Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
15.03. klo 12:00 Junior Indoor Meeting - JIM Tulokset (päivitetty: 17:30 15.03.2014)
Junior Indoor Meeting - JIM
Hipposhalli
15.3.2014

TULOKSET

M 60 m


  1. Petteri Soini                           MikkKV               7,66 
     Daniel Savolainen                       JyväskKU               DQ 

M 200 m

  1. Petteri Soini                           MikkKV              24,67 
  2. Pertti Purola                           SomE                25,77 
  3. Esa Salminen                            VSVU                26,41 
  4. Jukka Mononen                           JyväskKU            26,93 
     Daniel Savolainen                       JyväskKU              DNS 
     Apollo Brasil Da Costa Doria            JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Pertti Purola                           SomE                25,77 
  2. Esa Salminen                            VSVU                26,41 
  3. Jukka Mononen                           JyväskKU            26,93 

Erä 2                

  1. Petteri Soini                           MikkKV              24,67 
     Daniel Savolainen                       JyväskKU              DNS 
     Apollo Brasil Da Costa Doria            JyväskKU              DNS 

M 2000 m


  1. Ross Morrison                           JyväskKU          6.01,24 
  2. Antti Nisonen                           MikkKV            6.10,68 
  3. Samu Nerg                               JyväskKU          6.12,68 

P9 40 m


  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe             6,89 
  2. Adiel Rahkonen                          JyväskKU             7,39 
  3. Petrus Jakonen                          PorinYU              7,45 
  4. Markus Porvari                          HartVoi              7,56 
  5. Mico Lampinen                           HKV                  7,62 
  6. Jere Yliselä                            LapVi                7,91 
     Niilopekka Muhonen                      KivijKi               DNS 

P9 400 m


  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe          1.16,36 
  2. Arttu Leivonen                          JyväskKU          1.20,75 
  3. Markus Porvari                          HartVoi           1.25,30 
  4. Adiel Rahkonen                          JyväskKU          1.26,75 
  5. Santtu Sahlberg                         VähänkVie         1.36,06 
  6. Jere Yliselä                            LapVi             1.37,30 

P9 Korkeus

  1. Arttu Leivonen                          JyväskKU              110 
         090 095 100 105 107 110 112
           O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Mico Lampinen                           HKV                   100 
         080 085 090 095 100 105
           O   0   O   O   O XXX
  3. Adiel Rahkonen                          JyväskKU              090 
         080 085 090 095
           O   O   O XXX

P10 150 m

  1. Ville Vanhanen                          KuopRei             23,50 
  2. Niko Heikkilä                           RuovPi              24,08 
  3. Teppo Tuuri                             LapVi               24,54 
  4. Alex Gustafsson                         JyväskKU            25,25 
  5. Eetu Salonen                            JyväskKU            25,49 
  6. Riku Tenhunen                           SiilPo              26,05 
  7. Simo Huovinen                           TampPy              26,96 
  8. Teemu Pukkila                           KauhWi              28,00 
  9. Eelis Hintikka                          JyväskKU            29,42 
 10. Kasper Lahtinen                         TampPy              29,92 

Erä 1                

  1. Simo Huovinen                           TampPy              26,96 
  2. Teemu Pukkila                           KauhWi              28,00 
  3. Eelis Hintikka                          JyväskKU            29,42 
  4. Kasper Lahtinen                         TampPy              29,92 

Erä 2                

  1. Teppo Tuuri                             LapVi               24,54 
  2. Alex Gustafsson                         JyväskKU            25,25 
  3. Riku Tenhunen                           SiilPo              26,05 

Erä 3                

  1. Ville Vanhanen                          KuopRei             23,50 
  2. Niko Heikkilä                           RuovPi              24,08 
  3. Eetu Salonen                            JyväskKU            25,49 

P10 Pituus

  1. Ville Vanhanen                          KuopRei              4,20                 
          4,20
              
  2. Eetu Salonen                            JyväskKU             3,73                 
          3,73
              
  3. Niko Heikkilä                           RuovPi               3,65                 
          3,65
              
  4. Tuomas Koivisto                         SäynRie              3,63                 
          3,63
              
  5. Riku Tenhunen                           SiilPo               3,45                 
          3,45
              
  6. Alex Gustafsson                         JyväskKU             3,43                 
          3,43
              
  7. Max Lampinen                            HKV                  3,40                 
          3,40
              
  8. Teppo Tuuri                             LapVi                3,28                 
          3,28
              
  9. Eelis Hintikka                          JyväskKU             3,03                 
          3,03
              
 10. Otto Ahonen                             TampPy               2,91                 
          2,91
              
 11. Simo Huovinen                           TampPy               2,72                 
          2,72
              
 12. Kasper Lahtinen                         TampPy               2,44                 
          2,44
              

P10 Kuula

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo               7,48 
           7,48
  2. Ville Vanhanen                          KuopRei              6,96 
           6,96
  3. Max Lampinen                            HKV                  6,91 
           6,91
  4. Petrus Jakonen                          PorinYU              6,36 
           6,36
  5. Niko Heikkilä                           RuovPi               5,84 
           5,84
  6. Alex Gustafsson                         JyväskKU             5,82 
           5,82
  7. Eelis Hintikka                          JyväskKU             5,60 
           5,60
  8. Teppo Tuuri                             LapVi                5,02 
           5,02
  9. Tuukka Toropainen                       SuolU                4,61 
           4,61
 10. Kasper Lahtinen                         TampPy               4,28 
           4,28

P11 60 m

  1. Matias Ahtinen                          HeinävYU             8,80 
  2. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,81 
  3. Eemil Porvari                           HartVoi              9,08 
  4. Santeri Yliselä                         LapVi                9,46 
  5. Matias Vainionpää                       LaukU                9,48 
  6. Veeti Lettojärvi                        PertPo               9,49 
  7. Ronimatti Muhonen                       KivijKi              9,57 
  8. Ville Hämäläinen                        LaukU                9,69 
  9. Vertti Niskanen                         ÄänekU               9,73 
 10. Elliot Paukkunen                        JyväskKU             9,77 
 11. Jussi Vuorinen                          ÄänekU              10,01 
 12. Sebastian Sabijan                       JyväskKU            10,11 
 13. Rasmus Kuusela                          MikkKV              10,51 
 14. Otto Ahonen                             TampPy              10,67 
     Alex Gustafsson                         JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Matias Vainionpää                       LaukU                9,48 
  2. Ville Hämäläinen                        LaukU                9,69 
  3. Elliot Paukkunen                        JyväskKU             9,77 
  4. Jussi Vuorinen                          ÄänekU              10,01 
  5. Rasmus Kuusela                          MikkKV              10,51 
  6. Otto Ahonen                             TampPy              10,67 
     Alex Gustafsson                         JyväskKU              DNS 

