Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
16.07. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 00:46 17.07.2014)
Silja Line Seurakisat II Hankasalmen Aseman urheilukentällä ke 16.7.2014

Tulokset (ei tilastokelpoisia)

M keihäs
1. Jani Tissari 35,88 (35,88, - 35,59, - )
2. Tommi Saksinen 30,68 (23,26, 30,08, 24,40, 28,83)

N keihäs
1. Hanna Uusitalo 23,79 ( 22,61, 23,79, -, 17,43)
2. Suvi Nemtsinkoff 17,56 (16,77, -, -, 17,56)
3. Sari Saksinen (-, 15,80, - 17,35)

N17 keihäs
1. Heli Pynnönen 43,40 (37,56, 41,31, 40,59, 43,30)
2. Roosa Ylönen 28,52 (28,52, - ,-, -)

P15 300m
1. Juho Moisio 45,4
2. Joona Lappalainen 55,5

P15 kolmiloikka
1. Aleksi Hänninen 10,25 (9,98, 10,22, 10,25, -)

T15 300m
1. Heini Ikonen 44,1
2. Sanna Kekki  47,7
3. Sanni Tiainen 54,5

T15 80m aj
1. Heini Ikonen 14,8
2. Sanna Kekki 17,0

T15 kolmiloikka
ulkop. Hanna Uusitalo (N35) 10,04 (10,04, 9,85, 9,57, 9,61)

T15 moukari
1. Roosa Ylönen 26,45 (-, -, 26,45, -)
2. Anne Pynnönen 24,68 (19,80, 22,12, -, 24,68)

P13 200m
1. Matias Rantanen 33,2
2. Onni Ikonen 35,5
3. Niko Jämsen 35,6

P13 1000m
1. Väinö Tapper HKV 3.20,4
2. Matias Rantanen 3.41,7
3. Onni Ikonen 4.12,7

P13 60m aj
1. Matias Rantanen 13,1
2. Niko Jämsen 14,6

P13 pituus
1. Väinö Tapper HKV 4,13 (4,04, 4,13, 3,96, 3,92)
2. Jaakko Paasikannas 3,84 (3,80, 3,73, 3,84, 3,78)
3. Mikko Perilä 3,67 (3,61, 3,28, 3,67, 3,61)
4. Matias Rantanen 3,55 (3,19, 3,25, 3,55, 3,29)
5. Onni Ikonen 2,95 (2,28, 2,58, 2,95, 2,55)

P13 kuula
1. Aatu Sysmäläinen 7,41 (7,32, 7,41, 6,99, 7,37)
2. Joakim Liukkonen 7,30 (6,88, 7,13, 6,84, 7,30)
3. Aleksi Oksanen 7,20 (7,20, 5,53, 7,05, 7,06)
4. Niko Jämsen 6,50 (5,63, 6,49, 6,49, 6,50)

T13 200m
1. Tiia Vehviläinen 35,6
2. Alexandra Hämäläinen 36,0
3. Roosa Kolari 38,9

T13 1000m
1. Roosa Kolari 4.27,6
2. Alexandra Hämäläinen 4.34,4

T13 60m aj
1. Tiia Vehviläinen 13,7
2. Roosa Kolari 14,3
3. Alexandra Hämäläinen 14,4

T13 pituus
1. Alexandra Hämäläinen 3,60 (3,20, 3,46, 3,43, 3,60)
2. Roosa Hämäläinen 3,59 (3,59, 2,82, 2,02, 3,44)
3. Tiia Vehviläinen 3,40 (3,22, 3,30, -, 3,40)
4. Noora Aho 3,23 (2,99, 3,12, 3,23, 2,95)
5. Roosa Kolari 3,03 (3,03, 2,73, 2,72, 2,99)

T13 kuula
1. Aino Moisio 7,12 (6,76, 6,90, 6,40, 7,12)
2. Alexandra Hämäläinen 6,54 (5,80, 6,37, 6,53, 6,54)
3. Tiia Vehviläinen 6,18 (5,96, 6,18, 5,89, 6,10)
4. Roosa Kolari 4,43 (4,21, 4,39, 4,43, 4,28)

P11 150m
1. Vilho Leskelä 23,3
2. Arttu Kaitera 26,4
3. Jimi Aula 33,7

P11 1000m
1. Urho Tapper 4.02,2
P11 60m aj
1. Vilho Leskelä 11,6
2. Miska Kettunen 16,0

P11 korkeus
1. Vilho Leskelä 110

P11 kuula
1. Taavi Kovanen 7,21 (7,16, 6,90, 7,21, 6,73)
2. Urho Tapper 6,79 (6,49, 6,38, 6,79, 6,77)
3. Joel Varis 6,34 (5,76, 6,34, -, 6,20)
4. Arttu Kaitera 6,05 (4,81, 5,83, 5,78, 6,03)
5. Lauri Varis 4,58 (4,35, 4,58, 4,45, 4,12)
6. Jimi Aula 3,97 (3,97, 3,97, -, 3,64)

T11 150m
1. Sara Vuori 24,2
2. Roosa Hämäläinen 25,1
3. Jenna Lahti (Suolahden Urho) 26,5
4. Viivi Kolari 26,7
5. Noora Aho 27,2
6. Emilia Rantanen 29,9
7. Saara Saksinen 30,6

