaarijPu            13,91 
 25. Eveliina Koskinen                       VarkKV              13,94 
 26. Jonna Malinen                           JyväskKU            14,09 
 27. Laura Lundberg                          VarkKV              14,17 

Erä 1                Tuuli: +2,3

  1. Maria Räsänen                           KuopRei             12,06Q
  2. Jenna Pihkola                           LahdA               12,43q
  3. Annika Haverinen                        KajKi               12,59q
  4. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,04q
  5. Sofia Muittari                          SaarijPu            13,91 
  6. Eveliina Koskinen                       VarkKV              13,94 
  7. Jonna Malinen                           JyväskKU            14,09 

Erä 2                Tuuli: +1,3

  1. Kamilla Nurminen                        HKV                 12,37Q
  2. Hanna-Elina Kaila                       LappUM              12,51q
  3. Aino Mikkola                            KuopRei             12,58q
  4. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            12,70q
  5. Raakel Rekola                           JyväskKU            13,00q
  6. Hilla Nieminen                          JyväskKU            13,34q
  7. Laura Lundberg                          VarkKV              14,17 

Erä 3                Tuuli: +1,8

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU               11,71Q
  2. Anna Julin                              IFNykn              12,19q
  3. Heli Halonen                            LahdA               12,40q
  4. Monika Ahonen                           JyväskKU            13,38 
  5. Iina-Sofia Karonen                      JyväskKU            13,53 
  6. Janika Heikkinen                        VarkKV              13,65 
  7. Vilma Kivelä                            JyväskKU            13,67 

Erä 4                Tuuli: +2,2

  1. Henriikka Parpala                       KokkVei             12,13Q
  2. Milla Heiskanen                         IisVi               12,14q
  3. Katriina Mäyrä                          ImU                 12,80q
  4. Katja Ala-Hakuni                        TampPy              13,37 
  5. Lotta Laurikainen                       JyväskKU            13,38 
  6. Inka Sinivuori                          JyväskKU            13,53 

N 400 m

  1. Katri Mustola                           KalajJu             55,38 
  2. Aleksandra Niiranen                     LappUM              56,95 
  3. Jonna Julin                             IFNykn              57,20 
  4. Venla Paunonen                          TuUL                57,54 
  5. Mette Paavolainen                       IKFalken            57,72 
  6. Simone Wiklund                          IFNykn              57,86 
  7. Ella Kumpulainen                        SavonlRie           58,62 
  8. Marianne Pitkänen                       KuopRei           1.00,32 
  9. Sallamari Koskinen                      IFDrott           1.01,48 
 10. Mira Taulavuori                         OulPy             1.01,50 
 11. Inna Anttila                            SaarijPu          1.01,56 
 12. Hanna Liukka                            KeskiUYU          1.02,32 
 13. Paula Pelkonen                          MikkKV            1.03,02 
 14. Kaisa Hammaren                          ImU               1.04,23 
 15. Vera Suihko                             TampPy            1.04,25 
 16. Hilla Nieminen                          JyväskKU          1.05,00 
 17. Jenni Peräinen                          TampPy            1.06,45 

Erä 1                

  1. Mira Taulavuori                         OulPy             1.01,50 
  2. Kaisa Hammaren                          ImU               1.04,23 
  3. Hilla Nieminen                          JyväskKU          1.05,00 
  4. Jenni Peräinen                          TampPy            1.06,45 

Erä 2                

  1. Simone Wiklund                          IFNykn              57,86 
  2. Marianne Pitkänen                       KuopRei           1.00,32 
  3. Inna Anttila                            SaarijPu          1.01,56 
  4. Hanna Liukka                            KeskiUYU          1.02,32 
  5. Paula Pelkonen                          MikkKV            1.03,02 
  6. Vera Suihko                             TampPy            1.04,25 

