Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
22.02. klo 10:30 SM-hallit Tulokset (päivitetty: 16:36 23.02.2014)
Sisäratojen Suomenmestaruuskilpailut
Rovaniemi
22.2.2014

Lopullinen pistetilanne Kultainen juoksijapatsas:

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 56
2. Joensuun Kataja 34,5
3. Tampereen Pyrintö 33
4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 30
5. Lahden Ahkera 28
6. Turun Urheiluliitto 25
7. Helsingfors IFK 22
7. Helsingin Kisa-Veikot 22
9. Vasa IS 21
10. Espoon Tapiot 19,5
11. IK Falken 14
11. Kankaanpän Seudun Leisku 14
11. Someron Esa 14
14. Oulun Pyrintö 11
14. Turun Weikot 11


2. päivä 23.3.2014

Sisäratojen Suomenmestaruuskilpailut
Rovaniemi
22.2.2014

TULOKSET

M 200 m                             Finaali


  1. Eetu Rantala                            OulPy               21,89 
  2. Roope Saarinen                          EsboIF              22,25 
  3. Antti Kokkonen                          VeitsilKV           22,59 
  4. Samuli Samuelsson                       IkaalU              22,91 

M 200 m                             Alkuerät

  1. Eetu Rantala                            OulPy               22,05q
  2. Roope Saarinen                          EsboIF              22,53q
  3. Antti Kokkonen                          VeitsilKV           22,60q
  4. Samuli Samuelsson                       IkaalU              22,60q
  5. Erik Back                               HIFK                22,63 
  6. Otto Ahlfors                            IkaalU              22,85 
  7. Lauri Alasaukko-Oja                     TampPy              22,89 
  8. Samuli Lehtinen                         LahdA               22,96 
  9. Johan Versluis                          HIFK                22,99 
 10. Joni Vainio-Kaila                       LaitJy              23,02 
 11. Ossi Linkoaho                           HKV                 23,10 
 12. Tommi Eerola                            EsboIF              23,29 

Erä 1                

  1. Eetu Rantala                            OulPy               22,05q
  2. Antti Kokkonen                          VeitsilKV           22,60q
  3. Samuli Lehtinen                         LahdA               22,96 

Erä 2                

  1. Otto Ahlfors                            IkaalU              22,85 
  2. Johan Versluis                          HIFK                22,99 
  3. Joni Vainio-Kaila                       LaitJy              23,02 

Erä 3                

  1. Samuli Samuelsson                       IkaalU              22,60q
  2. Lauri Alasaukko-Oja                     TampPy              22,89 
  3. Tommi Eerola                            EsboIF              23,29 

Erä 4                

  1. Roope Saarinen                          EsboIF              22,53q
  2. Erik Back                               HIFK                22,63 
  3. Ossi Linkoaho                           HKV                 23,10 

M 800 m                             Finaali

  1. Tuomo Salonen                           EspTa             1.53,24 
  2. Jaakko Laakso                           TampPy            1.53,47 
  3. Panu Jantunen                           ParikkU           1.53,96 
  4. Matthew Fox                             ViipU             1.55,16 
  5. Ville Lampinen                          KU-58             1.55,46 
  6. Rami Oravakangas                        PyhäjPo           1.55,84 
  7. Jussi Raittinen                         KurikRy           1.56,89 
  8. Marko Vendelin                          IFRaseb           1.58,51 
  9. Markus Jokinen                          TeuvRi            1.58,90 
 10. Jari Räsänen                            JoensKa           1.59,79 

Erä 1                

  1. Matthew Fox                             ViipU             1.55,16 
  2. Rami Oravakangas                        PyhäjPo           1.55,84 
  3. Marko Vendelin                          IFRaseb           1.58,51 
  4. Markus Jokinen                          TeuvRi            1.58,90 

Erä 2                

  1. Tuomo Salonen                           EspTa             1.53,24 
  2. Jaakko Laakso                           TampPy            1.53,47 
  3. Panu Jantunen                           ParikkU           1.53,96 
  4. Ville Lampinen                          KU-58             1.55,46 
  5. Jussi Raittinen                         KurikRy           1.56,89 
  6. Jari Räsänen                            JoensKa           1.59,79 

