Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
01.03. klo 15:30 Uudyn pm junnuhallit 9-15v. Tulokset (päivitetty: 21:41 03.03.2014)
Uudyn Pm Junnuhallit
Liikuntamylly, Helsinki
1.3.2014

TULOKSET

P9 40 m

  1. Miko Koskelainen                        HyvsU                6,54
  2. Matias Keskinen                         VihdVie              6,83
  3. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             7,04
  4. Eino Riiheläinen                        PorvU                7,27
  5. Roni Klemetti                           HyvsU                7,35
  6. Joonatan Lindberg                       RiihimKi             7,53
  7. Miko Ojapelto                           KeskiUYU             7,86
  8. Jiri Pajunen                            LänsiUU              7,97
  9. Veeti Savolainen                        KerU                 8,36
 10. Aaron Ceder                             KeskiUYU             8,75
     Jasper Reilson                          LänsiUU               DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Miko Koskelainen                        HyvsU                6,54
  2. Matias Keskinen                         VihdVie              6,83
  3. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             7,04
  4. Roni Klemetti                           HyvsU                7,35
  5. Joonatan Lindberg                       RiihimKi             7,53
  6. Miko Ojapelto                           KeskiUYU             7,86

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Eino Riiheläinen                        PorvU                7,27
  2. Jiri Pajunen                            LänsiUU              7,97
  3. Veeti Savolainen                        KerU                 8,36
  4. Aaron Ceder                             KeskiUYU             8,75
     Jasper Reilson                          LänsiUU               DNS

P9 1000 m


  1. Matias Keskinen                         VihdVie           3.52,99
  2. Jami Saari                              NurmijYU          4.03,23
  3. Juho Mantila                            RiihimKi          4.13,08
  4. Veeti Savolainen                        KerU              4.28,61
  5. Elias Hietanen                          RiihimKi          4.58,49
  6. Henri Sui                               LänsiUU           5.15,94
     Miko Ojapelto                           KeskiUYU              DNS



P9 Korkeus

  1. Miko Koskelainen                        HyvsU                 110
         080 085 090 093 096 099 102 105 110 113
           O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX
     Aaro Räisänen                           KeskiUYU              DNS
        
        

P9 Pituus

  1. Jami Saari                              NurmijYU             3,48                
          3,01  3,22     X  3,48
                                
  2. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             3,27                
          3,15  3,18  3,23  3,27
                                
  3. Eino Riiheläinen                        PorvU                3,07                
          3,07  2,89  2,82  2,88
                                
  4. Juho Mantila                            RiihimKi             3,00                
          2,89  3,00  2,94  2,39
                                
  5. Mikke Majasalmi                         KarkkPo              2,90                
          2,86  2,90  2,54     X
                                
  6. Jiri Pajunen                            LänsiUU              2,86                
          2,86  2,77     X  2,64
                                
  7. Luukas Vendelin                         KarkkPo              2,75                
          2,68  2,68  2,75  2,48
                                
  8. Joonatan Lindberg                       RiihimKi             2,71                
          2,58  2,71  2,68  2,51
                                
  9. Elias Hietanen                          RiihimKi             2,62                
          2,56  2,40  2,48  2,62
                                
 10. Aaron Ceder                             KeskiUYU             2,34                
          2,20  2,19  2,34     X
                                
 11. Kristian Kempas                         KeskiUYU             2,34                
          1,72  1,80  2,34  1,99
                                

P9 Kuula

  1. Mikke Majasalmi                         KarkkPo              5,26
           5,16      X   5,26   4,94
  2. Henri Sui                               LänsiUU              5,02
           4,57      X      X   5,02
  3. Luukas Vendelin                         KarkkPo              4,82
           4,82   4,81   4,66   4,32
  4. Kristian Kempas                         KeskiUYU             3,17
           3,16   3,17   3,05   2,97