Erä 2                

  1. Matias Ahtinen                          HeinävYU             8,80 
  2. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,81 
  3. Eemil Porvari                           HartVoi              9,08 
  4. Santeri Yliselä                         LapVi                9,46 
  5. Veeti Lettojärvi                        PertPo               9,49 
  6. Ronimatti Muhonen                       KivijKi              9,57 
  7. Vertti Niskanen                         ÄänekU               9,73 
  8. Sebastian Sabijan                       JyväskKU            10,11 

P11 1000 m


  1. Matias Ahtinen                          HeinävYU          3.29,06 
  2. Reko Hakomäki                           VähänkVie         3.52,37 
  3. Elliot Paukkunen                        JyväskKU          3.56,40 
  4. Teemu Pukkila                           KauhWi            4.02,16 

P11 1000 m kävely


  1. Santeri Yliselä                         LapVi             7.16,94 

P11 Korkeus

  1. Eemil Porvari                           HartVoi               138 
         115 120 125 130 135 138 140
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Veeti Lettojärvi                        PertPo                135 
         115 120 125 130 135 138
           O   O   O   O   O XXX
  3. Ronimatti Muhonen                       KivijKi               135 
         115 120 125 130 135 138
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Jussi Vuorinen                          ÄänekU                125 
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
  5. Teemu Pukkila                           KauhWi                085 
         080 085 090
           O   O XXX

P11 Kolmiloikka

  1. Eemil Porvari                           HartVoi              9,60                 
          9,60
              
  2. Matias Ahtinen                          HeinävYU             9,47                 
          9,47
              
  3. Veeti Lettojärvi                        PertPo               8,81                 
          8,81
              
  4. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               8,73                 
          8,73
              
  5. Santeri Yliselä                         LapVi                8,66                 
          8,66
              
  6. Ronimatti Muhonen                       KivijKi              8,58                 
          8,58
              
  7. Ville Hämäläinen                        LaukU                8,17                 
          8,17
              
  8. Matias Vainionpää                       LaukU                7,11                 
          7,11
              

P11 Junnukeihäs

  1. Santeri Yliselä                         LapVi               28,43 
          28,43
  2. Joonas Lapinkero                        JyväskKU            24,31 
          24,31
  3. Riku Tenhunen                           SiilPo              20,93 
          20,93
  4. Joona Penttinen                         MultJy              20,40 
          20,40
  5. Otto Ahonen                             TampPy              12,08 
          12,08

P12 200 m

  1. Patrik Jakonen                          PorinYU             27,76 
  2. Albert Vauhkonen                        LapinlVe            28,13 
  3. Roope Saari                             KuortKu             30,03 
  4. Arttu Peltola                           JyväskKU            30,13 
  5. Elmeri Valkonen                         JyväskKU            31,28 
  6. Luukas Saari                            JyväskKU            31,37 
  7. Tobias Honkanen                         PertPo              32,01 
     Dani Lirkki                             JyväskKU              DNS 
     Patrik Holmberg                         JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Roope Saari                             KuortKu             30,03 
  2. Luukas Saari                            JyväskKU            31,37 
     Patrik Holmberg                         JyväskKU              DNS 

Erä 2                

  1. Elmeri Valkonen                         JyväskKU            31,28 
  2. Tobias Honkanen                         PertPo              32,01 
     Dani Lirkki                             JyväskKU              DNS 

Erä 3                

  1. Patrik Jakonen                          PorinYU             27,76 
  2. Albert Vauhkonen                        LapinlVe            28,13 
  3. Arttu Peltola                           JyväskKU            30,13 

P12 60 m aj


  1. Arttu Peltola                           JyväskKU            10,70 
  2. Ville Saari                             KuortKu             11,70 
  3. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui           11,84 
  4. Tobias Honkanen                         PertPo              12,19 
  5. Elmeri Valkonen                         JyväskKU            12,39 
  6. Benjam Roth                             KeurKi              13,16 
     Dani Lirkki                             JyväskKU              DNS 

P12 Seiväs

  1. Ville Toivonen                          ÄhtU                  220 
         180 190 200 210 220 230
           O   O   O XXO XXO XXX
  2. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui             200 
         180 190 200 210
           O   O   O XXX

P12 Pituus

  1. Patrik Jakonen                          PorinYU              4,82                 
          4,82
              
  2. Wacklin Viljam                          SuolU                4,14                 
          4,14
              
  3. Arttu Peltola                           JyväskKU             4,13                 
          4,13
              
  4. Roope Saari                             KuortKu              4,03                 
          4,03
              
  5. Ronimatti Muhonen                       KivijKi              4,00                 
          4,00
              
  6. Oskari Käpyaho                          LapVi                3,98                 
          3,98
              
  7. Tobias Honkanen                         PertPo               3,91                 
          3,91
              
  9. Pasi Leikkainen                         ÄänekU               3,82                 
          3,82
              
 10. Ville Saari                             KuortKu              3,79                 
          3,79
              
 11. Tommi Ilomäki                           JyväskKU             3,56                 
          3,56
              
 12. Patrik Holmberg                         JyväskKU             3,53                 
          3,53
              

P12 Kuula

  1. Patrik Jakonen                          PorinYU              8,86 
           8,86
  2. Wacklin Viljam                          SuolU                7,59 
           7,59
  3. Miika Huikko                            JyväskKU             7,54 
           7,54
  4. Kosti Katainen                          KeurKi               7,53 
           7,53
  5. Tobias Honkanen                         PertPo               7,45 
           7,45

P13 60 m


  1. Santtu Räsänen                          JoensKa              8,71 
  2. Valtteri Luomala                        KauhWi               8,80 
  3. Tomi Valkama                            KauhWi               8,95 
  4. Henrik Porvari                          HartVoi              9,33 
  5. Joona Soini                             MikkKV               9,64 
  5. Heikki Vuorinen                         ÄänekU               9,64 
  7. Miikka Mäkinen                          JyväskKU            10,17 

P13 1000 m


  1. Samuel Auvinen                          JoensKa           3.21,26 
  2. Valtteri Konttinen                      JyväskKU          3.24,64 
  3. Tommi Ilomäki                           JyväskKU          3.29,89 
  4. Veeti-Kalle Dahl                        HeinävYU          3.36,38 
  5. Valtteri Luomala                        KauhWi            3.36,41 
  6. Miikka Mäkinen                          JyväskKU          3.44,90 
     Antti Rolig                             JyväskKU              DNS 

P13 Korkeus

  1. Arttu Mattila                           ÄänekU                180 
         165 170 175 180 182
           O   O   O  XO XXX
  2. Tomi Valkama                            KauhWi                159 
         140 145 150 153 156 159 162
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Kristian Peltola                        JyväskKU              140 
         120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O   O XXX
  4. Heikki Vuorinen                         ÄänekU                135 
         125 130 135 140
           O   O   O XXX
  5. Benjam Roth                             KeurKi                120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  6. Pasi Leikkainen                         ÄänekU                120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXX

