Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.05. klo 11:00 Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Aikataulu (päivitetty: 22:17 27.05.2022)
Aikataulu KLL-mestaruuskilpailut 28-29.5.2022 Vantaa

Lauantai
11.00	C-tytöt 60m 	alkuerät (2 erää)
	B-tytöt moukari	Hiekkakenttä 
11.20	B-tytöt 100m 	alkuerät (4 erää)   
11.30	C-tytöt & pojat kuula	(	
11.35	B-pojat 100m 	alkuerät (2 erää)
11.45	A-tytöt 100m 	alkuerät (2 erää)		
12.00	B-tytöt pituus	
        Seiväs  A-pojat & A-tytöt 	
12.05	Kävely kaikki sarjat 3000m/ 5000m kävely 
12.30 	A- & B-pojat moukari	Hiekkakenttä 
  	Palkinnot C- tytöt & pojat kuula, B-tytöt moukari

12.45	C-tytöt 60m	finaali
12.50	C-pojat 60m	finaali
13.00	A-pojat & tytöt keihäs	
        Palkinnot C- tytöt & pojat 60m, palkinnot kävely

13.05	B-tytöt 100m	finaali
13.10	B-pojat 100m	finaali
13.15	A-tytöt 100m	finaali
13.20	A-pojat 100m	finaali
13.35	Palkinnot 100m A & B- tytöt ja pojat, B-tytöt pituus

13.40	B-tytöt 800m 	2 erää 
13.55	B-pojat 800m 	2 erää 
14.00	A-tytöt moukari	Hiekkakenttä
        C-tytöt & pojat keihäs	
        A-tytöt & B-pojat kolmiloikka (4+5)
14.10	Palkinnot B-tytöt 800m, A- & B- pojat moukari, A- tytöt & pojat seiväs, 
        A- tytöt & pojat keihäs

14.15	A-tytöt 800m 	1 erä (3)
14.25	A-pojat 800m 	1 erä (7)
14.30	Palkinnot  B-pojat 800m, A-tytöt & pojat 800m
14.45-15 Palkinnot C- tytöt & pojat keihäs, A-tytöt ja B-pojat kolmiloikka, A-tytöt moukari
		
		
Aikataulu sunnuntai
11.00	B-tytöt 80m aidat (1 erä)
	A-tytöt & A-pojat kiekko Hiekkakenttä
	C-pojat & C-tytöt pituus
	A-pojat & B-pojat korkeus	
11.15	A-tytöt 100m aidat (1 erä)
11.20	B-pojat 100m aidat (1 erä)			
11.35	A-pojat 110m aidat (1 erä)
11.40	Palkinnot aitajuoksut, kaikki

11.45	B-tytöt kuula	
11.55	B-tytöt 2000m	
	A-tytöt korkeus	
12.00	B-pojat keihäs	
12.10	Palkinnot A-tytöt ja pojat kiekko, korkeus A- ja B-pojat.
	
12.15	B-pojat 2000m	
12.25	Palkinnot C-tytöt ja pojat pituus, B-tytöt 2000m

12.30	B-pojat pituus	
12.45	A-tytöt 400m	(1 erä)	
12.50	A-pojat 400m	(1 erä)
	Palkinnot B-pojat 2000m

13.05 	B-tytöt 300m	(2 erää)
13.10	B-tytöt korkeus	
13.15	B-pojat 300m	(3 erää) 
	A-tytöt, A-pojat, B-pojat kuula
13.20	B-tytöt keihäs	
13.25	Palkinnot B-tytöt kuula, A-tytöt korkeus, B-pojat keihäs, A- tytöt ja 
        pojat 400m

13.30	A-pojat & A-tytöt pituus	
13.35	C-pojat 1000m
13.45	C-tytöt 1000m
13.50	Palkinnot B-tytöt ja pojat 300m, B-pojat pituus

14.00	A-tytöt 3000m
14.15	A-pojat 3000m
14.30-14.45 Palkinnot A-tytöt kuula, A- ja B-pojat kuula, C-tytöt ja pojat 1000m, B-tytöt korkeus, B-tytöt keihäs, A-tytöt ja pojat pituus, A-tytöt ja pojat 3000m