Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.11. klo 18:00 Pohjan Koiton viikkokisat Tulokset (päivitetty: 22:38 25.11.2014)
Pohjan Koiton viikkokisat
Lapin Urheiluopisto
25.11.2014

TULOKSET

M 200 m

  1. Harri Hietanen                          LapLu               26,15 
  2. Pauli Moilanen                          LapLu               26,82 
  3. Topias Kontio                           LapLu               28,25 
  4. Arvi Hyvönen                            LapLu               28,37 
     Aleksi Härkönen                         PudasjU               DNS 

Erä 1                

  1. Harri Hietanen                          LapLu               26,15 
  2. Pauli Moilanen                          LapLu               26,82 

Erä 2                

  1. Topias Kontio                           LapLu               28,25 
  2. Arvi Hyvönen                            LapLu               28,37 
     Aleksi Härkönen                         PudasjU               DNS 

M 3000 m


  1. Jani Ylisaukko-Oja                      ArcticA           9.01,38 
  2. Pauli Moilanen                          LapLu             9.07,02 
  3. Aleksi Härkönen                         PudasjU           9.54,20 
  4. Ilkka-Petri Välitalo                    MuurKV           10.08,33 
  5. Arvi Hyvönen                            LapLu            11.08,96 
     Ossi Peltoniemi                         YlikNM                DNF 

P7 40 m


  1. Hermanni Mäkiharju                      LapLu                7,63 

P7 Pituus

  1. Hermanni Mäkiharju                      LapLu                2,65                 
          2,65
              

P9 Pituus

  1. Rasmus Pääkkönen                        LapLu                3,03                 
          3,03
              

P11 60 m


  1. Otto Kemppainen                         LapLu                9,02 
  2. Teemu Tieranta                          LapLu                9,20 
  3. Vertti Turkki                           LapLu                9,96 

P11 Pituus

  1. Otto Kemppainen                         LapLu                4,36                 
          4,36
              
  2. Teemu Tieranta                          LapLu                4,05                 
          4,05
              
  3. Vertti Turkki                           LapLu                3,62                 
          3,62
              

P13 200 m


  1. Sampo Ala                               LapLu               29,41 
  2. Joona Rissanen                          LapLu               31,01 
  3. Matti Perälä                            LapLu               32,17 
     Joakim Pitkänen                         LapLu                 DNS 

P15 2190 m


  1. Topias Kontio                           LapLu             8.01,03 
  2. Joakim Pitkänen                         LapLu             8.48,49 
     Wille Karhumaa                          LapLu                 DNS 

M17 200 m


  1. Mikko Rahkola                           LapLu               24,62 

N 200 m


  1. Iida Elomaa                             LapLu               33,30 

N 3000 m


  1. Anna Haataja                            LapLu            10.45,96 
  2. Iida Elomaa                             LapLu            12.22,74 

N Seiväs

  1. Tarja Nevalainen                        LapLu                 250 
         220 230 240 250 260
           O   O  XO   O XXX

T7 40 m

  1. Milja Selkälä                           LapLu                7,91 
  2. Moona Lempiäinen                        LapLu                7,92 
  3. Sointu Oinas                            PohjKoi              8,03 
  4. Sandra Öqvist                           PohjKoi              8,91 
     Aada Virta                              LapLu                 DNS 
     Mona Pitkänen                           LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Milja Selkälä                           LapLu                7,91 
  2. Moona Lempiäinen                        LapLu                7,92 
  3. Sointu Oinas                            PohjKoi              8,03 
  4. Sandra Öqvist                           PohjKoi              8,91 

Erä 2                

     Aada Virta                              LapLu                 DNS 
     Mona Pitkänen                           LapLu                 DNS 

T7 Pituus

  1. Sointu Oinas                            PohjKoi              2,90                 
          2,90
              
  2. Milja Selkälä                           LapLu                2,74                 
          2,74
              
  3. Moona Lempiäinen                        LapLu                2,51                 
          2,51
              
  4. Sandra Öqvist                           PohjKoi              1,56                 
          1,56
              
     Aada Virta                              LapLu                 DNS                 
        
        