M 3000 m                            Finaali


  1. Jukka Keskisalo                         JoensKa           8.21,39 
  2. Martti Siikaluoma                       LahdA             8.23,57 
  3. Kalle Keskipoikela                      ArcticA           8.27,25 
  4. Jimmy Finnholm                          IKFalken          8.33,44 
  5. Ville Heikkilä                          LammSä            8.34,28 
  6. Antti Taini                             YlikNM            8.42,68 
  7. Pauli Ruostetsaari                      GamlakIF          8.59,47 
  8. Kalle Ruohola                           VirtU             9.03,35 
     Oskari Pennanen                         JoensKa               DNF 

M 60 m aj                           Finaali


  1. Elmo Lakka                              JyväskKU             7,88 
  2. Joona-Ville Heinä                       HIFK                 8,02 
  3. Pasi Roslund                            TuUL                 8,09 
  4. Otto Seppälä                            LammKo               8,22 
  5. Otto Kilpi                              JyväskKU             8,26 

M 60 m aj                           Alkuerät

  1. Elmo Lakka                              JyväskKU             7,90Q
  2. Joona-Ville Heinä                       HIFK                 8,01Q
  3. Pasi Roslund                            TuUL                 8,15q
  4. Otto Seppälä                            LammKo               8,15q
  5. Otto Kilpi                              JyväskKU             8,23q
  6. Samuli Bryggare                         HKV                  8,30 
  7. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu              8,30 
  8. Mauri Kaattari                          HimU                 8,35 
  9. Samuel Rautapalo                        HKV                  8,39 
 10. Otto Raja-Aho                           ÄhtU                 8,43 

Erä 1                

  1. Elmo Lakka                              JyväskKU             7,90Q
  2. Pasi Roslund                            TuUL                 8,15q
  3. Otto Seppälä                            LammKo               8,15q
  4. Samuel Rautapalo                        HKV                  8,39 
  5. Otto Raja-Aho                           ÄhtU                 8,43 

Erä 2                

  1. Joona-Ville Heinä                       HIFK                 8,01Q
  2. Otto Kilpi                              JyväskKU             8,23q
  3. Samuli Bryggare                         HKV                  8,30 
  4. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu              8,30 
  5. Mauri Kaattari                          HimU                 8,35 

M Seiväs

  1. Eemeli Salomäki                         SomE                  532 
         502 517 532 551
           O  XO  XO XXX
  2. Jarno Kivioja                           HKV                   517 
         502 517 532
           O   O XXX
  2. Samuli Järvelä                          SoinSi                517 
         502 517 532
           O   O XXX
  2. Perttu Korhonen                         LahdA                 517 
         517 532
           O XXX
  5. Viktor Östman                           VasaIS                502 
         482 502 517 532
          XO XXO XX-   X
  6. Johannes Simola                         TuUL                  482 
         462 482 502
           O   O XXX
  7. Tomas Wecksten                          KarhU                 482 
         462 482 502
           O  XO XXX
  8. Christian Westö                         IFFemman              482 
         462 482 502
          XO  XO XXX
  9. Teemu Hyytiä                            LaitJy                482 
         462 482 502
           O XXO XXX
 10. Mauri Kaattari                          HimU                  462 
         462 482
           O XXX
 11. Joonas Mikkanen                         LahdA                 462 
         462 482
          XO XXX
 12. Kalle Harmaala                          JyväskKU              462 
         462 482
         XXO XXX
     Joonas Jokivartio                       OulPy                  NH 
         482
         XXX

M Pituus

  1. Henri Väyrynen                          KajKi                7,66                 
          7,43  7,54  7,50     X  7,66     X
                                            
  2. Kristian Pulli                          KaipVi               7,61                 
          7,25     X  7,34  7,26  7,61     X
                                            
  3. Arttu Halmela                           HonkajsU             7,52                 
          7,46  7,52  7,47  7,52  7,45     X
                                            
