Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
30.07. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 14:22 31.07.2013)
SILJA LINE SEURAKISAT HANKASALMELLA 30.7.2013

M17 100 m (kaikki kilpailun ulkopuolella)

Lasse Riihimäki,Vantaan Salamat 13,4
Johannes Merikanto		16,8
Onni Ikonen			18,2
Elias Merikanto		        18,6

M17 Kuula
1.	Teemu Suuronen		12.56

P15 100 m
1.	Jaakko Pöyhönen		13,4

P15 2000 m
1.	Kasper Hupli		8.05,8

P15 Seiväs
1.	Akseli Hänninen		190

P15 Kuula
1.	Jaakko Pöyhönen		9.66
2.	Kasper Hupli		8.02

T15 2000 m
1.	Camilla Karjalainen	8.42,8

T15 Kuula
1.	Anni Immonen		11.52
2.	Roosa Ylönen		9.73

P13 60 m
1.	Juho Moisio		        8,7
2.	Juho Varkoi, Lapinlahden Veto	8,9
3.	Joona Lappalainen		10,0

P13 1000 m
1.	Juho Varkoi, Lapinlahden Veto	3.40,6
2.	Joona Lappalainen		4.33,3

P13 Korkeus
1.	Juho Moisio		        142
2.	Juho Varkoi, Lapinlahden Veto	125
3.	Joona Lappalainen		125

P13 Keihäs
1.	Juho Moisio		36.26
2.	Topias Hupli		23.43
3.	Joona Lappalainen	18.26

T13 60 m
1.	Sanna Kekki		9,2
2.	Sanni Tiainen		9,4
3.	Emilia Manninen		9,8

T13 1000 m
1.	Salla Hiltunen		3.57,3
2.	Veera Jauhiainen	4.08,3

T13 Korkeus
1.	Sanna Kekki		136
2.	Salla Hiltunen		130
3.	Veera Jauhiainen	125
4.	Emilia Manninen		115
Kilpailun ulkopuolella
Camilla Karjalainen		125

T13 Keihäs
1.	Veera Jauhiainen	24.59
2.	Salla Hiltunen		19.65
3.	Emilia Manninen		12.99
Kilpailun ulkopuolella
Roosa Ylönen			34.80
Anne Pynnönen		        20.69

P11 60 m
1.	Jaakko Paasikannas	9,2
2.	Joel Varis		10,1
3.	Johannes Merikanto	10,2
4.	Aatu Sysmäläinen	10,5
5.	Onni Ikonen		10,8
6.	Tatu Tiainen		10,9

P11 1000 m
1.	Johannes Merikanto	3.59,2
2.	Onni Ikonen		4.01,3
3.	Joona Kaikuranta	4.35,4
4.	Mikko Perilä		4.41,3
5.	Tatu Tiainen		5.21,6

P11 Pituus
1.	Jaakko Paasikannas	388
2.	Johannes Merikanto	343
3.	Mikko Perilä		341
4.	Joel Varis		313
5.	Onni Ikonen		288
6.	Tatu Tiainen		280

P11 Kiekko
1.	Aatu Sysmäläinen	15.86
2.	Mikko Perilä		14.24
3.	Aleksi Manninen		10.01

T11 60 m
1.	Tiia Vehviläinen	9,7
2.	Sara Vuori		10,0
3.	Roosa Hämäläinen	10,1
4.	Alexandra Hämäläinen	10,4
5.	Inka Suuronen		10,4
6.	Viivi Kolari		10,7
7.	Roosa Kolari		11,2
8.	Anne Pynnönen		11,3

T11 1000 m
1.	Viivi Kolari		4.31,3
2.	Roosa Hämäläinen	4.45,6
3.	Roosa Kolari		4.55,0

T11 Pituus
1.	Tiia Vehviläinen	373
2.	Roosa Hämäläinen	353
3.	Alexandra Hämäläinen	343
4.	Viivi Kolari		339
5.	Inka Suuronen		297
6.	Roosa Kolari		294
7.	Sara Vuori		284
8.	Anne Pynnönen		267

T11 Kiekko
1.	Aino Moisio		17.22
2.	Anne Pynnönen		15.18
3.	Alexandra Hämäläinen	13.09
4.	Roosa Kolari		12.01
5.	Tiia Vehviläinen	11.88
6.	Viivi Kolari		10.58

P9 40 m
1.	Elias Lundberg		7,4
2.	Elias Merikanto		7,6
3.	Aaku Ihalainen		7,8
4.	Ville Hytönen		7,9
5.	Myrsky Heinonen		8,0
6.	Paavo Heino		8,0
7.	Aatu Jauhiainen		8,3
8.	Aleksi Ahonen		8,4
9.	Kalle Kauppinen		9,4

P9 1000 m
1.	Aaku Ihalainen		4.41,8
2.	Elias Merikanto		4.45,0
3.	Elias Lundberg		4.52,7
4.	Paavo Heino		5.04,8

P9 Pituus
1.	Elias Merikanto		306
2.	Elias Lundberg		289
3.	Aaku Ihalainen		281
4.	Paavo Heino		273
5.	Aatu Jauhiainen		259
6.	Myrsky Heinonen		255
7.	Ville Hytönen		250
8.	Aleksi Ahonen		245
9.	Kalle Kauppinen		165

