Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
10.07. klo 11:00 SFI Mästerskapen 2021 Aikataulu (päivitetty: 05:46 08.07.2021)
SFI-M 2021
Tidschema lördag 10.7
Tid	Klass	Gren		Call-in	Call-out
11.00	D17	Längd (10)		10.20	10.30
11.10	D17	Kula (9)		10.25	10.35
11.20	H17/P15	Stav (3+2)		10.20	10.30
11.30	D17	200m försök (14)	11.00	11.10
11.40	H17	200m försök (10)	11.10	11.20
	D17/F15	Höjd (6+10)		11.00	11.10
11.55	P15	300m final (8)		11.25	11.35
12.05	F15	300m final (17)		11.35	11.45
12.20	H17/D17/F15	Spjut (1+3+9)	11.40	11.50
12.25	P15	2000m (9)		11.55	12.05
12.28	Prisutdelning: D17 kula
12.30	H17	Längd (10)		12.00	12.10
12.40	F15	2000m (12)		12.10	12.20
13.00	H17	800m (9)		12.30	12.40
13.05	Prisutdelning: H17 stav, D17 längd, P15 300m, P15 stav, F15 300m
13.15	D17	800m (6)		12.45	12.55
13.20	Prisutdelning: H17 800m, D17 800m, P15 2000m
13.30	F15	Kula (17)		12.55	13.05
13.35	F15	80m-h final (6)	(76,2)	13.10	13.20
13.40	P15	Längd (4)		13.10	13.20
13.45	Prisutdelning: D17höjd,H17 spjutD17 spjut,F15 2000m, F15 höjd, F15 spjut
13.50	D17	200m final		13.25	13.35
13.55	H17	200m final		13.30	13.40
14.00	H17/P15	Diskus (5+5)		13.25	13.35
14.10	Prisutdelning: H17 längd,  F15 80m-h
14.15	D17	400m-h (2)(76,2)	13.45	13.55
14.30	Prisutdelning: H17 200m, D17 200m
14.40	H17	3000m (5)		14.10	14.20
14.55	D17	3000m (3)		14.25	14.35
15.00	F15	3-steg (13)		14.30	14.40
15.15	Prisutdelning: H17 diskus, D17 400m-h, P15 diskus, F15 kula,SFI premieringar			
15.30	FÖRSTA TÄVLINGSDAGEN ÖPPNAS. Stadsfullmäktiges ordförande Johanna Borg
15.35	D	Diskus (15)		14.55	15.05
15.40	D	Stav (4)		14.40	14.50
	H17/P15	4x100m (6lag)		15.10	15.20
15.50	D17/F15	4x100m (8lag)		15.20	15.30
15.55	Prisutdelning: H17 3000m, D17 3000m, P15 längd, F15 3-steg
16.00	H	Kula (5)		15.20	15.30
16.05	D	200m försök (16)	15.35	15.45
16.20	H	200m försök (21)	15.50	16.00
16.30	H	Längd (5)		15.50	16.00
16.35	Prisutdelning: H17/P15 4x100m, D17/F15 4x100m
16.40	D	400m-h final (4)(76,2)	16.10	16.20
16.50	H17+H	400m-h final (2+2)(83,8+91,4)	16.20	16.30
17.10	D	800m (7)		16.40	16.50
	D	Spjut (8)		16.35	16.45
17.15	H	Höjd (6)		16.35	16.45
17.20	H	800m (6)		16.50	17.00
17.25	Prisutdelning: H kula, D stav, D diskus
17.35	Prisutdelning: H17 400m-h,H 400m-h, D 400m-h
17.45	Prisutdelning: H längd, D800m
17.45	D	Längd (16)		17.05	17.15
17.50	H	5000m (8)		17.20	17.30
18.05	H	Spjut (6)		17.30	17.40
18.15	D	3000m hinder (2)(76,2)	17.45	17.55
18.30	Prisutdelning: H 800m, D spjut
18.50	D	200m final		18.20	18.30
19.00	H	200m final		18.30	18.40
19.00	Prisutdelning: H höjd, H 5000m, D 3000m-h
19.15	Prisutdelning: H 200m, H spjut, D 200m, D längd