T9 40 m


  1. Sani Tieranta                           LapLu                7,10 
  2. Noora Joki                              LapLu                7,49 
  3. Emma Soudunsaari                        LapLu                7,52 
     Weera Karhumaa                          LapLu                 DNS 

T9 Pituus

  1. Sani Tieranta                           LapLu                3,41                 
          3,41
              
  2. Weera Karhumaa                          LapLu                3,05                 
          3,05  2,95
                    
  3. Noora Joki                              LapLu                3,05                 
          3,05  2,87
                    
  4. Emma Soudunsaari                        LapLu                2,75                 
          2,75
              

T11 60 m

  1. Jenni Ojala                             LapLu                9,42 
  2. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                9,60 
  3. Anni Karanta                            LapLu                9,87 
  4. Enni Aula                               LapLu               10,11 
     Alisa Salmi                             LapLu                 DNS 
     Wiivi Karhumaa                          LapLu                 DNS 
     Mona Pitkänen                           LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Jenni Ojala                             LapLu                9,42 
  2. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                9,60 
  3. Anni Karanta                            LapLu                9,87 
  4. Enni Aula                               LapLu               10,11 

Erä 2                

     Alisa Salmi                             LapLu                 DNS 
     Wiivi Karhumaa                          LapLu                 DNS 
     Mona Pitkänen                           LapLu                 DNS 

T11 Pituus

  1. Jenni Ojala                             LapLu                4,10                 
          4,10
              
  2. Anni Karanta                            LapLu                3,89                 
          3,89
              
  3. Enni Aula                               LapLu                3,66                 
          3,66
              
  4. Wiivi Karhumaa                          LapLu                3,62                 
          3,62
              
  5. Alisa Salmi                             LapLu                3,22                 
          3,22
              
     Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                 DNS                 
        
        

T13 200 m

  1. Emma Mäkikallio                         LapLu               28,99 
  2. Jenni Ojala                             LapLu               32,75 
  3. Aada Seljänperä                         PohjKoi             32,88 
  4. Nea Pääkkönen                           LapLu               33,05 
  5. Aliisa Isokangas                        PohjKoi             33,28 
  6. Lumimaaria Ojala                        LapLu               33,39 
  7. Adeliina Kemppainen                     LapLu               33,73 
     Laura Kemppainen                        LapLu                 DNS 
     Emilia Kähkönen                         LapLu                 DNS 
     Hanna Leppäniemi                        LapLu                  DQ 

Erä 1                

  1. Emma Mäkikallio                         LapLu               28,99 
  2. Jenni Ojala                             LapLu               32,75 
     Laura Kemppainen                        LapLu                 DNS 
     Hanna Leppäniemi                        LapLu                  DQ 

Erä 2                

  1. Aada Seljänperä                         PohjKoi             32,88 
  2. Aliisa Isokangas                        PohjKoi             33,28 
  3. Lumimaaria Ojala                        LapLu               33,39 

Erä 3                

  1. Nea Pääkkönen                           LapLu               33,05 
  2. Adeliina Kemppainen                     LapLu               33,73 
     Emilia Kähkönen                         LapLu                 DNS 

T13 Seiväs

  1. Milla Nevalainen                        LapLu                 175 
         155 165 175 185
           O XXO   O XXX
  2. Lumimaaria Ojala                        LapLu                 140 
         110 120 130 140 155
          XO  XO  XO  XO XXX
  3. Erika Majava                            LapLu                 110 
         110 120
         XXO XXX

T15 200 m


  1. Viivi Laaksonen                         LapLu               28,84 
  2. Anniina Rissanen                        LapLu               29,85 
  3. Laura Auno                              LapLu               30,72 
  4. Emilia Anttonen                         LapLu               31,41 

T15 2190 m


  1. Emilia Kähkönen                         LapLu             8.49,14 

T15 Seiväs

  1. Anniina Rissanen                        LapLu                 240 
         200 210 220 230 240 245
           O  XO  XO   O   O XXX

N17 200 m


  1. Elina Salmi                             LapLu               29,81 
  2. Ella-Noora Rahkola                      LapLu               35,05 

N17 3000 m


  1. Ella-Noora Rahkola                      LapLu            11.28,67