P11 60 m

  1. Patrick Lindberg                        LänsiUU              9,16
  2. Juho Kantoniemi                         HyvsU                9,18
  3. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             9,36
  4. Jesse Vanhakoski                        JanJa                9,56
  5. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             9,57
  6. Miika Harjanne                          LänsiUU              9,71
  7. Rasmus Eriksson                         PorvU                9,77
  8. Tomi Korhonen                           NummKip              9,91
  9. Aku Rissanen                            NurmijYU             9,93
 10. Topias Talvitie                         HyvsU               10,03
 11. Vilho Heinänen                          JanJa               10,31
 12. Niilo Laukkanen                         HyvsU               10,40
 13. Toni Rinnekari                          NurmijYU            10,46
 14. Miki Makkonen                           LänsiUU             10,49
 15. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            10,57
 16. Samuli Heiskanen                        NurmijYU            10,76
 17. Antti Saarinen                          LänsiUU             10,88
 18. Miika Koho                              NurmijYU            10,92
 19. Joona Jalonen                           KeskiUYU            11,99
 20. Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU            14,54

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Rasmus Eriksson                         PorvU                9,77
  2. Vilho Heinänen                          JanJa               10,31
  3. Niilo Laukkanen                         HyvsU               10,40
  4. Miki Makkonen                           LänsiUU             10,49
  5. Antti Saarinen                          LänsiUU             10,88

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             9,57
  2. Tomi Korhonen                           NummKip              9,91
  3. Topias Talvitie                         HyvsU               10,03
  4. Samuli Heiskanen                        NurmijYU            10,76
  5. Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU            14,54

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Juho Kantoniemi                         HyvsU                9,18
  2. Jesse Vanhakoski                        JanJa                9,56
  3. Miika Harjanne                          LänsiUU              9,71
  4. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            10,57
  5. Miika Koho                              NurmijYU            10,92

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Patrick Lindberg                        LänsiUU              9,16
  2. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             9,36
  3. Aku Rissanen                            NurmijYU             9,93
  4. Toni Rinnekari                          NurmijYU            10,46
  5. Joona Jalonen                           KeskiUYU            11,99

P11 1000 m


  1. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU          3.35,24
  2. Tuomas Ruuskanen                        MäntsU            3.35,47
  3. Elias Pelkonen                          MäntsU            3.36,97
  4. Juho Korpisaari                         RiihimKi          3.53,10
  5. Eemil Laine                             NurmijYU          4.09,74
  6. Leevi Leskelä                           NurmijYU          4.14,10
  7. Miika Koho                              NurmijYU          4.21,53

P11 1000 m kävely


  1. Oiva Ylä-Jarkko                         LänsiUU           6.04,51
  2. Justus Talvitie                         HyvsU             6.40,18
  3. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU          6.54,95
  4. Niilo Laukkanen                         HyvsU             7.14,81
  5. Justus Kankaanpää                       NurmijYU          7.27,90
  6. Jukka Ylisoini                          KerU              7.31,89

P11 Korkeus

  1. Juho Korpisaari                         RiihimKi              125
         090 095 100 105 110 113 116 119 122 125 128
           O   O   O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
  2. Joona Heikkerö                          PorvU                 125
         095 100 105 110 113 116 119 122 125 128
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Arno Toivola                            HyvsU                 119
         100 105 110 113 116 119 122
           O   O   O   O  XO   O XXX
  4. Justus Talvitie                         HyvsU                 119
         100 105 110 113 116 119    
           O   O   O   O  XO XXO    
  5. Anselmi Koskela                         HausjU                119
         085 090 095 100 105 110 113 116 119 122
           O   O  XO   O   O  XO   O  XO XXO XXX
  6. Miika Harjanne                          LänsiUU               105
         090 100 105 110
           O   O   O XXX
  7. Vilho Heinänen                          JanJa                 100
         090 095 100 105
           O   O   O XXX
  8. Alex Vuori                              KeskiUYU              100
         090 095 100 105
           O   O XXO XXX
  8. Samuli Heiskanen                        NurmijYU              100
         085 090 095 100 105
           O   O   O XXO XXX

P11 Pituus

  1. Juho Kantoniemi                         HyvsU                4,29                
          4,29  4,08  3,92  4,14
                                
  2. Patrick Lindberg                        LänsiUU              4,26                
          4,12  4,12  4,03  4,26
                                
  3. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             4,15                
          4,03  4,15  4,13  3,98
                                