P13 Kolmiloikka

  1. Santtu Räsänen                          JoensKa             10,32                 
         10,32
              
  2. Kristian Peltola                        JyväskKU             9,92                 
          9,92
              
  3. Henrik Porvari                          HartVoi              9,31                 
          9,31
              
  4. Heikki Vuorinen                         ÄänekU               8,98                 
          8,98
              

P13 Junnukeihäs

  1. Oskari Käpyaho                          LapVi               34,89 
          34,89
  2. Veeti-Kalle Dahl                        HeinävYU            24,49 
          24,49
  3. Jarkko Karjalainen                      LaukU               21,60 
          21,60
  4. Oskari Valoranta                        JyväskKU            18,27 
          18,27
  5. Kosti Katainen                          KeurKi              15,25 
          15,25

P13 4 x 200 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.08,28 
        Kristian Peltola
        Arttu Peltola
        Oskari Valoranta
        Valtteri Konttinen

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.09,30 
        Juuso Peltola
        Luukas Saari
        Miikka Mäkinen
        Tommi Ilomäki


P14 200 m

  1. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            25,45 
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            25,76 
  3. Ari Saastamoinen                        KeitKu              27,29 
  4. Niclas Forsberg                         LaukU               27,48 
  5. Pietari Valoranta                       JyväskKU            29,05 
  6. Kimmo Paanila                           KuopRei             30,08 
     Kim Siekkinen                           PihtipTui             DNS 
     Valtteri Luomala                        KauhWi                DNS 

Erä 1                

  1. Pietari Valoranta                       JyväskKU            29,05 
  2. Kimmo Paanila                           KuopRei             30,08 
     Kim Siekkinen                           PihtipTui             DNS 
     Valtteri Luomala                        KauhWi                DNS 

Erä 2                

  1. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            25,45 
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            25,76 
  3. Ari Saastamoinen                        KeitKu              27,29 
  4. Niclas Forsberg                         LaukU               27,48 

P14 60 m aj


  1. Juuso Välipakka                         KuopRei              9,17 
  2. Juho Nieminen                           JyväskKU             9,51 

P14 Seiväs

  1. Juuso Toivonen                          ÄhtU                  330 
         290 300 310 320 330 340
           O   O   O   O XXO XXX

P14 Pituus

  1. Juho Nieminen                           JyväskKU             5,78                 
          5,78
              
  2. Juuso Välipakka                         KuopRei              5,46                 
          5,46
              
  3. Jesse Väyrynen                          JyväskKU             5,22                 
          5,22
              
  4. Juuso Peltola                           JyväskKU             5,01                 
          5,01
              
  5. Ari Saastamoinen                        KeitKu               4,94                 
          4,94
              
  6. Pietari Valoranta                       JyväskKU             4,82                 
          4,82
              

P14 Kuula

  1. Ari Saastamoinen                        KeitKu              12,12 
          12,12
  2. Juuso Vanhanen                          KuopRei              8,58 
           8,58

P15 60 m


  1. Juuso Peltola                           JyväskKU             7,92 
  2. Niclas Forsberg                         LaukU                8,39 
  3. Ville-Petteri Savolainen                KangU                8,44 
  4. Joni Huhtala                            KauhWi               8,64 
     Nikke Nyyssönen                         KuopRei               DNS 

P15 1000 m


  1. Niko Dahl                               HeinävYU          2.59,74 

P15 Korkeus

  1. Juho Nieminen                           JyväskKU              170 
         159 162 165 170 175
           O   -   O XXO XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Pietari Valoranta                       JyväskKU            10,47                 
         10,47
              
  2. Kimmo Paanila                           KuopRei             10,43                 
         10,43
              
  3. Ville-Petteri Savolainen                KangU               10,31                 
         10,31
              
  4. Joni Huhtala                            KauhWi               9,95                 
          9,95
              
Kilpailun ulkopuolella       
     Heli Lehtinen                           JyväskKU             9,22                 
          9,22
     Annika Savolainen                       JyväskKU             8,82                 
          8,82

              

N 60 m


  1. Nella Tuuri                             LapVi                8,54 
  2. Pinja Nyman                             HKV                  8,78 

N 200 m

  1. Vivi Koskinen                           MuurY               28,29 
  2. Hanna Siiskonen                         JoensKa             28,99 
  3. Mari Kyrönlahti                         JyväskKU            29,52 
  4. Pinja Nyman                             HKV                 30,01 
  5. Kirsi Yijälä                            JyväskKU            32,23 
  6. Annika Savolainen                       JyväskKU            32,69 
Kilpailun ulkopuolella
     Kim Siekkinen                           PihtipTui           27,18 

Erä 1                

  1. Mari Kyrönlahti                         JyväskKU            29,52 
  2. Kirsi Yijälä                            JyväskKU            32,23 
  3. Annika Savolainen                       JyväskKU            32,69 
Kilpailun ulkopuolella
     Kim Siekkinen                           PihtipTui           27,18 

Erä 2                

  1. Vivi Koskinen                           MuurY               28,29 
  2. Hanna Siiskonen                         JoensKa             28,99 
  3. Pinja Nyman                             HKV                 30,01 

N 2000 m


  1. Lotta Mäkinen                           JyväskKU          6.55,48 
  2. Katri Niemistö                          JyväskKU          7.15,44 
  3. Minna Leikas                            MikkKV            7.18,17 
  4. Jasmin Nyyssönen                        JyväskKU          7.36,69 
  5. Jolana Jaakkola                         VirtU             7.40,69 
  6. Noora Kivimaa                           JyväskKU          7.41,12 
  7. Sonja Ilomäki                           JyväskKU          7.53,77 
     Anna-Leena Haikonen                     MikkKV                DNF 
     Hanna Raitanen                          JyväskKU              DNS 

T9 40 m

  1. Selma Häkkinen                          JyväskKU             6,80 
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU             6,98 
  3. Alisa Lyyra                             JyväskKU             7,15 
  4. Tuuli Järvinen                          KeurKi               7,32 
  5. Maisa Moisio                            KaipVi               7,41 
  6. Pirkko Järvikylä                        SuolU                7,42 
  7. Sanni Vainionpää                        LaukU                7,44 
  8. Taru Killinen                           LapVi                7,59 
  9. Anni Lukkarinen                         JyväskKU             7,62 
 10. Saga Koppeli                            JyväskKU             7,64 
 11. Ellen Immonen                           JyväskKU             8,10 

