Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
09.06. klo 18:00 Vattenfall SEURACUP 1. osa Tulokset (päivitetty: 01:26 10.06.2014)
Vattenfall Osa I
Laukaa, kirkonkylän kenttä
9.6.2014

TULOKSET (Kilpailun ulkopuolisista tulee varmaan vielä sanomista ... )


M17 200 m

                     Tuuli: -0,3

  1. Julius Toivola                          JyväskKU            24,28
  2. Iiro Surkka                             JyväskKU            24,43
  3. Roope Mikkonen                          PihtipTui           24,61
  4. Petri Pirhonen                          SaarijPu            26,78
  5. Arman Schmid                            JyväskKU            26,94
  6. Sami Häkkinen                           HankasHa            27,40


M17 Kolmiloikka

  1. Juho Nieminen                           JyväskKU            12,70  0,0
  2. Tuomas Mattola                          PihtipTui           12,30 +1,3
  3. Aatu Savolainen                         ÄänekU              12,22 +2,0
  4. Aleksi Hänninen                         HankasHa            10,07 +0,5
Kilpailun ulkopuolella
     Pietari Valoranta                       JyväskKU            10,29 -1,0


M17 Kuula

  1. Aaron Savolainen                        JyväskKU            11,87
  2. Ilari Manninen                          JyväskKU            10,45
  3. Jaakko Pöyhönen                         HankasHa             9,45
  4. Joonas Vainio                           PihtipTui            8,22
     Antti Ruuti                             JyväskKU              DNS


P15 100 m

  1. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,75
  2. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            12,13
  3. Jere Hyvönen                            PihtipTui           12,96
  4. Kim Siekkinen                           PihtipTui           13,02
  5. Niclas Forsberg                         LaukU               13,19
  6. Markus Pöyhönen                         HankasHa            13,23
     Atte Suonvieri                          SaPu                  DNS
     Roope Järvenpää                         SaPu                  DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Apollo Brasil Da Costa Doria            JyväskKU            12,40
     Pietari Valoranta                       JyväskKU            13,64

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Markus Pöyhönen                         HankasHa            13,23
     Atte Suonvieri                          SaPu                  DNS
     Roope Järvenpää                         SaPu                  DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Apollo Brasil Da Costa Doria            JyväskKU            12,40
     Pietari Valoranta                       JyväskKU            13,64

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Daniel Savolainen                       JyväskKU            11,75
  2. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            12,13
  3. Jere Hyvönen                            PihtipTui           12,96
  4. Kim Siekkinen                           PihtipTui           13,02
  5. Niclas Forsberg                         LaukU               13,19


P15 2000 m

  1. Elias Luomala                           JyväskKU          7.07,33
  2. Jere Inola                              LaukU             7.19,39
  3. Jone Myyryläinen                        PihtipTui         7.20,82
  4. Riku Salminen                           PihtipTui         7.49,47
  5. Kasper Hupli                            HankasHa          8.21,81
     Pietari Valoranta                       JyväskKU              DNS


P15 Seiväs

  1. Kaapo Kangas                            JyväskKU              300
  2. Eetu Rasi                               PihtipTui             240
  3. Akseli Hänninen                         HankasHa              200


P15 Kuula

  1. Juho Moisio                             HankasHa            10,02
  2. Apollo Brasil Da Costa Doria            JyväskKU             9,58
  3. Mikko Nieminen                          HankasHa             9,27
  4. Aapo Varis                              PihtipTui            7,45
Kilpailun ulkopuolella
     Jere Inola                              LaukU                7,50
     Daniel Savolainen                       JyväskKU              DNS


P15 4 x 100 m


  1. JKU P15 4x100 m 1                            46,74
        Jesse Väyrynen
        Daniel Savolainen
        Kaapo Kangas
        Apollo Brasil Da Costa Doria

  2. Tuisku P15 4x100 m 1                         53,86
        Jone Myyryläinen
        Riku Salminen
        Jere Hyvönen
        Kim Siekkinen

  3. Hanka P15 4x100 m 1                          56,12
        Markus Pöyhönen
        Kasper Hupli
        Mikko Nieminen
        Juho Moisio


