Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
12.08. klo 13:00 SM-kilpailut M/N17-16 Aikataulu (päivitetty: 00:29 12.08.2022)
M/N 17-16 -sarjojen SM-kilpailujen lopullinen aikataulu (v3 06.08.2022 17:00)
- M17 100m ae juostaan ve paikalla
- M17, N17 ja M16 800m alkuerät ovat jääneet pois
- M16 ja M17 pituuden karsinnat ovat jääneet pois 
- M17 ja M16 200m ae juostaan sunnuntaina ve paikalla 
- M17 ja M16 110m aj ae pois
- N17 ja N16 2000m ej yhdistetty
- Kolmiloikan karsinnat ovat jääneet pois 
- Pieniä muutoksia useiden lajien aikatauluun
06.08.2022 23:10: 
- poistettu muiden kuin lajin ensimmäisen suorituskerran varmistusajat. 
- N16 kuula lykätty alkamaan klo 15:00, koska useita kilpailijoita myös moukarissa. 
- N17 kuula siirtyy myös hieman. 
10.08.2022 08:00
- Muutaman lajin call room aikoja aikaistettu 10 min.
12.8. klo 0.30 lisätty kilpailun avaus

1. päivä perjantai 12.8.2022

12:50   Kilpailun avaus Lempäälän kunnanvaltuuston pj Jocka Träskbäck
							
Aika	Laji	        Kierros	    Varmistus call in call out	Palkinnot
13:00	N16 100m	ae 1 - 2	11:30	12:40	12:50	
13:05	M16 Moukari	lk		11:35	12:25	12:35	16:30
13:10	N16 100m	ae 3 - 4	11:30 	12:50	13:00	
13:20	N16 100m	ae 5		11:30 	13:00	13:10	
13:25	N17 100m	ae 1 - 2	11:55	13:05	13:15	
13:35	N17 100m	ae 3 - 4	11:55 	13:15	13:25	
13:45	N17 100m	ae 5		11:55 	13:25	13:35	
13:50	M16 100m	ae 1 - 2	12:20	13:30	13:40	
14:00	M16 100m	ae 3 - 4	12:20 	13:40	13:50	
14:00	M16 Seiväs	lk		12:30	12:50	13:00	16:30
14:25	N16 Pituus	karsinta	12:55	13:45	13:55	
14:30	M17 Moukari	lk		13:00	13:50	14:00	16:30
14:40	M16 400m	ae 1 - 2	13:10	14:20	14:30	
14:50	M17 400m	ae 1 - 2	13:20	14:30	14:40	
15:00	N17 400m	ae 1 - 2	13:30	14:40	14:50	
15:10	N16 400m	ae 1 - 2	13:40	14:50	15:00	
15:35	N16 800m	ae 1 - 2	14:05	15:15	15:25	
16:00	N17 Pituus	karsinta	14:30	15:20	15:30	
16:30	M17 Seiväs	lk		15:00	15:20	15:30	18:55
16:35	N17 Kiekko	lk		15:05	15:45	15:55	18:55
16:50	N16 100m	ve 1 - 2	 	16:30	16:40	
17:00	N16 100m	ve 3		 	16:40	16:50	
17:05	N17 100m	ve 1 - 2	 	16:45	16:55	
17:15	N17 100m	ve 3		 	16:55	17:05	
17:20	M16 100m	ve 1 - 2	 	17:00	17:10	
17:30	M17 100m	ae 1 - 2	16:00	17:10	17:20	
17:40	M17 100m	ae 3    	16:00 	17:20	17:30	
17:55	M17 3000m	lk		16:25	17:35	17:45	19:30
18:10	N17 3000m	lk		16:40	17:50	18:00	19:30
18:25	N16 3000m	lk		16:55	18:05	18:15	19:30
18:35	N16 Kiekko	lk		17:05	17:45	17:55	20:55
18:40	M16 3000m	lk		17:10	18:20	18:30	20:10
19:10	N16 100m	lk		 	18:50	19:00	20:10
19:15	N17 100m	lk		 	18:55	19:05	20:10
19:20	M16 100m	lk		 	19:00	19:10	20:10
19:25	M17 100m	lk		 	19:05	19:15	20:10
19:45	N16 400m	lk		 	19:25	19:35	20:40
19:50	N17 400m	lk		 	19:30	19:40	20:40
20:00	M16 400m	lk		 	19:40	19:50	20:55
20:05	M17 400m	lk		 	19:45	19:55	20:55
							
							
							