Erä 1                

  1. Selma Häkkinen                          JyväskKU             6,80 
  2. Alisa Lyyra                             JyväskKU             7,15 
  3. Tuuli Järvinen                          KeurKi               7,32 
  4. Taru Killinen                           LapVi                7,59 
  5. Ellen Immonen                           JyväskKU             8,10 

Erä 2                

  1. Iida Pajunen                            JyväskKU             6,98 
  2. Maisa Moisio                            KaipVi               7,41 
  3. Pirkko Järvikylä                        SuolU                7,42 
  4. Sanni Vainionpää                        LaukU                7,44 
  5. Anni Lukkarinen                         JyväskKU             7,62 
  6. Saga Koppeli                            JyväskKU             7,64 

T9 400 m


  1. Iida Pajunen                            JyväskKU          1.22,85 
  2. Alisa Lyyra                             JyväskKU          1.24,78 
  3. Selma Häkkinen                          JyväskKU          1.24,78 
  4. Maisa Moisio                            KaipVi            1.30,80 
  5. Sanni Vainionpää                        LaukU             1.30,84 
  6. Pirkko Järvikylä                        SuolU             1.34,11 
  7. Anni Lukkarinen                         JyväskKU          1.36,10 
  8. Ellen Immonen                           JyväskKU          1.37,71 

T9 Korkeus

  1. Selma Häkkinen                          JyväskKU              110 
         090 095 100 105 110 113
           O   0   O   O XXO XXX
  2. Tuuli Järvinen                          KeurKi                110 
         085 090 095 100 105 110 113
           O  XO   O   O   O XXO XXX
  3. Maisa Moisio                            KaipVi                100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O  XO  XO XXX
  4. Alisa Lyyra                             JyväskKU              095 
         080 085 090 095 100
          XO XXO   O XXO XXX
  5. Pirkko Järvikylä                        SuolU                 090 
         080 085 090 095
           O   O   O XXX

T10 150 m

  1. Viveka Loukola                          RaisKu              22,72 
  2. Eerika Koivuniemi                       KauhWi              23,58 
  3. Milla Rantala                           LoimLei             24,46 
  4. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY            24,61 
  5. Tyyne Turunen                           MikkKV              24,69 
  6. Iida Pajunen                            JyväskKU            25,02 
  7. Helmiina Kynnäs                         SaarijPu            25,23 
  8. Elli Huovinen                           JyväskKU            25,37 
  9. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            25,46 
 10. Jade Nyman                              HKV                 26,27 
 11. Veera Lepo                              JyväskKU            26,38 
 12. Jenni Rosala                            SuolU               26,77 
 13. Nelli Pajula                            JyväskKU            26,86 
 14. Ella Korhonen                           MikkKV              26,91 
 15. Tytti Saukkonen                         MikkKV              27,42 
 16. Siiri Yijälä                            KaipVi              27,57 
 17. Lotta Soini                             MikkKV              28,48 
 18. Ellen Immonen                           JyväskKU            29,52 
 19. Sonja Lahti                             TampPy              30,45 

Erä 1                

  1. Siiri Yijälä                            KaipVi              27,57 
  2. Lotta Soini                             MikkKV              28,48 
  3. Ellen Immonen                           JyväskKU            29,52 
  4. Sonja Lahti                             TampPy              30,45 

Erä 2                

  1. Veera Lepo                              JyväskKU            26,38 
  2. Nelli Pajula                            JyväskKU            26,86 
  3. Ella Korhonen                           MikkKV              26,91 
  4. Tytti Saukkonen                         MikkKV              27,42 

Erä 3                

  1. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY            24,61 
  2. Helmiina Kynnäs                         SaarijPu            25,23 
  3. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            25,46 
  4. Jenni Rosala                            SuolU               26,77 

Erä 4                

  1. Tyyne Turunen                           MikkKV              24,69 
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU            25,02 
  3. Elli Huovinen                           JyväskKU            25,37 
  4. Jade Nyman                              HKV                 26,27 

Erä 5                

  1. Viveka Loukola                          RaisKu              22,72 
  2. Eerika Koivuniemi                       KauhWi              23,58 
  3. Milla Rantala                           LoimLei             24,46 

T10 Pituus

  1. Milla Rantala                           LoimLei              4,05                 
          4,05
              
  2. Eerika Koivuniemi                       KauhWi               4,03                 
          4,03
              
  3. Alisa Seilonen                          JyväskKU             4,00                 
          4,00
              
  4. Tyyne Turunen                           MikkKV               3,88                 
          3,88
              
  5. Nanna Leivonen                          JyväskKU             3,67                 
          3,67
              
  6. Elli Huovinen                           JyväskKU             3,50                 
          3,50
              
  7. Tiisa Paukku                            PihtipTui            3,48                 
          3,48
              
  8. Iida Pajunen                            JyväskKU             3,43                 
          3,43
              
  9. Jenni Rosala                            SuolU                3,41                 
          3,41
              
 10. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY             3,35                 
          3,35
              
 11. Silja Rossi                             TampPy               3,33                 
          3,33
              
 12. Jonna Ahola                             KaipVi               3,30                 
          3,30
              
 13. Veera Lepo                              JyväskKU             3,24                 
          3,24
              
 14. Siiri Yijälä                            KaipVi               3,19                 
          3,19
              
 15. Assi Korhonen                           MikkKV               3,18                 
          3,18
              
 16. Sofia Irmola                            TampPy               3,07                 
          3,07
              
 17. Nelli Pajula                            JyväskKU             2,96                 
          2,96
              
 18. Viivi Jokinen                           TampU                2,91                 
          2,91
              
 19. Tytti Saukkonen                         MikkKV               2,87                 
          2,87
              
 20. Sonja Lahti                             TampPy               2,81                 
          2,81
              
 21. Emilia Immonen                          JyväskKU             2,33                 
          2,33
              

T10 Kuula

  1. Nanna Leivonen                          JyväskKU             7,55 
           7,55
  2. Tiisa Paukku                            PihtipTui            6,55 
           6,55
  3. Amanda Haapoja                          LapVi                6,36 
           6,36
  4. Silja Rossi                             TampPy               6,32 
           6,32
  5. Milla Rantala                           LoimLei              6,05 
           6,05
  6. Jonna Ahola                             KaipVi               5,99 
           5,99
  7. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU             5,87 
           5,87
  8. Helmiina Kynnäs                         SaarijPu             5,38 
           5,38
  9. Veera Lepo                              JyväskKU             4,51 
           4,51
 10. Nelli Pajula                            JyväskKU             4,50 
           4,50
 11. Sonja Lahti                             TampPy               4,25 
           4,25
 12. Emilia Immonen                          JyväskKU             4,18 
           4,18
 13. Jenni Rosala                            SuolU                3,56 
           3,56