P13 60 m

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU             8,04
  2. Jere Kautto                             ÄänekU               8,43
  3. Jaakko Paasikannas                      HankasHa             9,04
  4. Aleksi Siekkinen                        PihtipTui            9,07
  5. Luukas Saari                            JyväskKU             9,18
  6. Mikko Uusitalo                          SaPu                 9,26
  7. Elmeri Valkonen                         JyväskKU             9,27
  8. Jiri Järvinen                           JyväskKU             9,33
  9. Juho Immonen                            HankasHa             9,79
 10. Toni Haapapuro                          PihtipTui            9,98
     Heikki Vuorinen                         ÄänekU                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Jarkko Karjalainen                      LaukU                9,34
     Jonatan Kinnunen                        SaarijPu             8,87
     Viljam Wacklin                          SuolU                9,25

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Jere Kautto                             ÄänekU               8,43
  2. Jaakko Paasikannas                      HankasHa             9,04
  3. Luukas Saari                            JyväskKU             9,18
  4. Mikko Uusitalo                          SaPu                 9,26
  5. Jiri Järvinen                           JyväskKU             9,33
Kilpailun ulkopuolella
     Jarkko Karjalainen                      LaukU                9,34

Erä 2                Tuuli: -0,5

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU             8,04
  2. Aleksi Siekkinen                        PihtipTui            9,07
  3. Elmeri Valkonen                         JyväskKU             9,27
  4. Juho Immonen                            HankasHa             9,79
  5. Toni Haapapuro                          PihtipTui            9,98
     Heikki Vuorinen                         ÄänekU                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Jonatan Kinnunen                        SaarijPu             8,87
     Viljam Wacklin                          SuolU                9,25


P13 1000 m

  1. Eemil Helander                          JyväskKU          3.03,82
  2. Valtteri Konttinen                      JyväskKU          3.15,63
  3. Tommi Ilomäki                           JyväskKU          3.23,89
  4. Miikka Mäkinen                          JyväskKU          3.30,40
  5. Eetu Marin                              PihtipTui         3.31,94
  6. Niko Jämsen                             HankasHa          3.46,00
  7. Onni Ikonen                             HankasHa          4.02,89

P13 Korkeus

  1. Kristian Peltola                        JyväskKU              146
  2. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu              140
  3. Arttu Peltola                           JyväskKU              130
  3. Patrik Holmberg                         JyväskKU              130
  5. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui             130
  6. Lassi Nieminen                          HankasHa              130
  7. Dani Lirkki                             JyväskKU              125
     Heikki Vuorinen                         ÄänekU                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Jere Kautto                             ÄänekU                143
     Jussi Vuorinen                          ÄänekU                125


P13 Keihäs

  1. Heikki Marin                            PihtipTui           39,51
  2. Arttu Varhe                             SaarijPu            34,14
  3. Viljam Wacklin                          SuolU               30,42
  4. Topias Hupli                            HankasHa            28,34
  5. Jarkko Karjalainen                      LaukU               26,64
  6. Mikko Perilä                            HankasHa            26,34
  7. Venni Leppänen                          SaPu                25,72
  8. Oskari Valoranta                        JyväskKU            23,79
  9. Aatu Kynnäs                             SaarijPu            23,12
 10. Sauli Rasmus                            JyväskKU            21,72
 11. Miika Huikko                            JyväskKU            18,67
Kilpailun ulkopuolella
     Joona Penttinen                         MultJy              21,62


P13 4 x 100 m


  1. JKU P13 4x100 m 1                            57,02
        Luukas Saari
        Kristian Peltola
        Elmeri Valkonen
        Juuso Peltola

  2. Tuisku P13 4x100 m 1                         59,44
        Joonatan Kemppainen
        Heikki Marin
        Eetu Marin
        Aleksi Siekkinen

  3. SaPu P13 4x100 m 1                         1.02,28
        Aatu Kynnäs
        Venni Leppänen
        Mikko Uusitalo
        Jonatan Kinnunen

  4. Hanka P13 4x100 m 1                        1.02,89
        Jaakko Paasikannas
        Niko Jämsen
        Mikko Perilä
        Lassi Nieminen

     JKU P11 4x50 m 2                               DNS
        Jiri Järvinen
        Elmeri Valkonen
        Dani Lirkki
        Sauli Rasmus