Erä 3                

  1. Katri Mustola                           KalajJu             55,38 
  2. Aleksandra Niiranen                     LappUM              56,95 
  3. Jonna Julin                             IFNykn              57,20 
  4. Venla Paunonen                          TuUL                57,54 
  5. Mette Paavolainen                       IKFalken            57,72 
  6. Ella Kumpulainen                        SavonlRie           58,62 
  7. Sallamari Koskinen                      IFDrott           1.01,48 

N 1500 m


  1. Heidi Eriksson                          IKFalken          4.32,87 
  2. Oona Kettunen                           KarhKa            4.34,23 
  3. Saija Seppä                             SuolU             4.36,71 
  4. Aino Kivenmäki                          KuortKu           4.54,47 
  5. Linnea Harala                           SomE              4.55,68 
  6. Katri Niemistö                          JyväskKU          4.56,07 
  7. Jasmin Nyyssönen                        JyväskKU          5.04,44 
  8. Roosa Rantanen                          KarhKa            5.05,77 
  9. Anna Huostila                           OrivPo            5.07,15 
 10. Siiri Möller                            SuolU             5.22,66 
 11. Linda Leppikorpi                        JyväskKU          5.29,27 

N 100 m aj 2. juoksu


                     Tuuli: +2,0

  1. Reetta Hurske                           TampPy              13,44 
  2. Ida Aidanpää                            JyväskKU            13,54 
  3. Emma Koistinen                          JyväskKU            13,75 
  4. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU            13,84 
  5. Jessi Landström                         TampPy              14,22 
  6. Heta Rasinkangas                        JyväskKU            14,59 
  7. Paula Pelkonen                          MikkKV              14,63 
  8. Vilma Mainio                            JyväskKU            15,05 

N 400 m aj


  1. Kirsi Pekkanen                          KuopRei             59,99 
  2. Eveliina Määttänen                      KeskiUYU          1.00,49 
  3. Kristiina Halonen                       LappUM            1.02,24 
  4. Kaisa Rytkönen                          RantasU           1.02,53 
  5. Siiri Rainio                            JyväskKU          1.03,67 
  6. Elisa Nieminen                          ImU               1.07,26 
  7. Janina Jahkola                          JyväskKU          1.08,66 
  8. Elli Hiltunen                           VarkKV            1.14,78 

N 100 m aj 1. juoksu

  1. Reetta Hurske                           TampPy              13,49 
  2. Ida Aidanpää                            JyväskKU            13,57 
  3. Emma Koistinen                          JyväskKU            13,83 
  4. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU            13,97 
  5. Jessi Landström                         TampPy              14,32 
  6. Heta Rasinkangas                        JyväskKU            14,56 
  7. Paula Pelkonen                          MikkKV              14,78 
  8. Sini Toivola                            JyväskKU            14,82 
  9. Vilma Mainio                            JyväskKU            15,28 

Erä 1                Tuuli: +1,5

  1. Heta Rasinkangas                        JyväskKU            14,56 
  2. Sini Toivola                            JyväskKU            14,82 
  3. Vilma Mainio                            JyväskKU            15,28 

Erä 2                Tuuli: +1,3

  1. Reetta Hurske                           TampPy              13,49 
  2. Ida Aidanpää                            JyväskKU            13,57 
  3. Emma Koistinen                          JyväskKU            13,83 
  4. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU            13,97 
  5. Jessi Landström                         TampPy              14,32 
  6. Paula Pelkonen                          MikkKV              14,78 

N Seiväs

  1. Erica Hjerpe                            VasaIS                416 
         390 396 405 416 425
           O   -  XO XXO XXX
  2. Aino Siitonen                           HKV                   405 
         390 396 405 416
          XO   - XXO XXX
  3. Laura Ollikainen                        VarkKV                348 
         306 320 334 348 362
          XO   -  XO  XO XXX
  4. Piia Peets                              JyväskKU              334 
         291 306 320 334 348
          XO   O   O  XO XXX
  5. Krista Koskinen                         KaipVi                320 
         276 291 306 320 334
           O   O   O   O XXX
  6. Sonja Hartio                            JyväskKU              306 
         291 306 320
          XO XXO XXX
  7. Milla Pohjola                           MultJy                306 
         276 291 306 320
         XXO XXO XXO XXX
  8. Emma Mäkelä                             MultJy                291 
         276 291 306
         XXO   O XXX
     Riikka Konttinen                        MultJy                 NH 
         276
         XXX
     Monika Ahonen                           JyväskKU               NH 
         320
         XXX