  4. Tomi Korhonen                           NummKip              3,74                
          3,72  3,74  3,70  3,66
                                
  5. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             3,69                
          3,35  3,69  3,52  3,65
                                
  6. Elias Nikander                          KarkkPo              3,69                
          3,69  3,52  3,53  3,35
                                
  7. Topias Talvitie                         HyvsU                3,50                
          3,45  3,27  3,49  3,50
                                
  8. Eemil Laine                             NurmijYU             3,42                
          3,28  3,37  3,42  3,19
                                
  9. Leevi Leskelä                           NurmijYU             3,42                
          3,42  3,30  3,32
                          
 10. Oiva Ylä-Jarkko                         LänsiUU              3,40                
          3,39  3,28  3,40
                          
 11. Juuso Kuparinen                         JanJa                3,33                
          3,33  3,28  3,23
                          
 12. Rasmus Eriksson                         PorvU                3,30                
          3,29  3,30     X
                          
 13. Eemil Pellonperä                        NurmijYU             3,28                
          3,28  3,10  3,07
                          
 14. Miro Heikkonen                          KeskiUYU             3,17                
          3,17  3,01  3,03
                          
 15. Alex Vuori                              KeskiUYU             3,13                
          2,96  3,13  2,99
                          
 16. Justus Kankaanpää                       NurmijYU             2,98                
          2,85  2,77  2,98
                          
 17. Atte Vaselius                           NummKip              2,87                
          2,74  2,87  2,50
                          
 18. Luukas Latva-Käyrä                      KeskiUYU             1,71                
             X  1,71     X
                          

P11 Kuula

  1. Tuomas Ruuskanen                        MäntsU               8,35
           7,67      -   7,89   8,35
  2. Joona Heikkerö                          PorvU                7,97
           7,52   7,58   7,58   7,97
  3. Anselmi Koskela                         HausjU               7,64
           7,40   7,15   7,41   7,64
  4. Juuso Kuparinen                         JanJa                7,60
           7,46   6,59   7,47   7,60
  5. Jukka Ylisoini                          KerU                 7,45
           7,14   7,08   7,45   7,07
  6. Miki Makkonen                           LänsiUU              7,33
              -   7,03   7,11   7,33
  7. Arno Toivola                            HyvsU                7,28
           6,92   7,09   7,28   7,18
  8. Aku Rissanen                            NurmijYU             7,16
           6,95   7,16      -   6,37
  9. Toni Rinnekari                          NurmijYU             6,57
           6,57      -   6,11       
 10. Atte Vaselius                           NummKip              6,11
           6,11   6,07   5,49
 11. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU             5,92
           5,74      -   5,92
 12. Eemil Pellonperä                        NurmijYU             5,78
           4,80   5,67   5,78
 13. Elias Nikander                          KarkkPo              5,78
           5,38   5,78   5,49
 14. Joona Jalonen                           KeskiUYU             5,39
           5,32   4,98   5,39
 15. Antti Saarinen                          LänsiUU              4,33
           4,22   4,33   4,08

P13 60 m

  1. Marcus Kytölä                           HyvsU                8,09
  2. Anton Paljakka                          PorvU                8,54
  3. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             8,56
  4. Matias Mahonen                          KeskiUYU             8,77
  5. Nuutti Pasanen                          NummKip              8,81
  6. Joonas Viitala                          NummKip              8,84
  7. Lari Kivinen                            HyvsU                8,85
  8. Miro Salminen                           KarkkPo              9,08
  9. Lassi Saarela                           LänsiUU              9,12
 10. Samu Kaplas                             KeskiUYU             9,14
 11. Jere Tasala                             KarkkPo              9,14
 12. Tuukka Kuusela                          LänsiUU              9,33
 13. Tuomas Tanninen                         PorvU                9,42
 14. Kristian Keimmo                         KeskiUYU             9,52
 15. Patrick Lehtinen                        LänsiUU              9,56
 16. Miro Moisio                             KeskiUYU             9,57
 17. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             9,60
 18. Vico Salminen                           KarkkPo              9,73
 19. Justus Sire                             MäntsU              11,00