  4. Juho-Matti Pimiä                        LappUM               7,41                 
          7,19  7,41  7,32  7,33     X  7,29
                                            
  5. Eetu Viitala                            KuortKu              7,26                 
          6,99  5,48  7,26  7,10     X     X
                                            
  6. Otto Kilpi                              JyväskKU             7,15                 
          6,90     X  6,85  6,89  6,96  7,15
                                            
  7. Juuso Hassi                             OrivPo               6,93                 
          6,61  4,81  6,93  5,09  6,87     X
                                            
  8. Lauri Arpiainen                         EspTa                6,88                 
          6,88  6,84  6,88  6,74     X  6,83
                                            
  9. Timo Broman                             IFRaseb              6,76                 
          6,76  6,70  6,61            
                                      
 10. Konsta Kauppinen                        OrimJy               6,74                 
          6,64  6,58  6,74
                          
 11. Simo Lipsanen                           LappUM               6,72                 
          6,40  6,60  6,72
                          
 12. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,70                 
          6,70  5,00     X
                          
 13. Samuli Bryggare                         HKV                  6,64                 
          6,64  6,63  6,59
                          

M Kuula

  1. Arttu Kangas                            KanksLei            19,39 
          18,27      X  18,50  19,00  19,39      X
  2. Henri Pakisjärvi                        ArcticA             17,79 
              X  17,26  17,73  17,79      X  17,46
  3. Matti Sivonen                           KuivAu              17,27 
              X  17,27      X  16,96      X  16,98
  4. Mika Lönnblad                           TuUL                17,19 
          16,59  17,14  17,07  17,19      X  17,15
  5. Tuomas Martin                           TampU               16,92 
          14,88  16,01  16,36  16,40  16,92      X
  6. Timo Kööpikkä                           LaihLu              16,50 
          16,35  16,29  16,36  16,50  16,33      X
  7. Kimmo Lahti                             MiehVi              15,46 
              X  15,45      X      X      X  15,46
  8. Jani Santala                            HimU                15,42 
          14,61      X      X      X  15,23  15,42

M 4 x 190 m                         Finaali


  1. Esbo If                                    1.26,14 
        Tobias Öhman
        Roope Saarinen
        Tommi Eerola
        Oskari Mörö

  2. Helsingfors Ifk                            1.27,31 
        Erik Back
        Joona-Ville Heinä
        Gustav Klingstedt
        Johan Versluis

  3. Helsingin Kisa-Veikot                      1.27,34 
        Matias Linkoaho
        Hannes Siitonen
        Samuel Rautapalo
        Ossi Linkoaho

  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat                1.27,35 
        Petteri Monni
        Elmo Lakka
        Janne Kämä
        Otto Kilpi


N 200 m                             Finaali


  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            24,03 
  2. Jasmin Showlah                          HIFK                24,96 
  3. Minna Laukka                            JyväskKU            25,04 
  4. Anniina Laitinen                        HKV                 25,14 

N 200 m                             Alkuerät

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            24,56q
  2. Jasmin Showlah                          HIFK                24,84q
  3. Minna Laukka                            JyväskKU            24,92q
  4. Anniina Laitinen                        HKV                 25,03q
  5. Milja Thureson                          TurTo               25,39 
  6. Lotta Kemppinen                         HIFK                25,90 
  7. Petra Perttula                          KU-58               26,30 
  8. Jeanine Nygård                          IFDrott             26,31 

Erä 1                

  1. Anniina Laitinen                        HKV                 25,03q
  2. Milja Thureson                          TurTo               25,39 

Erä 2                

  1. Jasmin Showlah                          HIFK                24,84q
  2. Minna Laukka                            JyväskKU            24,92q
  3. Jeanine Nygård                          IFDrott             26,31 

Erä 3                

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            24,56q
  2. Lotta Kemppinen                         HIFK                25,90 
  3. Petra Perttula                          KU-58               26,30 

N 800 m                             Finaali


  1. Karin Storbacka                         IKFalken          2.16,36 
  2. Eliisa Räsänen                          TampPy            2.17,73 
  3. Roosa Lahtinen                          TampPy            2.19,05 
  4. Jenni Kivioja                           IisVi             2.19,70 