N Kolmiloikka

  1. Emma Pullola                            VaasVa              13,00 +2,6  12,80 +1,6
             X 12,70     X 12,80 12,88 13,00
          +0,8  +0,4  +1,5  +1,6  +2,5  +2,6
  2. Senni Salminen                          ImU                 12,95 +2,3  12,94 +1,6
             X 12,94     X     - 12,83 12,95
          +1,6  +1,6  +1,1        +1,9  +2,3
  3. Anna Pajunen                            IFÅsarna            12,63 +1,5            
             X 12,63     X     X     X     X
          +1,5  +1,5  +1,8  +1,7  +1,0  +2,6
  4. Johanna Hokkanen                        KangasnKa           11,90 +0,9            
             X     X 11,85     X 11,90     X
          +2,0  +1,8  +1,6  +2,5  +0,9  +1,9
  5. Sini Sanaslahti                         KaipVi              11,79 +1,0            
         11,79     X     X 11,58 11,53     -
          +1,0  +1,6  +1,5  +1,7  +0,8  +1,7
  6. Laura Rautiainen                        SaarijPu            11,76 +2,4  11,65 +1,9
             X     X 11,76     X 11,65     X
          +1,1  +1,3  +2,4  +1,9  +1,9  +0,9
  7. Sini Toivola                            JyväskKU            11,76 +2,0            
         11,76     X 11,18 11,31     X     -
          +2,0  +1,1  +1,3  +2,3  +2,1      
  8. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            11,75 +1,5            
         11,70 11,75     X     -     -     -
          +2,4  +1,5  +0,9                  
  9. Johanna Kotikangas                      YlihJu              11,52 +0,9            
         11,47 11,48 11,52
          +1,8  +1,7  +0,9
 10. Janika Heikkinen                        VarkKV              10,86 +1,4            
             X     X 10,86
          +2,2  +2,0  +1.4

N Kuula

  1. Minna-Marjatta Liimatainen              AlajA               14,08 
              X      X  14,03      X  14,08  13,98
  2. Tara Tuominen                           UudKK               14,06 
          14,06      X      X      X  14,00  13,89
  3. Eveliina Rouvali                        KuopRei             13,93 
          13,93  13,86      X      X      X      X
  4. Senja Mäkitörmä                         VarpVi              13,20 
          11,88      X  12,67      X  12,91  13,20
  5. Maarit Iso-Jaakkola                     PunkalKu            12,93 
              X  12,13  12,22  12,70  12,52  12,93
  6. Helena Leveelahti                       VirtU               12,88 
          12,69  12,77  12,48      X  12,88  12,64
  7. Maria Pulkkinen                         MerikI              12,74 
              X  11,90  12,30  12,41  12,74  12,59
  8. Salli Kirvesmies                        LappUM              12,15 
          12,08      X      X  12,15      X      X
  9. Inka Sinivuori                          JyväskKU             8,77 
              X      X   8,77
 10. Paula Pelkonen                          MikkKV               8,44 
           8,44   8,39   7,98

N Kiekko

  1. Heini Järventausta                      LempKiYU            50,27 
          49,35  45,72  49,57  48,15      X  50,27
  2. Helena Leveelahti                       VirtU               48,86 
              X  47,57  46,63  44,64      X  48,86
  3. Kaisa Ilonen                            KangKi              42,17 
              X      X      X      X      X  42,17
  4. Heli Kortesmäki                         TeuvRi              40,77 
          40,77  39,04      X  40,07  40,38  39,17
     Hanna Rintamäki                         IFFemman              DNS 
        
