Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
18.01. klo 09:00 200 metrin hallikisat Aikataulu (päivitetty: 13:06 18.01.2020)
Kilpailut alkavat klo 09:08. Mukaan ilmoittautui 342 juoksijaa.

Alustava erien aikataulu (muutoksia tulossa jos tulee poisjääneitä; TARKISTA oman eräsi aikataulu vielä varhain lauantaina):

Klo 09:08 #1 / Naiset 1. erä: Dea Rajalin, I.Uittamno, L.Gürler, M.Aro, I.Sandvall, S.Pekkarinen
Klo 09:12 #2 / Miehet 1. erä: Ca.Peter, J.Kuismin-Raerinne, F.Både, E.Sulander, Tob.Laine, N.Niemistö
Klo 09:15 #3 / Naiset 2. erä: A.Hoot, Delia Rajalin, M.Vilenius, S.Niskakangas, A.Maukonen, A.Tuhkanen
Klo 09:18 #4 / Naiset 3. erä: I.Murto, E.Frösén, N.Aalto, Fe.Myllyniemi, M.Pakarinen, R.Sulander   
Klo 09:21 #5 / Miehet 2. erä: P.Hautala, E.Taskinen, U.Mandelin, L.Aaltonen, E.Cervantes, D.Kokko
Klo 09:24 #6 / Naiset 4. erä: S.Kaitala, F.Palmén, S.Peltola, E.Valkila, A.Luht
Klo 09:27 #7 / Naiset 5. erä: J.Ryyppö, L.Moisio, V.Nuopponen, E.Hänninen, M.Mettälä, M.Honkala

Klo 09:30 #8 / Miehet 3. erä: E.Laine, H.Hirvikallio, E.Njock, O.Vartiainen, A.Perttula, E.Arhio 
Klo 09:33 #9 / Naiset 6. erä: N.Puiro, E.Riutankoski, E.Gürler, S.Hyvärinen, O.Hämäläinen, E.Kantola
Klo 09:36 #10 / Miehet 4. erä: A.Aitolehti, S.Adun, E.Sundholm, D.Lee, A.Forsten, E.Uittamo 
Klo 09:39 #11 / Naiset 7. erä: A.Hakola, S.Helminen, S.Öhrnberg, P.Hannukainen, M.Koivukoski
Klo 09:42 #12 / Naiset 8. erä: M.Krause, J.Järvinen, L.Suurjoki, T.Muhonen, S.Puiro, M.Henttonen
Klo 09:45 #13 / Miehet 5. erä: Cr.Peter, P.Riska, T.Anttila, S.Sivonen, R.Jokinen, B.Borg
Klo 09:48 #14 / Naiset 9. erä: T.Takanen, J.Tuominen, A.Hyrri, P.Liski, P.Pennanen 
Klo 09:51 #15 / Miehet 6. erä: E.Aalto, A.Adun, L.Hirsto, M.Hammar, J.Räsänen, I.Ala-Harja
Klo 09:54 #16 / Naiset 10. erä: E.Lampio, M.Vilmi, L.Olives, J.Aarnio, T.Henttonen, T.Kiuru 
Klo 09:57 #17 / Miehet 7. erä: O.Heiskanen, M.Hakala, A.Koskinen, L.Leivonen, L.Heinonen, K.Kock 