N 3000 m                            Finaali


  1. Kristiina Mäki                          LahdA             9.16,24 
  2. Oona Kettunen                           KarhKa            9.18,23 
  3. Camilla Richardsson                     VasaIS            9.36,23 
  4. Janica Mäkelä                           ForssSa           9.36,74 
  5. Minna Haka-Risku                        VammsVoi          9.41,19 
  6. Venla Mäkäräinen                        KuopRei           9.47,72 
  7. Emma Hyyppä                             LahdA             9.58,73 
     Johanna Peiponen                        RovanLa                   

N 60 m aj                           Finaali


  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,09 
  2. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,13 
  3. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,32 
  4. Elisa Leinonen                          PaltU                8,36 
  5. Emma Koistinen                          JyväskKU             8,71 

N 60 m aj                           Alkuerät

  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,18Q
  2. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,23Q
  3. Elisa Leinonen                          PaltU                8,32q
  4. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,38q
  5. Emma Koistinen                          JyväskKU             8,77q
  6. Petra Perttula                          KU-58                8,97 
  7. Henna Palosaari                         OulPy                8,99 

Erä 1                

  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,18Q
  2. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,38q
  3. Henna Palosaari                         OulPy                8,99 

Erä 2                

  1. Matilda Bogdanoff                       HIFK                 8,23Q
  2. Elisa Leinonen                          PaltU                8,32q
  3. Emma Koistinen                          JyväskKU             8,77q
  4. Petra Perttula                          KU-58                8,97 

N Korkeus

  1. Sini Lällä                              OrivPo                182 
         168 173 177 180 182 184
           O   O   O  XO   O XXX
  2. Linda Sandblom                          HangöIK               180 
         168 173 177 180 182
           O   O  XO   O XXX
  3. Senni Ronkainen                         KarhU                 180 
         168 173 177 180 182
           O   O XXO   O XXX
  4. Heta Tuuri                              LahdA                 180 
         163 168 173 177 180 182
           O   O XXO XXO  XO XXX
  5. Viivi Voutilainen                       TuUL                  177 
         168 173 177 180
           O  XO   O XXX
  6. Tiina Hakanen                           TampPy                173 
         163 168 173 177
           O  XO XXO XXX
  7. Jonna Anias                             KristU                168 
         163 168 173
           O   O XXX
  7. Miia Kurppa                             SalVil                168 
         163 168 173
           O   O XXX
  9. Vilma Koskinen                          LempKi                168 
         163 168 173
           O XXO XXX

N Kolmiloikka

  1. Elina Torro                             LappUM              13,17                 
             X 12,98 12,68 13,00     X 13,17
                                            
  2. Sanna Nygård                            VasaIS              12,97                 
             X 12,81 12,97     X     X     X
                                            
  3. Marika Partinen                         JoensKa             12,78                 
         12,73 12,56 12,65 12,78     X     X
                                            
  4. Emma Pullola                            VaasVa              12,15                 
         12,15     X     X     X 12,13     X
                                            
  5. Senni Salminen                          ImU                 12,08                 
             X 12,08 12,03     X 11,92     X
                                            
  6. Marjo Starck                            TurWei              12,05                 
         11,70     X 11,96 11,77 12,05 11,87
                                            
  7. Suvi Eerikäinen                         HIFK                11,88                 
         11,70 11,88 11,76     X 11,39 11,88
                                            
  8. Elina Kostiainen                        VihdVie             11,57                 
         11,41 11,46 11,51     X     X 11,57
                                            
     Salli Kokkinen                          OulPy                  NM                 
             X     X     X                  
                                            

N 4 x 190 m                         Finaali


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat                1.37,85 
        Ida Aidanpää
        Hanna-Maari Latvala
        Emma Koistinen
        Minna Laukka

  2. Lapin Lukko                                1.49,44 
        Ainomari Kangas
        Elina Halonen
        Carita Barsk
        Katja Kangas