     Emma Rintamäki                          IFFemman              DNS 
        

T13 60 m

  1. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             8,58 
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             8,73 
  3. Varpu-Sofia Heinonen                    JyväskKU             8,84 
  4. Beda Salmi                              JyväskKU             8,91 
  5. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,00 
  6. Anni Gustafsson                         JyväskKU             9,04 
  7. Venla Saari                             JyväskKU             9,13 
  8. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             9,23 
  9. Venla Marjanen                          KaipVi               9,26 
 10. Emmi Pennanen                           JyväskKU             9,29 
 11. Isa Kannisto                            JyväskKU             9,35 
     Annika Ahonen                           JyväskKU              DNF 
     Saga Sievänen                           JyväskKU              DNS 
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,8

  1. Varpu-Sofia Heinonen                    JyväskKU             8,84 
  2. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,00 
  3. Venla Saari                             JyväskKU             9,13 
  4. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             9,23 
  5. Venla Marjanen                          KaipVi               9,26 
  6. Isa Kannisto                            JyväskKU             9,35 
     Annika Ahonen                           JyväskKU              DNF 

Erä 2                Tuuli: +2,5

  1. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             8,58 
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             8,73 
  3. Beda Salmi                              JyväskKU             8,91 
  4. Anni Gustafsson                         JyväskKU             9,04 
  5. Emmi Pennanen                           JyväskKU             9,29 
     Saga Sievänen                           JyväskKU              DNS 
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS 

T13 1000 m


  1. Johanna Kulmala                         PylkönmY          3.24,18 
  2. Venla Marjanen                          KaipVi            3.25,63 
  3. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY          3.32,19 
  4. Iiris Helander                          JyväskKU          3.38,97 
  5. Sanni Möller                            SuolU             3.47,72 
  6. Viivi Mäenpää                           AlavU             3.55,58 

T13 Kolmiloikka

  1. Sofia Ylinen                            SeinäjSU            10,05 +5,0            
         10,05     X  9,89  9,83
          +5,0        +2,2  +2,5
  2. Beda Salmi                              JyväskKU             9,93 +1,4            
          9,61     X  9,87  9,93
          +4,1        +1,4  +1,4
  3. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,68 +1,3            
          9,43  9,63  9,68  9,62
          +2,7  +3,8  +1,3  +2,6
  4. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             9,66 +3,6   9,29 +2,0
          9,66  9,10  9,29  3,09
          +3,6  +1,7  +2,0  +1,8
  5. Emmi Pennanen                           JyväskKU             9,64 +3,4            
          9,64  9,16  9,17  9,39
          +3,4  +3,2  +2,1  +2,3
  6. Annika Ahonen                           JyväskKU             9,63 +0,8            
          9,53  9,63     X     X
          +3,6  +0,8            
  7. Isa Kannisto                            JyväskKU             8,84 +5,3            
          8,84  8,81     X  8,59
          +5,3  +2,3        +2,1
  8. Ilona Ottelin                           JyväskKU             7,40 +1,9            
          7,40     X  7,13  0,73
          +1,9        +3,0  +5,0
     Saga Sievänen                           JyväskKU              DNS                 
        
        
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS                 
        
        

T13 Kuula

  1. Aada Koppeli                            JyväskKU            10,39 
              X   9,65  10,39
  2. Noora Hakonen                           PihtipTui            9,40 
           9,37   9,40   9,29
  3. Annika Ahonen                           JyväskKU             8,46 
           8,46   8,05      X
  4. Varpu-Sofia Heinonen                    JyväskKU             7,53 
           6,73   7,12   7,53
  5. Riikka Savolainen                       JyväskKU             7,40 
           7,40   7,26   6,78
  6. Ilona Ottelin                           JyväskKU             5,52 
           5,52   4,95   4,53
     Emma Siirilä                            JyväskKU              DNS 
        