P11 60 m

  1. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,74
  2. Vilho Leskelä                           HankasHa             9,22
  3. Joonas Lapinkero                        JyväskKU             9,33
  4. Matias Vainionpää                       LaukU                9,60
  5. Oliver Kumpulainen                      LaukU                9,82
  6. Ville Siekkinen                         PihtipTui            9,98
  7. Elias Merikanto                         HankasHa            10,76
  8. Patrik Kinnunen                         SaPu                11,31
Kilpailun ulkopuolella
     Joona Penttinen                         MultJy              10,76
     Jussi Vuorinen                          ÄänekU              10,34
     Ville Hämäläinen                        LaukU                9,53

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,74
  2. Vilho Leskelä                           HankasHa             9,22
  3. Matias Vainionpää                       LaukU                9,60
  4. Oliver Kumpulainen                      LaukU                9,82

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Joonas Lapinkero                        JyväskKU             9,33
  2. Ville Siekkinen                         PihtipTui            9,98
  3. Elias Merikanto                         HankasHa            10,76
  4. Patrik Kinnunen                         SaPu                11,31
Kilpailun ulkopuolella
     Joona Penttinen                         MultJy              10,76
     Jussi Vuorinen                          ÄänekU              10,34
     Ville Hämäläinen                        LaukU                9,53


P11 1000 m

  1. Kalle Siekkinen                         PihtipTui         3.49,92
  2. Sebastian Sabijan                       JyväskKU          3.53,67
  3. Johannes Merikanto                      HankasHa          3.54,40
  4. Aleksi Valoranta                        JyväskKU          4.01,76
  5. Sisu Sorri                              JyväskKU          4.02,05
  6. Viljami Kivipelto                       SaarijPu          4.02,54


P11 Pituus

  1. Jussi Vuorinen                          ÄänekU                401 -0,7
  2. Ville Hämäläinen                        LaukU                 400 -0,2
  3. Juho Kuhno                              SaarijPu              387 -0,4
  4. Vilho Ojansivu                          LaukU                3,70 -0,1
  5. Eetu Salonen                            JyväskKU             3,65 -0,8
  6. Joona Penttinen                         MultJy                344 -0,3
  7. Joel Varis                              HankasHa              331 -0,1
  8. Elias Lundberg                          HankasHa              306 -0,1
  9. Aatu Kinnunen                           PihtipTui             265  0,0
Kilpailun ulkopuolella
     Matias Vainionpää                       LaukU                 378 -0,2


P11 Kiekko

  1. Miro Kuusjärvi                          JyväskKU            20,67
  2. Eelis Hintikka                          JyväskKU            16,37
  3. Joni Rutanen                            PihtipTui           15,10
  4. Miska Kettunen                          HankasHa            10,21
Kilpailun ulkopuolella
     Joona Penttinen                         MultJy              13,65


P11 4 x 50 m


  1. JKU P11 4x50 m 1                             30,17
        Eetu Salonen
        Joonas Lapinkero
        Miro Kuusjärvi
        Leevi-Kalle Heikkilä

  2. LU P11 4x50m 1                               31,70
        Matias Vainionpää
        Ville Hämäläinen
        Oliver Kumpulainen
        Vilho Ojansivu

  3. Hanka P11 4x50 m 1                           32,92
        Elias Lundberg
        Vilho Leskelä
        Joel Varis
        Johannes Merikanto

  4. SaPu P11 4x50 m 1                            34,50
        Patrik Kinnunen
        Viljami Kivipelto
        Sameli Ojanen
        Juho Kuhno

  5. Tuisku P11 4x50 m 1                          35,58
        Kalle Siekkinen
        Joni Rutanen
        Aatu Kinnunen
        Ville Siekkinen

     JKU P11 4x50 m 2                               DNS
        Sebastian Sabijan
        Sisu Sorri
        Eelis Hintikka
        Aleksi Valoranta