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Anton Paljakka                          PorvU                8,54
  2. Samu Kaplas                             KeskiUYU             9,14
  3. Jere Tasala                             KarkkPo              9,14
  4. Tuukka Kuusela                          LänsiUU              9,33
  5. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             9,60

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Marcus Kytölä                           HyvsU                8,09
  2. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             8,56
  3. Nuutti Pasanen                          NummKip              8,81
  4. Joonas Viitala                          NummKip              8,84
  5. Kristian Keimmo                         KeskiUYU             9,52

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Matias Mahonen                          KeskiUYU             8,77
  2. Lari Kivinen                            HyvsU                8,85
  3. Tuomas Tanninen                         PorvU                9,42
  4. Miro Moisio                             KeskiUYU             9,57
  5. Justus Sire                             MäntsU              11,00

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Miro Salminen                           KarkkPo              9,08
  2. Lassi Saarela                           LänsiUU              9,12
  3. Patrick Lehtinen                        LänsiUU              9,56
  4. Vico Salminen                           KarkkPo              9,73

P13 1000 m


  1. Juuso Viskari                           LänsiUU           3.14,23
  2. Ville Harju                             JanJa             3.20,04
  3. Tuomas Tanninen                         PorvU             3.25,14
  4. Olli Harju                              JanJa             3.27,18
  5. Tuomas Risku                            KeskiUYU          3.27,36
  6. Aron Pyssysalo                          KeskiUYU          3.29,35
  7. Markus Mero                             NurmijYU          3.39,80
  8. Nuutti Pasanen                          NummKip           3.40,30
  9. Elias Risku                             KeskiUYU          3.40,57
 10. Sulo Aalto                              JanJa             3.41,85
 11. Matias Mononen                          JanJa             3.51,00
 12. Jan Lammenaho                           HyvsU             3.55,05
 13. Oula Pelkonen                           MäntsU            3.56,35
 14. Pyry Mäenpää                            KarkkPo           3.57,40

P13 2000 m kävely


  1. Sulo Aalto                              JanJa            14.15,49
  2. Tuomo Honkonen                          RiihimKi         17.02,64
     Kimi Rinnekari                          NurmijYU              DNS

P13 Korkeus

  1. Jermu Tarkiainen                        HyvsU                 148
         136 139 142 148
           O   O   O   O
  2. Jere Tasala                             KarkkPo               139
         115 120 125 130 133 136 139 142
           O   O   O  XO   O  XO   O XXX
  3. Miro Salminen                           KarkkPo               130
         115 120 125 130 133
           O   O   O   O XXX
  4. Eelis Soikkeli                          KeskiUYU              125
         115 120 125 130
           O  XO   O XXX
  5. Juho Kahelin                            LänsiUU               125
         110 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXX
  6. Vico Salminen                           KarkkPo               125
         110 115 120 125 130
           O  XO   O  XO XXX
  7. Matias Ketomäki                         NurmijYU              110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXX

P13 Pituus

  1. Marcus Kytölä                           HyvsU                5,26                
          5,10  5,04  5,26     -
                                
  2. Jaakko Poutanen                         KeskiUYU             4,39                
          2,38     X  4,39  4,21
                                
  3. Matias Mahonen                          KeskiUYU             4,36                
          4,06     X  4,25  4,36
                                
  4. Lari Kivinen                            HyvsU                4,25                
          3,89     X     X  4,25
                                
  5. Anton Paljakka                          PorvU                4,20                
          4,20  4,15  4,04  4,13
                                
  6. Eelis Soikkeli                          KeskiUYU             4,14                
             X  4,14     X     X
                                
  7. Lassi Saarela                           LänsiUU              3,89                
          3,89     X  3,80     -
                                
  8. Markus Mero                             NurmijYU             3,88                
          3,77  3,84  3,57  3,88
                                
  9. Samu Kaplas                             KeskiUYU             3,82                
          3,56  3,81  3,82
                          
 10. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             3,50                
          3,37  3,50  3,37
                          