Klo 10:00 #18 / Naiset 11. erä: H.Laukia, B.Demir, V.Valtakari, J.Ant-Wuorinen, S.Pääkkönen, O. Laukkoski
Klo 10:03 #19 / Miehet 8. erä: M.Hottinen, T.Mero, E.Nyyssönen, J.Sundholm, O.Asikainen, J.Willberg 
Klo 10:06 #20 / Naiset 12. erä: I.Holmila, M.Mikkola, M.Kerkelä, M.Flink, L.Amini, O.Aaltonen 
Klo 10:09 #21 / Miehet 9. erä: L.Veselinovic, J.Hannula, V.Lavikainen, K.Wesanko, H.Lounela
Klo 10:12 #22 / Naiset 13. erä: E.Taskinen, K.Koskiniemi, I.Riutankoski, I.Perttula, Aamu Peltonen, Ve.Seppälä 
Klo 10:15 #23 / Miehet 10. erä: V.Kylmäpuro, J-O.Kammarmäki, J.Tammi, A.Reinikainen, Ee.Sormunen
Klo 10:18 #24 / Naiset 14. erä: I.Lakka, S.Sibakov, M.Valtonen, E.Koskinen, M.Tuovinen 
Klo 10:21 #25 / Naiset 15. erä: E.Thies, K.Hemminki, A.Nurminen, S.Söderman, E.Palmén 
Klo 10:24 #26 / Miehet 11. erä: V-M.Mannila, J.Järvenkylä, J.Siltala, J.Mäkelä, Ei.Sormunen
Klo 10:27 #27 / Naiset 16. erä: K.Oikarinen, N.Njie, R.Koskela, S.Päiväniemi, O.Siitarinen

Klo 10:30 #28 / Miehet 12. erä: S.Koski, J.Pantzar, C.Strömberg, V.Heinonen
Klo 10:33 #29 / Naiset 17. erä: V.Turakainen, I.Repponen, V.Auvinen, O.Tirkkonen, S.Suhonen
Klo 10:36 #30 / Miehet 13. erä: L.Lehtimäki, L.Kylmäpuro, P.Koskiniemi, J.Pasanen
Klo 10:39 #31 / Naiset 18. erä: N.Laitila, M.Ruska, A.Ahlholm, A-K.Pyykkönen, I.Strömberg   
Klo 10:42 #32 / Naiset 19. erä: Va.Seppälä, V.Vähäkangas, N.Niininen, K.Shilov, P.Happonen
Klo 10:45 #33 / Miehet 14. erä: D.Äikäs, E.Jacobsson, E.Salminen, S.Räty  
Klo 10:48 #34 / Naiset 20. erä: S.Hämäläinen, I.Tossavainen, N.Kumpulainen, J.Tarvo, S.Hekkala
Klo 10:51 #35 / Miehet 15. erä: N.Rinas, A.Thessler, M.Både, T.Siranko
Klo 10:54 #36 / Naiset 21. erä: V.Vaattovaara, J.Ikäheimonen, J.Kuismin-Raerinne, A.Viljanen, T.Vallinoja, I.Paavola
Klo 10:57 #37 / Miehet 16. erä: J.Särömaa, J.Nissilä, V.Ryhänen, T.Aaltonen

Klo 11:00 #38 / Naiset 22. erä: A.Tommola, L.Stoschus, J.Puikkonen, N.Sainio, M.Korelin, M.Hollo  
Klo 11:03 #39 / Naiset 23. erä: F.Pihlström, S.Heiskanen, S.Markkanen, M.Lahti, S.Säilä
Klo 11:06 #40 / Miehet 17. erä: T.Miettinen, W.Koenkytö, H.Matikainen, P.Niinikoski  
Klo 11:09 #41 / Naiset 24. erä: V.Sarvilinna, V.Virrantuomi, P.Tiilikainen, K.Kivinen, P.Väisänen
Klo 11:12 #42 / Miehet 18. erä: I.Hämäläinen, A.Nikkola, J.Heinonen, M.Metsäkoivu 
Klo 11:15 #43 / Naiset 25. erä: A.Koskimäki, M.Helminen, H.Mäkelä, F.Jokinen, S.Metsälä
Klo 11:18 #44 / Miehet 19. erä: M.Bärlund, J.Sperryn, J.Hakala, A.Salah
Klo 11:21 #45 / Naiset 26. erä: E.Ceder, L.Koskela, S.Shashkina, K.Korhonen, H-M.Siltanen
Klo 11:24 #46 / Naiset 27. erä: K.Salmi, D.Berman, A.Lautala, E.Chandras, A.Saarinen 
Klo 11:27 #47 / Miehet 20. erä: C-I.Back, O.Jacobsson, L.Pihlavisto, J-P.Partanen 