T15 100 m

  1. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              12,99 
  2. Selma Saarinen                          LappVei             13,45 
  3. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            13,83 
  4. Aada Mäkelä                             JyväskKU            13,89 
  5. Saara Svahn                             KaipVi              14,22 
  6. Emmi Pennanen                           JyväskKU            14,42 
  7. Unna Sinivuori                          JyväskKU            15,22 
     Katariina Saarelainen                   JyväskKU              DNS 
     Janette Tanninen                        MultJy                DNS 
     Vilma Siirilä                           JyväskKU              DNS 
     Matleena Parpala                        KokkVei               DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,8

  1. Aada Mäkelä                             JyväskKU            13,89 
  2. Saara Svahn                             KaipVi              14,22 
  3. Emmi Pennanen                           JyväskKU            14,42 
  4. Unna Sinivuori                          JyväskKU            15,22 
     Katariina Saarelainen                   JyväskKU              DNS 

Erä 2                Tuuli: +2,0

  1. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              12,99 
  2. Selma Saarinen                          LappVei             13,45 
  3. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            13,83 
     Janette Tanninen                        MultJy                DNS 
     Vilma Siirilä                           JyväskKU              DNS 
     Matleena Parpala                        KokkVei               DNS 

T15 2000 m


  1. Mariella Hietapakka                     ViitVie           7.57,36 

T15 80 m aj


                     Tuuli: +2,5

  1. Siiri Rainio                            JyväskKU            11,88 
  2. Roosa Mähönen                           JyväskKU            13,02 
  3. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            13,37 

T15 Pituus

  1. Roosa Mähönen                           JyväskKU             5,16 +1,9            
          4,92  4,91  5,16  4,77
          +0,9  +3,3  +1,9      
  2. Pinja Hirvilahti                        KaipVi               5,07 +0,8            
          5,07  5,04     X     X
          +0,8  +1,9            
  3. Janette Tanninen                        MultJy               5,04 +1,5            
          4,77  4,95  5,04  4,99
          +1,9  +3,0  +1,5  +0,5
  4. Aada Mäkelä                             JyväskKU             4,91 +2,6   4,72 +1,7
          4,72  4,54  4,91  4,52
          +1,7  +2,3  +2,6  +2,3
  5. Matleena Parpala                        KokkVei              4,90 +2,5   4,30 +1,1
          4,51  4,90  4,30     X
          +2,5  +2,5  +1,1      
  6. Selma Saarinen                          LappVei              4,86 +2,0            
          4,86     X  4,79     X
          +2,0        +2,2      
  7. Heidi Haapamäki                         JyväskKU             4,52 +3,0   4,38 +1,7
          4,21  4,52  4,38  4,33
          +3,4  +3,0  +1,7  +1,2
  8. Katariina Saarelainen                   JyväskKU             4,15 +1,1            
             X     X  4,15     X
                      +1,1      
Kilpailun ulkopuolella
     Vilma Mainio                            JyväskKU             5,43 +2,4   5,41 +1,4
          5,40  5,41     X  5,43
          +4,0  +1,4        +2,4
     Vilma Kivelä                            JyväskKU             4,29 +2,1   4,21 +1,3
          4,21  4,16  4,29  4,13
          +1,3  +1,4  +2,1  +1,9
Kilpailun ulkopuolella
     Janina Jaatinen                         JyväskKU             4,24 +1,8            
          4,24     X  4,22  3,99
          +1,8        +2,3  +2,9
     Camilla Kyröläinen                      JyväskKU             4,66 +1,9            
             X     X  4,66  4,25
                      +1,9  +1,4
Kilpailun ulkopuolella
     Sofia Muittari                          SaarijPu             4,71 +1,3            
          4,48  4,71  4,39  4,44
          +3,0  +1,3  +0,8  +0.7

T15 Keihäs

  1. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              28,42 
          27,75  23,07  28,42
  2. Unna Sinivuori                          JyväskKU            23,81 
          23,81  21,70  23,31
     Siiri Rainio                            JyväskKU              DNS 
        
     Roosa Mähönen                           JyväskKU              DNS 
        

N19 300 m


  1. Heini Ikonen                            JyväskKU            43,21 
  2. Sanna Kekki                             HankasHa            44,77 
     Eveliina Ojala                          SoinSi                DNS 