 11. Tuukka Kuusela                          LänsiUU              3,47                
          3,47  3,43     X
                          
 12. Patrick Lehtinen                        LänsiUU              3,45                
          3,45  3,37     X
                          
 13. Elias Risku                             KeskiUYU             3,06                
             X  3,06  2,90
                          
 14. Justus Sire                             MäntsU               2,90                
          2,76  2,56  2,90
                          
     Kristian Keimmo                         KeskiUYU               NM                
             X     -     -
                          
     Tuomas Risku                            KeskiUYU               NM                
             X     -     -
                          
     Joonas Viitala                          NummKip                NM                
             X     X     X
                          

P13 Kuula

  1. Jermu Tarkiainen                        HyvsU               10,00
          10,00      -      -      -
  2. Kimi Rinnekari                          NurmijYU             9,02
           6,62   7,44   9,02   8,74       
  3. Pyry Mäenpää                            KarkkPo              7,03
           6,83   6,48   7,03      -
  4. Matias Ketomäki                         NurmijYU             6,93
           6,07   6,93   6,65   6,71
  5. Tuomo Honkonen                          RiihimKi             6,88
           6,53   6,30   6,88   5,92
  6. Juho Kahelin                            LänsiUU              6,42
           6,36   6,29   6,42   6,35
  7. Jan Lammenaho                           HyvsU                5,99
           5,78   5,99   5,57   5,27       

P15 60 m

  1. Oliver Alakörkkö                        NurmijYU             7,82
  2. Artturi Salonen                         LänsiUU              8,07
  3. Aleks Meidla                            HyvsU                8,16
  4. Arttu Saari                             KeskiUYU             8,56
  5. Simo Kauppila                           NurmijYU             8,59
  6. Roni Wright                             LänsiUU              8,81
  7. Arto Hilden                             LänsiUU              8,83
  8. Leevi Kokkinen                          LänsiUU              8,92
  9. Matias Ceder                            KeskiUYU             9,45

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Oliver Alakörkkö                        NurmijYU             7,82
  2. Artturi Salonen                         LänsiUU              8,07
  3. Aleks Meidla                            HyvsU                8,16
  4. Simo Kauppila                           NurmijYU             8,59
  5. Leevi Kokkinen                          LänsiUU              8,92

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Arttu Saari                             KeskiUYU             8,56
  2. Roni Wright                             LänsiUU              8,81
  3. Arto Hilden                             LänsiUU              8,83
  4. Matias Ceder                            KeskiUYU             9,45

P15 800 m


  1. Matias Meriläinen                       NurmijYU          2.17,89
  2. Artturi Salonen                         LänsiUU           2.24,81
  3. Robin Jalkanen                          PorvU             2.30,83
  4. Aleks Meidla                            HyvsU             2.36,45
  5. Simo Kauppila                           NurmijYU          2.39,12
  6. Leevi Kokkinen                          LänsiUU           2.53,26
  7. Sampo Westerberg                        LänsiUU           3.23,62

P15 3000 m kävely


  1. Aatu Komulainen                         KeskiUYU         17.41,30

P15 Korkeus

  1. Oliver Alakörkkö                        NurmijYU              163
         150 155 160 163 168
           O   O   O   O XXX
  2. Artturi Kylmäkorpi                      KarkkPo               160
         150 155 160 163
           O  XO  XO XXX
  3. Arttu Saari                             KeskiUYU              140
         120 125 130 135 140 145
           O   O  XO XXO   O XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Artturi Kylmäkorpi                      KarkkPo             11,46                
         11,06     - 11,37     - 11,46 10,78
                                            
  2. Niilo Kantoniemi                        HyvsU                8,30                
          7,91  8,04  8,30  8,10  7,87  8,22
                                            

P15 Kuula

  1. Roni Wright                             LänsiUU              9,24
           8,55   9,24   8,64   9,17   7,99   9,07
  2. Arto Hilden                             LänsiUU              9,12
           9,12   8,98   8,78   8,34   8,58   8,89
  3. Niilo Kantoniemi                        HyvsU                8,48
           8,48   7,94   8,19   7,98   8,01   7,98
  4. Sampo Westerberg                        LänsiUU              7,34
           7,12      X      X   6,59      X   7,34