Klo 11:30 #48 / Naiset 28. erä: R.Saarela, C.Peter, T.Vehko, E.Rönkkö, S-J.Hellsten 
Klo 11:33 #49 / Miehet 21. erä: E.Rantala, M.Koponen, E.Nurmela 
Klo 11:36 #50 / Naiset 29. erä: O.Chandras, S.Talsta, E.Voutilainen, E.Gashi, N.Koskela-Koivisto
Klo 11:39 #51 / Miehet 22. erä: O.Enqvist, T.Lankinen, T.Jatsko 
Klo 11:42 #52 / Naiset 30. erä: S.Sarasto, I.Rantonen, H.Raninen, V.Patronen, T.Adam 
Klo 11:45 #53 / Naiset 31. erä: R.Pirinen, A.Lähdemäki, A.Lajunen, E.Nyström, O.Vasilev 
Klo 11:48 #54 / Miehet 23. erä: A.Kärkkäinen, A.Moalin, S.Laine
Klo 11:51 #55 / Naiset 32. erä: S.Ahlfors, J.Tsubareva, J.Raunio, S.Siirtola, Aada Peltonen
Klo 11:54 #56 / Miehet 24. erä: H.Korhonen, M.Tallqvist, V.Katainen
Klo 11:57 #57 / Naiset 33. erä: I.Bützow, A. Haapala, O.Marttila, K.Niemi, E.Siikala

Klo 12:00 #58 / Naiset 34. erä: L.Einamo, J.Vakkilainen, M.Ukkonen, W.Jungar, A.Lapinleimu
Klo 12:03 #59 / Miehet 25. erä: A.Timgren, B.Yildirim, M.Laakso 
Klo 12:06 #60 / Naiset 35. erä: L.Andberg, E.Mettälä, M.Rinne, M.Fogelholm, I.Takkula
Klo 12:09 #61 / Naiset 36. erä: V.Tran, S.Jaatinen, P.Häggqvist, I.Holopainen
Klo 12:12 #62 / Miehet 26. erä: J.Haapala, E.Hitilasha, J.Pirskanen
Klo 12:15 #63 / Naiset 37. erä: R.Salonen, K.Luukkola, A.Laitinen, K.Mikander
Klo 12:18 #64 / Naiset 38. erä: S.Piippo-Pinho, J.Ihantola, V.Hakala, T.Perttilä
Klo 12:21 #65 / Miehet 27. erä: J.Aleksandrov, Top.Laine, E.Koso
Klo 12:24 #66 / Naiset 39. erä: E.Karjalahti, S.Siltala, L.Leveelahti, N.Toivo

Klo 12:28 #67 / Naiset 40. erä: A.Hannola, A.Aalto, E.Paavilainen, K.Kruuti 
Klo 12:32 #68 / Miehet 28. erä: N.Bryggare, L.Kaukonen, R.Saarinen 
Klo 12:36 #69 / Naiset 41. erä: N.Salo, A.Pursiainen, E.Määttänen, V.Lehikoinen
Klo 12:40 #70 / Miehet 29. erä: S.Kiviharju, M.Linkoaho, T.Huuskola

DNS/M: Fabian Björk
DNS/N: Nea Björkstén, Fianna Myllyniemi, Salme Pihjala, Linnea Tähtinen


Juoksutilastot 60-400 m matkoilta käytiin läpi to/pe yön aikana ja eräjaot tehtiin niiden perusteella jos juoksijalla ei ollut tuoretta 200 metrin tilastoaikaa. Eräjaot voivat vielä elää mahdollisten poisjääntien perusteella.

Varmistus 45 min ennen omaa erää. Ratoja tiivistetään jos on viime hetken poisjääntejä.

Jos tiedät ettet pääse paikalle, ilmoita peruutus mahdollisimman aikaisin tekstarilla tai whatsappilla Tindelle puh 040-5391887.

Miesten ja naisten eriä juoksutetaan vuoron perään. Erien lähtöväli on 3 min (viimeiset erät 4 min), joka juoksijoiden pitää ottaa huomioon lähtötelineiden asetuksessa ja juoksuun valmistautuessa. Ensimmäisissä erissä on käytössä kaikki 6 rataa. Vauhdin noustessa juostaan vain uloimmilla radoilla.