T11 60 m

  1. Saga Vanninen                           TampPy               8,79 
  2. Alisa Seilonen                          JyväskKU             9,10 
  3. Kiira Kangasniemi                       SeinäjSU             9,28 
  4. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             9,32 
  5. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,41 
  6. Gea Zitting                             JyväskKU             9,43 
  7. Tessa Moisio                            KaipVi               9,60 
  8. Anida Halttunen                         JyväskKU             9,74 
  8. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,74 
 10. Milla Rantala                           LoimLei              9,77 
 11. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,78 
 12. Irene Göös                              JyväskKU             9,81 
 13. Iida Pajunen                            JyväskKU            10,02 
 14. Elli Huovinen                           JyväskKU            10,08 
 15. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,12 
 16. Vilja Sievinen                          JyväskKU            10,18 
 17. Annu Korhonen                           JyväskKU            10,20 
 18. Jenna Lahti                             SuolU               10,36 
 19. Bertta Korhonen                         JyväskKU            10,37 
 20. Jenni Rosala                            SuolU               10,46 
 21. Fiinu Puustinen                         JyväskKU            10,50 
 22. Veera Lepo                              JyväskKU            10,51 
 23. Vera Vertanen                           JyväskKU            10,68 
 24. Nelli Pajula                            JyväskKU            10,87 
 25. Sofia Irmola                            TampPy              10,90 
     Emilia Immonen                          JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Irene Göös                              JyväskKU             9,81 
  2. Vilja Sievinen                          JyväskKU            10,18 
  3. Annu Korhonen                           JyväskKU            10,20 
  4. Bertta Korhonen                         JyväskKU            10,37 
  5. Fiinu Puustinen                         JyväskKU            10,50 
  6. Nelli Pajula                            JyväskKU            10,87 
  7. Sofia Irmola                            TampPy              10,90 
     Emilia Immonen                          JyväskKU              DNS 

Erä 2                

  1. Tessa Moisio                            KaipVi               9,60 
  2. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,74 
  3. Iida Pajunen                            JyväskKU            10,02 
  4. Elli Huovinen                           JyväskKU            10,08 
  5. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,12 
  6. Jenna Lahti                             SuolU               10,36 
  7. Jenni Rosala                            SuolU               10,46 
  8. Veera Lepo                              JyväskKU            10,51 
  9. Vera Vertanen                           JyväskKU            10,68 

Erä 3                

  1. Saga Vanninen                           TampPy               8,79 
  2. Alisa Seilonen                          JyväskKU             9,10 
  3. Kiira Kangasniemi                       SeinäjSU             9,28 
  4. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             9,32 
  5. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,41 
  6. Gea Zitting                             JyväskKU             9,43 
  7. Anida Halttunen                         JyväskKU             9,74 
  8. Milla Rantala                           LoimLei              9,77 
  9. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,78 

T11 1000 m


  1. Anida Halttunen                         JyväskKU          3.48,31 
  2. Sini Rahkonen                           ViitVie           3.58,79 
  3. Emmi Hietala                            LapVi             4.00,70 
  4. Bertta Korhonen                         JyväskKU          4.17,39 
  5. Venla Pesonen                           JyväskKU          4.19,31 
  6. Annu Korhonen                           JyväskKU          4.19,41 
     Annastiina Karvinen                     LaukU                 DNS 
     Fiinu Puustinen                         JyväskKU              DNS 
     Nelli Pajula                            JyväskKU              DNS 

T11 1000 m kävely


  1. Emilia Malinen                          PylkönmY          6.18,78 
  2. Maria Yijälä                            KaipVi            6.19,67 
  3. Vera Vertanen                           JyväskKU          6.28,34 

T11 Korkeus

  1. Riikka Savolainen                       JyväskKU              120 
         100 105 110 115 120 123
           O   O   O   O   O XXX
  2. Maria Yijälä                            KaipVi                120 
         105 110 115 120 123    
           O   O   O XXO XXX    
  3. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU              115 
         090 095 100 105 110 115 120
           O   -   O   O   O  XO XXX
  4. Nanna Leivonen                          JyväskKU              115 
         105 110 115 120    
          XO   O  XO XXX    
  5. Irene Göös                              JyväskKU              115 
         095 100 105 110 115 120
           0   O   O  XO XXO XXX
  6. Tessa Moisio                            KaipVi                110 
         095 100 105 110 115    
           O   O   O  XO XXX    
  7. Fiinu Puustinen                         JyväskKU              110 
         095 100 105 110 115
           O  XO  XO  XO XXX
  8. Bertta Korhonen                         JyväskKU              110 
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXO XXX
  9. Vera Vertanen                           JyväskKU              105 
         095 100 105 110
           O   O  XO XXX
 10. Sofia Irmola                            TampPy                100 
         085 090 095 100 105
           O   O  XO   O XXX

T11 Kolmiloikka

  1. Saga Vanninen                           TampPy               9,51                 
          9,51
              
  2. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             9,33                 
          9,33
              
  3. Alisa Seilonen                          JyväskKU             8,76                 
          8,76
              
  4. Kiira Kangasniemi                       SeinäjSU             8,62                 
          8,62
              
  5. Gea Zitting                             JyväskKU             8,60                 
          8,60
              
  6. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             8,31                 
          8,31
              
  7. Johanna Nieminen                        JyväskKU             8,25                 
          8,25
              
  8. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               8,13                 
          8,13
              
  9. Riikka Savolainen                       JyväskKU             8,03                 
          8,03
              
 10. Tessa Moisio                            KaipVi               7,93                 
          7,93
              
 10. Elli Huovinen                           JyväskKU             7,93                 
          7,93
              
 12. Bertta Korhonen                         JyväskKU             7,67                 
          7,67
              
 13. Siiri Pollari                           JyväskKU             7,61                 
          7,61
              
 14. Venla Pesonen                           JyväskKU             7,57                 
          7,57
              
 15. Fiinu Puustinen                         JyväskKU             7,35                 
          7,35
              
 16. Vera Vertanen                           JyväskKU             6,42                 
          6,42
              
 17. Nelli Pajula                            JyväskKU             6,07                 
          6,07
              
 18. Emilia Immonen                          JyväskKU             5,28                 
          5,28
              

T11 Junnukeihäs

  1. Suvi Savolainen                         KangU               29,99 
          29,99
  2. Nanna Leivonen                          JyväskKU            22,75 
          22,75
  3. Viivi Raatikainen                       ViitVie             22,01 
          22,01
  4. Tiisa Paukku                            PihtipTui           21,98 
          21,98
  5. Amanda Haapoja                          LapVi               18,83 
          18,83
  6. Maria Yijälä                            KaipVi              15,19 
          15,19
  7. Vera Vertanen                           JyväskKU            14,07 
          14,07
  8. Sofia Ylinen                            SeinäjSU            13,74 
          13,74
  9. Riikka Savolainen                       JyväskKU            13,24 
          13,24
 10. Silja Rossi                             TampPy              13,02 
          13,02
 11. Jade Nyman                              HKV                 12,60 
          12,60
 12. Nelli Pajula                            JyväskKU            11,07 
          11,07
 13. Jenna Lahti                             SuolU               10,29 
          10,29