T9 40 m

  1. Henniina Närhi                          KarkkPo              7,03
  2. Janette Ylisoini                        KerU                 7,16
  3. Nelli Rosnell                           KeskiUYU             7,22
  4. Jenny Eriksson                          PorvU                7,36
  5. Vilma Meriläinen                        LänsiUU              7,42
  6. Laura Metsoila                          KeskiUYU             7,83
  7. Siiri Untinen                           PorvU                7,86
  8. Venla Lähdemäki                         HyvsU                7,93
  9. Lumia Laakso                            KeskiUYU             7,93
 10. Pihla Väisänen                          KeskiUYU             7,94
 11. Sanni Sihvonen                          RiihimKi             8,00
 12. Siru Huuskola                           KeskiUYU             8,01
 13. Tiia Viramäki                           LänsiUU              8,01
 14. Tähkä-Alina Koskela                     HausjU               8,06
 15. Emma Salokaarto                         KeskiUYU             8,06
 16. Milja Koho                              NurmijYU             8,12
 17. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             8,16
 18. Sohvi Kinnunen                          JanJa                8,17
 19. Ilona Hulkko                            VihdVie              8,30
 20. Moona Virtanen                          HyvsU                8,40
 21. Milja Ahonen                            RiihimKi             8,52
 22. Sara Hatakka                            LänsiUU              8,82
     Lisite Reilson                          LänsiUU               DNS
     Ronja Julin                             KeskiUYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jenny Eriksson                          PorvU                7,36
  2. Lumia Laakso                            KeskiUYU             7,93
  3. Siru Huuskola                           KeskiUYU             8,01
  4. Tähkä-Alina Koskela                     HausjU               8,06
  5. Milja Koho                              NurmijYU             8,12
  6. Sohvi Kinnunen                          JanJa                8,17

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Henniina Närhi                          KarkkPo              7,03
  2. Janette Ylisoini                        KerU                 7,16
  3. Nelli Rosnell                           KeskiUYU             7,22
  4. Pihla Väisänen                          KeskiUYU             7,94
  5. Sanni Sihvonen                          RiihimKi             8,00
  6. Moona Virtanen                          HyvsU                8,40

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Venla Lähdemäki                         HyvsU                7,93
  2. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             8,16
  3. Ilona Hulkko                            VihdVie              8,30
  4. Milja Ahonen                            RiihimKi             8,52
  5. Sara Hatakka                            LänsiUU              8,82
     Ronja Julin                             KeskiUYU              DNS

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Vilma Meriläinen                        LänsiUU              7,42
  2. Laura Metsoila                          KeskiUYU             7,83
  3. Siiri Untinen                           PorvU                7,86
  4. Tiia Viramäki                           LänsiUU              8,01
  5. Emma Salokaarto                         KeskiUYU             8,06
     Lisite Reilson                          LänsiUU               DNS

T9 1000 m


  1. Pinja Sundström                         KarkkPo           4.09,47
  2. Aino Risku                              KeskiUYU          4.15,28
  3. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              4.16,85
  4. Aino Laitinen                           HyvsU             4.20,41
  5. Vilja-Matilda Koskela                   HausjU            4.32,64
  6. Mila Heikkonen                          KeskiUYU          4.45,45
  7. Milja Ahonen                            RiihimKi          4.51,77
  8. Eevi Viitala                            NummKip           5.00,34
  9. Viola Sui                               LänsiUU           5.20,10
     Emma Salokaarto                         KeskiUYU              DNS

T9 600 m kävely


  1. Laura Metsoila                          KeskiUYU          4.11,90
  2. Oona Ketomäki                           NurmijYU          4.32,48
     Pihla Väisänen                          KeskiUYU              DNS