2. päivä lauantai 13.8.2022							
Aika	Laji	        Kierros	    Varmistus call in call out	Palkinnot
10:00	M16 Pituus	lk		8:30	9:20	9:30	12:10
10:00	M17 Korkeus	lk		8:30	9:10	9:20	12:10
10:05	N17 Moukari	lk		8:35	9:25	9:35	12:10
10:30	N16 200m	ae 1 - 2	9:00	10:10	10:20	
10:40	N16 200m	ae 3 - 4	9:00 	10:20	10:30	
10:50	N16 200m	ae 5		9:00 	10:30	10:40	
11:00	N17 200m	ae 1 - 2	9:30	10:40	10:50	
11:10	N17 200m	ae 3 - 4	9:30 	10:50	11:00	
11:45	N16 Korkeus	lk		10:15	10:55	11:05	15:10
11:55	N16 Moukari	lk		10:25	11:05	11:15	15:10
12:10	M17 Pituus	lk		10:40	11:20	11:30	15:10
12:25	N16 100m aidat	ae 1 - 2	10:55	12:05	12:15	
12:40	N17 100m aidat	ae 1 - 2	11:10	12:20	12:30	
14:10	N16 3000m kävely lk	        12:40	13:50	14:00	16:00
14:10	N17 3000m kävely lk	        12:40	13:50	14:00	16:00
14:10	N17 Korkeus	lk		12:40	13:20	13:30	16:35
14:45	M16 3000m kävely lk	        13:15	14:25	14:35	16:35
14:45	M17 3000m kävely lk	        13:15	14:25	14:35	16:35
14:50	N16 Pituus	lk		 	14:10	14:20	17:30
15:00  	N16 Kuula	lk		13:30	14:10	14:20	17:30
15:00	M17 Kiekko	lk		13:30	14:20	14:30	17:30
15:35	M16 2000m esteet lk	        14:05	15:15	15:25	17:05
15:50	M17 2000m esteet lk	        14:20	15:30	15:40	17:05
16:15	N17 2000m esteet lk	        14:45	15:55	16:05	18:00
16:15	N16 2000m esteet lk	        14:45	15:55	16:05	18:00
16:40	M16 Korkeus	lk		15:10	15:50	16:00	18:50
16:45	N17 Pituus	lk		 	16:05	16:15	18:50
16:50	N16 800m	lk		 	16:30	16:40	18:30
17:00	N17 Kuula	lk		15:30	16:20	16:30	19:10
17:00	N17 800m	lk		15:30	16:40	16:50	18:30
17:05	M16 Kiekko	lk		15:35	16:25	16:35	19:10
17:15	M16 800m	lk		15:45	16:55	17:05	18:30
17:25	M17 800m	lk		15:55	17:05	17:15	18:30
17:45	M16 110m aidat	lk		16:15	17:25	17:35	18:50
17:55	M17 110m aidat	lk		16:25	17:35	17:45	18:50
18:15	N16 100m aidat	lk		 	17:55	18:05	19:10
18:25	N17 100m aidat	lk		 	18:05	18:15	19:10
							
							
							
3. päivä sunnuntai 14.8.2022							
Aika	Laji	        Kierros	    Varmistus call in call out	Palkinnot
10:00	M16 Keihäs	lk		8:30	9:20	9:30	12:30
10:00	N17 Kolmiloikka	lk		8:30	9:10	9:20	12:30
10:30	N16 Seiväs	lk		9:00	9:20	9:30	14:00
10:50	N17 200m 	ve 1 - 2	 	10:30	10:40	
11:05	N16 200m	ve 1 - 2	 	10:45	10:55	
11:15	N16 200m	ve 3 		 	10:55	11:05	
11:30	M16 200m	ae 1 - 2 	10:00	11:10	11:20	
11:40	M16 200m	ae 3 - 4	10:00 	11:20	11:30	
11:55	N17 Keihäs	lk		10:25	11:15	11:25	14:00
11:55	M17 200m	ae 1 - 2 	10:25	11:35	11:45	
12:05	M17 200m	ae 3    	10:25 	11:45	11:55	
12:05	N16 Kolmiloikka	lk		10:35	11:15	11:25	15:10
12:45	N16 1500m	lk		11:15	12:25	12:35	14:00
13:05	N17 1500m	lk		11:35	12:45	12:55	14:00
13:15	M16 Kuula	lk		11:45	12:35	12:45	15:10
13:25	M16 1500m	lk		11:55	13:05	13:15	15:10
13:45	M17 1500m	lk		12:15	13:25	13:35	15:10
13:50	M17 Keihäs	lk		12:20	13:10	13:20	15:50
14:10	M16 Kolmiloikka	lk		12:40	13:30	13:40	16:40
14:25	N16 200m	lk		 	14:05	14:15	15:50
14:30	N17 Seiväs	lk		13:00	13:20	13:30	17:10
14:35	N17 200m	lk		 	14:15	14:25	15:50
14:45	M16 200m	lk		 	14:25	14:35	15:50
14:55	M17 200m	lk		 	14:35	14:45	15:50
15:25	M17 Kuula	lk		13:55	14:45	14:55	17:30
15:30	N16 400m aidat	lk		14:00	15:10	15:20	16:40
15:35	N16 Keihäs	lk		14:05	14:45	14:55	17:50
15:45	N17 400m aidat	lk		14:15	15:25	15:35	16:40
15:55	M17 Kolmiloikka	lk		14:25	15:15	15:25	17:50
16:15	M16 400m aidat	lk		14:45	15:55	16:05	17:10
16:30	M17 400m aidat	lk		15:00	16:10	16:20	17:30