Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
13.08. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 23:51 13.08.2014)
Silja Line seurakisat Hankasalmen Aseman urheilukentällä 13.8.2014
Järjestäjänä Hankasalmen Hanka, yleisurheilujaosto

P13 60m
1. Onni Ikonen	        10,6

P13 1000m
1. Onni Ikonen	      3.51,4

P13 korkeus
1. Mikko Perilä	        120

P13 keihäs
1. Mikko Perilä	        33,19
2. Aatu Sysmäläinen	15,89

P11 60m
1. Vilho Leskelä	9,3
2. Johannes Merikanto	10,8
3. Elias Lundberg	10,1
4. Juuso Romo		10,2
5. Elias Merikanto	10,7
6. Miska Kettunen	11,5

P11 1000m
1. Johannes Merikanto	3.56,0
2. Elias Merikanto	4.31,4
3. Juuso Romo (KangasnK)4.40,0
4. Elias Lundberg	4.56,8

P11 pituus
1. Johannes Merikanto	362
2. Vilho Leskelä	361
3. Juuso Romo (KangasnK)331
4. Elias Lundberg	301
5. Elias Merikanto	299
6. Aleksi Häkkinen	277
7. Miska Kettunen	246

P11 keihäs
1. Taavi Kovanen	21,08
2. Johannes Merikanto	19,73
3. Elias Merikanto	18,43
4. Joel Varis		17,75
5. Miska Kettunen	12,06
6. Elias Lundberg	11,70
7. Aleksi Häkkinen	11,38

P9 40m
1. Tommi Liukkonen 	7,4
2. Aleksi Häkkinen	7,7

P9 1000m
1. Aleksi Häkkinen	5.20,0

P9 korkeus
1. Tommi Liukkonen	70

P9 kuula
1. Tommi Liukkonen	5,80
2. Aleksi Häkkinen	4,34

P7 40m
1. Toni Liukkonen	8,4
2. Jere Höylä		8,4
3. Lauri Saksinen	9,3
4. Salih Akgün		10,2
5. Jimi Romo (KangasnK)	12,9
6. Samet Akgün	        14,2

P7 1000m
1. Lauri Saksinen	5.26,2

P7 pituus
1. Toni Liukkonen	255
2. Jere Höylä		247
3. Lauri Saksinen	228
4. Salih Akgün		178
5. Jimi Romo (KangasnK)	114

P7 pallo
1. Toni Liukkonen	20,37
2. Lauri Saksinen	18,94
3. Jere Höylä		16,70
4. Salih Akgün		10,04

N 1500m
1. Niina Akgün		6.02,3
2. Tuija Manninen	7.40,5

N kuula
1. Suvi Nemtsinkoff 	6,64
2. Sari Saksinen	6,15

T15 100m
1. Sanna Kekki		14,2
2. Sanni Tiainen	15,0

T15 800m
1. Camilla Karjalainen 	3.03,9

T15 pituus
1. Camilla Karjalainen	343
2. Inka Manninen	316

T13 60m
1. Saaga Hytönen	10,0
2. Alexandra Hämäläinen	10,1
3. Roosa Kolari	        11,0

T13 1000m
1. Roosa Kolari	       4.35,0

T13 keihäs
1. Alexandra Hämäläinen	20,15
2. Roosa Kolari	        10,62

T13 korkeus
1. Viivi Kolari		110
2. Alexandra Hämäläinen	110
3. Roosa Kolari	        105

T11 60m
1. Roosa Hämäläinen	9,2
2. Selma Häkkinen (JKU)	9,5
3. Sara Vuori		9,8
4. Justine Hämäläinen	10,0
5. Viivi Kolari		10,5

T11 1000m
1. Viivi Kolari		4.32,1
2. Jasmin Kaikuranta 	5.24,2

T11 pituus
1. Selma Häkkinen (JKU)	375
2. Roosa Hämäläinen	374
3. Jonna Romo (KangasnK)336
4. Justine Hämäläinen	333
5. Viivi Kolari		309
6. Saara Saksinen	284
7. Siiri Nemtsinkoff	279
8. Jasmin Kaikuranta	270
9. Noora Häkkinen	202

T11 keihäs
1. Sara Vuori		13,65
2. Rebekka Vuori	12,27
3. Siiri Nemtsinkoff	12,10
4. Viivi Kolari		11,21
5. Jasmin Kaikuranta	 8,32

T9 40m
1. Selma Häkkinen (JKU)	6,9
2. Justine Hämäläinen	7,1
3. Jonna Romo (KangasnK)7,2
4. Rebekka Vuori	7,4
5. Salla Hytönen	7,5
6. Teresa Tiainen	7,9
7. Saara Saksinen	7,9
8. Inna Minkkinen	8,5
9. Iines Minkkinen	9,3

T9 1000m
1. Jonna Romo	        4.32,8
2. Saara Saksinen	4.47,2
3. Rebekka Vuori	4.57,7
4. Justine Hämäläinen	5.11,3
5. Teresa Tiainen	5.22,0
6. Iines Minkkinen	5.52,7
7. Inna Minkkinen	6.26,6

T9 korkeus
1. Selma Häkkinen (JKU)	115
2. Rebekka Vuori	90
2. Saara Saksinen	90
4. Teresa Tiainen	85
5. Iines Minkkinen	75

T9 kuula
1. Selma Häkkinen (JKU)	6,19
2. Saara Saksinen	5,05
3. Justine Hämäläinen	4,85
4. Rebekka Vuori	4,47
5. Teresa Tiainen	4,07
6. Inna Minkkinen	3,54
7. Iines Minkkinen	2,93

T7 1000m
1. Saimi Saksinen	6.22,5

T7 40m
1. Neea Viitaharju	8,4
2. Nella Suuronen	8,9
3. Maria Maukonen	9,2
4. Iiris Vuori		9,3
5. Safira Pynnönen	9,5
6. Minna Maukonen	10,1
7. Jesmina Kaikuranta	11,0
8. Saimi Saksinen	11,1
9. Veera Häkkinen	12,1
10. Linnea Saksinen	15,9

T7 pituus
1. Neea Viitaharju	246
2. Nella Suuronen	222
3. Maria Maukonen	218
4. Minna Maukonen	179
5. Safira Pynnönen	170
6. Jesmina Kaikuranta	170
7. Veera Häkkinen	129
8. Saimi Saksinen	123

T7 pallo
1. Neea Viitaharju	14,53
2. Nella Suuronen	10,63
3. Maria Maukonen	8,61
4. Safira Pynnönen	7,46
5. Justina Nemtsinkoff	6,15
6. Minna Maukonen	6,06
7. Jesmina Kaikuranta	5,88
8. Saimi Saksinen	5,22
9. Veera Häkkinen	3,77
10. Linnea Saksinen	2,19