N17 200 m

  1. Aino Pulkkinen                          ÄänekU              25,36
  2. Inari Heikkinen                         JyväskKU            26,18
  3. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU            28,30
  4. Minttu Rinne                            SaarijPu            28,37
  5. Johanna Oksanen                         JyväskKU            29,08
  6. Jenna Kemppainen                        PihtipTui           32,69
  7. Mimoca Pietiläinen                      HankasHa            35,28
Kilpailun ulkopuolella
     Sara Heino                              JyväskKU            28,14
     Hanna Liupakka                          SaPu                26,79

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Minttu Rinne                            SaarijPu            28,37
  2. Jenna Kemppainen                        PihtipTui           32,69
  3. Mimoca Pietiläinen                      HankasHa            35,28
Kilpailun ulkopuolella
     Sara Heino                              JyväskKU            28,14

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Aino Pulkkinen                          ÄänekU              25,36
  2. Inari Heikkinen                         JyväskKU            26,18
  3. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU            28,30
  4. Johanna Oksanen                         JyväskKU            29,08
Kilpailun ulkopuolella
     Hanna Liupakka                          SaPu                26,79


N17 Kolmiloikka

  1. Reetta Aaltonen                         JyväskKU            11,70 +0,2
  2. Laura Rautiainen                        SaarijPu            11,58 +1,9
  3. Sini Erämies                            JyväskKU            10,08 -0,5
  4. Katariina Saarelainen                   LaukU                9,80 +1,1
  5. Enni Varis                              PihtipTui            8,62 -0,9
  6. Anni Immonen                            HankasHa             8,45 -0,5
     Monika Ahonen                           JyväskKU                X     
Kilpailun ulkopuolella
     Oona Nieminen                           LaukU               10,18 +0,2


N17 Kuula

  1. Inka Sinivuori                          JyväskKU            11,67
  2. Heli Pynnönen                           HankasHa            11,28
  3. Sara Heino                              JyväskKU            10,37
  4. Kati Reipas                             SaarijPu             8,42
  5. Sara Paukku                             PihtipTui            7,82
Kilpailun ulkopuolella
     Johanna Oksanen                         JyväskKU              DNS
     Anni Immonen                            HankasHa            10,64


T15 100 m

  1. Roosa Mähönen                           JyväskKU            13,23
  2. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,32
  3. Oona Nieminen                           LaukU               13,76
  4. Sofia Muittari                          SaarijPu            14,16
  5. Sanna Kekki                             HankasHa            14,26
  6. Vilma Kivelä                            JyväskKU            14,27
  7. Saara Huhta                             JyväskKU            14,82
  8. Sanni Tiainen                           HankasHa            15,58
  9. Karita Pirhonen                         SaarijPu            15,87
 10. Jenna Rutanen                           PihtipTui           16,62
     Melissa Vesanen                         JyväskKU              DNS
     Tessa Toropainen                        SuolU                 DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Katariina Saarelainen                   LaukU               15,53

Erä 1                Tuuli: -0,3

  1. Roosa Mähönen                           JyväskKU            13,23
  2. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU            13,32
  3. Oona Nieminen                           LaukU               13,76
  4. Sofia Muittari                          SaarijPu            14,16
  5. Sanna Kekki                             HankasHa            14,26
  6. Vilma Kivelä                            JyväskKU            14,27
     Tessa Toropainen                        SuolU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Saara Huhta                             JyväskKU            14,82
  2. Sanni Tiainen                           HankasHa            15,58
  3. Karita Pirhonen                         SaarijPu            15,87
  4. Jenna Rutanen                           PihtipTui           16,62
     Melissa Vesanen                         JyväskKU              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Katariina Saarelainen                   LaukU               15,53


T15 2000 m

  1. Siiri Rainio                            JyväskKU          7.10,60
  2. Siiri Möller                            SuolU             7.11,28
  3. Heidi Haapamäki                         JyväskKU          7.22,28
  4. Camilla Karjalainen                     HankasHa          8.57,53
  5. Julia Kemppainen                        PihtipTui         9.33,68
     Nora Siikamäki                          SaarijPu              DNS


T15 Seiväs

  1. Ada Koistinen                           JyväskKU              220
  2. Salla Hiltunen                          HankasHa              210
  3. Nita Rasi                               PihtipTui             190
Kilpailun ulkopuolella
     Annika Ahonen                           JyväskKU              240
     Emmi Sajasalo                           JyväskKU              200