N30+ 100 m

  1. Johanna Haikonen N40                    PorvU               13,72 
  2. Johanna Herlevi-Saarukka N40            JyväskKU            13,73 
  3. Satu Koivukumpu N45                     JyväskKU            14,21 
  4. Anne Yli-Olli N40                       JyväskKU            14,34 
  5. Anette Mehtälä N35                      JyväskKU            14,37 
  5. Hanni Salo N35                          JyväskKU            14,37 
  7. Mari Kyrönlahti N45                     JyväskKU            14,47 
  8. Heli Lehtinen N40                       JyväskKU            14,64 
  9. Annika Savolainen N55                   JyväskKU            15,02 
 10. Maija-Liisa Hyppönen N30                JyväskKU            15,51 
 11. Hannele Eronen N30                      JyväskKU            15,73 
 12. Leena Tenhu N55                         JyväskKU            15,83 
Kilpailun ulkopuolella
     Susanna Leipälä                         HaapajKi            15,14 

Erä 1                Tuuli: +1,6

  1. Johanna Haikonen N40                    PorvU               13,72 
  2. Johanna Herlevi-Saarukka N40            JyväskKU            13,73 
  3. Satu Koivukumpu N45                     JyväskKU            14,21 
  4. Anne Yli-Olli N40                       JyväskKU            14,34 
  5. Mari Kyrönlahti N45                     JyväskKU            14,47 
  6. Heli Lehtinen N40                       JyväskKU            14,64 
  7. Annika Savolainen N55                   JyväskKU            15,02 
  8. Leena Tenhu N55                         JyväskKU            15,83 

Erä 2                Tuuli: +2,8

  1. Anette Mehtälä N35                      JyväskKU            14,37 
  1. Hanni Salo N35                          JyväskKU            14,37 
  3. Maija-Liisa Hyppönen N30                JyväskKU            15,51 
  4. Hannele Eronen N30                      JyväskKU            15,73 
Kilpailun ulkopuolella
     Susanna Leipälä                         HaapajKi            15,14 

N30+ Pituus

  1. Anne Yli-Olli N40                       JyväskKU             4,41 +0,8            
          4,36     X  4,29  4,41
          +0,9        +3,1  +0,8
  2. Anette Mehtälä N35                      JyväskKU             4,40 +1,8            
             X  4,28  4,40  4,29
                +4,2  +1,8  +2,1
  3. Hanni Salo N35                          JyväskKU             4,25 +2,7            
             X     X  4,25     X
                      +2,7      
  4. Heli Lehtinen N40                       JyväskKU             4,20 +1,3            
             X     X  4,20  4,01
                      +1,3  +1,5
  5. Annika Savolainen N55                   JyväskKU             4,10 +2,2            
          4,09  4,10  4,01  4,09
          +3,1  +2,2  +3,3  +4,3
  6. Satu Koivukumpu N45                     JyväskKU             4,10 +2,4   3,87 +0,3
          4,10  3,92  3,37  3,87
          +2,4  +3,2  +2,0  +0,3
  7. Maija-Liisa Hyppönen N30                JyväskKU             3,91 +2,4   3,56 +0,9
             X  3,91     X  3,56
                +2,4        +0,9
  8. Mari Kyrönlahti N45                     JyväskKU             3,81 +0,4            
          3,74  3,75     X  3,81
          +2,2  +3,2  +4,4  +0,4
     Hannele Eronen N30                      JyväskKU              DNS                 
        
        

N Pituus luokka 11

  1. Elisa Montonen                          HKV                  4,02 +1,7            
             X  3,80  3,94  3,97  3,87  4,02
                +2,1  +4,0  +2,4  +4,0  +1.7

M Kiekko luokka F37

  1. Iiro Kokkonen                           JyväskKU            36,80 
          36,80      X  31,94  32,78      X      X
  2. Timo Mustikkamaa                        TampPy              36,10 
              X      X      X  36,10  34,52      X