T9 Korkeus

  1. Pinja Sundström                         KarkkPo               105
         080 085 090 093 096 099 102 105 107
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Amanda Rontu                            KerU                  102
         070 075 080 085 090 093 096 099 102 105
           O   O   O   O   O   O XXO  XO  XO XXX
  3. Elsa Mattila                            HyvsU                 099
         080 085 090 093 096 099 102
           O   O   O   O   O   O XXX
  4. Vilja-Matilda Koskela                   HausjU                090
         070 075 080 085 090 093
           O   O   O   O  XO XXX
  5. Tiia Viramäki                           LänsiUU               090
         075 080 085 090 093
           O   O  XO XXO XXX

T9 Pituus

  1. Henniina Närhi                          KarkkPo              3,38                
          3,38  3,29  2,47
                          
  2. Aino Laitinen                           HyvsU                3,28                
          3,28  3,11  3,02
                          
  3. Elsa Mattila                            HyvsU                3,25                
          3,25  3,14  3,16
                          
  4. Aino Risku                              KeskiUYU             3,04                
          2,99  3,04  2,91
                          
  5. Amanda Rontu                            KerU                 2,94                
          2,82  2,94  2,73
                          
  6. Aada Tauriainen                         PorvU                2,90                
          2,90  2,76  2,76
                          
  7. Jenny Eriksson                          PorvU                2,79                
          2,45  2,52  2,79
                          
  8. Nelli Rosnell                           KeskiUYU             2,73                
             X  2,72  2,73
                          
  9. Sanni Sihvonen                          RiihimKi             2,73                
          2,39  2,34  2,73
                          
 10. Hilma Heinänen                          JanJa                2,65                
          2,55  2,65  2,49
                          
 11. Lumia Laakso                            KeskiUYU             2,65                
          2,48  2,65  2,41
                          
 12. Milja Koho                              NurmijYU             2,65                
          2,20  2,26  2,65
                          
 13. Siiri Untinen                           PorvU                2,55                
          2,10  2,55  2,28
                          
 14. Siru Huuskola                           KeskiUYU             2,51                
          2,51  2,24  2,49
                          
 15. Tähkä-Alina Koskela                     HausjU               2,47                
          2,47  2,45  2,47
                          
 16. Eevi Viitala                            NummKip              2,43                
          2,43  2,37  2,33
                          
 17. Sohvi Kinnunen                          JanJa                2,43                
          2,43  2,05  2,28
                          
 18. Camilla Rytkönen                        LänsiUU              2,42                
          2,42  2,34  2,23
                          
 19. Moona Virtanen                          HyvsU                2,41                
          2,41  1,85  1,84
                          
 20. Sara Hatakka                            LänsiUU              2,18                
          2,18  2,09     X
                          
 21. Viola Sui                               LänsiUU              2,05                
          2,05     X  1,65
                          

T9 Kuula

  1. Vilma Meriläinen                        LänsiUU              5,58
           5,17   5,42   5,58   5,02
  2. Janette Ylisoini                        KerU                 4,92
           4,92   3,49   4,40   4,08
  3. Oona Ketomäki                           NurmijYU             4,71
           4,49   4,71   4,44      X
  4. Venla Lähdemäki                         HyvsU                4,58
           4,39   4,58   4,43   4,12
  5. Hilma Heinänen                          JanJa                4,13
           3,45   4,13      X   4,13
  6. Camilla Rytkönen                        LänsiUU              3,96
           3,39   3,78   3,67   3,96
  7. Aada Tauriainen                         PorvU                3,88
              X   3,88   3,37   3,80
     Ronja Julin                             KeskiUYU              DNS
        