T15 Kuula

  1. Mari Kahilainen                         PihtipTui           11,33
  2. Assi Jämsen                             JyväskKU             9,65
  3. Roosa Ylönen                            HankasHa             9,54
  4. Unna Sinivuori                          JyväskKU             8,61
  5. Hanna-Riikka Mikonmäki                  SaarijPu             8,55
  6. Lotta Koistinen                         JyväskKU             8,40
  7. Melissa Vesanen                         JyväskKU             7,20
  8. Emilia Manninen                         HankasHa             5,98
     Tessa Toropainen                        SuolU                 DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Saara Huhta                             JyväskKU             7,48


T15 4 x 100 m

  1. JKU T15 4x100 m 1                            51,56
        Nora-Julia Isoluoma
        Roosa Mähönen
        Siiri Rainio
        Ada Koistinen

  2. JKU T15 4x100 m 2                            57,40
        Unna Sinivuori
        Saara Huhta
        Melissa Vesanen
        Vilma Kivelä

  3. SaPu T15 4x100 m 1                           57,97
        Sofia Muittari
        Pirita Pirhonen
        Karita Pirhonen
        Nora Siikamäki

  4. Hanka T15 4x100 m 1                        1.00,33
        Sanna Kekki
        Sanni Tiainen
        Camilla Karjalainen
        Salla Hiltunen

  5. Tuisku T15 4x100 m 1                       1.03,10
        Julia Kemppainen
        Mari Kahilainen
        Jenna Rutanen
        Nita Rasi


T13 60 m

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,40
  2. Janette Tanninen                        MultJy               8,60
  3. Kerttu Kinnunen                         JyväskKU             8,78
  4. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,82
  5. Ada Zitting                             JyväskKU             8,99
  6. Ella Kinnunen                           PihtipTui            9,09
  7. Lotta Ahonen                            SaarijPu             9,16
  8. Siiri Salo                              JyväskKU             9,36
  9. Beda Salmi                              JyväskKU             9,40
 10. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             9,41
 11. Saana Nieminen                          LaukU                9,50
 12. Vera Siikamäki                          SaPu                 9,65
 13. Vilma Parviainen                        JyväskKU             9,66
 14. Tiia Vehviläinen                        HankasHa             9,71
 15. Maria Mikonmäki                         SaPu                 9,91
 16. Emilia Mäkelä                           JyväskKU            10,29
 17. Sivi Saarinen                           HankasHa            10,85
     Anni Kinnunen                           PihtipTui             DNS
     Vilma Siirilä                           JyväskKU              DNS
     Melina Riepponen                        JyväskKU              DNS
     Emmi Lahtela                            KaipVi                DNS
     Johanna Tuomainen                       ÄänekU                DNS
     Kaisla Lehtoranta                       JyväskKU              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Camilla Forsberg                        LaukU                9,37

Erä 1                Tuuli: -0,7

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,40
  2. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,82
  3. Ella Kinnunen                           PihtipTui            9,09
  4. Beda Salmi                              JyväskKU             9,40
  5. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             9,41
  6. Sivi Saarinen                           HankasHa            10,85

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Kerttu Kinnunen                         JyväskKU             8,78
  2. Ada Zitting                             JyväskKU             8,99
  3. Vera Siikamäki                          SaPu                 9,65
  4. Vilma Parviainen                        JyväskKU             9,66
     Anni Kinnunen                           PihtipTui             DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Camilla Forsberg                        LaukU                9,37

Erä 3                Tuuli: -0,1

  1. Janette Tanninen                        MultJy               8,60
  2. Lotta Ahonen                            SaarijPu             9,16
  3. Tiia Vehviläinen                        HankasHa             9,71
  4. Emilia Mäkelä                           JyväskKU            10,29
     Melina Riepponen                        JyväskKU              DNS
     Kaisla Lehtoranta                       JyväskKU              DNS

Erä 4                Tuuli: -0,5

  1. Siiri Salo                              JyväskKU             9,36
  2. Saana Nieminen                          LaukU                9,50
  3. Maria Mikonmäki                         SaPu                 9,91
     Vilma Siirilä                           JyväskKU              DNS
     Emmi Lahtela                            KaipVi                DNS
     Johanna Tuomainen                       ÄänekU                DNS