T11 4 x 200 m

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.17,01 
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 5              2.17,09 
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 6              2.22,47 
  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 4              2.28,12 
  5. Kaipolan Vire                              2.31,24 
  6. Mikkelin Kilpa-Veikot                      2.31,25 
  7. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3              2.34,56 
  8. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.36,95 

Erä 1                

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 5              2.17,09 
        Vilja Sievinen
        Siiri Pollari
        Nanna Leivonen
        Minttu Laaksonen

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 6              2.22,47 
        Bertta Korhonen
        Venla Pesonen
        Annu Korhonen
        Anida Halttunen

  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 4              2.28,12 
        Alisa Lyyra
        Irene Göös
        Selma Häkkinen
        Tea Konttinen

  4. Kaipolan Vire                              2.31,24 
        Siiri Yijälä
        Maria Yijälä
        Maisa Moisio
        Tessa Moisio


Erä 2                

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.17,01 
        Johanna Nieminen
        Elli Huovinen
        Riikka Savolainen
        Gea Zitting

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot                      2.31,25 
        Tyyne Turunen
        Tytti Saukkonen
        Assi Korhonen
        Ella Korhonen

  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3              2.34,56 
        Mimosa Teerijoki
        Ellen Immonen
        Anni Lukkarinen
        Vera Vertanen

  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.36,95 
        Veera Lepo
        Emilia Immonen
        Nelli Pajula
        Fiinu Puustinen


T12 200 m

  1. Tytti Väisänen                          KauhWi              29,82 
  2. Niia Salminen                           JyväskKU            30,13 
  3. Emmi Pennanen                           JyväskKU            30,76 
  4. Siiri Salo                              JyväskKU            30,78 
  5. Saga Sievänen                           JyväskKU            30,85 
  6. Petra Lappalainen                       JoensKa             30,93 
  7. Miina-Maria Tuomala                     JyväskKU            31,19 
  8. Viveka Loukola                          RaisKu              31,37 
  9. Ada Zitting                             JyväskKU            31,79 
 10. Johanna Kulmala                         KeurKi              31,85 
 11. Gea Zitting                             JyväskKU            31,93 
 12. Melina Riepponen                        JyväskKU            32,08 
 13. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU            32,23 
 14. Kiira Kangasniemi                       SeinäjSU            32,32 
 15. Annika Ahonen                           JyväskKU            32,62 
 16. Maija Huovinen                          JyväskKU            32,85 
 17. Emmi Sajasalo                           JyväskKU            33,23 
 18. Anni Gustafsson                         JyväskKU            33,43 
 19. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU            34,32 
 20. Janina Koskinen                         JyväskKU            34,33 
 21. Venla Marjanen                          KaipVi              34,36 
 22. Pinja Koivisto                          KauhWi              34,86 
 23. Ada Valkonen                            TampPy              38,36 
     Neili Marjanen                          JyväskKU              DNS 
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Miina-Maria Tuomala                     JyväskKU            31,19 
  2. Maija Huovinen                          JyväskKU            32,85 
  3. Janina Koskinen                         JyväskKU            34,33 
  4. Ada Valkonen                            TampPy              38,36 

Erä 2                

  1. Melina Riepponen                        JyväskKU            32,08 
  2. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU            34,32 
  3. Pinja Koivisto                          KauhWi              34,86 
     Neili Marjanen                          JyväskKU              DNS 

Erä 3                

  1. Johanna Kulmala                         KeurKi              31,85 
  2. Gea Zitting                             JyväskKU            31,93 
  3. Emmi Sajasalo                           JyväskKU            33,23 
  4. Venla Marjanen                          KaipVi              34,36 

Erä 4                

  1. Saga Sievänen                           JyväskKU            30,85 
  2. Ada Zitting                             JyväskKU            31,79 
  3. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU            32,23 
  4. Anni Gustafsson                         JyväskKU            33,43 

Erä 5                

  1. Niia Salminen                           JyväskKU            30,13 
  2. Viveka Loukola                          RaisKu              31,37 
     Wilhelmiina Harju                       JyväskKU              DNS 

Erä 6                

  1. Tytti Väisänen                          KauhWi              29,82 
  2. Siiri Salo                              JyväskKU            30,78 
  3. Petra Lappalainen                       JoensKa             30,93 

Erä 7                

  1. Emmi Pennanen                           JyväskKU            30,76 
  2. Kiira Kangasniemi                       SeinäjSU            32,32 
  3. Annika Ahonen                           JyväskKU            32,62 

T12 60 m aj

  1. Niia Salminen                           JyväskKU            10,87 
  2. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU            11,23 
  3. Janika Jokinen                          TampU               11,51 
  4. Emmi Pennanen                           JyväskKU            12,00 
  5. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU            12,17 
  6. Isa Kannisto                            JyväskKU            12,19 
  7. Ada Zitting                             JyväskKU            12,31 
  8. Riikka Savolainen                       JyväskKU            12,53 
  9. Elisa Klemola                           TampU               13,49 
 10. Ada Valkonen                            TampPy              15,00 

Erä 1                

  1. Niia Salminen                           JyväskKU            10,87 
  2. Isa Kannisto                            JyväskKU            12,19 
  3. Riikka Savolainen                       JyväskKU            12,53 
  4. Elisa Klemola                           TampU               13,49 
  5. Ada Valkonen                            TampPy              15,00 

Erä 2                

  1. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU            11,23 
  2. Janika Jokinen                          TampU               11,51 
  3. Emmi Pennanen                           JyväskKU            12,00 
  4. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU            12,17 
  5. Ada Zitting                             JyväskKU            12,31 

T12 Seiväs

  1. Annika Ahonen                           JyväskKU              250 
         220 230 240 250 260
           O XXO   O  XO XXX
  2. Emmi Sajasalo                           JyväskKU              210 
         150 160 170 180 190 200 210 220
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Lotta Sariola                           SomE                  160 
         140 150 160 170
           O   O  XO XXX

T12 Pituus

  1. Tytti Väisänen                          KauhWi               4,60                 
          4,60
              
  2. Niia Salminen                           JyväskKU             4,29                 
          4,29  4,26
                    
  3. Saga Sievänen                           JyväskKU             4,29                 
          4,29  4,17
                    
  4. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             4,14                 
          4,14
              
  5. Petra Lappalainen                       JoensKa              4,09                 
          4,09
              
  6. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             4,02                 
          4,02
              
