Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
19.06. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Aikataulu (päivitetty: 16:00 18.06.2021)
LOPULLINEN AIKATAULU (luotu perjantaina 18.6.2021)

Kilpailuohjeet:	
Kenttälajeissa 	
15-14v 3+3 lajisuoritusta, 13-12v 4 lajisuoritusta ja 11-10-9v 3 lajisuoritusta!	
		

Lauantai 19.6.2021

HUOM! Muutoksia eiliseen aikatauluun;	
200m aj siirtyi pikamatkojen jälkeen	
Pikamatkat aikaistui 20 min	
T13 ja T12 pituus aikaistuivat noin 20 min

KLO 	 	
11:00		                T11/T10/T9 Kuula
11:05		
11:10		
11:15		 
11:20		
11:25		
11:30	P15 1500m ej	        T14 ja T10 Seiväs 
11:35		
11:40		 
11:45		 
11:50		
11:55		
12:00	P15/T15/T14 300m aj 	T13 Pituus
12:05	 	
12:10		                P15/P14/P13/P12/P9 Kuula 
12:15		
12:20		
12:25	 	 
12:30		                T9 ja P9 Korkeus 
12:35	 	
12:40	 	                P12 3-loikka 
12:45		
12:50		
12:55		
13:00	T9 40m erä 1	
13:05	T9 40m erä 2	
13:10	T9 40m erä 3	        T12 Pituus 
13:15	P9 40m erä 1	
13:20	 	
13:25	T10 60m erä 1	
13:30	T10 60m erä 2	        T11 Pituus
13:35	P10 60m erä 1	        P15/P13/P12 Keihäs 
13:40	T11 60m erä 1	
13:45	T11 60m erä 2	
13:50	P11 60m erä 1	
13:55	 	
14:00	T12 60m erä 1	 
14:05	T12 60m erä 2	
14:10	P12 60m erä 1	
14:15	T13 60m erä 1	        P13/P12/P11/P10 Korkeus
14:20	P13 60m erä 1	
14:25		
14:30		
14:35	 	                T14/T12/P11 Moukari 
14:40	T14 100m erä 1	
14:45	T14 100m erä 2	
14:50	P14 100m erä 1	 
14:55	T15 100m erä 1	
15:00	P15 100m erä 1	        T10 Pituus 
15:05		
15:10		
15:15		
15:20	P12/T13/T12 200m aj 	
15:25	 	                T15/T14 Pituus 
15:30		                T11/T10/T9 ja P11/P9 Kiekko 
15:35		
15:40	P15/P14 ja T15/T14 800m	 
15:45		
15:50		
15:55	 	 
16:00	T13, T12, T11, 1000m 	
16:05	 	
16:10	 	
16:15	 	
16:20	T10 1000m 	 
16:25	 	
16:30		                T15/T14/T12 Kiekko
16:35		
16:40	P13, P12, P11, P10 1000m 	
		



Kilpailuohjeet:	
Kenttälajeissa 15-14v 3+3 lajisuoritusta, 13-12v 4 lajisuoritusta ja 11-10-9v 3 lajisuoritusta!		
		
Sunnuntai 20.6.2021		
		
KLO 	
11:00		                 P11 Kuula
11:05		                 T15/ T14 / T13 / T12 Korkeus 
11:10		
11:15		
11:20		
11:25		                 P10 / P11 Pituus
11:30		                 T15 / T14 / T13 / T12 Kuula
11:35		
11:40		
11:45		
11:50		
11:55		
12:00	T10 60m aj erä 1	
12:05	T11 60m aj erä 1	
12:10	T11 60m aj erä 2	
12:15	P11 60m aj erä 1	
12:20	 	                 T11 / T10 3-loikka
12:25	 	
12:30		                 P14 / T11 / P9 Moukari
12:35	T13 / T12 60m aj erä 1	
12:40	P13 60m aj erä 1	
12:45	 	 
12:50	 	
12:55	 	
13:00	T14 80m aj erä 1	 
13:05	T15 80m aj erä 1	
13:10		
13:15		                  P9 / T9 Pituus 
13:20	P14 100m aj erä 1	
13:25	 	
13:30	 	                  T11 / T10 Korkeus 
13:35		
13:40		                  P15 / P14 / P13 / P12 Kiekko
13:45		 
13:50	 	 
13:55		 
14:00		 
14:05		
14:10		
14:15		
14:20		
14:25		
14:30	T15 / T14 300m erä 1	
14:35	P15/P14 300m erä 1	
14:40	 	                  P13 / P12 Pituus 
14:45		                  T9 / P9 Keihäs
14:50		
14:55		
15:00	T12 200m erä 1	
15:05	T12 200m erä 2	
15:10	T13 200m erä 1	
15:15	P13 / P12 200m erä 1	 
15:20		
15:25		
15:30		
15:35		
15:40	P9 / T9 1000m 	
15:45		 
15:50		                  P11/P10 T11/T10 Keihäs 
15:55		
16:00	P15/P14 ja T15/T14 2000m  P15/P13/P12/P11 Seiväs
16:05		 
16:10		
16:15		                  T14 / T13/ T12 3-loikka 
16:20		
16:25		
16:30		
16:35		
16:40		
16:45		
16:50		
16:55		
17:00		                  T15 / T14 / T13 / T12 Keihäs
17:05		
17:10		
17:15		
17:20		
17:25		
17:30