T13 1000 m

  1. Lotta Mäkinen                           JyväskKU          3.09,90
  2. Emmi Pennanen                           JyväskKU          3.20,83
  3. Jessica Ekstam                          JyväskKU          3.39,05
  4. Isa Kannisto                            JyväskKU          3.52,29
  5. Taija Malinen                           SaarijPu          3.53,88
  6. Roosa Marin                             PihtipTui         4.01,15
  7. Roosa Kolari                            HankasHa          4.07,44
     Emmi Lahtela                            KaipVi                DNS
     Neili Marjanen                          JyväskKU              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Nea Inola                               LaukU             4.07,28


T13 Korkeus

  1. Janette Tanninen                        MultJy                156
  2. Joanna Wallinheimo                      JyväskKU              140
  3. Anni Kinnunen                           PihtipTui             135
  4. Monica Piry                             JyväskKU              130
  5. Oona Koskiokari                         HankasHa              130
  6. Camilla Forsberg                        LaukU                 125
  7. Lotta Ahonen                            SaarijPu              125
  8. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU              125
  9. Maija Huovinen                          JyväskKU              115
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Ella Kinnunen                           PihtipTui             130


T13 Keihäs

  1. Annika Ahonen                           JyväskKU            23,18
  2. Noora Hakonen                           PihtipTui           21,28
  3. Nea Inola                               LaukU               18,15
  4. Aada Koppeli                            JyväskKU            17,07
  5. Taija Malinen                           SaarijPu            15,83
  6. Maria Mikonmäki                         SaPu                13,38
  7. Alexandra Hämäläinen                    HankasHa            12,28
     Emmi Lahtela                            KaipVi                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Tiisa Paukku                            PihtipTui           20,20


T13 4 x 100 m

  1. JKU T13 4x100 m 1                            54,71
  2. JKU T13 4x100 m 3                            59,07
  3. JKU T13 4x100 m 2                          1.00,08
  4. JKU T13 4x100 m 4                          1.01,19
  5. JKU T13 4x100 m 5                          1.01,61
  6. Tuisku T13 4x100 m 1                       1.02,12
  7. SaPu T13 4x100 m 1                         1.02,31
  8. LU T13 4x100m                              1.03,99
  9. Hanka T13 4x100 m 1                        1.05,89

Erä 1                

  1. JKU T13 4x100 m 1                            54,71
        Kerttu Kinnunen
        Laura Koivisto
        Lotta Mäkinen
        Noora Katalkin

  2. JKU T13 4x100 m 2                          1.00,08
        Annika Ahonen
        Emmi Sajasalo
        Joanna Wallinheimo
        Monica Piry

  3. Tuisku T13 4x100 m 1                       1.02,12
        Noora Hakonen
        Anni Kinnunen
        Roosa Marin
        Ella Kinnunen

  4. SaPu T13 4x100 m 1                         1.02,31
        Taija Malinen
        Vera Siikamäki
        Maria Mikonmäki
        Lotta Ahonen

  5. Hanka T13 4x100 m 1                        1.05,89
        Oona Koskiokari
        Alexandra Hämäläinen
        Tiia Vehviläinen

Erä 2                

  1. JKU T13 4x100 m 3                            59,07
        Neili Marjanen
        Siiri Salo
        Lilli Kärkkäinen
        Ada Zitting

  2. JKU T13 4x100 m 4                          1.01,19
        Vilma Siirilä
        Beda Salmi
        Isa Kannisto
        Vilma Lehtoranta

  3. JKU T13 4x100 m 5                          1.01,61
        Emmi Pennanen
        Maija Huovinen
        Jessica Ekstam
        Emilia Mäkelä

  4. LU T13 4x100m                              1.03,99
        Annastiina Karvinen
        Saana Nieminen
        Camilla Forsberg
        Nea Inola