  7. Siiri Salo                              JyväskKU             3,94                 
          3,94
              
  8. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU             3,74                 
          3,74
              
  8. Annika Ahonen                           JyväskKU             3,74                 
          3,74
              
 10. Kaisla Lehtoranta                       JyväskKU             3,72                 
          3,72
              
 11. Miina-Maria Tuomala                     JyväskKU             3,68                 
          3,68
              
 12. Anni Gustafsson                         JyväskKU             3,63                 
          3,63
              
 13. Johanna Kulmala                         KeurKi               3,60                 
          3,60
              
 14. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             3,58                 
          3,58
              
 15. Ada Zitting                             JyväskKU             3,55                 
          3,55
              
 16. Isa Kannisto                            JyväskKU             3,34                 
          3,34
              
 17. Elisa Klemola                           TampU                3,33                 
          3,33
              
 18. Janika Jokinen                          TampU                3,28                 
          3,28
              
 19. Jenna Lahti                             SuolU                3,18                 
          3,18
              

T12 Kuula

  1. Veera Laamanen                          HeinI                9,77 
           9,77
  2. Camilla Forsberg                        LaukU                9,00 
           9,00
  3. Aada Koppeli                            JyväskKU             8,73 
           8,73
  4. Viivi Raatikainen                       ViitVie              7,90 
           7,90
  5. Tytti Väisänen                          KauhWi               7,48 
           7,48
  6. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             7,47 
           7,47
  7. Jenna Lahti                             SuolU                4,26 
           4,26

T13 60 m

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,55 
  2. Janette Tanninen                        MultJy               8,73 
  3. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,82 
  4. Melina Riepponen                        JyväskKU             8,89 
  5. Jessica Kähärä                          MikkKV               9,00 
  6. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,06 
  7. Veera Huoman                            HeinävYU             9,15 
  8. Petra Lappalainen                       JoensKa              9,16 
  9. Monica Piry                             JyväskKU             9,23 
 10. Kaisla Lehtoranta                       JyväskKU             9,27 
 11. Kiia Paanila                            KuopRei              9,28 
 12. Lotta Mäkinen                           JyväskKU             9,30 
 13. Anni Gustafsson                         JyväskKU             9,45 
 14. Camilla Forsberg                        LaukU                9,47 
 15. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa              9,52 
 16. Rosanna Ahola                           KaipVi               9,54 
 17. Saana Nieminen                          LaukU                9,79 
 18. Iina Sihvonen                           JyväskKU            10,60 

Erä 1                

  1. Melina Riepponen                        JyväskKU             8,89 
  2. Monica Piry                             JyväskKU             9,23 
  3. Kaisla Lehtoranta                       JyväskKU             9,27 
  4. Anni Gustafsson                         JyväskKU             9,45 
  5. Camilla Forsberg                        LaukU                9,47 
  6. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa              9,52 
  7. Rosanna Ahola                           KaipVi               9,54 
  8. Saana Nieminen                          LaukU                9,79 
  9. Iina Sihvonen                           JyväskKU            10,60 

Erä 2                

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,55 
  2. Janette Tanninen                        MultJy               8,73 
  3. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,82 
  4. Jessica Kähärä                          MikkKV               9,00 
  5. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,06 
  6. Veera Huoman                            HeinävYU             9,15 
  7. Petra Lappalainen                       JoensKa              9,16 
  8. Kiia Paanila                            KuopRei              9,28 
  9. Lotta Mäkinen                           JyväskKU             9,30 

T13 1000 m


  1. Emmi Pennanen                           JyväskKU          3.20,28 
  2. Veera Hakomäki                          VähänkVie         3.22,46 
  3. Krista Manninen                         TampPy            3.26,48 
  4. Pepita Mäki-Soini                       VammsVoi          3.26,81 
  5. Aada Miskala                            MikkKV            3.30,17 
  6. Siina Sahlberg                          VähänkVie         3.53,89 
  7. Veera Huoman                            HeinävYU          3.54,19 
     Lotta Mäkinen                           JyväskKU              DNS 
     Niia Salminen                           JyväskKU              DNS 
     Enni Petrelius                          LapLu                 DNS 

T13 1000 m kävely


  1. Elle Haapoja                            LapVi             5.37,26 
  2. Sonja Katajamäki                        SaarijPu          6.06,65 
  3. Rosanna Ahola                           KaipVi            6.41,97 

T13 Korkeus

  1. Jessica Kähärä                          MikkKV                153 
         140 143 146 149 153 158
           O   O   O  XO XXO XXX
  2. Linda Rasinmäki                         KeurKi                135 
         110 115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Monica Piry                             JyväskKU              130 
         115 120 125 130 135
           O   O   O   O XXX
  4. Elle Haapoja                            LapVi                 125 
         125
           O
  4. Rosanna Ahola                           KaipVi                125 
         120 125 130
           O   O XXX
  6. Camilla Forsberg                        LaukU                 120 
         115 120 125
          XO  XO XXX

T13 Kolmiloikka

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU            10,80                 
         10,80
              
  2. Jessica Kähärä                          MikkKV              10,59                 
         10,59
              
  3. Janette Tanninen                        MultJy              10,14                 
         10,14
              
  4. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,76                 
          9,76
              
  5. Lotta Mäkinen                           JyväskKU             9,46                 
          9,46
              
  6. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             9,27                 
          9,27
              
  7. Kiia Paanila                            KuopRei              8,77                 
          8,77
              
  8. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU             8,55                 
          8,55
              
  9. Veera Huoman                            HeinävYU             8,52                 
          8,52
              
 10. Rosanna Ahola                           KaipVi               8,48                 
          8,48
              
 11. Siiri Salo                              JyväskKU             8,20                 
          8,20
              
 12. Saana Nieminen                          LaukU                7,94                 
          7,94
              
 13. Iina Sihvonen                           JyväskKU             7,47                 
          7,47
              

T13 Junnukeihäs

  1. Lumi Kärkkäinen                         JoensKa             25,09 
          25,09
  2. Laura Hannula                           JyväskKU            18,25 
          18,25
  3. Susanna Pukkila                         KauhWi              15,79 
          15,79
  4. Rosanna Ahola                           KaipVi              15,44 
          15,44
  5. Monica Piry                             JyväskKU            14,00 
          14,00

T14 200 m

  1. Venla Oksanen                           SomE                28,26 
  2. Oona Nieminen                           LaukU               28,96 
  3. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              29,32 
  4. Anna Koivisto                           KaipVi              29,89 
  5. Ronja Koivisto                          KauhWi              30,26 
  6. Neea Flyktman                           KaipVi              30,29 
  7. Lotta Mäkinen                           JyväskKU            30,40 
  8. Vilma Siirilä                           JyväskKU            30,53 
  9. Pinja Purola                            SomE                30,98 
 10. Viivi Voutilainen                       JyväskKU            31,64 
 11. Terhi Suikki                            JuvU                31,89 
 12. Aino Hovinen                            KaipVi              32,06 
     Siiri Rainio                            JyväskKU              DNS 
     Roosa Mähönen                           JyväskKU              DNS 

