Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
28.05. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 12:36 29.05.2014)
SILJA LINE SEURAKISAT HANKASALMEN ASEMAN URHEILUKENTÄLLÄ KE 28.5.2014
JÄRJESTÄJÄ HANKASALMEN HANKA, YLEISURHEILUJAOSTO

P15 kuula 4 kg
1.	Juho Moisio 10.00 
        8,87  9,60  10,00   x

P13 60m
1.	Jaakko Paasikannas 9,2h
2.	Niko Jämsen 10,0h
3.	Onni Ikonen 10,6h

P13 1000m
1.	Niko Jämsen 3.59,1h
2.	Onni Ikonen 4.24,9h

P13 korkeus
1.	Jaakko Paasikannas 118
2.	Mikko Perilä 115
3.	Niko Jämsen 108

P13 keihäs
1.	Mikko Perilä 26.11
2.	Niko Jämsen 20.04
3.	Onni Ikonen 8.68

P11 60m
1.	Vilho Leskelä 9,2h
2.	Johannes Merikanto 9,9h
3.	Elias Lundberg 10,3h
4.	Elias Merikanto 10,6h
5.	Miska Kettunen 11,0h
6.	Aleksi Ahonen 11,2h

P11 1000m
1.	Johannes Merikanto 4.18,2h
2.	Elias Lundberg 4.55,4h
3.	Joona Kaikuranta 5.01,2h
4.	Elias Merikanto 5.10,2h
5.	Aleksi Ahonen 6.55,8h
6.	Miska Kettunen 7.07,2h

P11 pituus
1.	Vilho Leskelä 3.35
2.	Johannes Merikanto 3.22
3.	Joel Varis 3.17
4.	Elias Lundberg 2.89
5.	Elias Merikanto 2.82
6.	Joona Kaikuranta 2.52
7.	Miska Kettunen 2.47
8.	Lauri Varis 2.38
9.	Aleksi Ahonen 2.37

P11 kiekko
1.	Miska Kettunen 10,65
2.	Aleksi Ahonen 9,96
3.	Elias Lundberg 9,68

P9 40m
1.	Tommi Liukkonen 7,5h
2.	Aleksi Häkkinen 7,5h
3.	Markus Manninen 7,6h
4.	Myrsky Heinonen 7,7h
5.	Paavo Heino 7,7h
6.	Jasper Kaikuranta 8,5h

P9 1000m
1.	Myrsky Heinonen 5.00,8h
2.	Aleksi Häkkinen 5.59,1h

P9 pituus
1.	Tommi Liukkonen 2,95
2.	Markus Manninen 2,67
3.	Aleksi Häkkinen 2,63
4.	Paavo Heino 2,62
5.	Myrsky Heinonen 2,40

P7 40m
1.	Jere Höylä 7,9h
2.	Toni Liukkonen 7,9h
3.	Antti Viinikainen 8,5h
4.	Eelis Heino 8,7h
5.	Lauri Saksinen 8,9h
6.	Patrik Hämäläinen 9,2h
7.	Miika Oikari 11,4h
8.	Salih Akgün 13,6h
9.	Iivari Heino 13,7h

P7 1000m
1.	Lauri Saksinen 6.02,1h
2.	Jere Höylä 6.03,5h
3.	Antti Viinikainen 6.04,8h

P7 pituus
1.	Toni Liukkonen 2,35
2.	Antti Viinikainen 2,27
3.	Jere Höylä 2,26
4.	Lauri Saksinen 2,10
5.	Patrik Hämäläinen 1,99
6.	Eelis Heino 1,93
7.	Iivari Heino 1,59
8.	Miika Oikari 1,35

N 2000m
1.	Niina Akgün 8.37,6h
2.	Tuija Manninen 12.08,7h

N17 3-loikka
1.	Anni Immonen 8.53 
        x  8,53  8,52  8,43  8,40

N17 kuula 3 kg
1.	Anni Immonen 11.43 
        11,20  11,43  11,10  11,01
2.	Roosa Ylönen 9.20 
        9,20  x  x  x  x

T15 100m
1.	Sanna Kekki 13,8h
2.	Emilia Manninen 15,8h

T15 kuula
1.	Roosa Ylönen 9.53 
9,43  9.53  x  9.35

T13 60m
1.	Oona Koskiokari 9,3h
2.	Tiia Vehviläinen 9,5h
3.	Alexandra Hämäläinen 9,9h
4.	Roosa Kolari 10,5
5.	Sivi Saarinen 10,6

T13 1000m
1.	Oona Koskiokari 4.34,1h
2.	Roosa Kolari 4.48,1h
3.	Alexandra Hämäläinen 4.52,2h

T13 korkeus
1.	Oona Koskiokari 131
2.	Viivi Kolari 115
3.	Alexandra Hämäläinen 110
4.	Roosa Kolari 105
5.	Tiia Vehviläinen 105
6.	Sivi Saarinen 100
        ulkop. Emilia Manninen 110

T13 keihäs 400g
1.	Alexandra Hämäläinen 15,59
2.	Tiia Vehviläinen 13,42
3.	Roosa Kolari 13,04
4.	Siiri Nemtsinkoff 12,29

T11 60m
1.	Sara Vuori 9,5h
2.	Roosa Hämäläinen 9,6h
3.	Viivi Kolari 10,6h
4.	Siiri Nemtsinkoff 11,6h
5.	Jasmin Kaikuranta 12,3h

T11 1000m
1.	Viivi Kolari 4.38,5h
2.	Siiri Nemtsinkoff 5.51,6h

T11 pituus
1.	Roosa Hämäläinen 3.46
2.	Viivi Kolari 3.05
3.	Siiri Nemtsinkoff 2.45
4.	Jasmin Kaikuranta 2.16
5.	Noora Häkkinen 2.07

T11 kiekko
1.	Jasmin Kaikuranta 10,04
2.	Siiri Nemtsinkoff 9,36

T9 40m
1.	Justine Hämäläinen 6,9h
2.	Teresa Tiainen 7,6h
3.	Rebekka Vuori 7,7h
4.	Iina Viinikainen 7,8h
5.	Saara Saksinen 8,8h

T9 1000m
1.	Justine Hämäläinen 5.04,5h
2.	Saara Saksinen 5.19,4h
3.	Teresa Tiainen 5.39,2h
4.	Rebekka Vuori 5.40,6h

T9 pituus
1.	Justine Hämäläinen 3,03
2.	Rebekka Vuori 2,83
3.	Saara Saksinen 2,82
4.	Iina Viinikainen 2,53
5.	Teresa Tiainen 2,45

T7 40m
1.	Nella Suuronen 8,6h
2.	Nea Oikari 9,2h
3.	Safira Pynnönen 9,3h
4.	Jemina Kaikuranta 9,7h
5.	Jesmina Kaikuranta 9,8h
6.	Venla Suuronen 11,0h
7.	Justiina Nemtsinkoff 11,5h
8.	Saimi Saksinen 11,8h
9.	Veera Häkkinen 12,5h

T7 1000m
1.	Saimi Saksinen 7.08,3h
2.	Justiina Nemtsinkoff 7.25,7h

T7 pituus
1.	Nella Suuronen 2,07
2.	Jesmina Kaikuranta 1,56
3.	Nea Oikari 1,50
4.	Jemina Kaikuranta 1,46
5.	Venla Suuronen 1,34
6.	Saimi Saksinen 1,21
7.	Justiina Nemtsinkoff 1,04