T11 60 m

  1. Gea Zitting                             JyväskKU             9,18
  2. Annastiina Karvinen                     LaukU                9,55
  3. Elli Huovinen                           JyväskKU             9,79
  4. Sara Vuori                              HankasHa             9,85
  5. Irene Göös                              JyväskKU             9,95
  6. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            10,15
  6. Justine Hämäläinen                      HankasHa            10,15
  8. Elli Etelämäki                          SaPu                10,20
  9. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           10,49
 10. Jenni Honkonen                          SaarijPu            10,74
 11. Sini Vesisenaho                         SaarijPu            10,81
 12. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           10,88
 13. Ellen Immonen                           JyväskKU            11,42
 14. Monique Westerberg                      LaukU               11,59

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Gea Zitting                             JyväskKU             9,18
  2. Jenni Honkonen                          SaarijPu            10,74
  3. Sini Vesisenaho                         SaarijPu            10,81
  4. Rosa Siekkinen                          PihtipTui           10,88
  5. Ellen Immonen                           JyväskKU            11,42
  6. Monique Westerberg                      LaukU               11,59

Erä 2                Tuuli: -0,3

  1. Annastiina Karvinen                     LaukU                9,55
  2. Elli Huovinen                           JyväskKU             9,79
  3. Sara Vuori                              HankasHa             9,85
  4. Irene Göös                              JyväskKU             9,95
  5. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            10,15
  5. Justine Hämäläinen                      HankasHa            10,15
  7. Elli Etelämäki                          SaPu                10,20
  8. Eerika Siekkinen                        PihtipTui           10,49


T11 1000 m


  1. Heidi Salminen                          JyväskKU          3.37,48
  2. Iiris Helander                          JyväskKU          3.44,63
  3. Anida Halttunen                         JyväskKU          3.46,77
  4. Annastiina Karvinen                     LaukU             3.47,49
  5. Helmiina Kynnäs                         SaarijPu          3.54,83
  6. Kia Paavola                             SaPu              4.04,53
  7. Alisa Marin                             PihtipTui         4.09,50
  8. Viivi Kolari                            HankasHa          4.10,71
     Helmi Rintamäki                         JyväskKU              DNS
     Sara Sorri                              JyväskKU              DNS

T11 Pituus

  1. Varpu-Sofia Heinonen                    JyväskKU             3,90 +0,1
  2. Annastiina Karvinen                     LaukU                3,68 -0,1
  3. Roosa Hämäläinen                        HankasHa             3,56 -0,5
  4. Elli Varis                              PihtipTui            3,31 +0,6
  5. Vera Vertanen                           JyväskKU             3,29 +0,1
  6. Nelli Pajula                            JyväskKU             3,27 +0,6
  7. Jenni Honkonen                          SaarijPu             3,22 +0,1
  8. Kia Paavola                             SaPu                 3,16 +0,2
  9. Monique Westerberg                      LaukU                2,59 +0,3
 10. Emilia Immonen                          JyväskKU             2,58 +0,1
     Helmiina Kynnäs                         SaarijPu              DNS     
     Alisa Seilonen                          JyväskKU              DNS     


T11 Kiekko

  1. Nanna Leivonen                          JyväskKU            19,16
  2. Tiisa Paukku                            PihtipTui           17,56
  3. Anne Pynnönen                           HankasHa            15,22
  4. Riikka Savolainen                       JyväskKU            15,18
  5. Jenni Honkonen                          SaarijPu            10,24
     Emma Siirilä                            JyväskKU              DNS


T11 4 x 50 m

  1. JKU T11 4x50 m 1                             30,93
        Gea Zitting
        Anida Halttunen
        Varpu-Sofia Heinonen
        Heidi Salminen

  2. JKU T11 4x50 m 3                             33,41
        Mimosa Teerijoki
        Elli Huovinen
        Riikka Savolainen
        Vera Vertanen

  3. Hanka T11 4x50 m 1                           33,92
        Sara Vuori
        Justine Hämäläinen
        Viivi Kolari
        Roosa Hämäläinen

  4. SaPu T11 4x50 m 1                            34,28
        Sini Vesisenaho
        Helmiina Kynnäs
        Jenni Honkonen
        Kia Paavola

  5. Tuisku T11 4x50 m 1                          35,24
        Rosa Siekkinen
        Alisa Marin
        Elli Varis
        Tiisa Paukku

  6. JKU T11 4x50 m 2                             35,52
        Nelli Pajula
        Emilia Immonen
        Ellen Immonen
        Irene Göös