Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Maantiekisat
19.09. klo 14:00 Kirkkolammen juoksu Tulokset (päivitetty: 23:54 19.09.2015)
Kirkkolammen juoksu
Kirkkolammen puisto Rovaniemi
19.9.2015

TULOKSET

M Maastojuoksu


  1. Erik Karvonen                           RovanLa             12.51 
  2. Pasi Huhtalo                                                13.24 
  3. Aimo Määttä                                                 13.49 
  4. Kuisma Suopela                          TervTe              15.11 
  5. Pekka Kuivalainen                                           15.20 
     Timo Jumisko                                                  DNF 
     Tuukka Tuohino                          PohjKoi               DNS 

P7 Maastojuoksu


  1. Elmeri Mäkirunsas                                            1.20 
  2. Marius Pitkänen                                              1.23 
  3. Aamos Oinas                             PohjKoi              1.27 
  4. Eetu Juopperi                                                1.30 
  5. Atte Mikkola                            PohjKoi              1.42 
  6. Sebastian Palojärvi                     PohjKoi              1.47 
     Reetu Jauhojärvi                        LapLu                 DNS 
     Jesse Hiltunen                          LapLu                 DNS 

P9 Maastojuoksu


  1. Veikka Mäki-Runsas                                           1.09 
  2. Samu Juopperi                                                1.30 
     Veeti Särkelä                           LapLu                 DNS 
     Aleksanteri Mursu                       PohjKoi               DNS 

P11 Maastojuoksu


  1. Veikka Mäki-Runsas                                           4.24 
  2. Kasper Kähkönen                         PohjKoi              4.28 
  3. Aapeli Karppinen                                             4.34 
  4. Jalmari Kansanaho                       LapLu                4.47 

P15 Maastojuoksu


  1. Joakim Pitkänen                         LapLu                8.37 
  2. Erkki Ikäläinen                         PohjKoi              8.38 
  3. Antti Kurvinen                          PohjKoi              8.52 

M17 Maastojuoksu


  1. Kristian Väänänen                       RovMa               14.34 

N Maastojuoksu


  1. Reetta Piirainen                                            13.42 
  2. Kati Kuivalainen                                            15.27 

T7 Maastojuoksu


  1. Saimi Karvinen                                               1.57 

T9 Maastojuoksu


  1. Nanna Halme                                                  1.10 
  2. Safia Mekki                             PohjKoi              1.12 
  3. Elina Kansanaho                         LapLu                1.13 
  4. Heta Ruotsala                           PohjKoi              1.15 
  5. Hilpi Ruotsala                          PohjKoi              1.17 
  6. Mona Pitkänen                           LapLu                1.18 
  7. Mona Herva                              PohjKoi              1.19 
  8. Aada Virta                              PohjKoi              1.20 
  9. Taru Repo                                                    1.22 
 10. Laura Ojala                             PohjKoi              1.24 
 11. Layla Koivisto                                               1.26 
 12. Anni Mikkola                            TaipMa               1.32 
 13. Sofia Palojärvi                         PohjKoi              1.47 
     Matilda Jauhojärvi                      LapLu                 DNS 
     Noora Joki                              PohjKoi               DNS 
     Sointu Oinas                            PohjKoi               DNS 

T11 Maastojuoksu


  1. Neea-Maria Joki                         PohjKoi              4.35 
  2. Viivi Raudasoja                         PohjKoi              5.03 

T13 Maastojuoksu


  1. Anni Jauhola                            AlatPi               4.03 
  2. Fella Mekki                             PohjKoi              5.10 

T15 Maastojuoksu


  1. Emilia Kähkönen                         PohjKoi              8.48 
  2. Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi              8.57 
  3. Jenni Ojala                             PohjKoi              9.17 
  4. Roosa Karppinen                                              9.23 
  5. Iina Jauhola                            AlatPi               9.44 
  6. Emilia Anttonen                         PohjKoi             10.26