Erä 1                

  1. Oona Nieminen                           LaukU               28,96 
  2. Anna Koivisto                           KaipVi              29,89 
  3. Viivi Voutilainen                       JyväskKU            31,64 
  4. Aino Hovinen                            KaipVi              32,06 

Erä 2                

  1. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              29,32 
  2. Ronja Koivisto                          KauhWi              30,26 
  3. Neea Flyktman                           KaipVi              30,29 
  4. Terhi Suikki                            JuvU                31,89 

Erä 3                

  1. Lotta Mäkinen                           JyväskKU            30,40 
  2. Vilma Siirilä                           JyväskKU            30,53 
  3. Pinja Purola                            SomE                30,98 

Erä 4                

  1. Venla Oksanen                           SomE                28,26 
     Siiri Rainio                            JyväskKU              DNS 
     Roosa Mähönen                           JyväskKU              DNS 

T14 Pituus

  1. Oona Nieminen                           LaukU                4,94                 
          4,94
              
  2. Janette Tanninen                        MultJy               4,82                 
          4,82
              
  3. Roosa Mähönen                           JyväskKU             4,78                 
          4,78
              
  4. Aino Hovinen                            KaipVi               4,31                 
          4,31
              
  5. Venla Oksanen                           SomE                 4,27                 
          4,27
              
  6. Noora Katalkin                          JyväskKU             4,25                 
          4,25
              
  7. Anna Koivisto                           KaipVi               4,07                 
          4,07
              
  8. Katariina Saarelainen                   LaukU                4,04                 
          4,04
              
  9. Aada Mäkelä                             JyväskKU             4,02                 
          4,02
              
 10. Ronja Koivisto                          KauhWi               3,99                 
          3,99
              
 11. Unna Sinivuori                          JyväskKU             3,90                 
          3,90
              
 12. Neea Flyktman                           KaipVi               3,84                 
          3,84
              
 13. Terhi Suikki                            JuvU                 3,81                 
          3,81
              
 14. Pinja Purola                            SomE                 3,59                 
          3,59
              
Kilpailun ulkopuolella
     Saara Huhta                             JyväskKU             4,48                 
          4,48
     Vilma Kivelä                            JyväskKU             4,23                 
          4,23
     Lotta Koistinen                         JyväskKU             3,84                 
          3,84              
            

T14 Kuula

  1. Maria Olkkonen                          HartVoi             10,65 
          10,65
  2. Sara Killinen                           LapVi               10,35 
          10,35
  3. Assi Jämsen                             JyväskKU             9,72 
           9,72
  4. Tessa Toropainen                        SuolU                9,29 
           9,29
  5. Inka Hasanen                            HirvensU             8,80 
           8,80
  6. Pinja Piipari                           HartVoi              8,27 
           8,27
  7. Pinja Hirvilahti                        KaipVi               8,21 
           8,21
  8. Neea Flyktman                           KaipVi               7,60 
           7,60
  9. Aino Hovinen                            KaipVi               6,28 
           6,28
 10. Viivi Voutilainen                       JyväskKU             6,18 
           6,18
 11. Anna Koivisto                           KaipVi               5,80 
           5,80
Kilpailun ulkopuolella
     Annika Savolainen                       JyväskKU             8,72 
           8,72

T15 60 m

  1. Jonna Peritalo                          LapVi                8,45 
  2. Hanna Siiskonen                         JoensKa              8,47 
  3. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,52 
  4. Vilma Kivelä                            JyväskKU             8,65 
  5. Heini Ikonen                            HankasHa             8,83 
  6. Lotta Koistinen                         JyväskKU             9,12 
  6. Sofia Muittari                          SaarijPu             9,12 
  8. Saara Huhta                             JyväskKU             9,14 
  9. Viivi Voutilainen                       JyväskKU             9,20 
 10. Maria Göös                              JyväskKU             9,22 
 11. Sonja Ahtinen                           HeinävYU             9,24 
 12. Melissa Vesanen                         JyväskKU             9,31 
 13. Unna Sinivuori                          JyväskKU             9,37 
Kilpailun ulkopuolella
     Monika Ahonen                           JyväskKU             8,52 

Erä 1                

  1. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,52 
  2. Saara Huhta                             JyväskKU             9,14 
  3. Viivi Voutilainen                       JyväskKU             9,20 
  4. Maria Göös                              JyväskKU             9,22 
  5. Sonja Ahtinen                           HeinävYU             9,24 
  6. Melissa Vesanen                         JyväskKU             9,31 
  7. Unna Sinivuori                          JyväskKU             9,37 

Erä 2                

  1. Jonna Peritalo                          LapVi                8,45 
  2. Hanna Siiskonen                         JoensKa              8,47 
  3. Vilma Kivelä                            JyväskKU             8,65 
  4. Heini Ikonen                            HankasHa             8,83 
  5. Lotta Koistinen                         JyväskKU             9,12 
  5. Sofia Muittari                          SaarijPu             9,12 
Kilpailun ulkopuolella
     Monika Ahonen                           JyväskKU             8,52 

T15 1000 m


  1. Saana Isola                             TampPy            3.40,31 

T15 1000 m kävely


  1. Anniina Kivimäki                        LapVi             5.13,28 

T15 Korkeus

  1. Melissa Vesanen                         JyväskKU              143 
         115 120 125 130 135 140 143 146
           O   O   O   O   O  XO   O XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Jonna Peritalo                          LapVi               10,03                 
         10,03
              
  2. Heli Killinen                           LapVi                9,31                 
          9,31
              
  3. Anniina Kivimäki                        LapVi                8,87                 
          8,87
              
Kilpailun ulkopuolella          
     Monika Ahonen                           JyväskKU            10,64                 
         10,64

     Nella Tuuri                             LapVi               10,01                 
         10,01

              

T15 4 x 200 m


  1. Lapuan Virkiä                              1.58,22 
        Jonna Peritalo
        Elle Haapoja
        Heli Killinen
        Anniina Kivimäki

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.03,55 
        Noora Katalkin
        Viivi Voutilainen
        Lotta Koistinen
        Vilma Kivelä

  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.04,44 
        Annika Ahonen
        Wilhelmiina Harju
        Niia Salminen
        Laura Koivisto

  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3              2.08,53 
        Vilma Lehtoranta
        Ada Zitting
        Emmi Pennanen
        Vilma Siirilä

  5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 4              2.10,94 
        Miina-Maria Tuomala
        Lilli Kärkkäinen
        Monica Piry
        Lotta Mäkinen