T11 60 m

  1. Silja Nieminen                          MäntsU               9,37
  2. Emma Rovasalo                           HyvsU                9,44
  3. Ilona Mononen                           JanJa                9,63
  4. Nea Hirvonen                            RiihimKi             9,77
  5. Noora Hietala                           HyvsU                9,79
  6. Emmi Malo                               RiihimKi             9,84
  7. Iida Haajanen                           KeskiUYU            10,01
  8. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU            10,05
  9. Inkamari Letto                          HyvsU               10,07
 10. Nea Niemi                               PorvU               10,08
 11. Åsa Hakalax                             KarkkPo             10,17
 12. Petranella Poranen                      KerU                10,20
 13. Minea Harjanne                          LänsiUU             10,22
 14. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU            10,22
 15. Pinja Kourula                           JanJa               10,23
 16. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            10,28
 17. Reetta Torikka                          KarkkPo             10,34
 18. Aliina Mansikkamäki                     KerU                10,38
 19. Nea Järvinen                            KeskiUYU            10,40
 20. Hille Niemitukia                        HyvsU               10,42
 21. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU            10,49
 22. Janna Vihtkari                          VihdVie             10,59
 23. Emma Rönkä                              MäntsU              10,63
 24. Helmi Aalto                             RiihimKi            10,66
 25. Sini Hatakka                            LänsiUU             10,68
 26. Ida Cardona                             KeskiUYU            10,88
 27. Isla Hällström                          PorvU               11,00
 28. Iida Ritola                             KeskiUYU            11,03
 29. Hilla Pirinen                           KerU                11,07
 30. Susanna Lammenaho                       HyvsU               11,27
 31. Sanni Ahonen                            RiihimKi            11,34
     Aava Sevonkari                          KerU                  DNS
     Emma Knuutila                           KeskiUYU              DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Noora Hietala                           HyvsU                9,79
  2. Iida Haajanen                           KeskiUYU            10,01
  3. Nea Niemi                               PorvU               10,08
  4. Åsa Hakalax                             KarkkPo             10,17
  5. Reetta Torikka                          KarkkPo             10,34
  6. Iida Ritola                             KeskiUYU            11,03

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Emma Rovasalo                           HyvsU                9,44
  2. Petranella Poranen                      KerU                10,20
  3. Minea Harjanne                          LänsiUU             10,22
  4. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            10,28
  5. Nea Järvinen                            KeskiUYU            10,40

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU            10,49
  2. Janna Vihtkari                          VihdVie             10,59
  3. Sini Hatakka                            LänsiUU             10,68
  4. Ida Cardona                             KeskiUYU            10,88
  5. Isla Hällström                          PorvU               11,00
  6. Susanna Lammenaho                       HyvsU               11,27

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Ilona Mononen                           JanJa                9,63
  2. Emmi Malo                               RiihimKi             9,84
  3. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU            10,05
  4. Inkamari Letto                          HyvsU               10,07
  5. Aliina Mansikkamäki                     KerU                10,38
  6. Helmi Aalto                             RiihimKi            10,66

Erä 5                Tuuli: NWND

  1. Silja Nieminen                          MäntsU               9,37
  2. Nea Hirvonen                            RiihimKi             9,77
  3. Hille Niemitukia                        HyvsU               10,42
     Aava Sevonkari                          KerU                  DNS
     Emma Knuutila                           KeskiUYU              DNS

Erä 6                Tuuli: NWND

  1. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU            10,22
  2. Pinja Kourula                           JanJa               10,23
  3. Emma Rönkä                              MäntsU              10,63
  4. Hilla Pirinen                           KerU                11,07
  5. Sanni Ahonen                            RiihimKi            11,34

T11 1000 m


  1. Jessica Hjort                           PorvU             3.28,33
  2. Carla Jalkanen                          PorvU             3.33,04
  3. Nea Niemi                               PorvU             3.34,79
  4. Jutta Heino                             KarkkPo           3.45,44
  5. Emma Rovasalo                           HyvsU             3.47,02
  6. Salla Norrbacka                         HyvsU             3.48,22
  7. Anni Riiheläinen                        PorvU             3.55,96
  8. Emmi Hietanen                           RiihimKi          3.57,40
  9. Pinja Kourula                           JanJa             4.01,78
 10. Petranella Poranen                      KerU              4.08,60
 11. Lotta Malm                              PorvU             4.10,54
 12. Elina Kettinen                          NurmijYU          4.13,23
 13. Iida Nyman                              PorvU             4.17,48
 14. Hille Niemitukia                        HyvsU             4.31,42
 15. Sanni Ahonen                            RiihimKi          4.32,30
     Salla Hyvönen                           NurmijYU              DNF