T11 1000m
1. Noora Aho 4.27,9
2. Viivi Kolari 4.34,0

T11 60m aj
1. Sara Vuori 12,3
2. Roosa Hämäläinen 13,0
3. Justine Hämäläinen 13,7
4. Viivi Kolari 13,8
5. Saara Saksinen 15,0
6. Jenna Lahti 15,4
7. Siiri Nemtsinkoff 15,7
8. Jasmin Kaikuranta 15,8

T11 korkeus
1. Roosa Hämäläinen 121
2. Viivi Kolari 105
3. Saara Saksinen 100
4. Jasmin Kaikuranta 85
5. Siiri Nemtsinkoff 80

T11 kuula
1. Anne Pynnönen 7,32 (7,17, 7,32, 6,63, 6,62)
2. Sara Vuori 6,60 (6,51, 6,60, 5,30, 5,65)
3. Viivi Kolari 5,80 (5,23, 5,43, 5,80, 5,47)
4. Noora Häkkinen 5,35
5. Saara Saksinen 5,23
6. Jasmin Kaikuranta 4,70
7. Jenna Lahti 4,58
8. Emilia Rantanen 4,20

P9 40m
1. Tommi Liukkonen 7,2
2. Kosti Moisio 7,6
3. Armas Uusitalo OulPy 7,7
4. Aleksi Häkkinen 7,8
5. Kyösti Uusitalo 7,9
6. Paavo Heino 8,2
7. Jere Rautiainen 8,5

P9 1000m
1. Armas Uusitalo OulPy 4.05,6
2. Kosti Moisio 4.15,0
3. Kyösti Uusitalo 4.33,0
4. Paavo Heino 4.59,1
5. Aleksi Häkkinen 5.14,3

P9 pituus
1. Tommi Liukkonen 3,09 (2,86, 3,09, 2,89)
2. Kosti Moisio 2,97 (2,72, 2,23, 2,97)
3. Paavo Heino 2,92 (2,85, 2,92, 2,70)
4. Armas Uusitalo OulPy 2,61 (2,62, 2,53, 2,53)
5. Kyösti Uusitalo 2,56 (3,55, 2,56, 2,48)
6. Aleksi Häkkinen 2,56 (2,56, 3,37, 2,18)

T9 40m
1. Justine Hämäläinen 6,9
2. Rebekka Vuori 7,5
3. Teresa Tiainen 7,8
4. Hertta Tapper 7,9
5. Saara Saksinen 7,9

T9 1000m
1. Justine Hämäläinen 4.43,8
2. Saara Saksinen 4.56,0
3. Rebekka Vuori  4.54,5
4. Teresa Tiainen 4.49,4

T9 pituus
1. Justine Hämäläinen 3,33 (3,24, 3,16, 3,33)
2. Rebekka Vuori 3,06 (2,90, 2,95, 3,06)
3. Saara Saksinen 2,90 (2,82, 2,90, 2,78)
4. Hertta Tapper 2,70 (2,58, 2,70, 2,64)
5. Teresa Tiainen 2,66 (2,45, 2,53, 2,66)

P7 40m
1. Voitto Moisio 8,0
2. Toni Liukkonen 8,2
3. Jere Höylä 8,3
4. Onni Kaitera 8,4
5. Lauri Saksinen 9,0
6. Aarne Moisio 9,2
7. Eelis Heino 9,3
8. Salih Akgün 10,0
9. Mikko Pynnönen 10,2
10. Iivari Heino 10,5
11. Miika Oikari 10,6
12. Samet Akgün 13,7

P7 1000m
1. Voitto Moisio 4.43,3
2. Aarne Moisio 4.49,4
3. Jere Höylä 5.08,2
4. Lauri Saksinen 5.23,1
5. Miika Oikari 6.57,3

P7 pituus
1. Toni Liukkonen 2,62
2. Voitto Moisio 2,49
3. Jere Höylä 2,46
4. Lauri Saksinen 2,16
5. Eelis Heino 2,11
6. Aarne Moisio 2,05
7. Onni Kaitera 2,04
8. Iivari Heino1,64
9. Mikko Pynnönen 1,20
10. Miika Oikari 0,88

T7 40m
1. Neea Viitaharju 8,4
2. Nella Suuronen 8,4
3. Maria Maukonen 8,8
4. Safira Pynnönen 9,5
5. Nea Oikari 9,6
6. Iiris Vuori 9,6
7. Saimi Saksinen 10,5
8. Jesmina Kaikuranta 11,1
9. Justina Nemtsinkoff 11,7
10. Venla Suuronen 12,1
11. Veera Häkkinen 12,6
12. Linnea Saksinen 17,6

T7 1000m
1. Saimi Saksinen 6.54,5

T7 pituus
1. Maria Maukonen 2,30 (2,16, 2,30, 2,12)
2. Neea Viitaharju 2,30 (2,07, 2,19, 2,30)
3. Nella Suuronen 2,20 (2,16, 2,20, - )
4. Safira Pynnönen 1,99
5. Nea Oikari 1,82
6. Jesmina Kaikuranta 1,60
7. Saimi Saksinen 1,48
8. Venla Suuronen 1,28
9. Justina Nemtsinkoff 1,06
10. Veera Häkkkinen 0,60