P9 Kuula
1.	Lauri Varis		5.33
2.	Ville Hytönen		4.81
3.	Elias Lundberg		4.71
4.	Aaku Ihalainen		4.71
5.	Aatu Jauhiainen		4.30
6.	Aleksi Ahonen		3.94
7.	Kalle Kauppinen		2.27

T9 40 m
1.	Vilja Riihimäki, Vantaan Salamat7,1
2.	Justine Hämäläinen		7,2
3.	Selma Häkkinen, JKU		7,2
4.	Elsi Ihalainen		        7,3
5.	Oona Lamminniemi		7,4
6.	Ada Kekki		        7,6
7.	Rebekka Vuori		        7,8
8.	Salla Hytönen		        7,9
9.	Siiri Nemtsinkoff		8,1
10.	Noora Häkkinen		        8,2
11.	Saara Saksinen		        9,4

T9 1000 m
1.	Vilja Riihimäki, VantSa	4.24,9
2.	Elsi Ihalainen		4.53,6
3.	Selma Häkkinen, JKU	5.05,8
4.	Saara Saksinen		5.06,4
5.	Oona Lamminniemi	5.09,8
6.	Siiri Nemtsinkoff	5.10,3
7.	Noora Häkkinen		5.10,7
8.	Salla Hytönen		5.11,9
9.	Rebekka Vuori		5.47,3

T9 Pituus
1.	Selma Häkkinen, JKU	320
2.	Vilja Riihimäki, VantsA	314
3.	Ada Kekki		289
4.	Elsi Ihalainen		286
5.	Siiri Nemtsinkoff	274
6.	Oona Lamminniemi	271
7.	Rebekka Vuori		245
8.	Justine Hämäläinen	239
9.	Saara Saksinen		237
10.	Jasmin Kaikuranta 	230
11.	Noora Häkkinen		218
12.	Salla Hytönen		202

T9 Kuula
1.	Selma Häkkinen, JKU	5.24
2.	Rebekka Vuori		4.78
3.	Saara Saksinen		4.69
4.	Vilja Riihimäki, VantSa	4.35
5.	Noora Häkkinen		4.21
6.	Salla Hytönen		3.78
7.	Justine Hämäläinen	3.43
8.	Siiri Nemtsinkoff	3.16

P7 40 m
1.	Hugo Valkonen		8,0
2.	Aleksi Häkkinen		8,0
3.	Aaro Lamminniemi	8,1
4.	Onni Sysmäläinen	8,4
5.	Markus Manninen		8,5
6.	Jere Höylä		8,9
7.	Lauri Saksinen		9,1
8.	Antti Viinikainen	9,3
9.	Eino Häkkinen, JKU	9,3
10.	Taavi Häkkinen, JKU	9,6
11.	Eelis Heino		10,2
12.	Kaarlo Valkonen		10,9
13.	Iivari Heino		11,8
14.	Miika Oikari		12,6
15.	Sulo Laukkanen		13,0
16.	Veikko Häkkinen		13,4
17.	Kuisma Riihimäki, VantSa16,9

P7 1000 m
1.	Aleksi Häkkinen		5.03,6
2.	Lauri Saksinen		5.05,1

P7 Pituus
1.	Markus Manninen		262
2.	Aleksi Häkkinen		251
3.	Hugo Valkonen		251
4.	Aaro Lamminniemi	239
5.	Onni Sysmäläinen	220
6.	Jere Höylä		212
7.	Eelis Heino		197
8.	Lauri Saksinen		192
9.	Antti Viinikainen	183
10.	Taavi Häkkinen, JKU	177
11.	Patrik Hämäläinen	163
12.	Eino Häkkinen, JKU	145
13.	Iivari Heino		120
14.	Miika Oikari		082


T7 40 m
1.	Teresa Tiainen		8,3
2.	Nella Suuronen		8,8
3.	Ester Lehikoinen	9,4
4.	Maria Maukonen		9,5
5.	Safira Pynnönen		9,7
6.	Nea Oikari		10,3
7.	Elli Ruohonen		10,4
8.	Veera Tiainen		10,6
9.	Minna Maukonen		10,9
10.	Jesmina Kaikuranta	11,0
11.	Venla Suuronen		12,0
12.	Saimi Saksinen		12,0
13.	Iiris Vuori		12,1
14.	Justiina Nemtsinkoff	13,1
15.	Neea Ylönen		13,2
16.	Veera Häkkinen		13,5
17.	Elma Sysmäläinen	15,2
18.	Salla Tiainen		16,7
19.	Maria Häkkinen		17,5

T7 1000 m
1.	Teresa Tiainen		5.26,5
2.	Nea Oikari		5.56,8
3.	Saimi Saksinen		7.19,2

T7 Pituus
1.	Teresa Tiainen		224
2.	Nella Suuronen		222
3.	Safira Pynnönen		203
4.	Maria Maukonen		198
5.	Ester Lehikoinen	190
6.	Veera Tiainen		173
7.	Venla Suuronen		167
8.	Nea Oikari		154
9.	Minna Maukonen 		143
10.	Jesmina Kaikuranta	130
11.	Saimi Saksinen		127
12.	Justiina Nemtsinkoff	109
13.	Alma Sysmäläinen	070
14.	Elma Sysmäläinen	044