SÖNDAG 11.7 2021
09.30	F15	Slägga/sandplanen (10)	08.50	09.00
10.00	D17	Diskus (4)		09.30	09.40
	F15	100m försök (21)	09.30	09.40
10.20	H17	100m försök (11)	09.50	10.00
10.35	D17/F15	Stav (3+6)		09.35	09.45
	P15	100m försök (12)	10.05	10.15
10.40	H17/P15	3-steg (5+1)		10.00	10.10
10.50	D17	100m försök (24)	10.20	10.30
11.10	F15	800m (16)		10.40	10.50
11.20	P15	800m (9)		10.50	11.00
	H17/P15	Kula (3+4)		10.45	10.55
11.30	Prisutdelning: D17 diskus, F15 slägga
11.35	H17	2000m hinder (1)(83,8)	11.05	11.15
11.45	F15	Diskus (13)		11.10	11.20
11.50	D17	2000m hinder (1)(76,2)	11.20	11.30
12.00	D17	Slägga sandplanen (5)	11.20	11.30
12.05	F15	1500m-h (3)(76,2)	11.35	11.45
12.15	P15	1500m-h (2)(76,2)	11.45	11.55
12.20	F15	Längd (11)		11.50	12.00
12.25	D17	1500m (3)		11.55	12.05
12.35	H17	1500m (6)		12.05	12.156
12.40	Prisutdelning: H17 3-steg, D17stav, P15 800m, P15 3-steg, F15 800m, F15 stav
12.50	D17	100m final		12.25	12.35
12.55	H17	100m final		12.30	12.40
13.00	P15	100m final		12.35	12.45
13.05	F15	100m final		12.40	12.50
13.08	Prisutdelning: H17 2000m hinder, D17 2000m hinder, F15 diskus
13.20	D17	100m-h final (5)(76,2)	12.55	13.05
13.30	H17/P15	Höjd (3+2)		12.55	13.05
	H17/P15	Slägga sandplanen (4+3)	12.50	13.00
13.35	H17	110m-h final (3)(91,4)	13.10	13.20
13.38	Prisutdelning: H17 1500m, D17 1500m, D17slägga, P15 1500m h, F15 1500m h

13.45	D17 	3-steg (9)		13.10	13.20
	D	Slägga Mosedalplanen (8)13.05	13.15
13.50	Prisutdelning: H17 100m, D17 100m, P15 100m, F15 100m, F15 längd
14.05	F15	300m-h final (4)(76,2)	13.35	13.45
14.15	H17	400m final, A-heat först (13)	13.45	13.55
14.25	D17	400m final (5)	        13.55	14.05
14.40	Prisutdelning: H17 110m-h, H17 kula, D17 100m-h,  P15 kula,  F15 300m-h

14.50	ANDRA TÄVLINGSDAGEN ÖPPNAS
15.00	Prisutdelning: H17 höjd, H17 slägga, P15 höjd, P15 slägga
15.00	H	Stav (5)		14.00	14.10
15.12	Prisutdelning: H17 400m, D17 400m, D17 3-steg
15.20	H	3-steg (3)		14.45	14.55
15.15	H	100m försök (17)	14.45	14.55
15.25	H	Slägga Mosedalsplanen5)	14.45	14.55
15.30	D	100m försök (21)	15.00	15.10
15.50	Prisutdelning: D slägga
15.55	H	3000m hinder (4)(91,4)	15.25	15.35
16.10	D	1500m (4)		15.40	15.50
16.15	D	3-steg (11)		15.40	15.50
16.30	H	1500m (3)		16.00	16.10
	D	Höjd (6)		15.50	16.00
16.35	Prisutdelning: H 3000m h, H 3-steg
16.45	H	110m-h final (4)(106,7)	16.15	16.25
16.55	D	100m-h final (6)(83,8)	16.25	16.35
16.57	Prisutdelning: H stav, H slägga, D 1500m
17.00	D	Kula (11)		16.20	16.30
17.10	H	400m final A-heat först (16)16.40	16.50
	H	Diskus (5)		16.30	16.40
17.25	D	400m final A-heat först (14)	16.55	17.05
17.32	Prisutdelning: H 110m-h, H 1500m, D 100m-h
17.40	H/H17	5000m gång (3+0)	17.10	17.20
	D/D17/P15/F15 3000m gång (2+0+2+1)	17.10	17.20
18.10	Prisutdelning: D höjd, D 3-steg
18.15	H	100m final		17.50	18.00
18.20	D	100m final		17.55	18.05	
18.25	Prisutdelning: H 400m, D 400m, D kula
18.35	Prisutdelning: H diskus, H 5000m g, D 3000m g, H17 5000m g, 
	D17 3000m g, P15 3000m g, F15 3000m g
18.45	Prisutdelning: H 100m, D 100m

Samlingsplats för prisutdelningarna vid mixed zonen vid västra kortsidan av läktaren. Pristagarna skall finnas på samlingsplatsen 10 min före respektive prisutdelnings början.